وزیر علوم : کنکور دکتری حذف نخواهد شد

//وزیر علوم : کنکور دکتری حذف نخواهد شد

مدرسان شریف

وزیر علوم : کنکور دکتری حذف نخواهد شد

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری شایعات مربوط به حذف آزمون دکتری نیمه متمرکز سراسری را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا فرجی دانا صبح امروز در حاشیه بازدید از آزمون سراسری سال 93 با حضور در جمع خبرنگاران به برخی سوالات پاسخ داد.

وی درباره حذف کنکور دکتری  گفت: اینکه کنکور دکتری چه وزنی داشته باشد از آن سوالاتی است که باید در صحنه اجرا به آن پاسخ مناسب داد، به عنوان مثال امسال 30 درصد وزن داشت که نتیجه آن را برای سال آینده بررسی می کنیم.

وی تاکید کرد: نمره آزمون یکی از نمراتی است که باید بر اساس آن دانشگاهها برای پذیرش تصمیم بگیرند، به هر حال تمام داوطلبان که نمی توانند در دانشگاه صنعتی شریف یا تهران تحصیل کنند و حتماً باید نوعی غربالگری صورت گیرد و بنا نیست کنکور دکتری حذف شود.

۱۳۹۳-۴-۱۶ ۰۸:۳۲:۲۳ +۰۴:۳۰۵ تیر, ۱۳۹۳|دکتری سراسری|۶۴ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
رتبه یک
رتبه یک

بچه ها منم رفتم به سایت ریاست جمهوری قسمت شکایات و نظرم رو مبنی بر کم کردن وزن مصاحبه اعلام کردم

s
s

آیا تأثیر دارید چنین کاری؟ امیدوارم وزن مصاحبه مثل قبل و 50 درصد شود.

رتبه یک
رتبه یک

بچه ها نمی شه به جایی اعتراض کنیم وزن آزمون کتبی رو بالا ببرند نمیشه کاری کنیم

مظلوم ترين داوطلب
مظلوم ترين داوطلب

دوست عزيز برخي دانشگاه ها تمام قوانين در مصاحبه را دور زدند تا مثلا دانشجوهاي خودشونو كه بعضا رتبه هاي ضعيف دارند و فاقد مقاله و رزومه آموزشي هستند بردارند و در مقابل رتبه يك را با كلي مقاله و رزومه آموزشي عالي كنار گذاشتند.
باي ذنب قتلت
فرياد پروردگارا………….
كسي هست ما را ياري كند ………..

مونا
مونا

رقابت در دوره دکتری خیلی سخت و نزدیک به همه فقط با اختلاف چند سوال رتبه ها کلی فرق میکنه پس به آزمون کتبی هم نمیشه خیلی استناد کرد. در ضمن این حق طبیعی هر استاد است که تمایل داشته باشه با دانشجویی که شناخت و رضایت کافی ازش داشته باشه دوباره کار کنه. چون یک دوره طولانی است و اونا نمیتونن ریسک پذیرفتن یک دانشجوی احتمالا کم کار را بکنند. البته به جز رتبه های برتر که حتما اکثرا از دانشجویان فعال بودند و قطعا این دانشجویان در مرحله مصاحبه قادر هستند توانایی های خودشون رو نشون بدن و… ادامه نظر»

رتبه یک
رتبه یک

مونای عزیز مطمئن باشید کسی که در کنکور دکتری رتبه برتر میاره قابلیت دکتر شدن رو هم داره چون سر جلسه کنکور فقط از نظر علمی آزمون نمی شوید بلکه دقت اعتماد به نفس برنامه ریزی نحوه مطالعه همه این ها با هم جمع میشه که شما می تونید رتبه یک بشوید ولی میزان مقاله زیاد چی رو می تونه نشون بده شاید طرف ادمه پول داریه میده براش مقاله مینویسن در ضمن تمام کسایی که میان مصاحبه لااقل یه مقاله پژوهشی و تدریس در دانشگاه را دارند و کسی که رتبه برتر داره قاعدتا باید معدله خوبی هم داشته… ادامه نظر»

s
s

داشتن مقاله نشان بر قوی بودن داوطلب نیست. لطفا دید خود را اصلاح نمایید.

تکوین جانوری
تکوین جانوری

سلام دوستان کسی اینجا هست که دانشجوی دکتری باشه یا از قضیه نحوه گزینش دکتری باخبر باشه؟
سوال من اینه که این افرادی که داخل فرم صلاحیت عمومی به عنوان معرف ذکر کردیم آیا باهاشون تماس گرفته میشه؟
یا اینکه اگر تماس گرفته بشه به معنی قبولیه فرد هست یا این فرآیند برای تمام افرادی که برای مصاحبه رفتن انجام میشه؟
خیلی متشکر میشم اگر کسی جواب درستی بهم بده

به تکوین جانوری
به تکوین جانوری

سلام دوست عزیز. من نمیدونم امسال چه جوری باشه ولی من خودم پارسال معرف دوستم بودم یعنی تو فرم صلاحیتش اسم منو نوشته بود و قبول هم شد ولی هیچ وقت با من که یکی از معرفاش بودم تماس گرفته نشد.

تکوین جانوری
تکوین جانوری

سپاسگزارم

خبر داغ براي مصاحبه
خبر داغ براي مصاحبه

دوستان اگه نسبت به وزن مصاحبه اعتراض دارید و شما هم مایل هستید وزن آزمون کتبی بالا برود به قسمت شکایت سایت ریاست جمهوری برید ودرخواست خود را ثبت کنید امروز بشدت احتمالش قوت گرفته که وزن مصاحبه را خیلی کم کنند چون دو ماه تا اعلام نتایج باقی مانده وخیلی از داوطلبان به وزن بالای مصاحبه معترض هستند. انشااله صدامون به گوش مسئولین زحمت کش و منصف وزارت علوم رسیده ، مطمئن باشید نتیجه می گیریم..

بچه جنوب
بچه جنوب

من که هیچ امیدی ندارم.گمونم بهتر باشه الکی خودمون و دیگران رو امیدوار نکنیم

معترض
معترض

بچه جنوب درخواستتو بنویس

رتبه یک
رتبه یک

میشه ادرس سایت رو بذارید

قابل توجه معترضین به وزن مصاحبه
قابل توجه معترضین به وزن مصاحبه

با مراجعه به سایت ارتباط الکترونیکی با ریاست جمهوری اعتراض خود را ثبت کنید. در صورت رسیدن به حد نصاب، احتمال تغییر وزن وجود دارد

قابل توجه معترضین به وزن مصاحبه
قابل توجه معترضین به وزن مصاحبه

شماره تماس 02182234000پاسخگو هستند.و همچنین با ایمیل به سایت msrtاعتراض خود را اعلام کنید.

سعید
سعید

انجام مصاحبه به روش فعلی ظلم مطلق است و آزمون کتبی کافی است

ورزشي
ورزشي

همه تلاش كنيم و بطور منطقي هم توي اين سايت و هم به تلفن سازمان سنجش بخش آزمون دكتري 02636182230 تماس بگيريم و نظراتمونو بيان كنيم.
واقعا بايد مصاحبه حذف بشه و همين امسال هم تا نتايج اعلام نشده حدود دو ماه وقت هست اگه دوستان با ادله منطقي نظر بدهند مطمئنا مسئولين عزيز سازمان سنجش نيز نظرات ما را در گزينش نهايي اعمال خواهند كرد.
دو پيشنهاد:
1- براي رتبه هاي برتر كنكور امتياز ويژه درنظر گرفته شود
2- مصاحبه يا كامل حذف بشود يا اينكه سهم آنرا به حدود 10 درصد كاهش بدهند.

sahar
sahar

مصاحبه باید باشه دکتری که فقط درس پاس کردن نیست.پس رزومه و کار پژوهشی چی میشه؟

بنده خدا
بنده خدا

به نظر من منطقی این هست که وزن مصاحبه نسبت به کتبی برتری پیدا کنه یعنی مثل سال قبل چون کسی که می خواد تو یه رشته به قول فردوس متخصص بشه باید بتونه از لحاظ پژوهشی کارامد باشه و این کارامدی به نحوی توی رزومه پژوهشی یک فردنمایان می شود.

مهران
مهران

وزن ازمون کتبی باید بالاتر بره تا اساتید نتونن مقرضانه عمل کنند و دانشجویان خودشون رو جذب کنند.

مسیح
مسیح

مسئول محترم سایت ما چطور میتونیم اعتراضمونو به وزن مصاحبه در کنکور اعلام کنیم؟ هم مسئول سازمان سنجش و هم اساتید دانشگاه خیلی خوب به این موضوع واقف هستند که 70 درصد مصاحبه یعنی ما هرکیو دلمون بخواد میگیریم.

بچه جنوب
بچه جنوب

بیخود خودتونو اذیت نکنین بچه ها.مطمئن باشید سهم مصاحبه از اینم بیشتر خواهد شد.

ورزشي
ورزشي

نا اميد نباشيم مطوئنا وزن آزمون كتبي بيشتر خواهد شد. فقط بچه ها به بقيه دوستانمون هم بگيم نظراتشونو توي اين قسمت اعلام كنند. واقعا مصاحبه را بايد حذف كنند

حذف مصاحبه
حذف مصاحبه

دوستان دقیق درخواستمونو مبنی بر حذف مصاحبه کجا باید بزنیم من الان سایت ریاست جمهوری رو باز کردم اما جایی رو پیدا نمیکنم درخواستمو بزنم

قابل توجه معترضین به وزن مصاحبه
قابل توجه معترضین به وزن مصاحبه

برو قسمت شکایات

اعتراض به وزن مصاحبه
اعتراض به وزن مصاحبه

به قسمت شکایات مراجعه کنید

طاهر
طاهر

ازمون کتبی با وزن بالا تا 70 درصد خوبه ومصاحبه باید وزنش 30 بشه و یا حذف شه. ولی ازمون کتبی هم دیگه نمی خوایم که فرمالیته بشه . بعضی دوستان می گن مصاحبه حذف شه .بعد وقت زیاد هم بدن برای ازمون . این جوری که دیگه رقابت نیست . رقابت یعنی همین که در وقت مناسب ویا کمتر برای همه در شرایط مساوی امکان رقابت باشه .قرار باشه وقت زیاد بدن که دیگه همه احتمال داره به سوالات خیلی خوب جواب بدن. ویژگی کنکور همین محدودیت زمان وسرعت است. به نظرم مشکل فقط همین مصاحبه است.

math
math

موافقم طاهر.

اذر
اذر

مصاحبه بايد حذف بشود. به خدا از روزم روشن تر مصاحبه ها فرماليته است.

شیمی تجزیه
شیمی تجزیه

سلاااااااااااااااااااااااام
از همه ی کسایی که با بیشتر شدن وزن آزمون کتبی نسبت به مصاحبه موافقن خواهش می کنم برن تو سایت ریاست جمهوری و سازمان سنجش ایمیل بزنن و تقاضاشونو بنویسن!
خواااااهش میکنم!
اگر میخواین حرفتون به کرسی بشینه این کارو بکنین تا از این مصاحبه های فرمالیته ی بیخود و بی پایه راحت شیم!
لطفاااااااااااااااااااااااااا این کارو بکنین تا صدامونو بشنون و باز کار خودشونو نکنن!
همین الان الان این کارو انجام بدین بچه ها!
چون تو همین چند روز تصمیمشونو اعلام میکنن!
لطفاااااااااااااااااا
هر کس این کارو کرد بیاد و همین جا اعلام کنه

نازی
نازی

سلام دوستان
من همین الان درخواستم رو ثبت کردم.
میگم حالا که داریم درخواست میکنیم بگیم زمان ازمون رو توی دو نوبت صبح و عصر بذارن.
خداییش امسال هم تعداد سوالا بیشتر شده بود و هم وقت کمتر
من 45دقیقه ی آخر با ذهن کاملا خسته به سوالا جواب میدادم.

طاهر
طاهر

بعضی دوستان می گن با یکی دو تست رتبه ها جابه جا می شه. خوب ببینید این به عدالت نزدیک تره یا مصاحبه…؟فرض کنید از دو نفر دوتا سوال بپرسن . بگن هرکی دوتاشو کامل جواب داد برندس. در این وضعیت شرایط از قبل بیان شده ودیگه نمی شه گفت در شرایط مساوی با سوالات مساوی یک سوال منو عقب انداخت. هر جورم حساب کنیم خوب اونی که دتا سوالو بهتر جواب داده سوادش بیشتر بوده چون سوالات برای همه یکسان بوده واین همون عدالته.

فیزیک
فیزیک

به نظر من این وضعیت آزمون کتبی برا دکتری به هیچ وجه استاندارد و مناسب نیس لااقل دارم بین دوستان وآشنایان میبینم که بعضیا با چه سطح سوادی چه رتبه های خوبی گرفتن و راحت قبول شدن و ماهایی که جز به جز درسا رو خوندیم و هضم کردیم شدیم پشت کنکوری. طرف با دو سه درصد اختلاف تو درس استعداد و زبان رتبه خوب میگیره…

بچه جنوب
بچه جنوب

بچه ها حدستون چیه؟بنظرتون امسال سهم کتبی بیشتر میشه یا سهم مصاحبه؟

طاهر
طاهر

به نظر من 50 50 می شه .یعنی مساوی

بچه جنوب
بچه جنوب

خدا از دهنت بشنوه طاهرجون

math
math

ان شاا…

سلامتی
سلامتی

توروخدا کسی میدون ۳۰ درصد و ۷۰ درصد نمره دکترا چطور محاسبه میشه؟ ما الان چطور بدونیم از ۳۰ نمره چند نمرشو گرفتیم؟ اون ۷۰ دانشگاهها چطور

داود
داود

من دو سه ساله همین سایت را روزانه حداقل یک بار مرور میکنم ،در همین مدت به ظاهر بیشتر دوستان موافق کاهش وزن مصاحبه هستند ولی ما هرگز ندانستیم سازمان سنجش و وزارت علوم بر چه اساس اصرار به افزایش وزن مصاحبه دارند ؟
نگرانی اساتید در پذیرش دانشجو با رزومه ضعیف کاملا بیمورده چون آنها میتوانند بعد از پذیرش دانشجو معیار قبولی در دروس دکترا را صرفا نوشتن مقاله وکتاب هم بگذارند و همگی میدانیم آنوقت دانشجو چاره ای جز نوشتن مقاله و کتاب نخواهد داشت.

kkkkkk
kkkkkk

بابا همه مصاحبه ها کشکه تازه تو مصاحبه سوابق می پرسند که سنجش هم می تونه ارزیابی کنه و دیگه سوال می پرسند که میشه در آزمون گنجوند

F.S
F.S

سلام
من با ازمون استعداد و زبان به همین شکل موافقم فقط درصد ازمون باید حداقل 70 درصد باشه .و مصاحبه حداکثر 30

محمد م
محمد م

متاسفانه این آزمون ها اصلا معیار خوبی برای سنجش استعداد و توانمندیه افراد نیست.چون فقط دو سه تا درس تخصصی آزمون میشه ودرسی مثل استعداد تحصیلی براساس استاندارد بین المللی برگزار نمیشه، به نظرم مثله قبل آزمون گرفتن ها به خود دانشگاه ها واگذاربشه بهتره

طاهر
طاهر

همین بورسیه های غیر قانونی که انقدر سر وصدا کرد عاملش چه بود ؟اگر ازمون کتبی باشد صد درصد بهتر است . می شه مگه فردی رتبه تک رقمی و… بیاره بگیم ازمون ملاک سواد نیست . اگه نیست پس همه قبول شن با بهترین رتبه ها دیگه. تا مصاحبه هست همین وضعه .

ناصر-آموزش زبان انگلیسی
ناصر-آموزش زبان انگلیسی

من هم موافق حذف کامل مصاحبه و برگزاری یک آزمون کاملا تخصصی و استاندارد که نظرات اساتید تمامی دانشگاهها در تهیه سؤال مورد توجه قرار بگیرد و عوضش آزمون حذف شود. مثلا در رشته ما که حدود ده دانشگاه پذیرش دارد آزمون که مثلا قرار است 200 سؤال باشد هر کدام از دانشگاهها 20 سؤال حوزه مورد علاقه خود را تحویل سازمان سنجش بدهند یا از بانک سؤال سازمان سنجش آزمون بگیرد که هم نظر همه اساتید و همه دانشگاهها جلب بشود و هم خواسته ما دانشجویان برآورده شود و مصاحبه کاملا حذف شود

سارا
سارا

ا سلام سال ۹۳ در دفترچه دکتری رشته برنامه ریزی اموزشی که در پیام نور تهران هست رو اعلام نکردن من خیلی از سازمان سنجش و دانشگاه پیام نور پیگیر شدم ولی متاسفانه اعلام نشد من شش ماه خونده بودم برای این رشته.ولی در کمال تعجب میبینم دانشگاه پیام ور ۱۳ خرداد رو برای مصاحبه با پذیرفت شدگان این رشته اعلام کرده. حضوری مراجعه کردم گفتند سی۳۰ نفر برای مصاحبه دعوت شده اند وقتی پرسیدم از چه رشته ای دعوت شده اند وقتی این رشته اعلام نشده هیچ پاسخ شفافی دریافت نکردم.خواهش میکنم بررسی کنید.چه طور رشته ای که در… ادامه نظر»

هوشیار
هوشیار

سلام سارا خانم من در مصاحبه این رشته شدکت کردم و20 نفر برای مصاحبه امده بودند این رشته را از طریق رشته برنامه نرنامه ریزی درسی گرفتند .موفق باشید

مجيد
مجيد

شايد هيچ مقام مسئولي گوش ندهد و اصلا كامنت مرا نخوانند . اما اينها پيشنهادات من است : 1. برگزاري آزمون كتبي دكتري با وزن 100 درصدي 2. حذف كامل مصاحبه و اتكا كامل به آزمون كتبي 3. حذف اين آزمون بي معناي استعداد تحصيلي 4. لغو شرط مطابقت فوق ليسانس با رشته انتخابي دكتري . ( اگر كسي قادر نيست كه با فوق ليسانس همنام خودش دكتري قبول شود ، همان بهتر كه شخص ديگري با فوق ليسانسي ديگر جايگزين او شود . چون معلوم مي شود كه در دوره ارشد خوب درس نخوانده ) 5. ضريب 1 براي… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

نمیگم مصاحبه خیلی خوبه ها، ولی به آزمون تستی هم همچین ملاک خوبی نیستش که شما اینقدر روش تاکید دارید!!

مجيد
مجيد

مهسا جان سلام .
150 الي 200 سوال تستي تخصصي را نمي توان شانسي جواب داد . نمره منفي دارد . اگر خوب خوانده باشي ، خوب تست مي زني . با اين حال آزمون تشريحي و تاثير 100 درصدي آن را هم به مصاحبه ترجيح مي دهم .
آزمون تشريحي باشد . اما مصاحبه و اعمال سليقه نباشد .
اصلا بيايند و فرآيند مصاحبه را فقط به پرديس ها و بدون آزمون ها اختصاص دهند .
اين طوري ديگر حق و ناحق نمي شود .

شیمی تجزیه
شیمی تجزیه

من با شما موافقم
لطفا نظر من را در همین صفحه بخوانید و اطلاع رسانی کنید مجیدجان
سپاس

مجيد
مجيد

سلام
باشه حتما .

حسین
حسین

دوستان مگر غیر از این است که ضریب بالای نمره بالای ازمون باعث ورود افراد لایق است؟در دوره لیسانس و فوق لیسانس هم افراد برتر ودارای نمره بالاتر با ازمون وارد می شوند. ازمون کتبی یعنی شرایط برابر برای همه. هرکس بیشتر خونده بهتر قبول می شه.

تربیت بدنی
تربیت بدنی

امیدوارم کنکور حتما باقی بماند و مصاحبه حذف شود یا وزن آن بسیار کم شود . چون همانطور که همه میدانیم رزومه جمع کردن الان اصلا ارتباطی به علم فرد نداره . من خودم هم کارشناسی و هم ارشدم رو دانشگاه نهران بودم و کاملا آشنا به این مسایل هستم . در مصاحبه همواره شاهد بی عدالتی های زیادی بوده این . پس خواهشا سر خودمونو کلاه نذاریم و وقتی همه میدونیم وضع مصاحبه به چه شکلیه بهتره حذفش کنیم تا همه با یک معیار واحد وارد مقطع دکتری شوند، مانند تمام مقاطع تحصیلی دیگر که اعتراض خاصی هم بر… ادامه نظر»

***
***

لایک

داوطلب دکتری
داوطلب دکتری

با توجه به شرایط فرهنگی و تجربه سالهای گذشته به نظر می آید تنها راه برون رفت از سردرگمی وزارت علوم و نیز دانشجویان، حذف کامل مصاحبه دکتری و تجدید نظر در آزمون کتبی است. با حذف دروسی که در دوره دکتری جایگاهی ندارد مانند استعداد تحصیلی و با تعیین دقیق تر وزن دروس امتحانی به کش مکش های این آزمون پایان داده شود. اگر خاطر آقایان و خانم ها باشد همین موضوع در باره دوره کارشناسی ارشد در سالهای دور بود و حتی در پیش از انقلاب نیز برای پذیرش دوره لیسانس هر دانشگاه مستقل عمل می نمود که… ادامه نظر»

شیمی فیزیک
شیمی فیزیک

کاملا با شما موافقم دوست عزیز،به امید چنین روزی

موافق باقی ماندن آزمون دکتری و کاهش وزن مصاحبه
موافق باقی ماندن آزمون دکتری و کاهش وزن مصاحبه

منم موافقم … ان شاالله با حذف یا کاهش زیاد وزن مصاحبه پایانی بر بی عدالتی ها و سلیقه گرایی های جانب دارانه باشد .

ورزشي
ورزشي

با سلام دقيقا با نظر شما دوست عزيز موافف هستم. چون در آزمون كتبي كنكور ، توانايي هاي علمي افراد دقيق سنجش مي شود و لزومي وجود ندارد كه مصاحبه اي باشد. انصافا مسئولين وزارت علوم تحقيق دقيقي انجام دهند تا خواهند ديد كه اكثريت قاطع داوطلبان با حذف مصاحبه كاملا موافق هستند. انصافا در جلسه مصاحبه رزومه اهميت چنداني ندارد. بنظر بنده كه سه سال مصاحبه كنكور دكتري را تجربه كردم. نه رتبه براي دانشگاهها مهم است نه رزومه . چون بنده در هر دو زمينه در حد عالي بودم و هر سال با يك نوع سليقه متفاوت از… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

به نظر من هم اگر آزمون استاندار برگزار و استعداد تحصیلی حذف و بر روی دروس تخصصی و زبان تاکید بیشتری شود دیگر نیازی به مصاحبه(بی عدالتی) نخواهد بود
ممنون

میثم
میثم

واقعا حق با شماست . به اعتقاد بنده نیز کنکور دکتری باید حتما باقی بماند و مصاحبه حذف شده و یاوزن آن به میزان بسیار زیادی کم شود. علت هم بیشمار است، از جمله اینکه با وضع موجود فقط شاهد افزایش بی عدالتی ها و ورود سلیقه در انتخاب دانشجویان به این مقطع خواهیم بود .

سالار
سالار

فقط ظلم در حق دانشگاه آزادیا میشه بنده های خدا هیچ دانشگاه دولتی پذیرش نمیشن

parsa v helia
parsa v helia

اگه دانشگاهها بدون آزمون دانشجو بر می دارند دیگه به نظر من باید حالت با آزمون مصاحبه اش بر داشته شود چون شدیدا استرس داریم و دوباره دانشگاهها دانشجو خودشان را بر می دارند .

ممل
ممل

به خدا بودن یا نبودن کنکور دکتری ربطی به قبولی در آن ندارند. 90 درصد استادا دانشجوهای خودشان را بر می دارند. وزیر علوم می توند در این باره تحقیق کند.
هرچه رزومه ات قوی باشد تاثیری در پذیرش ندارد. برای پذیرش در دوره دکتری باید کاری اساسی صورت گیرد. مثل کنکور کارشناسی و ارشد
تمام.