دانشگاه سمنان از بین استعداد های درخشان برای دوره دکتری 91 – 92 دانشجوی دکتری بدون کنکور می پذیرد.

کانال تلگرام دکتری

دانشگاه سمنان مهرماه 91 از بین داوطلبان ممتاز دانشجوی دکتری بدون آزمون می پذیرد.  داوطلبان می بایست تا 18 خرداد 91 نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

به گزارش پی اچ دی تست شرایط پذیرش بدون کنکور در دانشگاه سمنان به شرح زیر است:

 

 

1-پذيرش دانشجو صرفاً در رشته هايي انجام می­گيرد كه توسط گرو­ه­هاي آموزشي دانشگاه سمنان اعلام شده است.

2-داشتن دانشنامه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) مرتبط بارشته­های تحصیلی مورد تقاضا از یکی از دانشگاه­های داخل یا خارج از کشورکه به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.

تبصره: تشخيص اين ارتباط بر عهده گروه­هاي آموزشي اين دانشگاه است.

3- متقاضي بايد دوره كارشناسي ارشد را حداكثر طي 6 نيم سال با ميانگين كل نمرات حداقل 17 بدون پايان­نامه گذرانيده باشد و پايان نامه را با درجه عالي به اتمام رسانده باشد. هم­چنين بيش از سه نيم سال از زمان دانش آموختگي در دوره كارشناسي ارشد او نگذشته باشد.

4- متقاضي بايد داراي حداقل دو مقاله پذیرش یا چاپ شده در مجلات علمي – پژوهشي نمايه شده معتبر ملی یا بين­المللي باشد. حداقل یکی از مقالات باید مستخرج از پایان­نامه کارشناسی ارشد و حداکثر 6 ماه بعد از دفاع به مجله مربوطه ارائه شده باشد.

تبصره: به ازاي هرمقاله علمي – پژوهشي چاپ شده اضافه بر شرط بند 4، شش ماه و حداكثر يك سال به مدت مذكور اضافه مي شود.

5-دانشجویان کارشناسی ارشد متقاضی باید تا پایان 31 شهریورماه همان سال دانش آموخته شده باشند.

6-پذیرش دانشجو از این طریق حداکثر 20 درصد پذیرش رشته وگرایش و براساس نظرگروه که همه ساله با توجه به شرایط از سوی گروه اعلام می شود تعیین می گردد.

تبصره 1: در محاسبه تعداد دانشجویان مشمول این دستورالعمل، تفاوتی بین دانشجویان روزانه و نوبت دوم کارشناسی ارشد وجود ندارد.

تبصره 2: صرف دارا بودن شرايط ثبت­نام در دوره دكتري بدون آزمون به منزله قبولي نمي باشد و پذيرش بر اساس ظرفيت موجود و توانايي علمي افراد و انجام محاسبه خواهد بود.

رشته های مورد پذیرش دانشگاه سمنان در خبر دیگری بر روی سایت پی اچ دی تست قرار گرفت. همچینی داوطلبان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم ثبت نام به سایت دانشگاه سمنان مراجعه نمایند.