///تمدید مهلت کسب مجوز رشته محل های دکتری آزاد تا شهریور 1395

مدرسان شریف

تمدید مهلت کسب مجوز رشته محل های دکتری آزاد تا شهریور 1395

رشته محل های بدون مجوز دکتری آزاد در سال ۹۴ بازار داغ خبرها بود، اما پرونده آنها مختومه نشد و به شهریور ۹۵ رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، طبق اعلام وزارت علوم بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد به دلیل عدم نبود زیرساخت های لازم آموزشی و پژوهشی از سوی وزارت علوم به عنوان رشته های بدون مجوز اعلام شدند که طی یک سال گذشته بخشی از این رشته ها با رفع مشکلات مجوزهای لازم را از وزارت علوم دریافت کردند.

بحث ها بر سر مابقی رشته محل های بدون مجوز این دانشگاه همچنان ادامه داشت که مجتبی علوی فاضل، رئیس وقت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد خبر از تصویب برخی رشته محل های این دانشگاه از سوی کمیته ای سه نفره اعلام کرد. کمیته ای که متشکل از نماینده وزارت علوم، دانشگاه آزاد و شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

مسئولان دانشگاه آزاد این کمیته را قانون مصوب مجلس عنوان کردند و معتقد بودند لازم الاجرا بودن این قانون در آذرماه سال ۹۳ توسط معاونت قوانین مجلس ابلاغ شده است.

همچنین از سوی مسئولان دانشگاه آزاد اعلام شد، این کمیته تشکیل جلسه داده است و بخشی از رشته های این دانشگاه که در وزارت علوم معطل مانده بودند توسط این کمیته تصویب شدند.

بنابراین دانشگاه آزاد با اعلام این خبر مبنی بر اینکه بخشی از رشته محل های این دانشگاه توسط شورای گسترش آموزش عالی و بخشی نیز توسط کمیته سه نفره متشکل از نمایندگان وزارت علوم، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه مصوب شده است؛ ماجرای جدیدی را در آموزش عالی کشور رقم زد.

نه شورای عالی انقلاب فرهنگی به خبر دانشگاه آزاد

نخستین واکنش ها در مقابل ادعای دانشگاه آزاد درخصوص تصویب رشته محل های بدون مجوز خود در کمیته سه نفره مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که بابک نگاهداری، معاون راهبردی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد از سال ۷۴ تاکنون شورای عالی انقلاب فرهنگی نماینده ای را به منظور عضویت و فعالیت در کمیته مزبور انتخاب نکرده و این امر به دلیل تغییر رویکرد کلان این شورا در نحوه ورود به تعیین رشته های دانشگاهی دانشگاه آزاد بوده است.

وی افزود: بر اساس بند ۱۷ مصوبه بازنگری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آموزش عالی مصوب سال ۱۳۷۷، خط مشی های اساسی آموزش عالی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و طبق بند ۲۰ همان مصوبه تمامی موضوعات مربوط به آموزش‌ دانشگاهی علی الاطلاق توسط شورای عالی برنامه ریزی وزارتین علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مورد تصمیم گیری قرار می گیرد.

معاون نظارت و راهبری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: علاوه بر این مطابق ماده ۳ مصوبه راهکارهای ارتقاء عملکرد دانشگاه آزاد در حوزه علم و فناوری مصوب جلسه ۶۰۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ ۸/۳/۱۳۸۶، توسعه کمی دانشگاه آزاد از جمله توسعه و تصویب رشته های تحصیلی جدید منوط به تایید و تصویب وزارتین علوم و بهداشت است.

واکنش وزارت علوم به تشکیل کمیته سه نفره

واکنش ها به تصویب رشته محل های دانشگاه آزاد در کمیته سه نفره تنها به شورای عالی انقلاب فرهنگی ختم نشد و وزارت علوم نیز در مقابل اخبار منتشر شده از سوی این دانشگاه اطلاعیه ای صادر کرد. وزارت علوم با انتشار اطلاعیه رسمی در سایت خود تاکید کرد که كمیته ۳ نفره مورد نظر از سال ۷۴ و به دنبال مصوبات بعدی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال های۷۷، ۸۵، ۸۹ و ۹۳ موضوعیت خود را از دست داده و فاقد وجاهت قانونی است.

این وزارتخانه در اطلاعیه خود آورد: بر اساس ماده ۳ اساسنامه اصلاحی دانشگاه آزاد، حدود فعالیت آموزشی آن دانشگاه از حیث مقطع و رشته تحصیلی، با توجه به مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارتین تعیین می شود.

پاسخ دانشگاه آزاد به وزارت علوم

گویی قرار نبود هیاهوی رشته محل های بدون مجوز دانشگاه آزاد پایان یابد چراکه پس از اطلاعیه وزارت علوم، دانشگاه آزاد مجددا اطلاعیه ای صادر کرد و همچنان بر قانونی بودن کمیته سه نفره برای تصویب رشته محل های این دانشگاه پافشاری داشت. به نحوی که در اطلاعیه دانشگاه آزاد اعلام شد، مستندات موجود درخصوص تشکیل کمیته سه نفره در اختیار این دانشگاه است و در صورت لزوم مستندات ارائه خواهد شد. این درحالی است که پس از این اطلاعیه هیچ گاه مستندات مربوط به تشکیل این کمیته در اختیار رسانه ها قرار نگرفت.

ممیزی رشته های دانشگاه آزاد

پس از هیاهوهای مربوط به رشته محل های بدون مجوز دانشگاه آزاد این دانشگاه خبر از ممیزی رشته محل های خود را اعلام کرد تا شاید آب سردی بر داغی اخبار این دانشگاه باشد.

 در مرحله نخست ممیزی رشته محل های این دانشگاه حدود ۸ هزار رشته محل بررسی شدند و در بررسی های صورت گرفته بیشتر مشکلات رشته محل های این دانشگاه کمبود اعضای هیات علمی اعلام شد. بنابراین دانشگاه اقدام به اعلام فراخوان جذب هیات علمی در ماه های پایانی سال ۹۴ کرد.

ممیزی رشته محل های این دانشگاه به فاز دوم رسید و از اسفندماه سال ۹۴ مرحله دوم آن کلید خورد که همچنان ادامه دارد.

فرهاد حسین زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اعلام کرد اگر واحدی در مرحله دوم ممیزی همچنان اقدام به رفع مشکلات رشته محل های خود نکرده باشد به طور حتم در ظرفیت های این واحد تجدید نظر جدی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه انجام خواهد شد.

تعیین تکلیف وضعیت رشته محل های دانشگاه آزاد تا شهریور

با وجود تمام حاشیه های مربوط به رشته محل های دانشگاه آزاد اما سال ۹۴ سال مختومه شدن پرونده رشته های این دانشگاه نبود و شورای عالی انقلاب فرهنگی تا شهریورماه سال ۹۵ به این دانشگاه مهلت داد که نقص رشته محل های خود را رفع کند.

تمدید مهلت کسب مجوز رشته محل های دکتری آزاد تا شهریور 1395
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۵-۱-۱۷ ۲۳:۰۴:۱۶ +۰۴:۳۰۵ فروردین, ۱۳۹۵|دکتری آزاد|۶۱ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
علی
علی

سلام دوستان
زمان مصاحبه دانشگاه آزاد امسال اردیبهشت؟

علی
علی

سلام دوستان امیدورام سال خوبی داشته باشین من در هم توی تکمیل ظرفیت شهریور وهم آبان قبول شدم ابتدا یکی از اینها رو ثبت نام کردم به علت بعضی از مشکلات قبل از عید با اون واحد دیگه صحبت کردم چون دو جلسه از کلاس ها گدشته بود قبول کردن کسی می دونه واحد اول چه قدر هزینه ازم می گیره پ

مانا
مانا

به نظرم شهریه ای نمیگیرن. چون پارسال خواهر من ارشد شهرستان قبول شده بود رفت ثبت نام کرد و اونم 2 جلسه فکر کنم کلاس رفته بود بعدش تکمیل تهران قبول شد و اومد تهران و هیچی شهریه اضافه نداد

علی
علی

سلام دوستان
زمان مصاحبه دانشگاه آزاد امسال اردیبهشت؟

ستاره
ستاره

یک سوال ذهن بنده رو مشغول کرده و این هست که اگر به دو صورت زیر پس از خوندن یک ترم از دانشگاه آزاد انصراف بدیم بریم برای دولتی چی میشه و هزینه انصراف چقدر میشه

۱- با آزمون دکتری وارد شده باشیم
۲- پژوهش محور وارد شده باشیم

کیانا
کیانا

امسال دکتری ازاد خیلی سختتر از دولتی بود در رشته من چرا؟؟؟

نیر
نیر

با سلام و عرض تبریک سال نو خدمت عزیزان.
ببخشید کسی از برگردوندن هزینه ثبت نام قبولین دکترای نکمیل ظرفیت اطلاعی داره یا نه؟ مگه قرار نبود توی اولین فرصت پولهارو برگردونن.

کامران _د
کامران _د

بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد فاقد مجوز هستند و وزارت علوم مطابق قوانین باید از ادامه کار این واحدها جلوگیری کنند .

اسد اله خان
اسد اله خان

اگه دانشگاه آزاد هم مرجع رسيدگي اعتبار دانشگاه هاي دولتي پذيرنده دانشجوي دكتري بود خيلي از دانشگاه هاي دولتي هم امروز بي مجوز بودند!!!!!
موضوع اينه كه همه ميگن ماست ديگري ترش است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مونا
مونا

بله کاملا درسته باید در کل به این موضوع با دقت رسیدگی شود ولی بنده دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد هستم دانشگاهی که من تحصیل میکنم از نظر امکانات و استاد بسیار کمبود دارد چندین بار به مدیر گروه متذکر شده ایم ولی هیچ تاثیری نداشته است بلاخره ما با پرداخت شهریه و تحمل زحمات زیادی داریم درس میخوانیم کمترین توقع ما این است که حداقل اساتیدی با تجربه داشته باشیم .وزارت علوم کمک کند تا این کمبودها برطرف شود

گرامی
گرامی

درست میفرمایید ولی در حال حاضر مطابق قانون وزارت علوم مسئول رسیدگی میباشد و صد البته اگر دانشگاه آزاد مرجع بود که دیگر دانشگاه سراسری نداشتیم و همه موظف به پرداخت شهریه میشدند .

میثم
میثم

دوستان یک سوال کلیدی:
اگر بخواهیم برای دکتری خارج کشور اقدام کنیم و مدرک ارشدمون از واحد های بدون مجوز آزاد باشه، آیا نمی شه پذیرش گرفت؟

طوبی
طوبی

اگر مدرک تحصیلی را به واحد ارائه داده اید باید انصراف دهید و هزینه شهریه ثابت ترمهای مانده را مطابق دستورالعمل دانشگاه آزاد پرداخت نمایید و سپس به خارج از کشور برای ادامه تحصیل تشریف ببرید .

محمد جواد
محمد جواد

سلام دوستان .کسی میدونه درازمون دکتری 95 برای هررشته چند نفر داوطلب وجود داره?

دكتر ليلا
دكتر ليلا

چرا به من اس ام اس ندادن كه كي نتايج أعلام ميشه به همه اس ام اس دادن ؟ مطمئن هستيد ٦ خرداد

پریسان
پریسان

به منم اس ام اس ندادن

محمدجواد
محمدجواد

باسلام وعرض تبریک سال نو به کلیه دوستان یه سوال دارم اگه ممکنه جواب بدید .تعداد شرکت کنندگان در هر رشته درازمون دکتری را چگونه می توان مطلع شد

بیژن دکتری برق قدرت
بیژن دکتری برق قدرت

سلام و عرض ادب ،از مسئولین محترم وزارت علوم خواهشمندم بررسی مجوز واحدهای دانشگاه آزاد و کنترل ظرفیت پذیرش دکتری را با دقت و حساسیت بیشتری انجام دهند متاسفانه دانشگاه آزاد با نگاه درآمد زایی برای دانشگاه و بدون توجه به عواقب پذیرش با تعداد زیاد برای جامعه علمی اقدام به پذیرش حداکثری کرده است و تعداد زیادی دانشجو دکتری در دانشگاههای سراسری و حتی آزاد با این روش واقعا از ادامه تحصیل نامید شده اند .من هم با نظر دوستان دیگر موافقم برخی از واحدهای دانشگاه آزاد امکانات به اندازه مقطع لیسانس هم ندارند چه رسد به دکتری !!!!

زهرا
زهرا

سلام
من امسال کنکور دکتری دانشگاه آزاد رو دادم ولی چون درگیر مقاله و.. بودم برای کنکور نتونستم مطالعه کنم و تا الان دانشگاه دولتی درس خوندم یک سوال از دوستان دانشگاه آزاد داشتم سختی پذیرششون با آزمون به چه صورته ؟ آیا قبولیش سخته ؟

دوم اینکه اگر من پژوهش محور رو هم ثبت نام کنم بعد دو ترم انصراف بدم چی میشود ؟ هزینه اش چقدر میشه آخه شنیدم پای شرکت و… وسط میاد
اگر شرکت نباشه و خودمون هزینه رو بدیم بازم میشه انصراف داد؟

نشاط
نشاط

پژوهش محور که بسیار آسان پذیرش میکند یک عنوان پایان نامه و یک استاد امضا کند مصاحبه هم که تقریبا فورمالیته است .

علی
علی

سخت نیس فقط ثبت نام کن

دانشجوی دکتری آزاد
دانشجوی دکتری آزاد

قبولی در آزاد قابل مقایسه با دولتی نیست و خیلی آسانتر است .

سهند
سهند

بستگی داره که کجا بخوایند قبول بشید.مراکز استان ها کمی از سایر شهر ها سخت تره و یا واحد های دارای مجوز کمی باید زحمت بکشید ولی اگر فرقی نداره که کجا باشه راحته و سختی نداره.مصاحبه هم فقط مدرک زبان و مقاله های آی اس و همایش می خواند.

دكتر ليلا
دكتر ليلا

با سلام أصلا نميخواد انصراف بديد منم يك ترم پژوهش محور خوندم بعد ترم دوم ثبت نام نكردم و قرارداد را نبردم چون اگر قرارداد إمضاء كنيد نميتونيد بعد انصراف بديد

زهرا
زهرا

ممنون از پاسختون دوستان

من اگر پژوهش محور رو پر کنم و اگر خوشم نیومد از سیستمش بخوام انصراف بدم چی میشه ؟
هزینه اش بیشتر از با آزمون میشه ؟
چون شنیدم بخشی از هزینه رو دانشگاه میده

زهرا
زهرا

خانم دکتر لیلا
متوجه نشدم وقتی ثبت نام میکنیم و یک ترم میخونیم مگه قرار داد هم نمیبندیم ؟
منظورتون از ترم دوم ثبت نام نکردم چیه؟

راضیه.چالوس
راضیه.چالوس

سلام دوستان فرهیخته و گرامی بنده ورددی سال ۹۲ دانشگاه آزاد تهران مرکز در مقطع دکتری معماری هستم تا سال ۹۲ ظرفیت پذیرش دکتری معماری کل کشور در دانشگاه آزاد در حدود ۲۵ نفر بود این ظرفیت در سال ۹۳ به حدود ۴۰۰ نفر در آموزش محور و در سال ۹۴ با تکمیل ظرفیتهای مکرر به حدود ۷۰۰ نفر آموزش محور و ۱۷۰ نفر پژوهش محور رسیده و برای سال ۹۵ تعداد واحدها را از ۲۶ واحد به ۴۵ واحد رسانده است که البته به همین میزان هم پژوهش محور جذب میکنند یعنی از سال ۹۱ که تنها ۲ واحد… ادامه نظر»

حسن
حسن

واقعا فاجعه است

sahar
sahar

بله همینطوره دقیقا

مهدی
مهدی

اس ام اس که ندادند 6 خرداد نتایج اعلام میشود. توی سایت دانشگاه گفته اوایل اردیبهشت

محمد رحیم
محمد رحیم

به نظر من کلیه واحدها مجوز میگیرند با کمی دقت در لیست واحدهایی که مجوز دارند میتوان حدس زد که همه مجوز خواهند گرفت و وزارت علوم هم نهایت همکاری را میکند ولی ای کاش وزارت علوم در این خصوص قدری بیشتر سختگیری میکرد بنده دانشگاههایی را سراغ دارم که مجوز هم دارند ولی اساتیدش بسیار کم تجربه و بسیار جوانند و همینطور امکانات پژوهشی بسیار ضعیفی دارند .مسولین محترم وزارت علوم خواهشمندیم در جهت ارتقا سطح کیفی و حفظ ارزش مدارک دکتری با حساسیت بیشتری این واحدها بررسی شود .

پریسان
پریسان

بله دوست عزیز مجوز میگیرن ولی ممکنه این امر طی چند سال آینده عملی بشه و مجوز بگیرن ،اینطور که من شنیدم میگن استعلام میگیره محل کار یا جایی که مدرکتو ارائه میدی از وزارت علوم و وزارت علوم هم به تاریخ و سال ورود نگاه میکنه ببینه تو اون سال ، واحد دانشگاهی مربوطه مجوز داشته یا نه .

محمد رحیم
محمد رحیم

فکر نمیکنم تا این حد سختگیری کنند .اگر اینطور باشه که خوبه ولی چون داخل ایران هست قوانین دانشگاههای خارج فکر نمیکنم اعمال بشه .در کل بنده به عنوان دانشجو دکتری در واحد علوم تحقیقات بسیار نگران روند پذیرش با تعداد زیاد بدون در نظر گرفتن معیارهای علمی و همینطور نیاز جامعه میباشم .امیدوارم به این مسئله تا دیر نشده هر چه زودتر رسیدگی شود .سال ۹۴ تعداد بسیار بسیار زیادی دانشجو دکتری پذیرش کرده اند در بعضی از رشته ها در حدود ۹۰۰ نفر پذیرش شده و البته هنوز هم نتایج تکمیل ظرفیت بهمن اعلام نشده ..از طرفی دکتری… ادامه نظر»

سنجش
سنجش

سال ورود به واحد مورد نظر باید رشته تایید شده باشه وگرنه با مشکل روبرو خواهیم شد

فرزاد، زیست
فرزاد، زیست

ولی به نطره من رشته های بدون مجوز دانشگاه آزاد شرایط مجوز گرفتن رو اصلا ندارن هم استاد حداقل یک دانشیار ندارن و شرایط ازمايشگاهي هم در حد صفر درصد هست و هیچجوره امکان گرفتن مجوز رو واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اصلا ندارن بخصوص زیست شناسی ژنتیک مولکولی و زیست شناسی سلولی و مولکولی، که برای انجام کارهای پایان نامه باید بريم بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی در زمینه سرطان و ایدز کار کنيم که دانشگاه آزاد در این دو رشته به هیچ عنوان شرایطشو به هیچ عنوان منالوجود ندارد!

حسن
حسن

سال ورود ملاک است

علی مصفا
علی مصفا

با سلام و خدا قوت دو سئوال داشتم:
1-نتایج اولیه دکتری دانشگاه آزاد 95 کی اعلام میشه
2-آرشته جامعه شناشی مسائل اجتماعی واحد تبریز مجوز دارد یانه ؟

سنجش
سنجش

به سایت وزارت علوم و تحقیقات مراجعه کنید همه رشته های مورد تایید وجود دارد به غیر از این رشته واحدها بقیه رشته تایید نشده

نیاز
نیاز

سلام خدمت تمامی دوستان
بچه ها من فرمت مقاله نویسی برای مجله برق و الکترونیک ایران رو میخوام و از اونجایی که رو سایت خودشون فعلا دسترسی بهش ممکن نیست اگه کسی میتونه کمک کنه مرسی. البته شاید اینجا جاش نبود ولی گفتم شاید بچه ها داشته باشن.

فرزاد، زیست
فرزاد، زیست

سلام و تبریک عید باستانيمون، من حدودا بعد از 3ماه اینا به این سایت سر زدم و باید بچه های دکتری آزاد بشدت پیگیر مجوز رشته های دانشگاه آزاد باشیم و الان مثلا دانشگاه آزاد همدان برای رشته من زیست شناسی سلولی و مولکولی دارای 3تا هیئت علمی میباشد که يکيشون دانشیار و هیئت علمی دانشگاه تهران و يکيشون استادیار و هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان و يکيشون استادیار و مدیرگروه و هیئت علمی دانشگاه آزاد همدان هستند و امکانات آزمایشگاهی هم در حد صفرمیباشد که مجبوریم خارج از دانشگاه آزاد همدان روی پایان ناممون کار بکنیم، پس واحدهای… ادامه نظر»

فرزاد، زیست
فرزاد، زیست

به مدیریت محترم پی اچ دی تست سلام عرض کرده و ضمن تبریک عید سال 95، خواهشمندم که بزرگی کنند و یک پنجره ي جداگونه ای رو با عنوان مثلا همفکری دانشجویان دکتری در مورد مجوز رشته های دانشگاه آزاد، باز کنند که همه بچه های دکتری آزاد با مخالفت هاشون نسبت به برنامه های دانشگاه آزاد در خصوص رشته های بدون مجوز، مشورت و مخالفت هاشونو به اطلاع و آگاهی مسئولین دانشگاه آزاد و از همه مهمتر به درگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم برسونند، چون مسئولین دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری این… ادامه نظر»

پریسان
پریسان

سلام ، خدا خیرتون بده ، یکی پیدا شد یه همچین پیشنهادی بده ، واقعا باید فکر اساسی کرد چون بیشترین ضربه رو دانشجو میخوره ، آخه بگو وقتی رشته هاتون مجوز ندارن و اساتید مرتبه علمی شون در حدی نیست که بخوان تو مقطع دکتری تدریس کنند چرا تو دفترچه اسامی این رشته ها رو میارید ، منم موافقم که باید همگی اعتراض کنیم ، منم اولین انتخابمو بعد از انتخاب رشته و مهلت ویرایش متوجه شدم مجوز نداره وگرنه هیچوقت انتخابش نمیکردم ، آقا فرزاد شما میدونی امسال مصاحبه دکتری آزاد چطوریه ؟ من واحد انتخابی اولم مجوز… ادامه نظر»

پریسان
پریسان

سلام ، خدا خیرتون بده ، یکی پیدا شد یه همچین پیشنهادی بده ، واقعا باید فکر اساسی کرد چون بیشترین ضربه رو دانشجو میخوره ، آخه بگو وقتی رشته هاتون مجوز ندارن و اساتید مرتبه علمی شون در حدی نیست که بخوان تو مقطع دکتری تدریس کنند چرا تو دفترچه اسامی این رشته ها رو میارید ، منم موافقم که باید همگی اعتراض کنیم ، منم اولین انتخابمو بعد از انتخاب رشته و مهلت ویرایش متوجه شدم مجوز نداره وگرنه هیچوقت انتخابش نمیکردم ، آقا فرزاد شما میدونی امسال مصاحبه دکتری آزاد چطوریه ؟ من واحد انتخابی اولم مجوز… ادامه نظر»

فرزاد، زیست
فرزاد، زیست

مصاحبه ها شاید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برگزار بشه، چون 60_70% رشته های بدون مجوز دکتری آزاد حذف میشه به احتمال خیلی زیاد، ولی ماها باید مخالفتمونو اعلام بکنیم و اميدوارم همه دوستان دکتری آزاد از همین پنجره حداقل اعتراضات خودشونو اعلام بکنند که من خودم از همین طریق رسانه ایش کنم و زودتر به نتیجه برسیم و شهریور ماه خیلی ديره، چون نتایج ها اعلام میشه و نمیشه کاریش کرد و سال 92 تعداد پذیرفته شدگان دکتری آزاد 4هزار نفر بود و سال 93 حدودا 8هزار نفر که منم جزو ورودی 93 بودم و سال 94 حدودا 13هزار نفر… ادامه نظر»

mahan
mahan

نتایج تکمیل ظرفیت آزاد کی اعلام میشه؟؟؟

م ح
م ح

سلام نتایج دکتری آزاد کی اعلام میشه

فرزاد
فرزاد

٦ خرداد

نگار
نگار

کی گفته 6 خرداد؟؟؟؟؟

Azadeh
Azadeh

سلام
ببخشيد شما کدوم فرزاد هستید؟؟؟؟؟؟!!!

نگار
نگار

اول اردیبهشت

hanieh.بیخیالش شدم
hanieh.بیخیالش شدم

اس ام اس دادن به همه که 6 خرداد شما چحوری میگید اردیبهشت؟

دکترا
دکترا

متاسفانه طبق دستور معاونت وزیر علوم بعضی رشته ها در مقطع دکترا هم مورد تایید نیستند شانس من رشته برنامه ریزی شهری مشهد و شیروان شرکت کردم هردو مجوز ندارند باید قبلا اطلاع رسانی میشد

محمد
محمد

سه ساله اطلاع رسانی میشه ولی قبولی در مجوزدارها سخته

فراز
فراز

با سلام
یک سوال دارم و بسیار ممنون می شم اگر کسی که می داند پاسخ دهد :
رشته محل هایی که در دفترچه دانشگاه آزاد آمده و بر اساس آن انتخاب کرده و در بهمن ماه94 آزمون داده ایم هم مشمول بحث فوق می شوند و ممکن است در میانشان رشته محل های بدون مجوز هم باشد؟
قابل ذکر است که ظرفیت پذیرش دانشجو در هر کدام از رشته محل های دفترچه، 18 نفر برای رشته های علوم انسانی و 15نفر برای رشته های علوم پایه است!

Arash
Arash

بله شامل هستن برخي از كد رشته ها فاقد مجوز لازم ميشن
كه مي تونين با مراجعه به سايت وزارت علوم ليست كد محل هاي داراي مجوز رو در بيارين
هر كد رشته اي خارج از اون فاقد اعتبار لازم هست

جعفرزاده
جعفرزاده

بله شامل رشته محل های امثال هم میشود به سایت وزارت مراجعه کنید

محمد
محمد

بسیاری از این واحدهایی که قصد پذیرش دکتری دارند حتی شایستگی (استاد مناسب و … ) پذیرش ارشد را هم ندارند.
در ضمن کلاس دکتری نبایستی بیش از 5 نفر باشد زیرا کیفیت آن بشدت پایین میاد