معاون وزير علوم: امسال 10 هزار دانشجوي دكتري پذيرش مي‌شود معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از تدوين آيين‌نامه‌اي براي افزايش ظرفيت پذيرش آزمون دكترا در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: بندهاي مختلفي در اين آيين نامه پيش بيني شده است كه جزئيات آن به زودي اعلام مي‌شود.

کانال تلگرام دکتری

به گزارش ايسنا، دكتر حسين نادري منش امروز در نشست مطبوعاتي كه در محل وزارت علوم برگزار شد، افزود: زمستان سال گذشته كميته‌اي در زمينه افزايش ظرفيت آزمون دكترا با حضور كارشناسان اين حوزه تشكيل شد تا بررسي شود كه چگونه مي‌توان از حداكثر ظرفيت دانشگاه‌ها با حفظ كيفيت براي افزايش جمعيت دانشجوي دكترا استفاده كرد كه در اين زمينه تصميم گيري‌هايي شده كه جزئيات آن اعلام خواهد شد.

 

 

وي همچنين در خصوص آزمون دكتراي امسال و عدم وجود ظرفيت در برخي رشته‌ها عليرغم برگزاري آزمون در آن رشته، گفت: اين مشكل تنها در برخي از رشته‌هايي كه برخي دانشگاه‌ها تنها مجري آن هستند ايجاد شد كه در اين زمينه دانشگاه‌ها بايد سعي كنند ظرفيت لازم را ايجاد كنند و ما نيز از آنها حمايت خواهيم كرد.

وي ادامه داد: البته در اين زمينه بايد عنوان كرد كه پذيرش دانشجو تحميلي نيست و تنها به خاطر احترام به ثبت‌نام كنندگان، بايد مكانيزمي طراحي شود تا دانشجو و دانشگاه هيچ كدام ضرر نكنند.