• مشاوره و اخبار آزمون دکتری 98 - 99 و دکتری بدون کنکور استعداد درخشان

 •   مدرسان شریف

  اعتراض یک داوطلب دکتری در نشست مطبوعاتی معاون وزیر علوم

  یک داوطلب کنکور دکتری 90 با حضور در نشست خبری امروز معاون آموزشی وزارت علوم، از بی توجهی مسئولان در عدم پذیرش وی با وجود کسب رتبه بالا در مقطع دکتری دانشگاه تبریز، اعتراض کرد.

  به گزارش خبرنگار مهر، در نشست خبری امروز حسین نادری منش – معاون آموزشی وزارت علوم، یک داوطلب معترض به نتیجه قبولی خود در کنکور 90 دکتری، از نادری منش درخواست رسیدگی به اعتراض خود را داشت.

   

   

   

  این داوطلب معترض اظهار داشت: سال قبل 2 بار در دانشگاه تبریز پذیرفته شدم. بار نخست قبولی مربوط به زمانی می‌شود که برای مصاحبه مراجعه کردم و رشته ام، 5 دانشجوی دکتری نیاز داشت. نمره من 63.9 یعنی رتبه 5 دانشگاه تبریز شد اما با کمال تعجب مشاهده کردم که در میان این 5 نفر، پذیرفته نشدم.

  وی ادامه داد: با پیگیری در سازمان سنجش آموزش کشور، متوجه شدم که سهمیه اعمال شده است. از این رو پس از اعلام تکمیل ظرفیت، در این مرحله شرکت کردم و به دو دانشگاه تبریز و اردبیل معرفی شدم. به دانشگاه اردبیل مراجعه نکردم اما پس از مراجعه به دانشگاه تبریز و با شرکت در مصاحبه به رتبه 4 دست یافتم و استادان مصاحبه کننده به من اعلام کردند که در این مرحله از تکمیل ظرفیت داوطلبان دارای سهمیه مراجعه نکرده‌اند و هر 5 نفر از سهمیه آزاد قبول خواهند شد.

  این داوطلب گفت: پس از اعلام نتایج، در این مرحله هم پذیرفته نشدم و با پیگیری که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که افرادی که از سهمیه استفاده کرده بودند با توجه به مدارک متقنی که دارم، اصلاً واجد شرایط دریافت سهمیه نبودند.

  وی همچنین از نامه‌ای خبر داد که بر اساس آن مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و پشتیبانی آموزش عالی وزارت علوم خطاب به  معاون فنی آماری سازمان سنجش نوشته است: “نفرات پنجم و ششم رشته روانشناسی عمومی واجد استفاده از شرایط سهمیه‌ها نیستند.”

  به گفته این داوطلب، خدایی در نامه‌ای به رئیس دانشگاه تبریز از وی درباره پذیرش داوطلبانی که واجد دریافت سهمیه نبوده‌اند، سوال شده و این دانشگاه در پاسخ به این سوال طی نامه‌ای اعلام کرده که دانشگاه تبریز هیچ مسئولیتی در قبال پذیرش این دانشجویان نداشته و سازمان سنجش آموزش کشور معرف این افراد به دانشگاه مذکور بوده است.

  این داوطلب تصریح کرد به این علت که اعتراضش به نتیجه‌ای نرسیده مجبور شده در نشست خبری معاون آموزشی وزیر علوم که صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد، شرکت کند.

  به گزارش مهر، حسین نادری منش – معاون آموزشی وزارت علوم در این نشست خطاب به این داوطلب دکتری گفت: از دید یک دانشگاه نفر 1 تا 30 قبولی اولویت ندارد و می تواند بهترین ها را از این بین پذیرش کند احتمالا در مصاحبه دانشگاه حایز شرایط قبولی نبوده اید.

  مطالب مرتبط

  اصرار سازمان سنجش بر عدم پذیرش تکمیل ظرفیت دکتری 97... مرحله تکمیل ظرفیت برای کنکورهای دکتری تخصصی وزارت علوم و دکتری تخصصی علوم پایه و بهداشت در سال 97 اجرا نمی شود. به گزارش خبرگزاری مهر، نتایج ...
  امروز؛ آخرین مهلت جدیدالورودهای دکتری 97 برای استفاده از تسهیلات بنیاد... دانشجویان جدیدالورود مقطع دکتری فقط تا امروز 30 مهر 97 فرصت دارند با مراجعه به وبگاه بنیاد ملی نخبگان برای استفاده از تسهیلات دانشجویی این بنیاد ثبت...
  وزیر علوم: شاغل بودن 90 درصد فارغ التحصیلان دکتری... وزیر علوم گفت: حدود ۹۰ درصد از فارغ‌ التحصیلان مقطع دکتری شاغل هستند. به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه ۱۱۰ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور...
  تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده... معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: در قالب این طرح شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعری...
  حل مشکل ارز دانشجویان دکتری برای فرصت مطالعاتی... وزیر علوم گفت: مشکل ارز دانشجویانی که برای فرصت مطالعاتی دکتری اعزام می شوند حل شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، منصور غلامی امروز در حاشیه بر...
  کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  avatar