مشاور عالی سازمان سنجش در خصوص سختي سوالات گفت: اين آزمون، آزمون بسيار رقابتي است و اگر سوالي دشوار باشد براي كليه داوطلبان يكسان است و اگر سوالي نيز پس از بررسي مشخص شد كه اشتباه است حذف خواهد شد. وی  با اشاره به ثبت نام 178 هزار و 424 داوطلب در دومين دوره آزمون نيمه متمركز دكتري گفت: حدود 166 هزار و 790 داوطلب براي شركت در آزمون، كارت ورود به جلسه دريافت كردند.

کانال تلگرام دکتری

 

حسين توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه 166 هزار و 790 داوطلب از كارت ورود به جلسه خود پرينت گرفته‌اند اظهار كرد: بر اين اساس حدود 11 هزار و 634 نفر به سايت سازمان سنجش براي دريافت كارت آزمون مراجعه نكرده‌اند كه در واقع مي‌توان گفت: حدود 93،5 درصد از داوطلبان كارت آزمون دريافت كرده‌اند.

وي با تاكيد بر اينكه هيچ داوطلبي براي شركت در آزمون دكتري محروم نشده است، اظهار كرد: قبل از اينكه اسامي مجازين به دانشگاه‌ها براي مرحله دوم آزمون اعلام شود صلاحيت آنها بررسي مي‌شود.

مشاور عالي سازمان سنجش با تاكيد بر اينكه آزمون دكتري روز جمعه 25 فروردين با نظم و انضباط و كيفيت مطلوب برگزار شد، گفت: تا كنون مشكل خاصي از دومين آزمون دكتري گزارش نشده است.

توكلي در خاتمه با شاره به اعلام نتايج اوليه آزمون دكتري در سوم خرداد ماه گفت: نتايج نهايي آزمون در 20 شهريور ماه اعلام مي‌شود.