مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

اعلام جزئیات آماری آزمون دکتری 1397

مشاور عالی سازمان سنجش جزئیات آماری داوطلبان کنکور دکتری 97 را به تفکیک گروه های آزمایشی اعلام کرد.

حسین توکلی در گفتگو با مهر گفت: برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب ثبت نام کردند. از این تعداد ۱۰۰ هزار و ۷۲۳ نفر معادل ۴۲.۹۱ درصد زن و تعداد ۱۳۳ هزار و ۹۸۳ نفر معادل ۵۷.۰۹ درصد مرد بودند.

وی افزود: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب، تعداد ۱۳۶ هزار و ۶۶۵ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۲۱ هزار و ۴۰۳ نفر در گروه علوم پایه، تعداد ۴۳ هزار و ۶۵۹ نفر در گروه فنی و مهندسی، تعداد ۱۲ هزار و ۷۲۴ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، تعداد ۱۲ هزار و ۶۲۳ نفر در گروه هنر، تعداد ۲ هزار و ۲۸۷ نفر در گروه دامپزشکی و تعداد ۵ هزار و ۳۴۵ نفر در گروه زبان ثبت نام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: آمار داوطلبان متقاضی ثبت نام برای شرکت در آزمون دکتری سال ۹۷، نسبت به آزمون سال ۹۶ تعداد ۲۵ هزار و ۸۰۷ نفر کمتر است. این آمار نسبت به سال ۹۵ تعداد ۷۶ هزار و ۴۵۳ نفر بیشتر، نسبت به سال ۹۴ تعداد ۳۳ هزار و ۴۶ نفر بیشتر و نسبت به سال ۹۳ تعداد ۵ هزار و ۶۸۵ نفر کمتر است.

وی خاطرنشان کرد: آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ در روز جمعه چهارم اسفند ۹۶ در ۷ گروه آموزشی و ۲۴۶ کدرشته امتحانی در ۵۵ شهرستان و ۱۱۷ حوزه امتحانی برگزار شد.

توکلی گفت: داوطلبان گروه های آموزشی علوم پایه و فنی مهندسی به سئوالات اختصاصی در مدت ۱۵۰ دقیقه و داوطلبان دیگر گروه های آموزشی در مدت ۱۲۰ دقیقه پاسخ دادند. مهلت پاسخگویی به دفترچه شماره ۲ شامل استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی نیز مدت ۹۰ دقیقه بود.

وی یادآور شد: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب ثبت نام کننده، تعداد ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۴۶ هزار و ۸۸۵ نفر غایب بودند. به عبارت دیگر ۸۰.۰۲ درصد در جلسه آزمون حاضر و ۱۹.۹۸ درصد آنان غایب بودند. همچنین از تعداد حاضران در جلسه آزمون تعداد ۸۱ هزار و ۶۵۹ نفر معادل ۴۳.۴۸ درصد زن و تعداد ۱۰۶ هزار و ۱۶۲ نفر معادل ۵۶.۵۲ درصد مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: از میان ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۱۰۹ هزار و ۱۹۶ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۱۷ هزار و ۴۶۱ نفر در گروه علوم پایه، تعداد ۳۴ هزار و ۱۹۷ نفر در گروه فنی و مهندسی، تعداد ۱۰ هزار و ۵۸۸ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، تعداد ۱۰ هزار و ۲۲۲ نفر در گروه هنر، تعداد ۱ هزار و ۸۴۳ نفر در گروه دامپزشکی و تعداد ۴ هزار و ۳۱۴ نفر در گروه زبان حاضر بودند.

وی افزود: از تعداد غایبان در جلسه آزمون دکتری نیز تعداد ۲۷ هزار و ۴۶۹ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۳ هزار و ۹۴۲ نفر در گروه علوم پایه، تعداد ۹ هزار و ۴۶۲ نفر در گروه فنی مهندسی، ۲ هزار و ۱۳۶ نفر در گروه کشاورزی، تعداد ۲ هزار و ۴۰۱ نفر در گروه هنر، تعداد ۴۴۴ نفر در گروه دامپزشکی و تعداد ۱ هزار و ۳۱ نفر در گروه زبان غایب بودند.

آمار گروه علوم انسانی گروه علوم پایه گروه فنی مهندسی گروه کشاورزی و منابع طبیعی گروه هنر گروه دامپزشکی گروه زبان جمع
ثبت نام کنندگان ۱۳۶ هزار و ۶۶۵ نفر ۲۱ هزار و ۴۰۳ نفر ۴۳ هزار و ۶۵۹ نفر ۱۲ هزار و ۷۲۴ نفر ۱۲ هزار و ۶۲۳ نفر ۲ هزار و ۲۸۷ نفر ۵ هزار و ۳۴۵ نفر ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب
حاضران ۱۰۹ هزار و ۱۹۶ نفر ۱۷ هزار و ۴۶۱ نفر ۳۴ هزار و ۱۹۷ نفر ۱۰ هزار و ۵۸۸ نفر ۱۰ هزار و ۲۲۲ نفر ۱ هزار و ۸۴۳ نفر ۴ هزار و ۳۱۴ نفر ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب
غایبان ۲۷ هزار و ۴۶۹ نفر ۳ هزار و ۹۴۲ نفر ۹ هزار و ۴۶۲ نفر ۲ هزار و ۱۳۶ نفر ۲ هزار و ۴۰۱ نفر ۴۴۴ نفر ۱ هزار و ۳۱ نفر ۴۶ هزار و ۸۸۵ نفر
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
مجید
مجید

با سلام .. دوستان لطفا بدون اطلاع اعلام نظر قطی نکنند من چون تجربه حضور در مصاحبه سال قبل را دارم اعلام میکنم آنچه مهمه قبولی در مصاحبه است ( کلی پارتی بازی ) اینکه رتبه آزمونی چقدر بشه زیاد تاثیر نداره !!!!!!!!

بیوتکنولوژی
بیوتکنولوژی

علت اصلی بعضی از اینکه دکترا میخونن اینه که کار نیست . خصوصا توی رشته کشاورزی. من خودم به دلیل کار وجود نداشت (خصوصا توی شهرستان) دکترا شرکت کردم . منوندم چرا مسولین فکری به حال فارغ التحصیلان کشاورزی نمیکنن .تقیرما چیهست که درس خوندیم الا از درخوندن پشیمان شدیم ولی چه فایده عمرمون گذشت ودیگه نمیتونیم کاری هم بکنیم

حقوق جزا
حقوق جزا

سلام دوستان،
در رشته حقوق جزا،
با ۲۵درصد تخصصی و ۲۰درصد استعدادتحصیلی و سهمیه ۵درصد، آیا امیدی به قبولی هست؟
ممنون میشوم پاسخ دهید.

کارول
کارول

دوستان در رشته کشاورزی اول به فکر کار باشید. چون متاسفانه دوستان همه جویایی کار هستند ولیییی

h
h

سلام دوسنان
بنظرتون رشته کشاورزی با سی و پنج درصد تخصصی. پانزده درصد استعداد و زبان سغید. احتمالش چجوریا هستش؟
مرسی

aras
aras

چه رشته ای دوست عزیز

بالهام
بالهام

به نظر من جزء 50 نفر اول میشید

...
...

با سلام
لطفا راهنمایی کنید …جزا با تخصصی ۲۳آیا امکان قبولی در آزاد هست

سیروان
سیروان

سلام برای دانشگاه ازاد شک نکنید که قبول خواهید شد

بیتا
بیتا

من پارسال با ۲۰ تخصصی و ۱۰ استعداد زبان هیچ جا دعوت نشدم حتی ازاد ، امید واهی ندین، رشتم هم جزا هست

marjan
marjan

سلام دوستان
از این تعداد چند نفر پذیرفته میشن؟

راضیه
راضیه

کاش به جای این امارها، ظرفیت پذیرش دکتری 97 رو اعلام میکردن

حسين
حسين

اعلام کردن دیگه دولتی ١۴ هزار نفر و آزاد ده الی دوازده هزار نفر

مریم
مریم

از کجا میتونم بفهمم رشته ما چند نفر شرکت کننده داشته؟

مهسا
مهسا

سلام
امار به تفکیک هر رشته فقط در کارنامه داوطلبان همون رشته منتشر میشه و متأسفانه به صورت عمومی در دسترس نیست.

محمد
محمد

دوستان ایا جزا با میانگین 34 ایا دعوت به مصاحبه ازاد میشم چقدر شانس قبولی تو مصاحبه وجود داره

قاضی
قاضی

بله. ازاد شهرستان شانس قبولی دارید

مدرس
مدرس

با سلام
به احتمال بسیار زیاد، نتایج و کارنامه روز سه شنبه 28 فروردین اعلام خواهد شد.پارسال هم 28 فروردین اعلام شده بود.

آموزگار
آموزگار

برادر جان پارسال یا بیستم بود یا بیست ویکم
نه بیست وهشتم

آذين
آذين

بله درسته همون 28 ام اعلام کردن من دقیقا یادمه

دانشجو
دانشجو

پارسال یادش به خیر چقدر استرس داشتم و الان داوطلبان را درک می کنم. چند سال بود دانشگاه آزاد و شبانه و … قبول می شدم ولی پول نداشتم برم ولی به لطف خدا پس شرکت در 14 دانشگاه برای مصاحبه ( دوره روزانه ) نهایتا در دانشگاه روزانه قبول شدم و ارزوی موفقیت دارم برای انهایی که تلاش کردند و قطعا خداوند به انها کمک خواهد کرد. ارزوی موفقیت برای همه دوستان متقاضی دوره دکتری

هژیر
هژیر

کاش به تفکیک رشته میگفتند

ترانه
ترانه

اینا که نرفتن سر جلسه هر بدی که داشته باشن خوبیشون اینه که استرس ندارن
من خیلی استررررررس دارم

هژیر
هژیر

کاش ثبت نام نمیکردیم 😀