مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

افزایش مبلغ وام ویژه دکتری در سال جاری

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از تصمیم این وزارتخانه برای افزایش میزان وام ویژه دانشجویان دکتری در سال جاری خبر داد و گفت: میزان مبلغ افزایشی تا یک ماه آینده اعلام می شود.

دکتر مجتبی صدیقی در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: وزارت علوم تصمیم دارد وام ویژه دانشجویان دکتری که در دانشگاه‌های دولتی و روزانه مشغول تحصیل هستند را در سال جاری توسعه و پوشش کامل دهد. در این زمینه در حال رایزنی با بانک توسعه و تعاون هستیم تا مبلغ وام دکتری در سال جاری افزایش یابد و با تشکیل هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان نیز در این زمینه تصمیم گیری شود و حداکثر طی یکماه آینده میزان افزایش این وام مشخص خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: سال گذشته پرداخت وام ویژه دکتری و وام ضروری مبالغ سنگینی را به خود اختصاص داد. بطوریکه حدود 66 میلیارد تومان از اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان در این زمینه هزینه شد. امیدوار هستیم بتوانیم با توجه به افزایش منابع مصوب صندوق و مشارکت بانک توسعه و تعاون، این میزان برای سال جاری افزایش یابد.

رییس سازمان امور دانشجویان در پایان با تاکید بر اینکه تصمیم جدیدی در حوزه وام پژوهانه دانشجویان دکتری اعمال نشده است، خاطرنشان کرد: مسئولیت این تصمیم بر عهده وزارت علوم نیست، اما با این وجود ما سال گذشته پیگیری هایی را انجام دادیم و خوشبختانه تبصره ای نیز در قانون بودجه پیش بینی شده است که بر اساس آن سهمی که شرکت‌ها و بانک‌ها باید در حوزه پژوهش هزینه کنند، به شکل جدی‌تری دریافت شود تا پروژه‌های تحقیقاتی از طریق انعقاد قرارداد با دانشگاه ‌ها و پژوهشگاه‌ها دنبال شود و دانشجویان دکتری نیز تامین شوند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
مکانیک
مکانیک

کی پرداخت میشه؟ اردیبهشت یا خرداد؟

Mahsa
Mahsa

با سلام
لطفا و خواهشا برای دوره مشترک دانشگاهها هم وام شهریه اختصاص بدین ما چه گناهی کردیم اخه!!! فقط وام شهریه میخایم وسلام…

۶محسن دانشجوی دکترای برنامه درسی
۶محسن دانشجوی دکترای برنامه درسی

بانک توسعه‌ و تعاون هم کلی باید حساب باز کنی حتی برای ضامنین و باید کلی پول بحساب خود و دو ضامن واریز کنی … صندوق رفاه امسال خودش را راحت کرده و همه را حواله بانک کرده…. در آینده هم تاخیر در قسط جریمه نجومی می آید بنده خدای وام گرفته ۲ میلیون ولی موقع پرداخت بعلت دیرکرد ۳ میلیون فقط بابت دیرکرد گرفتند.‌‌‌…. ولی صندوق رفاه دیرکرد را تم بگیره و همهیشه دیرکردها را میبخشد

مهدی فیزیک
مهدی فیزیک

چی میگی؟
پرداخت اقساط که دو سال پس از اتمام تحصیل شروع میشه. اون وقت طرف الآن سه میلیون فقط بابت دیرکرد ازش گرفتند؟

فائزه سادات به دکترهای حاضر
فائزه سادات به دکترهای حاضر

سلام
دوستان سوالی داشتم؟! با صداقت و بی ملاحظه پاسخ میخوام لطفا
دکتری چطوره؟! ارزش اینهمه استرس کنکور و بین مراحلش رو داره؟! کلا میخوام بدونم مثلا ارزش داره برای بار پنجم کسی که شاغل هم نتونسته باشه؛ باز دوباره برای کنکور دکتری وقت بگذاره؟! البته رزومه در حد خودم و دانشگاه مد نظرم دارم ! رشتم جزو انسانی هاست.

مهدی فیزیک
مهدی فیزیک

باید هدفت رو اول بشناسی. اگر تحصیل در دوره دکتری در جهت رسیدن به هدفت کمک کنه، بله ارزش داره.

مریم
مریم

وا نه فقط باید 50 تومن باز کنی ک سریع هم میتونی برداری

۶محسن دانشجوی دکترای برنامه درسی
۶محسن دانشجوی دکترای برنامه درسی

منظور بنده وام دکترای دانشجویی نبود. منظورم شخصی عادی که وام از بانک توسعه و تعاون گرفته و بعلت دیرکرد کلی ازش پول گرفتند…. خواستم بگم بانک چنین شگردی داره تاخیر در پرداخت کلی ازت میگیره که در عمل ۲ برابر وام میشه… اما اگر از صندوق وام بگیری چنین دیر کردی نداره اگر هم باشه همیشه بخشیده میشه…. الان طرف ۱۰ سال تاخیر پرداخت به صندوق رفاه داشته بهش گفتند بیایی پرداخت کنی تاخیرت بخشیده میشه…. اما بانک از این خبرها نیست…. این بی عدالتی هست بین کسانی که وطر صندوق رفاه وام دکترا میگیرند و دانشجویانی که از… ادامه نظر»

رضا
رضا

این وام فقط برای روزانه هاست؟ بخدا شبانه ها خیلی بیشتر احتایج دارن.

دکتری صنایع غذایی
دکتری صنایع غذایی

به ورودی های 96 که نه وام ویژه دکتری نیمسال دوم ر دادند و وام ضروری را هم که کلا نمی دهند.

سعید
سعید

6 ماهه اول سال 96 که دریافت کردیم و برای 6سه ماهه اول 97 هنوز سیستم درخواست باز نشده.

مریم
مریم

نه دادن که

روانشناسی
روانشناسی

کدوم دانشگاهی ؟ بابا علامه ۴دوره ۹۶ را پرداخت کرد