/مشاوره رایگان آزمون دکتری

مدرسان شریف

مشاوره رایگان آزمون دکتری۱۳۹۷-۱۰-۵ ۰۹:۰۳:۰۷ +۰۳:۳۰

مشاوره دکتری

مشاوره آزمون دکتری تخصصی در خصوص مباحث مختلف کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی به صورت کاملاً رایگان در این صفحه ارائه خواهد شد. داوطلبان آزمون دکتری می‌توانند سؤالات خود را در این صفحه درج نمایند تا در اسرع وقت به سؤالاتشان پاسخ داده شود.

البته به همه سؤالات داوطلبان گرامی در تمامی صفحات سایت نیز پاسخ داده خواهد شد. این صفحه برای سهولت دسترسی متقاضیان مشاوره به مشاوران سایت و نیز راهنمایی کاربران عزیزی که به تازگی به جمع ما اضافه شده‌اند راه‌اندازی شده است.

 

سؤالات کاربران گرامی می‌تواند در خصوص مشاوره مطالعه و برنامه‌ریزی جهت کسب آمادگی برای آزمون دکتری، روند پذیرش در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه‌های سراسری و آزاد، نحوه انتخاب رشته دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی، نحوه کسب آمادگی جهت حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه‌ها و حتی جزئیات تحصیل در مقطع دکتری باشد.

کانال تلگرام دکتری

امیدواریم ارائه مشاوره دکتری به کاربران عزیز بتواند راهگشای داوطلبان آزمون دکتری باشد.

با توجه به شروع ثبت نام دکتری 98 از 6 آذرماه سال جاری و زمان برگزاری آزمون دکتری 98 نیز سوم اسفند ماه 97 خواهد بود، داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات اختصاصی خود را درخصوص آزمون دکتری 98 نیز مطرح نمایند.

 

معرفی دوره دکتری

دوره دکتری تخصصی به دو شکل برگزار می‌شود:

مشاوره دکتری - رایگان

1- دکتری آموزشی – پژوهشی 

2- دکتری پژوهش‌محور

دکتری آموزشی-پژوهشی (دوره‌ای که بیشترین رقابت برای آن صورت می‌گیرد)، دوره‌ای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و گذراندن پایان‌نامه است.

دکتری پژوهش‌محور، دوره‌ای با محوریت پژوهش است که دستاورد آن منجر به ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی و ثبت اختراع و … می‌شود و مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارائه پایان‌نامه است.

 

تفاوت دوره‌های دکتری آموزش‌محور و پژوهش‌محور

بر اساس آیین‌نامه آموزشی مقطع دکتری تخصصی، تعداد واحدهای درسی دوره دکتری آموزشی – پژوهشی 36 واحد است که از این تعداد، 12 تا 18 واحد آموزشی و 18 تا 24 واحد پژوهشی است و دانشجو باید در هر نیم‌سال تحصیلی حداقل 6 و حداکثر 10 واحدِ درسی انتخاب کند.

البته در شیوه‎نامه مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 15 تا 18 واحد درسی و 18 تا 21واحد پژوهشی درنظر گرفته شده است.

در دوره‌ دکتری پژوهش‌محور تنها 3 تا 8 واحد درسی ارائه می‌شود و 28 تا 33 واحد به رساله اختصاص دارد. در این دوره نیز، مجموع واحدهای اصلی و پایان‌نامه 36 واحد است.

دوره تعداد واحد درسیتعداد واحد رسالهمجموع تعداد واحد
آموزشی – پژوهشی12 تا 1818 تا 2436
پژوهش‌محور3 تا 828 تا 3336

 

دوره‌های دکتری رایگان و شهریه‌پرداز

در حال حاضر در کشور ما تحصیل در دوره دکتری به دو شکل رایگان و شهریه‌پرداز برگزار می‌شود.

پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه‌های سراسری به سه صورت روزانه، شبانه و یا پردیس دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. معمولاً اساتید هر سه دوره و نیز دروسی که دانشجویان پشت سر می‌گذارند یکسان و تنها تفاوت دوره روزانه با شبانه و پردیس در پرداخت شهریه است.

دوره دکتری روزانه بدون پرداخت شهریه است. فارغ‌التحصیلان دوره دکتری روزانه متعهد هستند که معادل مدت زمان تحصیل در کشور خدمت کنند. پذیرش در این دوره از طریق آزمون صورت می‌گیرد، اما دانشگاه‌ها مجاز به پذیرش بدون آزمون از طریق آیین‌نامه دکتری استعداد درخشان نیز هستند.

دانشگاه‌هایی که دارای پذیرش در یک رشته در دوره روزانه هستند، می‌توانند نسبت به پذیرش دانشجو در دوره شبانه (نوبت دوم) نیز اقدام کنند. تحصیل در این دوره مستلزم پرداخت شهریه است.

یکی دیگر از دوره‌های دکتری تخصصی داخل کشور، پردیس خودگردان دانشگاه‌هاست که تحصیل در آن، مستلزم پرداخت شهریه است. در ابتدا پذیرش در پردیس‌ها به صورت مستقل و از طریق آزمون اختصاصی صورت می‌گرفت، اما از سال‌ 94 بنا بر تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرش پردیس‌های دانشگاهی نیز از طریق آزمون دکتری صورت می‌گیرد. البته پذیرش دانشجو در پردیس بین‌الملل دانشگاه‌ها همچنان خارج از آزمون سراسری نیز انجام می‎شود.

علاوه بر این، دانشگاه‌های پیام نور و دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز در دوره دکتری دارای پذیرش هستند که تحصیل در این دانشگاه‌ها نیز با پرداخت شهریه صورت می‌گیرد.

دانشگاه آزاد اسلامی نیز هر ساله اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری می‌نماید که از سال 96، آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه با آزمون دکتری سراسری و از طریق سازمان سنجش برگزار می‌شود. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله نسبت به پذیرش بدون کنکور داوطلبان استعدادهای درخشان در مقطع دکتری نیز اقدام می‌کند.

دوره شهریه نحوه پذیرش
روزانهبدون پرداخت شهریهاز طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان
شبانه (نوبت دوم)شهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پردیس خودگردانشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آزمون اختصاصی (مختص پردیس‌های بین‌الملل)
غیرانتفاعیشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پیام نورشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
دانشگاه آزادشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد

 

جهت اطلاع از شهریه تحصیل در دوره دکتری شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

 

طول دوره دکتری

مدت تحصیل در دوره دکتری تخصصی آموزشی-پژوهشی حداقل شش نیم‌سال تحصیلی و حداکثر هشت نیم‌سال تحصیلی است. در صورتی که دانشجوی این دوره در مدت مقرر دانش‌آموخته نشود، مؤسسه می‌تواند به پیشنهاد استاد راهنما مدت تحصیل را تا دو نیم‌سال دیگر افزایش دهد.

مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری پژوهشی حداقل 3 سال و حداکثر 4 سال است که حداکثر یک نیم‌سال قابل افزایش است.

 

مشاوره آزمون دکتری 98

در پذیرش از طریق آزمون دکتری، داوطلبان پس از ثبت‌نام در کنکور، در آزمون کتبی که از سوی سازمان سنجش برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

آزمون کتبی شامل دروس تخصصی و دروس عمومی (متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی) است. عناوین دروس امتحانی تخصصی هر رشته در دفترچه ثبت‌ نام آزمون دکتری درج می‎گردد.

در آزمون دکتری سال 98، ضریب 4 برای دروس تخصصی و ضریب 1 برای هر یک از دروس عمومی در نظر گرفته شده است.

منابع زبان عمومی آزمون دکتری و استعداد تحصیلی در صفحات زیر درج شده است. ضمناً سؤالات کاربران گرامی در خصوص دروس زبان دکتری و استعداد تحصیلی آزمون دکتری نیز در صفحات مربوطه پاسخ داده خواهد شد.

همچنین منابع آزمون دکتری 98 از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

 

مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری

معمولاً یک تا دو ماه بعد از برگزاری آزمون کتبی، کارنامه نمرات آزمون منتشر می‌شود. این کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. از سال 96 با ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‎های سراسری، کارنامه اولیه منتشره از سوی سازمان سنجش حاوی نتیجه آزمون جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می‎باشد.

داوطلبان می‌توانند با توجه به نمره‌تراز و رتبه کسب‌شده که در کارنامه دکتری اعلام شده است، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

به محض شروع انتخاب رشته، مشاوران سایت در صفحه مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری فعال خواهند شد و پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود.

 

مشاوره رایگان مصاحبه دکتری

پس از انجام انتخاب رشته از سوی داوطلبان، نتایج دعوت به مصاحبه دکتری اعلام خواهد شد. در سال 97 روند دعوت به مصاحبه دکتری سراسری به نحوی بود که محدودیتی برای تعداد داوطلبان راه‌یافته به مصاحبه هر دانشگاه‌ و نیز تعداد رشته‌محل‌هایی که هر داوطلب می‎توانست در مصاحبه حضور یابد، وجود نداشت و داوطلبان با کسب حدنصاب نمره‎تراز مدنظر همه دانشگاه‌هایی که در انتخاب رشته خود لحاظ کرده بودند، مجاز به حضور در مصاحبه آن‌ها شناخته ‎شدند.

به محض اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مشاورین در صفحات مختلف سایت پاسخگویی سؤالات داوطلبان عزیز دکتری در زمینه برگزاری مصاحبه‌ها خواهند بود.

 

مشاوره پذیرش دکتری بدون آزمون

جهت پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری تخصصی می‌توان به دو شیوه دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان و نیز دکتری بدون آزمون پردیس‌های پولی دانشگاه‌ها اقدام کرد.

پذیرش بدون آزمون دکتری سراسری از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها اطلاع‎رسانی می‌شود و پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه صورت می‌گیرد.

داوطلبان گرامی می‌توانند جهت طرح سؤالات خود در خصوص پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها و اطلاع از آخرین فراخوان‌های پذیرش بدون آزمون دکتری به صفحه مربوطه مراجعه نمایند.

فراخوان‌های پذیرش بدون کنکور دکتری پردیس نیز که از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها منتشر می‌شود، در صفحه مربوطه درج می‌شود.

 

مشاوره رایگان آزمون دکتری
4.8 (96.67%)
avatar
ف
ف

از همین فردا ان شاء الله روزی ۵ ساعت یا حتی بیشتر درس بخونم احتمال قبولی در دکترا سلولی مولکولی علوم اسفند ماه رو دارم یا کلا باید بزارم سال دیگه؟ مطالعاتی داشتم ولی باید بیشتر بخونم، لطفا راهنمایی کنید

مهسا
مهسا

سلام
خیلی بستگی به سطح علمی شما داره و نمیشه به طور کلی چیزی گفت.
اما زمان خوبی تا اسفند ماه باقی مونده.
و این که میتونید سوالات ازمون دکتری سال های قبل رو بررسی کنید و ببینید در چه وضعیتی هستید.

دکترا
دکترا

با سلام و احترام
از اینکه وقت می گذارید و جواب می دهید ممنون. بنده امسال در آزمون کتبی دکترا پذیرش شدم ولی چون رشته مورد علاقه ام در شهر خودمان پذیرش نداشت فقط تهران را انتخاب کردم که آنهم قبول نشدم خواستم بدانم ایا اعتبار دوساله برای کارنامه دکترا هنوز قابل قبول است و ایا می توانم با کارنامه سال ۹۷ در انتخاب رشته ۹۸ شرکت کنم و دیگر امتحان ندهم با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
خواهش میکنم.
خیر اعتبار دوساله ازمون دکتری هیچ وقت اجرایی نشد و شما برای انتخاب رشته ازمون دکتری ۹۸، باید در ازمون کتبی اسفندماه شرکت کنید.

te.far
te.far

سلام. ارشد علوم پایه می تونه توی آزمون دکتری رشته های علوم انسانی شرکت کنه؟ برای مصاحبه رشته های علوم انسانی مقاله های مروری هم امتیاز دارن یا فقط کار پژوهشی ؟

مهسا
مهسا

سلام
برای برخی رشته ها میشه که میتونید از جدول پایین صفحه برید انجمن رشته مدنظر ببینید که برای کدوم امکان شرکت دارید.
البته توجه کنید که تغییر رشته زیاد در مقطع دکتری توصیه نمیشه، چون اساتید باید حتما در مصاحبه هم به لحاظ علمی و هم منطقی برای این تغییر رشته قانع بشن.
مقالات مروری هم امتیاز دارند معمولا، اما این موضوع سلیقه ای است بیشتر و به نظر اساتید مصاحبه کننده بستگی داره.

ف
ف

سلام ببخشید به نظرتون تا دکترا اسفند ماه جدی تر بخونم احتمال قبولی هست ان شاء الله برای سلولی مولکولی علوم؟ و اینکه یه قسمتی که هست دروس در حد کارشناسی همشونو باید بخونم اگه چند تا درسشو نزنم بازم احتمال قبولی هست؟ آخه خیلی دروس زیاده چند تا درس فقط در حد کارشناسی هست، لطفا راهنماییم کنید

مهسا
مهسا

سلام
سوالات کنکور سال های قبل رو چک کنید ببینید که از اون دروس چند سوال اومده. اگه تعدادشون زیاد باشه نمیشه حذفشون کرد.
بله تا اسفند ماه زمان زیادی برای کسب امادگی برای آزمون دارید. حتما تلاشتون رو بکنید.

محمد
محمد

سلام و خسته نباشید
اگر در دروس تخصصی که ضریب ۴ دارد درصد بالا زده شود ولی اگر درس زبان که ضریب ۱ دارد و درصد خیلی کم زده شود چقدر درس زبان که ضریب ۱ دارد در قبولی موثر است آیا همچون دروس تخصصی که ضریب ۴ دارد موثر است؟ لطفاً اندکی در خصوص ضریب ۴ و ضریب ا (زبان) توضیح دهید.چون امکان منفی بودن درس زبان در صورت عدم اطمینان از گزینه صحیح وجو دارد.

به محمد
به محمد

سلام من مشاور نیستم ولی اگر برای رتبه می خوانید اتفاقا زبان و استعداد با اینکه ضریب ١ هستن ولی خیلی تعیین کننده هستن، شما با مقایسه کارنامه دیگران میبینین که دو نفر با درصد اختصاصی نزدیک بهم، یکی رتبه تک رقمی شده با مثلا استعداد ۶٠٪؜ و زبان ٨٠٪؜ ، دیگری رتبه ٣ رقمی با زبان منفی و استعداد ١٠٪؜ ، اکثرا زمان برای زبان کم میارن اگر شما زبان و استعداد رو بالا بزنین برنده اید. موفق باشین

مهسا
مهسا

سلام
خیلی بستگی به رشته شما داره و نیز سطح سوالات. اگر سطح سوالات طوری باشه که نشه از یه درصدی بالاتر زد یا میانگین دروس تخصصی کنکور دکتری رشته شما تقریبا مشخصه، اون چه که باعث قبولی میشه، عملکرد بهتر در دروس عمومی هستش.
و در مجموع هم ۱۷ درصد نمره شما به درس زبان وابسته است.

مریم
مریم

سلام لطفا ضرایب دروس امتحانی دکتری آبیاری و زهکشی رو برای آزمون اعلام کنید

مهسا
مهسا

سلام
برای همه رشته های ازمون دکتری، ضریب درس زبان عمومی ۱، درس استعداد تحصیلی ۱ و دروس تخصصی ۴ است.

سلام
سلام

سلام مهسا خانم
ببخشید شما می دونید چه طوری میشه Appendix. Supplementary material یک مقاله در الزویر دانلود کرد.

مهسا
مهسا

سلام
برای دانلود مقالات پولی میتونید از سایت هایی مثل booksc که امکان دانلود رایگان فراهم میکنه استفاده کنید.

مرتضی
مرتضی

سلام
من ارشدمو علوم تحقیقات خوندم، دو ترم مشروط شدم و معدلم نزدیک ۱۵ و پایان نامم با استاد تاپی برداشتم و موضوع نسبتا خوبی کار کردم و نمره کامل گرفتم.
به نظر شما برای مصاحبه هم دولتی و هم خود علوم تحقیقات چقدر شانس دارم؟

مهسا
مهسا

سلام
قضیه مشروطی ممکنه اثر خوبی در اساتید مصاحبه کننده نذاره، بنابراین باید سعی کنید با تقویت سایر ابعاد و اثبات توانمندی خودتون شانستون رو بالا ببرید.
داشتن مدرک زبان، داشتن رزومه پژوهشی، تسلط بر مباحث و پاسخ به سوالات در مصاحبه و نیز داشتن طرح برای مقطع دکتری میتونه شانس شما رو برای پذیرش بالا ببره.
و البته با توجه به شرایطی که گفتید شانستون برای علوم تحقیقات بالاتره. اما حتما شانستون رو برای دانشگاه سراسری از دست ندین.

حسنا
حسنا

سلام برای دکتری ادبیات خاقانی چقدر مهمه؟ یعنی چندتا سوال ازش میاد حدودا؟

مهسا
مهسا

سلام
از جدول پایین صفحه میتونید وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید. اونجا دوستان همرشته ای تون فعال هستند و حتما جواب شما رو خواهند داد.

سمیه
سمیه

سلام. در کنکور ۹۷ شنیدم رشته مهندسی نساجی داوطلب کم دلشته و دانشگاه گیلان هرکی رفته واسه مصاخبه طرف رو گرفتن. کلا دانشگاا گیلان ۱۰ نفر رو پذیرش داشت که ۸ نفر برای مصاحبه اومده بودن و همه ۸ نفر رو گرفتن. سوالم اینه آیا ممکنه امسال هم‌ چنین پذیرشی بگیرن؟

مهسا
مهسا

سلام
این بستگی به ظرفیتی که دانشگاه امسال در نظر میگیره و تعداد داوطلبان داره که ممکنه با توجه به سطح علمی قبولی های سال گذشته و سیاست دانشگاه، این رویکرد عوض بشه. نمیشه به طور قطع چیزی در این باره گفت.

وحیئ
وحیئ

سلام برای ذکتری مدیریت آموزشی سال ۹۷ میخوام بدونم چند نفر شرکت کرده بود

مهسا
مهسا

سلام
تعداد داوطلبان به تفکیک رشته به طور عمومی اعلام نمیشه و تنها در کارنامه داوطلبان آزمون دکتری اون رشته مشخص هستش.

ميساء
ميساء

میساء
سلام. میخواستم بدونم با ارشد تاریخ تشیع میشه در دکترى تاریخ تمدن وملل اسلامی شرکت کرد؟لطفا راهنمایی کنید. ممنون

مهسا
مهسا

سلام
رشته های زیر مجاز به شرکت در آزمون دکتری تاریخ و تمدن ملل اسلامی هستند:
تمامی رشته‌های تاریخ، تمامی رشته‌های تاریخ و تمدن ملل اسلامی

ميساء
ميساء

متشکرم

آیدا
آیدا

سلام مهساخانم عزیز. ممنونم از اینکه به همه ما کنکوریای دکتری کمک میکنید.من دوسال هست که فارغ التحصیل شدم. میخوام انشااله از امشب واسه کنکور بخونم و فقط هم رتبه ی تک رقمی میخوام بنظرتون برای شروع مطالعه دیر نیست؟خیلی استرس دارم تو رو خداکمکم کنید

دانشجوی دکترا
دانشجوی دکترا

با سلام، به نظر من شما برای رتبه تک رقمی بخونین، چراکه تواین زمان باقیمانده تا امتحان نیز می‌تونین جوری مطالعه کنین که رتبه خوبی بیارین. به نظرم روزی ۴ تا ۵ ساعت بخونین می‌تونین رتبه بسیار بسیار عالی‌ای رو بیارین

آیدا
آیدا

ازشما هم ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
نه اصلا دیر نیست. اگه برنامه خوبی تنظیم کنید و منابع خوبی هم انتخاب کنید، شانس زیادی برای پذیرش دارید.
اگه زبانتون خوبه که حتما برای این درس هم برنامه بذارید. کتاب رایگان همین سایت رو هم بخونید.
برای استعداد تحصیلی هم کتاب این سایت رو بخونید اول و بعد تست های سال های قبل رو بزنید.

آیدا
آیدا

سپاسگزارم

محمد
محمد

با سلام و خسته نباشید
آیا استفاده از سهمیه ۳۰درصد ایثارگران کمکی به قبولی در دکترا دارد؟ آیا تاثیر بالایی در آزمون کتبی دارد؟آگر مثلاً دروس تخصصی ۲۵ درصد باشد بدون توجه به سایرین قبولی در دوره روزانه حتمی است یا خیر؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر چنین چیزی نیست. در رتبه شما سهمیه اعمال میشه و رتبه شما بین کسانی که سهمیه دارند و هم در سهمیه عادی اعلام میشه و رشته محل هایی که ظرفیت سهمیه دارند میتونید برید مصاحبه و اگه در قیاس با رقبایی که سهمیه دارند بهتر باشید و ضمن این که ۷۰ درصد نمره اخرین فرد قبولی اونجا رو کسب کنید قبول میشید.

مریم ط
مریم ط

سلام من میتونم رشته روانشناسی برای دکترا با ارشد شیمی شرکت کنم؟ اون جدولی که فرمودید در پایین این صفحه ندیدم . نبود. تشکر

مهسا
مهسا

سلام
جدول در حال حاضر پایین صفحه هستش.
خیر متأسفانه با ارشد شیمی نمیتونید دکتری روانشناسی شرکت کنید و باید رشته تون مرتبط باشه.

مریم ط
مریم ط

سلام من رشته شیمی ارشد گرفتم. راهنمایی کنید در چه رسته هایی میتونم غیر از شیمی دکترا شرکت کنم؟ رشته هایی که امکان قبولی بهتر باشد؟ فاصله ازشد بنده سالهای قبل است.تشکر مرسم

دانشجوی دکترا
دانشجوی دکترا

شما اگه به فرض هم که بتونین تو رشته‌های دیگه امتحان بدین، تو مصاحبه احتمال بسیار زیادی داره که به علت ناسازگار بودن رشته ارشد و دکتراتون، خیلی راحت ردتون کنن، هرچند که رتبه تک‌رقمی داشته باشین. به نظرم تو همون رشته شیمی امتحان دکترا رو بدین تا لااقل تو یه رشته تونسته باشین تا آخرین مرحله‌ای که ممکنه بالا رفته باشین و این موضوع هم به شما اعتماد به نفس زیادی میده و هم اینکه لازم نیست در خصوص تغییر رشتتون برای دیگران توضیحات و توجیهات زیادی کنین و دیگران هم در کل قانع نشوند. چون به نظرم در… ادامه نظر»

....
....

سلام
من کنکور دکتری مالی میخوام شرکت کنم,چه درصدها و ترازی لازمه برای قبولی؟

مهسا
مهسا

سلام
درصدها و تراز لازم برای دعوت به مصاحبه هر سال با توجه به سطح سوالات و نیز سطح داوطلبان میتونه متفاوت باشه. ضمن این که تراز قبولی برای دانشگاه های مختلف متفاوت هستش و پذیرش نهایی 50 درصدش مربوط به نمره مصاحبه هست.

فلسفه هنر
فلسفه هنر

سلام شما میدونین کدوم دانشگاه قراره فلسفه هنر بگیره؟ علامه که تا الان اعلام نکرده و نیست! یعنی سنجش لیست رو از کدوم دانشگاه گرفته؟ معلوم نیست! چند ساله فلسفه هنر پذیرش نداره.

مهسا
مهسا

سلام
تا زمانی که دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 منتشر نشه نمیشه در این باره قضاوتی داشت. البته ممکنه از گروهشون در دانشگاه علامه بپرسید جواب بدن بهتون.

فلسفه هنر
فلسفه هنر

سلام بله باید تا اردیبهشت ٩٨ صبر کرد. هیچ چیز از الان مشخص نیست، بستگی به تصمیمات دقیقه نودی شان داره، با این عدم قطعیت هم که نمیشه درس خواند!

رضا
رضا

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده گرایش لیسانسم نرم افزار، ارشد هوش مصنوعی بوده و در هر دو مقطع معدل بالای 17 کسب کرده ام. در دوره دکتری می خواهم در گرایش مهندسی نرم افزار شرکت کنم مقاله و تالیف کتاب و مدرک زبان هم دارم. به نظر شما با توجه به اینکه گرایش بنده هوش مصنوعی بوده و الان در گرایش دکتری نرم افزار می خواهم شرکت کنم بعد از قبولی در آزمون کتبی، امکان پذیرش و قبولی بنده پائین خواهد بود؟ حتی در دانشگاه آزاد؟

مهسا
مهسا

سلام
در صورتی که در گرایش مدنظرتون دارای رزومه مرتبط باشید، سطح دانش خوبی برای پاسخگویی به سوالات در مصاحبه داشته باشید و دلایل کافی هم برای تغییر رشته داشته باشید، اساتید قانع میشن که میتونید در این رشته تحصیل کنید.
در حقیقت به لحاظ علمی و پژوهشی باید دلایل کافی داشته باشید تا نظر اساتید جلب بشه و شانس پذیرش داشته باشید.

ریحون
ریحون

سلام برای شرکت در آزمون دکترای پژوهش هنر یا کتابت ، باید ارشد همین رشته هارو داشت؟

مهسا
مهسا

سلام
رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری پژوهش هنر به شرح زیر است:
ایران‌شناسی و تمامی رشته‌های هنر، باستان‌شناسی، فرهنگ و زبان‌های باستانی

محمد
محمد

با سلام و خسته نباشید
من کارشناسی دانشگاه تهران بودم و کارشناسی ارشد را دانشگاه زنجان سال 90 در رشته علوم انسانی تمام کرده ام و چند مقاله علمی پژوهشی دارم . راهنکایی بفرمایید دوره روزانه دکترای یکی از دانشگاه های تهران چگونه می توانم قبول شوم؟ آیا امکان قبولی وجود دارد؟

مهسا
مهسا

سلام
بله حتما شانس قبولی برای شما هست. دقت کنید که قبولی علاوه بر کسب نمره خوب در آزمون کتبی به عواملی مثل کیفیت محل تحصیل مقاطع قبلی، رزومه، عملکرد در مصاحبه و پاسخ به سؤالات، سطح زبان، داشتن طرح برای مقطع کرده و … بستگی داره. و لازمه شما برای ابعاد مختلف خودتون رو آماده کنید تا با داشتن عملکرد مناسب بتونید اساتید رو قانع کنید که فردی مناسب برای پذیرش در مقطع دکتری هستید.

یاسمین
یاسمین

با سلام
ایا زمان ازمون جامع دکتری دانشگاه ازاد اواخر اذر ماه میباشد؟؟ شنیده ام که به دلیل وقفه ای که در برگزاری کلاسهای زبان دانشگاه ازاد پیش امده تصمیم بر این شده که امتحان جامع بعد از اعام نتایج ازمون ept اذر ماه انجام شود ؟؟؟؟؟
و اینکه بنده تیرماه امتحان جامع قبول شدم،ولی به دلیل اینکه نمره زبان را نداشتم تعهد گرفتند که قبل از ازمون بعدی باید نمره زبان را تحویل اموزش دهم،ولی متاسفانه تاا به امروز نمره زبان را کسب نکردم
ایا باید در اذر ماه مجدد امتحان جامع بدهم؟؟؟؟
لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر

shini
shini

سلام..خسته نباشید..
من کارشناسی دانشگاه دولتی روانشناسی خوندم و ارشد هم روانشناسی بالینی ازاد…میخوام دکتری شرکت کنم ولی متاسفانه با توجه ب اینکه مدرک ارشدم از دانشگاه ازاد هست و رزومه ای ندارم شانسی در مصاحبه ندارم و تصمیم گرفتم دکتری ازاد بخونم..سوالم اینه ک مدرک دانشگاه ازاد معتبر؟ و میشه بعنوان استاد در دانشگاه ازاد و دولتی تدریس کرد و عضو هیئت علمی شد؟

مهسا
مهسا

سلام
بله مدرک دانشگاه ازاد در واحدهایی که وزارت علوم بهشون مجوز داده کاملا معتبر هست.
در مورد عضویت در هیات علمی متأسفانه الان کلا نمیشه خیلی روی این موضوع حساب کرد. اما به طور کلی با مدرک دکتری آزاد شانس چندانی برای هیات علمی شدن در دانشگاه دولتی ندارید و برای دانشگاه ازاد ممکنه شانس داشته باشید.

مهدی سلیمانی
مهدی سلیمانی

با سلام
برای ثبت نام در آزمون دکتری 98 نیازی به انصراف از تحصیل در دکتری دانشگاه آزاد وجود دارد؟ بنده 2 ترم است که انتخاب واحد هم نکرده ام. ورودی 95 هستم. ممنون از پاسخ دهی شما بزرگواران.

مهسا
مهسا

سلام
در دفترچه ثبت نام آزمون گفته میشه موقع شرکت در آزمون دکتری نباید دانشجو باشید، اما معمولا از جانب داوطلبان رعایت نمیشه و مورد هم پیش نمیاد.

baharak
baharak

با سلام
من لیسانس دانشگاه دولتی با معدل بسیار کم
ارشد دانشگاه آزاد
3 مقاله همایشی
1 مقاله isi بدون ایمپکت
چندین سال از فارغ التحصیلی من گذشته
از پایان نامه مقاله ننوشتم
سطح زبان تقریبا عالی
چند سال گذشته کنکور شرکت کردم و رتبه 28 شدم ولی مصاحبه نرفتم چون فکر میکردم با این رزومه شانس قبولی ندارم.
با توجه به سابقه آموزشی دوره لیسانس، ارشد دانشگاه آزاد، با داشتن رتبه خوب احتمال موفقیت در مصاحبه چقدر است؟
ضمنا میتونم یک تا دو مقاله پژوهشی آماده کنم و مدرک زبان بگیرم.
میخواستم نظر شما رو در مورد سابقه آموزشی و پژوهشی بدونم
متشکرم

رامین
رامین

دانشگاه دولتی شانس خیلی کم ولی ازاد بسیارزیاد

baharak
baharak

شما مطمئن هستید؟

khozi
khozi

سلام دوستان من میخوام برای آزمون دکتری امسال شرکت کنم، رشته ام آی تی هست الان میخوام برای دکتری شبکه امتحان بدم، کسی اینجا هست که به من کمک کند؟

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین صفحه به انجمن تخصصی رشته تون مراجعه کنید تا دوستان همرشته تون بتونن کمکتون کنند.

فریما
فریما

سلام مشاور عزیز.من ارشد فیزیولوژی دارم.میخواستم بدونم برای مقطع دکتری شما کدوم رشته رو پیشنهاد میدید؟من خودم سهمیه پنج درصد دارم،و به رشته بیولوژی تولیدمثل علاقه دارم.
از نظر بازار کاری کدوم رشته رو ترجیح میدین؟

مهسا
مهسا

سلام
بازار کار هر دو رشته میشه گفت مشابه هست و نمیشه چیز قطعی در این باره گفت. علاقه تون رو در اولویت بذارید میتونه کمک کننده باشه.

نظری
نظری

سلام
من کارشناسی رشته فیزیک و کارشناسی ارشد رشته مهندسی سیستمهای اقتصادی و اجتماعی خوندم. برای دکتری میتونم رشته مهندسی مالی امتحان بدم؟ محدودیت رشته ای نداره؟

مهسا
مهسا

سلام
شرط تجانس رشته ارشد و دکتری برای خیلی از رشته ها هستش. اما در رشته مالی شرط تجانس مطرح نیست. لینک زیر رو ببینید:
https://phdtest.ir/1397/07/%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1%da%86%d9%87-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-98-99/

البته توجه کنید که این فقط به منزله کسب مجوز برای شرکت در ازمون کتبی هست و در مصاحبه اساتید ممکنه این موضوع رو نپذیرند.

علیرضا
علیرضا

سلام دوستان وقت بخیر. میخواستم بدونم برای مصاحبه دکتری روستایی رزمه چقدر موثر است چون چندسالی هست از درس و ازمون دور هستم میخواستم بدونم چقد مقاله برای شرکت در مصاحبه کافی است؟
سوابق پژوهشی من عبارتند از:
1- 6 مقاله علمی – پژوهشی چاپ شده
2- یک طرح چاپ شده
3 4مقاله همایشی
4- نمره پایان نامم 20 شده
به نظرتون اینا امتیازاتی کافی برای شرکت در مصاحبه هست یانه؟

مهسا
مهسا

سلام
به نظر میاد رزومه خوبی دارید. اما توجه کنید که در مصاحبه دکتری فقط رزومه تعیین کننده نیست و عملکرد شما خیلی مهمه. این که برای دوره دکتری طرح داشته باشید و زبانتون خوب باشه، بتونید اساتید رو قانع کنید فرد مناسبی برای تحصیل در دوره دکتری هستید و …

پووویا
پووویا

سلام
در پذیرش نهایی دکتری باید تمام ظرفیت پذیرش شه؟
منظورم اینه که مثلا یه کدرشته ای 8 نفر ظرفیت داره واسه پذیرش، میتونه کمتر ازون رو قبول نهایی کنه یا باید در نهایت اون هشت نفر رو از بین اونایی که مصاحبه میشن کامل پذیرش نهایی کنن؟تشکر

مدیر
مدیر

سلام
لزومی نیست حتما ظرفیت تکمیل بشه. در حقیقت عدد اعلام شده کل ظرفیتی هست که دانشگاه میتونه بپذیره، اما الزامی به تکمیل ظرفیت نداره.

وحيده
وحيده

ببخشید مهسا خانوم مطمئن هستید من نمیتونم در دکترا فلسفه هنر شرکت کنم؟ چون جلوی کد ٢١٣۶ برای رشته عای مجاز به شرکت نوشته کلیه ی رشته های هنر. معماری در دفترچه کنکور جزو رشته های هنر هست. مثلن پارسال مجاز نمرده بودند رشته های هنر رو که در دکترا فلسفه شرکت کنند اما امسال مجاز کردند. من اینطوری متوجه شدم. یعنی اشتباه فهمیدم؟

مهسا
مهسا

سلام
اگه منظورش از هنر، گروه آزمایشی هنر بود، لازم نبود که رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی جدا درج بشه. منظورش رشته های هنری هستش، نه گروه ازمایشی هنر.

.........
.........

سلام. ببخشید یعنی اعمال سهمیه را سازمان سنجش انجام میده یا خود دانشگاه؟

مهسا
مهسا

سلام
خود سازمان سنجش اعمال سهمیه رو انجام میده.

وحيده
وحيده

سلام خسته نباشید
من الان یک ماهه هرچی میگردم متوجه نمیشه منابع دکتری فلسفه هنر چی هست؟ کد ٢١٣۶ میخوام ثبت نام کنم اما واقعن گیج شدم چی بخوونم. فوق لیسانس و لیسانسم معماری بوده

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه با توجه به این که رشته فلسفه هنر شرط تجانس رشته ارشد داره، شما مجاز به شرکت در آزمون دکتری این رشته نیستید.

.........
.........

به چه شکلی

.........
.........

سلام نحوه اعمال سهمیه ایثار گر در کنکور دکترا به مشکلی هست؟ در آزمون و مصاحبه چطوری حساب میشه؟ خواهش میکنم کامل برام توضیح بدید.ممنون

مهسا
مهسا

سلام پس از شرکت در کنکور، به شما دو تا رتبه داده میشه. یکی رتبه بدون سهمیه و یکی رتبه با سهمیه. در هر رشته محل دکتری به شرطی که ظرفیتش به نحوی باشه که سهمیه بهش اختصاص پیدا کنه، وقتی شما انتخابش میکنید، بین رقباتون که سهمیه دارند سنجیده میشید و هر کس حدنصاب تراز رو داشته باشه دعوت به مصاحبه میشه. در وهله بعد نمره مصاحبه و نمره آزمون کتبی شما جمع زده میشه و به شرطی که درصد مشخصی (بسته به نوع سهمیه تون) از آخرین فرد قبولی در اون رشته محل رو کسب کرده باشید و… ادامه نظر»

فهیمه
فهیمه

سلام خدمت مشاور گرامی؛ من میخوام بدونم برای دکتری فقه و حقوق رتبه پذیرش در دانشگاه آزاد و سراسری چقدر هست؟ بعد حتما در آزمون کتبی باید تست زبان زد یعنی اگه نزنی ولی بقیه درسها را خوب بزنی تو مصاحبه رد میکنند؟

مهسا
مهسا

سلام
دو سالی هست که ملاک دعوت به مصاحبه، نمره تراز هست و نه رتبه. بنابراین نمیشه دقیق گفت چه رتبه ای.
درمورد آزمون کتبی، ممکنه کسانی باشند که بدون زبان هم رتبه خوبی کسب کرده باشند، ولی صفر زدن یک درس تا حد قابل توجهی در کاهش نمره تراز شما موثر هستش.

فریما
فریما

سلام مشاور عزیز،مهسا خانم
میشه بدونم دکتری بیولوژی تولید مثل الان در چه سطحیه و چه اینده ای داره؟؟؟این رشته ارزش اینو داره که روش سرمایه گذاری کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
نسبت به چه رشته ای؟ رشته مقطع ارشدتون چی بوده؟

مهسا
مهسا

این رشته در حال حاضر بیشتر حالت تحقیقاتی داره.

سمیرا
سمیرا

با سلام دوستان یه سوال خیلی مهم دارم خواه میکنم راهنمایی کنید.

در سامانه سنجش در اصفهان برای اولین بارپذیرش دانشجو در موسسه غیر انتفاعی جهاد دانشگاهی اصفهان در رشته مهندسی انرژی دانشجو می پذیرد !
آیا مدارک این موسسه های غیر انتفاعی جهاد دانشگاه اعتبار دارد ؟
آیا خوب هست که اینجا پسرم رو بفرستم ؟
مدارک اینها اعتبار دارد ؟

مهسا
مهسا

سلام
البته سؤال شما مربوط به مقطع دکتری نیست.
ولی کلا موسساتی که مجوز وزارت علوم رو داشته باشند معتبر هستند و جای نگرانی نیست.

سارا
سارا

زمان ثبت نام کنکور دکتری 98 کی هستش؟

مهسا
مهسا

سلام
زمان دقیق ثبت نام آزمون دکتری 98 هنوز اعلام نشده. به محض اطلاع از زمان دقیق از طریق همین سایت و کانال phdtest@ اطلاع رسانی میشه

مهدی
مهدی

سلام. من در کنکوردکتری با اختلاف یک رتبه رد شدم. الان فهمیدم یکی از قبول شدگان ثبت نام نکرده و انصراف داده. به نظرتون اگه پیگیری کنم میشه جایگزین شد؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه چنین ساز و کاری برای پذیرش در مقطع دکتری تعریف نشده و بعید هست که بتونید به خواسته تون برسید. با این حال میتونید پیگیری کنید.

معصومه
معصومه

با سلام
می خواستم بدونم دکترای مدیریت سازمان های خدماتیEMBA
در ایران وجود دارد

مهسا
مهسا

سلام
خیر متاسفانه دکترای این رشته در ایران وجود نداره.

دانشجو
دانشجو

سلام مهسا خانم
نمره زبان مهمه چند باشه که تحویل دانشگاه می دیم؟
مثلا اگر دانشگاه 45 قبول می کنه اگر 45 بگیریم با اونی که مثلا 55 گرفته فرق می کنه؟؟؟ البته می دونم از نظر سطح زبانی فرق می کنه.

مهسا
مهسا

سلام
منظورتون مصاحبه است یا امتحان جامع؟ برای امتحان جامع اون حداقلی که دانشگاه گفته رو ارائه بدید کفایت میکنه و مهم نیست چند باشه.
اما در مصاحبه هر قدر نمره بالاتر باشه امتیاز بیشتری میگیرید.

مریم
مریم

سلام. من در حال حاضر دانشجوی دکترای دانشگاه تهران هستم. و هر سه مقطع به صورت روزانه بوده ام. تصمیم دارم مجدد کنکور سراسری شرکت کنم. ایامن میتوانم در دانشگاه سراسری و به صورت روزانه شرکت کنم؟

ناشناس
ناشناس

سلام. همه مقاطع را میشه بازم خواند در رشته های دیگر … قبلا قانون این طور بود که چون قبلا روزانه بودید الان باید شبانه/ نوبت دوم بخوانید و شهریه بدهید اما الان گویا قوانین کمی تغییر کرده و میشه روزانه خواند. بازم برای اطمینان بیشتر از دانشگاهها بپرسید.

۹۷
۹۷

سلام دوستان. ایا به اعتراض شما هم نسبت به نتیجه دکتری ۹۷ از سنجش پاسخ داده نشده؟

د
د

پاسخ داده شده گفتند نتیجه قبلی درسته

احمد
احمد

سلام
ضمن آرزوی موفقیت برای همه دوستان،من دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه شیراز در رشته مکانیک گرایش تبدیل انرژی ورودی جدید هستم و به دلیل یه سری مشکلات می خوام انتقالی بگیرم به دانشگاه خلیج فارس بوشهر ،خواهش می کنم لطفاً راهنمایی نمایید که چه کار باید بکنم تا از لحاظ مالی و زمانی ضرر نکنم/ با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
البته این سایت مربوط به داوطلبان دکتری است. اما باید بگم که کلا انتقالی در مقطع ارشد ممنوع هست مگر این که شرایط خاصی داشته باشید و دانشگاه مبدا و مقصد موافقت کنه.

سمیرا
سمیرا

سلام. من فارغ تحصیل کارشناسی ارشد شیمی آلی هستم و پنج مقاله ISI به عنوان نویسنده اول (در انتشاراتی مثل اشپرینگر، Sage و DE GRUYTER )، یک سمینار داخلی و نمره پایان نامه عالی دارم. من قصد شرکت در آزمون دکتری 98 را دارم و در مطالعه و تست زنی تمام درس ها پیشرفت خوبی دارم بجز درس زبان (مخصوصا بخش گرامر) که به علت حجم زیاد مطالب و همچنین فرار بودن، این درس تبدیل به نقطه ضعف و باعث نگرانی من شده است. لطفا راهنمایی میکنید که چه کتاب یا جزوه ای برای درس زبان مطالعه کنم تا پیشرفت… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
در صفحه زبان عمومی همین سایت کتاب رایگان هست که میتونید دانلود کنید و استفاده کنید.
بعد از اون هم از کتاب انتشارات کتابخونه فرهنگ میتونید استفاده کنید.

حرمان
حرمان

با سلام وعرض خسته نباشید ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید که در کارنامه آزمون دکتری رتبه نهایی درسهمیه ملاک است یا رتبه نهایی در کل؟ البته منظورم این است که اگر ظرفیت پذیرش رشته ای 30 نفر باشه ودر مرحله تکمیل ظرفیت 5 نفر بگیره برای پذیرفته شدن تو مرحله تکمیل ظرفیت کدام رتبه ملاک است؟

مهسا
مهسا

سلام
در وهله اول مدنظر داشته باشید که اعلام شده امسال تکمیل ظرفیت قرار نیست برگزار شه.
اما به صورت یک قانون کلی این گونه هست که اگه با توجه به نوع سهمیه تون درصدی از ظرفیت به سهمیه اختصاص داده میشه. شما بین بالاترین نمره ها در سهمیه خودتون سنجیده میشید و اگه بالاترین بودید، بعد بررسی میشه که 70 یا 80 درصد (با توجه به نوع سهمیه) آخرین فرد قبولی رو دارید یا خیر.اگه داشته باشید پذیرش میشید.

S
S

سلام . من در دکتری دانشگاه آزاد تهران مرکز پذیرفته شدم و برای ارشد دوم هم دانشگاه شاهد . میخواستم بدونم تحصیل همزمان در دو مقطع مشکلی داره ؟

مهسا
مهسا

سلام
بله تحصیل همزمان هم در مقطع ارشد ممنوع هست و هم در مقطع دکتری و اگه دانشگاه بفهمه ممکنه دردسر بشه.

raha
raha

رشته ام حسابداری هستش

raha
raha

سلام
بنده بین انتخاب دکتری پردیس دانشگاه شیراز و ازاد اهواز دو دلم لطفا راهنمایی کنید کدومش آینده بهتری داره؟ و اینکه خودم ساکن خوزستان می باشم و محل زندگیم تقریبا2ساعت با اهواز فاصله داره؟

مهسا
مهسا

سلام
ببینید خیلی انتخاب های نزدیک به همی هستند. به لحاظ هیات علمی شدن که کلا نمیشه الان امیدوار بود حتی با فارغ التحصیلی از بهترین دانشگاه ها. اما اگه شانسی هم باشه برای پردیس خیلی پایینه، چون برای ازاد فارغ التحصیلان خودش در اولویت ن و برای سراسری هم فارغ التحصیلان روزانه و شبانه.
اگه کیفیت تحصیل براتون مهمه که باید ببینید هر دانشگاه چه اساتیدی تدریس دارند و رزومه و تجربه شون چطوره.

دانشجوی دکتری
دانشجوی دکتری

سلام مهسا خانم
یه سوال اگر معدل سال اول کسی در مقطع دکتری 17 باشه آیا راهی برای ترمیم معدل هست؟؟ که دوباره بعضی از درس ها برداره و معدل بالا ببره؟؟ البته در دانشگاه سراسری

مهسا
مهسا

سلام
خیر چنین فرآیندی تعریف نشده. البته واقعا نیازی هم به این مورد نیست. معدل 17 معدل خوبیه.

سپید برفی
سپید برفی

سلام ، من کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش نیروی انسانی دارم با معدل 19 و یک کنفرانس بین المللی و یک مقاله علمی پژوهشی دارم و دانشگاه تدریس می کنم قصد دارم برای دکترا بخونم ممنون میشم راهنمایی کنید چطور برنامه ریزی کنم بخونم و چه منابعی ؟ با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
از جدول پایین صفحه به انجمن رشته تون مراجعه کنید. اونجا دوستان همرشته ای تون در مورد منابع بهتر میتونن راهنمایی تون کنند.

ندا
ندا

سلام من امسال ارشد بیوشیمی دانشگاه تبریز قبول شدم هرچند که می خواستم بیوشیمی بالینی بخونم اما خب امکان قبولیم کمه اگرم قبول بشم مشاور بهم گفت دانشگاهی مثل بندرعباس شانس دارم،این طور که فهمیدمو میگن بیوشیمی بالینی وضعیتش به لحاظ شغلی بهتره حالا می خوام ببینم به هیچ وجه دیگه نمیتونم برا دکترا وزارت بهداشت شرکت کنم؟اصلا تو وزارت علوم برا دکترا چی بخونم که امکان شغلیه بهتری داشته باشه نمی خوام چن سال درس بخونمو بازم بیکار بمونم لطفا راهنماییم کنین واقعا بی انگیرم

مهسا
مهسا

سلام
میتونید شرکت کنید مشکلی نیست. بیوشیمی جزو رشته های مجاز به شرکت در دکتری بیوشیمی بالینی هستش.
البته توجه کنید که کلا هیچ رشته ای الان تضمین شغلی براش نیست.

sahar
sahar

سلام
وقت بخیر
وام ویژه دکترا رو فقط میشه از بانک توسعه تعاون گرفت و دیگه صندوق رفاه پرداخت نمیکنه؟
در این صورت اگر بانک توسعه پرداخت میکنه چند نفر ضامن میخاد؟

مهسا
مهسا

سلام
شرایط وام رو لطفا از خود بانک سوال بفرمایید. کلا وام دکتری رو بانک میده.

معماری
معماری

مشاور گرامی خانم مهسا , من دکتر معماری تهران جنوب پذیرفته شدم , لطف می کنید اگر راهنمایید کنید که به نظر شما یکسال دیگه سعی کنم برای دانشگاه بهتر یا اینکه گروه معماری تهران جنوب قویه .
ممنون میشم نظرتونو بگید.

مهسا
مهسا

سلام
واحد تهران جنوب اساتید خوبی داره که خودتون میتونید با چک کردن فهرست اعضای هیات علمی متوجه بشید. اگه منظورتون از جای بهتر واحدهای دیگر دانشگاه ازاد هست که صراحتا میگم ارزششو نداره یه سال بمونید. اما اگه میخواید دانشگاه دولتی تحصیل کنید بحث متفاوته و باید ببینید توانایی و صبر و حوصله تون چقدره. چون به هر حال پذیرش دکتری با توجه به مصاحبه قطعی نیست و شما حتی اگه رتبه خوب کسب کنید بازم احتمال عدم پذیرش دارید.

مرتضی خدابنده
مرتضی خدابنده

سلام….من دانشگاه ازاد واحد علوم تحقیقات قشم قبول شدم میخواستم ببینم تاریخ ثبت نام کی؟باید برم قشم ثبت نام کنم یا تهران؟کلاسها کجا برگزار میسه ؟لطفا جواب بدید ممنون

مهسا
مهسا

سلام
درخصوص جزییات ثبت نام لینک زیر رو ببینید:
http://www.iauqeshm.ac.ir/Post/5052/news-uni-qeshm97

محل تحصیل هم قشم هستش.

معماری
معماری

سلام . من کارشناسیمو غیرانتفاعی و ارشدم رو آزاد خوندم. در دوره کارشناسی بنابه شرایطی، اومدم دانشگاه شهرخودم(روزانه هم قبول شده بودم) دوره ارشد روهم ازاد شهر خودم انتخاب کردم. ولی از همون دوره کارشناسی هدفم دکترای روزانه بود اما متاسفانه در طول دوره کارشناسی و ارشد هیچ استادی نداشتم که بهم کمک کنه و همش یامنو اذیت می کردن ویاهیچ راهنمایی نمی کردن و کم ترین انگیزه ای هم که تو اون شرایط سخت داشتم ازم می گرفتن، ولی من تمام تلاشم رو کردم و نسبتا موفق شدم که پایان نامه ارشدمو خودم بدون کوچکترین کمکی از استادنوشتم. سراغ… ادامه نظر»

معماری
معماری

خانم مهسا می شه خواهش کنم جواب سوال منم بدید.

مهسا
مهسا

سلام
راستش مجموع شرایط آموزشی و پژوهشی شما کار رو سخت میکنه. در مصاحبه بیان کردن موارد فوق کمکی نمیکنه و حاصل کار شما مهمه. در گام اول به نظرم باید رزومه تون رو به صورت جدی تقویت کنید تا شانس قبولی داشته باشید، منظور پژوهش‌های قوی و باکیفیت هست. رتبه خوب و مدرک زبان تضمین کننده پذیرش نیست.

معماری
معماری

خانم مهسا خیلی ممنونم از پاسختون. با توجه به اینکه من با مقاله نویسی از دوران دانش آموزی آشنایی داشتم و جشنواره شرکت کرده بودم و دوره ارشد هم خیلی تلاش کردم واصلا نمی خواستم مقاله کنفرانسی بنویسم وهدفم به قول شما قوی و با کیفیت بود ولی کسی رو نداشتم تو این راه کمکم کنه.ادامه بدم این رشته رو یا به نظرتون بهتره برم از صفرشروع کنم برای رشته های علوم پزشکی؟ خیلی ممنون می شم این سوال رو هم پاسخ بدید.

معماری
معماری

خانم مهسا خیلی ممنونم از پاسختون. با توجه به اینکه من در دوران دانش آموزی با مقاله نویسی آشنایی داشتم وجشنواره شرکت کرده بودم و دوران ارشد تمام تلاشم رو کردم و هدفم مقاله کنفرانسی نبود، به قول شما قوی و با کیفیت بود ولی کسی رو نداشتم کمکم کنه. به نظرتون این رشته رو ادامه بدم یا از صفر شروع کنم برای رشته های علوم پزشکی؟ ممنون می شم این سوالمم پاسخ بدید؟

رشته مشاوره
رشته مشاوره

سلام
از فرهنگیان عزیز کسی امسال تو رشته مشاوره قبول شده؟ آیا تونستن ثبت نام کنن؟ آخه آموزش و پرورش فرم موافقت با ادامه تحصیل رو نمی دهد. کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟؟

ُs
ُs

دوستم یه رشته دیگه قبول شد. میخواد مرخصی بگیره. ولی یه نفر دیگه پارسال قبول شد اصلا مرخصی هم نگرفت. به نظرم بستگی به اداره استان داره.

انتظار
انتظار

با سلام خسته نباشی خدمت مشاورین محترم
جواب آزمون و مصاحبه دکترا زده که شما در رشته محل انتخابی قبول نشدین ولی ثبت نام دانشگاه آزاد ابهر به شما پیشنهاد می شود میخام بدونم این یعنی من قبول شدم و باید برم ثبت نام کنم؟؟چون من اصلا ابهر مصاحبه ندادم

ممنون میشم یه خبر دقیق بهم بدین

مهسا
مهسا

سلام
این اتفاق امسال افتاده و لازمه که با واحد قبولی تماس بگیرید. البته قاعدتا همین چیزی که گفت صحیح هست.

افشین
افشین

سلام اگر در دانشگاه ازاد مثلا در الویت 5 قبول شدیم میتوانیم در اولویت های بعدی مثلا بلیل انکه ان واحد دانشگاهی به منزل نزدیک است ثبت نام کنیم

مهسا
مهسا

سلام
به طور کلی جابجایی و انتقالی در مقاطع ارشد و دکتری ممنوع هست و تنها با داشتن شرایط خاصی مثل بیماری یا سهمیه میتونید به انتقالی امیدوار باشید.

سهیل
سهیل

با عرض سلام و خسته نباشید
من در فرم مصاحبه دانشگاه ازاد قسمت سوابق پژوهشی ،عنوان مقاله در قسمت پذیرفته شده(نه در قسمت چاپ شده)عنوان مقاله را نوشتم و در عنوان مجله نام همایش یا کنگره نوشتم در حالی که اون مقاله در هیچ مجله ای چاپ نشده بود الان ذهنم مشغوله که نکنه اشتباه کردم و حق کسی ضایع شده باشه ایا باید تو همون قسمت نام مجله اسم همایش مقاله پذیرفته شده می نوشتم؟
ممنون

مدیر
مدیر

سلام
در این مورد نمیشه قطعی نظر داد. ممکنه دقت کرده باشند و امتیاز متناسب با رزومه شما رو داده باشن و ممکن هم هست متوجه نشده باشند.

سونیا
سونیا

سلام.من دانشجوی ارش اقتصاد انرژی هستم.نمیدونم چیکارکنم برای دکترا،؟اصلا شانسمو بالانمیبینم چون دانشگاه محل تحصیلم دکترا نداره ومدرک زبان هم ندادم و رزومه ایی ندارم اصلا…کارشناسیمم پیام نور بوده..بنظرتون من شانس دارم؟؟؟؟چون حتی تک رقمی ها هم بودند که قبول نشدند..مممنونم.

فاطمه
فاطمه

سلام. من امسال دکتری روزانه قبول شدم. منم مشابه شما هستم. دانشگاه ارشدم دولتی بود ولی دکترا نداشت. کارشناسی هم پیام نور خوندم. تو دوره ارشد استادای خیلی خوبی داشتم خیلی بهم انگیزه دادن و کمکم کردن. تونستم مقاله بنویسم پایان نامه نمره عالی گرفتم معدلم هم بالا بود. با رتبه ای معمولی و مسلط به درس و پایان نامه مصاحبه رو هم بدون آشنایی با اساتید و پارتی بازی قبول شدم. به نظرم بچه ها اینجا دارن خیلی بی انصافی میکنن و مینالن. اونایی که رتبه تک رقمی بودن و روزمه ای خوبی داشتن خب حتما نتونستن از نظر… ادامه نظر»

سونیا
سونیا

خیلی ممنونم از اینکه امید دادید.سپاسگذار

فرزانه
فرزانه

سلام و احترام
اینجانب فارغ التحصیل کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی از دانشگاه آزاد هستم و قصد شرکت در آزمون دکتری روان شناسی سلامت دارم و اولویتم دانشگاه دولتی است. هیچ رزومه ای ندارم و جهت برنامه ریزی
کاملا سردرگم هستم. در حال حاضر جایی مشغول بکار نیستم. لطفا درخصوص منابع جدید و برنامه ریزی و نحوه مطالعه راهنمایی بفرمایید. سپاس

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و در این باره سوال کنید.

روژان
روژان

سلام ضمن تبریک به پذیرفته شده های 97 لطفا منابع دکترای مشاوره همراه با نام نویسنده هر منبع را اعلام فرمایید با تشکر از اطلاعات شما

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین صفحه وارد انجمن دکتری رشته خودتون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سوال بفرمایید تا پاسخ دقیق تری بگیرید.
موفق باشید

دكتري 98
دكتري 98

سلام و ادب و احترام دارم خدمت دست اندرکاران عزیز و زحمتکش phdtest.همانطور که استحضار دارید با اعمال سلیقه فراوان در مصاحبه ها شاهد هستیم که برخی رتبه های تک رقمی نیز در لیست پذیرفته شدگان نهایی قرار ندارند. از شما عزیزان خواهشمندام به عنوان بخشی تاثیرگذار بر گستره تحصیلات تکمیلی این کشور حداقل پیگیر تصویب مصوبه ای شوید که طبق ان مثلا رتبه های 1 تا 10 یا مثلا 1 تا 20 را از مصاحبه بی نیاز می کند و ایشان بدون مصاحبه وارد مقطع دکتری شوند. البته این امری ممکن هست. اگر این اشکال بزرگ و ناعادلانه حداقل… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
البته این موضوعی که شما میگید هم اشکالات خودشو داره. لزوما کسی که خوب تست میزنه، پژوهشگر خوبی برای دوره دکتری نیست، چرا که این دوره برمبنای توانمندی دانشجویان بر پژوهش هست نه حفظ کردن دروس تخصصی و پاسخ به سوالات تستی.
اگر چه نمیشه منکر اعمال سلیقه در برخی مصاحبه ها شد.

مرتضی سلیمانی
مرتضی سلیمانی

با سلام
فارغ التحصیل ارشد حسابداری هستم لطفا در خصوص مطالعه و برنامه ریزی جهت آمادگی آزمون دکتری سراسری راهنمایی بفرمایید ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
لطفا اطلاعاتی در مورد وضعیت تحصیلی تون بدید.
درمورد رزومه تون
درمورد شاغل بودن یا نبودن و میزان زمانی که میتونید بذارید و .. تا بتونم راهنماییتون کنم.

ارزو
ارزو

با سلام
ایا با نمره 47 ازمون ام اس ار تی میتونم برای دکتری وزارت بهداشت 98 ثبت نام کنم به صورت مشروط ؟چون 5 نمره افزایش پیدا کرده

مهسا
مهسا

سلام
در دفترچه ثبت نام دکتری 97 علوم پزشکی نمره 45 تا 49 آزمون msrt به صورت مشروط مورد قبول بوده و تا امتحان جامع باید داوطلبان نمره 50 رو تحویل می دادند. اگه شرایط عوض نشه میتونید شرکت کنید در آزمون با همین نمره.

علی
علی

سلام دوستان

من معلم ابتدایی هستم و امسال قصد دارم که برا دکتری مدیریت آموزشی آزمون بدم ، می خواستم ببینم که اگه من دکتری قبول شدم ، چطور هم کلاس های دکترا را برم و هم کلاس های مدرسه ؟
چه راه حل ها و راهکارهایی برای حل این مشکل وجود داره ؟

با تشکر

محسن
محسن

این سوال منم هست…لطفا راهنمایی کنید. ۹۷.۰۶.۱۲

مهسا
مهسا

سلام
معمولا دانشگاه ها برای این که شما برید سر کار و در کلاس ها حضور نداشته باشید همکاری نمیکنند و شما باید با محل کارتون برای حضور در کلاس ها هماهنگ کنید.

تلاش
تلاش

به نظرتون اداره آموزش و پرورش مرخصی میده؟

پویان
پویان

حالا تو قبول شو خدا بزرگه برا بعدش

طاها
طاها

سلام با توجه به وقت کم میخوام به یکی از شرکت ها مقاله اس اس ایم را بدهم انها می گویند برای مصاحبه دکترا صرف داشتن اکسپت کافیست و چاپ نمی خواهد نظرتان چیست؟

مهسا
مهسا

سلام
در صفحه مقاله نویسی پاسخ شما داده شود.
موفق باشید

وحید
وحید

سلام . آیا در سال تحصیلی جاری مرحله تکمیل ظرفیت اجرا میشه ، اگه میشه در چه تاریخی ؟ مرسی

مهسا
مهسا

سلام
فعلا که اعلام شده تکمیل ظرفیت دکتری 97 برگزار نمیشه. در صورت تغییر این تصمیم در همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

محمد
محمد

سلام.من دکتری روزانه شیراز قبول شدم که اولویت اول من بوده اما اصفهان هم قبول شدم طبق کارنامه که اولویت بعدی بوده .حالا ایا من میتونم شیراز را نروم و اصفهان را بروم راهی داره .با دانشکاه اصفهان صحبت کنم یا با سازمان سنجش که قبولی شیراز لغو و اصفهان ثبت نام کنم

داوطلب
داوطلب

چه رشته ای هستید؟ من هم همین سوال رو دارم یعنی ممکنه قبول کنند؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر پذیرش شما در اولویت های بعدی از بین رفته و به سایر داوطلبان اختصاص یافته و بنابراین شما امکان جابجایی به اولویت بعدی رو ندارید.

ع
ع

ظرفیت اون دانشگاه منظورم بود

ع
ع

سلام اگه کسی شبانه دانشگاهی نره و ظرفیت خالی بمونه آیا نفر بعدی که قبول نشده می تونه بره ظرفیت آم دانشگاه را پر کنه؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر چنین سازوکاری در پذیرش دکتری در نظر گرفته نشده و اگه تکمیل ظرفیت نباشه، اون ظرفیت خالی میمونه.

سارا
سارا

سلام ببخشیدسوال من اینه من موقع ثبت نام تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسیمو زدم ۹۳/۳ ولی تو مدرکم اومده ۹۳/۶ حالا خواستم ببینم تخلف محسوب میشه؟؟؟ ممنون میشم زود جواب بدین

مهسا
مهسا

سلام
مشکلی نیست. این مورد چون در پذیرش اثری نداره، اهمیت چندانی نداره.

معمار
معمار

خانم مهسا وقتتون بخیر و تشکر بسیار بابت حمایت ها و پاسخ های دقیقتون و همینطورممنون از سایت p h d تست.
لطف می کنیدسوالم رو جواب بدید.
می خوام بدودنم چنانچه فردی در دانشگاه آزاد رشته اول انتخابش قبول شده باشه که تراز بالاتری داره از رشته های انتخاب بعدی امکان جابجایی شهر هست ؟ مثلا علوم تحقیقات تهران قبول باشه بخواد با قزوین جابجا کنه.
سوال دیگم درمورد مرخصی تحصیلی در ترم اول هستش در دانشگاه آزاد . این امکان وجود داره واز شرایطش اطلاع دارید؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

مهسا
مهسا

سلام
خواهش میکنم. خوشحالم اگه بتونم کمکی به دوستان بکنم.
معمولا در مقطع دکتری امکان انتقالی و جابجایی نیست مگر در موارد خاصی مثل بیماری، یا داشتن سهمیه و …
درمورد مرخصی تحصیلی، دانشگاه ازاد معمولا همکاری میکنه و شهریه ثابت ترم اول رو میگیره فقط. البته گاهی چون ترم بهمن پذیرش نداره، ناچارا مجبور میشید دو ترم مرخصی برید.

sahar
sahar

سلام، خسته نباشید، ثبت نام تبریز کی هست؟ من مرتب سایت رو چک میکنم هیچ اطلاعیه جدیدی نذاشته، از اون ور سنجش گفته اگر اطلاعیه ای نبود در روزهای 7 و 10 شهریور به دانشگاه مراجعه بشه؟

علی
علی

با سلام

منابع دکتری مدیریت آموزشی را میشه بگید ؟

با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
موفق باشید

محمد
محمد

اساتید گرامی سلام
من قصد دارم برای کنکور دکترای سال 98 یا 99 آماده بشم سوالم از شما بزرگواران اینه که با توجه به این که کارمند رسمی یکی از ارگانهای دولتی هستم آیا در صورت قبولی میتونم ثبت نام کنم یا نه؟؟(چون شنیدم تعهد مبنی بر شاغل نبودن میگیرن)

مهسا
مهسا

سلام
این تعهد رو معمولا دانشگاه ها نمیگیرن و کسی هم نمیگه شاغله. چون وزارت علوم حقوق پرداخت نمیکنه در این مورد سختگیری نمیشه و حضور تمام وقت شما در دانشگاه مهم هستش (یعنی رسیدگی به کارهای دانشگاه و در دسترس اساتید بودن)

محمد
محمد

ممنون

Me
Me

سلام مهسا خانم. یه موضوعی فکر من رو درگیر کرده که از شما راهنمایی می خوام.من دانشجوی دکتری هستم.پارسال هم با آزمون و هم بدون آزمون در دو دانشگاه سراسری قبول شدم. که در نهایت دانشگاهی که با آزمون قبول شدم رو انتخاب کردم و اصلا دیگه سراغ دانشگاهی که بدون آزمون قبول شدم نرفتم و تماسی هم نگرفتم.امروز بین پیام ها خوندم که اگه به این صورت دو تا دانشگاه رو قبول بشی و با آزمون رو بخوای بری حتما باید برای بدون آزمون انصراف بدی وگرنه … می خوام بدونم این چه قدر صحت داره و اصلا باید… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
نگران نباشید چنین چیزی صحت نداره. همین که شما برای ثبت نام مراجعه نکنید به منزله انصراف هست.

تلاش
تلاش

سلام

آیا سرفصل منابع برای دکترای مدیریت آموزشی امسال تغییر میکنه یا همون سرفصل منابع پارسال است ؟

مهسا
مهسا

سلام
تا زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 97 نمیشه چیز دقیقی گفت.
پیگیر اخبار ازطریق همین سایت باشید.

رویا
رویا

سلام
ممنون مهساجان از پاسختون. باتوجه به تعهدی که به دانشگاه داریم ایا اجازه ادامه تحصیل داریم و به نظرتون میرزه که برای قبولی در بورسیه وقت و انرژی بزارم؟
و ببخشید من ارشد ژنتیکم اما امیدی به کار بعد از دکتری در ایران ندارم به نظرتون شرکت در کنکور برای قبولی در پزشکی راه درستیه؟ ممنونم

مهسا
مهسا

سلام منظورتون از ادامه تحصیل چیه؟ شما برای تحصیل در مقطع دکتری بورسیه میشید تا بعدا هیات علمی شید. شما وقت و انرژی دیگه ای نمیذارید. برای آزمون دکتری آماده میشید. در زمان انتخاب رشته اگه تو انتخاب ها بورسیه هم بود (احتمالش هست که اصلا نباشه)، اون موقع میتونید تصمیم بگیرید که چی کار کنید. درمورد کار هم که به عوامل زیادی بستگی داره و نمیشه پیش بینی کرد. از طرفی الان پزشک عمومی هم شاید درآمد خیلی خوبی نداشته باشه و باید ببینید حوصله دارید تا تخصص پیش برید؟ باید مزایا و معایب هر کدوم رو برای خودتون… ادامه نظر»

رویا
رویا

سلام وقت بخیر
برای اینکه در مقطع دکتری بورسیه بشی باید چه شرایطی داشته باشی و قبولی در بورسیه چه تفاوتی با غیربورسیه داره؟ ممنون

مهسا
مهسا

سلام
چند سال است که پذیرش بورسیه هم از طریق آزمون سراسری هستش و معمولا چون انتخاب خیلی هاست، لازمه که رتبه خوبی کسب کنید تا بین داوطلبان بتونید دعوت به مصاحبه بشید و شانس قبولی داشته باشید.
بورسیه یعنی این که شما برای هیات علمی شدن در یک دانشگاه خاص که بورس اعلام کرده، بورسیه میشید و بعد از تحصیل باید حتما همونجا هیات علمی بشید که اغلب هم شهرستان هاست و در دفترچه مشخصه. برای تحصیل با هزینه وزارت علوم میرید خارج از کشور تحصیل میکنید و وقتی برگردید به عضویت هیات علمی درمیاید.

صالح
صالح

ببخشید یه سوال دارم. شما گفتین برای دکتری نمره مصاحبه و نمره علمی از سنجش با هم جمع میشه. و کسی که تراز بالاتری داره قبول میشه. حالا کسانی که با سهمیه ایثارگری میان چطوری هستش؟این ها در اولویت هستند حتی با تراز پایین تر؟

مهسا
مهسا

سلام
این دوستان اگه رشته محلی رو انتخاب کرده باشن، اول بین سهمیه خودشون سنجش میشن و کسی که بالاترین نمره رو داره انتخاب میشه. بعد مطابق نوع سهمیه، اگه 70 یا 80 درصد نمره اخرین فرد قبولی رو داشته باشن پذیرش میشن.

دانا
دانا

درود خدمت بزرگواران
چندسالی ست که از درس و دانشگاه دور هستم و چندان اطلاعی ندارم.سوال م این هست که آیا قبل از آزمون دکترا حتما باید نمره زبان رو گرفته باشیم؟ منظور ملاک برای شرکت در آزمون دکترا ارائه نمره زبان؟ تشکر از شما و سایت خوبتان

مهسا
مهسا

سلام
خیرنیازی نیست. شما در آزمون دکتری که از سوی سازمان سنجش برگزار میشه، به دروس تخصصی، زبان عمومی و استعداد تحصیلی پاسه میدید.
مدرک زبان رو هم بعد از قبولی مدت معینی دانشگاه ها مهلت میدند ارائه بدید و نیازی به ارائه مدرک برای شرکت در آزمون نیست.

سیامک
سیامک

مرتبط بودن مدرک دوره ارشد جهت ثبت نام در رشته های اعلام شده پردیس ارس دانشگاه تهران بر اساس دفترچه ثبت نام آزمون سراسری سازمان سنجش هست؟

مهسا
مهسا

سلام
بله بر اساس همون دفترچه هست. البته میتونید از خود دانشگاه هم در این باره سؤال کنید.

سید
سید

سلام دوستان ببخشید کسی میدونه دقیقا ظرفیت رشته دکتری بیماری شناسی گیاهی دانشگاه آزاد ورامین و علوم تحقیقات تهران جداگانه چند نفره ؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه دانشگاه آزاد کلا ظرفیتشو اعلام نمیکنه و اطلاع دقیقی در این باره در دست نیست.

فاطمه
فاطمه

سلام و وقت بخیر
لطفا منابع و کتاب های کنکور دکترای علوم اجتماعی را معرفی کنید
با تشکر از شما

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین صفحه به انجمن تخصصی رشته تون مراجعه کنید.

مرتضی افشار
مرتضی افشار

باعرض سلام وادب
احتراما خواهشمندم کتاب های معتبر برای مطالعه در آزمون دکتری اقتصاد را به اینجانب معرفی نمایید
باآرزوی موفقیت روز افزون
افشار

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین صفحه به انجمن تخصصی رشته تون مراجعه کنید.

لیلی
لیلی

سلام. سوالی که داشتم اینکه چجوری به دانشجویان دکتری بورسیه و فرصت مطالعاتی خارج از کشور میدن؟ به همه دانشجویان میدن یا فقط دانشجویان ممتاز؟ بعد اینکه همه دانشگاه بورسیه دارن یا فقط دانشگاه های درجه یک بورسیه میدن؟

مهسا
مهسا

سلام
بورسیه که در حال حاضر از طریق همون ازمون دکتری هستش. یک سری رشته محل اعلام میکنند که بورسیه میگیرند و انتخاب رشته میکنید و در صورت دعوت به مصاحبه بقیه مراحل طی میشه (اغلب رتبه های تک رقمی شانس خوبی دارند).
درمورد فرصت مطالعاتی هم بستگی به دانشگاه داره. معمولا چون بودجه محدوده رقابتی میشه و هر کس شرایط بهتری داره میتونه بره فرصت مطالعاتی. اما هزینه ای که میدن کم هست واصلا پوشش دهنده هزینه های شما نیست.

مریم
مریم

با سلام و خدا قوت به مشاوران محترم اینجانب در خصوص این که دارای لیسانس مدیریت صنعتی و ارشد مهندسی صنایع (آموزش محور) هستم می توانم در آزمون دکتری مدیریت صنعتی شرکت کنم؟؟و با توجه به این که مقاله علمی تدارم آیا پذیرش در دانشگاه سخت تر می باشد ؟

مهسا
مهسا

سلام
بله میتونید. شرکت در رشته مدیریت در مقطع دکتری محدودیتی نداره. اما نداشتن مقاله در این رشته بخصوص که پایان نامه هم نداشتید کار رو سخت میکنه. شما باید به نحوی به اساتید نشون بدید که پژوهش کردن بلد هستید، وگرنه شانستون کمه.

َ
َ

سلام و خسته نباشید، شوال من این هست که اگر کسی در کنکور ارشد گزینه همسر یا فرزند جانباز 25 درصد رو انتخاب کرده باشه زملن ارائه مدرک اصلی مبنی بر جانباز 25 درصد دقیقا چه زمانی هست، چون زمان ثبت نام بنیاد شهید اعلام کرد که نیازی به وارد کردن کد 12 رقمی ایثارگری نیست. لطفاً راهنمایی بفرمائید.

مهسا
مهسا

سلام
لطفا برای طرح سؤالات در خصوص آزمون کارشناسی ارشد به صفحه مشاوره سایت mastertest.ir مراجعه نمایید.

sahar
sahar

سلام مهسا خانم، حالتون خوبه
سوالم از حضورتون این هست، که شرایط وام دکترا چی هستش؟
چند نفر ضامن میخاد؟
مبلغش چه مقداره و در نهایت اینکه شیوه بازپرداختش چطور هست؟
ممنون میشم لطف کنید و جواب بدین.

احمد
احمد

سلام دوستان . این سوال منم بود لطفا پاسخ دهید

مهسا
مهسا

سلام
لینک زیر رو برای اطلاع از شرایط وام دکتری و نحوه بازپرداخت مشاهده بفرمایید:
http://phdtest.ir/1396/03/%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%b4%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b7-%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d9%88%d8%a7%d9%85-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-96/

درخصوص مبلغ وام دکتری هم اول این که هر سه ماه پرداخت میشه و دوم این که ماهیانه 700هزار تومان هست.

بهار
بهار

سلام دوستان میدونید دانشگاه تربیت مدرس چه مزایایی دارد؟ گواهی مدرسی چقدر اعتبار داره؟

مهسا
مهسا

سلام
هیچ مزایایی نداره. فقط اسم دانشگاه تربیت مدرس هست و تفاوتی با سایر دانشگاه ها نداره.

نیما نوری
نیما نوری

باسلام و خسته نباشد.
من سال 93 در واحد دامغان تو رشته زیست شناسی مقطع دکتری پذیرش نهایی گرفتم اما متاسفانه ثبت نام نکردم خواستم بپرسم آیا الان میتونم پیگیری کنم و دوباره ثبت نام کنم یا خیر؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متاسفانه با عدم ثبت نام، شما انصرافی محسوب میشید.

مریم حسینی
مریم حسینی

سلام و عرض ادب
برای ازمون دکتری مدیریت بازرگانی چه کتاب های مناسب هست من سال پیش منابع مناسب نبود و اینکه برای دکتری دانشگاه ازاد چه ترازی مناسب هست

مهسا
مهسا

سلام
درمورد منابع توصیه میکنم از جدول پایین صفحه به انجمن رشته تون مراجعه کنید. درمورد تراز آزاد هم منظورتون از مناسب چیه؟ ترازها به صورت عمومی اعلام نمیشه و هر سال هم ممکنه متفاوت باشه

سوال
سوال

سلام
لطفا راهنمایی نمائید. براساس آیین نامه آموزشی جدید دوره دکتری برای ورودیهای 97 به بعد داشتن مدرک زبان الزامی نیست آیا به نظر شما دیگر نیاز نیست که برای کسی که احتمالا وردودی 97 خواهد بود مدر زبان داشته باشه و این قانون کلی است و اینکه ممکنه است دانشگاهی قانونی وضع کنه و بگویند که براساس آیین نامه داخلی دانشگاه حتما بایستی مدرک زبان داشته باشید. باتشکر

مهسا
مهسا

سلام
بله دانشگاه ها میتونن خودشون مدرک زبان بخوان و حتی نمره زبان مدنظر خودشون رو اعلام کنند.

شهرام
شهرام

سلام.تراز کتبی من3413 هست و نمره یکی از مصاحبه هایم در آزاد 23 بود.تراز و نمره کل را کسی از دوستان میتونه برام محاسبه کنند ؟ ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
عموما اینطور هست که نمره مصاحبه که از 100 هست، در عدد 100 ضرب میشه تا بره بر مبنای 10هزار و بعد با نمره کتبی جمع میشه و میانگین گرفته میشه.

نیاز به جواب فوری-میلاد
نیاز به جواب فوری-میلاد

عذر میخوام مهسا خانم منظورم بود

نیاز به جواب فوری-میلاد
نیاز به جواب فوری-میلاد

سلام سارا خانم لطفا جواب سوال منو بدین. من نمیدونم چطور اطلاع بکنم تو مصاحبه پذیرفته شده ام یا نه تو مصاحبه منطورمه؟ تعدادی کامنت میبینم که میگن میدونن فلان جا قبول شدن! از کجا باید فهمید؟ تو سایت دانشگاهها که اسامی مصاحبه نزده خب…باید زنگ بزنیم و بپرسیم درباره نتایج مصاحبه مون؟ تا الان که خبری نشده از شیمی . لطفا جواب بدین منتظرم

مهسا
مهسا

سلام
این اطلاعاتی که دوستان میدن، حتی اگه از طرف دانشگاه بهشون گفته باشه (معمولا دانشگاه ها این کارو نمیکنند)، یا دقیق نیست و یا واقعیت نداره. چون نتیجه نهایی پس از بررسی نمرات کل که حاصل میانگین نمره کتبی و مصاحبه هست بدست میاد و فقط خود سنجش میتونه اعلام کنه.

آرش
آرش

سلام. برای شرکت در دوره دکترای بدون کنکور پردیس دانشگاه ها(دانشگاه هایی که در تهران قرار دارند) چه مراحلی رو باید طی کنم؟ زمان پذیرش آنها کی هست؟ لطفا درباره روند این مساله بنده را راهنمایی بفرمایید.
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
چند سال هست که پردیس دانشگاه ها هم ملزم هستند از طریق ازمون سراسری دانشجو پذیرش کنند و فقط پردیس های بین الملل میتونن مجزا پذیرش کنند که در صورتی که فراخوان بدن در همین سایت زمان و شرایطش اطلاع رسانی میشه.