//آزمون دکتری 95 در پیچ و خم تصمیمات تدریجی

مدرسان شریف

استاد وکیلی

آزمون دکتری 95 در پیچ و خم تصمیمات تدریجی

در حالی به روزهای اعلام نتایج آزمون کتبی دکتری تخصصی و مصاحبه دانشگاه‌ها نزدیک می‌شویم که هنوز سؤالات زیادی از داوطلبان بی‌جواب مانده است.

به گزارش پی اچ دی تست، تغییر در شیوه برگزاری آزمون دکتری 95 اولین بار در خرداد ماه 1394 مطرح شد و حاکی از حذف کنکور تخصصی و واگذاری پذیرش به دانشگاه‌ها بود. پس از چندی نیز جزئیات این آزمون مبنی بر حضور دروس اصلی پایه به همراه زبان و استعداد تحصیلی به منظور کسب حد نصاب لازم به عنوان مجوز ورود به آزمون تخصصی دانشگاه‌ها اعلام شد.

لازم به ذکر است که اگر چه از همان ابتدا اعلام شد روند اجرایی آزمون دکتری 95 مشخص است، اما جزئیات آن به تدریج به اطلاع داوطلبان رسانده شد، به نحوی که اطلاع‌رسانی در رابطه با جزئیات بیشتر مواد امتحانی دروس پایه آزمون سازمان سنجش به مرداد ماه 94 موکول شد و در حال حاضر نیز همچنان سؤالاتی در رابطه با نحوه پذیرش دکتری 95 برای داوطلبان مطرح است.

در تیرماه 94 خبر از تجمیع رشته‌ها در قالب مجموعه‌‌ها به میان آمد و این امر بدان معنا بود که دروس تخصصی در حد کارشناسی و بدون توجه به گرایش مقطع کارشناسی ارشد داوطلبان طرح خواهد شد. در نهایت اواسط مرداد ماه جزئیات رشته‌های امتحانی تجمیع‌شده در مجموعه‌ها و نیز جزئیات سه درس پایه مطرح در آزمون دکتری 95 اعلام شد که منجر به اعتراض بی‌پاسخ داوطلبان برخی رشته‌های امتحانی گردید.

شیوه‌نامه نحوه برگزاری مرحله دوم آزمون دکتری 95 و پذیرش توسط دانشگاه‌ها در اسفند ماه 1394، در حالی که زمان زیادی تا برگزاری آزمون دکتری باقی نمانده بود، منتشر شد و اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه انتخاب رشته نیز پس از برگزاری آزمون سازمان سنجش تنها از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها اطلاع‌رسانی شد.

انتخاب رشته پیش از اعلام نتایج

در حالی که زمان انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری 1395 هفته اول اردیبهشت‌ماه اعلام شده بود و نیز این موضوع که به نظر می‌‌رسید پذیرش مستقل در کنکور دکتری به معنای عدم انتخاب رشته داوطلبان باشد، خبر انتخاب رشته داوطلبان در 17 فروردین سال جاری منتشر شد. انتخاب رشته‌ای که تشدید سردرگمی و نگرانی داوطلبانی را به دنبال داشت که پیش از این نیز نامشخص بودن روند آزمون آنها را آزرده بود.

اما این انتخاب رشته چیزی همانند انتخاب رشته معمول کنکور در مقاطع مختلف نخواهد بود، بلکه مطابق «شیوه‌نامه انجام مرحله دوم پذیرش دکتری 95»، این انتخاب رشته فقط به منظور تعیین حدنصاب پیشنهادی این سازمان در کد رشته‌محل‌های مربوطه صورت می‌گیرد. از آن‌جا که داوطلبان پیش از این اقدام به انتخاب گرایش و رشته مورد نظر خود برای مقطع دکتری نکرده‌اند، سازمان سنجش به منظور اطلاع از وضعیت نمره تراز داوطلبان و اطلاع‌رسانی به دانشگاه‌ها جهت اعلام حداقل نمره تراز مدنظرشان، این انتخاب رشته عجیب صورت خواهد گرفت.

انتخاب رشته‌محل به منظور شرکت در جلسه مصاحبه دانشگاه‌ها، پس از اعلام نمره تراز توسط دانشگاه‌ها صورت خواهد گرفت و پذیرش دانشگاه‌ها به صورت مستقل و بدون توجه به این انتخاب رشته خواهد بود.

انتخاب رشته/گرایش‌های دارای آزمون اختصاصی همزمان

از جمله سؤالاتی برای داوطلبان مطرح است این است که نحوه اعلام حدنصاب نمره تراز برای دوره‌های شبانه و پردیس چگونه است. مطابق آن‌چه که اعلام شده، برای هر یک از این دوره‌ها، حد نصاب جداگانه‌ای اعلام خواهد شد.

موضوع دیگر این است که با توجه تجمیع رشته‌ها در مجموعه‌ها و آزمون مشترک مرحله اول، آیا امکان انتخاب رشته/گرایش‌های مختلف دارای آزمون همزمان وجود دارد یا خیر. مطابق آن‌چه در اطلاعیه دانشگاه تربیت مدرس اعلام شده است، داوطلب هر رشته/گرایش می‌تواند در دوره روزانه و یا نوبت دوم ثبت‌نام نمایند، ولی ثبت‌نام داوطلب در بیش از یک رشته/گرایش در صورتی که رشته/گرایش‌های انتخابی دارای آزمون کتبی اختصاصی همزمان باشند، مجاز نیست.

مواد امتحانی آزمون کتبی اختصاصی دانشگاه‌ها

علاوه بر این، اگر چه اعلام شده است که ارزیابی تخصصی توسط گروه‌های آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در بازه زمانی ۹۵/۲/۱۱ لغایت ۹۵/۴/۳۱ صورت می‌گیرد، هنوز تعداد زیادی از دانشگاه‌ها اقدام به اعلام مواد امتحانی آزمون کتبی اختصاصی خود ننموده و این امر نیز به نگرانی داوطلبان دامن زده است.

نحوه تأثیر آزمون کتبی اختصاصی دانشگاه‌ها و مصاحبه در پذیرش نهایی

در رابطه با نحوه تأثیر آزمون کتبی و شفاهی دانشگاه‌ها، به نظر می‌رسد روال این گونه است که هر یک از دانشگاه‌ها ضریب خاصی برای نمره کسب‌شده در هر یک توسط داوطلبان درنظر خواهند گرفت و مجموع امتیاز حاصله را به عنوان نمره نهایی داوطلب درج خواهند کرد.

میزان تأثیر آزمون کتبی سنجش در پذیرش نهایی

اگر چه گفته شده بود که پذیرش نهایی بدون توجه به آزمون برگزار شده توسط سازمان سنجش است، اما در نهایت تأثیر دادن این آزمون در پذیرش نهایی به دانشگاه‌ها واگذار شد و برخی دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه اصفهان سهمی برای این آزمون در تعیین پذیرش نهایی داوطلبان قائل شده‌اند.

آزمون دکتری 95 در پیچ و خم تصمیمات تدریجی
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۵-۱-۱۷ ۲۳:۰۴:۳۱ +۰۴:۳۰۷ فروردین, ۱۳۹۵|دکتری سراسری|۲۴۷ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
leila
leila

سلام دوستان عزیز به نظرم اکثر دوستان به امید پیدا کردن کار وموقعیت بهتر تو زندگی میخوان دکترا بخونن ولی من زیاد مطمعن نیستم برای چی میخوام دکترا بخونم؟شاغل هستم ازدواج کردم بچه هم دارم ولی اینها منو قانع نمیکنه میخوام دانشگاه آزاد دکتری بخونم نظرتون چیه؟

م.ح
م.ح

خواهش ميكنم
محيط خوابكاه رو بايد بريد از نزديك ببينيد خوابكاه خصوصي
مثل خوابكاه دولتي نيست،هميشه سخته و از همه قشري هست

من شنيدم اينجا خوبه
شش ماهه بي خبرم البته

انشاا…هرجي خير باشد براتون انفاق بيفتند
و …

يا علي

خ
خ

متشکرم ازتون بله حق با شماست باید از نزدیک دید من که دیگه درمونده شدم چون هر جایی نمیشه رفت با خودم قرار بستم فقط لوکساشو انتخاب کنم که حداقل در حد متوسط باشن, ممنونم از شما التماس دعا.

م.ح
م.ح

سكته ندارد تلاشمان رو كرديم

اول كفتند انتخاب رشته فرضي
الان جيزي ديكر كفتند

توكل برخداي مهربان

خدا يار و ياور همه باشد

آموزش زبان
آموزش زبان

وای بچه ها دوشنبه نتیجه میاد، دارم سکته میکنم

م.ح
م.ح

سلام
خوابكاه بهشت توي خيابان زرتشت غربي كوجه موسوي بلاك ٣
يا برو روزنامه همشهري قسمت نيازمنديها اقامتگاههای دخترانه

موفق باشيد

خ
خ

متشکرم دوست عزیز

امیدوار
امیدوار

بچه ها سازمان سنجش اعلام کرده جواب 2 شنبه!!!!!!ما رو گیج کردن

خ
خ

سلام دوستان ببخشید که اینجا سوالمو مطرح میکنم تا هر کی میدونه کمکم کنه چون دیگه مستاصل شدم من یه خوابگاه دخترانه خوب توی تهران میخوام کارمندی, خوابگاه چتر و خوابگاه خانم شکیبا رو دیدم که من نمیدونم برای چی اسمشو گذاشتن خوابگاه محل کارم پونکه اما اگه کسی جایی رو میشناسه که خوابگاه دخترانه خوب و لوکس و تمیز و امنه بهم معرفی کنه
کمی هم دور باشه مهم نیست فقط خواهشن خوب و امن و تمیز باشه
هر کسی تجربه شو داره لطفا راهنمایی م کنه هزینه شم برام بگید ممنونتون میشم و دعا گو.

نسترن
نسترن

خ وصال- كوچه شهيد عباس شفيعي- پلاك 2- خانم كريمي.

mba
mba

سلام دوست عزیز خوابگاه پایتخت. پایین تر از سه راه جمهوری روبروی سینما شهر قشنگ. خودم تو این خوابگاه بودم. ساختمان یه هتل بوده که چند ساله شده خوابگاه. هراتاق سرویس بهداشتی جداگانه داره.(که بنظر من نکته مثبتش بود) هزینشم نسبت به حاههای دیگه مناسبتر بود. تنها مسئله ای که زمانی که اونجا بودم ازارم میداد این بود که یخورده خسیسن و این بود که کولر رو ساعتی روشن میکردن و منم شدیدا گرمایی بودم.(شاید الان دیگه اینطور نباشه) در هر صورت بین خوابگاههایی که رفتم دیدم از همه بهتر بود. هرچند بپای خوابگاه دولتی که بودم نمیرسه. امنیت منطقه… ادامه نظر»

امیدوار
امیدوار

حداقل رشته شما رو دانشگاها اعلام کردن منابع رو!ما که هیچی معلوم نیست!من واقعا نمیدونم چیکار کنم،اعصابم بهم ریخته،خب زودتر تکلیف ما رو روشن کنن!

دوستان جواب
دوستان جواب

سلام دوستان مگه تو شیوه نامه آزمون کتبی قدغن نیست. تو رشته ما هر دانشگاهی با یه منابع خاصی آزمون کتبی گذاشته.

مهسا
مهسا

سلام
خیر دوست عزیز. طبق شیوه نامه، دانشگاه ها مختار هستن آزمون کتبی برگزار کنن و بسیاری از دانشگاه ها هم این کارو کردن.

حسین
حسین

دوستان امیدوار باشیم. هر چند شاید خیلیم اسون نباشه. با نا امیدی فقط زندگیمون سخت تر میشه
موفق باشید

majid
majid

دوستان مگه قرار نبود آزمون کتبی قدغن بشه – تو رشته ما هر دانشگاهی داره با منابع مختلف آزمون میگیره یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مجید
مجید

نه ازمون کتبی قدغن نیست بلکه گفته شده دانشگاه ها اختیار دارن ازمون کتبی و شفاهی برگزارکنند.(((((((:

آموزش زبان
آموزش زبان

دوستان خودتون رو اذیت نکنید. بابا روند این ازمون و بلاتکلیفیش ب قدر کافی دغدغه افرین هست دیگه اینا ک مسایل جانبیه. الان باید انرژیمون رو متمرکز کنیم روی هدف. کسی ک الان توی جریان ازمون هست تصمیمشو گرفته ک شرکت کرده. بعدم ببینید مردم قرار نیست همه مثل هم فکر کنن. درست یا غلط هرکس نظری میده. بشنوید و بگذرید.
امیدوارم هممون بتونیم سربلند باشیم توی شرایطی ک انقدر پراز ابهامو پیچیدگیه.

احترام
احترام

بیایید با همدیگر یکدل ومهربان باشیم و همدیگر را در رسیدن به اهداف یاری بدهیم….
تا اینکه بخواهیم برای مرد یا زن جامعه مان تکلیف تعیین کنیم یا به جای شخصیتش تصمیم بگیریم وبگیم تو از کاری که من میگم فقط لذت ببر…
جامعه ای که نظر استاد دانشگاهش در مورد زن این باشد ……همان بهتر که عقب افتاده باشد…..

kaveh55
kaveh55

سلام دوستان به حرف ها و اخبار بی پایه توجه نکنید با آرامش و متانت به هدف خود فکر کنید حتما نتیجه می گیرید. مطمئن باشید هیچ تلاشی بدون نتیجه نخواهد بود. برای تحصیل در دوره دکتری باید به رشته خودتون واقعا علاقه مند باشید و تلاش کنین در اون زمینه پیشرفت کنین به فکر کار بعد از دکتری نباشین وقتی در رشته خودتون رشد کردین و موفق شدین هر نقطه دنیا که بخواین میتونین کار کنین من نمونه این افراد رو زیاد دیدم که داخل و خارج کشور دارن کار می کنن و از زندگی لذت میبرن. به امید… ادامه نظر»

م.ح
م.ح

سلام

مرد مسن عاشق تحصيل مرحبا
جملات شما به من اميد داد
من هم خودم رو با زماني كه غمكين بودم و تحصيل رو رها كرده بودم
با الان كه به فكر ادامه تحصيل هستم مقايسه ميكنم
ميبينم جقدر روحيم تغيير كرده
خوب برخي جيزها رو ندارم

جه كنم تلاش كردم خوب خدا ناخؤاسته

ادم برخي موارد دست خودش نيست غصه جز غم جي داره
توكل برخدا
سعي ميكنم تا لحظه اخر عمرم تلاش كنم جه موفق شوم جه نشوم
واقع بين هستم اما بايد قبول كرد نااميدي مرك هست

يا حق

سالار
سالار

متاسفانه بعضی دوستان موجبات ناامیدی بقیه را فراهم میکنن،بهتره که عزیزان ناامید نشن و به تلاششون ادامه بدن هیچ تلاشی بی نتیجه نمیمونه

م.ح
م.ح

سلام مجدد علي اقا تمام حرفهاي،شما متين و درست، همه ما موارد شما رو ميدونيم،.عرض من جيز ديكري است، اكر،شخصي شرايط كار .ازدواج و بجه دارشدن نداشته باشد خوب بايد به نظر،شما جكار كند بخصوص براي ماها كه در شهرهاي مرزي،هستيم ؟؟؟؟؟امكان كار خصوصي نيست، بيماري روحي زياد شده است، با غصه جيزيهايي كه نداريم كاري درست،ميشود ؟خودم رو عرض ميكنم جز ادامة تحصيل راهي نميشناسم، بهتر است سكوت كنيم وبراي ديكران نسخه نميبجيم من جند سال بين كارشناسي و ارشدم فاصله بود همه كفتند كار بيدا كن ازدواج كن خوب نشد بايد بياييم شرايطمان رو به ديكران بكوييم !!!!جرا… ادامه نظر»

!!!!!!
!!!!!!

سلام دوستان فرصت بسیار کمی تا شروع ازمون کتبی باقی مانده است که بایستی سعی کنید این فرصت طلایی را از دست ندهید من به عنوان یک دانشجوی دوره روزانه در مقطع دکتری به شما عزیزان توصیه می کنم که خودتان منابع احتمالی ازمون را حدس بزنید بنده منابع اعلام شده در چند دانشگاه در حیطه رشته خودم را مشاهده کرده و به این نتیجه منطقی رسیده ام که اساتید هر دانشگاه ترجیح می دهند سرفصل هایی که در مقطع دکترای دانشگاه خود تدریس می کنند همان منابع و سرفصل ها هم برای ازمون کتبی ورودی دکترا در نظر بگیرند… ادامه نظر»

مرد مسن عاشق تحصیل
مرد مسن عاشق تحصیل

دوستان سلام از قدیم گفته اند خسروان مصلحت خویش بهتر دانند و همچنین باز گفته اند از این ستون تا ستون دیگر فرج است ( این ستون فوق لیسانسه و ستون دیگر دکتری) و گذشته از ان تحصیل در دوره دکتری برعکس دانشگاه آزاد که شهریه ای ندارد بلکه بدون هیچ تعارفی اگر دو شخص دارای مدرک یکی ازاد و دیگری دولتی باشند و در شرایط مساوی متاسفانه امروزه اقبال بیشتری متوجه دکترای دولتی است… با این مصادیق عقل سلیم حکم میکند که انسان باید راه ترقی و بیشرفت را طی کند. … من در سن بالای 50 سالگی علیرغم… ادامه نظر»

محمد حسن
محمد حسن

دوست عزیز دانشجوی دکتری با سلام

خیلی ممنون که دارین دوستان رو راهنمایی می کنین ببخشید رشته شما چیه؟ خواهشا در مورد مرحله دوم بیشتر به دوستان کمک و راهنمایی کنید.موفق باشید در پناه حق.

!!!!!!
!!!!!!

باسلام من رشته زمین شناسی گرایش چینه و فسیل دانشگاع اصفهان هستم در گرایش من جمعا 7 دانشگاع ظرفیت پذیرش دارد که امسال تاکنون دو دانشگاه ظرفیت اعلان کرده 4 دانشگاه ظرفیت نداشته و دانشگاه هفتم هم هنوز چیزی نگفته از اونجایی که با دوستان پترولوژی در ارتباط هستم و از دروس ارائه شده در دانشگاههای مختلف در این گرایش مطلع هستم مطلب فوق را خدمتتان عرض کردم با این حال انچه که مهم است اینه که اساتید از یک دانشجو و یا بهتر بگم داوطلب دوره دکتری اتنتظار دارند که بتواند سوالات و مجهولات رشته خودش را تحلیل و… ادامه نظر»

محمدحسن
محمدحسن

دکتر جان ممنون از راهنمایی تان

بنده با حرف های شما کاملا موافقم.

موفق و پیروز باشید.

از شریف
از شریف

سلام-با توجه به فضای بحث یه نقل قولی از یه جا یادم افتاد به این مضمون: “من در هر لحظه از زندگی خودم با اضطراب و نگرانی همراه بودم ولی هر گز اجازه ندادم که منو از انجام دادن حتی یکی از کارایی که می خواستم انجامش بدم مانع بشه”

PHD_95
PHD_95

سلام دوستان
من ی سوالی دارم که ذهنمو خیلی درگیر کرده اگه اطلاعاتی دارید جواب بدید ممنون میشم.
من مهر 94 دوره روزانه دفاع کردم.اما هنوز کارای فارغ التحصیلی انجام ندادم و مدرک ندارم… به دلایلی.آیا زمان ازمون کتبی و مصاحبه مدرک در دست لازمه؟
با تشکر و آرزوی موفقیت و خبرای خوش برای همه دوستان.

مجید
مجید

سلام کارهای فارغ التحصیلی یک روزه انجام میشه حالا اگه وام هم گرفته باشی فکر نمیکنم وقت انچنانی ببره اگه اقدام نکردی اقدام کن چون فکر کنم لازم میشه

...............
...............

سلام دوست عزیز اره باید مدرک داشته باشی کارای مدرکت دقیقا یک روزه است نگران نباش

امیدوار
امیدوار

بچه ها چه جالب،دانشگاه های خوب اعلام کردن آزمون کتبی ندارن!شریف و امیرکبیر!

از شریف
از شریف

سلام-من خودم از شریف مدرک گرفتم-و تجربه مصاحبه امیرکبیر رو هم داشتم-شریف از این نظر که از قبل می خواد مدارک رو اسکن شده بفرستن بر خلاف بقیه دانشگاهها عمل می کنه و موجبات شک کردن رو فراهم میکنه-امیرکبیر هم از این جهت که سوالهای خیلی بیش از حد تخصصی در حد مقاله های همون فرد مصاحبه کننده میپرسن خلاف عدالت و رویه متداول عمل میکنه-من فکر می کنم بره همینه که آزمون کتبی نمیگیرن

زهرا
زهرا

منظورادامه ندادن نیست ناامیدی نیست ادامه دادن اگاهانه است …

علی منتظر
علی منتظر

خوشحالم که دقیقا منظورمو درست متوجه شدین
ان شاالله که سال جدید به همه ی ارزوهاتون برسید ☺

مجید
مجید

قطعا کسی که تا این مقطع اومده ومیخواد دکترا بخونه دارای اهدافی برای خودش هستش که سختی هایی رو تا الان تحمل کرده چطور به خودتون اجازه میدید در مورد دیگران اظهار نظر کرده و برای دیگران هدف تعیین کنید ایا فکرمیکنید بقیه به اندازه شما نمیفهمند و فقط شما میفهمید بقیه مصلحت خود را نمیداند وشما میدانید اینجا خیلی حرفها رو که میزنم چاپ نمیشه وگرنه بهتر جوابت میدادم

از شریف
از شریف

سلام-آقا مجید شما هم به نظر میاد دارید بره دیگرون هدف تعیین میکنید بره اینکه نفی یه هدف خودش یه جوری تعیین هدف بره دیگرونه-بعد هم مگه تعیین هدف بره دیگرون به معنای پیشنهاد هدف بره دیگرون عیبی داره؟ مگه در مدرسه و دانشگاه اهداف رو مسئولین برامون تعیین نمیکنن؟ مگه توی همین آزمون دکتری سازمان سنجش هدف رو تعیین نمیکنه بره ما؟ یعنی معلوم میکنه هدف شما باید این باشه که این کارها و مراحل رو طی کنید- و با ما هم مشورت نمیکنه-اگه دقت کنید کمتر جایی پیدا میشه که تعیین هدفها دست ما باشه-و این معنیش اینه… ادامه نظر»

مجید
مجید

عجب قیاسی انجام دادی معنی تایین هدف رو هم فهمیدیم((((:

از شریف
از شریف

چاکر آقا مجید! راست میگین-بیان من ضعیف بود و حق مطلب ادا نشد-حرفای علی منتظر چند تا اشکال داره که گفتن همش طولانی میشه مثلاً اینکه میگه دکترا گرفتن فقط بره کار علمی تمام عمری معنا داره-اما من حرف علی منتظر رو اینجوری فهمیدم که 2 جور میشه دکترا گرفت: یه مدل اینطوری که خودمونو کامل وقف علم کنیم و به بقیه جنبه های زندگی توجهی نداشته باشیم(خیلیا در تاریخ علم و فرهنگ غرب همینطوری بودن و کامل وقف علم شدن)-و این در صورتی خوبه که بعدها پشیمون نشیم که چرا فلان جنبه زندگی رو کاملاً سرکوب کردیم-روش دوم اینکه… ادامه نظر»

علی منتظر
علی منتظر

ممنون دوست شریفی، بنظر من هم اقا مجید برخورد درستی با مساله نکردند و هنوز تفاوت پیشنهاد و بررسی مساله از جوانب مختلف رو با تعیین تکلیف برای افراد درست در نیافته اند.
شاید لازم باشه به برخی زمان داد تا درست متوجه شوند و ایمان دارم اون روز میاد هر چند دیر

مجید
مجید

خیلی ممنون که شما درست متوجه شدی وبقیه رو گاه میکنی…. اینطور میگن که تا سن چهل سالگی نوع تفکرافکار ادمی شکل میگیره… افکار شما هم اینطور شکل گرفته… امیداوارم موفق وشاد باشید یاعلی((((((((:

زهرا
زهرا

دوستان این محدودیت سنی چهل وپنج سال رو مطمئنید?

علی منتظر
علی منتظر

بله، با مدرک فوق لیسانس حداکثر 35 سال و دکتری 45 سال

زهرا
زهرا

دوستان من به هشتاددرصدصحبت های ایشون باورقلبی دارم این افسرده شدن نیست بلکه کمی واقع بینی است هرگز به معنای ناامیدی نیست…

مجید
مجید

شما هم اگه باور قلبی داری میتونی ادامه ندی

دکتری۹۵
دکتری۹۵

دوستان مطمئنین اگه شبانه و پردیس قبول شن و نرن هم محروم میشن؟؟؟؟قبلا این قانون فقط برای روزانه ها بودا
بعدم علی آقا خیلی رک نوشتن حالا شما چرا جبهه میگیرین به نظر من راست میگن اما یه خورده تند گفتن شما خوب برداشت کنین
ایشالا همه هم قبول شیم

مجید
مجید

نسخه پیچیدن برای زندگی بقیه میشه رک گویی خوب شد شما معنی رک گویی رو گفتید ما هم فهمیدیم

محمدی
محمدی

کسی که ندونه که چه جوری باید تو زندگیش شاد باشه و یه زندگی بی هدف داشته باشه چه ازدواج کنه و یا نکنه هیچ وقت از زندگیش راضی نیست. همون طور که این قدر اطراف خودم میبینم که ازدواج کردن و راضی نیستن. نمی خواستم بگم اما از جو نامیدی که میبینم مجبور شدم که بگم. خودم الان دانشجوی دکترای روانشناسی یکی از دانشگاه های تهران هستم .بعضی وقت ها برای اینکه مرور خاطرات گذشته بشه میام به این پیج سر میزنم. برای من که شرایط بعد از قبول شدنم کلی تغییر کرد. نمونه اش پیشنهاد راه اندازی بخش… ادامه نظر»

مردودی ۹۴
مردودی ۹۴

دوست عزیز آقا “علی” از نظری که نگاشته بودی موارد زیر را استنباط کردم:
مهندس ارشد شرکت آمریکایی چطور فکر ادامه تحصیل در ایران است!!!
پارسال قبول شده ولی امسال چطور از کنکور محرونم نشده!!
دیدگاه به خانمها فقط در حد ازدواج‌!!
برادر من بجای نصیحت کردن و دلسوزی به فکر تغییر افکار و صداقت در بیان باش

ف.ع
ف.ع

من متاسفم برای ایشون با افکاری که در خصوص خانم ها دارن. شاید یکم دیر شده ولی منم موافقم به فکر تغییر افکارت باش.

حنان
حنان

واقعا متاسفم برای عزیزانی که یک نصیحت دوستانه و کاملا خیرخواهانه رو به این شکل جسورانه پاسخ میدن.
توصیه دوستانه یا پذیرفته میشه و یا خیر، دیگه دلیلی برای جسارت نیست.
کمی منطقی و واقع بین باشیم.

علی منتظر
علی منتظر

من ازتون ممنونم و امیدوارم دوستان دیگه هم اینو متوجه بشن
بودن دوستانی مثل شما ادم رو دلگرم میکنه. شاد باشید همیشه ☺

مردودی ۹۴
مردودی ۹۴

نصیحت های آقا علی رو دوستانه نمیدانم به دلیل موارد زیر: اگر دکتری جای پژوهش است پس چرا صحبت از ارتقا شغلی میشود؟ چطور فردی که در یک شرکت مهندسی شاغل است و در دانشگاه هم هیات علمی است به گفته آقا علی میخواهد ۵ سال کار پژوهشی انجام دهد و چطور با این مشغله کاری، وقت برای کارهای پژوهشی باقی می ماند؟ دیدگاه به اهمیت ازدواج و بچه دار شدن و مقدم بودن آن بر درس، به نظر بنده دیدگاه درستی نیست؟ به نظر بنده الان که دوستان وقت زیادی را صرف کنکور کردند، منطقی است که یکی دو… ادامه نظر»

علی منتظر
علی منتظر

با سلام خدمت دوستان گرامی ظاهرا نوشته ی من در برخی دوستان سو تفاهماتی ایجاد کرده که بدینوسیله تصحیح میکنم: 1- اگه من کلی وقت گذاشتمو مطلب تایپ کردم هدفم صرفا خیرخواهی بود و انتقال تجربه به دوستن و گرنه اگه همه ی عزیزان دکتر بشن یا نشن فرقی به حال من نمیکنه 2- حرف خانم روانشناسی درسته و من در مرز 40 سالگی هستم و باحتمال قوی از اکثریت قریب باتفاق دوستان با سابقه تر و قدیمی تر هستم و قاعدتا بحسب سنم تجربیاتی دارم که شاید هنوز برخی دوستان بهش نرسیده باشند. قبول دارم چهل سالگی برای بهره… ادامه نظر»

محمدی
محمدی

ممنون از نظراتی که دادید اما مثل اینکه از شرایطی که حاکم بر جامعه هستش کاملا بی خبرید ، اگر که شرایط ازدواج و کار محیا بود حتما خانم ها هم ازدواج می کردن و هم کار و دیگه به فکر ادامه تحصیل نبودن ، اینو کسی داره مینویسه که تمام شرایط درک کرده . در این دوره برای ازدواج به مال و ثروتت نگاه می کنن ونه به خودت . البته به شخصه به زندگی به شکل دیگه ایی نگاه می کنم. تا شرایط درک نکرده واقعا حقه هیچ گونه اظهار نظری نداریم. ازدواج تنها راه خوشبختی یه انسان… ادامه نظر»

رامین
رامین

با سلام و احترام
دوست عزیز مخاطبین شما اکثرا دچار سوء برداشت شده اند. تقریبا تمام مطالبی که فرمودید عین واقعیت است. درک واقعیت در اکثر موارد نیاز به تجربه دارد و بیشتر این دوستان جوان و فرهیخته در محیط های آکادمیک بوده و اوج تجربه کاریشان هم در حد تدریس بوده است.به هر حال از نظرات ارزشمند شما سپاسگزارم.

فریبا
فریبا

سلام یه سوال داشتم من که رشته حسابداری هستم برای مصاحبه وآزمون کتبی چه منابعی روبایدمطالعه کنم؟

م.ح
م.ح

سلام

نظرات برخي از دوستان رو خوندم .من يك خانم
خوب اكر يك موقعيت خوب با توجه به شرايطم بود ازدواج ميكردم
خوب،نيست، هركس از خودش و شرايطش بيشتر خبر دارد

خوب

دست روي دست بكذارم و به ادامه تحصيل فكر نكنم كة روحم آزرده ميشه .من هر وقت درس ميخونم هوجند سخته
اما اميد به زندكي دارم .و… .
به نظرم ببخشيد اين رو عرض ميكنم

بهتره براي ديكران نسخه نبيجيم .

ديكران خؤدشان عاقل و بالغ هستند اكر شرايط كار و ازدواج فراهم باشد در حد متوسط

نه ايده ال

خوب نياز به كفتن ديكران نيست،

با احترام

يا حق

١٢فروردين ٩٥

فاطمه
فاطمه

دقیقا… سخنان شما حرف منم هست… این دوست بیشتر خانم ها را ناراحت کردند با این نظراتشان… در مجموع شیوه بیان مناسبی نداشتند…
خوبه نگفتن هر خانمی دکتری بخواهد بخواند زنده بگور باید بشود.

فریبا
فریبا

باعرض سلام خدمت همه دوستان.وباتشکرمخصوص ازعلی آقاکه حسابی آب پاکی رورودستم ریختن وحسابی باعث افسردگی من شدن.منم سنم بالاست بنابه دلایلی دیرشروع به درس خوندن کردم یعنی بعدازدواجم.ولی معدلم بالاست توارشدهم حسابی تلاش کردم جزونمرات الف هستم(معدل بالای١٨) اومدم دکتراامتحان بدم که بتونم تودانشگاه تدریس کنم ازکارشناسی بهم گفتن وقتی ترم اول ارشدشدی میتونی تدریس کنی ارشدم تموم شدبازهم بیکارم.
من حسابی مضحکه همه شدم که درس میخونم که کارندارم بااین تفاصیل نمیدونم دیگه بایدچکارکنم

مجید
مجید

شما هم نا امید نباش چون واقعا استعداد خوبه وحقتا با جاهای بالاتری برسی

فریبا
فریبا

ممنونم لطف داریدولی واقعاناامیدم

مجید
مجید

به جای نا امیدی سخت تلاش کنید وخودتون برای مصاحبه اماده کنید

زهرا
زهرا

سلام.دوستان من متولدشصت وسه هستم .دکتری پارسال رتبه زیر سی اوردم ولی ازبدشانسی و…پذیرفته نشدم.درحال حاضرهم فقط یه حق التدریس دانشگاه ازادهستم.دکتری گرفتن وهیات علمی شدن همه هدف من بوده وهست ولی همش فکرمیکنم خیلی دیرشده بخاطرسنم .نظرشماهاچیه .جای من بودیددوباره اون همه تلاش میکردید

مجید
مجید

حتما تلاشت بکن به هدفت برسی انشاالله که موفق باشید

فاطمه
فاطمه

حتما ادامه دهید. به لطف خدا امسال روزانه یک جای خوب پذیرفته بشوید. راستی چطور در آزاد تدریس میفرمایید؟ من به هر دانشگاهی جهت تدریس سر زدم گفتند نیرو نمیخواهیم…

محمدحسن
محمدحسن

تا45فرصت دارین هیئت علمی بشین هنوز فرصت زیاده نگران نباشید…موفق باشید

جواد
جواد

باسلام زهرا خانم –
بنده هم متولد شصت وسه هستم و دوبار قبلا پذیرفته شدم یه بار از واحد علوم تحقیقات یه بار از پردیس ارومیه تو هر دو تاش مصاحبه با بیشترین اختلاف نفر اول شدم بخاطر هزینش نشد برم و شرایط خاصی که دارم شما حق التدریس هستین من اونم نیستم ولی علاقه خاصی به علم دارم یعنی فراتر از بی نهایت اینبارم ترازم پایین فکرنکنم قبول بشم ولی دس بردار نخواهم بود خواهشا شما هم اگر علاقمندید ادامه ادامه ادامه بدهید چو ارزش علاقه بیشتر از همه چیز است . سلامت و سبز باشید

علی
علی

کمابیش در اکثر کامنتها نگرانی های دوستان شرکت کننده در آزمون دکتری مشهوده. من بعنوان یک فارغ التحصیل ارشد در سال ۱۳۸۰ که امسال برای بار دوم در کنکور دکتری شرکت کردم(پارسال همینطوری الکی شرکت کردم و دانشگاه اصفهان قبول شدم و نرفتم، اینقدری برایم نمی ارزید تا اصفهان برم و کار من توی تهران هستش)، یه سری نکات رو خدمت دوستان عرض میکنم: ۱-برای ادامه تحصیل باید هدف کاملا مشخصی داشت ولی بنظر میاد که برخی دوستان هدف خاصی از این کار ندارند. در برخی کامنتها می خوندم که چون کار مورد علاقه اشونو پیدا نکرده اند میخوان دکتر… ادامه نظر»

Arash
Arash

امسال محروم هستين چطوري شركت كردين؟!!!!
سال پيش اگر قبول شدين روزانه شبانه پر ديس تا دوسال حق شركت ندارين

علی
علی

من قبل از اعلام نتایج نهایی انصراف دادم. از آموزش دانشگاه گفتن حیفه شما اینجا پذیرفته شدین سال بعد معلوم نیست چی میشه، گفتم نمی تونم بیام بعد گفتند که باید حضوری بیای انصراف بدی و بدبختی های بعدی…

الف. م
الف. م

دوست عزیز با بسیاری از صحبت های شما موافق هستم. به نظر من نیز ادامه تحصیل در مقطع دکتری فقط باید با هدف علمی و پژوهشی باشد. اما با نکته پنجمی که در خصوص ادامه تحصیل خانم ها به آن اشاره کرده بودید، کاملا مخالف هستم. چرا محدودیت برای خانمها؟؟؟ از نطر من که یک خانم هستم ازدواج مهمترین مسئوولیت زندگی من نیست. از این نگاه شما به خانم ها واقعا آزرده شدم. اگر شرایط کنونی جامعه به شکلی است که خانم های تحصیلکرده شانس کمتری برای ازدواج خواهند داشت، رکود خانم ها و درجا زدن آن ها در موقعیت… ادامه نظر»

روانشناسی
روانشناسی

در خصوص بند پنجی که فرمودین باید بگم خانمی که ازدواج کرد شوهرداری و بچه داری امان نمیده وارد یه دانشگاه درست و حسابی بشه من خودم ۲۸ سالمه کارمند رسمی ام ارشدم هم از دانشگاه برتر گرفتم و امسال هم تو دکترا شرکت کردم تا زمانی هم که وارد دکترا نشم ازدواج نمیکنم مهم ترین چیز برای من رشد و پیشرفت همه جانبه هس نه شوهرداری و بچه داری. در ضمن شما الان تو مرز ۴۰ سال فک کنم باشین و تازه دارین برا دکترا اقدام میکنین حالا معلوم هم نیس کی موفق بشین وارد این دوره بشین بنظر… ادامه نظر»

ترانه،ریاضی محض
ترانه،ریاضی محض

بنظرم شما با نرفتن به اصفهان در حق همه داوطلبها ظلم کردید،جای یک نفر رو اشغال کردید و فرصت رو از اونها گرفتید،فرصتی که بدست اوردنش خیلی سخته،الان دلسوزی شما برای داوطلبها بی معتیه

حنان
حنان

ایشون ک حرفشون بی منطق نیست!چرا اینقد فوری جبهه میگیرید.
تمام حرفاشون تقریبا واقع بینانه و منطقی به نظر میرسه
فقط، کسایی که جدا قصدشون تحصیل و پژوهش هست و به نوعی عاشق علمن، فرقی نداره از جنس مؤنث باشن یا مذکر!
همینا اگه ادامه ندن به خودشون و گاهی حتی به جامعه ظلم کردن چ خانم و چ آقا.
اما واقعیت اینه که این افراد، درصد کمیتری از داوطلبا رو تشکیل میدن.، چه تو خانما و چه آقایون.

دکترای الدوله
دکترای الدوله

البته در تکمیل ظرفیت این جای خالی تکمیل شده اما این تکمیل با ابتدا فرق دارد. چون در تکمیل همه میتوانستند انتخاب رشته کنند. برعکس مرحلهههههههه اول که تعدادکمی برای روزانه معرفی شده بودند چه بسا اگر ایشان قبول نمیشدند نفر بعدی قبول میشدند که رتبه خوبی داشتند اما در تکمیل شاید کسی بوده که رتبه خوبی نداشته اما با مقاله بیشتر قبول شده در حالی همین شخص قبلا بخاطر نداشتن رتبه خوب شاید به روزانه هم معرفی نشده باشد. ما در تکمیل ظرفیت افرادی را دیدیم که قبول شدند در حالی که قبلا در روزانه نمره و معرفی نشده… ادامه نظر»

دانشجوی دکتری
دانشجوی دکتری

واقعا جای تاسف داره که برخی از آقایون با وجودی که از نظر تحصیلات و سن ترقی می کنند اما تفکراتشون هیچ ترقی یا رشدی نداره
تحصیلات عالی فقط برای آقایون نیست و این کوته فکری است که فکر کنیم برای خانم ها ازدواج از هر جیز دیگه ای مهم تر است!!!
هر شخصی فارغ از جنسیت و بر اساس استعداد این حق رو داره که ادامه تحصیل بده
جای تاسف بیشتر این است که چنین افرادی حتی در دانشگاه تدریس می کنند و عقاید اشتباه خودشون رو به سایرین انتقال می دهند.

نینا
نینا

شما آدم تحصیل کرده ای هستی اونوقت باز تو مغزت جداسازی جنسیتی راه انداختی که زنها به دکترا نیاز ندارن!
ازدواج کنن با ونگ ونگ بچه و غرغر شوهر بهتر می تونن درس بخونن!
آدم تحصیل کرده با این عقاید نوبره والا! هنوز متوجه نیستین یک نفر ممکنه علاقه به ادامه تحصیل داشته باشه صرفنظر از جنسیتش!

بهار
بهار

واقعا مستاصلم نمیدونم باید چیکار کنم تنها تعدادی از دانشگاهها شیوه پذیرش و مواد آزمون کتبی رو زدن. سایت دانشگاه شهرم رو زیرو رو کردم چیزی نبود به اساتید و مدیرگروه رشتمون هم دو هفته است ایمیل زدم جواب ندادن. زمان داره میگذره و من نمیدونم چطور باید آماده بشم.

پریسان
پریسان

منم همین مشکل دارم نمیدونم چی بخونم. فک کنم بعد از تعطیلات خبرایی بشه

امیدوار
امیدوار

آخه رشته ما هنوز هیچ دانشگاهی مواد امتحانی برا آزمون کتبی نزدن!منم واقعا نمیدونم چیکار کنم!شما رشتتون چیه؟

بهار
بهار

رشتم روانشناسیه
دانشگاه تهران و خوارزمی منابع و شیوه رو زده ولی اصلا مطمن نیستم تراز این دانشگاهها رو میارم یانه؟

روانشناسی
روانشناسی

شما کدوم گرایش هستین؟

بهار
بهار

امسال که در آزمون تخصصی گرایشی وجود نداشت ولی رشته کارشناسی و ارشدم روانشناسی عمومیه

امیدوار
امیدوار

مهندسی شیمی!

مجید
مجید

بیاید در برابر ظلم سکوت نکنیم باید اعتراض کنیم دو سه هفته دیگه ازمون کتبی ومصاحبه است نه ترازمون میدونیم نه میدونیم چی بخونیم خیلی از دانشگاهها هنوز چیزی اعلام نکردن

امیدوار
امیدوار

سلام بچه ها برا مهندسی شیمی میخام برا مصاحبه بخونم،چی بخونم بهتره؟لطفا راهنمایی کنید!خواهش!

شیمی فیزیک
شیمی فیزیک

سلام بچه های گرایش شیمی فیزیک چجوری دارید برا مصاحبه میخونید لطفا منو راهنمایی کنید من خیلی کند پیش میرم و یجورایی نامید شدم

محمد
محمد

سلام دوستان عمران شرکت کردم تخصصی 20درصد زدم قبول میشم؟

آدرین-مکانیک جامدات
آدرین-مکانیک جامدات

سلام از بچه های مکانیک می خواستم بپرسم واسه آزمون تشریحی طراحی کاربردی چه منابعی بخونم بهتره

.....
.....

1- تئوری الاستیسیته 2- مقاومت مصالح پیشرفته 3- خزش،خستگی و شکست

مکانیک
مکانیک

سلام
بستگی داره به گرایشی که می خواهید آزمون بدهید. مثلا برای گرایش ارتعاشات و کنترل(براساس منابع اعلامی دانشگاه تبریز)دینامیک پیشرفته و کنترل کارشناسی و کنترل مدرن و ارتعاشات پیشرفته در نظر گرفته شده در حالی که برای همین گرایش در دانشگاه یزد، دروس دینامیک و ارتعاشات و کنترل مقطع کارشناسی در نظر گرفته شده است.

آدرین-مکانیک جامدات
آدرین-مکانیک جامدات

سلام گرایش جامدات می خواهم آزمون بدم

.....
.....

۱- تئوری الاستیسیته ۲- مقاومت مصالح پیشرفته ۳- خزش،خستگی و شکست

انرژی مثبت
انرژی مثبت

انسان ها تمام هفته را برای جمعه، تمام سال را برای تابستان و تمام عمر را برای رسیدن به شادی صبر می کنند…! امروزتان را شاد بسازید ، برای آن صبر نکنید… دوستان همه وضعیتشون یکسانه پس بیاید به جای غصه خوردن و حرص خوردن فقط خوب خودمونو برای ازمون کتبی اماده کنیم اینو کسی داره می گه که یه تغییر رشته اییه و شاید در رقابت با بچه های رشته اصلی شانسی نداشته باشه ولی اونقدر همت و امید دارم که شاید خدا به همین زحمتم نظری بکنه . پس به خودتون زحمت بدین تا بعدا حسرت نخورید. اصولا… ادامه نظر»

دودل
دودل

سلام دوستان

قوانین اجازه میده دانشجوی دکترا، همزمان در رشته ای دیگر در دانشگاه بین المللی تحصیل کنه؟؟؟؟؟

سالار
سالار

تا اونجایی که من اطلاع دارم چنین چیزی امکانپذیر نیست راستی تصمیمت چی شد؟!!

دودل
دودل

موندم

فقط می تونم بگم ای کاش حوزه تخصصی ما هم مثل پزشکی و دندان پول درآر بود که دکترا لذت بخش تر می شد/

مهسا
مهسا

سلام
خیر. تحصیل همزمان برای دانشجویان دکتری ممنوع هستش.

ساران
ساران

سلام بدترين اتفاقات ممكن امسال براي آزمون دكتري افتاد، من رشته پژوهش هنر شركت كردم اول كه سنجش يكي از منابع اصلي رو حذف كرد و بعد از يه آزمونی که بهتر بگم پازل فكري به اينجا رسيديم كه هنوز منابع تخصصي ما مشخص نيست اصلا معلوم نيست كه فلسفه هنر حذف شده از ازمون آيا هست آيا نيست (پرديس هنر فقط اعلام كرده) و اگر هست چون صدها كتاب مختلف هست چي چيزي بهتره خونده بشه من فقط ٢ ماه فرصت دارم بعد از ٧ ماه درس خوندن تازه احساس مي كنم صفره صفرم. حس نداشتن تكليف فقط يكم… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
چرا اینقدر ناامید؟
همیشه برای کنکور به خاطر داشته باشید که شرایط برای همه یکسانه. بنابراین نگران نباشید و به جای نگرانی تلاش کنید.
در این صفحه میتونید با دوستان همرشته ای خودتون تبادل اطلاعات کنید و بهترین منابع رو باهاشون پیدا کنید:
http://phdtest.ir/1394/05/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B6%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4-%D9%87%D9%86%D8%B1-95-96/

موفق باشید

آموزش زبان
آموزش زبان

سلام دوستان
یه سوالی داشتم نمیدونم وقت مناسبی هست بپرسم یا نه. آخه اینجا همش صحبت از آزمون اسفند است. منم شرکت کردم ولی فکر نکنم قبول شوم.حالا سوالم این است که به نظرتون منابع امتحان ماه آبان هم مثل اسفند ماه است یا فقط زبان واستعداد میگیرن؟؟؟

شهین
شهین

سلام
هیچی معلوم نیست. ولی خب زبان و استعداد احتمالا هست.موفق باشید.

samira
samira

به احتمال خیلی قوی، مثل اسفنده

مهسا
مهسا

سلام
درمورد آزمون آبان ماه در صورت برگزاری، هنوز نمیشه قضاوت قطعی داشت.
اما خوندن زبان و استعداد خالی از لطف نیست، چون به نظر میاد این دو درس جزو جدایی ناپذیر کنکور هستن.

سالار
سالار

چون برای ازمونهای پیش رو قراره سهم نمره ازمون سازمان سنجش برای پذیرش زیاد بشه قطعا دروس تخصصی هم توی ازمونهای اینده میاد واحتمالا منابعی دیگه هم اضافه بشه

شهین
شهین

سلام دوستان
چندتا سوال!
17 فروردین قراره انتخاب گرایش کنیم( قاعدتا همه یه رشته ازمون دادن)، بعدش، انتخاب دانشگاه هم هست؟ اردیبهشت بعد از اطلاع از ترازهامون چیکار میکنیم!؟ مثلا تراز من میشه 7 هزار، بعدش دانشگاه تهران تا تزاز 5 هزار پذیرش میکنه، بعد من همینجوری سرمو میندازم پایین میرم دانشگاه تهران روز ازمون کتبی!؟ یا اردیبهشت بازم بعد از اطلاع از ترازها، دوباره انتخاب دانشگاه میکنیم؟!
راستی عیدتون مبارک.

Arash
Arash

،فعلا تا همينجا فكر كردن كه گرايش يادشون رفته تعيين بشه اخه مهمه مشخص شدنش
بعد اگر رفتيم مصاحبه تاز اونجا ميفهمن كه ااا چطوري مشخص كنن يك نفر كجا قبول بشه ممكن يه نفر تو چندتا دانشگاه نمره قبولي بيار و مورد تاييد باشه
باز اونجا فكر ميكنن نه انتخاب رشته هم مهمه بعد ميگن انتخاب رشته هم كنيم
در نهايت بدون انتخاب رشته نميشه چون هركي فقط يه دانشگاه نميره چندتا ميره و بلاخره كسي كه تو يه دانشگاه نمره بيار حداقل تو يكي ديگه يا بيشترم نمره مياره
عيد شما هم مبارك

شهین
شهین

انتخاب رشته چرا؟
ازمون که یکروز برگزار شده، پس همه فقط تونستن در یک رشته شرکت کنند، فقط تعیین گرایش مونده.

Arash
Arash

نه دقت كنيد انتخاب رشته بايد انجام بگيره چرا چون شما مثلا ميرين مشهد شيراز و تهران مصاحبه مشهد ٣ نفر مي خواد شيراز ٢ نفر تهران ٤ نفر حالا مشهد نفر دوم مصاحبه ميشين تهران نفر سوم از كجا ميدونين تهران ميرين يا مشهد؟ چون دو جا قبول شديد هر دانشگاه كه نمي تونه بيشتر از ظرفيتش اعلام پذيرش كنه پس بايد انتخاب رشته انجام بشه كه بعد از قبولي بر أساس اوليتتون پذيرش بشين مثلا اگر تهران اول زدين تهران قبول بشين و قبول مشهدتون حساب نشه و نفر ٤ مشهد به جاي شما پذيرش بشه حالا متوجه… ادامه نظر»

.....
.....

نخیر. این انتخاب رشته با انتخاب رشته های قبلی فرق میکنه و طبق روالهای عادی نیست.

شهین
شهین

ممنون. بله الان متوجه شدم.سازمان سنجش هم بیکاره اینقدر خودش و ما رو میپیچونه!!!

مهسا
مهسا

سلام
ترازها تو اردیبهشت اعلام میشه و بعد با توجه به حداقل تراز اعلام شده از سوی دانشگاه و تاریخی که برای ثبت نام اعلام کردن، ثبت نام میکنید و بعد در مصاحبه حضور پیدا میکنید. برای هر دانشگاهی که شرایطشو داشته باشید، باید جداگانه ثبت نام کنید.

دودل
دودل

گاهی وقتها به سرم می زنه برگردم دندانپزشکی بخونم. گاهی فکر می کنم خونم رو بفروشم بخونم ارزشش رو داره به جای پی اچ دی.

نظر ما چیه دوستان؟؟؟؟/

مهسا
مهسا

سلام
دوست عزیز هر کس باید بشینه اولویت هاشو بذاره جلوش و ببینه چه چیزی براش مهم تره و این اولویت ها واقعا اولویت هستن و واقعا تو زندگی براش مهم و کارگشا هستن یا نه.
ببینید میخواید واقعا دکتری بخونید و اگه میخواید چرا؟ بعد ببینید به ازای اون چه چیزهایی از دست میدید و ایا واقعا ارزششو داره یا نه.

سالار
سالار

سلام،اگه بتونی بری دندونپزشکی که فوق العادس،اگه قبلا روزانه خوندی دیگه نمیتونی بری روزانه ولی میتونی به عنوان روزانه پذیرش بشی و هزینه هایی که خو دانشگاه تعیین میکنه بپردازی که این بهتر از دانشگاه آزاده،اگه نظر منو بخوای من میگم برو فیزیوتراپی حتی اگه شده بین الملل هم طول تحصیلش کمتره و هم هزینه هاش نسبت به دندونپزشکی کمتره بازار کارش هم عالیه،چند نفرو میشناسم که همینکارو کردن و یه عمر خودشونو نجات دادن من خودم عاشق دارو سازی هستم حیف که قبلنا اطلاعاتم در موردش کم بود و دنبالشو نگرفتم( آیکون حسرتتتتتتتتت )

samira
samira

اگر کسی روزانه کارشناسی ارشد داشته باشه، پزشکی فقط میتونه بین اللمل بخونه. حتی شبانه هم اجازه نمیدن

سلام
سلام

ولی من شنیدم که میشه اگر یک بار روزانه خونده باشی مجدد بخونی حتی اکر داری دکتری روزانه می خونی همزمان میتونی ارشد روزانه هم بخونی .امیدوارم درست شنیده باشم. یکی از اساتیدم می گفت

یه زمین شناس
یه زمین شناس

حتمالاً این پیشگوی معروف فرانسوی تنها فرد مشهوری است که در مواجهه با کنکور غمی به دل راه نمی داد چون برای کسی که قرن ها قبل حوادث مهمی مثل حادثه 11 سپتامبر و جنگ جهانی دوم را پیش بینی کرده، پیش بینی این که جواب تست شماره 5 درس گزینه الف، ب، ج یا دال است نباید کار دشواری باشد!

م.غ
م.غ

١٧فروردين انتخاب رشته فرضي و ازمايشي ميايد تا سازمان سنجش بدونه براي هر دانشكاهي جه ترازي بايد قرار بده !!!اخه هنوز نميدونه!!!!

ارديبهشت هم تراز رو ميزنه دوهفته بعدش هم ميريد دانشكاهها براي امتحان كتبي قبول شديد خرداد تشريف ميبريد مصاحبه

به همين راحتي

ديديد جقدر ساده بود

شاد باشيم و باشيد

س
س

سازمان سنجش تراز نمیده، فقط اطلاعات رو جمع آوری میکنه، کارای آماری رو انجام میده و احتمالا پیشنهاد تراز میده ولی همه این اطلاعات به دانشگاها میره و اونا تصمیم نهایی رو میگیرن

م.غ
م.غ

فعلا سازمان سنجش داره روي ما تست ميكند براي همه رشته ها سوالات به ظاهر ولي غافلكير كننده بود .از مجموعه جند كرايش سوال امده بود !!! همه حال هم رو داريم .خدا بخير كند معلوم نيست جه خوابي براي امتحان كتبي و مصاحبه برامون ديدن
اميد رو از ما جوانها كرفتند

جه بايد كرد .داد ما به جايي نميرسد بس جرا غصه بخوريم

يا حق

Mahshid
Mahshid

سلام دوستان
ميشه لطفا بكي بگه چه موقع بايد انتخاب رشته كنيم
اخه هنوز كه نتايج نيومده
با تشكر

مهسا
مهسا

سلام
بر اساس علاقه و اولویت های خودتون و نیز با توجه به سطح آزمونی که دادید انتخاب رشته کنید.
این انتخاب رشته قرار نیست برای دعوت به مصاحبه باشه. بنابراین نگران نباشید.

یک داوطلب
یک داوطلب

م.ن،فاطمه و …
ما میگیم امتحان باید طوری باشه که روال مشخصی داشته باشه ، منابعش معین باشه ، حق هم به حق دار برسه.آخه خدا را خوش میاد اینهمه وقت بذاری و بخونی بعد نتونی به سوالات جواب بدی چون معلوم نیست از کجا اومده و بعدش اینهمه اضطراب و تنش را تجربه کنی .اینطور تا آخر یوم قیامت هم ما به جایی نمی رسیم و به قول مهران باید به فکر overseas باشیم.

م.غ
م.غ

بنده هم جند سال بين كارشناسي و ارشدم وقفه افتاد و دنبال كار بودم
كة بيدا نشد
خودم رو عرض ميكنم اكر كار بود ميامدم دكتري شركت كنم !!!!؟؟؟
انشااا…..تراز رو بياريم
مجبور نيستيم شهرهاي زيادي واسه مصاحبه برويم كه هزينش زياد شود
دو شهر،كه مطمن هستيم ميرويم
در،رشته خؤدم
الان ميدونم جه دانشكاههاي اصلا شانسي ندارم بس جرا بزنم و هزينه كنم .انشاا….قبول شويم مرحله اول
خدا بزرك است هزينه مرحله بعدش هم جور ميشود توكل بر خداي حكيم و عادل

فقط درد دلي بود . من فقط به هدفم فكر ميكنم .

مهران
مهران

من از شریف هستم. دلیل اینکه قبل از نتایج باید انتخاب رشته کنیم این هست که استاد ها ببینن کیا چه نمره هایی اوردن تا بر اساس اون اعلام حد نصاب نمره برای مصاحبه بکنن، دلیل این هم بر میگرده به اینکه میخوان دانشجوهای خودشون رو بردارن به هر طریقی که شده. چون معمولا دانشجوی های خوب برای کنکور نمی خونن و اکثرا میل به abroad دارند. من کاملا در جریان هستم.

مخابرات-سیستم-شیراز
مخابرات-سیستم-شیراز

آفرین- دقیقا همینه

ریاضی محض
ریاضی محض

کاملا درسته

فاطمه
فاطمه

بچه ها پیامهایتان را خواندم… من به این مسائل فکر نمیکنم. چون دیر یا زود همه چیز میگذرد و هیچ چیز دنیا ارزش غصه خوردن ندارد… این را موقع کنکور ارشد فهمیدم. این همه تلاش کردم که رتبه بالا بگیرم، بتونم انتخاب اول قبول شم ولی بر اثر یه سهل انگاری و عدم مدیریت زمان سر جلسه، همه چی از اختیارم خارج شد و سر زبان وقت کم آوردم، خیلی ناراحتی کشیدم… و در نهایت انتخاب دوم قبول شدم. الان راضیم که انتخاب اول قبول نشدم….. به قول حکما خیر شما در همان چیزی است که اتفاق میفتد… در پناه… ادامه نظر»

و.ن
و.ن

با سلام خدمت دوستان… این نظر را برای دوستانی نوشتم که میخواهند پول مصاحبه رو از خانواده بگیرند لطفا بدون این که به شما بربخورد کمی تامل… به نظر شما این کار لازم هست؟ ۵ سال پیش وقتی فارغ التحصیل شدم با توجه به معدل بالا ورتبه ی یک پیشنهاد شد برای ادامه تحصیل از فرصت استعداد درخشان استفاده کنم (یکی از دانشگاه های تراز اول سراسری روزانه ی تهران)…که شرکت نکردم رفتم سر کار، سر کار برای داشتن درآمد…الان شرکت کردم… لطفا ج نفرستید که کار نیست و … در جریان هستم، فقط فکر کنید که درجه بالاتر فرصت… ادامه نظر»

م.غ
م.غ

درد دلي بود كه اين علم نه مقالش ارزش دارد

نه كنكورش و نه توقع برخورد انساني

و…………….

انشاااا…….همه موفق و سلامت باشند

من كه نميدونم اصلا تراز ميارم اما اميدوارم

هيجي مشخص نيست

اما نكات مهم در رشته خودم رو كه ممكن است در مصاحبه كتبي و شفاهي سوال شود توي دفتر مينويسم و ميخوام روي مطالبي،كه نوشتم تمركز كنم و بخونم

توكل برخدا

با غم و نااميدي كاري درست نميشه

بايد تلاش كرد

يا علي

بهار
بهار

دوستان کارتون پت و مت رو یادتونه؟
اصلا سوالم مرتبط با این پست نبود همینجوری یه دفعه یادش افتادم.

آفـتابـــــــ گـردان
آفـتابـــــــ گـردان

عالی!

م.غ
م.غ

استادي كه مقالم رو تصحيح زدند كلي توهين كردند جرا مقالت بذيرش شده به استادي ديكر كفتي
زيرا اين استاد زنك زده و كلي ناراحت شده كة شما بذيرش مقالت رو بهش كفتي !!!!؟
خوب نميدونم اينكه ادم به استادي ديكر بكوييد مقالم بذيرش شده

جرا اين استاد محترم بايد بهش برخورده باشد !!!

مهم نيست

سوالات استعداد كه كلي غلط داشت

خخخخ

اين نيز بكذرد

به جا مانده
به جا مانده

بسیار گویا بود ممنونم
موفق باشید
بله کلا بگذرد

تشکر از سازمان سنجش
تشکر از سازمان سنجش

دوستان … بنظر من سازمان سنجش کارهای حساب شده و دقیقی داره…مطمین باشید هیچوقت بیگدار باب نزده…همه حساب شده و از روی سیاست….
تشکر از سازمان سنجش اموزش کشور

Arash
Arash

اميدوارم شما هم موفق اعلام تنايج نهائي بازم تشكو كنيد

صالح
صالح

يعنى من الان دارم فکر ميکنم چى بگم
زبان واقعا قاصر از پاسخ

منتظر
منتظر

به نظرم ايشان مزاح فرمودند تا جو عوض بشه

Mahsa
Mahsa

من هم از سازمان سنجش به خاطر زحماتی که می کشند تشکر می کنم و حتی اگر موقع اعلام نتایج هم نتیجه خوبی نگیرم علیرغم تلاش بسیارم باز هم متشکرم.

نوید
نوید

گمون نکنم داوطلب بوده باشیو اینو بگی…حتما از کارکنان سنجشی با این تشکر

زمین شناس
زمین شناس

من تقریبا بیستو سه روزه که درس نخوندم از فازش اومدم بیرون چیکار کنم خدایاااااااااا. دست به کتاب میزنم خوابم میبره.بدبختی بیشتر از این دیگه نمیشه

به جا مانده
به جا مانده

بخواب اشکال نداره خیلی هم عالی
من ک ن میخوابم ن درس میخونم فقط هر یک ساعت یکبار همچون موشک وال استریت به سنجش یورش میبرم
خداوند آخروعاقبت ما را نیز ب خیر گرداند

فاطمه شیرازی
فاطمه شیرازی

هیچ نگران نباشید… خدا رو شکر همه مث همیم…فقط خواااااب
شاد باشید… ورزش کنید…دید مثبت داشته باشین

مریم
مریم

شده یه کاری بکنین یا یه حرفی بزنین و بلافاصله متوجه اشتباهتون بشین ولی به جای برگشت به عقب و اصلاح اون، با اشتباه های بعدی شرایط رو بدتر کنین؟؟؟؟؟
شده؟؟؟؟
جدی میگین؟؟؟
تبریک میگم شما توانایی استخدام تو سازمان سنجش رو دارین…مبارکه.

معرفی به مرحله دوم
معرفی به مرحله دوم

به نظر دوستان برای مرحله دوم سازمان سنجش چند برابر ظرفیت معرفی می کند؟

مهسا
مهسا

سلام
پذیرش به صورت مستقل توسط دانشگاه ها انجام میشه. یعنی هر دانشگاه حداقل تراز خودش رو اعلام میکنه و هر کس شرایط رو داره برای مرحله دوم به دانشگاه مراجعه میکنه.
بنابراین دعوت به مرحله دوم از جانب سنجش نیست که ظرفیت خاصی براش درنظر بگیرن.

حمیدرضا
حمیدرضا

سلام دوستان.
سال نو همه مبارک
هیچ نگران نباشید ظلم برابر که میگن همینه.
یاعلی

فاطمه
فاطمه

سلام ببخشید من یه سوال دارم .توی سایت نوشته آزمون دکترا 95 دو نوبت که نوبت اول اسفند 94 بود و نوبت دوم آبان 95 است.این دو نوبت به چه منظور هست؟
به این معنی که نوبت اول ورودی مهر و نوبت دوم ورودی بهمن؟

امین
امین

خیر. نوبت دوم همان مصاحبه یا برگزاری آزمون تخصصی توسط دانشگاهها ست. آزمون آبان 95 یک آزمون مستقل یا برای بهمن 95 یا برای مهر 96 است و در هر صورت هیچ ارتباطی با این آزمون اسفند 94 ندارد.

samira
samira

سلام
من هم دقیقا مشکل شما رو دارم، یعنی تو اطلاعیه سنجش نوشته نوبت دوم دکتری ۹۵، آبان ماه هست ولی تو همین سایت که مطرح کردم دوستان معتقدن که آزمون آبان برای دکتری ۹۶ خواهد بود، ولی با اطلاعیه سنجش جور در نمیاد

مجید
مجید

جالب اینجاست بعد این همه بدبختی کشیدن اگه قبول هم بشیم بعد فارغ التحصیل شدن اصلا کار نیست

سید
سید

دمتگرم گل گفتی. واقعا وقتی به این موضوع فکر میکنم بیشتر از هر چیزی آزارم میده

فاطمه شیرازی
فاطمه شیرازی

دوستان خوبم فکر و اندیشه خودتون رو با این افکار آزار ندین…
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت… دائمأ یکسان نباشد حال دوران غم مخور
شاد باشید

م.غ
م.غ

سلام . بخدا من از طرفي،نكرانم ايا حد نصاب ميارم،از طرفي نكرانم حد نصاب بيارم براي امتحان كتبي يكبار بايد به استانهايي كه دانشكاههاشون امتحان كتبي ميكيرند بروم نكرانم بولش رو جطور جور كنم.از طرفي اين مرحله رو قبول شوم هزينه مصاحبه رو جطورجور،كنم. دجار افسردكي شدم .اولين مقاله بزوهشيم ١٨اسفند كواهيش رو برايم فرستادند از خوشخالي و بي منظور به جند استاد ميل زدم كه مقالم بذيرش شده .٢٦اسفند استادي كه مقالم رو تصحيح زده بودند زنك زدند كلي توهين كردند كه دانشجوي كه شما مقالش رو تصحيح زديد و بذيرش شده . به من ميل زده مقالم بزوهشي… ادامه نظر»

سحر.
سحر.

مشکل منو دارین اینهمه خوندیم الان باید از خانواده پول تو جیبی بگیریم و به فکر پول مصاحبه و امتحان کتبی باشیم.

مجید
مجید

منم همین مشکلات رو دارم (:

علی
علی

واقعا نفهمیدم چی گفتی !!!متنتون خیلی گنگ و نا مفهومه آخرش کی توهین کرد و چرا

محمد
محمد

میشه بگید کلا چی گفتید؟؟

یاد متن های آزمون استعداد تحصیلی افتادم

سحر.
سحر.

:)) =)) :))
من که تو استعداد معنی خیلی سوالها رو نمیفهمیدم چه برسه بیام جواب بدم =))

مریم
مریم

منم پول تو جیبی می گیرم خدا عاقبتمون و بخیر کنه. عاقبت من یکی نمی دونم چه سنی هس؟

سحر.
سحر.

اکثریت عین همیم.
اومدیم دکتر بشیم بریم دنبال علایقمون. اونم که اینجوری سنگ جلوی پامون میندازن.

صالح
صالح

دوستان
لطفا بريد سايت سنجش اعتراض بزنيد
من که يه اعتراض بلند و بالا نوشتم زدم
شما هم خواهشا اعتراض بزنيد تا شايد اين گره بازشه

یک داوطلب
یک داوطلب

آفرین صالح ،منم همین کار را کردم.این ما هستیم که با رفتارمان به دیگران نشان می دهیم که باید چگونه با ما رفتار بشه !

Atefeh
Atefeh

ما امسال شديم توپ فوتبال هرجاي دنيا وضع كنكور مارابفهمند ميخندند
من پارسال رفتم مصاحبه همه سوالاتو جواب دادم بخاطر نداشتن مقاله و..رد شدم امسالم مثل پارسال واقعاحيف كه اينهمه درس خونديم يك كلام بگند كه شماهارا نميخوايم اين مسخره بازيا چيه!!!

متعجب
متعجب

چیزی که مشخصه اینه که سازمان سنجش هم مانند سایر ارگان ها دچار کسری بودجه شده و با دوبار برگزاری کنکور دکتری فقط به دنبال رفع مشکل پولی خودش هست. آقا یه حساب سر انگشتی نشون میده که با هربار برگزاری آزمون دکتری چیزی حدود 10 میلیارد تومن و بلکه هم بیشتر عاید سازمان سنجش میشه که فکر نکنم هزینه برگزاری آزمون حتی یک دهم از این مقدار هم بشه! حالا تصور کنید این مقدار در طول یک سال دوبرابر هم بشه!!! امسال رفع کسری بودجه برای دانشگاه ها هم احتمالا با دعوت داوطلبان بیشتر برای مصاحبه صورت خواهد گرفت.… ادامه نظر»

.....
.....

تازه امسال برای هر کسی هم 500 تومن برای پیامک گرفتن اما هیچ اطلاع رسانی از طریقه سامانه پیامک انجام نشد!!!!!!!!!!!

حمید رضا
حمید رضا

راس میگیا پس این پوله چی شد؟؟

سحر
سحر

تعطیلات نورزمونو داغون کردین بخدا از بس تو این فکرم که چی میشه اخرش،بعد اینهمه خوندن و دویدن و زحمت هایی که کشیدم

.....
.....

انشالله خدا جواب زحماتمونو با برکت خیلی بیشتر میده… فقط توکلمون به خداست…

زهرا
زهرا

موافقم

رضا
رضا

بنظرم سازمان سنجش من رو ردیابی کرده، دقیقا از کنکور کارشناسی تا الان تمام ابتکاراتش رو روی من پیاده کرد، وقتی برای عالی ترین سطح تحصیل برنامه ای نیست دیگه وای بحال جاهای دیگه

مهدي92
مهدي92

احسنت
عالي بود

فرزانه (شیمی)
فرزانه (شیمی)

سلام دوستان
من فکر میکنم سازمان سنجش یه تصمیمی گرفته الان نمیدونه چجوری جمع و جورش کنه. مونده توش.

من هنوز شروع به درس خوندن نکردم نمیدونم چی کار کنم؟

mary
mary

سلام فرزانه جان شما چه گرایشی داشتین؟ من شیمی فیزیکم. منم بعد کنکور کتابام جمع کردم سراغشون نرفتم!!!!!!!!!!

تو رو خدا کمک
تو رو خدا کمک

من فردا ثبت نام ازمون msrt دارم الانم اومدم مشهد مسافرت..تازه دیدم تو پروفایل باید عکس از مدرک بزاریم منم دسترسی به هیج جا ندارم..اگه پروفایل کامل نباشه نمیشه ثبت نام کرد؟

علی
علی

اگه اولین باره که ثبت نام میکنید و مدارکتون کامل نیست سیستم نمیذاره ثبت نام کنید هر طوری هست سعی کنید مدارکتون رو جور کنید

تو رو خدا کمک
تو رو خدا کمک

ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
اگه میتونید اول وقت تماس بگیرید باهاشون و مشکلتون رو مطرح کنید، شاید کمکی کردن.

كاوه
كاوه

این نیز بگذرد!

سلام
سلام

بیچاره استعدادهایی که سوخت میشن!!!!!!!!!!!!!!!

به جا مانده
به جا مانده

هر دم از این باغ بری میرسد
تازه تر از تازه تری میرسد
و اینگونه شد ک ما آنگونه گشتیم

یک داوطلب
یک داوطلب

سال ها قبل چندین نامه به وزارت علوم نوشتیم که در آن ها استدلال شده بود برگزاری امتحان جذب دانشجوی دکتری توسط هر یک از دانشگاهها بدلیل عدم استاندارد بودن امتحانات،تحمل هزینه های مختلف از جمله خرید منابع مختلف ، هزینه سفر به شهرهای مختلف برای شرکت در امتحانات همان دانشگاه، تداخل زمان امتحان دانشگاه ها با یکدیگر، عدم پاسخگویی نتیجه بصورت شفاف به داوطلبان ، توزیع منابع بصورت منطقی و برقراری عدالت اجتماعی و …در خواست شده بود تا امتحان بصورت متمرکز و استاندارد مانند امتحان دانشگاه آزاد و یا دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شود.همین نامه ها برای… ادامه نظر»

سجاد
سجاد

سردرگمی موج میزنه.
سخت گیری دانشگاه های آمریکا هم کمتر از این هفت خان رستم دکترای ایران هست. من امیرکبیر درس خوندم ولی به خاطر همین کنکور دکترا از بیست نفر رشته ما فقط یک نفر کنکور دکترا قبول شد. درحالیکه چند نفر رفتن از ایران و یه سری ها هم در حال رفتن هستن.

صالح
صالح

سلام دوستان
من اکنون در وضعيتى به سر مي برم که هر لحظه ممکنه به سازمان سنجش حمله انتحارى کنم
خخخخخخخخخ
:-):-):-)

یه زمین شناس
یه زمین شناس

لایک داری دادا

جیم
جیم

واقعا خندیدم
ممنون ک یخ صفحه رو آب کردین
امیدوارم همه دوستان بزرگوار به حقشون برسن.

مهدي92
مهدي92

عالي بود ممنون

صنایع
صنایع

خییییلی خندیدم،

علي
علي

اينكارا رو انجام ميدن كه كمتر قبول كنن و بيشتر برن سمت دانشگاه هاي پولي! وگرنه مگه ميشه هنوز وضعيت دكتري امسال نامشخص باشه و كسي ندونه چي به چيه!

رویا
رویا

کنکور و شیوه پذیرش امسال افتضاحه؛ خودشون هم نمیدونن چی قراره بشه.

غزاله سادات
غزاله سادات

یه چیزی شده کنکور در حد هزارتو! باید توش پیش بری و سرت بیاد که بفهمی چه اتفاقی داره میفته هیچ آمادگی اصلا انگار نمیشه از قبل داشت !

شیمی فیزیک
شیمی فیزیک

من واقعا سر در گم شدم هنوز هیچی تخصصی نخوندم اصلا نمیدونم تکلیفم چیه خیلی دکتری امسال افتضاحه
انگیزه مو به کل از دست دادم

گیچ شدم .
گیچ شدم .

دقیقا حس منه. اون همه واسه آزمون خوندم حدود 7 ماه. بعد آزمون رو خیلی خوب هم ندادم. الان اصلا انگیزه ای برای خوندن کتاب های معرفی شده از دانشگاه هارو ندارم. همه هم منابع متافاوت معرفی کردند

زهرا
زهرا

جانا سخن از دل ما میگویی. یعنی هرچی گفتی وصف حال من بود. فکر کنم همه شرایط بد و مبهمی داریم.

شیمی فیزیک
شیمی فیزیک

من هم شیمی فیزیکم دوست عزیز.واقعا منابع تخصصی زیاد و همه سر در گم…

زینب
زینب

سلام دوستان, اخه ما بدون اطلاع از تراز و رتبه چجور بایستی انتخاب رشته محل کنیم؟ اون از اطلاع رسانیشون, این از ازمونشون معلوم نبود چی به چیه, اینم بعد ازمون که کاملا گیجمون کردن.

زهرا کیانی
زهرا کیانی

سلام بچه ها یعنی ما هر گرایشی رو میتونیم انتخاب کنیم لطفا راهنمایی کنید

Arash
Arash

بله ميتونين سال پيش هم تونستن شبانه دانشگاه فردوسي و البته روزانه يكي از دانشگاه شهرستان هاي ديگه قبول بشن البته لازم دارين حداقل چند همايش مربوط به همون گرايش شركت كرده باشين يا حداقل يكي دوتا مقاله تو اون گرايش خاص داشته باشين تا ثابت كنيد تو اون گرايش كار كردين والبته مدرك زبان با نمره خوب و مطالعه منابع تا بتونين پاسخگو تخصصي باشيد امسال بهترين فرصت براي اين كار چون ازمون عمومي برگزار شده كاري كه تو يكي از دانشگاهاي مادر امسال رخ داد و بچه هاي يه گرايش با مشاركت گرايش هاي ديگه به هم كمك… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
از منوی سمت راست، آخرین گزینه، میتونید رشته ها و گرایش هایی که برای هر مجموعه قابل انتخاب هستش رو ببینید.
ضمنا در نظر داشته باشید که ممکنه برای انتخاب برخی رشته ها و گرایش ها منعی نداشته باشید اما لازمه که از پس مصاحبه و آزمون کتبی اختصاصی دانشگاه بربیاید و اساتید رو مجاب کنید که توانایی تحصیل در رشته/گرایش انتخابی تون رو دارید.

سحرناز
سحرناز

من سال گذشته حضوری با وزیر علوم صحبت کردم. فیلمشم دارم. بهم گفتن سال بعد دیگه انقدر سخته هیچکس قبول نمیشه. یعنی سال 95

روانشناسی
روانشناسی

چرا هیچکس قبول نشه صندلی ها خالی نمیمونه که. یه چیز میگین ها

فاطمه
فاطمه

عزیزم اگه کسی قبول نمیشه پس چجوری قراره ظرفیتارو پر کنن؟
کنکور ۹۵ هم داستانی شده واسه خودش…حقیقتا این رشته سر دراز دارد…

.....
.....

یعنی جی این حرف؟ هیچکس قبول نمیشه چه مفهمومی داره؟ اون موقع دانشگاهها هم دیگه باید تعطیل بشن…

به جای این حرفها بهتره به همدیگه امید بدیم و از خدا بخوایم نتیجه زحماتمونو به نحو احسن بده…
انشالله خدا خوشحالمون میکنه

مجید
مجید

هرسال که داره ظرفیت ها افزایش پیدا میکنه تازه امسال تعداد شرکت کنندگان هم کاش پیدا کرده پس قبولی راحت تر شده

الناز
الناز

بعضیاله هم ب جای امید دادن، فقط بلدن ب مردم استرس بدن، عزیزم هر کس خدای خودشو داره…

سحرناز
سحرناز

نه اینکه پارسال به استعداد درخشان اعتراض کردیم جایی رو گرفتیم که حالا بار دوممون باشه. بنظر من فقط باید شانس داشت.

فاطمه
فاطمه

شما رشتتون چیه؟!
واسه استعداد درخشان در حق من ستمی شد که به اغیار نشد…

دکتر
دکتر

چه ربطی به شانس داره….شما اگر خوب خونده باشین و آزمون رو خوب شدن باشین رزومتونم خوب باشه قبول میشین….

جالبه که همه میگن امتحان مسخره و ساده ای بود ولی نتونستن خوب بزنن…

رسول کشاورزی
رسول کشاورزی

با سلام خدمت دوستان.امتحان سنجش تمام شده و با توجه به مصوبه مجلس سال اینده ازمون با وزن برابر کتبی و مصاحبه خواهد بود که قطعا کتبی تخصصی خواهد بود.با زیر سوال بردن سنجش نمیشود از دکتری قبول شد.بهتر است برای امسال در فرصت باقیمانده به مطالعه دروس تخصصی پرداخت که در هر رشته بیشتر از 6تا 7 عنوان نیست.چه دانشگاهی کتبی امتحان بگیرد چه شفاهی یا هر دو بالاخره باید سخت مطالعه کرد.صندلیهای دکتری امسال با همین روش پر خواهد شد.بهتره با تلاشمون یکی از اونهایی باشیم که روی این صندلی میشینیم.ایام بکام.

مهسا
مهسا

سلام
البته طرح سنجش و پذیرش هنوز به تصویب شورای نگهبان نرسیده. در صورتی که تصویب نهایی بشه، وزن آزمون سنجش و مصاحبه برابر خواهد بود برای سال آینده.

ص
ص

سلام
آره، حرفتون خیلی قشنگ بود 🙂

رویا
رویا

به نظرم استرس زا ترین کنکور دکتری ایران برکذار شد ،من هنوز نمیدونم که امتحان ابان برای چیه ،کسایی که می خوان دوباره ازمون بدن یا کسایی که پذیرفته شدن ،اطلاع رسانی خیلی بد بود ،از هرکس میپرسیدم از روند کنکور اطلاع درستی نمیده

آمایش محیط زیست
آمایش محیط زیست

امتحان آبان 95 همانند آزمون اسنفد 95 فقط برای ورودی مهر سال بعد (96) میباشد. تمام
این کار برای این است که اگر کسی از نمره آزمون آبان خوشش نیومد میتونه اسفند هم امتحان بده و نمرشو بهتر کنه اما اگه ازمون اسفند خوب نشد میتونه از نتیجه آزمون آبان برای رفتن به مصاحبه استفاده کنه.

arezoo
arezoo

اگر اینجوری باشه، اونایی که ازمون آبان ماه رو میدن پس برای مهر 96 تمام ظرفیتها پر میشه، بنابراین اونایی که ازمون اسفندبایدمیدن، باید برن برای مهر 97 یعنی دو سال بعد!!!! همچین چیزی امکان نداره، نمیشه که مثلا 2 تا رتبه یک هر دو بخوان برن شریف، اون هم تو یک سال، به نظر من میخوان هر نیمسال پذیرش کنن، چون همونطور که میدونین مثلا وقتی میگن آزمون دکتری 95، یعنی بچه ها ورودی سال 95 میشن، الان آزمون آبان ماه هم به همین اسمه و آزمون اسفند 95 در تقویم سنجش به اسم آزمون دکتری 96 اومده، پس… ادامه نظر»

سروش
سروش

دوست عزیز اعتبار کارنامه دو سال به همین واضحی با کارنامت دو سال برو مصاحبه چرا اینقد پیچیدش میکنین

مهسا
مهسا

سلام
آزمون آبان ماه در صورتی که برگزار بشه، ازمونی مستقل از آزمون اسفند هستش و همانند اون. اما هنوز جزئیاتی ازش اعلام نشده و در صورت تصویب طرح سنجش و پذیرش، دقیقا مشخص نیست که وضعیت به چه صورت خواهد بود و آیا برقرار هست یا خیر.

مهسا
مهسا

به نظر من کنکور دکتری امسال بسیار شفاف و بهتر از سال های قبل بود و من از سازمان محترم سنجش تشکر می کنم.

حسن زاده
حسن زاده

سلام تجمیع 7 رشته که دروس مختلفی دارند در یک گروه و در ازمون سوالات فقط از یک رشته باشد کجا شفافیت دارد. امسال در گروه علوم تربیتی 7 رشته را تجمیع کردند و سوالات هم از یک رشته بود در اینجا تمام شرکت کنندگان ان رشته نمرات و تراز بالاتری از 6 رشته دی دارند و با توجه به تراز ونمره بالا حتی میتوانند در 6 رشته دیگر هم انتخاب رشته کنند و قبول شوند. 6 رشته باقی مانده با توجه به سوالات شاید ترازشان خیلی کم باشد وبه کف هم نرسد. ونتوانند امسال قبول شوند در صورتی که… ادامه نظر»

Arash
Arash

امدوارم در هنگام نتايج نهائي هم ازشون تشكر كنيد

محمد
محمد

لایک سالار

اسد
اسد

🙂
اینو خوب اومدی

ص
ص

واااااااااااااااااااااقعا!!!!!!!!!!

پریسان
پریسان

سلام. دوستان اعتراض به کجا ؟ مگه برای بدون ازمون این همه اعتراض شد پارسال، تغییر دادن. هنوز همون ایین نامه است.

.....
.....

به چی اعتراض کنیم؟؟ فقط باید به این اعتراض کنیم که طبق برنامه ای که داشتن عمل کنند و دوباره برنامه هاشون عوض نشه. حداقل موقع انتخاب رشته بخوان که گرایش مقطع ارشد مشخص بشه و تقریبا هر کسی گرایش خودشو ادامه بده و گرنه اگر اینطوری باشه که هر کسی هر گرایشی خواست انتخاب کنه و بگه فعلا انتخاب کنم بعدا تصمیم میگیرم که این گرایش رو ادامه میدم یا نه درست نیست. وقتی اساتید تمایل دارند دانشجو گرایش ارشد و دکتراش یکی باشه پس بهتره که از همین اول روی این هدف متمرکز بشن و گرنه باز هم… ادامه نظر»

مجید
مجید

مخالفم هرکی هرگرایشی که دوست داره باید بره

.....
.....

وقتی اساتید چنین موردی رو قبول ندارند فقط سوزوندن انتخاب های بقیه است و احتمال پذیرش خیلی کم است. چرا باید استاد بیاد با دانشجویی کار کنه که اول راهه؟

آرش
آرش

سلام و خسته نباشید
اون از اون آزمونی که گرفتن. که اصلا معلوم نبود چه جوری سوال دادن. در مقطع ارشد و دکترا به جای اینکه کتابا به سمت تخصصی شدن بره و دانشجویان مقطع ارشد در زمینه ی تخصصی خود به پژوهش تحقیق بپردازند. آقایان بر عکس کار کردند و امدند رشته ها را به سمت عمومی شدن بردن.

فاطمه
فاطمه

به حول و قوه الهی میخوان این مشکل تخصصی و عمومی رو واسه مقطع پسا دکترا حل کنن…
کاش قبل از تصمیمات کمی تفکر و تامل هم داشته باشند… هدف نامعین…مسیر نامعین…حال و روز داوطلبان آشفته…
دوستان یکی توضیح بده الان دقیقا کجای کاریم

مجید
مجید

فقط باید اعتراض کرد تا مسولین امر بفهمن کارشون درست نیست

یک داوطلب
یک داوطلب

حرف شما کاملا متین و منطقی است . تا زمانی که مجریان کنکور دکتری بازخوردی از اجرای کنکور دریافت نکنند امکان تغییر این وضع وجود ندارد.به جای ایفای نقش قربانی و گذاشتن کامنت هایی که در شان دانشجوی دکتری نیست نسبت به شیوه برگزاری دکتری اعتراض کنید.

مهدی
مهدی

زندگی صحنه کنکوری ماست
این صحنه پیوسته به جاست
و یادتون باشه که این جزئی از زندگی ماست.
پس آسوده باشید و آسوده رفتار کنید

سارا
سارا

سلام
ببخشید کسی میدونه دانشگاه تهران واسه کنکور اول چند درصد تاثیر میذاره در قبولیمون؟

آلفا
آلفا

اینکه تخصصی بود عمومی اومد چه مشکلی داره؟پس حتماً آمریکایی ها هم اشتباه میکنن که تو لیسانس و ارشد کنکورشون اصلا تخصصی نداره و یه کنکور عمومیه بره همه رشته ها-

فرشاد
فرشاد

مشکل اینجاس که باید 5ماه عمومی 50روز تخصصی

ص
ص

🙂

مهسا
مهسا

سلام
البته استاندارد آزمون اونها با ما خیلی متفاوت هستش و البته استاندارد دانشگاه هاشون.
به نظرم قابل مقایسه نیست.
ضمن این که برگزاری چند آزمون و نحوه اطلاع رسانی به نظر نمیاد خیلی صحیح و عاری از اشکال باشه.

مردودی ۹۴
مردودی ۹۴

کنکور به یاد ماندنی بود!!!!
نام کنکور دکتری تخصصی است ولی دروس عمومی امتحان دادیم!!!
قبل از انتخاب نتایج، انتخاب رشته خواهیم کرد!!!
و بقیه شگفتی های این کنکور در آینده نزدیک توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد…
هیچکس آسوده نیست@ همراه سنجش

امین
امین

لایک

؟؟
؟؟

سلام دوستان
یعنی فقط باید انتخاب رشته کرد؟ که رشته و گرایش را مشخص کنیم؟؟
از چه تاریخی تا چه تاریخی هست؟
اگر کسی متوجه نمیشد که انتخاب رشته باید قبل از اعلام نتایج باشه..چه اتفاقی براش پیش میاد؟
با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
انتخاب رشته در بازه 17 فروردین تا 21 فروردین هستش.
باید کدرشته محل های مدنظرتون رو مشخص کنید تا سنجش اطلاعات اماری بگیره و به دانشگاه بده تا اونها بتونن حداقل تراز رو به نحوی اعلام کنن که بتونن تعداد رو دعوت به مصاحبه کنند که مناسب باشه.
البته به هر حال روشی هستش که عاری از خطا نیست.

فاطمه
فاطمه

سلام
سنجش هنوز هم خودش درگیره.هربار یه تصمیم میگیره.در کل نگاه کنی این بار هم این سیستم تصمیم گیری هم خطا میزنه.به هرحال از انشااله همه دوستان موفق و البته عاقبت بخیر شوند.یاعلی

فاطمه
فاطمه

فول لایک

بهار
بهار

عالییییییی
مختصر و مفید بود