مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری 97 سراسری و آزاد در این صفحه ارائه می شود.

مشاوره انتخاب رشته دکتری 97 - 98 سراسری و ازاد

رعایت برخی نکات در زمان انتخاب رشته دکتری ضروری است که در مطلب حاضر خدمت کاربران گرانقدر پی اچ دی تست تقدیم می گردد:

به داوطلبان عزیز توصیه اکید داریم که برای اطلاع از آخرین اخبار انتخاب رشته، مصاحبه دانشگاه ها و اعلام نتایج دکتری در آزمون دکتری در  کانال تلگرام سایت عضو شوند.

۱– روی رتبه آزمون کتبی زیاد حساب نکنید. این توصیه به ویژه برای داوطلبانی است که رتبه هایی عالی کسب کرده اند. با داشتن رتبه یک رقمی قبولی شما در دانشگاهی مانند شریف یا تهران تضمین نمی شود. پس سعی کنید فارغ از رتبه خود دست به انتخاب بزنید.

۲– قدر دانشگاه محل تحصیل خود را بدانید. همواره دانشگاهی که دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در آنها گذرانیده اید در نظر داشته باشید. آشنا بودن با اساتید قطعا تأثیر مثبتی در ارزیابی درست شما دارد. سعی کنید برای این دانشگاه ها اولویت بالایی قایل شوید.

۳– اصل را بر گرایش خود قرار دهید. حتی در رشته هایی مانند مدیریت، علوم اجتماعی، علوم سیاسی و فیزیک که داوطلبان می توانند از بین گرایش های مختلف دست به انتخاب بزنند بهتر است گرایش مرتبط با دوره های قبلی خود را در اولویت قرار دهید. در جلسه مصاحبه اساتید برداشت خوبی از داوطلبانی که می خواهند تغییر رشته یا گرایش بدهند ندارند مگر اینکه دلایل منطقی و پشتوانه علمی لازم وجود داشته باشد.

۴– اگر سهمیه مربی دارید قدر انتخاب های پژوهش محور دانشگاه ها را بدانید. معمولا سهمیه های آزاد اینگونه انتخاب ها را در اولویت قرار نمی دهند . با توجه به اینکه هزینه تحصیل شما از سوی موسسه شما پرداخت میشود قدر این عرصه بی رقیب را بدانید. از انتخاب کدهای پژوهشکده ها خودداری کنید. آنها معمولا به دنبال نیروی تمام وقت هستند.

۵– اصلاحیات دفترچه را بخوانید. معمولا با گذشت چند روز از انتشار دفترچه و شروع انتخاب رشته، کد رشته های اعلام شده دچار تغییر می شوند. برخی کدرشته ها اضافه می شوند، برخی حذف می شوند و ظرفیت برخی از آنها تغییر می کند. اگر عضو خبرنامه سایت هستید در اولین فرصت شما را از انتشار اصلاحیه ها مطلع خواهیم کرد.  اصلاحیه های دفترچه انتخاب رشته را مثل خود دفترچه با دقت مطالعه نمایید و در صورت لزوم انتخاب رشته خود را ویرایش کنید.

۶-  به چند برابر ظرفیت ها دقت کنید. اگر رتبه تان نسبتا بالا است ناامید نباشید. مخصوصا اگر رزومه آموزشی – پژوهشی خوبی دارید. در سالهای قبل برخی دانشگاه ها تعداد زیادی از داوطلبان را دعوت به مصاحبه می کردند. پس بعید نیست شما هم امکان ثبت نام در ارزیابی دانشگاه مورد نظرتان را پیدا کنید.

۷- از همین حالا خود را در جلسه مصاحبه بدانید. متاسفانه رسم بدی که در جلسات مصاحبه وجود دارد این است که اساتید مصاحبه کننده در خصوص انتخاب های دیگر داوطلبان سوال می کنند و گاهی از او میخواهند در مورد انتخاب های دیگر خود توضیح دهد. اگر انتخاب های دیگرتان از همان گرایش نباشد باید به گونه ای مصاحبه گران را توجیه کنید که گمان نکنند هدف خاصی از تحصیل ندارید! در مجموع از همان زمان انتخاب رشته روی دلایل منطقی انتخاب های خود هم فکر کنید.

توجه: نکات بالا و سایر نکاتی که در آینده ذکر خواهد شد برای قبول شدن است. اصل علاقه را هیچ گاه فراموش نکنید. قرار است یک عمر با رشته و دانشگاهتان زندگی کنید!

مهلت انتخاب رشته دکتری 97

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 97 سراسری

زمان انتخاب رشته دکتری ازاد 97

دفترچه انتخاب رشته دکتری ازاد 97

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور دکتری تخصصی 97 – 98 سؤالات خود را در بخش نظرات مطرح فرمایید.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
آیدا
آیدا

سلام.بیشتر شبیه جک هست اما دیدم بقیه هم رتبه بالای ۱۰۰۰هستن و پرسیدن!!!! با رتبه ۱۲۱۷ شیمی آلی میشه جایی قبول شد؟!!!!! البته مقاله isi هم دارم و معدلم ۱۸/۳۳ آزاد هستش. اگه ثبت نام بدون آزمون آزاد شرکت کنم شانسم بیشتر نیست؟ لطفا هردو سئوالم رو جواب بدبد ممنون میشم

مونا
مونا

سلام
برای دعوت به مصاحبه دانشگاه های غیر دولتی و پردیس ها و دانشگاه آزاد شانس دارید.
برای بدون کنکور آزاد هم می تونید ثبت نام کنید و اینطوری شانس قبولی تون رو بیشتر کنید.
موفق باشید

آیدا
آیدا

با سلام لطفا جواب بدید.
من رتبه م ۳۷۰در رشته شیمی آلی می باشد آخرین رتبه مجاز۱۲۴۷است احتمالش هست شهرستان روزانه قبول بشم؟

مونا
مونا

سلام
بله، شانس دعوت شدن به مصاحبه روزانه شهرستانهارو دارید.
موفق باشید

سمیرا
سمیرا

سلام
من رتبه ۶۳ کنکور دکتری را اوردم .رشته من ۳ گرایش دارد.الودگی و ارزیابی و تنوع زیستی.گرایش من تنوع زیستی است اما هر سه گرایش یک کنکور و یه نوع سوال داده شده بود.حال هنگام تعیین رشته میتوانم گرایش های دیگر را هم انتخاب کنم؟؟

مونا
مونا

سلام
چون این گرایش ها مربوط به یک رشته با یک کد هستند، می تونید از همه شون انتخاب کنید.
موفق باشید

فرهاد
فرهاد

سلام، من رشته مدیریت برنامه ریزی محیط زیستم رتبه من ۸۳ نمره کل ۱۶۰۳آیا دعوت به مصاحبه پیام نور ، شبانه، پردیس یا داتسگاه آزاد میشم؟

مونا
مونا

سلام
بدای شبانه شانستون خیلی زیاد نیست اما برای بقیه دوره ها شانستون بالا هست.
موفق باشید

مانا .. لطفا راهنماییم کنید..
مانا .. لطفا راهنماییم کنید..

سلام.من رشته ام زمین شناسی و گرایشم پترولوژی هستش..امکان داره بارتبه ۸۶ دعوت به مصاحبه روزانه دانشگاه لرستان و شهرکرد و کرمان بشم؟؟؟؟

مونا
مونا

سلام
بله، با توجه به اینکه طبق مصاحبه اخیر مشاور سنجش با خبرگزاری فارس، معیار دعوت به مصاحبه آوردن حد نصاب هر دانشگاه هست، شانسشو دارید.
موفق باشید

منتظر
منتظر

سلام
با تمام تلاشی که کردم چاپ مقاله ام با مواتع زیادی مواجه شد استاد راهنما خیلی اذیتم کرد و … حالا رتبه ۲۱۰ تراز ۴۰۰۰ آخرین رتبه روزانه ۹۰۵ معدل ۱۸/۲۰ من امکان قبولی در کجا رو دارم وقتی مقاله ندارم آزمون زبان هم تا قبل از مصاحبه نتیج میاد ولی نمی دونم حتما نمره میارم یا نه رزومه ام کحا قبولی میاره
ممنونم

مونا
مونا

سلام
برای دعوت شدن به مصاحبه روزانه شانس دارید اما ممکنه از لحاظ رزومه پژوهشی رضایت اساتید کاملا جلب نشه. اما در هر صورت برای ارائه توانمندی هاتون در مصاحبه کاملا آماده باشید، همون مقاله ارسال شده رو هم به همراه داشته باشید و درباره موضوع تز دکتری هم ایده داشته باشید.
موفق باشید

پرديس
پرديس

ت ۱۱, ۱۳۹۶ در ۶:۲۵ ب.ظ
با سلام
دوستان اطلاع دارید مهندسی شیمی برای قبولی در پردیس ها با تراز ۴٣٣ و رتبه ١٢٧۵ میشه امیدوار بود؟؟
لطفا بنده رو راهنمایی فرمایید-تشکر

مونا
مونا

سلام
تا حدی شانس دعوت شدن به مصاحبه پردیس هارو دارید.
موفق باشید

علی
علی

با سلام و خسته نباشیدخدمت شما
من با رتبه ۳۱۸ و نمره۲۶۳۳ و با معدل ارشد ۱۷٫۳۸مدیریت صنعتی ویه مقاله علمی پژوهشی امکان قبولی در دانشگاه روزانه را دارم یا خیر؟

مونا
مونا

سلام
برای دعوت مصاحبه روزانه ها تا حدی شانس دارید.
بهتره برای مصاحبه رزومه پژوهشی تون رو تقویت کتید، مدرک زبان داشته باشید و همچنین به موضوع تز دکتری از قبل فکر کرده باشید.
موفق باشید

نازنین
نازنین

با سلام
من در ازمون دکترای فیزیک رتبم با رتبه ۱۸۰۰ و تراز ۷۹۴ مجاز به دوره های روزانه شبانه و … شدم! اهرین رتبه قبولی برای روزانه دو هزار و ششصد,و خورده بود!
ایا من شانس دعوت به شبانه و پردیس و پیام نور دانشگاهها رو دارم؟
ممنون میشم پاسخ بدید

مونا
مونا

سلام
برای دعوت به مصاحبه شبانه ها زیاد شانس ندارید، اما برای دعوت به مصاحبه پردیس ها و پیام نورها نسبتا شانس دارید.
موفق باشید

الیاس
الیاس

آیا با رتبه ۱۵۰ برق کنترل،به مصاحبه دانشگاه بابل،سمنان، شاهرود و یا فردوسی دعوت میشوم؟
با تشکر

مونا
مونا

سلام
بله، امکانش هست. شانستون نسبتا بالاست.
موفق باشید

الیاس
الیاس

سلام،ممنون

مینا
مینا

سلام من ارشد فیتوشیمی هستم در دفترچه دکتری کد رشته فیتوشیمی نیست من می‌تونم از گرایش های دیگه شیمی مثل شیمی آلی انتخاب کنم ؟

مونا
مونا

سلام
کد رشته امتحانی تون هرچی که باشه، فقط می تونید از رشته محل های همون رشته، انتخاب رشته کنید که داخل یک جدول آورده شده.
موفق باشید

احسان
احسان

سلام.
با رتبه۵۱۶ و نمره ۳۷۵۴ با توجه به اینکه آخرین رتبه مجاز روزانه ۴۹۵ است در رشته دکتری معماری شبانه و یا پردیس شانس قبولی چند درصد است؟

مونا
مونا

سلام
بیشتر برای دعوت به مصاحبه پردیس شانس دارید. البته چون اعلام شده که دعوت به مصاحبه بر اساس تراز هست، شاید تراز شبانه هارو هم بیارید.
موفق باشید

عمران
عمران

سلام مونا خانم
یه سوالی داشتم الان من ۳۰ تا انتخاب رشته دارم همه انتخاب هام بررسی میشن برای مصاحبه؟؟؟
اگر من انتخاب اولم دعوت بشم و نرم و انتخاب دومم رو برای مصاحبه برم مشکلی پیش میاد؟؟ یعنی از بین اونهایی که دعوت به مصاحبه شدم میتونم دوباره انتخاب کنم؟

مونا
مونا

سلام
بله، طبق مصاحبه اخیر مشاور سنجش با خبرگزاری فارس، همه انتخابها بررسی میشن و هر جایی که حد نصاب آورده باشین دعوت میشین.
اگه هر جایی که به مصاحبه دعوت میشید رو نرید، فارغ از اینکه انتخاب چندمتون هست، مشکلی پیش نمیاد.
موفق باشید

saeed
saeed

اگه امسال ۱۰ جا دعوت بشی و بخوای همه رو بری فقط یه ملیون تومان هزینه دانشگاهش میشه، غیر هزینه رفت و امد و … برای دانشجویی که رتبه خوبی اورده و کسی بهش قول قبولی نداده مثل کابوسه این هزینه ها

Ainaz
Ainaz

سلام، مرسی از راهنمایی هاتون
لطفاً بگید اینکه میگن مقاله همایشی اصلاً بودو نبودش تو مصاحبه یکی هست درسته؟؟ دوم،مقاله چاپ شده در مجلات ترویجی چه امتیازی داره؟؟
باتشکر

مونا
مونا

سلام
مقاله همایشی امتیاز خودشو داره و صرفا امتیازش از سایر مقالات کمتر هست نه اینکه امتیازی نداره.
اینکه به هر نوع مقاله ای چه امتیازی اختصاص داده بشه به شرایط مصاحبه هر دانشگاه مربوط میشه.
موفق باشید

پریماه
پریماه

سلام، آیا در انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد مانند دانشگاه های شبانه و غیر انتفاعی و پردیس ها، می توان از کد رشته ۲۱۶۳ چندین گرایش را انتخاب کرد؟ چون در دفترچه دانشگاه آزاد رشته ها کد دارند.

مونا
مونا

سلام
در حالت کلی شما فقط می تونید از رشته محل های اون گرایشی که آزمون دادید انتخاب رشته کنید که به عنوان مثلا کد گرایش شما ۲۱۶۳ هست و یک جدول به اون اختصاص داده شده، یعنی انتخاب رشته تون فقط باید از رشته محل های داخل همین جدول صورت بگیره.
موفق باشید

علی
علی

سلام یک بار سوالی پرسیدم که مابین انبوه سوالات گم شد،
انخاب رشته کردیم
سوال اینجاست که فقط یک دانشگاه دعوت به مصاحبه میشیم؟ یا اینکه امکانش هست از ۵ انتخاب اول به ۳ دانشگاه دعوت به مصاحبه بشیم؟

مونا
مونا

سلام
طبق مصاحبه اخیر مشاور سنجش با خبرگزاری فارس، هر جایی که ترازش رو بیارید به مصاحبه دعوت میشید و محدودیتی وجود نداره.
موفق باشید

1111
1111

سلام
با رتبه ۱۱۵۱و نمره کل ۲۱۴۵
در حسابداری و احرین قرد پذیرته شده۶۳۳۸
ایا میشه ازاد تهران اورد یا کجا میشه قبول شد
ممنون

مونا
مونا

سلام
با توجه به رتبه تون برای دعوت به مصاحبه دانشگاه آزاد شانس دارید. چون دانشگاه ازاد ظرفیت هاشو دقیق اعلام نمی کنه، پیش بینی اینکه لزوما برای تهران شانس قبولی دارید یا سایر شهرها مشکل هست اما در انتخاب رشته تون اول تهران رو بزنید بعد سایر شهرهارو، چون ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره.
موفق باشید

1111
1111

تهران ب نظرتون ریسک نداره؟
با توجه ب ظریتها ک ۷ نقر شده؟

مینا
مینا

با سلام و خسته نباشید. با رتبه ۲۳۴ و نمره ۲۵۷۰ رشته نرم افزار و آخرین رتبه روزانه ۶۶۶ امیدی دعوت به مصاحبه روزانه دانشگاه تهران، تبریز، اصفهان رو دارم؟

مونا
مونا

سلام
بله، شانس دعوت به مصاحبه براتون وجود داره. برای سایر شهرها بیشتر از تهران شانس دارید البته.
موفق باشید

Saeed
Saeed

سلام دوستان، در خصوص حدود تفریبی دعوت به مصاحبه صنعتی اصفهان، برای مکانیک جامدات، کسی اطلاعاتی داره؟ مثلن برای سال ۹۴

زهرا
زهرا

سلام
سند این صحبت شما کجاست؟ مطمئنه ؟
با توجه به مصاحبه جدید مشاور سنجش، محدودیت در تعداد دعوت کنندگان به مصاحبه برداشته شده و هر تعداد دانشگاهی که حد نصابش رو بیارید به مصاحبه دعوت میشید.

مونا
مونا

سلام
منبع این گفته، مصاحبه دکتر توکلی با فارس نیوز هست. می تونید از لینک زیر مطالعه اش کنید:
https://phdtest.ir/1396/02/%d8%aa%d8%b9%d8%af%d8%a7%d8%af-%d9%85%d8%b5%d8%a7%d8%ad%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-96-97/

موفق باشید

یعقوب زاده
یعقوب زاده

با سلام مجدد در خصوص احتمال قبولی در مدیریت بازرگانی آزاد رودهن، قم یا قزوین میشه نظرتون را بگید، در مورد تهران هم نظرتونو میخواستم بدونم. شانس هر کدومو را بگید ممنون میشم،رتبه ۳۷۲۰ نمره کل ۱۲۸۲

مونا
مونا

سلام
چون دانشگاه آزاد ظرفیت هاشو دقیق اعلام نمی کنه، نمیشه پیش بینی درستی داشت. صرفا بر اساس رتبه تون میشه گفت که برای شهرهای غیر از تهران شانس قبولی تون بیشتره.
موفق باشید

سپهر
سپهر

سلام خسته نباشید و ممنونم بابت راهنمایتون،
من در رشته الکترونیک شرایط زیر رو کسب کردم
بدون سهمیه:۴۹۱ که آخرین مجاز روزانه ۱۴۷۸ (آخرین مجاز شبانه ۱۸۰۸) هستش و در سهمیه ۱۶ که آخرین مجاز روزانه ۹۶ (آخرین مجاز شبانه ۱۱۲) هست.
آیا امکانش هشت دانشگاه های تهرانو بیارم ؟ یا مراکز استان ها مثل اصفهان و تبریز و شیراز؟
از وقتی که واسه ما صرف می کنین خیلی خیلی ممنونم.

مونا
مونا

سلام
برای دعوت به مصاحبه روزانه شهرستانها شانستون بیشتره.
برای تهران هم تا حدی شانس دارید. اول تهران رو بزنید بعد سایر شهرها چون ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره.
موفق باشید

rs
rs

سلام
با رتبه ۶۶۵ رشته سازه امید به مصاحبه روزانه دارم ؟
دوم اینکه ترتیب اولویت ها بهتر است از دانشگاههای تهران شروع بشه یا دانشگاه مدنظر رو اول قرار بدم؟
ممنون

مونا
مونا

سلام
بیشتر برای روزانه شهرستانها شانس دارید.
به ترتیب علاقه خودتون انتخاب رشته کنید چون ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره.
موفق باشید

کوشان
کوشان

سلام
من رشته امتحانی در ازمون مهندسی عمران – مدیریت ساخت بوده مجاز به انتخاب رشته شدم ایا می توانم از سایر گرایش های مهندسی عمران هم انتخاب کنم یا فقط باید عمران -مدیریت ساخت انتخاب کنم

مونا
مونا

سلام
خیر، نمی تونید از سایر گرایش ها انتخاب رشته کنید.
موفق باشید.

نوشین
نوشین

سلام در آزمون دکتری مجاز به نوبت دوم و غیرانتفاعی و پیام نور شدم ولی نمیدونم چجوری انتخاب رشته کنم در جدول انتخاب رشته فقط برای روزانه هست؟

مونا
مونا

سلام
ترتیب انتخاب رشته باید بر اساس علاقه خودتون باشه.
اگه در دفترچه برای این دوره ها چیزی ذکر نشده، حتما رشته شما در این دوره ها پذیرش نداره.
موفق باشید

خسرو
خسرو

با سلام خدمت دوستان و مشاور محترم سرکار خانم مونا.تماسی که امروز با دانشگاه ازاد داشتم گویا پذیرش مانند سالهای قبل هست و نباید خوش بینانه انتخاب رشته کرد و اولویت اول خیلی مهم هستش هر چند مبهم جوابگو بودن و نگران این بودن که بنده خبر نگار باشم.دوستان کسی بطور دقیق و مطمین میدونه ایا امسال اصلاح کردن نحوه گزینش رو و فقط باید بر اساس علاقه چید یا چون سالهای گذشته اولویت اول تاثیر گزارترینه؟ممنون

مونا
مونا

سلام
چه برای دانشگاه آزاد و چه دانشگاه سراسری کلا اولویت انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه و پذیرش نداره.
داوطلبان باید بر اساس علاقشون انتخاب رشته کنن، هر جا که حدنصابش رو بیارن به مصاحبه دعوت میشن. در نهایت و پس از مصاحبه، بالاترین اولویت خودشون که در مصاحبه اش پذیرفته بشن، به عنوان دانشگاه محل قبولی اعلام میشه.
موفق باشید

roshan
roshan

من با نمره کل ۱۹۲۶
و رتبه در سهمیه ۲۹۲۳
مجاز به انتخاب رشته دانشگاه ازاد و نوبت دوم شدم در رشته مدیریت دولتی
واخرین رتبه مجاز ۸۶۵۵ می باشد.
برای انتخاب رشته دانشگاه ازاد ایا درصد قبولی در تهران را دارم یا نه ؟
انتخاب اولم رو تهران بزنم یا اطراف تهران ؟
ممنون از راهنمایی تون

مونا
مونا

سلام
برای آزاد تهران تا حدی شانس دارید. اول تهران رو بزنید بعد سایر شهرهارو چون ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره و چیزی رو از دست نمی دید.
موفق باشید

هدی
هدی

سلام
حد نصاب هر دانشگاه رو از کجا باید پیدا کنیم؟

مونا
مونا

سلام
حد نصاب دانشگاه ها توسط خود دانشگاه ها پس از انتخاب رشته اعلام میشه.
موفق باشید

مژگان
مژگان

ممنونم از راهنمایی خوبتون ، ببخشید من هم دفترچه آزاد و هم سراسری بادقت خوندم ، هیچ توضیحی در مورد علامت @ ندادن ، سئوالم اینه که من میتونم انتخاب شهر داشته باشم ، خود دانشگاه در صورت وجود ظرفیت اعلام میکنه ، یا اینکه من قبلش باید بدونم ، در این صورت اژ کجا بدونم ظرفیت وجود داره؟

مونا
مونا

سلام علامت@ بدین معنی است که در صورت وجود ظرفیت در دانشگاه آزاد اسلامی یا دوره‌های نوبت دوم، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان حسب مورد می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی یا دفترچه شماره ۲ انتخاب رشته سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انتخاب رشته در دوره‌های مربوطه اقدام نمائید لذا قبل از اقدام به انتخاب رشته نسبت به مطالعه دفترچه‌های مذکور اقدام و سپس در صورت وجود ظرفیت برای ثبت فرم انتخاب رشته در این دوره ها اقدام نمائید. در حقیقت مجاز بودن برای انتخاب رشته دوره های غیرروزانه و دانشگاه ازاد رو… ادامه نظر»

هدی
هدی

سلام
حداکثر تا چند دانشگاه دعوت به مصاحبه میشیم؟

مونا
مونا

سلام
طبق مصاحبه جدید مشاور سنجش با خبرگزاری فارس، محدودیتی وجود نداره و هر دانشگاهی که حد نصابش رو بیارید، به مصاحبه اش دعوت میشید.
موفق باشید

ر،س
ر،س

سلام
من دررشته تکثیروپرورش آبریان رتبه ١٣۶أربین ۴١۶نفرمجازی ونمره ٢۶۴٠ راآوردم شانس قبولی کجارودارم؟واینکه ترازم چنده ؟إز کجابدونم؟
معدل أرشدم ١٨/٠۵
دونا مقاله علمی پژوهشی
دوتا پوستری
بک سخنرانی
یکًisiمنتظر اکسپت
۵سال سابقه تدریس دارم

رمضاني
رمضاني

سلام
من دررشته تکثیروپرورش آبریان رتبه ١٣۶أربین ۴١۶نفرمجازی ونمره ٢۶۴٠ راآوردم شانس قبولی کجارودارم؟واینکه ترازم چنده ؟إز کجابدونم؟
معدل أرشدم ١٨/٠۵
دونا مقاله علمی پژوهشی
دوتا پوستری
بک سخنرانی
یکًisiمنتظر اکسپت
۵سال سابقه تدریس دارم

مونا
مونا

سلام
هم برای روزانه ها و هم شبانه ها شانس دعوت شدن به مصاحبه رو دارید. نمره همون تراز هست. رزومتون خوبه به نظر می رسه. سعی کنید مدرک زبان هم بگیرید.
موفق باشید

زهرا
زهرا

سلام
ممنون بابت زمانی که میذارید،ترازهای دانشگاهها برای دعوت به مصاحبه در دکتری ۹۴ رو میتونم جایی پیدا کنم تو رشته فیزیک

مونا
مونا

سلام
دعوت به مصاحبه در سال ۹۴ بر اساس رتبه بود نه تراز. سال ۹۵ بر اساس تراز بود که اگه برای هر دانشگاهی که مدنظرتون هست یه سرچ کنید، ممکنه هنوز حد نصاب دانشگاه ها در سایت دانشگاه ها موجود باشه.
موفق باشید

پریماه
پریماه

ممنون از اینکه وقت گذاشتید و جواب سوالم رو دادید، سلامت باشید.

سجاد
سجاد

باسلام مجدد
لطفا اگه ممکنه راهنمایی ام کنید باتوجه به اینکه رشته ام مدیریت ورزشی است و رتبه ام ۳۰۱ و نمره کل ۲۴۲۶ شده و از بین ۲۴۵۴ نفر و آخرین رتبه مجاز ۲۲۳۶ شده شانسی برای روزانه دارم ؟ باتشکر

مونا
مونا

سلام
برای عوت به روزانه شهرستانها تا حدی شانس دارید.
موفق باشید

محسن
محسن

باسلام رتبه ۵ ایثارگری در رشته فلسفه تعیم وتربیت کسب کردم. ایا شانس قبولی در دانشگاه های روزانه دارم .البته مدرک زبان و مقاله ندارم. باتشکر فراوان

محسن
محسن

باسلام رتبه ۵ ایثارگری در رشته فلسفه تعیم وتربیت قکسب کردم. ایا شانس قبولی در دانشگاه های روزانه دارم .البته مدرک زبان و مقاله ندارم. باتشکر فراوان

مونا
مونا

سلام
برای عوت به مصاحبه روزانه شانس دارید اما بدون رزومه پژوهشی کارتون برای مصاحبه مشکل هست.
حداقل نوشتن مقاله رو شروع کنید تا اساتید بدونن در این زمینه توانمند هستید و برای موضوع تز دکتری هم ایده داشته باشید.
موفق باشید

محمد
محمد

سلام من در رشته عمران گرایش سازه شرکت کردم و رتبم ۲۲۵ شد. می خواستم بدونم آیا امکان انتخاب رشته در گرایش دیگر مثل عمران-زلزله یا عمران-ژئوتکنیک را دارم. و اینکه امکان دعوت به مصاحبه در دانشگاههای تهران (گرایش سازه) را دارم. ممنون

مونا
مونا

سلام
برای دعوت به مصاحبه دانشگاه های تهران تا حدی شانس دارید.
امکان انتخاب رشته از سایر گرایش ها رو ندارید و در صورت انتخاب، سیستم اونهارو حذف می کنه.
موفق باشید

هدی
هدی

سلام. من رتبه م تک رقمی شده. اما چون بعد از فارغ التحصیلی تصمیم به شرکت گرفتم هیچ مقاله و مدرک زبانی ندارم. نمیدونم که باید چکار کنم. این رو هم بگم که اصلا اصراری به قبولی در تهران ندارم و میخوام بدونم در شهرستان دانشگاهی که ارشدم رو گرفتم شانس این رو دارم روزانه قبول بشم یا خیر. خیلی استرس دارم. خواستم msrt شرکت کنم اما ظرفیت حوزه تمام شد به سرعت. لطفا راهنماییم کنید 🙁

مونا
مونا

سلام
چون رزومه پژوهشی خاصی ندارید، بیشترین شانستون برای دعوت به مصاحبه در دانشگاهی هست که ارشد خوندید و با وجود رتبه خوبتون برای سایر دانشگاه ها کارتون سخت هست.
موفق باشید

سولماز
سولماز

با سلام
ممنون میشم راهنماییم کنید. من ارشد آموزش زبان فراگیر تهران و ساکن تبریزم. یک مقاله خارجی و ۷ سال سابقه تدریس دانشگاهی دارم, با رتبه ۷۰۵ و تراز ۲۷۵۱ بعد از شبانه, از بین پیام نور, غیر انتفاعی, پردیس ها و مشترک تبریز-قبرس کدامیک و چه شهرهایی رو در اولویت بزارم؟ شانس قبولی کدوم رو دارم اصولا؟

پیشاپیش ممنون

مونا
مونا

سلام
بیشتر برای غیردولتی ها و پردیس ها شانس دعوت شدن به مصاحبه رو دارید.
با در نظر گرفتن علاقه خودتون بعد از دوره های نوبت دوم به ترتیب پردیس شهرهای بزرگ، پیام نور ها، غیرانتفاعی ها و پردیس شهرهای کوچک رو انتخاب کنید.
موفق باشید

پریماه
پریماه

ممنون، از اینکه جواب سوالم رو دادید.یه سوال دیگه داشتم ، رتبه ۳۰۱۷ اصلا امیدی به قبولیش در شبانه و پیام نور ، پردیس خودگردان رو داره یا فقط دانشگاه آزاد رو شرکت کنه؟

مونا
مونا

سلام
برای غیردولتی ها و پردیس ها تا حدی شانس هست و اگه در انتخاب رشته قرارشون بدید چیزی رو از دست نمیدید.
موفق باشید

سجاد
سجاد

باسلام و تشکر از سایت خوبتون و از اینکه با صبر و حوصله به همه سوالات جواب میدهید واقعا جای تشکر داره
در رشته مدیریت ورزشی رتبه ام ۳۰۱ شده و نمره کل ۲۴۲۶ در بین ۲۴۵۴ نفر شرکت کننده در رشته ام مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه دولتی و آزاد و سایر دانشگاهها شده ام لطفا اگه ممکنه راهنمایی ام کنید هزینه تحصیل در هر یک از دانشگاهها چقدر میباشد و ترتیب الویت بندی انتخاب کدوم دانشگاه بهتره و هزینه اش کمتره و ضمنا ارشدم دانشگاه تهران بودم * باتشکر

مونا
مونا

سلام
ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت شدن به مصاحبه نداره. با در نظر گرفتن علاقه تون به ترتیب روزانه ها، شبانه ها، پردیس ها و … رو انتخاب کنید.
شهریه پردیس ها برای رشته های مختلف و برای دانشگاه های مختلف متفاوته و شهریه ش عموما یه اختلاف ۱۰-۱۵ میلیونی با دوره شبانه داره (بیشتر از شبانه است).
به عنوان مثال لینک زیر رو ببینید:
https://phdtest.ir/1395/02/%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-95-96-%D8%B4%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86/

موفق باشید

امیدوار
امیدوار

ببخشید سرکار خانم نونا . یادم رفت ربگم من مدیریت دولتی قبول شدم. ممنون

امیدوار
امیدوار

سلام.ببخشید سرکارخانم مونا. منم دکتری دانشگاه ازاد قبول شدم سهمیه دار هم هستم.
در سهمیه ازاد رتبه م ۸۰۱۱ واخرین رتبه مجاز دانشگاه ازاد۸۶۵۵
و درسهمیه ایثارگری رتبه م ۱۱۲۶ واخرین رتبه مجاز دانشگاه ازاد۱۲۴۴ .
خواستم راهنمایم کنید که اولا تو انتخاب رشته ،برام کدوم سهمیه رو در نظر میگیرن؟ ثانیا دوست دارم تهران قبول بشم و شانس قبولی من با این رتبه ام چقدر است؟؟ و ثالثا بنظر شما شانس قبولی من در کدوم شهرها بیشتر است؟
ممنون از لطفتون.

مونا
مونا

سلام
بر اساس روابطی که خودشون در نظر می گیرن، هر دو رتبه تون مد نظر هست.
بیشتر برای آزاد شهرستانها شانس دارید اما مشکلی نداره که اول تهران رو انتخاب کنید بعد شهرستانها رو. یعنی ترتیب انتخاب رشته تون تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره.
موفق باشید

محمدحسین
محمدحسین

با سلام
آیا چینش و ترتیب رشته محل در شانس پذیرش موثر است؟ چنانچه گزینه ای برای ما در اولویت باشد که به احتمال بسیارزیاد در آن محل پذیرش نخواهیم شد و آن گزینه را در ابتدای فهرست قرار دهیم، شانس پذیرش در موارد بعدی کمتر می شود یا تاثیری نخواهد داشت؟
باسپاس

مونا
مونا

سلام
خیر، ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره. طبق علاقه تون ترتیب رشته هارو قرار بدید.
موفق باشید

علی
علی

با سلام. آیا اگر انتخاب اول مثلا دانشگاه تهران باشه و قبول شیم و بعد در انتخاب دهم که دانشگاه شیراز هست قبول شیم. اگر باید انتخاب اولمون بعد از نتایج نهایی در شهریور بریم، لطفا زودتر جواب بدهید ممنون

مونا
مونا

سلام
هیچ وقت در بیش از یک دانشگاه امکان قبولی وجود نداره و طبق اولویت خودتون اولین دانشگاهی که شمارو بپذیره، به عنوان محل قبولی شما اعلام میشه.
موفق باشید

پریماه
پریماه

سلام، ببخشید با کد رشته ۲۱۶۳، مدیریت دولتی، آیا می تونم کلیه گرایش های این کد رو در ثبت نام، وارد نمایم با تنها باید یک گرایش را انتخاب کنم، ممنون.

مونا
مونا

سلام
اگر گرایش ها در جدول مربوط به همین کد رشته هستند، می تونید همه رو انتخاب کنید.
موفق باشید

سپیده
سپیده

سلام با تراز ۳۴۰۰ و رتبه ۶۰۰ در رشته روانشناسی شانس دعوت به روزانه یا نوبت دوم را دارم؟

مونا
مونا

سلام
چون معیار دعوت به مصاحبه بر اساس گفت و گوی جدید مشاور سنجش، تراز هست؛ تا حدی برای دانشگاه های دولتی به خصوص دوره شبانه شانس دارید.
موفق باشید

نداسماوی
نداسماوی

عرض سلام من دکترا ازاد مجاز شدم مورد امتحان دکترا روانشناسی تربیتی بود ایا میتونم در انتخاب رشته روانشناسی سلامت یا بالینی رو انتخاب کنم سپاس

بهار
بهار

سلام
من رشته روانشناسی دکتری آزاد میخوام انتخاب رشته کنم میتونم هم بالینی و هم روانشناسی رو بزنم ؟چون هر دو تاش یک کد رشته امتحانی ۲۱۵۰ هست ولی خوب بالای جدول بالینی ۲۰۷۰۱ و بالای جدول روانشناسی ۲۰۷۰۶ زده شده خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مونا
مونا

سلام
خیر نمی تونید. ملاک کد رشته ای هست که بالای جدول رشته مورد نظر قید شده.
موفق باشید

سمیرا مهدی پور
سمیرا مهدی پور

سلام. مین رشته ام ادبیات و زبان انگلیسی هست. توی کنکور دکتری امسال رتبه ی ۳۹۴ آوردم. میخواستم بدونم امکان قبولی در هیچ دانشگاهی رو دارم؟ برای انتخاب رشته تردید دارم…

مونا
مونا

سلام
بر اساس علاقه تون انتخاب رشته کنید. چون ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره.
بیشتر برای دانشگاه های غیر دولتی و پردیس ها شانس دارید اما اول روزانه ها و شبانه هارو انتخاب کنید بعد پردیس ها و غیردولتی ها.
موفق باشید

Ainaz
Ainaz

سلام خسته نباشید، خیلی حالم بده لطفاً کمکم کنید، من کارشناسی دولتی روزانه بودم با معدل کل ۱۶،ارشدم رو دولتی شبانه بودم با معدل بدون احتساب پایان نامه ۱۷، کنکور دادم، رتبم خوب نشد، مجاز شبانه شدم، رفتم مشاوره گفت شبانه شانسم کمه، ولی غیر انتفاعی قبولم، الان دغدغه ی من اینکه، اگه برم غیرانتفاعی، اونوقت با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد دولتی، ودکتری غیر انتفاعی، میتونم هیت علمی دولتی بشم؟؟ منو میگیرن اصلاً؟؟ اصلاً مدرک غیر انتفاعی اعتبارش در چه حد هست ، برم یا نرم؟؟؟ لطفاً یکی منو با اطلاعاتش راهنمایی کنه، و همچنین دعا کنید شبانه قبول… ادامه نظر»

مونا
مونا

سلام
در صورت دریافت مدرک دکتری از دانشگاه غیرانتفاعی، شانستون برای هیئت علمی شدن در دانشگاه دولتی کم میشه.
منتظر بمونید تا نتایج مشخص بشه. اگه غیر انتفاعی قبول شدید و همچنان به هیئت علمی شدن در دانشگاه دولتی تاکید داشتید، مجددا در کنکور سال آینده شرکت کنید.
موفق باشید

شیرین
شیرین

با سلام. آیا امکان پذیر هست که دو گرایش در یک دانشگاه را انتخاب کرد؟ مثلا گرایش روابط بین الملل و مطالعات منطقه دانشگاه تهران..
با رتبه ۱۰۴ در سهمیه می توان به قبولی در شبانه دانشگاه تهران امیدوار بود؟

شیرین
شیرین

با سلام.
آیا امکان پذیر هست که دو گرایش در یک دانشگاه را انتخاب کرد؟ مثلا گرایش روابط بین الملل و مطالعات منطقه دانشگاه تهران..
با رتبه ۱۰۴ در سهمیه می توان به قبولی در نوبت دوم دانشگاه تهران امیدوار بود؟

مونا
مونا

سلام
اگه دو گرایش مربوط به کد رشته امتحانی خودتون هست، مشکلی نداره.
بله. شانس دعوت شدن به مصاحبه شبانه تهران رو دارید.
موفق باشید

الهام
الهام

سلام من رشته برق کنترل هستم و رتبم ۷۳۶شده و نمره کل من ۱۶۰ شده چطوری انتخاب رشته کنم اصن دولتی مجاز میشم چیکا کنم من هیچی نمیدونم لطفا کمکم کنین

مونا
مونا

سلام
ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره و طبق علاقه و اولویت خودتون انتخاب رشته کنید. حتی جاهایی که فک نمی کنید بیارید هم بزنید چون چیزی رو از دست نمی دید.
موفق باشید

احمد
احمد

سلام با توضیحاتی که داده شد پس من همون روزانه انتخاب کنم ممنون از لطف شما خانم مونا واقعا تشکر
بازم اگر توضیحی هست ممنون میشم
من پس اول استان خودمو میزنم بدا دانشگاهای مورد علاقه خودمووو

مونا
مونا

سلام
بله طبق علاقه تون انتخاب کتید. اگه دانشگاهی که ارشد خوندید رو هم تو انتخاب های اولتون بزنید می تونه به نفعتون باشه.
موفق باشید

یعقوب زاده
یعقوب زاده

با سلام مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد رشته مدیریت بازرگانی شدم.نمره کل ۱۲۸۲ رتبه ۳۷۲۰ آیا اگر تهران قبول نشم برای رودهن،قزوین و یا قم امیدوار باشم یا خیر؟ اولویت اول منم رو واحدهای تهران زدم

مونا
مونا

سلام
بیشتر برای شهرهای اطراف تهران شانس دعوت شدن به مصاحبه رو دارید اما مشکلی نداره که اول تهران رو انتخاب کنید چون تاثیری بر انتخاب های بعدیتون نداره و هر جا که حد نصابش رو بیارید به مصاحبه دعوت میشید.
موفق باشید

حمید
حمید

سلام.تشکر از سایت خوب شما
بنده دانشگاه آزد میخواستم انتخاب رشته کنم.میخواستم بدونم مثلا اگر من در ردیف اول شیراز انتخاب کنم و قبول بشم انتخاب های بعدی حذف میشه؟
کلا چطوره توی انتخاب رشته باید بر اساس علاقه یا اولویت تصمیم گرفت.ممنون میشم توضیح بدید.تشکر

مونا
مونا

سلام
خیر. انتخاب های بعدیتون حذف نمیشه. در واقع ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره و ترتیب رشته هارو طبق علاقه خودتون قرار بدید.
همه انتخاب هاتون بررسی میشن و هر دانشگاهی که حد نصابش رو آورده باشین به مصاحبه اش دعوت میشین.
موفق باشید

حمید
حمید

سلام
تشکر از پاسخ شما
حالا ترتیب انتخاب چطور انجام بدم
بر اساس نزدیک بودن شهر یا برتری دانشکاه؟

احمد
احمد

سلام دوستان رشته طراحی کاربردی مکانیک روزانه و شبانه هردو آخرین رتبه مجاز ۹۱۰
رتبه من ۴۱۲
از دوستان کمک میخوام
منی که رتبم برای روزانه خوب نیست، برای انتخاب،اولم روزانه دیگه نزنم چطوری اقدام کنم.

مونا
مونا

سلام
چون ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره، مشکلی نداره که اول روزانه ها و بعد سایر دوره هارو انتخاب کنید. در واقع ترتیب انتخاب رشته به علاقه خودتون بستگی داره.
موفق باشید

فرهاد
فرهاد

سلام، رشته من مدیریت برنامه ریزی محیط زیسته، میخوام انتخاب رشته کنم رشته های من، دانشگاه تهران نوبت دوم با ظرفیت ۲نفر ، و پیام نور تهران ۵نفر پردیس دانشگاه تهران ۳نفر پردیس کیش ۷ نفر میخواد؟ انتخاب اولمو میخوام پیام نور انتخاب کنم انتخابای بعدی رو چجور انجام بدم لطفا راهنمایی کنید تو رو خدا جوابمو بدین.

مونا
مونا

سلام
به ترتیب شبانه تهران، پردیس تهران، پیام نور تهران و در نهایت پردیس کیش رو انتخاب کنید‌.
البته به علاقه خودتون هم بستگی داره، اگه به دلایلی می خواید طبق اولویت دیگه ای انتخاب کنید هم مشکلی نداره.
موفق باشید

احمد
احمد

سلام تورو خدا راهنمااایییی کنید نمیدونم اول کجارو بزنم چطوری ؟ برای انتخاب رشته دکترا

مونا
مونا

سلام
به ترتیب علاقه تون انتخاب رشته کنید. چون ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره.
مثلا اول روزانه های تهران، بعد روزانه های شهرستان ها، بعد شبانه های تهران و … رو بزنید.
موفق باشید

مهدی
مهدی

سلام
لطفا بفرمایید با رتبه ۳۵۰ در رشته مدیریت مالی چقدر شانس قبولی در دانشگاه آزاد را در واحد های تهران و اطراف را دارم . البته رزومه ام هم بد نیست

مونا
مونا

سلام
با توجه به رتبه تون، شانستون برای دعوت به مصاحبه دانشگاه آزاد هم تهران و هم شهرهای اطراف بالا هست‌.
موفق باشید

بابک
بابک

با سلام
ضوابط عدم ثبت نام در دوره شبانه دکتری چیست؟
اگر در انتخاب رشته و دعوت به مصاحبه در نوبت دوم قبول شدم و نخواستم وارد دوره بشم، حق شرکت در آزمون سال بعد را دارم یا مانند دوره ی روزانه حق شرکت را از دست می دهم؟

مونا
مونا

سلام
در صورت شرکت در مصاحبه دوره شبانه و پذیرش نهایی در این دوره، مشکلی برای شرکت در آزمون دکتری سال بعد ندارید و محرومیت شامل حالتون نخواهد شد.
موفق باشید

Saeed
Saeed

با رتبه ۹۲ مکانیک جامدات، یه مقاله علمی پژوهشی، یه کنفرانس بین المللی و msrt زبان، برا دانشگاه های تهران، روزانه شانسی دارم؟ کدوماش؟

مونا
مونا

سلام
طبق مصاحبه جدید مشاور سنجش با خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه دواطلبان هر دانشگاهی که انتخاب کرده باشن و حد نصابش رو بیارن، به مصاحبه اش دعوت میشن، برای اکثر دانشگاه های تهران شانس دعوت به مصاحبه روزانه رو دارین.
رزومه تون در مجموع خوبه، برای جلسه مصاحبه حتما در مورد موضوع تز دکتری ایده داشته باشید و در صورت داشتن سابقه تدریس یا همکاری در طرح پژوهشی و … حتما به اونها اشاره کنید تا شانس پذیرشتون بیشتر بشه.
موفق باشید

محمدرضا
محمدرضا

با سلام و خسته نباشید
من رتبه ۹۳۳ با تراز ۳۰۰۰ رشته معماری و آوردم و برا شبانه و آزاد مجاز شدم . میخواستم ببینم اصلا شانسی برا دعوت به مصاحبه شبانه دارم یا نه ؟ و اینکه وقتی میخوام برا آزاد انتخاب دانشگاه کنم ، تو اولین انتخاب دانشگاه ضعیف و انتخاب کنم یا اینکه شانسی برا قبولی تو مراکز استان و دارم ؟
میترسم تو اولین انتخاب مرکز استان و انتخاب کنم قبول نشم

مونا
مونا

سلام
احتمالش هست که برای شبانه بعضی دانشگاه ها دعوت شید. حتما انتخاب رشته کنید چون در نهایت چیزی رو از دست نمی دید.
در مورد داتشگاه آزاد هم مشکلی نداره اول شهرهای بزرگ رو انتخاب کنید بعد شهرهای کوچیک رو. چون هر جا که ترازش رو بیارید به مصاحبه دعوت میشید و ترتیب انتخاب ها تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره.
موفق باشید

محمدرضا
محمدرضا

ممنون بابت راهنماییتون

فیزیک
فیزیک

با عرض سلام و خسته نباشید
به نظرتون من با رتبه ۷۶ رشته فیزیک و تراز ۴۶۶۸ کجاهارو بزنم برام بهتره؟یه ای اس ای دارم یه ژورنال داخلی و ۴ تا کنفرانسی

مونا
مونا

سلام
چون ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره، با در نظر گرفتن علاقه تون به ترتیب روزانه های تهران، روزانه های شهرستان ها و … بزنید.
موفق باشید

سیده مریم
سیده مریم

سلام خسته نباشید میخوام بدونم با رتبه ۷۳۸ مدیریت صنعتی و نمره کل ۱۷۸۲ امکان داره به مصاحبه دعوت بشم یا نه؟ چه دانشگاهی روزانه شبانه یاپردیس و … و اینکه اگر کسی دعوت به مصاحبه بشه ولی در مصاحبه شرکت نکنه یا بعد از مصاحبه و قبولیش از ادامه تحصیل در اون دانشگاه منصرف بشه براش محرومیت داره یا نه ( میتونه در کنکور دکتری بعدی شرکت کنه یا نه ؟ )

مونا
مونا

سلام
چون طبق مصاحبه جدید مشاور سنجش، دعوت به مصاحبه بر اساس تراز هست و اینطوری شانس دعوت به مصاحبه بیشتر هست. شما شاید برای روزانه ها شانس زیادی نداشته باشید اما برای سایر دوره ها شانس دارید.
اگه به مصاحبه دعوت شید و نرید مشکلی نداره، فقط در صورت پذیرش نهایی در دوره روزانه از کنکور سال اینده محروم میشید.
موفق باشید

SEpehr
SEpehr

با سلام، من مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد تهران( فرق نمی کندکدام واحد آن) قصد انتخاب دارم، رتبه من در سهمیه ۳۷۲۰ و نمره کل من ۱۲۸۲ شده، آیا امیدی واسهدعوت به مصاحبه هست؟

مونا
مونا

سلام
دانشگاه آزاد ظرفیت هاشو دقیق اعلام نمی کنه بنابراین نمیشه به درستی پیش بینی کرد اما در کل شانس دعوت به مصاحبه دارید.
موفق باشید

زهرا
زهرا

سلام،ایا ۵ اولویت اول انتخابی فقط دعوت به مصاحبه میشویم و در صورت قبول نشدن در این ۵ مصاحبه باقی انتخابها مورد دعوت قرار نمیگیرن؟
و اینکه فارغ التحصیل ارشد اموزش محور و بدون رزومه پژوهشی!رتبه ۱۶۳ دکتری با گرایش ارشد فیزیک اتمی احتمال پذیرش روزانه دانشگاههای تهران رو داره آیا و یا با توجه به ۵ انتخاب اول باید انتخاب رشته اش رو از شهرستانها شروع کنه؟لیسانس الزهرا و ارشد خوارزمی بودم.

مونا
مونا

سلام
با توجه به مصاحبه جدید مشاور سنجش، محدودیت در تعداد دعوت کنندگان به مصاحبه برداشته شده و هر تعداد دانشگاهی که حد نصابش رو بیارید به مصاحبه دعوت میشید. پس به ترتیب علاقه انتخاب رشته کنید.
اینکه رزومه پژوهشی ندارید در مصاحبه می تونه تاثیر منفی داشته باشه. حداقل نوشتن مقاله رو شروع کنید و مدرک زبان هم بگیرید.
موفق باشید

فاطمه
فاطمه

سلام مونا خانم
میشه لطفا راهنمایی کنید با رتبه ۱۰۸ و تراز ۳۶۹۸ برای دولتی و آزاد رشته حقوق بین الملل چطور انتخاب رشته کنم
فقط تهران بهشتی علامه فارابی و قم برای روزانه ظرفیت بین الملل داره
ظرفیت شبانه ۴نفر
پیام نور ۵نفر
غیرانتفاعی ۷ نفر
پردیس ۱۰نفر

حقوق بین الملل
حقوق بین الملل

سلام مونا خانم
میشه لطفا راهنمایی کنید با رتبه ۱۰۸ و تراز ۳۶۹۸ برای دولتی و آزاد چطور انتخاب رشته کنم
فقط تهران بهشتی علامه فارابی و قم برای روزانه ظرفیت بین الملل داره
ظرفیت شبانه ۴نفر
پیام نور ۵نفر
غیرانتفاعی ۷ نفر
پردیس ۱۰نفر

مونا
مونا

سلام
چون طبق مصاحبه جدید مشاور سنجش محدودیت در تعداد دعوت کنندگان به مصاحبه وجود نداره و هر دانشگاهی که ترازش رو بیارید به مصاحبه دعوت میشید، صرفا بر اساس علاقه و اولویت خودتون انتخاب رشته کنید.
موفق باشید

ندا
ندا

سلام کسانی که دکتری بدون آزمون شرکت می کنن حق استفاده از تکمیل ظرفیت رو دارن؟

مونا
مونا

سلام
خیر. تکمیل ظرفیت فقط مختص داوطلبان ازمون دکتری هست و داوطلبان بدون ازمون نمیتونن در تکمیل ظرفیت شرکت کنن.
موفق باشید

محمد
محمد

سلام…آیا اینکه دانشگاه های با تراز پایین تر رو اول انتخاب کنیم تاثیر بیشتری در دعوت به مصاحبه داره؟مثلا من اول با رتبه ۲۵۰ دانشگاه تهران رو میزنم و چون یک نفر دیگه با همین رتبه ابتدادانشگاه همدان رو زده ولی من همدان انتخاب دهمم هست!اون فرد امکان قبولیش بیشتر از منه؟یا اینکه من و اون هر دو به همدان دعوت میشیم؟ممنون

مونا
مونا

سلام
خیر، درحال حاضر طبق مصاحبه جدید مشاور سنجش، دعوت به مصاحبه هر دانشگاه بر اساس تراز اعلام شده و ترتیب انتخاب رشته تاثیری بر شانس دعوت به مصاحبه نداره‌.
بر اساس علاقه تون انتخاب رشته کنید.
موفق باشید

پرستو
پرستو

سلام و وقت بخیر
رتبه ۴۴ مدیریت بازرگانی شدم
رشته ارشدم مدیریت اجرایی بوده و رشته لیسانسم مهندسی صنایع غذایی
۳ تا مقاله کنفرانسی و دو تا مقاله علمی تخصصی دارم میخواستم بدونم شانسم برای روزانه چطور هستش؟ روزانه کلا ۴۶ نفر میگیرند.
پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

مونا
مونا

سلام
با توجه به مصاحبه جدید مشاور سنجش، هر دانشگاهی که حد نصابش رو بیارید به مصاحبه دعوت میشید و محدودیت وجود نداره پس شانستون برای دعوت به مصاحبه روزانه کاملا بالا هست‌.
از لحاظ رزومه بهتره مدرک زبان هم داشته باشید.
موفق باشید

پرستو
پرستو

متاسفانه مدرک زبان ندارم مونا خانوم , چکاری میتونم بکنم, زبانم در حد متوسطه ولی کلاس زبان میرم.

مهناز
مهناز

سلام خسته نباشید.۱٫آیا انتخاب رشته های دانشگاه آزاد را هم باید در همان کاربرگ انتخاب رشته سازمان سنجش که تا ۱۳ فقط دارد باید انجام داد یا هفته بعد در سایت دانشگاه آزادچگونه می توانم رشته های دانشگاه آزاد را هم انتخاب کنم .
۲٫ اگر اولویت بندی در انتخاب رته مورد علاقه ترتیب اثری ندارد پس چرا دایماً تذکر داده می شود که در انتخاب رشته دقت نمائید.تا برای مصاحبه دعوت شوید؟ ممنون از راهنمای هایتان

مونا
مونا

سلام برای انتخاب رشته دانشکاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه کنید‌. ترتیب انتخاب رشته تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره و اگه گفته شده ترتیب رو درست قرار بدید در مورد افزایش شانس قبولی هست و مربوط به زمانیه که مشخص نبود در تعداد دانشگاه های دعوت کننده به مصاحبه محدودیت هست یا نه و برای این بود که اگه مثلا فقط ۵ دانشگاه به مصاحبه دعوت می کنن، داوطلب دعوت به مصاحبه دانشگاه های سطح پایین تر رو بخاطر گذاشتن دانشگاه های سطح بالا در انتخاب های اولش از دست نده. در حال حاضر بر اساس مصاحبه… ادامه نظر»

هلیا
هلیا

سلام
من رتبه ۴۱۱ مخابرات شدم، ترازم ۱۸۵۰
ی مقاله علمی ترویجی، ی دونه کنفرانسی دارم، ی دونه آی اس آی هم سابمیت کردم که ان شاالله این روزا جوابش میاد. معدل ارشدم هم خوب بودi دنبال مدرک زبانم هستم، زیانم هم خوبه
به نظرتون با این شرایط و با فرض اکسپت شدن مقالم روزانه میدان مالک اشتر رو میارم؟
ارشدم رو هم همینجا بودم
روزانه میدان و سیستم روهم ۲۱۵ نفر کل کشور میگیرن

مونا
مونا

سلام
رزومتون برای مصاحبه خوب به نظر میرسه.
با توجه به مصاحبه جدید دکتر توکلی مشاور سنجش با خبرگزاری فارس، مبنی بر اینکه هر دواطلب به هر دانشگاهی که ترازش رو بیاره به مصاحبه دعوت میشه، شانستون برای دعوت به مصاحبه این دانشگاه هم نسبتا بالا هست.
موفق باشید

ساناز
ساناز

با سلام
من رتبم ۱۶۰۰ شده. رشتم مهندسی صنایع. شبانه مجاز شدم
امکانش هست شبانه قبول شم؟ کجا؟ آزاد چطور؟
و اینم اضافه کنم که من توی یه کارخونه کارا مهندسی انجام میدم هیچ مقاله ای هم ندارم

مونا
مونا

سلام
از لحاظ دعوت به مصاحبه تا حدی شانس دارید به خصوص برای دانشگاه آزاد. اما نداشتن سابقه پژوهشی یه مقدار کارتونو سخت می کنه. می تونید نوشتن مقاله رو شروع کنید و در مصاحبه مقاله ارسال شده داشته باشید. ترجیحا مدرک زبان هم داشته باشید.
موفق باشید

سپهر
سپهر

با سلام و احترام

پس از انتخاب رشته حداکثر چند کد رشته به عنوان قبولی اعلام میشود؟
به عنوان مثال اگر شما تراز ۱۰ دانشگاه را بیاورید آیا همه آنها برای مصاحبه اعلام میشود؟
در سال ۹۴ حداکثر ۵ کد رشته به عنوان قبولی اعلام شده بود. حتی اگر شما در بیش از ۵ کدرشته قبول شده بودید تنها ۵ عدد از آن ها به ترتیب اولویت انتخاب و جهت مصاحبه اعلام شده بود (البته تا جایی که به من گفتند). اما به این موضوع در دفترچه امسال اشاره ای نشده است. ممنون میشم اگر سریعتر به این سوال پاسخ بدید.

با تشکر

مونا
مونا

سلام
طبق مصاحبه جدید دکتر توکلی مشاور سنحش با خبرگزاری فارس، امسال محدودیتی در تعداد دانشگاه هایی که هر دواطلب به مصاحبه دعوت میشه وجود نداره و هر دانشگاهی که ترازش رو بیارید به مصاحبه اش دعوت میشید.
موفق باشید

دکتر
دکتر

سلام و احترام
مشاور عزیز من میخوام در انتخاب رشته آزاد تنها یک واحد رو انتخای کنم تا داوطلبین دیگه امکان حضور در مضاحبه داشته باشند. آیا در جلسه مصاحبه نمیگن که چرا فقط یک واحد رو انتخاب کردی در حالیکه ۳۵ شهر برای انتخاب وجود داشت!!
خواهشا جواب دقیق بدین.

مونا
مونا

سلام
طبق مصاحبه جدید مشاور سنجش، هر انتخابی که دواطلبان حد نصابش رو بیارن به مصاحبه اش دعوت میشن و انتخاب یک دانشگاه از طرف شما تاثیری بر شانس دعوت به مصاحبه سایر داوطلبان نداره.
موفق باشید

ستاره
ستاره

با سلام و وقت بخیر. پس از مطالعه دفترچه دکتری آزاد و انتخاب دانشگاهها به سایت مراجعه کردم تا انتخاب رشته انجام بدهم که متوجه شدم دانشگاههای دیگری هم اضافه و یا بعضی حذف شده است. در صورتی که دفترجه اصباحیه برای دانشگاه آزاد نیانده. راهنمایی بفرمایید چه باید کرد متشکرم

مونا
مونا

سلام
دفترچه جدید دیروز منتشر شده است که از طریق لینک زیر قابل دریافت است:
https://phdtest.ir/1396/02/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1%da%86%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%af-96/

موفق باشید

Darya
Darya

سلام مونا خانوم.با تشکر از زحمتتاتون.من رشتم بیوشیمی هستش.رتبه م ۸۷و آخرین رتبه مجاز برا روزانه ۲۳۴.و در کل ۲۲نفر روزانه ورمیداره.ترازم ۳۲۷۸.معدلم بالای ۱۷هستش. یه مقاله دارم.مدرک زبان هم دارم می خونم براش.مونا خانوم لطفا راهنمایی کنید چطوری انتخاب رشته کنم.

مونا
مونا

سلام
بر اساس علاقه و اولویت خودتون انتخاب رشته کنید. چون طبق مصاحبه جدید دکتر توکلی مشاور سنجش، هر انتخابی که دواطلبان حد نصابش رو بیارن به مصاحبه دعوت میشن و محدودیتی وجود نداره.
موفق باشید

علی (عمران)
علی (عمران)

سلام مونا خانم
رتبه من ۱۸۱ گرایش زلزله هست. ترازم ۲۳۱۴. کل ظرفیت دانشگاه ها ی تهران روزانه،۳۴تاست. بنظرتون اصلا دعوت به مصاحبه میشم از طرف دانشگاه ها ی تهران؟؟!!

مونا
مونا

سلام
باتوجه به مصاحبه جدید دکتر توکلی با خبرگزاری فارس مبنی بر عدم وجود محدودیت در تعداد مصاحبه هایی که هر داوطلب دعوت میشه، معیار دعوت به مصاحبه آوردن تراز هر دانشگاه هست و در این حالت شانس دعوت به مصاحبه بیشتر میشه.
بنابراین شانس دعوت به مصاحبه دانشگاه های تهران رو دارید.
موفق باشید

علی (عمران)
علی (عمران)

بسیار سپاسگزارم از پاسخ‌گویی شما
مونا خانم با این اوصاف بنده چگونه انتخاب رشته کنم که شانس دعوت به مصاحبه رو بالا ببرم؟؟؟ چون اصلا نمی‌دونم تراز کدام دانشگاه ها به من نزدیک هست علی رغم این که خیلی سرچ کردم فقط تراز دانشگاه تهران رو پیدا کردم. خواهش می‌کنم در این زمینه مرا راهنمایی نمائید.
با تشکر

علی (عمران)
علی (عمران)

ببخشید نمره مدرک زبان چند باشه خوبه؟؟ کدوم بهتره تولیمو یا msrt ؟؟

سمیرا
سمیرا

سلام
دانشگاه تهران بدون آزمون دانشجو می پذیره. ولی قید کرده که از دانشگاه های سطح یک کشور باید فارغ التحصیل شده باشی.
من همه شرایط رو با بهترنی صورت ممکن دارم. اما دانشگاهی که فارغ التحصیل شدم دانشگاه ارومیه است. لطفا بگین می تونم درخواست بدم یا نه؟
لطفا راهنمایی کنید مونا خانم

مونا
مونا

سلام
با شرایطی که گفته شده، اگر درخواست بدید درخواستون رد میشه و مهم هست که داوطلب تمام شرایطی که الزام شده رو دارا باشه.
موفق باشید

زیبا
زیبا

میشه پاسخ سوال بنده رو هم بدید مونا خانوم. واسه انتخاب رشته به جواب سوالاتم نیاز دارم.تشکر از لطفتون

الهام
الهام

سلام. به نظرتون همه اوناییکه دکتری دانشگاه آزاد مجاز شدن دعوت به مصاحبه میشوند؟

مونا
مونا

سلام
دانشگاه آزاد ظرفیت هاشو شفاف اعلام نمی کنه و نمیشه دقیق گفت. اما در کل شانس دعوت مجاز شده ها به مصاحبه دانشگاه آزاد بالا هست.
موفق باشید

----
----

سلام مونا خانوم
انتخاب رشته ازاد شروع شده؟
بعد ترتیب مهم هستش تَو ازاد؟

احمد
احمد

سلام میخواستم بدونم میشه وقتی درآزمون دکتری مجاز شدیم گرایشی غیراز گرایشی که قبلا ثبت نام کرده بودیم برای مصاحبه انتخاب کنیم؟ ممنون

مونا
مونا

سلام
خیر. فقط از گرایشی که آزمون دادید می تونید انتخاب رشته کنید.
موفق باشید

مونا
مونا

سلام
بله از ساعت ۸ دیشب شروع شده.
ترتیب، تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره و بر اساس علاقه تون انتخاب رشته کنید.
موفق باشید

مونا
مونا

سلام
بله. از ساعت ۸ دیشب شروع شده.
ترتیب، تاثیری در شانس دعوت به مصاحبه نداره و بر اساس علاقه تون انتخاب رشته کنید.
موفق باشید

تیریون
تیریون

سلام

با رتبه ۱۷۵ مدیریت بازرگانی از ۹۱۲۰ نفر مجاز به انتخاب رشته و با رزومه متوسط چقدر برای قبولی پیام نور و شبانه تهران شانس دارم؟
ممنون می شم راهنمایی کنید

مونا
مونا

سلام
شانستون برای دعوت به مصاحبه بالاست اما اینکه میگید رزومه تون متوسطه ممکنه تاثیر منفی بذاره به خصوص برای دوره شبانه که دولتی محسوب میشه.
اگه می تونید رزومه تون رو تقویت کنید و همچنین در مورد موضوع تز دکتری ایده داشته باشید.
موفق باشید

نیما
نیما

سلام، من رشته حسابداری با رتبه ۲۵۸۵ مجاز به دانشگاه آزاد و سایر دانشگاهها شده ام، آخرین رتبه مجاز ۶۳۳۹ است. آیا شانس دعوت به مصاحبه دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان را دارم؟؟؟

مونا
مونا

سلام
بله برای پردیس و دانشگاه آزاد شانس دعوت شدن به مصاحبه رو دارید، به ترتیب علاقتون انتخاب رشته کنید.
موفق باشید

حسین
حسین

دکترای علوم شناختی در دانشگاه آزاد ارائه نشده است کسانی که دکترای شناختی امتحان داده اند چه رشته در دانشگاه ازاد می توانند انتخاب کنند

مونا
مونا

سلام
فقط می تونید از رشته ای که آزمون دادید انتخاب رشته کنید، وقتی در دانشگاه آزاد ارائه نشده نمی تونید برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنید.
موفق باشید

مریم
مریم

سلام وقتتون بخیر ببخشید با رتبه ی ۳۶۷ و تراز ۳۳۱۰ شانس قبولی واسه دانشگاه سراسری رو دارم اصلا به مصاحبه دعوت میشم آخرین رتبه ی مجاز سراسری ۱۲۵۴ و آخرین رتبه ی مجاز برای سایر دانشگاهها ۲۵۶۸٫ مقاله هام هنوز اکسپت نشدن دو تا نوشتم اکسپت یه مقاله تو ایران خیلی طول میکشه الان اصلا شانسی دارم؟ اگه شبانه قبول شی و نری یه سال از کنکور دادن محروم میشی یانه فقط واسه روزانه اینجوریه؟ یه جا گفته باید دانشگاهایی رو انتخاب کنی که ترازت بین تراز تعیین شده ی اون دانشگاه باشه از کجا بفهمیم تراز هر دانشگاه… ادامه نظر»

مونا
مونا

سلام
برای دعوت به مصاحبه روزانه شانس دارید و طبق مصاحبه جدید دکتر توکلی مشاور سنجش با خبرگزاری فارس مبنی بر عدم وجود محدودیت در تعداد دانشگاه هایی که هر دواطلب به مصاحبه دعوت میشه، هر دانشگاهی که حد نصابش رو بیارید دعوت میشید.
طبق علاقه تون می تونید هر جایی که می خواید رو انتخاب کنید، بعدا تراز دانشگاه ها اعلام میشه و هر جایی که حد نصابش رو آورده باشید، دعوت میشید.
اگه شبانه پذیرفته بشید و نرید مشکلی برای کنکور سال آینده ایجاد نمیشه.
اگه دواطلب جایی به مصاحبه دعوت شه و نره باز مشکلی ایجاد نمیشه.
موفق باشید

تقی ایمانپور
تقی ایمانپور

با سلام. دکتری سراسری رشته مدیریت راهبردی و آینده پژوهی شرکت کردم اما برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد کد رشته ای به این اسم نیست! حالا باید چه رشته ای رو انتخاب کنم؟

مونا
مونا

سلام
نمی تونید از سایر رشته ها انتخاب کنید و این مساله به این معنیه که دانشگاه آزاد رشته شمارو نداره.
موفق باشید

سمیرا
سمیرا

کد امتحانی زیست شناسی -ژنتیک ملکولی چه انتخاب دیگه ای می تونه داشته باشه؟

مونا
مونا

سلام
فقط می تونید از رشته محل های گرایشی که آزمون دادید، انتخاب رشته کنید.
موفق باشید

Shaparak25
Shaparak25

سلام در رشته برق گرایش مخابرات رتبم ۱۸۰ شده و ترازم ۲۸۲۷٫ارشد گرایش کنترل و کارشناسی مخابرات خوندم.حالا با توجه به تغییر گرایش ایا دانشگاه صنعتی اصفهان یا شیراز قبول میشم؟هیچ مقاله ای در زمینه مخابرات ندارم.
ممنون

مونا
مونا

سلام
برای مصاحبه کارتون یه مقدار سخت هست و لازمه کار پژوهشی در زمینه گرایش مخابرات داشته باشید. حالا که نقاله ندارید حداقل در مورد علت تغییر گرایشتون خیلی خوب به اساتید پاسخ بدید و در مورد موضوع تز دکتری مخابرات ایده داشته باشید.
موفق باشید

مونا
مونا

سلام
بر اساس رتبه تا حدی برای دعوت به مصاحبه روزانه شانس دارید. البته اگه دعوت به مصاحبه بر اساس تراز باشه اون موقع شانستون بالا ست.
موفق باشید

زیبا
زیبا

سلام. تشکر از پاسخگویی شما بزرگوار به سوالات ما.
ایا با رتبه ۹۶ با ظرفیت ۳۲۴ نفر برای دانشگاههای دولتی و ۸ تا مقاله همایشی میتونم اولویت های اولم رو دانشگاههای سطح بالا بزنم؟ یا با این رتبه و رزومه دانشگاهای سطح پایین را انتخاب کنم؟
ایا اولویت انتخاب دانشگاهها تاثیری در دعوت به مصاحبه دارد؟
و ایا در دعوت به مصاحبه دانشگاهها محدودیت وجود دارد؟

فاطمه
فاطمه

سلام. در رشته ادبیات فارسی، رتبه م ۴۸۲ ، نمره کل ۴۶۳۴ شده برای چمران یا لرستان پذیرش میشم برای مصاحبه،؟ چه دانشگاههایی احتمالش هست ؟ فقط روزانه

مونا
مونا

سلام
با توجه به مصاحبه جدید دکتر توکلی مشاور سنجش با خبرگزاری فارس مبنی بر عدم وجود محدودیت در تعداد دانشگاه هایی که هر دواطلب به مصابه دعوت میشه، اولا به ترتیب علاقه تون می تونید همه روزانه ها رو انتخاب کنید. ثانیا احتمالا برای روزانه اکثر شهرستانها شانس دعوت شدن به مصاحبه رو دارید.
موفق باشید

بهار
بهار

با سلام و احترام/تشکر از پاسخ دهی تان.
ارشد ازدانشگاه فردوسی مشهد/رتبه درسهمیه۱۷ رشته مهندسی فناوری اطلاعات/نمره کل ۵۱۱۵۲/یک مقاله درمجله/مدرک زبان هم ندارم!
به نظرتون چقدرامیدوار باشم؟آیاداشتن مدرک زبان در زمان مصاحبه الزامی است؟؟

مونا
مونا

سلام
برای اکثر روزانه ها شانس دعوت شدن به مصاحبه رو دارید.
داشتن مدرک زبان الزامی نیست اما امتیاز خوبی داره و کاملا مورد توجه قرار می گیره.
برای جلسه مصاحبه کاملا آماده باشید و راحب موضوع تز دکتری ایده داشته باشید.
موفق باشید

عظیم
عظیم

سلام
دوستان با رتیه ی ۱۲۷۵ مهندسی شیمی سانش قبولی در پردیس های تهران دارم؟؟؟؟؟؟
پردیس های شهرستان چطور؟
کسی امار قبول شذگان سال های قبل در پردیس ها رو دارن؟

مونا
مونا

سلام
شانستون برای پردیس ها خیلی بالا نیست و بیشتر برای دانشگاه آزاد شانس دارید. اما اگه بر اساس تراز به مصاحبه دعوت کنن اون موقع شانستون بیشتره.
موفق باشید

خرم
خرم

سلام ببخشید بارتبه ۲۱۷ وتراز۲۳۰۸و اخرین رتبه مجاز ۹۲۳ زراعت به مصامبه روزانه میشم

مونا
مونا

سلام
بر اساس رتبه تا حدی برای دعوت به مصاحبه روزانه شانس دارید. البته اگه دعوت به مصاحبه بر اساس تراز باشه اون موقع شانستون بالا ست.
موفق باشید