///محدودیت ظرفیت پذیرش دکتری در دانشگاه های آزاد و پیام نور

مدرسان شریف

استاد وکیلی

محدودیت ظرفیت پذیرش دکتری در دانشگاه های آزاد و پیام نور

معاون آموزشی وزیر علوم از بررسی رشته های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه ای با مسئولان مربوطه این دانشگاه خبر داد و گفت: ظرفیت پذیرش در مقطع دکتری این دانشگاه محدود شد.

مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرگزاری مهر از بررسی رشته های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مسئولان مربوطه این دانشگاه خبر داد و گفت: در این جلسه تمام رشته های دکتری دانشگاه آزاد بررسی شدند.

وی ادامه داد: بررسی رشته های دانشگاه آزاد کاملا با توافق، همفکری و همراهی مسئولان مربوطه دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: شرایط امروز به گونه ای است که وزارت علوم هیچ گونه تفکیکی بین دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه ها قائل نیست و همه یکپارچه و در یک نظام بررسی شده و به درخواست های آنان رسیدگی می شود.

وی درباره اعتراض دانشگاه آزاد اسلامی به محدود شدن ظرفیت دوره دکتری گفت: اعتراض شده بود که وزارت علوم جلوی ایجاد دوره های جدید دکتری را گرفته است که درست گفته بودند، بله جلوی آن را گرفته ایم، برای اینکه توسعه خیلی بی‌رویه ای داشته است.

شریعتی نیاسر افزود: همچنین عنوان شده بود وزارت علوم مجموعه ای را به صورت فله ای و بدون بررسی مجوز داده که این هم درست بود و مربوط به خود دانشگاه آزاد بود و خود این دانشگاه بود که به وزارت علوم فشار آورده بود.

وی ادامه داد: ولی از امسال به بعد دیگر نه تنها دانشگاه آزاد بلکه هیچ دانشگاه دیگری، با فشار قرار نیست ورود پیدا کند، امیدواریم همه مسئولان در ارکان مختلف نظام ما را همراهی کنند که بتوانیم کنترل کمیت را همراه با ارتقاء کیفیت داشته باشیم.

معاون آموزشی وزارت علوم درباره محدود شدن ظرفیت های دکتری در سال جاری گفت: ظرفیت های دکتری دانشگاه پیام نور از سال قبل کاهش یافته بود امسال هم در مجموع ظرفیت دوره دکتری کاهش یافته است و امیدواریم کمتر نیز بشود، اگر دوره های دکتری هدفمند شود به طور طبیعی ظرفیت ها کاهش می یابد نه اینکه ما بخواهیم ظرفیت ها را کم کنیم.

وی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم آموزش در مقطع دکتری هدفمند شده و در راستای آن ظرفیت ها نیز معنی دارتر می شود.

محدودیت ظرفیت پذیرش دکتری در دانشگاه های آزاد و پیام نور
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۳:۳۹:۰۱ +۰۴:۳۰۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷|دکتری آزاد|۱۴۷ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
میلاد
میلاد

سلام. حتما بخونید من یک سال پشت کنکور لیسانس موندم و مهندسی عمران در دانشگاه دولتی قبول شدم یک سال هم پشت کنکور ارشد موندم و دانشگاه دولتی قبول شدم. بعد از اینکه مدرک ارشدمو گرفتم دوسالی دنبال کار گشتم و میدیدم کسایی که از دانشگاه ازاد مدرک گرفتن و سر کارن ومن نه. نشستم یکسال برای آزمون استخدامی خوندم و استخدام اموزش و پرورش شدم و به این نتیجه رسیدم که کاش به جای پشت کنکور موندن میرفتم همون دانشگاه ازاد و برای ازمون استخدامی میخوندم. خلاصه چشم و همچشمی و حرفای بچگونه چند سالی منو از زندگی عقب… ادامه نظر»

درد دل
درد دل

سلاملطفا به فکر کار در مقطع دکتری و محدودیت سنی در پذیرش نیرو را در نظر بگیرید و متناسب با وضعیت اقتصادی حکومت و جامعه پیش بروید .حتی لازم است برخی رشته ها حذف شوند

تینا
تینا

سلام دوستان
دوستای عمرانی
بویژه اونایی که دانشگاههای آزاد تهران درس خوندن

میشه نظرتون رو درباره دانشگاههای آزاد در رشته عمران سازه در مقطع دکترا در تهران بدید؟

انتخاب من اینه.بنظرتون چطوره؟

علوم و تحقیقات
مرکز
جنوب
غرب
رودهن

ممنون میشم

از نظر سخت گیری،امکانات،اساتید،ارزش مدرک،راحتی تردد،در محل طرح ترافیک بودن یا نبودن دانشکده فنی و مهندسی و خلاصه هر چیزی که میتونه مفید واقع بشه.

ممنون میشم کمک کنید.
من خیلی بی اطلاعم.
راستش میخوام یه جایی نباشه که خیلی سختگیر و وقتگیر باشن.
چون من مجبورم کار کنم/

اتنا
اتنا

همین الانم قبولی ازاد تورشته های پرمتقاضی مث روانشناسی البته گرایش عمومی وبالینی وسلامتش وحقوق ومدبریت خیلی خیلی سخت هس.چون متقاضی زیاد وظرفیتش کم.واقعا کسیکه تواین رشته هاحتی ازادم بره ازنظرمن نخبه هس.چون رقابتش رودیدم.الان دیگه اون زمان قدیم ازاد گذشت که فله ای دکتری میگرفت.الان بااین ازمون سنجش .دست گمی قبولیش ازخودسراسری نداره…دیگه مگه میخادچقدرظرفیتش کمتربشه.تورشته ماکه با دوازده هزارشرکت کننده ازادوسراسری به یک اندازه تقریبا میخان.160نفرازادو190ازاد اونم ازبین 12000 متقاضی.دیگه جای بحثی نمونده.ازادالان حرمتش برگشته خداروشکر

کتایون
کتایون

کاملا درسته.البته اگه آقا جعفر قبول داشته باشن

جعفر
جعفر

من باز نظرمو بگم میگین چه آدم بیخودیه. خودتون میگین رقابت سالم. شما رقابت سالم رو تو چی میبینین. مگر زمانی که شما دیپلم بودین کسی شمارو میشناخت یه رقابت گذاشتن به اسم کنکور هرکس تو اون رقابت برنده شد رفت دانشگاه سراسری اونجا که دیگه مصاحبه نبود تو ارشدم مصاحبه نبود کما اینکه من از آزاد اومدم سراسری حالا هم رسیدیم به بالاترین درجه علمی شما به حدی این کنکور رو خوب بده و خودتو نشون بده که شمارو تو این رقایت قبول کنن.

امید
امید

بله.اما بشرطی که این آزمون تنها فیلتر موجود بود نه بازیچه دست دانشگاهها

من پارسال با رتبه 8 قبول نشدم و رتبه 52 قبول شد اما ……

حرف زدن آسونه اما ….

جعفر
جعفر

خوب تا چند سال پیش بله محدودیت مصاحبه برا دانشگاه ها بود الان که این محدودیت برداشته شده رتبه های تک رقمی به جا اینکه چنتا دانشگاه های تاپ رو بزنن بقیه رو هم بزنن که اگه اونجا قبول نشدن برا جاهای دیگه شانس داشته باشن و نخوان یه سال دیگه پشت کنکور بمونن. دوست عزیز وقتی میگیم بالاترین درجه علمی یعنی تهش طرف باید یه صحبت معقول توانایی تجزیه تحلیل و خیلی تسلط های دیگه داشته باشه. اگه اینجور که شما میگی آزمون های استخدامی هم نباید توش مصاحبه باشه هرکی که آزمون رو قبول شد باید بره سر… ادامه نظر»

جعفر
جعفر

درضمن شما انگار بد متوجه صحبتام شدی من دارم از شما که رتبه 8 شدی حمایت میکنم میگم این شماها لیاقت دارین دکتری سراسری ادامه بدین و موافقم ظرفیت دکتری آزاد کم بشه بعد تازه شما علیه من حرف میزنی؟؟؟؟!!!

دکترای زبان
دکترای زبان

واقعا ممنون از شما خانوم کتایون . استدلال شما واقعا درست و منطقی بود.

حسن
حسن

عزیز دیگه من مطمین شدم که که شما نه امتحان دکتری دادی نه دکتری میخونی.چه حرفیه آخه میزنی دوست من دو سال پیش با رتبه 3 هیچ جا قبول نشد.

کتایون
کتایون

دقیقا من هم به این نتیجه رسیدم.
اینهمه دوستان دارن از معظلات نحوه آزمون و گزینش دکترا میگن اونوقت جعفر خان اونو با ارشد و کنکور لیسانس مقایسه میکنن

جعفر
جعفر

خانوم عزیز من میگم چند سال پشت کنکور دکتری موندم و موافقم ظرفیت آزاد کم بشه. شما صحبت ها رو به تاریخ از اول بررسی کن بعد ببیین بحث چرا به لیسانس و ارشد رسید

کتایون
کتایون

ببینید.شما دارید میگید همه چی در دولتی و نحوه گزینش گل وبلبل و بدون ایراده و تنها معظل موجود دکترای آزاده. کسی مخالف نظر شما درباره کم شدن ظرفیت دکترا آزاد یا حتی سراسری نیست اما همونطور که دوستان گفتن بشرطی که همه چی عادلانه باشه نه غیر عادلانه. اصلا یعنی چی که طرف ببینه با کی طرف هستش؟ مگه دانشگاه عرق و ارث پدر چند تا استاد و رییس دانشگاهه که با میل خودشون دانشجو رو انتخاب کنن؟ شاید استادی از قیافه و تیپ من خوشش نیومد.او.نوقت من نباید درسم رو ادامه بدم؟ شاید من در صحبت کردن مشکل… ادامه نظر»

ناصر
ناصر

دوستان هر کس بستگی به شرایط خودش دوست داره ظرفیت ها افزایش یا کاهش داشته باشه. بنده هم سال پیش و قبل کنکور دوست داشتم ظرفیت ها افزایش داشته باشه اما وقتی قبول شدم و دیدم کسایی سر کلاسمون بودن که حتی توانایی یک کار تحقیقاتی ساده نه حتی مقاله رو هم نداشتند و همه کارهاشون کپی بود تعجب کردم. شاید باورتون نشه تازه بنده یکی از دانشگاه های خوب مراکز استان بودم اما واقعا بیش از نیمی از دانشجوهای اونجا در حد دانشجوهای کارشناسی هم نبودن. به هر حال همین آدم ها فردا میشن دکتر

احمد
احمد

من دانشگاه ازاد مشهد رو عکس گرفتم از برد دانشگاهی حدود 11 میلیون

صبا
صبا

وای چقد زیاد=-O

سينا
سينا

سلام دوستان،شهریه دانشگاه آزاد به نظرتون امسال ترم های اول حدودا چقدر میشه؟
لطفا اگر اطلاع تقریبا دقیق و مستندی دارید به من کمک کنید با سپاس

سوسن
سوسن

سلام
8 تا 10

ali
ali

اصلا من س سوال دارم این حق است کسی که کار داره با کسی که به خاطر سربازی نمی تونه کار کنه سر ی کلاس باشن؟
به نظرم شیوه های پذیرش و … همه تو ایران مشکل داره؟
ناعدالتی خیلی بالاست.
من راضی نیستم کسی داره کار می کنه کنار من سر ی کلاس باشه اونوقت در حق من اجهاف میشه.

دکترای زبان
دکترای زبان

سلام.چه ربطی داره جناب. شما هم برین سربازی بعد شرکت کنین در آزمون. وقتی قراره در بالاترین سطح آموزش ببینین بد نیست کمی هم منطقی باشید.

جعفر
جعفر

من خودم با لیسانس رفتم سربازی بعد اومدم ارشد خوندم . گفتم که مقوله کاز و درس تو ایران جداست

سوسن
سوسن

آخه این چه منطقیه؟
درسون شامل سن و سال و محدودیت نیست و این از خصوصیا انسانه.
یعنی چی که من راضی نیستم؟
مگه شما باید راضی باشید؟
شما هم میتونید اول برید سربازی و بعد برید سر کار و بعد برید درس بخونید.

محمد حسین
محمد حسین

سلام.به همه .کسی نمی دونه چرا سامانه انتخاب رشته دانشگاه ازاد هنوز باز نشده ؟پس کی هست ؟

حسن
حسن

حسن به جعفر در کل برای بیشتر قسمتهای صنعتی الان نیاز به تکنسین هست نه مهندس دارای مدرک کارشناسی. چون بیشتر مونتاژ کاریم و نوآوری خاصی هم تو بیشتر قسمتها انجام نمیدیم. یه نفر با استعداد متوسط تو 6 ماه میتونه سوار کار بشه و بیشتر از اون تکرار همون کاره.نه انجام کار جدید و تازه که نیاز به دانش خاصی داشته باشه پس نگید 7 سال تو صنعتمو فخر بفروشید. در ثانی من لیسانسم تو سراسری بودم و ارشدم رو به خاطر تغییر رشته رفتم آزاد به جد میتونم بگم که دانشگاهای آزاد تو تهران خیلی بالاتر از اکثر… ادامه نظر»

جعفر
جعفر

سلام میشه بگید شاغلید یا نه؟ میشه بگید چرا تغییر رشته دادین؟

حسن
حسن

بله شاغلم و به خاطر دلایل شخصی تغییر رشته دادم.

جعفر
جعفر

از نظر من دلیل شخصیتون به خاطر بهتر شدن موقعیت کاریتون بوده. بماند اصلا باشه شماها درست میگید. خوش باشین

حسن
حسن

عزیز بله مطمینا یکی از دلایلش بهتر شدن موقعیت کاری بود مگه کسی به خاطر بدتر شدن موقعیت کاریش هم تغییر رشته میده؟ عزیز به هر حال من دلیل این سوال و بعدش هم جوابی که خودتون دادین رو(آنچه عیان هست چه حاجت به بیان هست) درک نمی کنم. شما هم بهتره از روی دلیل و منطق حرف بزنین که بشه بحث کرد.بله به خاطر دلایل منطقی از نظر خودمون حرف درستی میزنیم. صد البته شما هم خوش باشین.

ali
ali

شما جعفر رشته و گرایشت چی هست؟

ملیکا به جعفر
ملیکا به جعفر

سلام

الان شما منظورتون از این حرفها در نهایت چیه؟

اومدین دانشگاه آزاد و دانشجویان اونو بکوبید؟
واقعا فکر میکنید کار شما درسته؟
واقعا فکر میکنید که همه این دانشجویان بیسواد هستن و شما باسواد؟

جعفر
جعفر

نخیرررر اومدم بگم درسته ظرفیته دکتری کم شه

علی
علی

جناب جعفر، نظر ما هم اینه که ظرفیت زیاد شه. هیچ شغلی هم نمیخوایم.

جعفر
جعفر

اوکییی.خوش باشین

ملیکا به جعفر
ملیکا به جعفر

بله
ما هم موافق کم شدن دکترا هستیم اما نه با استناد نادرست شما

ظرفیت بشرطی کم بشه که شایسته مداری باشه و همه در یک رقابت سالم و عادلانه و بدور از نام و برند دانشگاه و با آزمون تخصصی واقعی و بدون دخالت اساتید و بدور از پارتی بازی و سهمیه بازی و خلاصه رقابت درست و انسانی

نه اینکه دانشگاه دولتی بیاد دانشجوی خودش رو برداره و استاد بیاد دانشجوی قبلش رو بگیره .

بگذریم

رسول - نرم افزار
رسول - نرم افزار

آقا جعفر، از خروجی دانشگاه آزاد نخبه های زیادی بیرون اومدن. یکی از دوستان من که کارشناسی ارشد رو از دانشگاه آزاد گرفت، الان در آمریکا در ایالت آیووا داره دکتری میخونه. همین مرداد پارسال که کار ویزاش درست شد، رفت آمریکا. اونجا بهشون حقوق هم میدن. یکی دیگه از دوستامم که اونم دانشگاه آزادی بود، همین چند وقت پیش پذیرش گرفت از چندجا. داره تصمیم میگیره که کدوم رو انتخاب کنه. من که خودم ادعایی هم ندارم، یک دانشگاه آزادی هستم که سه تا مقاله ژورنالی دارم. دوتاش ایندکس ISI داره و یکیش ایندکس اسکوپوس. چهارتا هم مقاله کنفرانسی.… ادامه نظر»

جعفر
جعفر

سلام. شما مثال دوتا از دوستاتون رو آوردین منم خیلی از دانشجویان سراسری رو براتون میارم اون متر و معیاری محسوب نمیشه. بله دو طرف توشون درس خون هست ولی با اون 50 درصد آزاد رو که گفتین موافق نیستم.شما تو این مملکت بحث اشتغال و ادامه تحصیل رو باید کاملا دو مقاله جدا از هم بدونین مطمئنن شما هم که الان مطلب رو آموزش میدید تو دانشگاه یاد نگرفتین بله هرکس برا پیشرفت کاریش جدا از مطالب دانشگاهی کار و تلاش کرد موفق میشه. من تنها علت خودم رو تو تایید کاهش ظرفیت های دانشگاه آزاد تو مقطع دکتری… ادامه نظر»

روان شناس
روان شناس

کاملا موافقم ، واقعیت این که رابطه‌ای بین موفقیت در ورود به دانشگاه های تراز اول و موفقیت شغلی در دنیای بیرون وجود نداره … موفقیت در وجود خود فرد و در گرو توانمندی ها و تلاشهای شخصیه …

جعفر
جعفر

سلام. من به عنوان کسی که 7 سال دارم تو صنعت کار میکنم و دوره لیسانسم آزاد و ارشدم روزانه تهران بودم به دو نکته در مورد فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی باید بگم. باید قبول کنیم از لحاظ علمی فارغ التحصیلان مقطع لیسانس این دانشگاه به دو دللیل از فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسری بالاتره.یکی اینکه از یک سد بزرگ و سخت کنکور سربلندتر بیرون اومدن و دوم اینکه چهار سال بهترین استادهای علمی ایران به اون ها اموزش دادن که همون ها طراح سوالات ارشد و دکتری هستن پس از لحاظ علمی آموزش های آکادمیک تری دیدن. دانشجویان… ادامه نظر»

حسن
حسن

در کل به نظر منم ظرفیت هر جی کمتر باشه بهتره چون اینطوری افراد با استعدادبالاتر میتونند ادامه تحصیل بدن و برای شغل های کمی که تو جامعه هست مجبور به رقابت با افراد کم استعدادتر که خیلی وقت ها با پارتی فرصت های شغلی رو صاحب میشند نمی شوند. منظور فرصت های شغلی برای افرادیه که دکتری دارند مثل هیات علمی شدن یا تو مراکز تحقیقاتی کار کردنه

نسترن
نسترن

شما که تو دانشگاه دولتی ارشد و…گرفتی چرا دکترا قبول نشدی؟به قول خودتون که بهترین استادان رو داشتین و از سد کنکور گذشتین و…پس چرا دکترا قبول نشدین ؟

مهندس
مهندس

مگه هر کی درس میخونه باید دکتری بگیره؟ ایشون رفتن دارن کار می کنن و تشخیص دادن اینجوری بهتره شاید.

جعفر
جعفر

من اونقدر واقعا نتونستم وقت بزارم واسه کارم چند سال فقط روزانه شهرستان هارو آوردم که برام مقدور نبوده برم ولی امسال رتبه ام 100 شده باید ببینم اوضاع ترازها چطور میشه. من همین الانم میگم برید اغلب فارغ التحصیلای دانشگاه های معتبر و حتی اونایی که هیئت علمی شدن رو سوابق تحصیلیشون رو بببین هر سه مقطع تحصیلیشون جزو دانشگاه های رتبه یک کشور بودن. البته من نظرمو گفتم و البته واقعا کارمم نذاشت دکتری دانشگاه مورد دلخواهمو بیارم

جعفر
جعفر

بی تعارف من زمانی روزانه تهران قبول شدم که تمامی جزوات مربوط به رشته خودم رو از دانشگاه معتبر گرفتم و خودم

سوسن
سوسن

ببینید.قبولی دانشگاه تهران اونم در مقطع ارشد اصلا کار سختی نیست

دوست خوب من دانشجوی شریف هستم رشته سازه.
لیسانسم آزاد کرج بود و بدون خوندن حتی یکماه شریف قبول شدم.کلا یک هفته جزوه های خودم رو یه نگاه کردم.علت مشخص اون هم این بود که این مصاحبه غیر منصفانه برای ارشد نیست
قبولی ارشد در سراسری دیگه کاری نداره حتی در بهترین دانشگاهها

اما دکترا بحثش فرق میکنه چون یه مصاحبه سر راه شما هست.

پس لطفا اینقدر از روزانه ارشد تهران نگید.

دکترای زبان
دکترای زبان

دوست عزیز من کارشناسی و ارشدم رو در دانشگاه سراسری خوندم و رتبم هم در هر دو آزمون زیر ۱۰۰ بود. این دلیل نمیشه ک هر کس خوبه منظورم البته به خودم نیست بد تعبیر نشه،بره دانشگاه سراسری دکتری بخونه. من چون کارمند هستم شرایط رفتن به تهران رو ندارم و ترجیح میدم در دانشگاه آزاد نزدیک شهرستان خودم ادامه تحصیل بدم. در دکتری هم رتبم زیر ۲۰ شده ولی سراسری رو انتخاب رشته نکردم چون در استانمون مقطع دکتری رشته های زبان انگلیسی رو نداریم و تهران هم واقعا شرایط رفتن و بدلیل کارم ندارم.پس دانشگاه آزاد فقط دانشگاه… ادامه نظر»

جعفر
جعفر

اگه به انتهای صحبتم توجه کرده بودی منم گفتم اگر احیانا کسانی به هر دلیلی از خوندن تو دانشگاه سراسری موندن با محدود شدن سهمیه در دکتری اونجا ادانه تحصیل بدن

کامران
کامران

واقعا متاسفم که در مورد یه دانشگاه و حجم زیادی از دانجویان اون اینطوری قضاوت میکنید. شما همونطور که گفتید کارشناسی رو از آزاد گرفتید و ارشد رفتید سراسری که البته الان قبولی ارشد سراسری کار بسیار ساده ایه و کار شاقی نکردید. در مورد دانشجویان آزاد کاملا اشتباه میکید و حتی اگر قبولی آزاد راحت هم میبود که نیست،باز هم این بهترینها هستن که در آزمون قبول میشن نه کسانیکه سواد کافی ندارن. واقعا متاسفم که فکر میکنید در بین اینهمه دانشجوی ارشد فارغ التحضیل فقط اون 30 تا 40 تا که سراسری قبول میشن خوبن و بقیه بدرد… ادامه نظر»

جعفر
جعفر

منم که گفتم اگر ساده هست قبولی تو سراسری پس قبول شید و بروید منم موافق این حرکتم اتفاقا. واسه همینم گفتم بهتره سهمیه آزاد کم بشه

جعفر
جعفر

درضمن بحث من اصلا در مورد سرکار رفتن فارغ التحصیلان نبود اتفاقا من 7 سالی که به عنوان مهندس تو صنعت فولاد کار میکنم با همون لیسانس دانشگاه آزادم هست. من توهینی برای شاغل شدن نکردم. واقعا درسته اگر گزینش کار هم با آزمون باشه اونجا فرقی نمیکنه که آزاد خونده باشی و سراسری کما اینکه منم با آزمون شاغل شدم

پیمان
پیمان

متاسفم که حرف را تحریف میکنید.
بحث من تعداد قبولی در دکترا دولتی بود که بسیار محدود و آنهم با اجحاف و حقکشی دانشجویان آزاد است نه بحث اشتغال.

اگر مصاحبه را از دولتی بر میداشتند و یا یک مصاحبه عادلانه و بدور از تبعیض بود مطمئن باشید که دانشجویان آزاد از همه موفقتر بودند.

وقتی که مثلا بین 3000 نفر تنها برای 20 نفر در دولتی ظرفیت هست آیا میتوان نفر 21 یا 30ام یا 50 ام را بیسواد و ناشایست دانست؟
اگر جوابتان بله باشد واقعا متاسفم.

ممد
ممد

سلام بنظر بنده بجای اینکه روی کاهش ظرفیت در مقطع دکترا تمرکز میکنن باید ظرفیت ها را هدفمند با نیاز جامعه طراحی کنن تاداوطلبا با برنامه ریزی درس بخونن و وارد مقطع دکتری بشن بنظر من در حال حاضر مشکل اصلی کمی در بخش اموزش عالی ما مقطع ارشد است دانشگاهای ازاد بسیاری و غیردولتی های گوناگون!! و همچنین تا حدی دانشگاهای دولتی بشدت بصورت بی رویه دانشجوی ارشد میگیرن و براحتی طی دوسال فارغ التحصیل میشن. معضل اصلی مقطع ارشد است و باید فکری کرد یه زمانی همه فوق دیپلم ها رو لیسانس کردیم حالا همه لیسانس هارو فوق… ادامه نظر»

سیما
سیما

من نمیدونم وقتی که خود رییس سازمان سنجش و وزیر علوم دارن میگن کل پذیرش سراسرس امسال ۱۴۵۰۰ و آزاد ۹۵۰۰ نفره و میگه سازمان بر همه اینا کنترل داره و نتایج هم توسط سازمان اعلام میشه و تکمیل ظرفیت هم نداره،چطور یه عده هی داد میزنن که آزاد ۱۰ برابر و ۲۰ برابر برمیداره و قبولیش خیلی راحته؟!!!

فیض
فیض

سال 95 رییس سابق مرکز سنجش دانشگاه آزاد گفت امسال در حدود 10هزار پذیرش دکترا داریم، رییس بعدی آمد گفت 45 هزار پذیرش بوده است

سیما
سیما

نه دوست محترم

خبرتون کامل نیست
ایشون فرمودند که ظرفیت که ما در سال 1395 بتعداد 35000 نفر بوده که از این تعداد 12600 نفر جذب شدند

علی
علی

حق با آقای فیض است. به آرشیو اخبار رجوع کنید

کامران
کامران

لطفا شما هم بدون سند و مرجع نقل خبر نکنید. اتفاقا حق با خانوم سیما است.البته در نقل قول کمی اشتباه کردن اما با مراجعه به آرشیو همین سایت در تاریخ 9 دی میتوانید ببینید ک به این صورت است: ظرفیت ۴۵هزار نفری پذیرش دکتری آزاد در سال ۹۵ سرپرست مرکز سنجش دانشگاه آزاد گفت: در سال ۹۵ ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه آزاد ۴۵هزار نفر بوده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، امیررضا شاهانی گفت: مسئولان سابق دانشگاه آزاد اسلامی در سال گذشته ۴۵ هزار ظرفیت دکتری اعلام کرده بود که از این… ادامه نظر»

فائزه سادات
فائزه سادات

با سلام
به نظر بنده ، کاهش ظرفیت کلا راهکار که نیست هیچ؛ وضعیت رو بدتر هم میکنه. چه در دولتی چه در پولی .

سوگل
سوگل

به نظر منم خیلی خوبه که ظرفیتهارو محدود میکنن، باید ظرفیت دانشگاههای دولتی رو هم محدود کنن. با این وضعیتی که داشت پیش میرفت هیچ امیدی به اشتغال قشر دکتری نبود.

نسترن
نسترن

الان دیگه امید به اشتغال هست؟
اگه اینجوریه من حاضرم با اینکه دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه تهران هستم به نفع بقیه انصراف بدم به شرط اینکه مسئولین فعلی وزارت علوم کتبی واسه اشتغال پذیرفته شدگان امسال ضمانت بدهند
مشکل اشتغال از پذیرش داتشجو و ظرفیت و…نیست عزیز من

دکترای زبان
دکترای زبان

هیچ وقت برای حل مشکل صورت مساله رو پاک نمیکنن دوست عزیز. کاهش ظرفیت به هیچ وجه راهکار نیست. باید فرهنگسازی کرد همونطور ک در کشورهای اروپایی درِ دانشگاه ها باز هست اما متقاضی نیست. پایین اوردن ظرفیت راهکار نیست.همونطور ک در اداره ما خیلی از همکارا برای ادامه تحصیل و بدلیل ظرفیت پایین دکتری داخل ایران با هزینه همین کشور به کشورهایی مثل مالزی بورس میشن.پس در واقع چه ظرفیت دکترا در ایران بالا باشه چه پایین فرقی نداره. هر کس واقعا دنبالش باشه می تونه بره کشورهای اطراف از ترکیه تا مالزی. پس بهتره نذاریم این اتفاق بیفته.حداقل… ادامه نظر»

فیض
فیض

قبول باید فرهنگ سازی شود ولی تا زمانی که دکترا به عنوان یک کالای لوکس آموزشی مطرح است جواب نمی دهد. ثمره ی این شیوه ی پذیرش دانشگاه آزاد در دو سه سال گذشته می شود تهی شدن بعد محتوایی مقطع تحصیلی دکترا و سو استفاده ی ابزاری افرادی که واقعا در حد این مقطع به لحاظ علمی نبوده و نیستند و بی اعتبار شدن کلی علم در جامعه. بلایی که برسر مقاطع پایین تر افتاد. آیا واقعا تضمینی هست جذب فارغ التحصیلان نجبه ارجح داده شود با مدرک به دستان بی سوادی که با زد و بند به پست… ادامه نظر»

دانشجو
دانشجو

کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد و حذف تکمیل ظرفیت تصمیم درستی نیست. آیا باید ما هم قید تحصیل در کشور خودمون رو بزنیم و برای اخذ مدرک دکتری راهی دانشگاه های هند و تایلند و اوکراین و… بشیم. بجای محدود کردن دانشگاه آزاد بهتر است وزارت علوم معیارهای تحصیل در دوره دکتری و نیز جذب اعضاء هیت علمی رااز نظر رزومه و سوابق علمی و پژوهشی سخت تر کند. از طرفی همین دانشگاه آزاد باعث شده کلی نیروی کار شامل از استاد، کارمندان گرفته تاانواع مشاغل خدمات دهی شامل آشپز و نظافتچی و راننده و نگهبان و و حسابدار و…… ادامه نظر»

مجتبی
مجتبی

من نمیدونم وقتی که خود رییس سازمان سنجش و وزیر علوم دارن میگن کل پذیرش سراسرس امسال ۱۴۵۰۰ و آزاد ۹۵۰۰ نفره و میگه سازمان بر همه اینا کنترل داره و نتایج هم توسط سازمان اعلام میشه و تکمیل ظرفیت هم نداره،چطور یه عده هی داد میزنن که آزاد ۱۰ برابر و ۲۰ برابر برمیداره و قبولیش خیلی راحته؟!!!

مديريت دولتي
مديريت دولتي

انتخاب رشته ازاد نیومده هنوززز؟؟
خیلی استرس دارم
لطفا ج بدید

فرشته
فرشته

نه هنوز نیومده.چرا استرس دارید؟هر وقت اومد انجام میدید.راحت باشید.زندگیتونو بکنید

مديريت دولتي
مديريت دولتي

ممنونم دوستان
همش فک می کنم یه وقت خبر دار نشم

صبا
صبا

نه هنوز

درخواست از دکتر ولایتی
درخواست از دکتر ولایتی

دکتر ولایتی به داد ما برسید. بر اساس ظرفیتهای سال قبل، پنج ماه مطالعه کردم و حالا بدون هیچ اطلاع قبلی می گویند می گویند ظرفیت پذیرش محدود می شود. این دومین ضربه به دانشجویان پس از خبر حذف تکمیل ظرفیت است.

دانشجو
دانشجو

بدترین خبر سال با اختلاف

روانشناسی
روانشناسی

من با ندا خانم موافقم واقعا ما که سهمیه نداریم آزادم نریم پس تا کی پشت کنکور موندنو منتظر موندن

احمد
احمد

این سیاست بسیار خوبه و از سال های پیش باید اتخاذ میشد.

ندا
ندا

سلام به همه دوستان عزیز من در تعجم چرا یک عده از این وضعیت خوشحالن من خودم رو میگم با کسی کار ندارم تو رشته خودم روانشناسی متاسفانه وقتی هیچ گونه سهمیه ای ندارم و روزی ده شاید بیشتر درس خوندم و باز رتبه سه رقمی و چهار رقمی میارم و تنها امیدم دانشگاه ازاد و کار هم ندارم یعنی بارها خواستم به عنوان یادگیری بدون هیچ پولی کار کنم باز قبول نکردن و امیدم دکتراست تا بتونم قبول بشم و از این طریق بتونم مفید باشم اما سال گذشته با درگیریهای بین این دو وزارت باعث سردرگمی همه ما… ادامه نظر»

دانشجو
دانشجو

لطفا اگ کسی اطلاعی داره منو راهنمایی کنه من رشته ام مهندسی شیمی هستش
میخوام توی دانشگاه ازاد کرمانشاه باشم اما پذیزش نداره…ولی توی سایتش دکترا مهندسی شیمی داره لطفا راهنمایی کنید من چکار کنم حتنا باید اونجا باشه ممنون میشم

کنکوری 1397
کنکوری 1397

سلام، احتمالاً امسال پذیرش ندارن، اگه براتون مقدور هست حضوری برید جویا بشید و یا تماس بگیرید.

مجتبی
مجتبی

یا باید از نزدیکترین شهر استفاده کنید یا برای سال دیگه برنامه ریزی کنید

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

پذیرش دانشجو دکتری در دانشگاه آزاد به علت ازدیاد واحدهای دانشگاه آزاد سرسام آوره و هر چند که ظرفیتها در سال گذشته به 7 نفر محدود شد ولی اگر در رشته ای 2 نفر دانشجو هست به معنی پذیرش 2 نفری نیطست به این معنی است که یا دانشگاه سراسری یا جایی دیگهاز واحدهای خوب دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی و پیام نور قبول شده اند در آن واحد ثبت نام نکرده اند.به این علت ممکنه جمعیت دانشجو در رشته ای کمتر باشه وگرنه هر رشته ممکنه در 25واحد پذیرش داشته باشه و با ضر ب در 7 نفر در هر… ادامه نظر»

سعيد
سعيد

درود

آرمین
آرمین

رشته ی منو فقطو فقط علوم تحقیقات داره و اونم ۳ نفر گرفت پارسال. گفته های شما درست نیست.

دانشجو
دانشجو

سلام. متاسفانه این دوست ما جناب جغرافیا از پارسال مدام دارن میزنن توی سر دانشگاه آزاد و دانشجوهای این دانشگاه. و مدام کلاس دانشگاه تهران خودشون رو میگذارن. واقعا واسشون تاسف میخورم. ای کاش هرکی دانشجوی تهران میشد به همون اندازه درک و لیاقتش هم بیشتر میشد.
من خودم دانشجوی دکتری میبد هستم ترم4. پارسال کلی با این آقا بحث کردم.

صبا
صبا

فکر کنم پردیس کیش هم هستنن

روان شناس
روان شناس

این تفکر بسیار اشتباه دوست عزیز ایجاد محدودیت برای ادامه تحصیل هیچ ویژگی مثبت و سازنده ای نداره کما اینکه موفقیت هم هیچ ارتباطی با دانشگاه محل تحصیل نداره، چه بسا افرادیکه فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد هستن و بسیار با سواد و موفق در جامعه بیرون از دانشگاه ، موفقیت هر فرد بعد از فارغ‌التحصیلی با عملکرد شغلیش مشخص می شه ،نه توی دانشگاه ، متاسفانه دانشگاه های روزانه ما اکثرا بچه ها رو محافظه کار و تئوریک تربیت می کنن ،انصافا قصد جسارت ندارم ،ولی به عین دارم می بینم چه نخبه هایی که فارغ‌التحصیل می شن از بهترین دانشگاه… ادامه نظر»

دانشجو
دانشجو

شما کاملا صحیح میفرمائید. سواد و علم ربطی به محل تحصیل نداره. من دانشجوی ازادم.ترم 4.این ترم جامع دارم. اون قدری که والا از ما مقاله چاپ شده خواستند اساتیدمان، از دوستم که تهران دولتی درس میخوند نخواستند. حتی یه دونه!

محمد
محمد

با سلام
بنظر من فارغ التحصیلهای دانشگاههای سراسری مثل شریف و تهران از نظر علمی برتر از دانشگاه آزاد هستند و قابل مقایسه نیستند.

روان شناس
روان شناس

متاسفانه بخش اعظم این توانمندی که ازش صحبت می کنید فقط در قاب دوران دانشجویی قابل لمسه ، نه بیرون از دانشگاه و محل کار ، خیلی از افرادیکه در دانشگاه آزاد درس می خونن از ضعف در توانمندیشون نیست به خاطر مسیولیت ها و چند بعدی بودن زندگیشونه خود من ترجیح می دم ضمن کسب درامد خوب و استفاده از توانمندی هام ،در کنارش درس هم بخونم و بخشی از درامدم رو صرف هزینه های تحصیلم کنم و این رو ترجیح می دم به موقعیتی که بیکار باشم و صرفا تلاش کنم برای ورود به دانشگاه های تراز اول… ادامه نظر»

کوروش
کوروش

یعنی به نظر جناب روانشناس فقط دانشجویان آزاد زندگی چند بعدی دادن

مهندس
مهندس

متاسفانه مشکل همین جاست. دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی سکوی پرتابی شده برای افرادی که مشغول به کار هستن و صرفا برای ارتقای موقعیت شغلی ادامه تحصیل میدن. شما میگید کسایی که از دانشگاه بزرگ فارغ التحصیل میشن توانایی هیچ کاری رو ندارن مگه اینکه جایی استخدام بشن. مگه چند نفر میتونن کارآفرین بشن و شغل ایجاد کنن. بعدشم کسی که عمرش رو صرف تحصیل کرده از کجا منابع مالی داشته باشه. از طرفی اینقدر فارغ التحصیل داریم در جامعه که بر اثر اجبار با حقوق های خیلی پایین مشغول به کار میشن و همین سبب شده که کارفرماها و شرکت… ادامه نظر»

رضا
رضا

با شما موافقم
من لیسانس آزاد بودم ارشد و دکتری دولتی
واقعا سطح سواد علمی دانشجویان سراسری بالاتره. نیازی به بحث نیست

هلیا
هلیا

پارسال که رشته ی من کلا ۴ نفر دانشگاه آزاد گرفت. یعنی از ۴ نفر هم کمتر میگیره امسال ؟؟؟؟؟؟؟ بهتره تعطیل کنیدش دیگه ، چکاریه ؟ جالبتر اینکه دانشگاه سراسری به طرق مختلف داره دانشجو میگیره ( شبانه .غیرانتفاعی.پردیس. نیمه دوم.) فقط زورتون به دانشگاه آزاد رسیده ؟؟؟؟؟؟ بعدشم کسیکه ۱۰۰ میلیون میده میاد دانشگاه ازاد مطمین باشید احتیاجی به شغل نداره.

سارا
سارا

جریان آموزش باید آزاد باشه هرگونه انحصار و محدویت آموزشی اشتباهه. اینکه ظرفیت رو کم کنیم تا اشتغال ایجاد بشه یه نظر کاملا غلطه ؛ و ناشی از سیاست نادرست معاون آموزشی وزارت علوم اینکه در کارخانه ایران خودرو رو ببندید به این دلیل که ماشین تو خیابونها زیاد شده ؛ تفکر صحیحی نیست ؛ باید فرهنگ سازی کرد ؛ میشه هرکسی ماشین شخصی داشته باشه و در عین حال مشکلی رو هم ایجاد نکنه بستن درب داتشگاهها بر روی رکتری پاک کردن صورت مساله است راه حل نیست. باید مخالف انحصار و محدودیت آموزشی بود. ووزارت علوم برنامه هاش… ادامه نظر»

محمد
محمد

سلام
نظر شما خیلی مناسبه ولی آیا اگر بدون اینکه خیابان و جاده های مناسب داشته باشیم و همینطور ماشین و اتومبیل تولید کنیم منطقی است؟

ارشيتكت
ارشيتكت

انتخاب رشته دانشگاه ازاد اومده؟؟؟ با آزمون و بدون آزمون

هلیا
هلیا

نه فعلا خبری نیست

آرزو دارم
آرزو دارم

سلام دوستان.انتخاب رشته دانشگاه آزاد کی اعلان میشه؟

راضیه
راضیه

منظورم برای ازمونی که دادیم بود

آناشيد
آناشيد

سلام انتخاب رشته دانشگاه آزاد شروع شده ،خواهشن جواب بدید؟

هلیا
هلیا

نه دوست گرامی. هنوز خبری نیست

راضیه
راضیه

سلام وقت بخیر
ببخشید الان بالاخره ظرفیت دانشگاهها زیاد شده یا نه.هربار باید نگران باشیم.

محسن
محسن

سلام . انتخاب رشته ازاد دکترا شروع شد دوستان؟؟؟ یکی جواب بده لطفا مممنوون

روناک
روناک

حالا انتحاب رشته زمانش کی؟ مشخص شد؟

سیما
سیما

با اجازه من هم آمار گروه دامپزشکی رو در آوردم جراحی دامپزشکی دولتی 26 آزاد 25 مامائی و بیماری های تولید مثل دام 16 10 بیماری های داخلی دام های کوچک 3 5 بیماری های داخلی دام های بزرگ 36 10 رادیولوژی دامپزشکی 3 5 کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی 15 5 پاتولوژی دامپزشکی 20 10 بهداشت و بیماری های پرندگان 17 10 بیوشیمی 2 0 بهداشت و بیماری های آبزیان 12 10 بهداشت مواد غذایی 36 35 بهداشت خوراک دام 7 5 اپیدمیولوژی 3 0 انگلشناسی دامپزشکی 27 15 باکتری شناسی 24 5 ویروس شناسی 3 5 قارچ شناسی 3 10… ادامه نظر»

صبا
صبا

سراسری بیشتر از آزاد
آمار خوبیه ممنون

سمیه
سمیه

جواب به سیما خانوم دامپزشکی هر سال ظرفیت پذیرش کم بوده و هست. تازه اینهایی که شما نوشتین جمع پذیرش روزانه شبانه و پردیس هست….

منصور
منصور

سلام دوستان از آنجایی که این جدال بین ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری و آزاد خیلی داغ شده و بعضی از دوستان آمارهای واهی و تخیلی بویژه در گروه انسانی رو دادن و گفتن که حتی 10 برابر درآزاد پذیرش بیشتر هست لذا از آنجاییکه بنده اصولا آدمی هستم که بدون تحقیق نه حرف میزنم و نه چیزی رو قبول نمیکنم لذا برای اطمینان خاطر شما و خودم ظرفیت تمام رشته های گروه انسانی در آزاد و سراسری رو جمع زدم و بترتیب دفترچه انتخاب رشته سراسری در اینجا گذاشتم /حالا اگه کسی حوصله داشت لطفا جمع کل اعداد رو هم… ادامه نظر»

منصور
منصور

ادبیات فارسی
سراسری 378 درسته

راستی بعد از هر رشته عدد اول ظرفیت سراسری و عدد دوم ظرفیت آزاده

منصور
منصور

جغرافیا و برنامه ریزی شهری
82 90
جغرافیا و برنامه ریزی روستایی
61 35

منصور
منصور

ایم جمع کل گروه انسانی ظرفیت سراسری برابر 4292 ظرفیت آزاد برابر 4570 نسبت ظرفیت پذیرش آزاد به سراسری برابر 1.065 یعنی کمتر از 6.5 درصد بیشتر از سراسری قابل توجه دوستان مدعی 10 برابر بودن پذیرش ضمن اینکه اولا این نسبت در گروههای دیگه بازم کمتر و حتی منفیه و ثانیا باید توجه کرد که حتی همین ظرفیت عدم بخاطر هزینه بالا و دور بودن خیلی از شهرها و پذیرش دوستان در دانشگاه سراسری و نیز نبود تکمیل ظرفیت پر نمیشه و مطمئن باشید که حتی نصف اونم پر نمیشه. البته این نسبت بسادگی از ظرفیت مجاز اعلامی سازمان… ادامه نظر»

صبا
صبا

احسنت بشما ممنون

منصور
منصور

خواهش میکنم.

وظیفه بود.
امیدوارم که این بحث تموم شه و بجای کور کردن کورسوی امید در دل دوستان به اونا امید بدیم و آرزوی بهترینها رو داشته باشیم.

صبا
صبا

درسته, ممنون از شما, متاسفانه برخی از دوستان فقط بقیه رو ناامید و مدارک دانشگاه ها رو بی ارزش میکنند
سپاس موفق باشید

سیما
سیما

از صبر و حوصله و مسئولیت پذیری تون صمیمانه سپاسگزارم آقا منصور.
کاش همه همینطور با دقت نظر و از روی صدق و با بررسی و دلیل و مدرک و نه از روی احساس اظهار نظر بکنن.

واقعا زحمت کشیدید.
همین ارقام نشان دهنده خیلی چیزها است.

ali
ali

دوستانی که میگن به ظرفیت ها نگاه کنید.در رشته عمران گرایش راه وترابری فقط وفقط آزاد علوم تحقیقات داره اما سراسری وزیر مجموعه هاش شامل۱۲دانشگاه روزانه ،۶ محل شبانه وپردیس پیام نور مجموعا دانشگاه پذیرش دارند.البته این را هم قبول دارم در رشته عمران بعضی از گرایش ها هم اونقدری پذیرش دارند که با پاسخ نامه سفید هم شانس قبولی داری.خلاصه کلام از نظر من به شخصه چه آزاد وچه سراسری بسته به رشته وگرایش ظرفیت های متفاوتی دارند اما باید در طی دوره خصوصا آزاد کیفیت را بالا ببرند تا ارزش مدارک اکتسابی حفظ بشه وهر کسی باتوجه به… ادامه نظر»

یزدان
یزدان

سلام
مهندس منظورتون کدوم گرایش عمرانه که با برگه سفید قبول میشه

اولا الان مصاحبه ها باید تراز حد نصاب رو بیاری
بعد در مصاحبه هم حد نصاب رو بیاری

ثالثا پارسال در گرایش سازه با رتبه 420 هیچ کای ایران حتی دورترین نقطه قبول نشدند در آزاد.
لطفا اطلاعات غلط و مایوس کننده ندید

به محمد
به محمد

محمد علی یا هر چیزی که هستید

دیگه قبولی در آزاد مثل سابق نیست.
لطفا جو سازی نکنید

این گوی و این میدان. ببینیم چکار میکنید

همون آزادی که شما میفرمایید رقابت سختی بر سر قبولیشه

محمد
محمد

من وضعیت مالی خوبی ندارم
من آرزوی دکتر شدن دارم
من در خودم نمیبینم جز اون سی نفر باشم
من نمیتوانم سکوت کنم
من اگر دکتر نشوم درست نیست پولدارها دکتر شوند
🙁 🙁

ناصر
ناصر

سلام محمد جان ممنون که بی شیله و بی ریا حرف دلت رو و علت همه این مخالفتها رو گفتی؟ این خیلی خوبه و حداقلش اینه که سبک میشی و جلوی خیلی از بحثا رو میگیری. اما من هم در جایگاه برادر بزرگتر یا کوچکترت و در جواب صحبتات میخوام چند کلمه عرض کنم. بنظرتون این استدلال خوبیه؟ بنظرتون اگه شما دکتر بشید یا نشید در دکتر شدن دیگرون تاثیری داره یا نداره؟ بنظرتون چون شما نمیتونید دیگرون هم نباید بتونن؟ شرایط و سرنوشت همه یکسان نیست.اما این دلیل بر محکوم کردن بقیه نیست. این مثل اینه که ما بگیم… ادامه نظر»

صبا
صبا

کاملا موافقم ضمن اینکه همه کسانی که آزاد میرن لزوما پولدار نیستن من میشناسم کسی رو که الان هیات علمیه و هنوز داره قسط وام دانشگاه رو میده شهریه دانشگاه آزاد از اولم کار کرد با حقوق کم اما گذاشت برا درسش
و چون عاشق درس بود بهترین نمره گرفت الانم هیات علمی دانشگاه دولتیه

مهندس
مهندس

رسول عزیز چرا نمیخوای با واقعیت روبه رو بشی. این که ظرفیت بالای پذیرش در دانشگاه آزاد در همه مقاطع خیلی وقته که به یک مشکل بزرگ تبدیل شده یک حقیقت تلخه. مثلا در رشته من فقط یکی از واحدهای دانشگاه آزاد در مقطع لیسانس در هر ترم صد نفر پذیرش داره!!! در مقاطع بالاتر نه به این شدت ولی حتما همین قضیه صدق میکنه.در همین جا خوندم بعضی از دوستان گفته بودند این زیاد بودن ظرفیت ها خوبه بزارید بریم درس بخونیم سرمون گرم بشه یا اینکه گفته بودند اینجوری سطح سواد جامعه بالا میره. اما به چه قیمتی… ادامه نظر»

رسول - نرم افزار
رسول - نرم افزار

عزیز جان منم فرمایش شما رو قبول دارم. تعداد واحدهای دانشگاه آزاد که دکتری دارن، به مراتب بیشتر از دولتی ها هستش. ناراحتی من این هستش که امروز بعد از مدت ها اومدم سر زدم به سایت. دیدم این آقا همچنان داره کامنت های تکراری پارسال رو درج میکنه. این فقط حرف من نیست. شما ببین کامنت دوستان دیگه رو. اونها هم بعضا ناراحت شدن. مگر میشه یک کامنت رو بیش از ۵۰ بار تکرار کنی در طی سال ها؟ من خودم انصرافی دانشگاه آزاد هستم. دو ماه خوندم ولی بعد پشیمون شدم و انصراف قطعی دادم. دیگه هم هیچ… ادامه نظر»

به رسول
به رسول

سلام آقا رسول
با عرض پوزش شماهمون آقا رسول هستید که پارسال دزفول قبول شده بودید؟
یادمه که بدون آزمون هم شرکت کرده بودید و خیلی پیگیر آزاد بودید.

پس چرا انصراف؟
میشه یه کمی بیشتر از تجربیات این مدت گذشته تون رو بهمون بگید؟

ممنونم

رسول - نرم افزار
رسول - نرم افزار

بله همونم.
کلاس ها مثل همون دوران ارشد بود. اصلا هیچ جو یا شرایط خاصی نداشت. فقط اسمش تغییر کرده بود. اساتید مقاله میخواستن، اونم نه صرفا به خاطر دانشجو، بیشتر به خاطر خودشون که پاداش مقاله بگیرن و راحت تر ارتقا پیدا کنن. به شدت نیاز دارن به شهریه دانشجوها، چون اوضاع زیاد جالب نیست.
آینده نه چندان روشن و احتمال هیات علمی شدن تقریبا نزدیک به صفر. سبک و سنگین که بکنی، میبینی چندان ارزش نداره.

به رسول عزیز
به رسول عزیز

رسول جان خیلی ممنون که پاسخ دادید. البته در بیشتر موارد حق با شماست. البته این برای هر کسی بر میگرده به توقع و انتظار هر کس از این دوره و امکانات خودش. در نهایت خیلی خوشحالم که این تجربه خوب رو کسب کردید و حداقل تونستید با خودتون کنار بیاید. پیشنهاد من به شما اینه که ضمن حفظ موقعیت کاریتون،اگر ادامه تحصیل براتون خیلی مهمه ،خوب درس بخونید و سال دیگه سراسری قبول بشید. مطمئن باشید شرایط کاملا متفاوته. ضمنا در اصل مشکل اصلی این پول دادنه برای تحصیله که اگه واقعا روبراه نباشه وضعت،حتما اذیتت میکنه. پس در… ادامه نظر»

مجتبی
مجتبی

سلام آقا رسول
میشه ازتون بپرسم شما که انصراف دادید ازتون هزینه انصراف هم گرفان یا نه؟ممنون

رسول - نرم افزار
رسول - نرم افزار

چون زود انصراف دادم، هزینه نگرفتن. البته میتونستن شهریه ثابت رو پس ندن، ولی لطف کردن و پس دادن. در نتیجه همه رو پس گرفتم. چه ثابت، چه متغیر.

کتایون
کتایون

بله کاملا درسته

بحث محدود کردن ورودیها یه چیزه اما بی ارزش کردن زحمت دانشجویان یک چیز

من به شخصه شدیدا موافق کاهش پذیرش هستم تا واقعا فقط شایسته ها برن اما متاسفانه خود وزارت علوم باعث این نابسامانیه جون همش بدنبال کسب درامده و اونم فقط از طریق شهریه دانشجویان.

تشنه لقب دكتري
تشنه لقب دكتري

انشاالله بزودی اعلام میشود،به احتمال زیاد تا چهارشنبه اعلام میشود

مطهره
مطهره

سلام انتخاب رشته دکتری آزاد کی هست؟لطفاً بگویید.خسته شدیم از استرس و ناراحتی

رسول - نرم افزار
رسول - نرم افزار

با سلام. من بعد از چندین ماه اومدم سری به این سایت زدم. دیدم همچنان کامنت هایی با نام “محمد” و “علی” توی بخش کامنت ها قرار گرفته که دقیقا داره همون مطالب قبلی رو تکرار میکنه. آقا اگر شما خسته نشدی، حداقل به مدیر این سایت رحم کن که باید کامنت تکراری شما رو تایید کنه. لازم نیست واقعا زیر هر پست مربوط به دانشگاه آزاد بیاید بگید دکتری آزاد بدون کنکور شده! یک سوال شخصی دارم. شما الان دانشجوی دکتری دولتی هستی؟ پشت کنکوری هستی؟ مدرس دانشگاهی؟ دقیقا چه پستی داری و چرا این مطلب رو مدام تکرار… ادامه نظر»

به رسول
به رسول

چرا دوست ارجمند از واقعیتها ناراحت میشی چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.
محمد با سند صحبت میکنه سری به دفترچه آزاد و دولتی بزنید متوجه خواهید شد.

صبا
صبا

همینطوری نگید لطفا مگه دفترچه آزاد ظرفیتاشو زده؟؟؟ بعدشم همه رشته ها اینجور نیست که شما میگی بدون کنکور!!!!

رسول - نرم افزار
رسول - نرم افزار

اصلا صحبت من این نیست که قبولی در آزاد راحته یا سخت. بر فرض که راحت باشه.

من از این تعجب کردم که چطور میشه یک نفر نزدیک به دو سال مدام یک کامنت رو عینا تکرار کنه. سوالم این هست که هدف از این کار چیه؟

خوبه که فارغ التحصیل بهترین دانشگاه های اروپا و آمریکا نیستید. وگرنه الان کل سیستم دانشگاهی ایران رو هم زیر سوال می بردید.

باشه، همه فهمیدیم که از نظر شما دکتری دانشگاه آزاد بدون کنکوره. نظر شما هم محترم. زشته مدام یک کامنت انقدر تکرار بشه. شما خودتون خسته نشدید؟

کنکوری 1397
کنکوری 1397

خب با این حساب دیگه مشکل مجوزها هم حل شد دیگه! مبارکه…

محمد
محمد

در رشته مالی کل ظرفیت روزانه، شبانه و پردیسها دولتی کلا سی نفر است
اما آزاد تقریبا در سی رشته محل در مجموعه مالی پذیرش دانشجو دکتری دارد و اطلاع ندارم دانشگاه آزاد در هر رشته محل چند نفر پذیرش دارد.
یعنی به ازای هر یک نفر ظرفیت در دانشگاه های دولتی یک رشته محل در آزاد

به: محمد
به: محمد

شما خسته نشدید همین جمله را طی این 2 سال مدام تکرار کردید؟ بیش از 100 بار است که این جمله را بدون هیچ مدرکی، تنها از روی ظرفیت های موجود در دفترچه بیان میکنید در حالیکه حتی زحمتی به خود نمیدهید که به یکی از واحدهای نزدیک محل سکونت خود بروید و آمار واقعی ثبت نام شدگان دکتری را ببینید.

محمد
محمد

اتفاقا رفتم و دیدم عمق کار رو

فیض
فیض

محمد درست میگه، سی کدرشته مالی وجود داره دقیقا با تعداد نفرات دولتی برابر است. هر کدرشته دانشگاه آزاد = هر نفر ظرفیت دولتی در این رشته.
البته در بسیاری از رشته های دیگر هم اوضاع با کم و زیاد مشابه این رشته است

محمد
محمد

متاسفانه بعضی فکر می کنند با کتمان واقعیت چیزی عوض میشه.
و فقط حرف خود را می زنند.
دیگر فکر نمی کنند در عصر که ما زندگی می کنیم کتمان واقعیت با توجه به پیشرفت تکنولوژی ارتباطات کار سختی است.

کورش
کورش

من رشته خودم معماری هستم از سال 95 به بعد ظرفیت دانشگاه های ازاد رو وزارت علوم تحت نظر داره و اجازه ثبت نام بیش از حد نمیده دیگه تو هر واحد نهایت 5 تا 7 نفر تحصیل میکنند
منظقی برخورد کنید شما درس خوندی رفتی سراسری یکی هم درس میخونه کمتر ولی پرداخت مالی ازاد میخونه این دید رو عوض کنید که شما حق داری
در ثانی من خودم لیسانسم دانشگاه تهران و ارشدم هم دانشگاه بهشتی بوده دکتری هم از سال 94 دانشجو شهید بهشتی هستمو ظرفیت ها رو واسه این میدونم که خودم مدرس هستم

مهندس
مهندس

همسر من ارشد حقوق در دانشگاه آزاد خونده ورودی بهمن بود 89 نفر بودن ورودی مهر اونا 110 نفر بود تازه در شهر خرم آباد وای به شهرای بزرگتر.ایشون میگفت صندلی برا نشستن گیرشون نمی یومده و درضمن موقع پایان نامه استاد راهنما نداشتن و در به در از این شهر اون شهر دنبال یه دکترای حقوق میگشتن که راهنماییشونو به عهده بگیره

دانشجوی دکتری
دانشجوی دکتری

اینجوری میکنین که جوان ها برا تحصیل میرن خارج بعد هم میگین فراره مغزها. مملکت داره رو به پیری میره
تو رو خدا بزارین اینجا تحصیل کنن اینارو آواره و در به در نکنین . کار که نیست اقلا مشغول درس خوندن باشن

محمد
محمد

دوست ارجمند اولا
کسی میره خارج که حداقل بتوانه خیلی خوب انگلیسی صحبت کنه
در 6 سال گذشته از بس ظرفیتهای دکتری آزاد بالا بود که عملا دکتری داین دانشگاه بدون کنکور شده
ثانیا بیشتر مدارک خارج نیز فاقد اعتبار هستند

به آقا محمد
به آقا محمد

سلام بنده هم به شما مشکوکم، قبلا عین همین کامنت رو گذاشته بودید. چه هدفی دارید؟

اسد الله خان
اسد الله خان

قربان یه طرفه به قاضی نروید ! من دو سال است گفته های شما را میخوانم شما زیاد به رتبه ها ودرصد نگاه میکنید. بروید در سایتهای مختلف درصدهای آزمون دانشگاه های دولتی را ببنید از نگرانی خارخ خواهید شد. قربانت گردم دانشگاه آزاد تا دوسال پیش با مدیریت اسلامی و چند سوال مثلا هوش آزمون‌نمی گرفت و بعد افراد را دانشجو نمی کرد. آزمونش در سالهای گذشته قطعا از آزمون سازمان سنجش منطقی تر و تخصصی تر بود و البته استانداردتر. شما به جای شمردن ظرفیتها و محدود کردن آنها قدری بیشتر مطالعه کنید شاید خدا خواست جایی قبول… ادامه نظر»

مدیریت آموزشی
مدیریت آموزشی

عجب عجب عجب ……..

محمد بین الملل
محمد بین الملل

آخ از دهه 60 بودن .همه چیز برای ما بد و کم وزیادیه که باید کم بشه .کار،درس، ازدواج و…
من که رد شدم هر جور بود هر سه رو کم و بیش رد کردم اما متاسفم برای دهه 60 ها که خیلی هاشون به فنا رفتن ….

مدیریت آموزشی
مدیریت آموزشی

نکته همین بود که دهه ۶۰ های بیچاره همه جا سوختن !!!!

Reza
Reza

عــجــب …