/منابع استعداد تحصیلی دکتری

مدرسان شریف

استاد وکیلی

منابع استعداد تحصیلی دکتری۱۳۹۷-۱۰-۸ ۲۱:۰۷:۲۱ +۰۳:۳۰

استعداد تحصیلی چیست؟

استعداد تحصیلی یکی از دروس بخش عمومی آزمون دکتری و از منابع آزمون دکتری 98 است که به سنجش توانایی‌ ذهنی و درک داوطلبان، قدرت تحلیل و استعداد آن‌ها می‌پردازد.

نام خاص این درس این ذهنیت را برای برخی از داوطلبان ایجاد کرده که این بخش از آزمون تنها به سنجش هوش و استعداد داوطلبان می‌پردازد و مطالعه برای آن تأثیر خاصی ندارد. اما حقیقت آن است که پاسخ‌دهی به سؤالات این درس نیز همانند بسیاری از دروس دیگر نیازمند یادگیری مهارت‌های خاص خود است و این مهارت‌ها نیز جز با مطالعه و تمرین حاصل نخواهد شد.

کانال تلگرام دکتری

چرا نباید در آزمون دکتری، استعداد تحصیلی را صفر بزنیم؟

با بسته شدن پرونده آزمون دکتری 97، دروس و رشته‌های امتحانی آزمون دکتری 98 از سوی سازمان سنجش اعلام شد که بر اساس آن، ضرایب دروس امتحانی همچون سال‌های گذشته و بدون تغییر مانده است.

بنابراین در کنکور دکتری 98 نیز با تأثیر 17 درصدی هر یک از دروس عمومی شامل زبان دکتری و استعداد تحصیلی در نمره آزمون کتبی سازمان سنجش روبه‌رو هستیم، چرا که ضریب اعلام‌شده برای هر یک برابر 1 و ضریب اعلام‌شده برای دروس تخصصی 4 است.

در نتیجه همچون گذشته، این درس برای افرادی که می‌خواهند گوی سبقت را از رقبای خود بربایند اهمیت خاص خودش را دارد.

به دو نمونه کارنامه زیر مربوط به آزمون دکتری معماری توجه کنید. با وجود معدل مؤثر نزدیک به هم و نیز درصد دروس تخصصی با فاصله اندک، درصد بالاتر دروس عمومی منجر به کسب رتبه تک‌رقمی شده است.

کارنامه رتبه 36 آزمون دکتری معماری

 

کارنامه رتبه 8 آزمون دکتری معماری

انواع سؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری

استعداد تحصیلی آزمون دکتری از 4 بخش تشکیل شده است:

1. درک مطلب؛

2. استدلال منطقی (همه گروه ها بجز فنی و مهندسی)/تجسمی (گروه فنی و مهندسی)؛

3. تحلیلی؛

4. کمی.

تعدادی سؤالاتی که از هر یک از بخش‌های فوق در آزمون دکتری مطرح می‌شود به شرح زیر است:

بخش‌های مختلف استعداد تحصیلی در آزمون دکتری

ترتیب سؤالاتماهیت سؤالاتتعداد بخش‌هاتعداد سؤالات
بخش اولدرک مطلب2 متن8 سؤال
بخش دوماستدلال منطقی (همه گروه‌ها بجز فنی و مهندسی)7 متن کوتاه7 سؤال
تجسمی (گروه فنی و مهندسی)7 سؤال
بخش سومتحلیلی2 بخش8 سؤال
بخش چهارمکمی4 بخش7 سؤال

1- درک مطلب

سوالات درک مطلب استعداد تحصیلی دکتری

بخش درک مطلب در آزمون استعداد تحصیلی مشابه بخش Reading در آزمون‌های زبان انگلیسی است. در این بخش توانایی داوطلبان در درک متن مورد سنجش قرار می‌گیرد.

درک مطلب معمولاً جزو بخش‌های نسبتاً ساده آزمون است و می‌تواند تأثیر زیادی در کسب نمره شما داشته باشد، زیرا پاسخگویی به سؤالات این بخش نیاز به دانستن فرمول‌های پیچیده ندارد و تنها با فراگیری برخی مهارت‌ها، تا حد زیادی قادر به پاسخگویی به سؤالات خواهید بود.

این بخش شامل متن‌هایی نسبتاً بلند حاوی چند پاراگراف (معمولاً سه الی شش پاراگراف) است که سؤالاتی از آن‌ها مطرح شده است.

از آن‌جا که مبنای بخش درک مطلب جست‌وجو است و نه تحلیل متن، تمامی سؤالات مطرح شده باید با توجه به آن‌چه که در متن آورده شده پاسخ داده شود و برای پاسخ‌گویی به سؤالات نیازی به اطلاعاتی فراتر از متن نیست.

در واقع پاسخ‌گویی به سؤالات درک مطلب به دانش شما نیازی ندارد و وابسته به مهارتی است که در اثر تمرین به‌دست خواهد آمد.

موضوع متن انتخابی معمولاً با توجه به گروه امتحانی تعیین می‌شود و غالباً متن نسبتاً تخصصی است؛ یعنی به عنوان مثال، برای گروه هنر، متنی تخصصی در رابطه با هنر مطرح خواهد شد و برای گروه انسانی، متنی مرتبط با رشته‌های این گروه.

در بخش درک مطلب منتظر روبرو شدن با متن‌هایی با موضوعات آشنا نباشید؛ زیرا همه اطلاعات مورد نیاز جهت پاسخگویی به سؤالات به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در متن گنجانده شده است.

طبق آخرین تغییرات، 2 متن در بخش درک مطلب مطرح شده و از هر یک از این متن‌ها 4 سؤال طرح می‌شود. بنابراین در مجموع بخش درک مطلب دارای 8 سؤال است.

2- استدلال منطقی

سوالات استدلال منطقی استعداد تحصیلی دکتری

برخلاف سؤالات درک مطلب، داوطلبان معمولاً از سؤالات استدلال منطقی پیش‌زمینه ذهنی ندارند. در این بخش، متنهایی آورده می‌شود و سپس یک سؤال از هر متن مطرح می‌گردد.

متن سؤالات طولانی نبوده و عموماً حاوی یک پاراگراف است. متن‌های بخش استدلال منطقی، متن‌های عمومی هستند و عموماً ارتباطی به گروه آزمایشی ندارند.

برای پاسخ‌گویی به سؤالات این بخش از آزمون باید با توجه به واقعیت‌های موجود در متنِ سؤالات و تجزیه وتحلیل آنها، پاسخ صحیح را پیدا کنید.

سؤالات استدلال منطقی معمولاً چندان ساده نبوده و جهت پاسخگویی به آنها، علاوه بر دانستن مهارت‌های لازم، نیازمند دقت و تمرکز بالایی نیز هستید. با این حال، این بخش نیز جزو بخش‌های نمره‌آور در آزمون دکتری است.

طبق آخرین تغییرات، 7 متن در بخش استدلال مطرح شده و از هر کدام از این متن‌ها نیز یک سؤال طرح می‌شود. بنابراین در مجموع بخش استدلال منطقی دارای 7 سؤال است.

3- سؤالات تجسمی (ویژه گروه فنی مهندسی)

سوالات تجسمی استعداد تحصیلی دکتری

قسمت دیگری از بخش استعداد تحصیلی کنکور دکتری مربوط به سؤالات تجسمی است که مخصوص داوطلبان گروه فنی و مهندسی می‌باشد. در حقیقت بخش تجسمی در گروه فنی و مهندسی، جایگزین بخش استدلال منطقی در سایر گروه‌های آزمایشی است.

در سؤالات این بخش، قدرت تجسم، دقت در جزئیات و هوش تصویری داوطلبان مورد سنجش قرار می‌گیرد.

معمولاً سؤالات این بخش را نمی‌توان به طور کامل آموزش داد، چرا که پاسخ‌گویی به آنها تا حدی به ویژگی‌های خود فرد شامل قدرت تجسم دوبعدی و سه‌بعدی، تمرکز و هوش بستگی دارد، با این حال تعداد زیادی از افراد با تمرین و ممارست قادر به ارتقای سطح پاسخ‌گویی خود به سؤالات تجسمی هستند.

طبق آخرین تغییرات، 7 سؤال در بخش تجسمی مطرح می‌شود.

4- بخش تحلیلی

سوالات تحلیلی استعداد تحصیلی دکتری

در بخش تحلیلی، توانایی تحلیل داوطلبان مورد سنجش قرار می‌گیرد. در این بخش برای چند متغیر که در صورت سؤال تعریف شده‌اند، قوانینی وضع شده و داوطلبان باید با توجه به شرایط ذکر شده، حالت‌های مختلف قرارگیری متغیرها را پیدا کنند.

گاهی با توجه به قوانین، می‌توان حالت‌های قطعی و نهایی قرارگیری برخی متغیرها را پیدا کرد، اما همواره حالت‌های زیادی باقی می‌ماند که احتمالی بوده و با توجه به صورت هر یک از سؤالات باید یکی از این حالات را انتخاب کرد.

طبق آخرین تغییرات، 2 مدل در بخش تحلیلی مطرح شده و از هر کدام از این مدل‌ها 4 سؤال طرح می‌شود. بنابراین در مجموع بخش تحلیلی دارای 8 سؤال است.

5- سؤالات کمی

سوالات کمی استعداد تحصیلی دکتری

آخرین قسمت سؤالات استعداد تحصیلی کنکور دکتری مربوط به سؤالات کمی شامل هوش، مقایسه‌های کمی، استعداد عددی و ریاضیاتی و حل مسأله و … است. برای این قبیل سؤالات، در ابتدای هر سؤال دستورالعمل ویژه‌ای ذکر شده که با به‌کارگیری هوش و دانش ریاضی خود توانایی پاسخ دادن به آنها را خواهید داشت.

قابل توجه است که اگر چه تعداد زیادی از سؤالات این بخش با وجود ماهیت ریاضی خود، ساده هستند، اما داوطلبان به این بخش رغبت کمی نشان می‌دهند.

این در حالی است که معمولاً سطح دشواری سؤالات این بخش با توجه به دانش ریاضی گروه‌های مختلف تعریف شده و با یادآوری برخی مباحث ساده ریاضی و البته تمرین کافی می‌توان جهت پاسخ‌گویی به برخی سؤالات آمادگی پیدا کرد.

سؤالات این بخش از آزمون در گروه‌های مختلف آزمایشی عموماً شامل چهار دسته سؤالات هوش، حل مسأله، سؤالات کمی مقایسه‌ای و سؤالات محاسباتی است.

طبق آخرین تغییرات، 7 سؤال در بخش کمی مطرح شده است که انواع سؤالات در همه گروه ها بجز گروه فنی و مهندسی به شرح زیر است:

یک سؤال هوش؛ سه سؤال حل مسأله؛ یک سؤال مقایسه کمی؛ دو سؤال محاسبات.

در گروه فنی و مهندسی انواع سؤالات بخش کمی بدین شرح است:
یک سؤال هوش؛ چهار سؤال حل مسأله؛ دو سؤال مقایسه کمی

منابع استعداد تحصیلی

  استعداد تحصیلی

منابع و کتب مختلفی برای این بخش از آزمون تدوین شده است. به شما داوطلبان عزیز توصیه می‌کنیم در ابتدا نگاهی به سؤالات استعداد تحصیلی سال‌های گذشته داشته باشید و سعی کنید به تعدادی از سؤالات بدون هیچ گونه آمادگی پاسخ دهید.

در وهله بعد با توجه به میزان پاسخگویی خود، تصمیم بگیرید که آیا حل سؤالات آزمون‌های سال‌های گذشته برای شما کفایت می‌کند یا نیاز به مطالعه درسنامه‌های آموزشی نیز دارید.

سپس می‌توانید از بین منابع معرفی‌شده در ادامه مطلب، بهترین منبع را متناسب با سطح خودتان انتخاب کنید.

۱- کتاب رایگان استعداد تحصیلی آزمون دکتری

این کتاب که از طرف وب‌سایت پی اچ دی تست و به صورت کاملاً رایگان در اختیار داوطلبان آزمون دکتری قرار گرفته است، می‌تواند نیاز داوطلبان این آزمون را تا حد زیادی برطرف نماید، چرا که روش حل سوالات استعداد تحصیلی را آموزش می‌دهد.

داوطلبان می‌توانند با عضویت در خبرنامه سایت پی اچ دی تست از انتشار نسخه‌های جدیدتر این کتاب و سایر کتاب‌های رایگان پی اچ دی تست مطلع گردند.

قابل توجه است که بخش درسنامه این کتاب (به همراه تست استعداد تحصیلی) همچنان می‌تواند منبع جامعی برای یادگیری مهارت‌های پاسخ به سوالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری باشد. خلاصه و در عین حال جامع بودن بخش درسنامه این کتاب از ویژگی‌های مهم آن است.

دانلود رایگان کتاب استعداد تحصیلی دکتری وب‌سایت پی اچ دی تست (به همراه پاسخ تشریحی آزمون دکتری ۹۴)

۲- کتاب سؤالات و پاسخ تشریحی استعداد تحصیلی دکتری ۹۳

کتاب مجموعه سؤالات استعداد تحصیلی دکتری ۹۳ شامل پاسخ تشریحی سؤالات گروه‌های مختلف تحصیلی است و تلاش شده پاسخ سؤالات با شرح کامل و با هدف آموزش همزمان مطالب تدوین گردند.

دانلود کتاب سؤالات و پاسخ تشریحی استعداد تحصیلی دکتری ۹۳

۳- کتاب ۱۰۰ تست منتخب آزمون دکتری

این کتاب شامل صد تست برگزیده آزمون‌های دکتری سراسری سال‌های گذشته است و منابع بسیار خوبی برای تکمیل اطلاعات داوطلبان آزمون دکتری است.

دانلود کتاب ۱۰۰ تست منتخب دکتری

۴- کتاب استعداد تحصیلی انتشارات کتابخانه فرهنگ

این مجموعه کتاب که با نام «استعداد تحصیلی مسیح خواه» نیز شناخته می‌شود، منبع مناسبی است که برای آزمون استعداد تحصیلی کنکور دکتری نیمه‌متمرکز در بازار کتاب انتشار یافته است. از ویژگی‌های این مجموعه ارائه توضیحات مفصل درخصوص مباحث مختلف استعداد تحصیلی در کتاب نقره‌ای و ارائه پاسخ تشریحی سوالات تحصیلی در کتاب‌های طلایی است.

۵- کتاب استعداد تحصیلی دکتری مدرسان شریف

این کتاب نیز منبع جامع و کاملی برای داوطلبان آزمون دکتری به شمار می‌آیدو حاوی توضیحات کافی و حل سؤالات سال‌های گذشته است. کتاب استعداد تحصیلی مدرسان شریف، نسبت به سایر کتاب‌ها حجم زیادی دارد و برای داوطلبانی مناسب است که قصد سرمایه‌گذاری جدی بر روی این درس دارند.

۶- مجموعه سؤالات استعداد تحصیلی دکتری

در کنار مطالعه درسنامه‌های مختلف، از جمله کتاب رایگان استعداد تحصیلی سایت پی‌اچ‌دی تست، به داوطلبان عزیز توصیه می‌کنیم با مرور سؤالات آزمون‌های سال‌های گذشته، نسبت به کسب آمادگی بیشتر برای پاسخگویی به سؤالات این بخش از آزمون دکتری اقدام نمایند.

امکان دانلود کلیه سؤالات استعداد تحصیلی سال‌های گذشته گروه‌های مختلف آموزشی از طریق صفحات زیر فراهم می‌باشد.

دانلود سوالات استعداد تحصیلی دکتری از سال 90 تا 97

آزمون دکتری 97دانلود سؤالات استعداد تحصیلی گروه علوم انسانی آزمون دکتری 97دانلود سؤالات استعداد تحصیلی گروه علوم پایه کنکور دکتری 97دانلود سؤالات استعداد تحصیلی گروه فنی و مهندسی کنکور دکتری 97دانلود سؤالات استعداد تحصیلی گروه کشاورزی و منابع طبیعی آزمون دکتری 97دانلود سؤالات استعداد تحصیلی گروه هنر آزمون دکتری 97دانلود سؤالات استعداد تحصیلی گروه دامپزشکی کنکور دکتری 97دانلود سؤالات استعداد تحصیلی گروه زبان کنکور دکتری 97
آزمون دکتری 96سؤالات استعداد تحصیلی گروه علوم انسانی آزمون دکتری 96سؤالات استعداد تحصیلی گروه علوم پایه کنکور دکتری 96سؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 96 گروه فنی و مهندسیسؤالات استعداد تحصیلی گروه کشاورزی آزمون دکتری 96سؤالات استعداد تحصیلی کنکور دکتری 96 گروه هنرسؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 96 گروه آزمایشی دامپزشکیسؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 96 گروه زبان
آزمون دکتری 95سؤالات استعداد تحصیلی گروه علوم انسانی دکتری 95سؤالات استعداد تحصیلی گروه علوم پایه دکتری 95سؤالات استعداد تحصیلی گروه فنی- مهندسی دکتری 95سؤالات استعداد تحصیلی گروه کشاورزی دکتری 95سؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 95 گروه هنرسؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری گروه دامپزشکی 95سؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 95 گروه آزمایشی زبان
آزمون دکتری 94سؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 94 گروه علوم انسانیدانلود سؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 94 گروه علوم پایه دانلود سؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 94 گروه فنی-مهندسیدانلود سؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 94 گروه کشاورزی و منابع طبیعیدانلود سؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 94 گروه هنردانلود سؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 94 گروه دامپزشکی

دانلود سوالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 94 گروه آزمایشی زبان

آزمون دکتری 93دانلود سؤالات استعداد تحصیلی گروه علوم انسانی دکتری 93دانلود سؤالات استعداد تحصیلی گروه 1 علوم پایه دکتری 93دانلود سؤالات استعداد تحصیلی گروه فنی-مهندسی دکتری 93دانلود سؤالات استعداد تحصیلی گروه کشاورزی دکتری 93سؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 93 گروه هنرسؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 93 گروه دامپزشکیسؤالات استعداد تحصیلی آزمون دکتری 93 گروه زبان
آزمون دکتری 92دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه علوم انسانی 92دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه علوم پایه 92دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه فنی-مهندسی 92دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه کشاورزی 92دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه هنر 92دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه دامپزشکی 92دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه زبان 92
آزمون دکتری 91دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه علوم انسانی 91دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه علوم پایه 91دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه فنی-مهندسی 91دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه کشاورزی 91دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه هنر 91دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه دامپزشکی 91دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه زبان 91
آزمون دکتری 90دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه علوم انسانی 90دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه علوم پایه 90دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه فنی-مهندسی 90دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه کشاورزی 90دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه هنر 90دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه دامپزشکی 90دانلود رایگان تست استعداد تحصیلی گروه زبان 90

 

مطالب پیشنهادی برای داوطلبان دکتری:

 

منابع استعداد تحصیلی دکتری
3.9 (77.5%)
avatar
جامعه شناسی
جامعه شناسی

دوستان کسی میدونه کلید سوالات زبان و استعداد سالهای قبل و مربوط به تمام گروه ها (به جز سال 94 که در سایت موجود هست) سالهای 93, 92, 91 و 90 رو باید از کجا پیدا کرد؟ من هر چی تو خود همین سایت گشتم کمتر پیدا کردم! میشه لطفا راهنمایی کنید؟

مهسا
مهسا

سلام
سؤالات زبان همه سالها در کتاب زبان رایگان سایت موجود هستش.
پاسخ سؤالات ۹۳ هم از همین صفحه استعداد تحصیلی قابل دریافت هستش.

امیدوار
امیدوار

سلام،من هر چی سوال درک مطلب میزنم اشتباه میشه،به نظر شما دوستان چیکار کنم؟کلا بیخیال درک مطلب بشم یا بازم تو این 2 هفته باقیمانده تست بزنم؟

مائده
مائده

سلام امیدوار عزیز..درسته خانم دکتر مهسا گفتن درک مطلب کنار نذارین ولی بعضی وقتا واقعا نمیشه رو این بخش وقت گذاشت….منم وضعیت شما داشتم..ولی دیدم واقعا فایده نداره اینم بگم که تجربه کنکور دارم..خودم در بخشای دیگه بهتر عمل میکنم بیشتر سعی کردم رو بخشای دیگه کار کنم…یه پیشنهاد میدم بهتون …سر کنکور حتما سعی کنید از بخشای دیگه شروع کنید اگه فرصت داشتین بخش درک مطلب آخر بزنید…چون اگه با این بخش شروع کنید استرستون زیاد میشه کل استعداد از دست میدین..خودم تجربه کردم واقعا میگم..ایشالله بهترین نتیجه میگیرین

امیدوار
امیدوار

مرسی،آره من از استاد استعداد تحصیلی هم مشاوره گرفتم همین رو گفتن،گفتن آخرش تست درک مطلب رو بزن!

فریبا
فریبا

باعرض سلام من رشته حسابداری هستم سوالم اینه که کتاب استعدادتحصیلی هررشته متفاوت یاهمه یکسان هستن؟

مجتبی
مجتبی

با سلام
همه رشته های مرتبط با علوم انسانی سوالات یکسانی دارند

مهسا
مهسا

سلام ماهیت سؤالات و تکنیک ها و مهارت های پاسخگویی به همه سؤالات در رشته های مختلف یکسان هستش. تنها تفاوت ها اینه که 1. فنی مهندسی ها بخش استدلال منطقی ندارن و به جاش تجسمی دارن. 2. بخش درک مطلب متنش مربوط به گروه ها هستش، ینی مثلا علوم انسانی متنی مرتبط با رشته های علوم انسانی داره. اما این امر خیلی هم اتفاق خاصی نیست. چون در هر حال درک مطلب رو باید با تکنیک جواب داد، نه پیش زمینه علمی از متن. ضمن این که به هر حال متن مرتبط به یک رشته میتونه باشه و بقیه… ادامه نظر»

مجید
مجید

سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه.

من به یک کتاب استعداد تحصیلی برای رشته ادبیات واسه کنکور دکترا نیاز دارم. میخواستم ببینم آیا کتاب مدرسان شریف واسه رشته من هم هست؟ آیا این کتاب سختتر از سطح نیاز من نیست؟

مهسا
مهسا

سلام
کتاب رایگان سایت رو میتونید مطالعه بفرمایید. ساده و خلاصه هستش.
کتاب مدرسان هم کتاب خوبیه، اما قطور و خوندنش زمان بر هستش.

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

درود دوستان میخواستم بدونم من فقط اینطوریم یا شما هم وقتی درک مطلب میخونید (خیلی از متون اینطوریه)اصلا جمله بندی ها عجیب و غریب هستن و غیر قابل فهم؟اصلا نوشته هاشون روان نیست. کلا ممکنه یک متن رو خیلی خوب متوجه بشم اما یه متن دیگه رو اصلا ازش سر در نیارم!! آخه بعضی از متون یه چیزهایی بی ربطی رو به هم ربط میدن مثلا تو کتاب مدرسان متنی که راجع به کاربرد گسترده رایانه در تولید و تجهیزات اداره … نوشته؛ واسه فنی ها، متن 24 ص 378 اونجایی که راجع به تمرکز اختیار تصمیمگیری(سطر10)نوشته، تقریبا آخراش گفته:… ادامه نظر»

مائده
مائده

سلام…چون اکثر این متنهای استعداد از متون انگلیسی که به فارسی ترجمه شده و برای همین خیلی ضعف در بعضی جاها دیده میشه…من خودم رو بخش درک مطلب وقت نذاشتم…به نظر من بیشتر رو بخشی که قوی هستین وقت بذارین…

مهسا
مهسا

سلام
خیلی از متن های درک مطلب این طوری هستش. اما حذف بخش درک مطلب اشتباه محضه، اگه به دنبال درصد خوب هستین.
کتاب رایگان سایت رو مطالعه کنید، مهارت هایی گفته که بدون نیاز به درک کل متن، میتونید با استفاده از اونها به سوالات بخش درک مطلب پاسخ بدید.

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

درود بر شما و تشکر از هردو دوستان
مهسا خانم کاملا حرفتون رو در مورد استراتژی ها قبول دارما ولی در مورد سوالات استنباطی که باید مفهوم رو متوجه بشیم اون وقت به مشکل برمیخورم!

مهسا
مهسا

خب ببینید اولا که همه سؤالات که استنباطی نیستن. بنابراین حیفه به خاطر 2-3 سؤال، کلا کنار بگذارید این بخش رو.
دوما که درک بخشی از متن به مراتب ساده تر از کل متنه.
شما کتاب سایت رو بخونید. با دقت! تست هم بزنید بعدش. قول میدم شرایط بهتری خواهید داشت.

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

تشکر از شما مهسا خانم.

الهه
الهه

سلام
چه جوری میشه سرعت و دقت را در پاسخ به سوالات استعداد افزایش داد امروز سوالات دامپزشکی را زدم از 15 تا 5 تا اشتباه داشتم این خیلی بد چیکار کنم که هم زمان کم نیارم و هم درست جواب بدم.

مهسا
مهسا

دوست خوبم
اولا که حتما زیاد تمرین کنید. دوما که کتاب سایت رو مطالعه بفرمایید. یک بخشی در مورد ترتیب پاسخگویی به تست های استعداد صحبت کرده و سوم این که تعداد 10 صحیح از 15تا خوبه و حتی خیلی خوب! 🙂

جامعه شناسی
جامعه شناسی

سلام دوستان. کسی میدونه از کجا میشه فهمید تعداد سوالات و زمان پاسخگویی به اونها برای هر بخش استعداد, زبان و تخصصی ها چقدره؟ تا اینجا میدونم زبان و استعداد تو یه دفترچه هستند اما تعداد و مدت زمانشون رو نمیدونم. کسی دیده که جایی در این مورد اطلاع رسانی شده باشه؟

مهسا
مهسا

طی دو سال گذشته هر کدوم 30 سؤال داشتند و هر کدوم 60 دقیقه مهلت داشتند برای پاسخگویی. اما این که امسال دقیقا چطور هستش، باید منتظر بود. در این مورد هیچ گونه اطلاع رسانی صورت نگفته.

جامعه شناسی
جامعه شناسی

خانم مهسا, واقعا برای 30 سوال زبان یک ساعت وقت و بذای 30 سوال استعداد هم یک ساعت وقت میدن؟ یعنی این دفترچه دوم روی هم 2 ساعت زمان داشته؟ اگه اینطوری باشه که خیلی عالیه. من فکر میکردم هر کدوم نیم ساعت زمان دارن!
انشاالله که امسال همین طور باشه. من از استرس کم اوردن وقت گاهی چشمام درست کاغذ رو نمیبینه.

شیما
شیما

ممنون از مطالبه مفیدتون

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

درود
دوستان کتاب سایت رو آپدیت کردن خیلی با ورژن قبلیش فرق داره؟
من فکر کنم یه ورژن قبلش رو دارم، چون گفته برای آزمون94 چند تا سوال از کدوم مبحث هست، جدیدتره فرق داره اون رو دانلود کنم؟(چون باید پرینت بگیرم میپرسم)
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
من بررسی کردم. قسمت درسنامه فرق خاصی نداره، فقط خلاصه تر و بهتر شده. اما ورژن جدید، سؤالات آزمون دکتری 94 رو هم داره.

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

ممنون

نرگس
نرگس

سلام دوستان روزگار بر وفق مراد…خواستم بپرسم که ازمون ۹۵چه شکلی برگزار میشه روز برگزاری ازمون سوالات شامل چه دسته ای هستند ؟؟فقط زبان عمومی و استعداد یا دروس پایه و مرتبط به رشته هم هست ؟؟

فرزانه
فرزانه

سلام
هم زبان هم استعداد و برحسب رشته تون، و دورس پایه ای که اعلام کردن هستش.
موفق باشید

برنامه ریزی
برنامه ریزی

سلام دوستان
کسی نیست آزمون ااستتعداد دکتری 94 رو تحلیل کنه.
مهسا به نظرت آسون- متوسط- یا سخت بود؟؟؟؟؟؟؟

مهسا
مهسا

دوست خوبم
حل سؤالات در کتاب رایگان سایت هستش.
درمورد سطح سؤالات، به نظرم به طور کلی متوسط و معمول بودش و تغییر قابل توجهی نسبت به گذشته نداشت.

عاطفه
عاطفه

سلام
کتاب خودتون که گفتید رایگان هستش رو از کجا میشه دانلود کرد؟
لینکش کجاست؟
ممنون از زحماتتون

یکی
یکی

سلام
لینک کتاب رو بالای همین صفحه گذاشتن 😉
فکر کنم داشتن نسخه جدیدش رو تهیه می کردن برای همین لینکو برداشته بودن

من
من

سلام
استعداد تحصیلی یک مهارت است که در طول زمان بدست می آید و با یک شبه خواندن نتیجه مطلوب کمی دور است
سوالات غالبا هم با روش ریاضی درگیر نیست به نوعی سنجیدن قدرت استدلال و سطح نگرش فرد مطرح است
به نظرم ساده نگاه کردن به مساله بهتر از درگیر شدن با آن باشد
یک دوستس داشتم که بدون هیچ تست و مطالعه 40 زده بود
می گفت آسان است هرچند زمینه ریاضی هم داشت
ولی انچه متوجه شدم ساده انگاری مساله بود وغرق نشدن در آن

الهه
الهه

سلام مهسا جان لطفا جوابمو بدیدن.
دیگه انتظار کشیدن سخت شده.

مهسا
مهسا

الهه جان با عرض معذرت بسیاررر، جوابتو دادم 🙂

امیدوار
امیدوار

سلام،من با وجود خوندن کتاب استعداد اصلا نمیتونم تست تحلیلی بزنم،چیکار کنم؟چی بخونم تا بتونم جواب بدم.

برنامه ریزی
برنامه ریزی

سلام
من بخش سوم استعداد را متاسفانه با این همه که خوندم نمیتونم پاسخ بدم. چکار کنم به نظرتون. تمام کتابهای بالا رو خوندم. تمام تمرینها را انجام دادم ولی باز نتیجه بخش نبود. لطفا بگید که چکار کنم

فرزانه
فرزانه

سلام
موردی نداره! ی بازم تست کار کنید و در پاسخ ها که چک می کنید ة توجه کنید ببنید جایی که رو که اشتباه کردین و یا خوب متوجه نشدین کجاست و بازم تست کار کنید به نظرم.
موفق باشید

الهه
الهه

سوالات استعداد علوم انسانی 93 را زدم توی قسمت سوم و چهارمش اصلا خوب عمل نکردم خیلی سخت بود.

باغبانی2
باغبانی2

مهسای عزیز واسه تستای استعداد فقط تستای رشته خودمون رو باید بزنیم یا بقیه رشته هام تمرین کنیم؟

مهسا
مهسا

سلام
به نظرم تست های رشته خودتون در سال های مختلف رو حل کنید بهتر هستش. چون گاهی سبک سؤالات کمی فرق میکنه و برخی قسمت ها اندک تخصصیه.

الهه
الهه

سلام مهسا جان من تستای کنکور علوم انسانی 94 را کار کردم اما چند سوال دارم اول اینکه توی بخش دوم، سوالات 112 جواب چه جوری به دست میاد به نظرم هر کسی میتونه یه جور تحلیل کنه و به جواب برسه یا سوال 115 چرا گزینه 2 درسته؟ من از بین هفت سوال این بخش مناسقانه این دو سوال را اشتباه پاسخ دادم. 2. در ارتباط با بخش چهارم سوالات 126 و 125 جز کدام قسمت هستند مقایسه کمی، استعداد عددی یا… توی کتابی که میخونم این طور درس نامه ای ندیدم لطفا اگه میدونید چه عنوانی دارن بگید… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

الهه عزیز حتما پاسختون رو خواهم داد. فقط کمی صبور باشید. ممنونم

مهسا
مهسا

سلام الهه عزیز
عذرخواهی میکنم بابت این همه تاخیر. باور کن خیلی سرم شلوغه.
این حل سوالاتی که خواستی:
http://phdtest.ir/wp-content/uploads/2015/12/ensani.pdf

مهدی
مهدی

سلام
من میخوام کنکور دکتری اسفند ماه شرکت کنم و اگه از شنبه شروع کنم حدود سه ماه زمان لازم دارم در حالی که تو ارشد جغرافیاوبرنامه ریزی شهری دارم میخونم و واسه دکتری میخوام جغرافیای سیاسی شرکت کنم؟البته از صفر میخوام شروع کنم و سطح زبانم هم درحد معموله؟اگه کسی راهنماییم کنه ممنون میشم.فقط کمکم کنید

فرزانه
فرزانه

سلام یعنی هم دارین برای آزمون ارشد آماده می کنین خودتون و هم برای آزمون دکتری؟! برای استعداد همین منابع بالای نظرات و در ادامه نمونه سوالات خودتون رو برای سال قبل و سال های قبلی دانلود کنید و برای تست و تمرین بخونید برای زبان به صفحه زبان مراجعه کنین از منوی بالای صفحه مورد اول رو کلیک کنید مشخص هست ی سری منابع در اون صفحه هست ،اگه سوالی در مورد زبان داشتین در اون قسمت بیان کنین و از پایین ترین قسمت همین صفحه سایت هم می تونید به انجمن رشته ی خودتون مراجعه کنین به احتمال… ادامه نظر»

مهدی
مهدی

نه منظورم این بود که در شرف تموم کردن ارشد هستم و دکترا رو هم اسفند ماه میدم.ممنون از راهنمایی تون

مینا
مینا

آقای مهدی عزیز
اینجا صفحه استعداد تحصیلی هستش. لطفا کامنتهای مربوط به مشاوره رو صفحه خودش بگذارید تا ما بتونیم از مطالب صفحه استعداد استفاده کنیم.

مهدی
مهدی

البته دکتری جغرافیاوبرنامه ریزی شهری میخوام شرکت کنم که دکتری سیاسی نوشتم.هزینه مشاوره رو هم میدم.

علی
علی

سلام میشه راهنماییم کنید واسه استعداد چی بخونم که بتونم بیشتر از پنجاه درصد تو کنکور بزنم؟؟؟
البته از الان میخوام واسش شروع کنم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

مهسا
مهسا

سلام
درس استعداد اصلا چیز دشواری نیست، فقط باید دستتون بیاد که روند پاسخگویی به سؤالات چطوری هستش. ضمن این که خیلی ها میتونن به تعداد زیادی از سؤالات استعداد پاسخ بدن و بیشتر مشکل محدودیت زمانی هستش.
هر کتابی که صلاح میدونید رو مطالعه کنید و با زدن تست های سال های گذشته و تمرین سعی کنید سرعتتون رو بالا ببرید.
موفق باشید

امیدوار
امیدوار

سلام،من تازه میخام شروع کنم به خوندن استعداد!میشه راهنماییم کنید چه کتابهایی باید بخونم؟ممنون میشم.

مهسا
مهسا

سلام
از منابعی که در بالای نظرات در همین صفحه معرفی شده، میتونید بنا بر وقتی که میخواید بذارید و سطح خودتون انتخاب کنید و مطالعه بفرمایید.

امیدوار
امیدوار

میشه بیشتر راهنمایی کنید.از نظر شما کتاب سایت کافیه یا کتاب مسیح خواه هم بخونم تا بتونم حداقل 30 درصد رو بزنم؟برای یه درصد خوب باید چی بخونم؟ممنون میشم

مهسا
مهسا

کتاب سایت کفایت میکنه به نظر من و تست های سال های گذشته رشته خودتون هم فراموش نشه البته.

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

درودبر دوستان عزیز یه راهنمایی میخواستم این که امسال دیگه رتبه معنا نداره و فقط نمره گرفته شده از آزمون ملاک عمل هست، آیا درسته که بگم اگه من زبان و استعداد رو خوب بزنم، تاثیر آنچنانی نداره؟ چون تا سال قبل که کنکور رقابتی بود و رتبه بندی معنا داشت، و با توجه به اینکه خصوصا زبان رو در کل کشور خوب نمیزدن و اگر کسی عمومی را خوب و بالای میانگین پاسخ میداد، تراز بالاتر و در نتیجه رتبه بهتر و در نهایت شانس بالاتری در قبولی یا حداقل دعوت شدن به مصاحبه داشت؛ اما الان که دیگه… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام دوست عزیز، درست هستش که چون دیگه قرار نیست مقایسه ای صورت بگیره، شانس دعوت به مصاحبه تا حدی افزایش پیدا میکنه اگه تراز خوبی داشته باشید، اما نسبت به بقیه پایین تر باشید، اما روال همون هستش، تنها رقابتی واسه دعوت به مصاحبه نیستش. چون در هر حال دروس عمومی در کسب نمره تراز توسط شما موثر هستند و به نظر میرسه که نمره تراز کلی مدنظر هستش، نه تک تک دروس؛ یعنی مجموع زبان و استعداد و دروس تخصصی. بنابراین مجموع بالاتر نمرات دروس، نمره تراز بیشتری رو به همراه داره و احتمال بیشتر برای کسب حد… ادامه نظر»

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

ممنون دوست عزیز.
پس دروس عمومی همون اهمیت قبلی رو دارند؛ و من روشون حساب میکنم.
تشکر

علی
علی

سلام
من تازه مبخوام برای دکتری زمان بذارم، رشتم مکانیک ب نظرتون دیر نیست؟

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

نه منم تقریبا تازه شروع کردم. توکل بر خدا.

علی
علی

سلام دوستان
از الان که 3 ماه وقت تا آزمون دکتراست خیلی دیره واسه شروع کردن مطالعه درس استعداد؟
لطفا بهم جواب دهید دوستان

مهسا
مهسا

سلام
خیر اصلا دیر نیست. فرصت خوبیه تا روزی 1-2 ساعت به خوندن دروس استعداد تحصیلی بپردازید. خیلی از دوستان همین زمان رو قرار میدن برای مطالعه این درس.

دکتر آینده
دکتر آینده

سلام
کتابی که رایگان مال ما همین سایته بخونم واسه استعداد کافیه یا کتاب نقره ای مسیح خواه؟
توروخدا راهنماییم کنین

مهسا
مهسا

به نظر من درسنامه همین کتاب کافیه و در کنارش تست های سال های گذشته رشته تون رو هم حل کنید.

امیدوار
امیدوار

سلام،کتاب استعداد تحصیلی رو باید از کجا دانلود کنم؟!ممنون میشم جواب بدید.

آروین
آروین

سلام دوستان
من رشتم عمرانه
میخوام تو آزمون سراسری دکتری عمران شرکت کنم.
برای درس استعداد تحصیلی کدوم یکی از منابع بالا یا یه منبع معتبر دیگه رو پیشنهاد میکنین؟

مهسا
مهسا

سلام
به نظرم کتاب رایگان رو که اولین مورد هستش دانلود کنید و در کنار اون تست های سال گذشته رو از هر منبعی که میخواید مرور کنید تا روش پاسخگویی به سؤالات دستتون بیاد.

دکتر آینده
دکتر آینده

ممنون مهسا جان

الهه
الهه

سلام
مهسا جان شما یه دفعه نحوه جواب دادن به سوالات استعداد را گفتین مثلا تا جایی که یادمه اینجوری بود که اول سوالات بخش تحلیلی بعد یه سوال دیگه اگه آسون بود اگه نه به سراغ سوالای….این طور حالتی بود میشه اگه به خاطر دارید یک بار دیگه بگید.

مهسا
مهسا

سلام
کتاب رایگان سایت که در بالا لینکش هستش، من دیدم که در صفحات آخرش توضیح داده و توضیح خوبی هم هست.
موفق باشید

soli
soli

سلام من فوق لیسانس اصلاح نباتات هستم و برای دکتری قصد ادامه دارم به نظر شما چقدر باید تست بزنم

فرزانه
فرزانه

سلام
اللته اینجا صفحه استعداد تحصیلی هست
ولی به نظرم تا جایی که می تونین و تست در مورد رشته تون موجود باشه.
موفق باشید

دانشجو
دانشجو

سلام دوستان…. استعداد تحصیلی چقد تاثیر گذاره؟ شنیدم ضریب 1هست… بخونم یا نه؟؟؟

فرزانه
فرزانه

سلام
به نظرم بخونید
موفق باشید

مهسا
مهسا
الی
الی

با سلام
اینجانب ارشد شیمی دارویی خوندم و امسال فارغ التحصیل شدم آیا میتونم دکتری در رشته بیوشیمی ادامه بدم؟چون معدلم بالاست و رتبه یک هستم میخوام در این رشته دکتری بدون آزمون شرکت کنم. لطفا راهنماییم کنید. ممنون

فرزانه
فرزانه

سلام
کسایی می تونن در آزمون دکتری بیوشیمی شرکت کنند که مدرک رشته تحصیلی شون این موارد باشه:
کارشناسی ارشد داروسازی
ـ بیوشیمی بالینی
ـ بیوشیمی
ـ علوم تغذیه
ـ زیست­ شناسی (بیوشیمی)
ـ دکترای عمومی پزشکی
ـ دامپزشکی
ـ داروسازی
ـ دکترای حرفه­ای علوم آزمایشگاهی
و با توجه به این فهرست جواب تون میشه نه.

علوم پایه
علوم پایه

مهسا جان خیلی ازت ممنونم، لطف کردی واقعا و باید بابت هوش سرشار و حس انسان دوستانت بهت تبریک بگم.

مهسا
مهسا

خواهش میکنم دوست خوبم. بازم سؤال استعداد تحصیلی داشتین، در خدمتم.

نازنین فاطمه
نازنین فاطمه

سلام دوستان بزرگوارم وقت بخیر و خداقوت،من ارشدم مدیریت دولتیه گرایش منابع انسانی میشه دوستان هم رشته ایم کمکم کنن در خصوص منابع امتحانی دکترا،بینهایت سپاسگزارم

فرزانه
فرزانه

سلام
این صفحه ای که شما نظر گذاشتی ،صفحه استعداد تحصیلی و دانلود رایگان منابع اون هست از بالای نظرات …
ولی شما بهتر از پایین ترین بخش صفحه،رشته مورد نظرتون رو انتخاب کنین ،یا از سمت راست در “مطالب برگزیده”و انجمن تخصصی آزمون دکتری،مورد آخر منظورم هست رو کلیک کنید و به اون قسمت ارجاع داده می شید،من براتون لینک صفحه رو میگذارم،منظورم این صفحه هست،قبلا دوستان و هم رشته ای هاتون تبادل نظر کردن،هم می تونید نظرتون رو اونجا مطرح کنید دوباره و هم این که از نظرات قبلی استفاده کنید:
بفرمایید لینک صفحه:
http://phdtest.ir/1394/05/%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%a8%d8%b9-%d8%b6%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d8%a7%d9%86%d8%ac%d9%85%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%88%d8%b3-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-95-96/
موفق باشید

کیا
کیا

با سلام من امسال در رشته مدیریت بازرگانی گرایش مالی قبول شدم و هدفم ادامه تحصیل است دو سوال دارم
1.چه رشته ای بخونم که آینده خوبی داشته باشه و قبول شدن در آن دور از انتظار نباشد ؟
2.در حال حاظر چه کارهایی انجام بدم تا بتونم دو سال دیگه یعنی پایان دوره ارشد راحت تر در آزمون دکترا پذیرفته بشم ؟
متشکرم

فرزانه
فرزانه

سلام اینجا صفحه استعداد تحصیلی هست. ولی در پاسخ به سوالات تون بایستی گفت برای سوال اول تون،این موردی که شما سوال کردین،نمیشه در مورد هیچ رشته ای در حال حاضر به قطعیت گفت،چون اکثر رشته ها از جمله رشته های پرتقاضا هم در خولست شون در حال اشباع شدن هست،و آینده شغلی هیچ رشته ای مشخص نیست…بستگی به خیلی چیزا داره ولی شما در هررشته ای که واقعا مهارت دارین و علاقه دارین سعی کنین ادامه تحصیل بدین،نکته مهم این مورد هست. و برای 2 سال دیگه برای دکتری ،مثاله کار کنین،کتاب هها و مقالات یاد در مورد رشته… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام دوست خوبم
البته اینجا صفحه استعداد تحصیلیه. توصیه میشه هر رشته ای که در مقطع ارشد میخونید، در همون رشته هم دکتری شرکت کنید، چون تغییر رشته در مقطع دکتری کار ساده ای نیست و معمولا توصیه نمیشه.
درمورد کارهایی که میشه انجام داد مهم ترینش قوی کردن رزومه پژوهشی، گرفتن مدرک زبان و البته تلاش و کوشش در مقطع ارشد برای داشتن معدل و پایان نامه خوب هستش. یعنی شما باید در این مقطع همه جانبه رو به جلو برید تا قبولی تون در دکتری تسهیل بشه.

SARA
SARA

سلام
من برای اولین بار میخوام کنکور دکتری بدم،لطفا راهنمایی کنید من هیچ اطلاعاتی ندارم

فرزانه
فرزانه

سلام امسال ی مقدار فرق کرده،بهتره براساس رشته تون. به صفحات زیر مراجعه کنید منظورم موارد تخصصی: یا از پایین ترین بخش صفحه ،رشته مورد نظرتون رو کلیک کنید تا بدونید موارد آزمون چی هست؟و اگه خواستین با هم رشته هاتون در صفحه تبادل نظر کنید ،یا اگه نظری قبلا داشتن استفاده کنین. کلا سه درس پایه برای دروس تخصصی اعلام شده، البته اسم ش ژاهر سه درس و رر کلیات زیاد تفاوتی نکرده،و این که شما امسال ی آزمون در تاریخ 14 اسفند ماه دارین اگه شرکت کنید در دی ماه هم ثبت نامش هست،و ی آزمونم آبان ماه،هر… ادامه نظر»

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

درود دوستان
به نظر شما کتاب استعداد وکیلی بهتره یا کتاب استعداد مدرسان؟
البته من پارسال کتاب دکتر وکیلی اونی رو که برای فنی مهندسی گرفتم ولی کتابی رو که برای کل رشته هاست رو میگم.
یا هردو تاش رو بگیرم؟

مهسا
مهسا

سلام
شما کتاب رایگان سایت رو دیدین؟ میتونین یه نگاهی بهش داشته باشید، برای درسنامه خوب هستش به نظر من.
درمورد کتابهایی که گفتین، هر دو خوبن، اما مدرسان حجیمتره و بستگی داره شما چقدر بخواید روی این درس سرمایه گذاری کنید و زمان بذارید.

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

تشکر دوست عزیز. حتما کتاب سایت رو میخونم.

علوم پایه
علوم پایه

در واقع توضیحی احتیاج نیست، حل بدون توضیح برام کافیه، اگه لطف کنی احتمالا متوجه میشم.

مهسا
مهسا

چشم. در اولین فرصت عرض میکنم خدمتتون.

علوم پایه
علوم پایه

واقعا ممنونم ازت

مهسا
مهسا

سلام دوست خوب علوم پایه
من دو سؤال شما رو حل کردم. اینم فایلش تقدیم به شما:
http://phdtest.ir/wp-content/uploads/2015/10/129.pdf

موفق باشید

علوم پایه
علوم پایه

سلام کسی هست پاسخ دو سوال آخر استعداد تحصیلی علوم پایه 94 رو برای من توضیح بده؟ همه سوالاشو میتونم حل کنم جز دوتای آخر رو، انگار پاسخ تشریحی سوالات 94 تو سایت نیست، درسته؟

مهسا
مهسا

دوست خوبم
توضیحشون کمی طولانیه. شما میشه دقیقا بگید کجاش رو مشکل دارید؟

علوم پایه
علوم پایه

مهسا جان واقعا ازت ممنون میشم اگه کمکم کنی، میشه یه توضیح خیلی خلاصه حداقل از قسمت “الف‏”‏ بدی، من پایه ریاضیم قویه و فکر میکنم متوجه بشم.

مینا
مینا

سلام..خسته نباشین من فوق لیسانس جامعه شناسی ازدانشگاه پیام نورهستم …بنظرتون میتونم دکتری رو روزانه بخونم یامصاحبه ردم میکنن؟البته رزومه تحقیق و….خوبه

مهسا
مهسا

سلام
اگه رزومه مناسبی دارید، در صورتی که بتونید در مرحله کتبی هم خوب عمل کنید، شانستون برای پذیرش بالا میره. به هر حال کار ساده ای در پیش ندارید، اما غیرممکن نیست و با تلاش میتونید به هدفتون برسید.
موفق باشید

سارا
سارا

با سلام و احترام
من رشته ام پژوهش هنر، میخوام واسه دکتری شروع کنم به خوندن، یه چند تا موسسه پکیج آموزشی دارن ، نمی دونم کدوم بهتره، اصن نمی دونم چکار کنم، لطفا راهنمایی کنید.ممنون

سمیرا
سمیرا

سلام.میشه بیشتر در مورد رزومه ی پژوهشی توضیح بدین،

مهسا
مهسا

سلام
البته اینجا صفحه استعداد تحصیلی هستش، با این حال رزومه پژوهشی شامل تألیف و ترجمه کتاب، نگارش انواع مقالات کنفرانسی و ژورنالی، طرح های پژوهشی و امثالهم میشه.

فاطمه
فاطمه

سلام من رشته ام اموزش زبان انگلیسی هست اولین باری هست که میخوام کنکوردکتری بدم.امتحان امسال چطوری هستش متوجه نشدم هم تخصصی و هم پایه در یک روز گرفته خواهند شد یا تخصصی میمونه بعدهنگام مصاحبه دانشگاه مقصد بگیره؟ممنونم

مهسا
مهسا

سلام فاطمه خانوم
امتحان امسال شامل دروس عمومی (زبان و استعداد تحصیلی) و دروس تخصصی پایه هستش که سرفصل های گروه امتحانی تون رو میتونید از منوی سمت راست، انجمن های دکتری تخصصی ببینید.
این ها همه به صورت تستی و در یک روز در اسفند ماه برگزار میشه. بعد شما دعوت به مصاحبه میشید و در مصاحبه دانشگاه ها اختیار دارن که درس تخصصی رو کتبا امتحان بگیرن و یا نگیرن.

saeid
saeid

با سلام و عرض ادب .من دانشجوی دانشگاه مالک اشتر رشته پدافند غیرعامل -طراحی هستم ک از رشته کارشناسی عمران ب این رشته اومدم.حالا میخوام حتما دکتری گرایش خاک بگیرم.حالا میخوام نظر شما را بدونم اول ایکه ازمون دادن در رشته ای غیر رشته ارشد خودم مشکلی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟ و اگر میتونم امتحان بدم با ایکه نمیتونم مقاله ای در زمینه با گرایش دکتری حالا ک در رشته غیر. تحصیل میکنم.بدم.احتمال قبولی منو چطور میبینید؟؟؟؟؟ لطفا جواب کاملی بدید .متشکرررررررررم

مینا
مینا

سلام
بهتره برای گرفتن جواب، سؤالتون رو در صفحه مشاوره از منوی بالای سایت مطرح کنید.

رودگر
رودگر

سلام من ارشد مهندسی شیمی هستم میخوام دکتری آزمون بدم میشه درمورد منابع مخصوصا استعداد تحصیلی و زبان توضیح بدید

فرزانه
فرزانه

سلام شما برای تبادل نظر با هم رشته هاتون بهتره به این صفحه مراجعه کنید: بفرمایید لینک http://phdtest.ir/1393/07/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-93-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C/ بعد ی صفحه ای دیگه ام هست که منابع تخصص رشته تون درج شده اونجاهم ی تونید تبادل نظر کنید برای این کار به پایین ترین بخش صفحه مراجعه کنید و رشته تون رو کلیک کنید میاره یا از منوی سمت راست از “مطالب برگزیده” مورد آخر که درج شده انجمن های تخصص رشته ها… از اون قسمت هم می تونید منظورم این صفحه هست: http://phdtest.ir/1394/05/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B6%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C-95-96/ و در مورد استعداد به نظرم همین منابع که بالای نظرات همین صفحه گفته شده و… ادامه نظر»

خلیلی
خلیلی

سلام من کارشناسی ارشد رو سال 83در رشته ی فلسفه و کلام گرفتم حالا می خوام دکتری شر کت کنم زبان هم در حد همان دروس دانشگاه خوندم لطفا راهنماییم کنید الان باید چکار کنم چه منابعی رو بخونم و برای زبان چه اقدامی کنم ممنون

مهسا
مهسا

سلام برای درس استعداد تحصیلی، کتاب استعداد تحصیلی انتشارات فرهنگ که از اینجا قابل تهیه است: phdmarket.ir رو میتونید تهیه کنید و بخونید و همین طور مرور تست های سال گذشته گروه خودتون به شما کمک خواهد کرد. برای زبان، میتونید کتاب 504 واژه ضروری، لغات ضروری تافل، کتاب رایگان سایت (که از صفحه زبان از منوی سمت راست قابل دانلوده) و همین طور کتاب زبان دکتر خیرابادی رو که اونم از این ادرس phdmarket.ir قابل خریده رو بخونید. برای دروس تخصصی، از منوی سمت راست، انجمن های تخصصی رشته ها رو ببینید و برید تو صفحه رشته خودتون و… ادامه نظر»

سمن
سمن

سلام.
در یکی از نظرات پایین تر خواندم که اسفند فقط زبان و استعداد تحصیلی جز منابع دکتری هست و بعد از قبولی در این مرحله آزمون 3 درس تخصصی دست دانشگاه هست. مگه میشه اینجوری؟؟
مگه امتحان همه اینا یعنی استعداد و زبان و 3 در س تخصصی با هم در یک روز نیست؟
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
در اسفند ماه درس زبان، استعداد تحصیلی و سه درس پایه در آزمون کتبی مورد سؤال هستش. در هنگام مصاحبه در دانشگاه ها هم دانشگاه اختیار داره آزمون تخصصی بگیره.
برای اطلاعات بیشتر:
http://phdtest.ir/1394/05/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-95-96/

بهزاد
بهزاد

با سلام.
منابع آزمون برای کلیه گرایش های عمران بجز نقشه برداری به شرح زیر است:
1. زبان
2. استعداد تحصیلی
3. ریاضیات
4. مکانیک جامدات
5. مکانیک خاک

اما اشاره نشده ریاضیات مقطع کارشناسی و ارشد باهم هستند یانه. مکانیک جامدات یعنی همون مقاومت مصالح. پس تحلیل سازه حذف می شود؟

فاطمه
فاطمه

سلام به
Geotechnical Engineer
ببخشید یه سوال از خدمتتون داشتم. می خوام خودمو برای کنکور دکتری آماده کنم ولی چنتا مشکل دارم از جمله شرایط متاهلی و وجود بچه.
به نظر شما اگه تمام تلاشمو بکنم برای آزمون آبان 95 یعنی دوره دوم کار اشتباهی انجام نمی دم آخه من نمیرسم برای اسفند امسال تمام منابع رو تمام کنم. می ترسم آبان ماه تعداد کمتری پذیرفته بشن. ببخشید به نظر شما همین طوریه یعنی آبان 95 تعداد کمتری رو جذب میکنن؟ اخه همیشه تعداد ورودی های بهمن کمتره. ممنون می شم پاسخ بدین.

Geotechnical Engineer
Geotechnical Engineer

درود بر شما. 1- هممممممممممممممممممممه مشکل دارند، دقت کنید: هممممممممممممممممممه مشکل دارند! یکی شاغل است، دیگری باید از مریض مواظبت کند، دیگری پول ندارد، دیگری بهره هوشی کمی دارد، دیگری مجرد است و جامعه به او فشار می آورد چرا ازدواج نمی کنی؟ دیگری تحت فشار جامعه است که: برو فکر نون باش که خربزه آبه، دکتری می خواهی چه کنی و… 2- اولین گام در شکست حتمی در هر کاری، دودلی است! شما تمام تلاش خود را بکنید (این بخش کار، دست شماست)، هرچه شد شد! زیرا ظرفیت آبان، زیاد بودن حجم دروس و نرسیدن به اسفند و …… ادامه نظر»

فاطمه
فاطمه

ممنون از این همه فضیلت فکر خیلی ممنون شما هم موفق باشید. یا حق.

فرانک
فرانک

سلام من میخام کنکور دکتری فیزیک بدم .ولی هیچ اطلاعی درمورد منابع ندارم .میشه کمکم کنید؟ممنون میشم

masume
masume

درود برشما.مطالبی رو که در پاسخ به خانم فاطمه نوشته بودید رو خوندم.اتفاقا من هم با وجود دو بچه می خوام برای ازمون دکترا بخونم.البته من ارشد شیمی فیزیک هستم اما دوست دارم باستان شناسی بخونم.به نظر شما عقلانی هست؟

Geotechnical Engineer
Geotechnical Engineer

درود بر شما.
نه تنها تغییر رشته، بلکه تغییر گرایش نیز شانس داوطلب را در مصاحبه، به شدت پایین می آورد و حتی نزدیک به صفر می کند.
به نظر من، در رشته-گرایش خود کنکور دهید.
موفق باشید.

مهشید
مهشید

چند سطری که نوشتید عالی بود. ممنون.

شما هم شاد و موفق باشید.

نسترن
نسترن

سلام دكتر عزيز. آفرين به شما و طرز فكرتون كه در اوج نااميدي آدما رو اميدوار ميكنيد.

a به Geotechnical Engineer
a به Geotechnical Engineer

لطفا اسم رو اصلاح کنید.
سلام جناب Geotechnical Engineer

رفتید زنجان؟ از خوابگاه چه خبر؟

Geotechnical Engineer
Geotechnical Engineer

درود بر a. بله رفتم دانشگاه زنجان. به دانشجویان دکتری روزانه مرد (از جمله من) در خوابگاه شهید روغنی (در بالاترین طبقه) اتاق 4 نفره داده شد (به مبلغ 163000 تومان!) در یک طرف آن طبقه آشپزخانه قرار داشت و در طرف مقابل آن طبقه، چند سرویس بهداشتی و چند حمام که به نظر تمیز و مرتب می‌آمد (هر چه باشد در آن طبقه، همه دانشجوی دکتری هستند). در هر اتاق نیز یک یخچال وجود داشت و 2 تخت 2 طبقه و 4 کمد نسبتا کوچک. اتاق ما یک بالکن کوچک نیز داشت که درون آن یک جارختی (برای پهن… ادامه نظر»

a
a

خب مبارکه
هم اتاقیاتون رو خودتون انتخاب کردین؟ فقط دقت کنید که هم رشته نباشند
بعید هم نیست که که اتاقی که قبلا دو نفره بوده رو تخت اضافه کرده باشند.
کلاس هاتون شروع نشده؟ راستی شما چند سالتونه؟ اگه دوست داشتید بگید

Geotechnical Engineer
Geotechnical Engineer

درود بر a.
سلامت باشید، ممنون.
1- بله، یکی از آنها هم رشته و هم گرایشی من است. 2 نفر دیگر، هم رشته نیستند. چرا می‌فرمائید هم رشته نباشند؟
2- کلاس ها عملا از شنبه آغاز می شود (در تئوری از 28 ام آغاز شده).
3- من 33 سالم است.
بدرود و پاینده باشید.

a
a

سری به پروفایلتون بزنین

آرزو
آرزو

سلام
کتاب جلد طلایی واسه استعداد تحصیلی علوم زمین را چطوری باید تهیه کنم؟

مهسا
مهسا

هر گروه سؤالاتش متفاوته. رشته شما فکر کنم جزو علوم پایه است و باید استعداد تحصیلی گروه علوم پایه رو تهیه کنید.

مسعود
مسعود

سلام استعداد تحصیلی برای رشته های علوم پایه به خصوص ریاضی
اگه دارین برام ارسال کنید خیلی ممنون.

معصومه
معصومه

اگه میشه کلیه کلید های استعداد تحصیلی های 91-94 را در همه رشته ها به من ایمیل کنید.

شیمی به Geotechnical Engineer
شیمی به Geotechnical Engineer

شما چطور استعدادو خوندید که حدود 36 درصد زدید؟؟من از کی استعداد بخونم؟؟شما کتاب خریدید برا استعداد؟؟

Geotechnical Engineer
Geotechnical Engineer

درود بر شما. 1- من کتاب استعداد تحصیلی دکتری انتشارات کتابخانه فرهنگ وکیلی و مسیح خواه، را خواندم (هم جلد نقره ای (حاوی توضیحات مفصل و آموزشات کامل راجع تک تک قسمتهای انواع سوالات استعداد) و هم جلد طلایی (حاوی حل تشریحی تست های استعداد تحصیلی رشته های فنی مهندسی کنکور دکتری سنوات گذشته). شما می توانید کتاب جلد نقره ای آن را از لینک زیر خریداری نمائید: http://phdmarket.ir/product/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF/ من دست به قلم شدم و تمام تست های کتاب طلایی را حل کردم (یعنی تست های چند سال اخیر کنکور دکتری فنی مهندسی را) دقت کنید: روخوانی نکردم بلکه حل… ادامه نظر»

شیمی به Geotechnical Engineer
شیمی به Geotechnical Engineer

پاینده و موفق باشید

کنکوری
کنکوری

سلام دوستان. بنده رشته ام فنی مهندسی هست.
بین دوتا کتاب موندم
یکی مدرسان
دیگری مسیح خواه
انصافاً بنظروتون کدوم کتاب بهتره الکی پول ندیم آخرش نصفه و نیمه بخونیم .
کتابی باشه ک روون خونده بشه و حجم مطالبش الکی زیاد نباشه.
من هردوتاشو دیدم دوتاشون قطور هستن. گفتم ی مشورتی کرده باشم بعدش بگیرم.
در ضمن دو تا از بچه های قبلیو پیدا کردم ک کتاباشو دارن همین دوتا منظورمه . بنظرتون تازه بخرم یا همون پارسالیه کافیه .
ممنون میشم راهنماییم کنید.

Geotechnical Engineer
Geotechnical Engineer

درود بر شما.
1- نمی دانم، من مسیح خواه را خواندم. شما نیز یکی را انتخاب کنید و در اسرع وقت مطالعه را آغاز کنید (رقیبانتان شروع کرده اند، شما نیز آغاز کنید).
2- کتاب جلدنقره ای مسیح خواه که تفاوتی نکرده لازم نیست چاپ جدید آن را بخرید، آنچه تغییر کرده کتاب حل مسائل چند سال اخیر است که حل سوالات 1394 نیز به آن اضافه شده (مثلا برای رشته های فنی: کتاب جلد طلایی)
موفق باشید.

نازنین
نازنین

سلام دوستان برای رشته های علوم انسانی مثل دکتری حقوق نمیدونین چه.کتابی برآی استعداد بهتره وکدوم قشمتهاش رو باید بخونیم؟

فرزانه
فرزانه

سلام
لطفا یک نظر پایین خودتون رو بخونید ،توضیح دادم .اون قسمت بهتر به نتیجه می رسید.
موفق باشید

فرزانه
فرزانه

ببخشید من یک لحظه سریع نظرتون رو خوندم و حواسم نشد.فکر کردم ،شما هم در مورد منایع رشته تون خواستین.البته بازم در صفحه ای که مخصوص رشته تون هست هم تبادل نظر کنید در این مورد شاید هم رشته هاتون بهتر کمک تون کنند.
ولی در مورد استعداد. همین منابع که در بالای نظرات هست برای دانلود بخونید و هم این که کتابم برای خرید فروشگاه سایت هست در صورت نیاز، برخی دوستان تایید کردن که خوب این کتابی که در فروشگاه هست و موفق بودن با خوندش .گفتم باز بهتون بگم اگه خواستین:

بفرمایید:
http://phdmarket.ir/

مهسا
مهسا

بستگی به خودتون داره، اگه ضعیف هستین در این درس، کتاب استعداد تحصیلی انتشارات فرهنگ که در از اینجا قابل تهیه است: phdmarket.ir و فرزانه جان هم اشاره کردن رو میتونی تهیه کنی و بخونی و همین طور مرور تست های سال گذشته گروه خودتون به شما کمک خواهد کرد.

مریم
مریم

سلام

بنده قصد دارم به امید خدا دکترای نانو بیوتکنولوژی شرکت کنم. با توجه به اینکه کنکور امسال عوض شده کسی میتونه منو راهنمایی کنه که بسته های آموزشی این رشته رو کجا میتونم تهیه کنم؟ اصلا بسته های آموزشی این رشته با کد 2245 هست یا نه؟ اینایی که میخوان این رشته رو امتحان بدن زیست شناسی عمومی چی میخونن؟

فرزانه
فرزانه

سلام
دوست خوبم
اینجا صفحه استعداد هست
لطف کنید از قسمت پایین تر صفحه ،یا این که از سمت راست در “مطالب برگزیده”آخرین مورد رو کلیک کنید منظورم “انجمن دکتری” که به تفکیک رشته ها ،صفحات مجهز شده تا با هم رشته هاتون تبادل نظر کنید ،شما هم رشته مربوطه تون رو جستجو کنید امیدوارم اونجا هم رشته هاتون کمک تون کنند.
موفق باشید

هدیه
هدیه

سلام
من میخام ازمون دکتری مهندسی شیمی بدم میشه راهنماییم کنید

فرزانه
فرزانه

هدیه جان اینجا صفحه استعداد تحصیلی شما یا می تونی از پایین صفحه وارد انجمن رشته خودتون بشید یا از منوی سمت راست آخرین مورد که در” مطالب برگزیده” درج شده هم می تونید به این انجمن که در صفحه سایت دسترسی پیدا کنید و تبادل نظر کنید و هم این که به این صفحه برید و از دوستان هم رشته ای تون کمک بخواین، چون خیلی فعال هستن در این صفحه که مربوط به مصاحبه رتبه برتر سال قبل بوده و می تونی کلی کمک بگیری از هم رشته هاتون بخصوص آقای خلیقی و دیگر دوستان فعال که امسال… ادامه نظر»

مینا
مینا

سلام
دوستان من میخام کنکور ژیوتکنیک عمران شرکت کنم کسی مینونی منو تو مرجع کتابا راهنمایی کنه ممنون میشم

فرزانه
فرزانه

سلام
این صفحه استعداد تحصیلی بهاره از بهش پایین صفحه ،صفحه مهندسی عمران کلیک کنید و نظرتون رو اون قسمت مطرح کنید امیدوارم هم رشته ای هاتون کمک تون کنند.
موفق باشید

Geotechnical Engineer
Geotechnical Engineer

درود بر مینا.
من و دیگر دوستان، پاسخ پرسش های حضرتعالی را در لینک زیر داده ایم:

http://phdtest.ir/1394/05/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B6%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86-95-96/

موفق باشید و شاد.

ح.م
ح.م

سلام بر همه دوستان
همه جا نوشته که منابع آزمون دکترا علوم پایه تغییر کرده، مثلا برا دکترا میکروبیولوژی باید درسهایی مثل بیوفیزیک، بیوشیمی و زیست شناسی عمومی خونده بشه، توروخدا هرکس میدونه برا زیست عمومی چی باید خوند اینجا به من کمک کنه و بگه منظور از درس زیست شناسی عمومی دقیقا چه مباحثی میشه.
مرسی

مهسا
مهسا

دوست عزیز اینجا صفحه استعداد تحصیلی هستش. برای دروش تخصصی بهتره از این صفحه:
http://phdtest.ir/1394/05/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%84-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-95-96/
انجمن رشته تون رو پیدا کنید و از همرشته ای هاتون سؤال کنید.

قاسم
قاسم

سلام دوستان یه توضیحی در مورد کتاب مسیح خواه میدید

مهسا
مهسا

سلام
یه کتاب نقره ای که درسنامه و نمونه سؤالات هستش و یه سری کتاب طلایی که هر کدوم سؤالات آزمون های گذشته یک گروه رو داره.
به نظر من اگه میخواید این رو بخونید، کتاب نقره ای + کتاب طلایی گروه خودتون رو تهیه کنید.

سمیرا
سمیرا

سلام دوستان- کتاب مسیخ خواه بهتره یا مدرسان شریف

راحله
راحله

باسلام به همه دوستان و تبریک به همه اونایی امسال قبول شدن.من رشته ام ریاضیه نمی دونم چه منابعی را بخونم قبول شم.ممنون میشم دوستان راهنماییم کنید.مرسی

فرزانه
فرزانه

سلام
راحله جان
این صفحه استعداد تحصیلی هست،البته برای منابع این درس می تونید منابع بالای نظرات رو در همین صفحه که ی سری قابل دانلود هم هست به کار ببرید.
ولی در مورد رشته خودتون به این لینک مراجعه کنید حتما هم رشته هاتون کمک تون می کنند چون دیدم تبادل نظر کردن،سوال تون رو اون بخش مطرح کنید لطفا:
بفرمایید:
http://phdtest.ir/1394/05/%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%a8%d8%b9-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d9%85%d8%ad%d8%b6-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%db%8c-95-96/
موفق باشید

Geotechnical Engineer
Geotechnical Engineer

درود بر همه دوستان.

بر خود واجب دیدم از زحمات و راهنمایی های همه دوستان در تمام صفحات سایت که در 2 سال گذشته راهنمای من بودند، و همچنین از مدیران و مسئولین سایت وزین پی اچ دی تست، سپاسگزاری کنم. از جمله از:
آسمان
فرزانه
کبری احمدوند
مهسا
دکتر رضا
دکتر عشقی
دکتر فریبرز
و همه کسانی که نام نبردم.

برای همه شما آرزوی تندرستی و عاقبت به خیری می کنم.
بدرود و پاینده باشید.

فرزانه
فرزانه

سلام
این صفحه دیدم نظرتون
بازم بهتون تبریک می گم.
موفق باشید

Geotechnical Engineer
Geotechnical Engineer

درود بر همه دوستان عزیزم. دوستان: من در کنکور دکتری امسال (1394) قبول شدم: در رشته مهندسی عمران – ژئوتکنیک ، دانشگاه دولتی (روزانه) زنجان ترتیب اولویت انتخاب رشته ام: شیراز صنعتی شیراز زنجان (که در همین اولویت (اولویت سوم انتخاب رشته ام) قبول شدم ارومیه هرمزگان درصد دروسم در کنکور: زبان 38.89 استعداد تحصیلی 35.56 تخصصی 28.57 معدل موثر 14.19 رتبه: 48 (تعداد کل داوطلبان: 910 نفر) محل تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد رشته کارشناسی: مهندسی عمران – آب معدل کارشناسی: 12.83 رشته ارشد: مهندسی عمران – ژئوتکنیک معدل ارشد: 16.25… ادامه نظر»

مینا
مینا

سلام ببخشید میشه منو راهنمایی کنید که چه کتابایی خوندید؟؟

آرزو
آرزو

سلام
من رشتم چینه و فسیل منابع تغییر کرده برای کنکور 95 کسی اطلاع داره از منابعش؟

فرزانه
فرزانه

سلام
بهتره به این صفحه مراجعه کنید،بهتر نتیجه می گیرید با تبادل نظر با هم رشته ای هاتون.
http://phdtest.ir/1394/05/%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%a8%d8%b9-%d8%b6%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d8%af%d8%b1%d9%88%d8%b3-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d8%b9%d9%84%d9%88%d9%85-%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86-95-96/
موفق باشید

vahid
vahid

سلام دوستان من میخوام کتاب مسیح خواه را بگیرم کدوم جلد(رنگ) رو بگیرم.اصلا چه تفاوتی دارند؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
کتاب نقره ای درسنامه هستش که توضیحان جامعی داره و کتاب های طلایی هم حل سؤالات گروه های مختلف ه. به نظر من کتاب نقره ای رو بگیرید + کتاب طلایی گروه خودتون.

آرمان
آرمان

مرسی مهسا خانم

زمین
زمین

مهسا جان مگه استعداد تحصیلی عمومی نیست؟ یا بر اساس تفکیک رشته ها کتاب های متفاوتی معرفی میشه؟ من رشتم زمین هس ممنون میشم یه کتاب خوب و مشخص را برام معرفی کنین

مهسا
مهسا

بله عمومی ه. اما برای هر گروه سؤالات فرق میکنه. البته قسمت درک مطلبش کمی (و فقط کمی) به مباحث گروه تون ربط داره. در هر حال شما میتونید کتاب نقره ای مسیح خواه و کتاب طلایی گروه علوم پایه رو تهیه کنید.

زمین
زمین

ممنون مهساخانم

این کتابا رو میشه از سایت دانلود کرد یا باید تهیه کنم؟

پریا
پریا

سلام
من دکتری حشره شناسی کشاورزی میخوام شرکت کنم میشه کسی برای زبان و استعداد تحصیلی راهنماییم کنه
رشته منو ماهان و مدرسان شریف نداره
اطلاعات کمی دارم
کسی اطلاع داره از منابع؟؟

فرزانه
فرزانه

سلام
برای منابع آزمون زبان و استعداد
استعداد : منابع بالای نظرات همین صفحه بخونید فعلا برای شروع به نظر کافی باشه.
برای زبانم به صفحه زبان عمومی مراجعه کنید
از منوی بالای سایت منابع زبان عمومی کلیک کنید.
موفق باشید

سالار
سالار

سلام
ببخشید میخواستم بدونم برای استعداد همین کتابایی که تو این سایت موجود هستن رو مطالعه کنیم کافیه؟
سوال دیگه اینکه سوالات استعداد برای رشته ها و گرایش های مختلف متفاوته یا اینکه بصورت عمومیه؟
واینکه نظرتون در مورد کتاب استعداد تحصیلی مدرسان شریف چیه؟
خیلی ممنون

فرزانه
فرزانه

سلام
بله کافی هست ،در مورد سوال دوم تونم باید بگم بسته به رشته تون مورد 6 رو که درج شده سولات استعداد کلیک کنید متوجه می شوید ولی بسته به رشته سطح سوالات و موضوعات تا حدودی فرق می کنه به تفکیک رشته ها همه رشته ها در سایت موجود هست کنکور سال های 90 تا 94.
و در مورد سوال آخرتون ، اگه همین منابع که در بالای نظرات سایت رو بخونید کافیه ولی اگه خواستین بیشتر مطالعه کنید می تونه گزینه خوبی باشه.
موفق باشید

زهرا
زهرا

با سلام
من بر اساس اطلاعات سایت سنجش فکر می کردم امسال یعنی آزمون دکتری 94-95 طبق سال گذشته برگزار میشه. یعنی آزمون 30 درصد و مصاحبه و پیشینه 70 درصد. اگر امکان دارد اصل ماجرا شفاف سازی شود.

زهرا
زهرا

سلام.آیا تغییر کنکور دکتری از امسال اسفند94 اجرایی میشه؟ یعنی فقط سوالات زبان و استعدادو باید پاسخ بدیم؟تو آیین نامه نوشته بود دروس پایه تخصصی هم هست!در جای دیگر گفته توسط دانشگاه برگزار می شود.می شود شفاف سازی کنید کنکور امسال را؟
باتشکر

فرزانه
فرزانه

سلام
به نظرم و طبق اطلاعات موجود و خبرها
اول آزمون زبان و استعداد برگزار میشه امسال و بعد اگه نمره حد نصاب برای هر دانشگاه مورد نظر کسب کنیم ،از طریق این نمره و امتیاز به دانشگاه معرفی می شیم و این بسته به دانشگاه داره !خودشون آزمون کتبی تخصصی بگیرن یا نه !در کنار بررسی رزومه و سوابق تحصیلی مون توسط دانشگاه مورد نظر که دعوت به مصاحبه شدیم
موفق باشید

گلی
گلی

سلام بچه ها کسی درمورئ رشته ی مهندسی هسته ای گرایش پرتو پزشکی اطلاعاتی داره؟ آ؛یا جزو شاخه های فنتی مهندسی هست یانه؟

معما
معما

۱۳۹۰ : زبان: ۱۰۰ سوال (۱۲۰ دقیقه)، استعداد تحصیلی: ۴۰ سوال (۱۲۰ دقیقه)؛
۱۳۹۱ : زبان: ۱۰۰ سوال (۱۲۰ دقیقه)، استعداد تحصیلی: ۶۰ سوال (۱۲۰ دقیقه)؛
۱۳۹۲ : زبان: ۷۰ سوال (۱۰۵ دقیقه)، استعداد تحصیلی: ۴۰ سوال (۹۰ دقیقه)؛
۱۳۹۳ : زبان: ۳۰ سوال (۳۰ دقیقه)، استعداد تحصیلی: ۳۰ سوال (۶۰ دقیقه)؛
۱۳۹۴ : زبان: ۳۰ سوال (۳۰ دقیقه)، استعداد تحصیلی: ۳۰ سوال (۶۰ دقیقه)؛
۱۳۹۵ : زبان: ؟؟ سوال (؟؟ دقیقه)، استعداد تحصیلی: ؟؟ سوال (؟؟ دقیقه)؛

شیرین
شیرین

بچه ها.دفترچه استعداد چجوریه؟برای گروه علوم انسانی با ریاضی یا تجربی جداست دیگه اره؟

فرزانه
فرزانه

سلام
از این صفحه می تونید همه سوالات استعداد تحصیلی سال جاری و سال های قبل رو دانلود کنید و متوجه ساختار سوالات می شید
http://phdtest.ir/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d8%b3%d8%aa-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-91-92-93/
موفق باشید

Geotechnical Engineer
Geotechnical Engineer

درود بر همه‌ی دوستان.
به نظر من، بهترین کتاب موجود در بازار برای درس استعداد تحصیلی، کتاب استعداد تحصیلی دکتری کتابخانه فرهنگ – دکتر وکیلی و مسیح خواه، می‌باشد.
شما می‌توانید این کتاب را از لینک زیر خریداری نمائید:
http://phdmarket.ir/product/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF/

jj
jj

سلام.
آیا شرط هیئت علمی شدن اینه که رشته ارشد و دکتری مرتبط باشند یا باید هم نام و یکی باشند

دکترای....
دکترای....

سلام دوستان
من تعریف کتاب استعداد مدرسان شریف رو برای دکترا از خیلی افراد شنیدم. حالا من میخام این کتاب رو تهیه کنم و ان شاءاله برای دکترا مطالعه کنم ولی مشکلی که وجود داره این هست که نمایندگی مدرسان شریف در شهر خودم این کتاب رو به صورت تک کتاب نمی فروشه لطفا من رو راهنمایی کنید آیا کسی این کتاب رو آنلاین از جایی تهیه کرده لطفا من رو راهنمایی کنید. متشکرم.

فرزانه
فرزانه

سلام
شما چرا از کتاب فروشی های شهرتون پرس و جو نمی کنید!!مطمئنن خواهند داشت و تکی هم می فروشن !در ضمن اینترنتی هم می تونید،خرید کنید…
موفق باشید

دکترای....
دکترای....

سلام دوست گرامی
ممنون از پاسختون….
موفق باشید

فرزانه
فرزانه

سلام
خواهش می کنم
موفق باشید

فهیمه
فهیمه

سلام دوستان.من گروهم علوم پایست.واسه خوندن استعداد چکار کنم؟ بقیه گروه ها رو هم بخونم؟

فرزانه
فرزانه

سلام
اگه می تونید بخونید
موفق باشید

نیل آی
نیل آی

لطفا برای دکترای معماری معرفی کنید،موسسه خاصی منابع رو به صورت خلاصه داره؟ودرصد نفرات برترسال94 وسالهای قبل؟

نیل آی
نیل آی

سلام،لطفابرای دکترای معماری راهنمایی کنید،منابع رو معرفی کنید؟آیا موسسه خاصی هست که خلاصه شده منابع رو داشته باشه هم آزاد هم ملی وچطور میشه درصد نفرات برتر رو دید؟

دنیا
دنیا

سلام دوستان. مهسا جون میشه لطف کمی اسم ی کناب مشخص واسه استعداد تحصیلی معرفی کنی که همونو ازنمایشگاه بگیریم. کتابی که فنون رو یاد داده باشه نه صرفا سوالات سال قبلو

امید
امید

سلام دنیا خانم
من امسال خیلی نتونستم استعداد بخونم. ولی کتاب مدرسان شریف رو گرفتم و فقط قسمت درک مطلب و تجسمی رو خوندم. به نظرم خوب بود. هم درس داده هم کلی تست. درسته که حجمش زیاده ولی اگه بتونی بخونیش خیلی خوبه. با خوندن این دو قسمت و فقط جواب دادن همون دو بخش در کنکور تونستم %50 بزنم.

شمس ا....
شمس ا....

می خواهم در مورد منابع سوالات استعداد و زبان انگلیسی به من کمک کنید

مهسا
مهسا

سلام
برای منابع زبان انگلیسی که بهتره به صفحه زبان مراجعه کنید. برای استعداد تحصیلی منابع مختلفی در بازار هست. میتونید تهبه کنید. خیلی فرقی نمیکنه!

زمین
زمین

مهسا جان میشه بفرمایین بهترین کتاب کدومه ؟؟؟؟/

شمس ا....
شمس ا....

من نمیتوانم سوالات استعداد و زبان را خوب جواب بدهم لطفاً راهنماییم کنید

محدثه
محدثه

سلام
میشه یکی بهم بگه سوالای استعداد تحصیلی چرا اینجوریه؟ من فک میکردم 50درصد زدم جواب اومده دیدم 20زدم. یکی بهم بگه من چیکار کنم؟؟؟؟!!!!!

مهسا
مهسا

محدثه جان
سوالات استعداد تحصیلی برخلاف اسم ش، استعداد نیست صرفا و شما باید مهارت هاش رو هم یاد بگیرید.

زهرا
زهرا

سلام دوستان عزیز
جواب سوال ۱۱۰ استعداد علوم پایه کدوم گزینه است ؟ با تشکر

فیزیولوژی ورزش
فیزیولوژی ورزش

کلید استعداد توسط دکتر هادی مسیح خواه بر اساس دفترچه A 101- گزینه ۴ ۱۰۲- گزینه ۱ ۱۰۳- گزینه ۲ ۱۰۴- گزینه ۱ ۱۰۵- گزینه ۴ (؟) ۱۰۶- گزینه ۲ ۱۰۷- گزینه ۴ ۱۰۸- گزینه ۱ (یا ۳) ۱۰۹- گزینه ۱ ۱۱۰- گزینه ۳ ۱۱۱- گزینه ۴ ۱۱۲- گزینه ۱ ۱۱۳- گزینه ۳ ۱۱۴- گزینه ۲ ۱۱۵- گزینه ۱ ۱۱۶- گزینه ۱ ۱۱۷- گزینه ۴ ۱۱۸- گزینه ۲ ۱۱۹- گزینه ۴ ۱۲۰- گزینه ۳ ۱۲۱- گزینه ۳ ۱۲۲- گزینه ۲ ۱۲۳- گزینه ۲ ۱۲۴- گزینه ۳ ۱۲۵- گزینه ۴ ۱۲۶- گزینه ۱ ۱۲۷- گزینه ۳ ۱۲۸- گزینه ۱ ۱۲۹- گزینه… ادامه نظر»

هستی.آموزش عالی
هستی.آموزش عالی

سلام ممنونم بابت کلید.فکر میکردم حداقل 50درصد میزنم الان میبینم فقط 10درصد…وحشتناکه

ریس شهر توت فرنگی
ریس شهر توت فرنگی

نگران نباش منم نرسیدم به استعداد چهارتا زدم سه تاش غلطه میشه صفر درصد. والا خوب شد بیشتر نزدم. اما زبان نه تا زدم نه تاش درسته

H
H

بچه ها مطمئنین این کلیدااا درستن؟؟؟
چون آسونترین و واضح ترین پاسخ ها هم اشتباه جواب دادن.

ریس شهر توت فرنگی
ریس شهر توت فرنگی

من پارسال ارشد بودم هنوز همینجوری امتحان دادم الکی استعداد زدم 20 درصد امسال نمیدونم چی شده. اینجور شد.

فیزیولوژی ورزش
فیزیولوژی ورزش

بله درسته. استادخودش گفته. البته این کلید مربوط به گروه علوم انسانیه.

H
H

متوجه اشتباهم شدم
من فکر کردم کلیدهای فنی و مهندسی هستند

ندا
ندا

استاد مسیح خواه که فقط کلید دفترچه انسانی و فنی مهندسی رو گذاشتن

هستی
هستی

سلام دوستان
کسی پاسخ سوالات استعداد تحصیلی و داره بذاره؟

تغذیه دام 94
تغذیه دام 94

سلام
شما چه رشته ای هستید؟

نادیا
نادیا

کسی اگر آخرین توصیه های خوب زدن تست استعدادو اگه داره بگه.

عبد
عبد

برای زدن استعداد واقعا باید استعداد داشته باشید

مایوس
مایوس

ربطی نداره همه اون سوالات با تمرین سوالای مشابه حل میشن هرکی تا اینجا رسیده نگیم باهوش بوده یه استعداد حداقلی به اندازه بیست درصد داشته اینم یه درس مثل ریاضیه که با تمرین و تکرار قلقش دستت میاد من از کم هوشام ولی پارسال 63 زدم گرچه رد شدم…

صبا
صبا

سلام! بچه ها من کلید استعدادو از کجا میتونم بیارم؟
ترجیحن گروه انسانی

فرزانه
فرزانه

سلام
شما اگه سرچ کنید تو گوگل می تونید به راحتی دست پیدا کنید.چون این جا نمیشه نام سایت خاصی رو گفت چون تبلغ به حساب میاد، ببخشید که نمی تونم بیشتر از این کمک کنم. حالا یا اولش کلید بنویسید یا پاسخ سوالات براتون میاره.
موفق باشی

مهسا
مهسا

پاسخ تشریحی تست های 93 در همین سایت در دسترس ه عزیزم 🙂

نادیا
نادیا

منتظر یک رتبه خوب
میتونم بپرسم رشته شما چی؟

منتظر یک رتبه خوب
منتظر یک رتبه خوب

فیزیولوژی دام

الهه
الهه

سلام
تو رو خدا یکی فرض پنهان را یادم بده من گزینه های نادرست انتخاب میکنم حتی این2مثالی که دوستان زدن من قادر به تشخیص پاسخ درست نبودم..

مهسا
مهسا

الهه جان نگران نباش. من سعی میکنم توضیحش رو بذارم.

مهسا
مهسا

فرض پنهان در حقیقت یک جای خالی در استدلال هستش که در صورت سؤال بیان نشده و اون چیزی ه که باید باشه تا استدلال صحیح باشه! مثلا اگه به دو گیاه الف و ب نورهای متفاوت بدیم و رشد گیاه الف از ب بیشتر باشه و بعد نتیجه بگیریم که ناشی از تفاوت نور هستش، باید حواسمون باشه که سایر ایتم ها مثل خاک و آب و … ثابت باشن تا رشد بهتر یا بدتر فقط و فقط ناشی از نور باشه نه چیز دیگه! در حقیقت باید انواع متغیرهای موثر در نتیجه کنترل بشن!

الهه.ش
الهه.ش

با سلام
همگی خسته نباشین
بچه ها من تست سه سال قبلو با پاسخ تشریحی استعداد رو گرفتم خوندم به نظرم خیلی خوب اومد حالا تقریبا روند جوابگویی دستم اومده یه بار دیگه بخونم فک کنم درصد خوبی بزنم
همگی موفق باشین
التماس دعا

فرزانه
فرزانه

سلام خیلی عالیه الهه جان
من که ی مدت زیادی اصن استعداد نخوندم، خوش به حال تون ،امیدوارم نتیجه خوبی بگیری موفق باشی.

الهه.ش
الهه.ش

سلام به گلم فرزانه عزیز
ممنون از لطفت بانو
موفقیتت آرزوی منه

نهایت
نهایت

سلام الهه جان
میشه لطف کنی برای منم ایمیل کنی
ممنونم
موفق باشی

دکترای94
دکترای94

سلام دوستان لطفا یکی توضیح بده فرض پنهان چیه؟ هرچه میزان برخی از ویتامین ها و املاح در خون بیشتر باشد عملکرد ریه فرد بهتر است که این عملکرد با میزان هوایی که فرد در هر ثانیه استنشاق می نماید اندازه گیری می شود به طور متوسط عملکرد ریه در افراد سیگاری نسبت به افراد غیر سیگاری، به طور قابل توجهی پایین تر است، لذا پر واضح است که یک راه برای بالا بردن عملکرد ریه در افراد سیگاری افزایش مصرف غذاهایی است که از نظر این ویتامین ها و املاح، غنی باشند. کدامیک از موارد زیر، فرضیه ای را… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام دوست خوبم. فرض پنهان در حقیقت یک جای خالی در استدلال هستش که در صورت سؤال بیان نشده و اون چیزی ه که باید باشه تا استدلال صحیح باشه! در این سوال گفته که سیگاری ها یه مشکل دارن! عملکرد ریه شون پایین ه! حالا راه حل چی ه؟ مصرف غذاهایی که از نظر این ویتامین ها و املاح، غنی باشن! اما اگه سیگار باعث بشه که این املاح بی تأثیر بشن، اونوقت چی؟ راه حل فایده نداره! پس فرض بر اینه که سیگار اختلالی در ورود ویتامین ها و مواد معدنی مفید به جریان خون ایجاد نمیکنن! گزینه… ادامه نظر»

دکترای94
دکترای94

سلام دوست ارجمند
با تشکر از پاسخ ارزشمند شما

م
م

آفرین. چه خوب توضیح دادی. مرسی

نگار1
نگار1

سلام دوستان. میشه سوال زیر را تحلیل کنید: مدت هاست که گمان میشود مقدار زیاد هورمون تستوسترون در خون، باعث بیماری قلبی در مردان میشود. اما با این وجود،چنین نگرشی نمیتواند درست باشد چونکه مردانی که عارضه قلبی دارند،در مقایسه با مردانی که قلبی سالم دارند هورمون تستسترون کمتری در خون خود دارند. استدلال فوق، کدامیک از موارد زیر را فرض مسلم می داند؟ 1-میزان بالای هورمون های دیگر بجز تستوسترون به طور قابل ملاحضه ای،اجتمال ابتلای بیماران قلبی را افزایش میدهد. 2 در بسیاری از مردانی که تاکنون بیماری قلبی نداشته اند، به طور غیر طبیعی، میزان تستوسترون خون… ادامه نظر»

منتظر یک رتبه خوب
منتظر یک رتبه خوب

سلام
گزینه 1 رد میشه چون داره راجع به هورمونهای دیگه صحبت میکنه و به عبارتی خیلی وارد جزییات شده
گزینه 2 رد میشه چون خلاف این قسمت متنه”مردانی که عارضه قلبی دارند،در مقایسه با مردانی که قلبی سالم دارند هورمون تستسترون کمتری در خون خود دارند”
می مونه گزینه 3 و 4: گزینه 4 رد میشه چون بحث راجع به اثر تستوسترون بر بیماری قلبیه
گزینه 3 جواب صحیح

مهسا
مهسا

گزینه 3 درسته. اگه بیماری قلبی باعث پایین اومدن هورمون تستسرون شده باشه، یعنی ممکنه قبلش سطح هورمون بالا بوده و باعث عارضه قلبی شده باشه و بعد عارضه قلبی باعث شده پایین بیاد که این با استدلال سوال در تناقض ه!

مریم . م شیمی
مریم . م شیمی

سلام
سالهای قبل ترتیب سوالات استعداد در دفترچه کنکور برای همه یکسان بوده است ؟

مهسا
مهسا

سلام. بله یکسان بوده. به ترتیب: درک مطلب، استدلال منطقی، تحلیلی، کمی (بجز فنی مهندسی!)

منتظر یک رتبه خوب
منتظر یک رتبه خوب

سوال: برای قبولی در آزمون دکتری، این درس را چند درصد بزنیم مناسب است؟
پاسخ:
1. بستگی به گروه آزمایشی که شرکت می کنین داره
2. بستگی به درصد دروس تخصصی و زبان داره
3. سطح دشواری سوالات تاثیر داره، به عنوان مثال برای گروه آزمایشی علوم انسانی در آزمون دکترا 91، 30 % می تونست درصد خوبی باشه در حالی که در آزمون دکتری 93 ،
%30 حداقل درصدی بود که باید کسب می شد.
با این وجود، اعتقاد داریم که کسب نمره حداقل 30 % برای کلیه گروه های آزمایشی الزامی است تا ترازتون پایین نیاد.

منتظر یک رتبه خوب
منتظر یک رتبه خوب

سوال: پیش بینی می کنید سوالات امسال، شبیه کدام سال باشد؟ پاسخ:در 4 سالی که آزمون دکتری نیمه متمرکز شده تغییرات زیادی در درس استعدادتحصیلی داشته ایم. در سال 90 40سوال نسبتا آسان، در سال 92 60 سوال عمدتا سخت، در سال 92 40 سوال که از سطح سوالات 90 سختر و از سطح سوالات 91 آسان تر و در سال 93 هم تعداد سوالات برای اولین بار به 30 کاهش یافت و هم سطح سوالات ترکیب متعادلی از سوالات آسان، متوسط و سخت بود و از آن می توان به اولین آزمون استاندارد درس استعداد تحصیلی 4 سال اخیر… ادامه نظر»

نادیا
نادیا

سلام
رشته شما چی؟

منتظر یک رتبه خوب
منتظر یک رتبه خوب

چند نکته مهم درباره پاسخ دادن به درس استعداد تحصیلی:
در جلسه آزمون به چه ترتیبی به سوالات پاسخ دهیم؟
پاسخ: این موضوع کاملا بستگی به خود فرد داره و سلیقه ای است و توصیه می کنیم با
سرفصلی شروع کنید که راحت تر هستید. در درس استعداد تحصیلی اکثر دوستان وقت کم
میارن و اصلا بعضی سوال ها عمدا طراحی شدن که وقت شما تلف بشه پس با استراتژی
پاسخگویی به سوالاتی که راحتر هستید شما در کمترین زمان یک تعداد سوال رو با درصد
اطمینان بالا پاسخ میدین و بعد با خیال راحت به بقیه سوالات می پردازین.

مهسا
مهسا

در مورد ترتیب سوالات، اساتید مطرح معمولا توصیه میکنند به این ترتیب پیش بریم: 1. درک مطلب. 2. استدلال منطقی. 3. اولین 4 سوال تحلیلی (اگه آسون بود، چون معمولا اولی آسون و دومی سخته. البته دومی هم چک بشه!) 4. سوال اول کمی که هوش هستش. 5. دو سوال محاسباتی آخر در بخش کمی 6. یکی دو سوال ساده معمولا در بخش کمی هست که میشه جواب داد (هرگز برای سوالات سخت نباید وقت گذاشت!) 7. برگشتن به 4 سوال تحلیلی دوم (که معمولا دشواره). طبق این روند تا هر جا رسیدید، حل میکنید و هرجاشو مشکل دارید، از… ادامه نظر»

داوطلب
داوطلب

بچه ها تست استعداد بذارین

نادیا
نادیا

نگار جان میتونی بازم سوال استعداد بپرسی و در مورد جابا بحث کنیم؟

نادیا
نادیا

سلام
یکی میتونه چند نکته مهم یا مهارت مهمو در مورد نحوه تست زدن استعداد بگه؟
چطور ی سوالات پاسخ بدیم ؟

mahsa
mahsa

شبنم جان سلام
طبق توصیه جناب استاد وکیلی و نقاط قوت خودت و چون وقت سوالات برای حل 70% سولات طراحی شده است بهتره همون 3 دسته را جواب بدی و اولویت رو خودت باید تعیین کنی و معمولا 1-درک مطلب2-منطقی3-کمیت و 4- تحلیلی(اگر گروه فنی و مهندسی نیستی)

maryam
maryam

سلام دوستان عزیز
کسی پاسخ تشریحی استعداد تحصیلی انسانی90-93 رو داره ؟؟

نگار1
نگار1

سلام دوستان. ممنون میشم این سوال را تحلیل کنید: هوای شهر در مقایسه با هوای روستا،مقدار دی اکسید سولفور بیشتری دارد و گیاهان در شهر ها به طور کلی،از گیاهان روستا کندتر رشد می کنند. در ازمایشی به منظور تعیین اینکه چقدر تفاوت در میزان رشد، به خاطر وجود دی اکسید سولفور وجود دارد. تعدادی دانش اموز در شهر و روستا،گیاهانی را در گلخانه هایی در مدرسه خود پرورش دادند و به منظور زدودن دی اکسید سولفور،هوای گلخانه را فیلتر کردند. گیاهان درون گلخانه شهری کندتر از روستایی رشد کردند. کدامیک از موارد زیر،در صورتی صحیح فرض شود،در ارزیابی استدلال… ادامه نظر»

منتظر یک رتبه خوب
منتظر یک رتبه خوب

گزینه 4
“هوای شهر در مقایسه با هوای روستا،مقدار دی اکسید سولفور بیشتری دارد” با توجه به این جمله

نگار1
نگار1

سلام
ولی در پاسخنامه گفته گزینه 3 درسته!!

منتظر یک رتبه خوب
منتظر یک رتبه خوب

بله من اشتباه پاسخ دادم ولی جواب سوالات رو به صورت تشریحی پیدا کردم که جوابشو میذارم امیدوارم توی کنکور از این اشتباهات نکنم
در این متن در جستجوی گزینه ای برای تقویت استدلال”تاثیر دی اکسید سولفور بر رشد گیاهان” هستیم، گزینه 2 و 4 نادرست هستند چون ارتباطی با هدف ما ندارند.گزینه 1 نادرست است هرچند استدلال را تقویت میکند ولی به اندازه گزینه3 قوی نیست. با پذیرفتن گزینه 3 به هدفمان که انجام آزمایش “تاثیر دی اکسید سولفور بر رشد گیاهان” دست میابیم.

پری
پری

چرا گیاهان گلخانه های شهری رشدشون از روستایی ها کمتر بود؟

شبنم
شبنم

سلام
به نظرتون امسال هم تعداد سوالات مثل پارسال 30 تاست؟
یه سوال دیگه: من حس میکنم که امکان پاسخگویی به همه سوالات در زمان مد نظر کمی سخت باشه، آیا بهتر نیست که به سه دسته از سوالات با حوصله بیشتری پاسخ بدیم تا اینکه هر 4 دسته را پاسخ بدیم؟
و فکر میکنید درست پاسخ دادن به کدوم دسته از سوالات احتمالش بالاتره؟