//اعلام میزان پذیرش بورسیه خارج دکتری 97

مدرسان شریف

استاد وکیلی

اعلام میزان پذیرش بورسیه خارج دکتری 97

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: امسال حدود ۱۵۰ نفر از دانشجویان دکتری به صورت بلندمدت بورسیه خواهند شد.

دکتر مجتبی صدیقی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: انتخاب دانشجویان دکتری بورسیه بلندمدت (۹ ماهه) جهت اعزام به خارج از کشور از طریق آزمون صورت می‌گیرد، امسال حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر از دانشجویان انتخاب می‌شوند که میزان سهمیه این بورسیه در آزمون دکتری پیش بینی و در دفترچه انتخاب رشته دکتری 97 ذکر شده است.

وی در ادامه از افزایش ۶ درصدی فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری در سال آینده خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ردیف بورس دانشجویان دکتری در سال ۹۷ حدود ۶ درصد رشد داشته است و بر این اساس فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان دکتری برای سال ۹۷ افزایش خواهد یافت. در واقع اولویت سازمان امور دانشجویان، افزایش کمی دانشجویان دوره دکتری در داخل و خارج از کشور برای استفاده از فرصت‌های مطالعاتی است.

رئیس سازمان امور دانشجویان همچنین خاطر نشان کرد: براساس برنامه موجود، دانشجویان دوره دکتری به مدت ۶ تا ۹ ماه می‌توانند از فرصت مطالعاتی داخل و خارج از کشور استفاده کنند.

دکتر صدیقی همچنین اظهار کرد: فرصت‌های کوتاه مدت دانشجویان دکتری سال گذشته به ۱۹۰۰ دانشجو رسید و امیدوار هستیم در سال ۹۷ بتوانیم بیش از ۲۰۰۰ نفر را به فرصت‌های مطالعاتی خارج و داخل کشور بفرستیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: استقبال برای استفاده از فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان بسیار خوب بوده است و اگر منابع مالی اجازه بدهد تعداد دانشجویان برای استفاده از بورسیه را افزایش می‌دهیم، قطعا در سال جاری ۲۰۰۰ دانشجو را پوشش خواهیم داد حتی امیدوار هستیم از این تعداد نیز بیشتر شود.

اعلام میزان پذیرش بورسیه خارج دکتری 97
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۲-۴ ۱۱:۱۲:۳۷ +۰۴:۳۰۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۵ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
محمد
محمد

دوست عزیز هنوز سایت باز نیست

لیلا
لیلا

انتخاب رشته دکتری دانشگاه ازاد کی شروع میشه؟

لاله
لاله

سلام دوستان
انتخاب شهر در دکتری دانشگاه ازاد کی باز میشه که بتونیم انتخاب شهر کنیم و تو چه سایتی باید بریم؟! من تو سایت ازمون رفتم ولی باز نیست

Chem
Chem

از کجا رشته های مورد نیاز بورس تحصیلی رو پیدا کنیم؟

مهندس
مهندس

در دفترچه راهنمای انتخاب رشته در برخی کد رشته محل ها ذکر شده که بورس اعزام خارج هست و تعداد محدودی از رشته ها می باشد.