//تصویب مجدد قانون سنجش و پذیرش در صحن مجلس

مدرسان شریف

تصویب مجدد قانون سنجش و پذیرش در صحن مجلس

قانون سنجش و پذیـرش تحصیلات تکمیلی پس از رفع ایرادات شورای نگهبـان به این قانون، بار دیگر در صحن مجلس تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای رفع ایراد شورای نگهبان به طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی با حضور رئیس دانشگاه آزاد بدون حق رأی در شورای سنجش موافقت کردند.

در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان در راستای رفع ایراد شورای نگهبان به طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مقرر کردند رئیس دانشگاه آزاد بدون حق رأی در شورای سنجش حضور داشته باشد.

علاوه بر این، یک تبصره به شرح زیر به عنوان تبصره ۳ به ماده ۲ این قانون الحاق شد. بر اساس این تبصره شورای سنجش موظف است در اجرای این قانون، سیاست‌های کلی نظام ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را رعایت کند.

تصویب مجدد قانون سنجش و پذیرش در صحن مجلس
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۴-۱۲-۲۴ ۰۵:۴۲:۳۸ +۰۳:۳۰۱۸ اسفند, ۱۳۹۴|دکتری سراسری|۲۰۷ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
ص به دوستان
ص به دوستان

دوستان محترم وآقای حسین و دکتر موسوی؛ من تمامی مطالب و نظرات شما رو خوندم؛ شاید لازم باشه این نکته رو هم من اضافه کنم که اگر بر فرض محال منظور از آزمون سنجش صرفاً استعداد و زبان باشه!!! برای همین امسال اتفاق می افتاد که دکتر نیاسری از اردیبهشت مرتب تو بوق و کرنا می کردن که آزمون دکتری حذف شد و GRE اومد!!! با اون وضع و حذف ارزش آزمون سنجش آخرشم دروس پایه ( البته مثلاً پایه!)برقرار بود پس چه برسه به طرح سنجش و پذیرش که قراره وزن آزمون 50 درصد بشه. این از این؛ درضمن… ادامه نظر»

حسین/
حسین/

همون 20 درصد ضابطه نداره . 30 درصد منظور منابع واحد است برای رشته گرایش های مختلف نه این که هر دانشگاه خودش منبع تعیین کنه.

دوستانم
دوستانم

دوستان عزیزم فقط یک سوال من رو همه ج بدن.
آیا شما میخواهید آزمون کتبی بدین که هر دانشگاه یه چندتا درس معرفی میکنه. و یه سری استاد و یه سری منابع؟
به جای 30درصد کتبی میتونن بذارن برای پژوهش و مقاله و پایان نامه و معدل و امتیازات دیگه

حسین/
حسین/

بهترین حالت ممکنه این است که ازمون تستی 50 .مصاحبه علمی کتبی دانشگاه 30 (حتما کتبی باشه) .مصاحبه 20 / باید 80 درصد نمرو رو کتبی بگیرن

حسین/ به دکتر
حسین/ به دکتر

نمی تونن صفر بدن. چون وزن هر بخش معلومه و جدول امتیازات مشخصه وممکن نیست مخصوصا تو 30 درصد بتونن به کسی صفر بدن اونم وقتی که قراره به احتمال 99 درصد با توجه به اعتراضات زیاد ازمون کتبی بگیرن.

حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش
حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش

شاید از طرفی برخی بگن خوب شاید شما قبول شدید ولی یه عده مقالات و… داشتند وباز از این طرف هم حق خوریه. شاید این طور باشه ولی این می تونه زیر سوال بره بر خلاف ازمون واحد ویکسان برای همه. چون با داشته پول می توان بهترین مقالات را سفارش داد و درسته بعضی خودشون می نویسن ولی عالبا قابل تشخیص نیست نمونه اون حتی پایان نامه ها است که می نویسن واصلا کسی تشخیص نمی ده وبهترین نمرات نصیب فرد می شه.

حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش
حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش

درست نیست بنده که خودم بهشتی می خونم برای منافع کوتاه مدت خودم چون شاگرد خودشونم حقو نگمو و از طرح دفاع نکنم . درسته ممکنه حتی مصاحبه خیلی به نفع امثال بنده باشه ولی وقتی ازمون ورقابت برابر باشه ادم خودشم راحت تره ومی دونه به چیزی که رسیده حقش بوده وحق بقیه رو نخورده. چون در هر صورت یه ازمون واحد با شرایط برابر برای همه خیلی بهتره تا این که مصاحبه باشه وبعدا این حرف باشه که چون شاگرد خودشون بودو… قبول شد.

حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش
حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش

حالا چه اصراری هست انقدر دوستان می خوان بگن تغییری نکرده. بنده بهشتی روزانه می خونم و اصلا برام شاید فرقی نداشته باشه وشانسم اگر همش مصاحبه باشه شاید برام بیشتره. ولی چون غالبا تو این شکل رابطه تعیین کننده است تا ضابطه برای همین ترجیح میدم نقش ازمون پررنگ تر باشه تا خدائی نکرده حتی خود من هم حق کسی رو نخورده باشم وحقمم خورده نشه. درسته اگه ادم قبول شه خوشحال می شه ولی این زمانیه که حق کس دیگه رو نخورده باشه.

حسین/به حامد و دکتر موسوی
حسین/به حامد و دکتر موسوی

شما گفتید ازمون های متمرکز شامل ازمون تستی سنجش و ازمون دانشگاه است. که تبصره 1 ماده 5 گفته ازمون متمرکز با سنجشه. ازمون دانشگاه اگر برگزار شه کتبی که متمرکز محسوب نمی شه. منظور از ازمونای متمرکز ،ازمونای سنجش است . اگه حرف شما درست بود که می گفتن ازمون سنجش ودانشگاه 50 درصد. 50 درصد سوابق. در حالی که کاملا معلومه ازموت تستی صراحتا 50 درصده و نقش دانشگاه بعدا اومده. خوب این طور بود که بند الف ماده 5 صراحتا می گفت ازمون تستی و ازمون دانشگاه 50 درصد.پس چرا نگفته؟

حسین/به دکتر
حسین/به دکتر

سلام. اشتباه نکنید. الان 50 50 نیست سال 92 ازمون 50 بود و بقیه ماجرا دست دانشگاه بود که می اومدن از 100 درصد در نظر می گرفتن . در نتیجه خوب با این حساب مشخص بود اگر طرف از 100 صفر بگیره چه اتفاقی می افته. ولی در طرح جدید مجلس که تصویب شده وزن هر بخش معلومه .یعنی برای مصاحبه علمی و بخش سوابق نمرات هر قسمت رو تعیین کردند ودیگه امتیاز این بخش طوری نیست که از 100 باشه بلکه مجموع سه مرحله تستی ومصاحبه علمی وسوابق 100 است وهر قسمت نمره خودشو داره. در نتیجه سهم… ادامه نظر»

مهدی عمران
مهدی عمران

دقیقا همینطوره حسین جان ، واقعا واضحه متن آیین نامه کاملا مشخصه که همینطوره ، اصلا نیازی به حدس و گمان دیگه ای نیست … وزن هر قسمت مشخصه و مجموع اونها 100 میشه

دکتر
دکتر

حسین جان تا حالا مصاحبه رفتی؟….امیدوارم اینطور که شما میگی بشه…..ولی اساتید میتونن از همون ۲۰٪پژوهشی به شما صفر بدن و ۳۰٪مصاحبه هم که دوباره دست خودشونه….همونطور که به من با ۵تا مقاله چاپ شده نمره ندادن…یعنی ۵تا مقاله ی من ارزش ۲نمره هم نداشت…جالبی اینجا بود که یکی از اساتید خودش جز هیات داوری یکی از مجله ها بود.. 🙂

ا

دکتر به دوستان
دکتر به دوستان

دوستان عزیز…اکر دقت کنید سال ۹۲نیز سهم آزمون ۵۰و سهم مصاحبه هم ۵۰بود….ولی باز همه چیز دست اساتید بود…و اساتید میتونستن به گونه ای نمره بدن که به یه نفر صفر و به یک نفر ۵۰بدن مصاحبه رو….و این بلا دقیقا سر خودم امد و در یکی از دانشگاههای معتبر تهران به من با تعداد مقالات زیاد نمره ندادن تا نفرات بعد از من رو که دانشجوی خودشون بود رو بتونن بگیرن…پس به این درصدها دلخوش نکنید….

داوطلب
داوطلب

درسته دکتر جان ولی از اینکه کل اختیارات دست دانشگاه باشه خیلی بهتره تازه اون 20 نمره هم جدول داره همینجوری نمیتونن صفر بدن.سوال من اینه چرا اینایی که دکترا یا دانشجوی دکترا هستن اینقد اصرار دارن که کسی از این طرح خوشحال نشه.و همه چیز دست دانشگاهاست اگه کسی میدونه لطفا جواب منو بده؟

پريا
پريا

اقاي موسوي شمادقيقابرعكس برعكس مصوبه مجلس اظهارنظر مي فرماييدبرداشت شماكامل اشتباه مي باشه خواهشا دقت نماييد در اراءه اظهارنظر

دکتر موسوی عزیز و دوستانم
دکتر موسوی عزیز و دوستانم

دوستان بنده نظر منطقی و عادلانه رو گفتم و حرف حق ج نداره

پريا
پريا

سلام توراخدايكي جواب بده كه اياكنكورازاد باسراسري يكي ميباشه

پريا
پريا

سلام ببخشيد باتوجه به اين طرح به نظر شما كنكوردولتي و ازاد يكي ميشه

داوطلب
داوطلب

بله یکی میشه

حسین/ بر اساس منابع موثق
حسین/ بر اساس منابع موثق

بر اساس منابع موثق ،ملاک همون طرحه. یعنی تا 5 سال قراره ازمون تستی 50 درصد، مصاحبه علمی کتبی یا شفاهی 30 درصد ،سوابق 20 درصد باشد. که می شود از 100 درصد. ضمنا در مراحل بعد ازمون تستی از 100 حساب نمی شه یعنی همون 30 و20 درصد ماده 5 هست

حسین/به حامد وبقیه دوستان
حسین/به حامد وبقیه دوستان

اقا حامد و…. بحث وجدل سر 50 درصد وزن ازمون تستی سازمان سنجش بود که در این طرح صراحتا گفته . وقتی بند الف ماده 5 گفته ازمون متمرکز منظورش ازمون سازمان سنجش است که در تبصره 1 صراحتا گفته مجری برگزاری ان سنجش است . اگر این طور نبود که اقای نیاسری نمی گفتن از سال دیگه ازمون متمرکز نداریم . ازمون متمرکز منظورش همین ازمون تستیه . مصاحبه علمی صراحتا گفته شفاهی یا کتبی که با دانشگاه است و30 درصد نمره دارد. این که 50 درصد هم ازمون دانشگاه وهم ازمون سنجش باشد این که کاملا غیر منطقی… ادامه نظر»

دکتر موسوی عزیز و دوستانم
دکتر موسوی عزیز و دوستانم

دوستانن به جای بحث این طرح قبلی من را بخوانید و با هم به یک طرح خوب و عادلانه برسیم و همگی ان را ارائه دهیم

دانشجو
دانشجو

سلام دوستان به نظرشماازمون ازاد وسراسري يكي ميشه؟

دکتر موسوی عزیز و دوستانم
دکتر موسوی عزیز و دوستانم

با سلام و عرض ادب نظر بنده در رابطه با ازمون دکتری با توجه به اینکه همسن و سالهای من از اول با کنکور وارد مقاطع مختلف شدیم و در حال حاضر اکثریت کنکور واحد رو با توجه پیگیری نظرات در سایت ها عادلانه تر میدونن و با توجه به دکتری تخصصی! نیاز به ازمون تخصصی متناسب با هر گرایش داریم حال اگر سنجش عمومی مد نظر هست دو درس اصلی زبان و استعداد خط کش و حد نصاب برایش می شود تعیین کرد چون هر دو برای سنجش زبان و هوش لازم و کافی می باشد نیاز به درس… ادامه نظر»

دکتر موسوی عزیز و دوستانم
دکتر موسوی عزیز و دوستانم

البته 40درصد بخش پژوهش با نظارت یک واحد و مشترک میان همه دانشگاه ها باشه

ayande
ayande

دوستان کسی نظر نمیده راجع به این طرح خوب

حامد
حامد

به نظر من با وجود تصویب این طرح بازهم دست اساتید و دانشگاهها بازه.من دیگه در این مورد اظهار نظر نمیکنم چون به نتیجه نمیرسیم .ی بنده خدایی هم که خودش میگه با این طرح موافقه ولی بازم میگه دست دانشگاهها بازه.خب معلومه دانشگاهها حاضر نیستن اختیاراتشون را در جذب دانشجو کم کنند

مریم
مریم

بهارستان‌نشینان در ماده 5 این طرح که پیش از این برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع شده بود، مقرر کردند سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکترای ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه‌های «آموزشی پژوهشی» و «پژوهش‌محور» به شرح زیر انجام می‌شود: الف- دکترای آموزشی- پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکترای ناپیوسته آموزشی – پژوهشی براساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد: 1- آزمونهای متمرکز 50 درصد 2- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد 3- مصاحبه علمی و سنجش عملی 30 درصد ب- دکترای پژوهش‌محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکترای ناپیوسته پژوهش‌محور براساس معیارهای زیر صورت… ادامه نظر»

ناامید
ناامید

واقعا ناامیدم!!!!!!

حسین/قضاوت با شما/بررسی صحبت های اقای دکتر موسوی
حسین/قضاوت با شما/بررسی صحبت های اقای دکتر موسوی

بر اساس صحبت های اقای دکتر موسوی ایا شما از ماده 3 اختیارات زیاد اساتید ودانشگا ها را می فهمید؟ایا درصد بالای اختیار اساتید که از 30 درصد هم بیشتره می فهمید در حالی که ماده 5 صراحتا گفته 30 درصد . می مونه سوابق که اون 20 درصده و ارتباطی با 30 درصد تعیینی نداره. این شورا مسئول برنامه ریزی وهدایت است و در ماده 2 و3 هم امده.

حامد
حامد

استنباط شما کاملا غلط است و مطمئن باشید دست اساتید بازه

حسین/قضاوت با شما/بررسی صحبت های اقای دکتر موسوی
حسین/قضاوت با شما/بررسی صحبت های اقای دکتر موسوی

دقت کنید. 1-ایشون گفتن فقط زبان و استعداد تحصیلی ازمونه سال دیگست که احتمالش صفره. این بر اساس حرف دکتر نیاسری بود که قرار بود ازمون فقط نقش غربالگری داشته باشه وحالا با تصویب واجرای طرح سنجش وپذیرش که وزن 50 درصدی به ازمون تستی سنجش داده این موضوع نمی تونه درست باشه که فقط از دو تا درس با وزن 50 درصد (نصف راه) ،امتحان بگیرن . 2- ایشون گفتن نقش استاد بیش از 30 درصده که دقت داشته باشید صراحتا ماده 5 گفته 30 درصد وزن مصاحبه علمی. حاا بر فرض ازمون کتبی تشریحی که بهتر هم است… ادامه نظر»

حامد
حامد

حسین جان شما بگو کجای ایین نامه نوشته تنها ازمون تستی توسط سازمان سنجش گرفته میشه سهمش پنجاه درصده!!؟؟؟
این برداشت شماست به نظر من دکتر موسوی درست میگن که وقتی در طرح ذکر شده سهم ازمون های متمرکز۵۰درصد یعنی سهم ازمون جی ار ای و ازمون تخصصی که دانشگاهها میگیرن.

داوطلب
داوطلب

تبصره 1 ماده 5 به صراحت گفته این آزمون توسط سازمان سنجش برگزار میشه

حامد
حامد

داوطلب جان تبصره دو همون ماده هم از توزیع سهم آزمون های عمومی و تخصصی به میان اورده یعنی یک آزمون عمومی گرفته میشه و یک آزمون تخصصی.پس صحبتای دکتر موسوی درست بوده.
ابتدا من هم از تصویب این طرح خوشحال بودم تا اینکه با برادرم که استاده صحبت کردم اون گفت آیین نامه را بد برات توضیح دادن.

منصور
منصور

اقای موسوی نگفتن سهم استعداد و زبان پنجاهه گفتن سهم استعداد و زبان و ازمون تخصصی دانشگاه پنجاهه.به نظرم منطقیه

حسین/قضاوت با شما/بررسی صحبت های اقای دکتر موسوی
حسین/قضاوت با شما/بررسی صحبت های اقای دکتر موسوی

با تصویب طرح مذکور سال اتی به احتمال زیاد فقط آزمون زبان و استعداد توسط سازمان محترم سنجش گرفته خواهد شد و پس از اینکه شما حدنصاب را کسب کردید باید در آزمون دانشگاهها شرکت کنید(تفاوتش با آزمون امسال در این است که تعداد دروس و ضریب دروسی که در دانشگاهها از شما امتحان گرفته میشود برای همه دانشگاهها یکسان است )فرزند من سهم استاد تنها به اون سی درصد ختم نمیشه اساتید بزرگوار در تصحیح اوراق امتحانی شما در مرحله دوم هم نقش خواهند داشت.

حسین/به حامد
حسین/به حامد

دوست عزیز شما می گی اقای دکتر موسوی درست می گن. کجا رو؟ازمون ها 50 درصد ایشون گفتن. 2 تا ازمون بیشتر نیست اونم تازه اگر مرحله دوم پس از سنجش تستی کتبی باشه که اونم وزنش 30 درصده که اگر با 50 درصد ازمون تستی سنجش جمع کنید می شه 80 درصد. پس چطور ایشون می گن حق استاد بیشتر از 30 درصده در مرحله علمی. حتی اگر ازمون کتبی بگیرن باز 30 درصده. دیگه سوابق هم که شفاهی ووزنش 20 درصده. ازمون تستی هم که 50 درصده.

حسین/به حامد
حسین/به حامد

سلام. واقعا هدف خاصی در کار نیست که خدائی نکرده بخواهیم بی احترامی کنیم . اگر این طور استنباط شده من عذر می خوام. ببین دوست عزیز من کل طرحو خوندم وماده 3 روهم خوندم. خوب ماده 3 در مورد مراحل 2 و3 یعنی پس از ازمون تستی سنجش که وزنش 50 درصده صحبت کرده که تو خود ماده 5 هم صراحتا گفته وزن این مرحله دوم 30 درصده. ولی اقای دکتر موسوی عزیز اشاره دارند که برگه های ازمون کتبی تصحیح شده ووزنش بیش از 30 درصده که چنین حرفی در تعارض با ماده 5 است . والا این… ادامه نظر»

داوطلب/آقای موسوی
داوطلب/آقای موسوی

واقعا عجیبه آقای موسوی چنین برداشت معکوسی از این طرح سنجش با این وضوح داشته اند.احتمالا استعداد تحصیلی منفی زده اند -شوخی-

دانشجو
دانشجو

هدف اصلي تصويب طرح موارد زير ميباشداعمال نظر دانشگاه نسبت به پذيرش دانشجوخيلي كم رنگ شود در واقع رعايت اصل عدالت وبااين وصف ٥٠درصد ازمون يعني نيمه راه واز پنجاه درصد بعدي٣٠درصدمباحث تخصصي هررشته كه طبيعي هست كسي كه ٥٠درصد سنجش را خوب گذرانده در اين قسمت نيز موفق است واما ٢٠درصدبعدي مربوط به پژوهشي وساير كه همان تاليف ،زبان،وپايان نامه ودانشگاه تحصيل ميباشدضمنا ٥٠امتيازي كه بعد از كنكور اعمال ميشه بصورت چارت وجدول تنظيم شده كه اعمال نظر اساتيد شايد كمتر از ده درصد برسد

حامد
حامد

واقعا متن آیین نامه گویاست: ماده ۳- وظایف و اختیارات شورا در خصوص سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی عبارت است از: الف- تصویب شیوه نامه اجرائی سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ب- تصویب عناوین و تعیین ضرایب دروس آزمون مربوط به هر رشته تحصیلی پ- نظارت بر حسن اجرای فرآیند سنجش و پذیرش و اعلام نتایج پذیرفته شدگان ت- تعیین نصاب قبولی در مرحله سنجض عمومی برای ورود به مرحله بعدی سنجش ث- تصویب دروس آزمون متمرکز دوره کارشناسی ارشد در هر یک از رشته های تحصیلات تکمیلی و تعیین ضرایب آنها ج- تعیین تعداد دفعات… ادامه نظر»

دکتر موسوی
دکتر موسوی

شما هم از جمله دانشجوهایی بودید که بدون تحقیق از این طرح حمایت می کردید

دکتر موسوی
دکتر موسوی

قصد من تشویش اذهان عمومی نبوده و نیست
جهت کسب اطلاعات بیشتر به اخبار همین سایت مراجعه نمایید.
لینک زیر
http://phdtest.ir/1394/09/%D8%AD%D8%B2%DB%8C%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3/

حسین/به دکتر موسوی وسایر داوطلبان
حسین/به دکتر موسوی وسایر داوطلبان

اقای موسوی اصرار دارن بر این که دست دانشگاه ها دوباره بازه. خوب اگه این طوره پس این همه مخالفت با مجلس برای چی بود؟شما فرمودید بر اساس حد نصاب دعوت می شن داوطلبا. طرح صراحت داره در ماده 5 که وزن ازمون سنجش 50 درصده که اتفاقا بیشترین مخالفت با همین بود در مجلس که به سایت هایی که این موضوع رو پیگیری کردن سر بزنید خواهید دید.

دانشجو
دانشجو

جناب اقاي موسوي خواهشاابتدا متن تصويبي را مطالعه كن سپس اعمال نظر كن امتحان بصورت٥٠به٥٠ميباشدمگر ميشود از اين ٥٠درصدفقط استعدادوزبان امتحان بگيرند خواهشا دوستان در اعمال نظر دقت نماييد

حامد
حامد

بابا آقای دکتر درست گفتن سهم آزمون ها 50 درصد است چرا نمیخواهید باور کنید.آزمون ها=آزمون سنجش و آزمون تخصصی دانشگاهها

داوطلب
داوطلب

حامد خان یعنی چه سهم آزمون ها 50 هست؟سهم ازمون متمرکز سنجش 50 درصد است .اون آزمون دانشگاهها هم میتونه کتبی ویا شفاهی باشه 30 درصد هم سهم داره .اینو 10 بار دوستان گفته اند.

حسین/به دکتر موسوی وسایر داوطلبان
حسین/به دکتر موسوی وسایر داوطلبان

اقای دکتر موسوی لطفا اذهان داوطلبان را مشوش نفرمایید اگر فرقی نمی کرد این قدر قبل تصویب طرح سنجش وپذیرش سر وصدا نمی شد . چطور شما می فرمایید این حرفو؟در طرح در ماده 5 اومده درصدای هر مرحله اعم از تستی و علمی وسوابق رو تعیین کرده یعنی دیگر مثل قبل نیست که از 100 حساب شه و افراد بر حسب رتبه به دانشگاه معرفی می شوند. در مورد برگزاری دو ازمون هم یکی تستی سنجش است که 50 درصد وزن داره و یکی مصاحبه علمی که بیان شده کتبی یا شفاهی که 30 درصد ویکی سوابق هست که… ادامه نظر»

دکتر موسوی خطاب به همه عزیزان
دکتر موسوی خطاب به همه عزیزان

فرزندان من،شماها قرار است در دوره دکترا پذیرفته بشین و بایستی قبول کنید باید توانایی های شما از هر لحاظ بر رقبایتان بیشتر باشد. من هم معترض هستم به سمت گرفتن تصمیمات اساتیدی که این شائبه را ایجاد میکنند همیشه در مصاحبه ها پارتی بازی صورت میگیرد. دوستان من شاید اگر متن طرح سنجش و پذیرش را بخوبی مطالعه کرده بودید الان این قدر برخی از تصویب شدنش خوشحال نبودید!!! بنا به تصویب طرح سنجش و پذیرش هم از شما دو آزمون گرفته خواهد شد یک آزمون توسط سنجش گرفته میشه و یک آزمون توسط دانشگاهها.شما باید در ازمون سنجش… ادامه نظر»

حامد
حامد

قبل سال 90همین جو بود که هر دانشگاه جداگانه عمل میکرد و منابع متفاوت. اعتراض بچه ها به خاطر همین بود مطمئن باشید شما هم به این نتیجه بعد ازمون کتبی میرسید

حامد
حامد

آقای دکتر موسوی
بنده یک سوال دارم آیا انصاف هست که بعد یک کنکور بچه ها برن هر دانشگاه با دروس مختلف و منابع مختلف و تنوع اینها آزمون کتبی بدن. والحق و الانصاف این عدالت نیست. خب مشخصه کسی که دانشجوی همان دانشگاه هست موفق میشه. آزمون کتبی غیراستاندارد که هر دانشگاه میگیره اشتباه محض هست.
بچه ها دوست دارین برینن هر دانشگاه و این 6تا منبع بگه اوون دانشگاه 5تای متفاوت بعدی… یعنی بخواهید 4تا دانشگاه برید باید 20تا کتاب بخونه متفاوت اونم حداقل. آگاه باشید

دکتر موسوی خطاب به همه عزیزان
دکتر موسوی خطاب به همه عزیزان

با تصویب طرح مذکور سال اتی به احتمال زیاد فقط آزمون زبان و استعداد توسط سازمان محترم سنجش گرفته خواهد شد و پس از اینکه شما حدنصاب را کسب کردید باید در آزمون دانشگاهها شرکت کنید(تفاوتش با آزمون امسال در این است که تعداد دروس و ضریب دروسی که در دانشگاهها از شما امتحان گرفته میشود برای همه دانشگاهها یکسان است )

داوطلب/آقای موسوی
داوطلب/آقای موسوی

جناب موسوی کسی با امتحان کتبی مشکل نداره.بنده خیلی خوشحالم که شما از معدود مدرسانی هستید که موافق این طرح بودید هستید و خواهید بود.چون موافق این طرحید این طرح میگه حق اساتید فقط 30 درصد حالا چه با امتحان چه بدون امتحان .اقا حسین درست میگن اگه می تونستن حد نصاب بذارن چرا اینقد اعتراض میکردن به طرح؟اساتید هم درسته الان حد نصاب قرار می دن ولی وقتی طرح ابلاغ بشه همچین کاری خلاف قانونه.یعنی دیگه نمی تونن مثل امسال هر کاری دلشون خواست بکنن.امیدوارم طرح در شورای نگهبان تایید بشه.

دکتر موسوی خطاب به همه عزیزان
دکتر موسوی خطاب به همه عزیزان

فرزند من سهم استاد تنها به اون سی درصد ختم نمیشه اساتید بزرگوار در تصحیح اوراق امتحانی شما در مرحله دوم هم نقش خواهند داشت.

نانو مواد
نانو مواد

با سلام
تو این چهارسال اخیر چقدر روند برگزاری ازمون دکترا عوض شد
بالاخره نفهمیدیم ازمون اسفندماه دوسال اعتبار داره یا نه اون از استخداممون ک از گردونه استخدام دولتی حذف شدیم اینم از ادامه تحصیلمون!!!!!!!!
ما که گیج شدیم !!!!!!
خواهشا ب ی تصمیم درست برسیدک اینجور بلاتکلیف نباشیم

حسین/به اذر
حسین/به اذر

شاید برای کسانی که امسال ازمون دادند اعتبار دو ساله لحاظ شه ولی من بعید می دونم چنین اتفاقی با توجه به تغییرات بیفته.

دکتر موسوی خطاب به همه عزیزان
دکتر موسوی خطاب به همه عزیزان

جناب حسین خان حامی طرح سنجش و پذیرش
تعیین تعداد دفعات برگزاری آزمون متمرکز در هر سال و مدت اعتبار آن بر عهده شورا است.بنده پیشنهاداتی به جناب دکتر شریعتی برای اعتبار دوساله داده ام.امیدوارم نهایتا موافق دوستان را اخذ کند

حسین/
حسین/

هنوز شورای نگهبان نظرشو نگفته ولی چون قبلا ایراد گرفته بود ورفع یراد شده ودوباره رفته شورای نگهبان ،احتما 99 درصد تصویب واجرایی می شود

آذر
آذر

با سلام
آیا اعتبار نمره ی آرمون تا دو سال از امسال که ما کنکور کتبی را دادیم اعمال می شود؟ اگر بله چگونه؟ ممنون می شم اگر پاسخ بدین

m
m

یعنی سال دیگه آزمون ۵۰٪نقش داره؟ قطعیه؟لطفا جواب بدید

حامد
حامد

بله به دعای خوبان

حسین/
حسین/

اگر مرحله مصاحبه رم کتبی کنن ومنابعی مشخص واز اون منابع امتحان بگیرن خیلی خوب می شه . دیگر اشنا بازی جاشو می ده به لیاقت وشایستگی.

حسین/ به همکار
حسین/ به همکار

اقای موسوی هم زیبا گفتن الحق ایشان هم باهوشند وحرف حق رو ولو به ضررشون باشه گفتن. احسنت.بسیار خوب گفتن/ ما واقعا به اساتیدی مثل ایشون نیاز داریم احسنت احسنت احسنت.

دکتر موسوی خطاب به همه عزیزان
دکتر موسوی خطاب به همه عزیزان

نظر لطف شماست که بنده را باهوش می پندارید.
امیدوارم با تصویب این طرح هم دانشجویان و هم اساتید هر دو راضی باشند

حسین/ به همکار
حسین/ به همکار

سلام. جزئی درسته نه جزعی / خیلی ممنون بابت صحبتتون/ شما انسان باهوشی هستید واقعا افرین بر شما. بسیار خوب گفتید خدا ازتون راضی باشه.

همکار
همکار

با سلام
همکار محترم آقای موسوی خسته نباشید.ضمن تشکر از توضیحاتتون جا داره اینجا یه مطلب خدمت شما و عزیزان ذکر کنم. ما نه نحوه سوالات ،نه نحوه انتخاب دانشجو،نه نحوه مصاحبه(سلیقه ای برخورد کردن)،نه شرایط انگیزیشی و اثر بخشی دانشجو ودانشگاهامون مثل دانشگاهای معتبر که دکترا جذب می کنن نیست.یادمون نره ما زمانی خودمون دانشجو بودیم.به نظرم طرح مجلس بهتره.من خودم تو گروه دانشگاه می بینم همکاران واسه چیزهای جزعی از هم دلخور و گاهی قهر می کنن.صادقانه می گم بیشتر اوقات جذب دانشجوی دکترا هم با این شرایط ترکیب می شه.با تشکر

دکتر موسوی خطاب
دکتر موسوی خطاب

اگر واقعاً شما همکار بنده هستید واقعا جای تعجب است با زیر و بم آیین نامه ها آشنا نیستید.همکار محترم شما را که نمیدونم ولی بنده خودم زمانی که بورس وزارت خونه بودم پذیرشم با سرسختی انجام میشد .همون موقع هم برای دانشگاههای معتبر سخت گیری می شد ولی برای دانشگاههایی مثل هند و روسیه مراتب سختگیری کمتر بود

حسین/ خطاب به دکتر موسوی
حسین/ خطاب به دکتر موسوی

این جور نیست که من نابه جا بگم . اگر این طور باشه که شما می گید انقدر مخالفین به دست وپا نمی افتادن که این طرح تصویب نشه . وقتی این طرح جدید اجرا شه ولو دانشگاه ها ازمون اختصاصی هم بگیرن در هر حال از همون 30 نمره که در ماده 5 اومده حساب می شه. به هیچ عنوان حد نصابی در کار نیست چون رتبه می دن و امتیاز هر بخشم جداگانه در همین ماده 5 اومده ومشخص شده .در نتیچه اختیار نهایی هیچ گاه دست دانشگاه ها نیست وبه همین خاطرم خیلی دنبال عدم تصویب این… ادامه نظر»

دکتر موسوی خطاب به کلیه عزیزان
دکتر موسوی خطاب به کلیه عزیزان

باسلام
دردانشگاه ما مطمین باشید من و همکارانم حدنصاب درنظر میگیریم.و داوطلبان ازمون تخصصی باید بدهند.دانشگاههای دیگر منوط به تصمیم مدیران اموزشی همان دانشگاهها خواهد بود که ازمون تخصصی بگیرند یانه ولی مطمینا حدنصاب را لحاظ خپاهند کرد