///پذیرش دکتری بدون آزمون 97 پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی

مدرسان شریف

پذیرش دکتری بدون آزمون 97 پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی

شرایط و جزئیات پذیرش دکتری بدون کنکور پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برای سال تحصیلی 97-98 اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در اجرای سیاستهای حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، به استناد آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دروه تحصیلی دکتری ( ابلاغیه شماره 21/67272 مورخ 93/04/18 و اصلاحیه مربوط به آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری به شماره 21/237200 مورخ 1393/12/16) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین دانش‌آموختگان و دانشجویان نیم‌سال آخر مقطع کارشناسی‌ارشد اقدام به پذیرش دانشجو براساس سوابق علمی، پژوهشی و مصاحبه علمی به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده از بین متقاضیان در رشته‌های مرتبط جهت نیمسال اول سال تحصیلی 98-97 در رشته‌های مهندسی پلیمر- فرآورش، مهندسی پلیمر- بیو مواد، مهندسی پلیمر- پلیمریزاسیون، مهندسی پلیمر- علوم پایه و با رعایت کامل شرایط و قوانین می نماید.

شرایط اختصاصی پذیرش درخواست متقاضیان:

دانشگاه اختیار دارد حداکثر معادل بیست درصد از ظرفیت با آزمون شیوه آموزشی- پژوهشی دوره روزانه دکتری خود در هر کد رشته محل تحصیل را از بین دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد داخل کشور و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری (یا دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد داخل که تا پایان شهریورماه سال درخواست پذیرش، دانش‌آموخته شوند) را  به صورت مازاد بر ظرفیت، با رعایت شرایط زیر پذیرش کند:

1- داشتن میانگین کل 16 و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل 17 و بالاتر (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) در دوره کارشناسی‌ارشد (یا میانگین همتراز شده هر یک از دوره‌های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه)

تبصره: با توجه به آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دروه تحصیلی دکتری به شماره 21/67272 مورخ 93/04/18 و اصلاحیه آیین‌نامه مذکور به شماره 21/237200 مورخ 93/12/16 دانشگاه‌ها می‌توانند میانگین همتراز شده هریک از دوره‌های مذکور را طبق دستورالعمل مصوب شورای دانشگاه مد نظر قرار دهند. لذا این پژوهشگاه براساس مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی نسبت به اعمال ضریب همترازی با توجه به رتبه بندی دانشگاه‌ها در دو گروه، به شرح زیر تعیین و اعلام نموده است:

 • برای دانش‌آموختگان یا دانشجویان نیم‌سال آخر پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران و دانشگاه‌های اصفهان، تبریز، تربیت مدرس، تهران، شهید بهشتی، شیراز، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، صنعتی شریف، علامه طباطبایی، علم و صنعت، خواجه نصیرالدین طوسی، فردوسی مشهد حداقل معدل کارشناسی 15 و حداقل معدل کارشناسی‌ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه 16/5 می باشد.
 • برای دانش‌آموختگان یا دانشجویان نیم‌سال آخر سایر دانشگاه‌ها حداقل معدل کارشناسی 16 و حداقل معدل کارشناسی‌ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه 17 می باشد.

2- بیش از دوسال از تاریخ دانش‌آموختگی متقاضی نگذشته باشد

3- کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی

4- احراز شرایط اختصاصی پژوهشگاه

5- کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان (MCHE یا معادل آن در سایر آزمون‌ها) ‌قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین‌نامه دوره دکتری مصوب وزارت)

6- پذیرش افراد مشمول این آیین‌نامه، در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان‌پذیر است.

7- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده براساس این آیین‌نامه، مجاز نیست.

8- اسامی پذیرفته‌شدگان توسط پژوهشگاه برای تایید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال می‌شود و قطعی شدن ثبت‌نام منوط به تایید سازمان مذکور می‌باشد.

مدارک مورد نیاز:

 • تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه
 • یک قطعه عکس 4*3 با ذکر مشخصات در پشت عکس ها
 • گواهی پایان تحصیلات و ریز نمرات مقطع کارشناسی به همراه تصویر آن
 • گواهی پایان تحصیلات و ریز نمرات مقطع کارشناسی‌ارشد به همراه تصویر آن
 • گواهی صورتجلسه دفاعیه پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد با درج نمره و درجه پایان‌نامه
  تبصره: دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد باید گواهی اشتغال به تحصیل و نیز تعهد اتمام دوره مزبور تا پایان شهریور ماه سال 97 را ضمیمه نمایند.
 • توصیه نامه از استاد راهنما و نیز دو استاد مرتبط با رشته تحصیلی
 • تصاویر کلیه فعالیت‌های آموزشی و هر گونه مدارکی دال بر مشخص نمودن نخبگی متقاضی باشد.
 • تصویر کامل صفحات مقالات پذیرش یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین المللی
 • تصویر گواهی پذیرش قطعی (با ذکر تاریخ دقیق پذیرش) برای مقالات چاپ نشده و تصویر کامل متن مقاله ارائه شده به مسئولین مجله و مکاتبات مربوط
 • از ارائه مقالات ثبت‌نام شده )submited( به شدت پرهیز شود.

مهلت مراجعه، ارائه مدارک و تکمیل کاربرگ تقاضای پذیرش:

متقاضیان باید کاربرگ درخواست را تکمیل و به همراه سایر مدارک اعلام شده به صورت حضوری حداکثر تا پایان وقت اداری روز یک‌شنبه مورخ 1397/02/31 به مدیریت امور پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران (خانم بخشنده شماره تماس:‌ 48662284) به آدرس اتوبان تهران – کرج – کیلومتر 15 – بعداز پیکان شهر –  شهرک علم و فناوری پژوهش، بلوار پژوهش، تحویل نمایند.

تذکرات و نکات مهم:

 • به مدارک ناقص و یا دریافت پس از تاریخ ذکر شده ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • متقاضی باید در صورت دعوت به مصاحبه علمی یک نسخه از پایان نامه کارشناسی‌ارشد خود را نیز به همراه داشته باشد.
 • دانشجوی شاغل به تحصیل در صورت پذیرش، چنانچه تا پایان شهریور 1397 فارغ التحصیل نگردد قبولی وی منتفی خواهد شد.
 • با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش،  ارزیابی تخصصی مطابق با آیین‌نامه مذکور توسط گروه آمووزشی مربوطه صورت خواهد پذیرفت و اسامی نفرات پذیرفته شده از طریق سایت پژوهشگاه اعلام خواهد گردید. لذا ارسال مدارک، ثبت‌نام و انجام مصاحبه حقی را برای پذیرش در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برای داوطلبان ایجاد نمی‌نماید.
 • به مدارکی که خارج از مهلت تعیین شده ارسال گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • دارا بودن شرایط ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون به منزله قبولی تلقی نمی‌گردد و پذیرش در این دوره براساس ظرفیت موجود و توانایی علمی افراد و تایید صلاحیت عمومی و تایید سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.
پذیرش دکتری بدون آزمون 97 پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۳:۳۷:۱۳ +۰۴:۳۰۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷|دکتری استعداد درخشان|بدون ديدگاه

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar