پذیرش دانشجوی دکتری شهریه ای در 11 دانشگاه کشور

///پذیرش دانشجوی دکتری شهریه ای در 11 دانشگاه کشور

مدرسان شریف

پذیرش دانشجوی دکتری شهریه ای در 11 دانشگاه کشور

خبرگزاری مهر در خبری به پذیرش دانشجوی دکتری شهریه ای در برخی دانشگاه های کشور پرداخت.

به گزارش این خبرگزاری بر اساس بند “ح” ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه، پذیرش دانشجوی پولی به عنوان یک تکلیف به وزارت علوم اعلام شده که براساس آن “دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی مجازند از ظرفیت مازاد بر سهمیه آموزش رایگان خود و یا ظرفیتهای جدیدی که ایجاد می‌کنند، بر اساس قیمت تمام شده یا توافقی با بخش غیردولتی و با تأیید هیأت امناء در مقاطع مختلف دانشجو بپذیرند و منابع مالی دریافتی را حسب مورد پس از واریز به خزانه کل به حساب درآمدهای اختصاصی منظور کنند.

دانشگاه‌های‌ تهران، صنعتی‌شریف، شهید‌بهشتی، فردوسی مشهد، سمنان، علامه طباطبایی، پیام نور، شیراز، سیستان و بلوچستان ، تبریز و موسسات غیر انتفاعی 11 دانشگاهی هستند که در پردیس و یا واحد بین المللی خود اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری شهریه ای می کنند.
واحد بین المللی دانشگاه شهیدبهشتی در دبی
دانشگاه شهید بهشتی، در واحد بین المللی دانشگاه در دبی در دو رشته حقوق و مدیریت با گرایش‌ های مختلف دانشجوی دکتری شهریه ای پذیرش می کند.
واحد بین المللی دانشگاه صنعتی شریف در کیش
دانشگاه صنعتی شریف با ایجاد واحد بین المللی در کیش در رشته های، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی دریا و مهندسی مواد در سال تحصیلی 92-91 دانشجوی دکتری شهریه ای پذیرش می کند.
واحد بین المللی دانشگاه تهران در کیش و پردیس البرز
دانشگاه تهران در واحد بین الملل دانشگاه تهران در کیش و پردیس البرز یا همان شعبه شماره 2 دانشگاه تهران در سال تحصیلی 92-91 دانشجو دکتری شهریه ای پذیرش می کند.
رشته های حقوق، حقوق بین‌الملل، حقوق خصوصی،مدیریت شاخه‌های مالی، تولید وعملیات، تحقیق درعملیات، مدیریت رسانه، مدیریت بازرگانی بازاریابی، حسابداری،‌ زبان و ادبیات فارسی، آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، شاخه های برنامه ریزی و مدیرت آموزشی، آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی، فیزییولوژی ورزشی برخی از رشته های دوره دکتری شهریه ای واحد بین المللی کیش دانشگاه تهران به شمار می آیند.

واحد بین الملل دانشگاه شیراز در قشم
واحد بین المللی دانشگاه شیراز در سال تحصیلی 92-91  در بیش از 30 رشته گرایش دوره های دکتری و دکتری تخصصی (ph.D)  دانشجوی شهریه ای پذیرش می کند.
واحد بین الملل دانشگاه فردوسی مشهد
دانشگاه فردوسی مشهد در واحد بین الملل این دانشگاه در رشته فنی و مهندسی، علوم ریاضی، علوم اداری و اقتصادی، علوم تربیتی و روانشناسی، ادبیات و علوم انسانی، الهیات، کشاورزی ، تربیت بدنی و علوم ورزشی ،علوم پایه و آموزش مجازی دانشجوی دکتری شهریه ای پذیرش می کند.
پردیس بین المللی دانشگاه تبریز در ارس
دانشگاه تبریز در پردیس بین المللی این دانشگاه در ارس در رشته های فنی مهندسی و علوم پایه دانشجوی دکتری شهریه ای پذیرش می کند.
پردیس شماره 2 دانشگاه سیستان و بلوچستان و واحد چابهار
دانشگاه سیستان و بلوچستان در پردیس بین المللی دانشگاه سیستان و بلوچستان در 28 رشته گرایش و واحد چابهار این دانشگاه دانشجوی دکتری شهریه ای پذیرش می کند.

واحدهای بین الملل دانشگاه پیام نور در قشم، دبی و افغانستان
دانشگاه پیام نور در قشم ، دبی و افغانستان دارای واحد بین المللی است که در حال حاضر فقط واحد قشم این دانشگاه دارای دوره دکتری است که دانشجوی شهریه ای دکتری پذیرش می کند.

دوره دکتری در موسسات غیرانتفاعی
برخی از دانشگاهها و موسسات غیرانتفاعی نیز در رشته های فنی مهندسی، علوم انسانی و علوم تجربی دانشجوی دکتری پذیرش می کنند.
پردیس نیمه حضوری دانشگاه علامه طباطبایی
دانشگاه علامه طباطبایی از بهمن ماه سال جاری از میان شرکت کنندگان دوره دکتری، دانشجوی تمام وقت شهریه پرداز در پردیس نیمه حضوری این دانشگاه پذیرش خواهد کرد.
پردیس دانشگاهی دانشگاه سمنان
دانشگاه سمنان در پردیس بین المللی این دانشگاه از سال تحصیلی جاری در 7 رشته دانشجوی دکتری شهریه پرداز پذیرش می کند.
۱۳۹۱-۷-۲۹ ۲۲:۱۷:۱۶ +۰۳:۳۰۲۹ مهر, ۱۳۹۱|دکتری پردیس|۳۲ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
مریم
مریم

با سلام ، ببخشید من در حال حاضر رتبه 1 دانشجویان ادبیات دانشگاه علامه ام ولی چون معدل کارشناسی ام پایینه گویی شرایط پذیرفتن بدون آزمون را ندارم خواستم بپرسم با رتبه 1 دانشگاه بودن و داشتن مقاله آیا بدون آزمون در دوره شبانه نیز پذیرش نخواهم نشد .. با تشکر

نرمین
نرمین

سلام خسته نباشید . من در دانشگاه البرز برای دکترا پولی ثبت نام کردم در پاییز ولی اعلام نتیجه نشد . نتایج پذیرفته شدگان راکی اعلام میکنه و دوره بعدی چه زمانی هست برای پذیرش دانشجو؟

سلام
نتایج نهایی نیز اعلام شده است.

مریم
مریم

منظورتون از دکترای پولی چیه؟ یعنی شهریه باید پرداخت بشه!
میخواستم بدونم راسته که میگن دکترا به شرط معدل لغو شده یا شایعس بعد اگه هنوز پابرجاست چه دانشگاهایی تو کدوم شهرها دکترا میگیرن؟ مرسی

خبری از حذف دکتری استعداد درخشان نیست اما تکلیف آن هم هنوز مشخص نکرده اند.
اخبار خبرنامه و سایت را پیگری کنید تا به موقع در جریان قرار گیرید.

nurse
nurse

با سلامو خسته نباشید.
هیچ کدوم کاملا مشخص نکردن که ورودی دکترا برای پرستاری با چه شرایطی و دقیقا چه دانشگاهی دارند. اگر اطلاع دارید بگید خواهشا

غلامعلی
غلامعلی

حقوق متقاضی بسیار زیاد ولی ÷ذیرش خیلی کم است

nurse
nurse

با سلام .
دکترای بدون آزمون در رشته پرستاری در کدام دانشگاه ها پذیرش دارد؟

سلام
اگر منظورتان دکتری پولی است می توانید اطلاعیه دانشگاه های مختلف را در منوی بالای سایت مشاهده فرمایید.

فاطیما
فاطیما

با سلام و یک عالمه تشکر از اطلاع رسانی و سایت خوبتون. اطلاعی در مورد اینکه کدوم دانشگاه ها رشته روانشناسی تربیتی پولی را دارند؟ممنون

سلام
بخش دکتری پولی در منوی بالای سایت را ببینید.

سیامک
سیامک

من داشجوی دکترای خارج از کشور هستم به نظرتون امکان تطبیق واحد و انتقال به رشته خودم در این پذیرش های دکترای پولی وجود دارد.

نرگس
نرگس

سلام. من دانشجوی ارشدم وتاپایان امسال فارغ التحصیل میشوم.میخواستم بدونم برای مهرماه سال اینده ازچه زمانی باید ثبت نام کرد.ایاباید امسال ثبت نام میکردم واینکه اعتبار این مدرک به چه صورته؟ایابرای هیئت علمی شدن معتبره.ممنونم ازلطفطون —- سلام البته جدیدا اخباری مبنی بر لغو این گونه پذیرش منتشر شده است اما اگر طبق روال سابق باشد می بایست اخبار را پیگیر باشید. معمولا برای پذیرش ترم اول 92 از بهار به بعد اطلاعیه ها منتشر می شود. از طریق خبرنامه مطلع تان خواهیم کرد.

نرگس
نرگس

من تابحال مقاله ای نداشته ام.اما معدلم 18 است.ایاداشتن مقاله جزء شروط پذیرشه؟ممنونم ازاطلاع رسانیتون

خیر نیازی به داشتن مقاله برای پذیرش دکتری پولی بدون آزمون نیست.

زهرا
زهرا

سلام،آیا مدرک دکترای پیام نور معتبره؟من الان برای تکمیل ظرفیت هم شبانه علامه،هم پیام نور قبول شدم ولی دقیقا نمیدونم که هزینه شبانه چقدر و برم مصاحبه ای نه؟؟؟؟!!!:((

——

سلام
شهریه شبانه حدود 45 میلیون تومان برای کل دوره است. مدرک تمام دانشگاه های داخل معتبر است.

زهرا
زهرا

ممنون

ندا
ندا

سلام.هزینه دکترای پیام نور چقدر میشه؟؟؟؟

—-

سلام
حدود 25 میلیون تومان برای کل دوره.

احسان
احسان

سلام دانشگاه فردوسی مشهد مصاحبه داره؟

—–

سلام
اگر منظورتان دکتری پولی واحد بین الملل است برای برخی رشته ها مصاحبه دارد و برای برخی ندارد.

لیلا
لیلا

با سلام
خواهشمندم در مورد رشته های دکترای پولی دانشگاه علامه اطلاع رسانی نمایید؟ آیا ثبت نام شروع شده است یا خیر ؟ با تشکر از شما

——

سلام
پذیرش دکتری پولی بدون آزمون دانشگاه علامه هنوز قطعی نشده است.

ندا
ندا

سلام.رشته هایی که دانشگاه علامه طباطبایی برای تکمیل ظرفیت معرفی کرده و نوشته پردیس نیمه حضوری و شبانه هستش همین دکترای شهریه ای هستش؟

—-

سلام
تمام دوره های دکتری شبانه جز دکتری شهریه ای است.

مریم
مریم

من الان دانشگاه علامه تماس گرفتم.برای دوره شبانه میگن دو تا ابلاغ دست ما رسیده یکی 30 میلیون،یکی 60 میلیون،با دانشجو قرارداد می بندیم.فرفشون چیه؟

فلاح
فلاح

با سلام . به اطلاع کلیه هموطنان می رسانم که : شرایط قبولی در واحد بین الملل دانشکاه های سراسری کاملا منطبق با متد پذیرش روز دنیا است و از بین 1000 داوطلب حداکثر 30(3%) نفر پذیرش میشوند ،آنهم با معدل بالاو شرط حدنصاب زبان ، که تقریبا بسیاری از دوستان از ان بی بهره اند.دکترای شهریه ای نیز شرایط علمی خاصی دارد.
پرداخت پول در همه جای دنیا معمول است

مریم
مریم

ممنون.یعنی هزینه شبانه از دکترای پولی کمتر؟

—-

فعلا که تفاوت چندانی با هم ندارند.

مریم
مریم

سلام.دکترای پولی همون شبانه هستش؟

—–

سلام
در این مطلب دکتری پولی به جای دکتری شهریه ای قرار گرفته است و منظور تمام انواع تحصیلاتی است که نیازمند پرداخت شهریه است.
در عرف دکتری پولی معمولا به دکتری شهریه ای بدون آزمون دانشگاه ها اطلاق می شود که در منوی بالای سایت توضیحات کاملی در مورد آن ارائه شده است. اما دکتری شبانه مانند دکتری روزانه از طریق آزمون دانشجو می گیرد و مدرک آن نیز از اعتبار بالایی برخوردار است اما می بایست شهریه پرداخت شود.

سعید
سعید

لطفا بفرمایید زمان ازمون دکترای پولی دانشکاه تهران.(پردیس البرز)چه زمانیست؟با تشکر

—-

هنوز اعلام نشده است.

صابر
صابر

با سلام
آیا دانشگاه در بورس کردن دانشجو اختیار تام دارد؟ یعنی آیا دانشگاه بورس کننده می تواند کل شهریه شبانه دانشجو و بعلاوه هزینه مربی را نیز به او بدهد؟

سلام
اگر منظورتان این است که هم حقوق هیأت علمی بودن را بدهند و هم بقیه هزینه ها را به نظر نمی رسد چنین باشد. بهتر است از وزارت علوم کسب اطلاع کنید.

پاييز
پاييز

با سلام
من رشته ام تربيت بدني با گرايش آسيب شناسي و حركات اصلاحي است ولي در زمينه منابع وكتاب متاسفانه هيچي ندارم آيا كسي هست به من كمك كنه ودراين زمينه تبادل اطلاعاتي داشته باشيم
باتشكر

مژگان
مژگان

سلام
نگفتيد براي چه مقطعي منابع را مي خواهيد؟؟؟؟

سلام. احتمالا به خاطر اینکه اینجا سایت دکتری است.

مژگان
مژگان

راست ميگيد ببخشيد از بس تو اين سايت و ان سايت سرك ميكشم كه قاطي مي كنم. آقا يا خانم پاييز من هم گرايش شما هستم بيشتر استادهايي كه داشتم خودشان طراح سوال هستند ولي هيچ منبعي را براي خواندن پيشنهاد نميدهند هميشه نظرشان اين است كه هر چي هست بايد خوانده شود. ولي اگر ميشد حدس زد كه توي هر درس چه استادي تخصص دارد و ممكن است طراح سوال باشد. اگر با اساتيد اصلي اين رشته آشنا باشيد تا حدودي (نميگم واسه همه دروس) ميشه فهميد كي چه مدل سوالي طرح مي كنه.

سعید
سعید

با سلام و احترام
چه بهتر بود که دانشگاها رشته پولی با آزمون سنجش دانشجو می پذیرفتند.

مریم
مریم

مایه تأسفه یه عده فقط با پول و بدون هیچ گونه درس خوندنی وارد مقطع دکتری در دانشگاه ها می شوند…ممنون از شما بابت این همه بی عدالتی..

مریم
مریم

البته منظورم فقط بخش بین الملل بود…

آزاد
آزاد

با سلام
لطفاً در صورت امکان از میزان شهریه دانشگاه هایی مثل علامه طباطبایی اطلاعاتی را ارائه دهید. هر چند تا کنون مطلبی در این خصوص از سوی دانشگاه اعلام نشده اما خواهشمندم در صورت امکان پیگیری نمایید.
با تشکر

کریمه
کریمه

با سلام خدمت مدیر محترم سایت
نحوه پذیرش دانشجو شهریه پرداز چگونه است.آیا آزمون دارد؟ یا فقط مصاحبه است. آیا همه می توانند شرکت کنند.

—–

سلام
دانشجوی شهریه پرداز عنوانی کلی است که دانشجویان شبانه ، آزاد ، پیام نور ، غیر انتفاعی و بین الملل را در بر می گیرد و پذیرش های گوناگون مذکور در این مطلب هر یک روش جذب جداگانه ای دارند. برای اطلاع از پذیرش دکتری پولی به صفحه مربوطه در منوی بالای سایت مراجعه نمایید.

کریمه
کریمه

با سلام مدیر محترم سایت
آیا پذیرش دانشجوی پولی با آزمون است یا همان آزمون سازمان سنجش ملاک قرار می گیرد. اصلاً چه کسانی می توانند شرکت کنند.

سلام
این مطلب در خصوص پذیرشی که با نام دکتری پولی شناخته می شود نیست بلکه همه دوره های شهریه پرداز را در نظر گرفته است. برای اطلاع از نحوه پذیرش پولی به صفحه مربوط در منوی بالای سایت مراجعه نمایید.

حامد
حامد

اگه مدیریت سایت رشته های دقیق (مثلا فنی مهندسی کدوم رشته ها) رو برای هر کدوم از دانشگاه ها پیدا کنن و در اختیار ما بذارن منت گذاشتن سرمون. دست گلتون درد نکنه واقعا کارتون درسته.

—-

این موضوع را بررسی خواهیم کرد. با تشکر از شما.