پردیس ها بار دیگر ملزم به پذیرش از طریق کنکور شدند

///پردیس ها بار دیگر ملزم به پذیرش از طریق کنکور شدند

مدرسان شریف

پردیس ها بار دیگر ملزم به پذیرش از طریق کنکور شدند

با اینکه بارها پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری پردیس های دانشگاهی لغو  و مجددا برقرار شده است معاون وزیر علوم از الزام مجدد این واحدها به جذب از طریق کنکور خبر داد.

دکتر سید حسین حسینی  در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه تاکنون پردیس‌های دانشگاه با برگزاری آزمون مستقل هم دانشجو می‌پذیرفتند، گفت: پردیس‌های دانشگاه‌ها از این پس به استناد قانون برنامه پنجم توسعه از طریق آزمون سازمان سنجش که به صورت متمرکز برگزار می‌شود، دانشجو می‌‍پذیرند.

براساس بخشنامه وزارت علوم مقرر شده است برای سال تحصیلی 95-94 ضروری است کلیه متقاضیان تحصیل در پردیس‌های دانشگاهی در آزمون‌های سراسری سازمان سنجش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شرکت کرده و دانشگاه‌ها نیز با رعایت سقف پذیرش 100 درصدی ظرفیت دوره‌های روزانه به پذیرش دانشجو اقدام کنند.

 فعالیت 42 پردیس دانشگاهی

وی بااشاره به فعالیت 42 پردیس دانشگاهی در کشور، افزود: به دانشگاه‌های جامع و مادر استان‌ها اجازه داده شد پردیس داشته باشند و هم اکنون پردیس‌ها در سراسر کشور وجود دارند برای مثال 2 الی 3 پردیس در استان مازندران فعال است و در استان تهران نیز دانشگاه‌های امیر کبیر، علم و صنعت، تهران و… دارای پردیس دانشگاهی هستند.

 پذیرش فقط در مقطع تحصیلات تکمیلی

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم با اشاره به شیوه‌نامه‌ای که برای پردیس‌های دانشگاهی وجود دارد گفت: فعالیت پردیس‌ها به تحصیلات تکمیلی معطوف شده و پذیرش آن‌ها فقط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است.

حسینی ادامه داد: در گذشته برخی پردیس‌ها در مقطع کارشناسی هم دانشجو پذیرش می‌کردند اما از آنجائی اکنون برای مقطع کارشناسی ظرفیت به اندازه کافی وجود دارد و تحصیلات تکمیلی نیاز به افزایش ظرفیت دارند پذیرش فقط در مقطع تحصیلات تکمیلی است.

وی در ادامه در مورد رشته‌هایی که پردیس‌ها پذیرش می‌کنند گفت: بر اساس سیاست‌های وزارتخانه پذیرش در پردیس‌های خود گردان مربوط به رشته‌هایی می‌شود که ظرفیت آن رشته در پردیس‌های اصلی پر شده باشد. یعنی اگر ظرفیت رشته مورد نظر در پردیس اصلی پر شده باشد پردیس‌های خودگردان مجاز به پذیرش دانشجو در رشته مورد نظر هستند. همچنین دانشگاه‌ها تا 100 درصد ظرفیت مورد پذیرش در پردیس اصلی می توانند دانشجو پذیرش کنند.

 افزایش 20 درصدی شهریه دانشجویان دکتری در پردیس‌های دانشگاهی

حسینی در خاتمه با تاکید بر اینکه شهریه پردیس‌های دانشگاه مطابق با مصوبه هیئت امناست گفت: شهریه مقطع دکتری نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

 

 

۱۳۹۳-۴-۱۶ ۰۸:۳۳:۲۲ +۰۴:۳۰۲ تیر, ۱۳۹۳|دکتری پردیس|۱۸ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
تینا
تینا

پردیس دکتری ۵۴ تا ۶۰ میلیون به جز خدمات رفاهی و اسکان هزینه داره و ارشد هم با پایانامه تا ۱۸ میلیون هزینه داره البته بر حسب رشته و دانشگاه فرق داره مثلا تهران گرونتره من دانشجو پردیس البرزم

زهرا
زهرا

سلام
شما اطلاع داريد شرايط شركت در پرديس چي هست؟ منظورم اينه كه حتمن بايد در مرحله اول آزمون دكتري پذيرفته شده باشيم يا كساني كه در آزمون شركت كرده اند وقبول نشده اند هم مي توانند در پرديس شركت كنند؟
ممنون ميشم اگر كسي اطلاع داره جواب بده

احمد
احمد

سلام
کار بسیار خوبی هست.
متمرکز بشه و فقط از طریق کنکور عالیه.
ظلم در حق کسی نمیشه.
تشکر

علوم سیاسی و روابط بین الملل
علوم سیاسی و روابط بین الملل

پردیس همان روزانه شهریه دار و پولی تحت عنوان نوبت دوم هستش لبته البته به ترتیب اعتبار اول روزانا بعد شبانه بعد پردیس بعد ازاد بعد پیام نور و غیر انتفاعی اللبته برخی غیر انتفاعی ها سطح بالایی دارند ولی اینو کلی گفتم پردیس دانشگاه های تهران مثلا پردیس خوارزمی معتبر تر از حتی روزانه های شهرستلن های درجه دوم استاد پرواز هستش مهم نام دانشگاه اساتید موضوع پایان نامه استاد راهنما و مقالات و سوابق پژوهشی هستش فقط مشکل پردیس شهریه و پولش هست کسایی که توانن مالی دارن حتمن برند کسانی که ندارند بمونند برا سال بعد روزانه… ادامه نظر»

hamtaaf
hamtaaf

یعنی کسانی که امسال قصد دارن در پردیس شرکت کنن باید برای کنکور دکتری آماده بشن بعد در انتخاب رشته پردیس را بزنن؟

عسل
عسل

امسال هم پردیس در کنکور بود 0(البته بیشتر جاها)

آذر
آذر

سلام دانشگاه تهران اطلاعيه جذب دانشجوي پرديس هنوز نزده درسته؟خواهشا بهم بگين مدير سايت.
ممنونم.

Amin
Amin

هنوز نه البرز زده نه کیش. ولی جهت اطلاعات دقیق همیشه با اموزش پردیس تماس بگیرین

مریم
مریم

با این حساب که اعلام کردن پردیس ممکنه حذف بشه، اگه ما امسال بریم پردیس و سال دیگه حذف شه اونوقت تکلیف مدرک ما چی می شه؟ اصلا مدرک میدن یا نه؟ مهر پردیس می زنن؟
خدا به خیر کنه !!!!

علي
علي

به حسابداري

دليل خاصي داري كه اينطور با قاطعيت مي فرمائيد پرديس بهتراز آزاده

یاس
یاس

به نظر من مدرک آزاد معتبرتره اینطور که معلومه هیچ بعید نیست چندسال دیگه بگن هرکس پردیس درس خونده مدرکش ارزش نداره مخصوصا برای هیات علمی

Amin
Amin

خیر درست نیست برای هیئت علمی شدن و بورسیه آئین نامه خاص وجود داره و قانون نانوشته جاریه ای وجود داره که برای هیئت علمی شدن در دانشگاه های دولتی که شامل غیر انتفاعی و پیام نور هم میشه دولتی ها بر آزاد ها ترجیح داده میشوند هرچند کلا باتوجه به میزان بالای ورودی دکتری و فارغ التحصیلان دکتری و کاهش دانشجویان کارشناسی جذب های هیئت علمی بسیار محدود شده و محدود تر هم میشه از این جهت رقابت سختتر و با پارامترهای بالاتر مثل میزان مقالات با اعتبار افزون تر و تعداد بیشتر معطوف میشه همونطور که الان هم… ادامه نظر»

یاس
یاس

یعنی به نظرتون دانشگاه دولتی پردیس رو به آزاد ترجیح میدن?

سعید
سعید

مدرک پردیس بهتره یا دانشگاه ازاد؟

phd حسابداری
phd حسابداری

قطعا پردیس بهتره دوست عزیر

ارمان
ارمان

به سعید
سلام من پردیس سمنان می خونم و از طریق خود سازمان سنجش و کنکور سراسری رفتم
اگه پارتی داری هیچ فرقی نمی کنه تو کدومش درس بخونی عزیز! ولی اگه پارتی نداری فقط بری روزانه بهتره چون اگرم بیکار بمونی دیگه غصه نمی خوری که چرا چندین میلیون هزینه کردی

Amin
Amin

با ارمان موافقم برای دکتری پول شهریه دادن و چشم انتظار بودن بازگشتن اون از طریق هیئت علمی شدن از بزرگ ترین جوک های تلخ ما دهه شصتی هاست

عسل
عسل

موافق