مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

تغییر اولویت انتخاب رشته دکتری 97 سراسری در سایه تردید

سامانه جابجایی انتخاب رشته دکتری تخصصی سراسری هنوز از سوی سازمان سنجش آموزش کشور فعال نشده است.

به داوطلبان گرامی شدیداً توصیه می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار اعلام نتایج دکتری در کانال تخصصی دکتری پی اچ دی تست عضو شوند. کلیک کنید … .

نحوه تغییر اولویت انتخاب رشته دکتری 97 - 98 سراسری
به گزارش پی اچ دی تست، مقطع دکتری تخصصی مقطعی حساس و سرنوشت ساز است که نقش مهمی در پرورش اساتید آینده دانشگاه های کشور ایفا می کند. انتخاب درست رشته، گرایش و دانشگاه محل تحصیل در این مقطع عامل مهمی در افزایش بهره‌وری دانشجویان است و زمینه مساعدی را در کشور جهت رشد و شکوفایی پژوهش های بنیادی و کاربردی فراهم می کند.

از جمله مسائل مهم در انتخاب درست محل تحصیل در دوره دکتری، انتخاب رشته این مقطع است که به واسطه تاثیر 50 درصدی آزمون کتبی و مصاحبه همیشه با حساسیت های زیادی همراه بوده است.  به طور معمول انتخاب رشته دکتری بر اساس اطلاعات قبلی داوطلب در مورد دانشگاه های مختلف و اساتید این دانشگاه ها انجام می شود و در برخی رشته ها به علت فراوانی بالای کدرشته های موجود امکان ارزیابی دقیقی بین گزینه های مختلف نیست و داوطلب بر اساس اطلاعات عمومی خود در خصوص کدرشته های مختلف دست به انتخاب می زند. اطلاعاتی که ممکن است چندان با واقعیات موجود هماهنگ نباشد.

حضور در مصاحبه دانشگاه های مختلف فرصتی طلایی برای داوطلبان به وجود می آورد تا بتوانند از نزدیک با شرایط آموزشی و اقامتی دانشگاه های انتخابی خود و شرایط عمومی شهر محل تحصیل آشنا شوند. آگاهی از مسافت شهر انتخابی تا محل زندگی، بررسی دقیق راه های ارتباطی (هواپیما، قطار، اتوبوس و …)، آشنایی کلی با فرهنگ مردم و امکانات اقامتی از جمله اطلاعاتی است که داوطلبان می توانند با انجام سفر برای شرکت در مصاحبه به دست آورند. شناخت دقیق تر اساتید دوره و آگاهی از اخلاق، سطح علمی، گرایشات پژوهشی و پیشینه علمی آنها از دیگر اطلاعات ارزشمندی است که با شرکت در مصاحبه دانشگاه برای داوطلب حاصل می شود.

از این رو داوطلبان به طور معمول پس از شرکت در مصاحبه دانشگاه های مختلف و بر اساس اطلاعاتی که به دست می آورند، در نظرات خود در مورد کدرشته های مختلف تجدید نظر می کنند و تمایل دارند تا با انتخاب های آگاهانه تر آینده تحصیلی بهتری را برای خود رقم بزنند.

در سال های گذشته سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن این واقعیات و نیاز به حق داوطلبان برای تغییر ترتیب کدرشته های انتخابی، این امکان را فراهم می کرد تا داوطبان با ارسال انتخاب رشته جدید خود از طریق فکس و درخواست کتبی برای تغییر اولویت ها، فرصت انتخاب دقیق تر کدرشته ها را داشته باشند.

مشکلات متعدد برای انجام دستی این کار و زحمت فراوانی که برای کارکنان خدوم سازمان سنجش ایجاد می کرد این تصور را ایجاد می کرد که در سال های آینده با راه اندازی سیستمی مکانیزه و تغییر انتخاب رشته داوطلبان از طریق وب سایت این سازمان، دشواری های این اقدام مثبت نیز برطرف شده و فرآیند تغییر اولویت ها بهتر از سال های قبل انجام شود.

اما در سال جاری و با کمال تعجب نه تنها سامانه تغییر کدرشته های داوطلبان فعال نشده است بلکه خبرهایی از عدم امکان تغییر کدرشته ها به گوش می رسد و مطابق اعلام سازمان سنجش، در سال جاری امکان تغییر یا جابجایی اولویت های انتخاب رشته دکتری وجود ندارد و داوطلبان تنها می‌توانند جهت حذف اولویت های انتخاب رشته خود، درخواست کتبی خود را به همراه تصویر شناسنامه تا تاریخ 31 / 4 / 97 به شماره 02189782360 فکس نمایند.

قطعا ادامه چنین روندی باعث پذیرش بسیاری از داوطلبان در کدرشته های غیردلخواه خود می شود که نتیجه این امر بر آینده تحصیلی و شغلی داوطلبان واضح و مبرهن است و باعث افت احتمالی تحصیلی و از دست دادن فرصت تحصیل در کدرشته های مطلوب داوطلب (علی رغم کسب نمره قبولی) خواهد شد.

امید است مسئولین محترم سازمان سنجش، در فرصت باقی مانده و با اندیشیدن تدابیر مناسب، امکان تغییر اولویت‌های انتخابی داوطلبان آزمون دکتری 97 سراسری را فراهم نمایند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
شهرام
شهرام

این همه تلاشی که دانشگاهها میکنن تا اولا ظرفیتشون خالی نمونه و ثانیا با دانشجوهای مود نظرشون پر بشه،‌ نهایتا راه به جایی نمیبره.‌ فکر میکنم سال ۹۴ بود که قرار شد نتیجه کنکور دکترا تا دو سال معتبر باشه و کنکور دکتری هم سالی دو بار برگزار بشه، اما دانشگاهها بعد از شهریور و اعلام نتایج نهایی اونقدر به سنجش فشار اوردن که همه مصوبات قانونی قبلی بلا اجرا موندن و هیچ وقت عملی نشدن، یعنی اعتبار دو ساله شد همون یکساله و کنکور دوم هم هرگز برگزار نشد. الان هم با رقابت شدیدی که بین همدیگه برای جذب… ادامه نظر»

م
م

شاید دانشجوی درجه یک باشه و شرایط رفتن به خارج از کشور رو نداشته باشه. این طور قطعی صحبت کردن در این مورد به نظر کمی احساسی است.

.....
.....

دقیقا همین طور من سال ۹۲ پذیرش فول فاند فرانسه داشتم به خاطر شرایطم نتونستم برم چون موندم دیگه درجه چندم شدم؟؟!!!!ضمنا کسانی رو می شناسم که از پس کنکور دکتری برنیومدن و راحت رفتن خارج از کشور و فارغ‌التحصیل هم شدن خارج هزار جور دانشگاه داره دلیل نداره هر کی رفت باهوشه یا خنگ؛ ما قرار دانشجوی دکتری باشیم بعیده همچنین تحلیل هایی!

صفری
صفری

سلام
البته اصل صحیبتتون درسته اما
سطح کنکور الان با سالهای پیش خیلی فرق کرده و سختتر شده و بالا رفته.
تنشها و استرسههای داوطلبین و مردم بسیار بالا رفته.
کشور مما دریای استعداد هاست.
ضمن اینکه ما در هیچ دوره ای کسی رو نداشتیم که تمام دروس رو بالای 70 و 80 بزنه .حداقل من ندیدم.اگر هم بوده بندرت
و از همه مهمتر اینکه در قدیم جذب به این صورت استعدادهای درخشان نبود و الان بسیاری ازافراد نابغه از طریق بدون آزمون جذب میشن و اصلا خودشون رو در گیر این مارتون سخت و طاقت فرسای آزمون دکترا نمیکنن.

شهرام
شهرام

سلام بر همگی کامنتها رو به شکل مقاله آی اس آی در نظر نگیریم. اگر قرار بود آی اس آی باشه، حتما باید دلایل عقلی و تجربی و آماری و مستندات و منابع رو دقیق میگفتم و تک تک جملات باید ویرایش میشدن. منظورم جریان غالب یا جریان کثیر امور بود، یعنی غالب یا کثیر نوابغ (کثیر نه به معنای بیشترشون، بلکه به معنی تعدد فراوان، که با غالب فرق داره) به خارج رفتن یا میخوان برن، و البته کثیری هم به هر دلیلی موندگار شدن، و از اونها هم به عنوان مقدمه استفاده کردم تا به اصل مطلب در… ادامه نظر»

م
م

دوستان من یکی از دانشگاههای تراز اول رو رفتم برای مصاحبه و لز من پرسیدن مطمئن هستی که اولویت قبلیت رو برای مصاحبه میری منم گفتم نمیدونم. حالا نگرانم نکنه من رو قبول نکنه

لادن
لادن

کاش میگفتید که نمیرید

م
م

دقیقا کاش میگفتم.

د
د

از من هم پرسیدن.من هم گفتم آره.اگه شما می گفتید نه و اونا از شما تعهد می گرفتن که بالایی را حذف کنی راضی بودی حذف می کردی؟

م
م

نه من فقط سه جا برای مصاحبه رفتم و نمیتونستم این ریسکو بکنم.

Ahmad
Ahmad

ای کاش منم قبول نمیکردم.از اینکه رفتم تهران رو حذف کردم خیلی ناراحتم.هنوزم دارم بهش فکر میکنم

hassan
hassan

خوب برو درخواستت رو پس بگیر من هم همین کار رو کردم

شهرام
شهرام

دوستان عذرخواهی به خاطر پر حرفی و کامنت پشت کامنت گذاشتن من، هر چند معلوم هم نیست خواننده ای وجود داشته باشه. از قراین و شواهد معلومه که تقاضا از سنجش برای تغییر اولویتها از اساس به جایی نمیرسه و از اول هم اشتباه بود که به سنجش تقاضای تغییر دادیم، چون سنجش با دانشگاهها یه واحد غیر قابل تفکیک تشکیل دادن و واقعا دیگه نمیشه گفت سنجش مستقلا و بدون وابستگی به دانشگاهها عمل میکنه. حتی ارسال درخواست و شکایت به وزارت علوم هم بیفایدس چون وزارت و سنجش و دانشگاهها همه در واقع یکی هستند یعنی سه اسم… ادامه نظر»

سازه
سازه

به نظرم الان برای تغییر اولویت دیر شده چون دانشگاه تو جلسه مصاحبه بر مبنای اولویت اولیه انتخاباشونو انجام دادن .

راض
راض

سلام
بچه ها کسی از مصاحبه جبر کاشان اطلاعی نداره ک در چ حده و…..

فهیمی
فهیمی

سلام دانشگاه آزاد چی هم میشه تغیر اولویت داد یا حذف کرد؟

لادن
لادن

خیر

کاتب ساوجی
کاتب ساوجی

سلام دوستان من دیروز از یکی از اساتید دانشکاه خودم در مورد حذف اولویت پرسیدم و مخصوصا سوال کردم که حالا اگه حذف نکنم چی میشه؟آخه تعهد داده بودم که حذف کنم. استادم گفت که دانشگاه ارسال نتیجه قطعی رو تا روز آخر نگه میداره و انتخاب الویتهای شما رو در سایت چک کرده و حتی اگه لازم بشه از ستجش آخرین تغییرات رو استعلام میکنن و حتی میگفت که این حق و اختیار رو دارن و خلاصه گفت که نتایج در آخرین لحظات هم میتونه تغییر کنه بویژه در مورد کسانی که به دانشگاه قول حذف و تغییر الویت… ادامه نظر»

شهرام
شهرام

سلام. ولی یه وظیفه اخلاقی هم بر دوش ما داوطلبهاست و اون هم اینکه اگر واقعا تمایلی به حذف نداریم و استاد یا دانشگاه میگه باید حذف کنی تا قبولی اینجا اعلام بشی، وظیفه اخلاقی داوطلب اینه که صریحا مخالفت کنه و به این دلیل دست به حذف نزنه. اگر به این خاطر بره و حذف کنه، خودش هم در بی عدالتی سهم داشته. در واقع در این موارد واقعا خود ما داوطلبها مقصر اجحاف هستیم و نه استاد یا دانشگاه.

رضوان
رضوان

سلام بچه ها من چهارشنبه رفتم سازمان سنجش و با یکی از مسئولین صحبت کردم و درخواست جابجایی داشتم.ایشون هر چی من گفتم قبول نکردن و میگفتن که دستور از بالاست و بخاطر نداشتن تکمیل ظرفیت و بهم خوردن برنامه دانشگاههاست.من گفتم که مگه ما به دلخواه دانشگاهها باید انتخاب رشته کنیم ؟ ایشون گفت که در ابتدا خیر چون شما خودتون اولویتهارو تنظیم کردید و دانشگاهها بر اساس اونها تعیین تراز حد نصاب کردن و مصاحبه گرفتن و افراد مورد نظرشون رو انتخاب کردن.حالا با جابجایی الویتها همه اینها بهم میخوره و ممکنه خیلی از الویتها خالی بمونه چون… ادامه نظر»

شهرام
شهرام

سلام و ممنون از اطلاعاتی که گفتین استدلال مسئول سنجش درسته به شرطی که اعلام ترتیب اولویتها به بعد از اتمام مصاحبه ها موکول میشد و نه قبلش تا با شناخت بیشتر بشه اولویتها رو داد و دیگه پشیمون هم نبود ولی چون اولویتها رو به زور قبل مصاحبه ها خواستن الان هم نمیتونن بگن خودت اینها رو اعلام کردی و میخواستی بیشتر تحقیق کنی تا پشیمون نشی. تنها فرقش این میشد که داوطلب با خطای کمتر و اطلاعات بیشتر اولویت اعلام میکرد وگرنه هیچ مزیت دیگه ای برای داوطلب نداشت. اینکه دانشگاهها با همکاری هم قبولیها رو اعلام میکنن… ادامه نظر»

Sima
Sima

یک سؤال دارم. ممکنه سازمان سنجش، برای قبولی نهایی به درصد تخصصی توجه کنه? چون خیلیا رو دیدم که درصد تخصصی مشابه دارند ولی برای اینکه استعداد رو چند درصد بیشتر زدن، رتبشون 200 تا جابجا شده.

ناصر
ناصر

سلام
خیر.در نتیجه نهایی اصلا رتبه مهم نیست و تنها تراز شما مهم است که آنهم نتیجه کل دروس است نه دروس تخصصی.
سنجش امتیاز مصاحبه شما را با امتیاز آزمون تون با هم در نظر گرفته و با توجه به الویتهای شما نتیجه نهاییی رو اعلام میکنه

سما
سما

ینی چی رتبه مهم نیست و تراز مهمه. مگه رتبه های بهتر تراز بهتری هم ندارن؟

محمد مهدی سازه
محمد مهدی سازه

درسته اما رتبه نشانگر سطح علمی شما نیست بلکه نمره تراز نشانگر سطح علمی شماست.یعنی مثلا ممکنه شما رتبه تون از کسی فقط 5 تا بیشتر باشه اما ترازتون 1000 تا کمتر باشه و این رتبه در ظاهر یعنی شما زیاد با هم اختلاف ندارید اما ترازتون نشون میده که اختلاف سطح علمی شما خیلی زیاده. حرف شما در نهایت درسته اما وقتی که قراره این نمره آزمون با امتیاز مصاحبه جمع بشه اون چیزی که در مورد آزمون در معادله نهایی وارد میشه تراز شماست نه رتبه تون و این میتونه کل قضیه و نتیجه نهایی رو تغییر بده… ادامه نظر»

سما
سما

ممنون از پاسختون

رسول
رسول

دوستان با این تفاسیر که بعضی از بچه ها رفتن حذف کردن پس عملا دیگه تغییر اولویت از نظر سازمان سنجش غیر عملیه دیگه درسته؟؟ بیخیالش بشیم بسپاریم دست سرنوشت هر چی شد؟؟

ali
ali

صد در صد

شهرام
شهرام

یه راه حل خیلی ساده وجود داشت که هم ما موافقان جابجایی و هم شما مخالفان کاملش هر دو راضی و خوشحال باشیم و هر دو نفع ببریم بدون اینکه بقیه ضرر کنن و اون هم اینکه اعلام ترتیب اولویتها رو موکول میکردن به اتمام همه مصاحبه ها در کشور و فقط هم همین یکبار و ما رو مجبور نمیکردن قبل مصاحبه ها این ترتیبو اعلام کنیم که اصلا هیچ ضرورتی تا اخر مصاحبه ها نداشت. اما با وضع فعلی، هر دانشجویی که امسال در جای مورد علاقش قبول میشه به بهای ضرر بقیه داوطلبها قبول میشه و تقصیرش هم… ادامه نظر»

د
د

به نظرم می شه سیستمیش کنند و ما خودمون از طریق سیستم تغییر اولویت بدیم. افرادی را هم که بعد مصاحبه حذف کردند از طریق سیستم باز اون کدرشته مخلا بذارن جای دلخواهشون. به همین راحتی

محمد مهدی سازه
محمد مهدی سازه

من چند ورز پیش از سامانه دوباره درخواست جابجایی کردم اما متاسفانه دیشب جوابش اومد که فقط میتونید درخواست حذفتون رو فاکس کنید و جابجایی ممکن نیست

محمد مهدی سازه
محمد مهدی سازه

تازه توبیخ م شدم که چرا سوال تکراری پرسیدم.آخه قبلا هم همین سوالو پررسیده بودم .:):):):):)

sahar
sahar

سلام
چی شد دوستان؟ کسی خبری داره که آیا امیدی به تغییر اولویت هست یا نه؟

شهرام
شهرام

سلام متاسفانه فکر نمیکنم امیدی باشه. علتش هم فقط یه چیزه و اون هم اینکه سنجش نتونسته دانشگاهها رو مجبور کنه ظرفیت اعلامیشونو پر کنن و چون دانشگاه دولتی روزانه نیازی به شهریه دانشجو نداره و از مالیات ما شهروندها اداره میشه لازم نمیبینن ظرفیتو حتما پر کنن. امسال این وضع تشدید هم شده چون رسما با ابزار نبود تکمیل ظرفیت دارن میگن هیچ نیازی ندارن ظرفیتو پر کنن و این قدرتو دارن که حتی تا ۱۰ سال ظرفیت اعلام کنن ولی اصلا پر نکنن. اما از یه طرف هم به نوعی برای ارتقای اساتید لازمه دانشجوی دکتری هم جذب… ادامه نظر»

97
97

به آقای Ahmad
شما برگه انصراف رو از دانشگاه تهران گرفتید یا رفتید سنجش برای حذف و برگه از سنجش گرفتید؟

ناصر
ناصر

سلام
برگه خاصی نداره.یه درخواستید بنویسید و از انتخاب رشته تون پرینت بگیرید و موردی رو که میخواید حذف کنید بوضوح مشخص کنید و به شماره مربوطه فاکس کنید.
تمام

97
97

ممنون از راهنماییتون. بعد از کجا بفهمیم حذف اولویتها اعمال شده؟

ناصر
ناصر

معمولا انجام میشه و براتون پیامک میاد.البته به من زنگ زدن و دوباره خواستن که ببینم درخواستم قطعیه یا نه.البته خیلی وقت پیش در خرداد درخواست دادم

97
97

میشه شماره فکس رو بفرستید. ممنون

محمد مهدی سازه
محمد مهدی سازه

به این شماره:
این پاسخ سازمان هستش:

پاسخ :
با سلام
داوطلب گرامی امکان جابجایی و تغییر اولویت های انتخاب رشته آزمون دکتری سال 97 وجود ندارد. فقط در صورتی که تمایل به حذف کد رشته های انتخابی دارید درخواست خود را با درج مشخصات کامل – شماره پرونده و داوطلب – کپی کارت ملی و پرینت فرم انتخاب رشته و مشخص نمودن موارد حذفی – به شماره 02636182373 فکس نمایید

کاظم
کاظم

ولی با سرچ در گوگل شماره های زیر درمیاد
۰۲۱۸۹۷۸۲۳۶۰ که همین شماره ایه که سایت پی اچ دی داده
و ۰۲۶۳۶۱۸۲۳۶۱
شما مطمئنید شماره رو درست نوشتید؟

محمد مهدی سازه
محمد مهدی سازه

سلام
اون شماره اولی شما در اصل شماره سازمان سنجش هستش که فکر کنم سمت هفت تیر و خیابون عضدی باشه.
شماره بعدی درسته و مربوط به مرکز آزمون در مشکین دشته که چندین شماره داره و هر کدوم مربوط به یه کار و یه مقطعه مثلا ارشد و سراسری.
به من برای تغییر و حذف این شماره رو دادن.
حالا خودتون هم میتونید از سامانه درخواستتون رو بدید تا شماره رو برای خودتون هم بفرستن

سپهر
سپهر

به شما قول 100 درصد دادن که همون خرداد ماه حذف کردید؟

Ahmad
Ahmad

رفتم سنجش ی فرمی بود.نوشتم.فقط هم گزینه حذف دارن تغییر اولویت ندارن.

97
97

سلام. چطور میشه فهمید سنجش اولویتهای درخواستی ما رو حذف کرده؟

لادن
لادن

اگه بفرستید حتما حذف میشه.
من فرستادم و در سامانه مرتب پیگیری کردم.بعد از دو هفته جواب دادن که انجام شده.

97
97

تماس میگرفتید یا در قسمت سیستم پاسخگویی سنجش پیام میدادید؟

لادن
لادن

از همون قسمت پاسخگویی

97
97

از طریق سیستم پاسخگویی پیام میدادید برای پیگیری یا تماس میگرفتید؟

مهم و ضرورررررری
مهم و ضرورررررری

سلام دوستان
ببخشین یه سوال مهم داشتم. آیا حذف اولویت میتونه در پذیرش تاثیرگذار باشه؟ مثلا من اولویت پنجم مصاحبه نرفته ام ولی ششم رفته ام آیا حذف اولویت پنجم میتونه درپذیرش اولویت پنج من تاثیرگذار باشه؟ البته بدیهیه که سوالم در شرایطیه که از چهارتای اول پذیرفته نشده باشم

ناصر
ناصر

سلام
برای کسی که مصاحبه ای رو شرکت نکرده،نبودن در مصاحبه و حذف یکیه و فرقی نداره و انگار حذف کرده اما جابجا کردن ،چون انتخابهای سایرین هم در نحوه گزینش شما موثر هستش ممکنه تاثیر داشته باشه.

م
م

سلام. خیر شما وقتی در مصاحبه شرکت نکردید ان اولویت خودبخود حذف شده است

شهرام
شهرام

دوستان گرامی هیچ به این جمله سایت دقت کردین که میگه خیلیها در کد رشته محلهای غیر دلخواه به خاطر عدم جواز تغییر اولویت قبول میشن؟ و با توجه به اینکه سالهاست تعیین ترتیب اولویتها قبل از مصاحبه ها باید انجام میشد میشه تصور کرد که چه حجم وسیعی از این قبولیهای اجباری در این سالهای متمادی به وجود اومده و از اون مهمتر،‌ چه قدر دانشگاهها با توجه غیر قانونی به این اولویت بندی باعث محو شدن ایده ای به اسم عدالت شدن. تعجب و شگفتی در اینه که چرا ما و سایر داوطلبان در این همه سال متوجه… ادامه نظر»

شهرام
شهرام

و نهایتا ما میرسیم به یه فلسفه منفعت گرایی کامل، یعنی دانشگاهها میخوان هر طور شده نذارن دانشجوی مورد نظرشون از دستشون بره و منافعشون محدود بشه. هر داوطلب هم میخواد بقیه داوطلبها نتونن از دست انتخابهای اجباریشون (اجباری یعنی بر خلاف میلشون مجبورن قبل مصاحبه اواویت بندی رو اعلام کنن و بعدش هم نتونن تغییر بدن) خلاص بشن تا مبادا ایده عدالت پایمال بشه. باید یه این سیستم یکپارچه منفعت شخصی آفرین گفت!

مریم۲۰
مریم۲۰

موندم کی راست میگه الان از استادی پرسیدم گفت نمره نهایی دست سنجش هست .
ممکنه اسم کسی بفرستیم سنجش ولی سنجش طبق تراز کسی دیگه رو قبول کند ولله باورش برام سخته نمره مصاحبه نمره مقالات دست دانشگاههاست موندم کی راست میگه

سما
سما

این حرف دروغه. اکثر دانشگاههاذنمره ها رو صفر و صدی میدن و عملا تصمیم گیرنده فقط خودشون هستنذ

فائزه
فائزه

دست دانشگاهه. من کادر مصاحبه ی کنددا یکی از جاهایی رو که رفتم میشناسم. استادم که دکتری رو اونجا خونده بود بهم گفته بود که اگر رتبه 1 هم باشی قبول نمیشی چون قبل از مصانبه فلانی و فلانی رو برداشتن! (اون دو نفر دانشجوی قبلی اون استاد بودن مثل استادم خودم) ولی متاسفانه من باور نکردم و رفتم و همونی شد که شنیده بودم

ناصر
ناصر

سلام.اگر نتایج مصاحبه عادلانه بود بله حق با ایشون بود اما وقتی تیم مصاحبه بدور از انصاف و بقول دوستان صفر و صدی نمره میدن و برای خیلیا اصولا نمره صفر میدن و حتی امتیاز مقاله و دانشگاه و معدل رو نمیدن و حتی غیبت رد میکنن و عملا فرد رو حالا با هر تراز آزمونی از گردونه سنجش خارج میکنن دیگه داشتن هر رتبه ای هیچ تاثیری در قبولی نداره.

م
م

امسال چون تکمیل ظرفیت نیست هیج دانشگاهی صفر و صدی نمده نمیده مگر دانشگاههای درجه یک و تراز اول که به هیج قیمتی حاضر نیستن هر دانشجویی رو قبول کنن و به فرض مثال دو نفری که میخوان رو بالا میدن حتی اگه به قیمت این باشه که اون سال بدون ظرفیت بمونه دیدم که میگم باچشمای خودم

سپهر
سپهر

دانشگاه های تراز اول دقیقا کدوما هستن؟

م
م

ولس استادتون کاملا درست میگه مثلا اگر شما نفر اول مصاحبه بشید یکی که رتبه اش از شما بهتره نفر سوم بشه تو سنجش ممکنه نمرات جمع شه نمره کل اون بیشتر شه و در نهایت اون به عنوان نفر اول قبول شه

ali
ali

نه زیاد موثر نیست. رتبه 28 قبول شدو رتبه 21 قبول نشد.

صبا
صبا

سلام یعنی واقعا بهتون گفتن قبولین؟ چجور رفتین یا زنگ زدن؟
من چندتا دانشگاه رفتم مصاحبنظرم خوبم بودن اما هیشکی بهم نگفته قبول شدم یا نه,نمرم چنده و نفر چندم….
خیلی ناراحتم یعنی نشدم که اطلاعی ندادن بهم, همه انگار خبردارن چندم شدن….
پس من نشدم؟؟؟!!!!!
توروخدا واقعا به قبولیا خبر میدن؟
خیلی استرس گرفتم..

Ahmad
Ahmad

نه بابا اصلا نگران نباشید.اتفاقی از پایان نامم خوششون اومد که گفتن برت میداریم که ایکاش اصلا خوشش نمیومد .

صبا
صبا

نه منظورم شما نبودید ان شاء الله شما قبول شین هرجا خواستین, از بقیم شنیدم نگران شدم…

نیلوفر
نیلوفر

به حاشیه سازی ها دقت نکنید اکثر قریب به اتفاق داوطلبان تا زمان نهایی سازمان سنجش از نتایج نهایی مطلع نیستند.

فائزه
فائزه

من سه سال پیش با رتبه ی افتضاح قبول شدم و موقع مصاحبه هم بهم گفتن برت میداریم. اما آشنا هم نبودم باهاشون. پارسال اما کسی قبلش بهم چیزی نگفت ولی وقتی نتیجه ها اومد دیدم قبول شدم.

مریم
مریم

سلام وستان. میشه لطفا منو راهنمایی کنید.
برای ارسال فکس چطور میشه متوجه شد که فکس به دست سازمان سنجش رسیده؟ خود دستگاه نشون میده که با موفقیت ارسال شده یا نه؟ باید با باهاشون بگیریم؟
خیلی ممنون

سما
سما

منم مجبور شدم اولویت اول و دوممو حذف کنم چون متوجه شدم اولویت سومم که یکی از دانشگاههای خوب تهرانه برای من بهتره.

Ahmad
Ahmad

خب شما دیگه این کارو با اکراه انجام ندادی.واسه من ی کم بد بود چون واقعا دوست داشتم تهران رو بیارم

سما
سما

بله ولی کاری که از شما خواستن غیر قانونی لوده. بمنم گفتن اینجا نفر یک شدی نرو جای ذیگه ولی مجبورم نکردن برگ انصراف بیارم براشون

Ahmad
Ahmad

هم غیر قانونی و هم بی عدالتی .لذت قبولی دکترا واقعا ازم گرفته شد.

زهرا
زهرا

منم میگم چون شرایط باید در ظاهر هم که شده برای همه یکسان باشه الان دیگه تغییر اولویت معنا نداره.

زهرا
زهرا

دوستان به نظرتون وقتی یه عده داوطب مجبور به حذف یه سری از کدرشته های انتخابی شدن، امکان داره الان سنجش اجازه تغییر اولویت بده؟!!!!!!!!!!!!!

سما
سما

بنظر من خیر

سپهر
سپهر

ولی ممکنه با این روال، ظرفیت بعضی دانشگاه ها خالی بماند.

Ahmad
Ahmad

یعنی اگه بفهمم اسمم تو لیست تهران بوده تا آخر عمر حرصشو میخورم

د
د

اگه انصراف دادی دیگه فکر نکنم توی نتایج نهایی معلوم بشه که دانشگاه تهران قبول بودی یا نه.

Ahmad
Ahmad

مدرک انصرافی رو ازم میخوان.راه داشت انصراف نمیدادم.چون نمیدونم تهرانو قبول میشم یا نه مجبور شدم قبول کنم.ولی از ته دل ناراحتم

مجتبی
مجتبی

سلام
یعنی چی مدرک انصرافی؟
دانشگاه دکترا هستید الان؟
من هم مثل شما هستم.اما از من چیزی نخواستن
چرا از شما خواستن؟
البته من نگفتم که دانشجوی دکترا هستم.
شما حتما خودتون گفتید

Ahmad
Ahmad

ی دانشگاهی قراره منو به عنوان دانشجوی دکترا بپذیره.اولویتشو نسبت به تهران پایین تر زدم.حالا گفتن از تهران انصراف بده تا بتونیم به عنوان دانشجو بپذیرمت.میگن اگه تهران قبول شی سهمیمون میسوزه

د
د

دیگه باز هم خوبه دیگه.رتبه تک رقمی زیر 5بودی؟

Ahmad
Ahmad

کجاش خوبه؟ هر کسی بالاخره دوست داره تهران یا شریف رو بخونه اونم بدای دکترا.رتبم خوب بود مقاله هم داشتم.در کل خیلی بی عدالتیه که آدمو توی منگنه قرار میدن

د
د

می تونم درکتون کنم.به خدا توکل کن.

ناصر
ناصر

خوب الکی بگید که انصراف دادم.یه برگه درست کنید که مثلا انصراف دادید.
مصلحتی اشکالی نداره

د
د

منظورش انصراف انتخاب رشتهه هست

شهرام
شهرام

مشکل اصلی اینجاست که ترتیب اولویتها رو قبل مصاحبه ها میخوان و نه بعد از اون. این مشکل چندین ساله در ازمون دکتری وجود داره و هنوز نمیخوان مرتفعش کنن. من تا به حال متوجه این مساله نشده بودم وگرنه از همون موقع انتخاب رشته دوستانو ترغیب میکردم به سنجش معترض بشن و ترتیب اولویتها بعد از اتمام همه مصاحبه ها خواسته بشه و نه قبل از اون که حالا مجبور نباشیم بریم به سنجش التماس کنیم که راهی برای تغییر دادن اولویتها باز کنه و خیلی از داوطلبان هم معترض باشن که نباید تغییر داده باشه. راهکار این دانشگاه… ادامه نظر»

رضوان
رضوان

سلام دوستان تو دانشگاه ازاد هم اولویت مهمه؟ اصلا روش انتخاب دانشجو دانشگاه ازاد چطوری کسی میردونه خواهشا جواب بده؟

ناصر
ناصر

سلام
در آزاد ترتیب مهم نیست

Ahmad
Ahmad

یکی از دانشگاه ها به من گفتن قبولی به شرط اینکه اولویت بالاتر رو انصراف بدی.اولویت بالاتر دانشگاه تهران بود.دانشگاه تهران هم امکان قبولیم خیلی زیاد بود.مجبور شدم برم تهران رو حذف کنم.واقعا بی عدالتیه

د
د

انصراف نمی دادی از کحا می فهمیدند؟

رسول
رسول

منم شرایط مشابه شما رو دارم و اگر بخوام حذف کنم باید تهران و مدرس رو حذف کنم، به نظرتون کار درستیه؟ ریسک نیست؟

احسان
احسان

من به هیچ وجه از انتخاب رشتم راضی نیستم و بعد مصاحبه یکی از دانشگاه ها و دیدن رفتار بد یکی ازاساتید هرشب دارم کابوس میبینم…. و عاجزانه ازسازمان سنجش درخواست دارم امکان جابجایی اولویت ها رو درهمین امسال فراهم کنه

کریمی
کریمی

حالا از کجا میدونید که اونجا بده.
اگر واقعا نپسندیدش حتما حذف کنید چون مطمئنا پشیمون میشید.
متاسفانه تجربه اش رو دارم

احسان
احسان

سلام به نظر من قطعا باید باید چنین تدبیری اندیشیده بشه که امکان جابجایی اولویت ها وجود داشته باشه همه ما مصاحبه رفتیم و از رفتار برخی ازاساتید شوک بهمون وارد شده خب چه دلیلی داره داوطلب به اجبار سرکلاس این شخص بره و تا چندسال به زور اون شخصو تحمل کنه….

شهرام
شهرام

سلام بر دوستان شاید مشکل اینه که اول باید تعریف عدالت در کنکور دکتری رو معلوم کنیم وگرنه بحثها تموم نمیشه و کسی هم قانع نمیشه. مشکل اینه که هر کسی برای خودش تعریفی از عدالت داره و فکر میکنه تعریف دیگرون از عدالت هم همینه و به همین دلیل بحثها قانع کننده نمیشه. تعریف من از این عدالت اینه که دو شرط زیر باید وجود داشته باشه: ا- نمره کل یعنی مجموع نمره حاصل از مصاحبه و نمره کنکور تستی اولیه بر اساس فرمول سازمان سنجش. حالا اگر در یک کد رشته محل مشخص، نمره کل داوطلب الف بالاتر… ادامه نظر»

شهرام
شهرام

در خیلی از کامنتهای دوستان اومده که دانشگاهها به ترتیب اولویتها اهمیت میدن یا میدادن و لذا الان تغییر اولویتها بی عدالتیه. همه این دوستان گرامی هیچ اعتراضی به این روال دانشگاهها ندارن و اونو مصداق بی عدالتی نمیدونن ولی جابجایی اولویتها رو ظلم محسوب میکنن. اگر ترتیب اولویتی در کار نبود این دانشگاهها هم نمیتونستن ازش بهره ببرن.‌

د
د

به نظر من باید امکان جابه جایی وجود داشته باشه.چون در اون محدوده زمانی من با مشورت دیگران انتخاباما کردم که الان پشیمونم. چون به نظرم خودمون هر جایی که دوست داریم باید انتخاب کنیم.

دکتری
دکتری

سلام. دوستان شما قرار دکتر های آینده مملکت باشید چرا اول اولویت را خوب و سنجیده انتخاب نکردید برخی دوستان نوشتن ادامه این روند سبب پذیرش داوطلبان در کد رشته غیر دلخواه میشود مگر شما خودتان بر اساس علاقه و اهمیت اولویت ها را انتخاب نکردید ؟؟؟ چرا همه تقصیر را بندازی رو دوش سازمان سنجش ؟؟

عباس
عباس

قطعا ادامه چنین روندی باعث پذیرش بسیاری از داوطلبان در کدرشته های غیردلخواه خود می شود. همین جمله رو دقیقا من متوجه نشدم مگر رشته ای که امتحان دادن با رشته ایی که مصاحبه می روند فرق میکنه یک کد رشاه و یک گرایش که امتحان دادیم و غیر دلخواه اینها چیه لطفا…..

د
د

منظورش محل و مکان هست

داوطلب
داوطلب

فراهم اوردن امکان تغییر اولویت انتخاب رشته ظلم اشکار و نوعی بی قانونی هست چرا که در دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش صحبتی از امکان تغییر اولویت سازمان سنجش نیامده هست و دانشگاهها هم که اولویت انتخاب رشته را در نمره دهی تاثیر می دهند مثلا اولویت پنجم و ششم بنده صرفا چون انها را در انتخاب پایین زده بودم جلسه مصاحبه کاملا صوری بود در صورتیکه اگر قبلا در دفترچه سازمان سنجش ذکر شده بود امکان تغییر اولویت هست بنده می توانستم اولویت پنجم و ششم را قانع کنم و زبانم در جلسه مصاحبه بسته نبود…….اگر قرار به تغییر… ادامه نظر»

عباس
عباس

با سلام بعدم عزیزان انتخاب اولویت های اول اگر امتیاز نداره چرا اصرار بر فعال نمودن و جا به جایی اولویت دارید به نظر میاد افراد همون اولویت های اولشونو برای مصاحبه می روند

م
م

چون ما نمیخوایم اکلویت اولمون که مثلا دانشگاه تهران هسخ قبول شویم و میخواهیم اولویتهای بعدیمان رو برویم.

عباس
عباس

با سلام به نظر بنده ظلم به دیگر افراد شرکت کننده در مصاحبه می شود ما داوطلب کنکور سراسری که نیستیم تازه از دبیرستان بخواهیم وارد دانشگاه بشویم لذا قبل از دعوت به مصاحبه باید فکر انتخاب رو بکنیم و الان با سرچ کردن که کدام دانشگاه کمتر افراد مراجعه برای مصاحبه کردن ورود کنیم دوباره انتخاب و به مصاحبه برویم این به نظرم جالب و اخلاقی نیست و در خصوص مسافت ها مگه نقشه ایران بلد نیستیم و شرایط خودمونو درک نکردیم مثلا از تهران به بوشهر چطور برم فقط قبولی و حق انتخاب از بقیه گرفتن مهمه این… ادامه نظر»

.....
.....

یعنی این عدالت که یک نفر با کلی تلاش رتبه و رزومه جمع کرده حالا از سر هر اشتباهی انتخاب رشته درسای نکرده حق تغییر نداره

م
م

قرار نیست دانشگاه جدیدی را انتخاب کرد و رفت قرار است تغییر در اولویتهایی که قبلا انجام دادیم بشه

man
man

مهم و ضروری
عزیزان نظرتون راجب مصاحبه جبرانی چیه؟ یه عده معتقدن که جبرانی گذاشته دانشگاه تا داوطلبانی که تداخل داشتن تو مصاحبه بتونن برن و بهونه ای برای شکایت به سنجش نداشته باشن که دانشگاه تغییر زمان مصاحبه اش براش مشکل ساز نشه و میگن همون روز اصلی مصاحبه انتخابهاشونو کردن اساتید و جبرانی صوریه. یه عده هم معتقدن برعکس! دانشگاه چون دانشجوی مدنظرشو پیدانکرده جبرانی رو هم میزاره شاید انتخابای بهتری داشته باشه. نظر شما دراین مورد چیه عزیزانم؟

الی
الی

من پارسال مصاحبه جبرانی دانشگاه تهران شرکت کردم چون نتونسته بودم خودمو برای مصاحبه روز اصلیش برسونم در نهایت هم قبول نهایی شدم از نظر من دانشگاههای رده اول میخوان همه انتخابهای خودشون برای اینکه کسی رو دانشجو بگیرن بررسی میکنن بعد نمره های مصاحبه رو تنظیم میکنن

man
man

دوستان این بحثایی که راجب تغییر اولویت راه انداختین بابا تغییر اولویت فقط در اولویتهای اول تا سوم مهمه. وگرنه انتخاب پنجم ششم شمارو نادیده میگیرن بخصوص اگه دانشگاه سطح یک رو انتخاب پنجم ششم زده باشین که نمره خیلی کم میدن که شما قبول نمییشین حالا شما تغییر هم بدین بیارینش اولویت دوم فرقی نمیکنه چون تاالان دانشگاه امتیازاتونو داده رفته و دوم یا ششم بودنش فرقی نمیکنه چون بهرحال اونا اولویت پنجم ششم بودنشو دیدن و امتیازو برحسب اون دادن

کنکوری
کنکوری

سلام. واقعا با نطرتون موافقم. من خودم دانشگاه سطح یک رفتم مصاحبه و انتخاب پنجمم بود اونجا. اولین چیزی که از من پرسیدن این بود که واقعا چرا پنجم. بعد هم خیلی محترمانه گفتند الویت یعنی ارزش قایل شدن برای دانشگاه. شما ارزشی برای این دانشگاه قایل نشدید. و واقعا در دیدشون خیلی اثر داشت. چون اصلا از من مصاحبه نکردن الکی بود و.اقعا همه چیز

PHD
PHD

کاملا مخالفم
من یکی از دانشگاه های سطح یک تهران را انتخاب ششم زده بودم ولی با این حال خبر قبولی در آن دانشگاه را به من داده اند.

م
م

مساله اینجاست ما میخوایم دانشگاه درجه یک و ببرم اولیوت بعدی دانشگاه درجه دو رو بیاریم اولویت اول

یاس
یاس

منم موافقم من با دیدن شهر مورد نظر و خوابگاهش دوست دارم جابجا کنم حق کسی ضایع نمیشه کسی رتبش خوب باشه مقالاتش زیاد اسیبی بهش وارد نمیشه سال قبل این موقعها سایت رو باز گذاشتن ویرایش کنند الانم این کار رو بکنند مسولین پی اچ تست خواهش میکنم به سنجش این موارد رو منعکس کنید حق ماست جابجایی

پیام
پیام

سلام دوستان
ببخشین یه سوال مهم داشتم. آیا حذف اولویت میتونه در پذیرش تاثیرگذار باشه؟ مثلا من اولویت پنجم مصاحبه نرفته ام ولی ششم رفته ام آیا حذف اولویت پنجم میتونه درپذیرش اولویت پنج من تاثیرگذار باشه؟ البته بدیهیه که سوالم در شرایطیه که از چهارتای اول پذیرفته نشده باشم

م
م

کسانی که به شدت مخالف هستید امکان تغییر اولویت باید فعال شود و این کار انجام خواهد شد کسی که این امتیاز را داشته در اولویت های بعدی اش قبول شده حقی از شما ضایععععععععععععع نخواهد کرد چون اگر امتیاز شما بالاتر از او باشد حتی اگر اولویت اولش بشود هیچ توفیری برای شما نمیکند همه چیز قبولی شما به امتیاز و شایستگی شما در مصاحبه بستگی دارد اگر نمره کافی را کسب کرده باشید کسی که بیابد نمیتواند جای شما را بگیرد ولو اینکه امتیازش از شما بالاتر باشد. در حیرتم که این مساله را نمیخواهید قبول کنید دوستان… ادامه نظر»

پری
پری

بچه ها تو را خدا بیایید به سنجش التماس کنیم امکانوجابه جایی بذاره..اگه درستش نکنن من واقعا نایود میشم.توراوخدا اگه دوستی توی سنجش دارید بخاطر من بهش بگید کمکمون کنه

م
م

توی سامانه پاسخگویی به همراه دلیلتون از سازمان سنجش به کرات درخواست کنید.

مریم
مریم

من موافق تغییر اولویت هستم چون فکر میکنم یه داوطلب حق داره با دیدن دانشگاه و اساتید و شهر و خوابگاه دانشگاه مورد نظر در مورد اولویت بندیش تجدید نظر بکنه

مریم
مریم

من موافقم

کیایی
کیایی

تغییر اولویت ناعادلانه هست چون شرایط برابر نیست بعضی از افراد چون دانشگاهی را در اولویت های پایین.زده بودند در مصاحبه شرکت نکرده اند حال اگر سنجش در یک بی قانونی آشکار، امکان تغییر اولویت را فراهم کند از لحاظ اخلاقی و عدالت تکلیف اون دوستان چیه که بخاطر اولویت های انتخاب رشته، قید شرکت در مصاحبه ی برخی دانشگاه ها را زده اند چه می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sima
Sima

موافقم. لطفا همین رو در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش بگید. ممنون

محسن
محسن

من که نفهمیدم یعنی چی خب چرا اولویت پایینو نرفتی؟ من همه اولویتای اول تاا n خودمو همه رو رفتم ااصلا نرفتن شما به مصاحبه چه ربطی به تغییر اولویت داره.

عاطفه
عاطفه

چون اولویت آخر بوده دلیل نمیشه مصاحبه نرفت این چه تفکریه

سحر
سحر

من موافق تغییر اولویت هستم چون فکر میکنم یه داوطلب حق داره با دیدن دانشگاه و اساتید و شهر و خوابگاه دانشگاه مورد نظر در مورد اولویت بندیش تجدید نظر بکنه

د
د

من هم موافقم

سحر
سحر

من هم موافق هستم چون با دقت انتخاب رشته رو انجام دادم ولی با رفتن به دانشگاه و دیدن مسافت شهرها ترجیح میدم در اولویت بندی خودم تغییراتی بدم دلیلی برای حذف نمی بینم فقط ترجیح میدم جای بعضی از اولویت هام رو تغییر بدم

نجف پور
نجف پور

به نظر من اگر تغییر اولویت وجود داشته باشه تبانی اساتید و دانشجوها از بین میره این باعث میشه اهمیت اولویت نزد اساتید از بین بره و هم چنین کسانی مثل من که شناخت نسبی نسبت به اساتید و دانشگاه پیدا کردم بتونم بعضی از اولویتهام رو جا به جا یا حتی حذف کنم

کنکوری
کنکوری

موافق تغییر الویتها هستم
آخه حرف به روز با دو روز نیست حرف 5 ساله

من
من

من کاملا مخالفم شما خواستی از اول اونو انتخاب نکنی زور نبوده که

مرام
مرام

مخالف تغییر اولویت هستم خود بنده صرفا به خاطر انتخاب رشته چون یک دانشگاهیی را اولویت هفتم زده بودم شرکت نکردم چون اساتید مصاحبه گر ، اولویت انتخاب رشته را در نمره دهی تاثیر می دهند اگر قرار به تغییر اولویت بود باید سازمان سنجش در دفترچه انتخاب رشته به صراحت می نوشت که امکان تغییر اولویت یا حذف کد انتخاب رشته وجود داره نه اینکه با طومار نویسی و این جور کارها قوانین من در اوردی همچون تغییر اولویت یا حذف را اعمال کنه

شهرام
شهرام

سلام و آرزومند بهروزی دلیل شما وقتی درسته که از اول هیچ قانون به اصطلاح من درآوردی در کار نباشه. کجای آیین نامه کنکور دکتری یا دفترچه ثبت نام یا انتخاب رشته به صراحت اومده بود که اولویتهای بالاتر میتونن توسط دانشگاهها امتیاز داشته باشن؟ دقیقا همینجاست که دانشگاهها دست به اختراع قانون من درآوردی زدن. خود من به شخصه فقط در همین چند روز اخیر و در این کامنتها شنیدم اولویتها برای دانشگاهها مهم هستن، در حالی که نباید باشن و اصلا هیچ دانشگاهی نباید و حق نداره توجهی به این مساله کنه و فقط موظفه نمره مصاحبه رو… ادامه نظر»

کامیار
کامیار

سلام با عرض پوزش استدلال شما اصلا درست نیست زیرا مواردی که گفتید در اصل کاملا از قبل مشخص بوده و هستند و خواهند بود. اولا همه ما همیشه میدونستیم که الویتها برای دانشگاهها مهمه و این از بدیهیات بوده و هست. ثانیا وقتی سنجش همه چیز رو به دانشگاهها واگذار میکنه و دانشگاهها اختیار تام در هر کاری اعم از تعیین حد نصاب ورود به مصاحبه آن و اختیار گرفتن حتی آزمون کتبی مجدد و حتی اختیار تعیین حد نصاب نمره آزمون رو دارن، این یعنی عملا سنجش در این وسط نقش خاصی نداره و اختیار دار کامل خود… ادامه نظر»

ali
ali

بنده نیز کاملا مخالف تغییر اولویت ها هستم. شما چندین روز و جتی یکی دوهفته وقت داشتی راجع به اساتید و دانشگاه مورد نظرت تحقیق کنی و حتی از دانشجوهای قبلی سوال کنی که اون دانشگاه و نحوه مصاحبه اش چگونه است. در هر صورت اگر این کار رو نکردی اشتباه شما بوده و دلیل بر تغییر نیست.
در هر صورت این که بعضی ها به اساتید قول می دهند که انتخابشون رو عوض کنند هم یکی از حربه های بعضی سود جویان است.

شهرام
شهرام

سلام و عصر به خیر دوست گرامی من چند تا کامنت مشابه همین لحن در پایین هم دیدم.‌ اگر هم اشتباه و کوتاهی صورت گرفته، چه اشکالی داره راهی برای جبرانش باز بشه؟ کیه که تا به حال اشتباهات متعدد نداشته؟ اما در مورد موضوع بعدی که میگید جلوی سوء استفاده گرفته بشه، باز شما پای مساله ای نامربوطو میون اوردین. این نوع به قول شما سودجویی از هیچ راهی نمیشه جلوشو گرفت.‌ فرض کنید من ادعا و اقرار کنم که بعد از اعلام رتبه در اواخر فروردین و قبل از انتخاب رشته پیش استادم رفتم و قرار گذاشتیم منو… ادامه نظر»

کنکوری
کنکوری

موافقم. اشتباه کردیم حالا میخوایم اصلاحش کنیم که یه اشتباه را 5 سال تکرار نکنیم

کامیار
کامیار

سلام و صبح بخیر البته و بدیهیه که به حرف من وشما چیزی تغییر نمیکنه و اونا هر کاری دلشون بخواد میکنن و ما فقط نظاره گر ماجرا هستیم و تنها داریم روی یه معضل بحث و مشورت میکنیم. اصلا بحث فرض و احتمال نیست و کاملا بدیهیه. این مثل اینه که به یه عده که در یه مسابقه پیشتاز بودن بگن که حالا که به قدم آخر رسیدید ، از میون این ظرفها که هر کدوم یه امکان و شانس و موقعیت برای شما هست و هر کدوم دارای این مشخصات هست و هر کدوم در یه شهر و… ادامه نظر»

ص
ص

نمیشه برادر من, الان وقت پشیمونی و جبران اشتباه!!!،! نیست خواستن از اول درست انتخاب رشته کنن

پرهام
پرهام

اتفاقا من تحقیق کردم وکلی اطلاعات در مورد دانشگاه ها و اساتید کسب کردم و بر اساس اون انتخاب رشته کردم ولی وقتی رفتم مصاحبه و از نزدیک اساتید و خوابگاه و مسافت و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه ها رو دیدم تصمیم به تغییر اولویت گرفتم به خاطر اینکه از تصور ما تا واقعیت کلی تفاوت وجود داشت

شهرام
شهرام

سلام و ممنون از توضیحات شما گفتید همه میدونیم اولویت برای دانشگاهها مهمه. در کامنتهای قبل توضیح دادم که اهمیت دادن دانشگاه به اولویتها یه کار غیر قانونیه و نباید انجام بشه. اینکه همه میدونن، به این معنا نیست که کار درستی هم هست. دانشگاه فقط حق داره نمره هر داوطلبو بر اساس ملاکهای کاملا غیر شخصی به سنجش اعلام کنه و فرد مستعدترو نمره بالاتر بده حتی اگر اون دانشگاهو در انتخاب پنجاهم خودش گذاشته باشه. اینکه میگید سنجش کاره ای نیست واضحه که درست نیست چون سنجش و نه دانشگاهها بر اساس ترتیب اولویت قبولیها رو مجازن اعلام… ادامه نظر»

ali
ali

کسی که از قبل با استاد صحبت کرده یعنی برنامه داشته ولی کسی که بعد مصاحبه یادش افتاده یعنی هیچ برنامه ای نداشته.

کامیار
کامیار

ببینید.در مورد سنجش که واضحه که در اصل نقشی نداره .چون حالا نتایج نهایی توسط سنجش و یا خود دانشگاه و یا هر مرجع دیگه ای اعلام بشه خیلی مهم نیست چون تنها در حد یک اطلاعیه است و خود سنجش هم بارها اعلام کرده که دانشگاهها اختیار تام دارن و عملا هم همینه. در مورد مثالی که زدید اولا اون دیگه یه مسئله نیست چون کاملا تمام مجهولات و معلومات مسئله واضح و معلومه و بدیهیه که در اون شرایط تصمیم شما بهترین تصمیمه و باز هم البته نه بهترین زیرا فرد دوم شاید اصلا تمایلی به حضوردر دانشگاه… ادامه نظر»

حسن
حسن

احسنت ، بجا و دقیق، اولویت بندی شده یه رانت و یه مورد اعمال بی عدالتی از اول کار، عدالت در واقع اینه که هرکسی رو به اندازه سوابق تحصیلی و پژوهشی و عملکردش در مصاحبه سنجش کنند نه اینکه مصاحبه ها فرمالیته باشه و استادا از قبل دانشجوهاشونو مشخص کرده باشند، تغییر اولویت هیچ ربطی نداره به بی عدالتی، هرکسی شایسته تر است در اولویته این عدالت واقعی است،

نیلوفر
نیلوفر

با نظر شما در مورد اولیت رشته کاملا موافقم چون بنده که مصاحبه رفتم دقیقا بخاطر ترتیب انتخاب مصاحبه رو انجام میدادن یا اگر جز اولیت های اول نبودن فقط مدارک رو به صورت سوری میگرفتن.

صبا
صبا

منم مخالفم

rr
rr

دانشگاهها امسال سعی کردند بخاطر عدم وجود تکیل ظرفیت، ظرفیت ها را پر کنند اکثر دانشگاههای سطح یک هم که صفر و صدی نمره می دهند یعنی کسانی را بخان بگیرند نمره بالا می دهند و بقیه را زیر حد نصاب……تغییر اولویت سبب خالی ماندن بعضی صندلی ها خواهد شد البته این صرفا نظر شخصیه

ساسان
ساسان

و کاملا هم درسته

سحر
سحر

من جا به جایی رو تو اولویت سوم و پنجمم انتخاب رشته میخوام انجام بدم یعنی تو اولویت های اولم نیستش که بخواد تاثیری روی نمره اساتید داشته باشه دلیل منطقی باید سازمان سنجش برای انجام ندادن این کار باید ارائه بده من وقتی برای مصاحبه رفتم فهمیدن که باید این جابه جایی رو انجام بدم یعنی ترجیح میدم اولویت پنجمم رو زودتر از اولویت سوم قرار بدم

ناشناس
ناشناس

دقیقا من هم مشکل شما رو دارم.این حق ماست که با دیدن محیط دانشگاه و خابگاه حق انتخاب داشته باشیم. قراره ۵ سال چندین کیلومتر از خانواده دور باشیم.

شراره
شراره

دوستان نا امید نشید به اعتراض هاتون ادامه بدید

د
د

کسی فکر نکنم ریسک کنه و حذف کنه.مگر از اساتید قول قبولی گرفته باشه.

رسول
رسول

به منم که قول دادن نمیتونم ریسک کنم.. یعنی خود استاد هم گفت حذف ریسکه

د
د

سلام ما می خواهیم جابه جا کنیم.چرا قبلا نگفتن که نمی شه.من به خیال اینکه می تونم.جابه جا کنم دقت در انتخاب رشته نکردم

مریم۲۰
مریم۲۰

به نظرم نمیزارن جابجا کنیم اگه دانشگاهها براساس اینکه دانشجو ایا اونجا رو اول زده نمره داده باشند نمیزارن جابجا کنیم شرایط سختی شده ما نمیخوایم حذف کنیم فقط میخوایم جابجا کنیم

sid
sid

یه جمله که بنظرم درسته بگم.بچها گیج نشید اینها امسال اختیارات انتخاب رو کامل به دانشگاه دادند و استاد مصاحبه گر مجبوره بخاطر پرشدن صندلیش به تویی که اولویت اولت بوده نمره کامل بده و بتریج تا پایین کمش کنهاینجوری حتم داره دیگه جایی پذیرش نشی و خلاص چون تکمیلی ظرفیتی ندارن

نازنین
نازنین

سلام دوستان
من مطمینم که تا شهریور و اعلام نتایح دق میکنم و یک نفر از رقبا کم میشه.
گفتم که در جریان باشید.

حالم خیلی بده ،خیل

ali
ali

غصه نخور قبول هم نشیم اتفاقی نیافتاده که زندگی جریان داره.

ستاره
ستاره

منم همین حالو دارم.
اونایی که قبول شدن تا الان بشون زنگ زدن؟؟؟؟
یعنی من قبول نشدم؟؟؟

امیریل
امیریل

سلام
پارسال به دلیل اینکه تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو فراهم بود سازمان سنجش هر کسی که مایل به تغییر الویت بود این امکان را برایش فراهم می نمود اما چون امسال تکمیل ظرفیت وجود ندارد لذا در این میان امکان داره بعضی ها متضرر شوند.

شهرام
شهرام

سلام. مساله تغییر اولویتها ارتباطی به تکمیل ظرفیت نداره. تاثیری که تکمیل ظرفیت در صورت وجود میذاره، اینه که بعضی دانشگاهها که ظرفیتشون پر نشده میتونن شانس دوباره برای پر کردن داشته باشن. علت اینکه دانشگاهها تکمیل ظرفیتو در امسال برداشتن، به این دلیله که اونها فقط میخوان دانشجوی با کیفیت تر جذب کنن و حاضر نیستن به هر قیمتی ظرفیتو پر کنن. مثلا یه داوطلب که در مرحله اصلی به مصاحبه رفته و دانشگاه اونو بی کیفیت کافی تشخیص داده، ممکنه در مرحله تکمیل ظرفیت، بهترین گزینه در بین باقیمونده ها باشه و دانشگاه در صورت اجبار به تکمیل… ادامه نظر»

نازنین
نازنین

سلام
البته به این محکمی هم که گفتید نیست چون دانشگاهها کسانی رو که میخوان با سلیقه خودشون میگیرن حالا جه یا گزینش اصلی چه با تکمیل ظرفیت.
در نتیجه دانشجوی بی کیفیت در هیچ مرحله ای جذب نمیشه

ali
ali

نه خیر من دارم غصه سود جوهایی که به اساتید قول جابجایی دادن رو میخورم.

شهرام
شهرام

سلام دوباره دوستان گرامی، من کامنتهای زیادی در این مورد در اینجا گذاشتم و علتش هم اینه که این مساله خیلی ذهنمو مشغول کرده. بعد از کلی فکر کردن بالاخره متوجه شدم که مشکل کار از کجاست. مشکل اینجاست که فرایند تعیین قبولیهای نهایی واقعا خیلی پیچیدس، به این شکل که اگر دقت کنیم متوجه میشیم که مثلا قبولی من در یکی از انتخابهام، نه تنها به همه افرادی وابسته هست که در یکی از انتخابهای من به مصاحبه رفتن، بلکه به همه افرادی هم وابستس که در یکی از انتخابهای افراد حاضر در مصاحبه های من، در جاهای دیگه… ادامه نظر»

ali
ali

نه اتفاقا خیلی هم تاثیر داره برخی ممکنه باعث عدم قبولی برخی که ممکنه قبول بشن هم بشن طرف الان یه جای دیگه قبول شده ولی تغییر میده و کسی که نفر آخر یه جایی هست رو از دستش میره. پس حق اون طرف رو داره از بین میبره.

صبا
صبا

موافق شمام

جواد
جواد

دوستان به نظر من یه نامه بنویسیم برای همه خبرگزاری ها و شبکه های خبری بفرستیم. نمیشه که همین طوری با سرنوشت ما بازی کنن.

شراره
شراره

تغییر اولویت صرفا براساس علاقه مندی هست که با رفتن به مصاحبه ها بدست آمده است پس ارتباطی به دانشگاه و اساتید نداره و حق یه داوطلب می باشد که با تجربه ای که از مصاحبه ها کسب کرده است تغییر اولویت دهد

ali
ali

الان که مصاحبه رو رفتن بر اساس برخوردی باهاشون شده و بر اساس قول هایی به اساتید دادن و به زروی میخوان قبول شن هست.

م
م

پس از امتیازدهی دانشگاهها نام افراد به سازمان سنجش ارسال میشود و آن وقت نمره کل آزمون با نمره مصاحبه جمع میشود و در نهایت نفرات به ترتیب امیتاز قرار مگیرند و بر اساس ظرفیت دانشگاه دو یا سه نفر اول پذیرش میشوند اگر دو یا سه نفر اول در اولویت قبلی قبول شوند به ترتیب ازروی امتیاط و نفرات بعدی قبول میشوند و اولویت در پذیرش نقش مستقیم ندارد مگر اینکه دانشگاه مربوطه برای این قضیه نمره مخصوصی لحاظ کدده باشد. فرض کنید شما در دانشگاه ایکس به رتبه ده برای مصاحبه تشریف میبرید و نمره مصاحبه دانشگاه به… ادامه نظر»

فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)
فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)

سلام دوستان، به قول فلاسفه ما یک ‘معرفت پیشینی’ داریم که بر اساس آن درباره دانشگاه ها تحقیق کردیم، مشورت گرفتیم، و انتخاب رشته کردیم، تا اینجا بدون تجربه و با دید نسبی بودیم، اما یک “معرفت پسینی” هم داریم که بعد از تجربه مصاحبه ها به آن رسیدیم، قبلا فقط ایده آل بود و مجاز، اما الان ‘واقعیت عینی’ پیش روی ما باز است. منطقی این بود که با معرفت پسینی اولویت ها را انتخاب کنیم. من برای اینکه دیدم بازتر بشه، فرآیند پذیرش دانشگاه های خارجی را مرور می کردم، شما چندین دانشگاه را بدون اولویت بندی درخواست… ادامه نظر»

ویکتاریون
ویکتاریون

با دانشگاه های خارجی نمی تونین مقایسه کنین. اونا روندشون کلا متفاوته. سنجش نمی تونه همه ی انتخاب هایی که قبول میشین رو اعلام کنه چون قبولی شما منوط به انتخاب نهایی نفرات قبل از شما میشه و قبولی نفرات بعدی منوط به انتخاب شما. و یک دور بی پایان از تکمیل ظرفیت و اعلام مجدد قبولی ها به وجود می یاد. پیرارسال خود دانشگاه ها و نه سنجش؛ قبولی ها رو اعلام می کردن و قبلش از دانشجو تعهد می گرفتن تا دانشجو جای دیگه نره یا انصراف بده و اسمش از چندجا اعلام نشه. این تغیبر اولویت ها… ادامه نظر»

مریم
مریم

سلام من که نا امید نمیشم انقد به سازمان سنجش و وزارت علوم پیام میدم تا جواب بگیرم بحث 4 سال درس خوندن هستش سازمان سنجش مثل تکمیل ظرفیت که از قبل اعلام کرد که امسال وجود نداره باید قبلا اطلاع رسانی میکرد که جابه جایی وجود نداره نکته مهم اینجاست که داوطلبین بعد از شرکت در مصاحبه ها متوجه میشن که علاقه مند به تحصیل در کدام دانشگاه هستن و اطلاعات لازم و کافی از اساتید و دانشگاه و مسافت و اسکان و غیره کسب میکنن

هما
هما

به نظر منم باید اونقد این موضوع رو رسانه ای کنیم تا حل بشه.

ali
ali

اتفاقا باید قبل انتخاب تحقیق کنی نه بعدش

ستاره
ستاره

ببخشید کجا باید درخواست تغییر الویتمون را ارائه بدیم؟

مجتبی
مجتبی

سلام دوستان
در تماس با سنجش اعلام کردن که این عدم امکان جابجایی اولویتها دقیقا بخاطر درخواست دانشگاهها بوده و استدلال اونها این بوده که اونا امتیازها رو بر اساس بررسیها و انتخاب اولویتهای موجود داوطلبین دادن و لذا تغییر اولویتها میتونه کل برنامه ریزی اونها رو بهم بزنه و بنابراین درخواست کردن که اجازه اینکار داده نشه و تنها اجازه حذف داده بشه تا با توجه به عدم وجود تکمیل ظرفیت،داوطلبین بترتیب امتیزات داده شده و اما بر اساس نظر دانشگاهها انتخاب و قبول بشن .

لذا من فکر میکنم بر این اساس تقریبا جابجاییها کلا منتفی باشه

مریم
مریم

اصلا سازمان سنجش هیچ تماسی رو پاسخ نمیده کی تماس گرفته که همچنین جوابی رو بهشون داده شده بعد من اولویت اولم رو نمیخوام تغییر بدم که برنامه ریزی اساتید رو بهم بزنه

مریم
مریم

من یه دانشگاهی رفتم که اساتید خیلی تمایل داشتن من اونجا درس بخونم ولی شرایط دانشگاه و خوابگاه رو که دیدم اصلا خوشم نیومد اگه قرار باشه که فرایند قبولی فقط بدست دانشگاه ها و اساتید باشه پس حق انتخاب داوطلب چی میشه من هم حق دارم برای ادامه تحصیلم تصمیم گیری کنم و حق دارم اولویت هام رو تغییر بدم یا حتی حذف کنم

ali
ali

باید از قبل از مصاحبه به دانشگاه مورد نظر یا دانشجوهایی که اونجا بودند در تماس می شدی و کامل تحقیق می کردید. من خودم به شخصه از شهرستان بلند شدم رفتم تهران همه دانشگاه ها رو قبل مصاحبه مشاهده کردم جو و … رو و حتی با دانشجو ها صحبت کردم. چون برام مهم بود کجا می خوام برم. برای پیشرفت باید هزینه کرد.

شهرام
شهرام

سلام. دوستان گرامی من یه چالش اصلی مطرح کردم و کسی پاسخی نداد و اون هم اینکه هیچ کدوم از ماها هیچ اطلاعی نداریم که سازمان سنجش به چه صورت بر اساس نمره کنکور و نمره های مصاحبه و ترتیب انتخاب رشته، قبولیهای نهایی رو تعیین میکنه و لذا همه ما داریم در مورد چیزی بحث میکنیم که اصلا نمیدونیم چیه. اگر باور ندارید یکی از دوستان بگه این فرایند چطوریه و دلیل و سند محکم هم بیاره که واقعا سنجش همینطور عمل میکنه که مطمئنا نمیتونه این کار رو انجام بده. بنابراین اصلا معلوم نیست مشاجره بر سر چیه.… ادامه نظر»

فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)
فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)

سلام، از مدتها قبل به دوستان متذکر می شدم که امسال اولویت اول بسیار مهمه! دوست من تا جایی که من می دانم و این دانسته ام قابل اثبات در اینجا نیست، امسال روز مصاحبه قبولی ها مشخص می شوند، تأثیر ۵٠٪؜ سنجش تقلیل یافته، سنجش از دانشگاه ها خواسته حداکثر دقت را در نمره دهی مصاحبه داشته باشند، دانشگاه ها یکی از سخت ترین سال ها را تجربه می کنند، فقط اولویت اول در هر دانشگاه است که می تواند با دقت بارم بندی شود، دانشگاه ها با هم بی ارتباط هستند، تکمیل ظرفیت و امکان جابجایی یا اضافه… ادامه نظر»

ali
ali

بهتر که منتفی بشه. بعضیا دارن سو استفاده می کنند از اساتید.

مریم
مریم

من دوست ندارم حذف کنم فقط میخوام اولویت چهارمم ببرم دوم چون از شهرش و برخورد اساتید خوشم امده دوم رو ببرم چهارم من دوست ندارم حذف کنم شانسم رو از دست بدم حق ما هست جابجایی لطفا سازمان سنجش اجازه بدید این حق رو از ما نگیرید در حق کسی ظلم نمیشه فقط یک سوال نمره رتبه رو سنجش چطور محاسبه میکند

ali
ali

چرا یکی از دانشجو ها بود با استاد خودم صحبت کرده بود که انتخاب اولم میکنم. به دروغ گفته بود. به عینه دیدم چطوری داشت سو استفاده می کرد.

م
م

دوستان فقط میشه بگید چطور میشه برای حذف اولویت ها اقدام کرد؟؟؟

م
م

دوستان گلم همه ما دوست داریم همه مون قبول بشیم ولی بنده مثلا به خاطر مشکلی که توی سفر برام پیش اومد و تا از نزدیک با شرایط اشنا نشی نمیدونی انتخابت درست بوده یا نه گاهی مجبور به تغییر اولویت میشی. من بعد از مصاحبه فهمیدم که این مسیر به سلامتیم به شدت اسیب زده و من به شدت بیمار شدم و اولویت اولم بوده ایا این انصاف هست من با یک رتبه خوب که براش زحمت کشیدم قبول شم و بعد انصراف بدم. کمی به مشکلات از این لحاظ هم توجه کنید. خدایی نکرده قصد توهین ندارم اما… ادامه نظر»

ali
ali

حذفش کن تا سلامتیت از بین نره

م
م

دوست عزیز بنده توهین نکردم وقتی اجحاف میشه که یک کد رشته جدید اضافه بشه ولی ما انتخاب هامون رو کردیم و فقط تغییر اولویت میدیم. قطعا اگر من اولویتم رو که اتفاقا به فرض مثال شما هم در اونجا مصاحبه کردید تغییر بدم و اولویت اولم بشه در هر صورت اگر امتیاز شما بالاتر از من باشه شما قبولید هرچند من اولویت اولم باشه اگر هم که من امتیازم بالاتر از شما شده باشه در اکن مصاحبه این حق منه که اونجا قبول شم و حتی اگر اولویت اولم رو حذف کنم هم باز اونجا قبول میشم فرقی نمیکنه… ادامه نظر»

مرام
مرام

طبق یک قانون نانوشته، اولویت انتخاب رشته در نمره دهی اساتید در مصاحبه تاثیر داره و تغییر اولویت کل سیستم نمره دهی دانشگاه ها مخصوصا دانشگاههای سطح یک را میبره هوا و شاید به علت تغییر اولویت های انتخاب رشته ، صندلی خالی بماند

شهرام
شهرام

ضمنا یه مشکل دیگه هم داریم و اون هم اینکه هیچ کدوم از ماها نمیدونیم و نمیتونیم بدونیم که نحوه اعلام قبولیها توسط سنجش چطوره و تاثیر اولویت انتخابها چطوریه و لذا صرفا بر اساس حدس و گمان خودمون دلایلی به نفع یا بر ضد امکان جابجایی انتخابها میاریم

شهرام
شهرام

متاسفانه دوستان در اینجا دارن در مورد چیزی بحث میکنن که هیچ اطلاع دقیقی در موردش ندارن. مثلا نمره مصاحبه با نمره کنکور جمع میشه و نمره کل داوطلب میشه، ولی در هر کد رشته محل، یه نمره کل جدا داریم. پس هر داوطلب تعداد زیادی نمره کل خواهد داشت. حالا سنجش با این همه نمره کل چه کاری انجام میده؟ تاثیر اولویتها و تغییر اونها چیه؟ اگر دوستان مدعی هستن که جواب اینها رو میدونن، اولا بگن نحوه تعیین قبولیها توسط سنجش چطوره، و ثانیا، و از همه مهمتر، از کجا میدونن که همونطوریه که میگن؟ یعنی دلیل و… ادامه نظر»

شهرام
شهرام

سلام بر همگی
دوستان گرامی یک تناقضی اینجا وجود داره به این شکل که:
اگر امکان جابجایی انتخابها نادرسته و ظلم و اجحاف در حق بقیه محسوب میشه، پس چرا سازمان سنجش در سالهای گذشته گاهی این امکان رو فراهم کرده و اجحاف رو عملی کرده؟
اگر امکان جابجایی درسته و اجحاف نیست پس چرا سازمان سنجش امسال اونو منع کرده؟
ضمنا نمیشه گفت این کار در سالهای گذشته درست بود و فقط امسال نادرسته.
در هر حال نمیشه جوابی پیدا کرد و لذا نه دلایل مدافعان اون قابل قبوله و نه دلایل مخالفانش.

ali
ali

چون سال های قبل تکمیل ظرفیت بود ولی امسال نیست.

شهرام
شهرام

با آرزوی بهروزی به تفاوت مهمی اشاره کردین ولی واقعیت اینه که این مورد هیچ ارتباطی به تغییر اولویتها نداره و اصلا نمیتونه دلیلی برای امکان پذیر نبودن تغییر اولویتها در امسال باشه. دلیلش هم اینه که فرض کنید امکان تغییر اولویتها نداریم و انتخاب رشته های فعلی همه داوطلبان روی هم رو اسمش رو حالت الف میذاریم. اگر امکان تغییر اولویت داده بشه، بعضی داوطلبا تغییر میدن و انتخاب رشته اونها عوض میشه. حالا انتخاب رشته همه داوطلبا روی هم و بعد از تغییر دادن داوطلبان رو اسمشو بذاریم حالت ب که مسلما با حالت الف فرق داره. ولی… ادامه نظر»

Sima
Sima

هر سال که جابجایی انتخاب نبود. فقط پارسال بود.

د
د

سلام شاید یک نفر بخواد شبانه شهرشا بره و الان متوجه شده که رفت و آمد سخته و می خواد شبانه شهرشا بیاره بالا.

ستاره
ستاره

دقیقا من این مشکلو دارم. میخوام شبانه هام بیاد بالاتر.. راهنماییم کنید. وحشت دارم از بعضی دانشگاهای راه دوری که جلوتر از شبانه هام زدم. داهنماییم کنید

م
م

تغییر اولویت برای یک فرد هیچ اجحافی در حق بقیه نیست از هر کارشناسی میخواهید بپرسید ولی این مساله اینقدر پیچیده نیست که در برابر فهمیدنش مقاومت میکنید

صبا
صبا

ببینید اگر این دانشگاه مدنظرتون بده چرا پس انتخاب کردینش,اگرم خوبه حرفی توش نیست,اگر بده پس حذفش کتید حالا که مثلا یقینا!! قبولید,چون بالاخره اگر حذف نشه اولویتش جابجا شده و اگر اوبویت قبلو نیارید بالاخره اینو میارید, پس اگر نمیخوای حذفش کن نه بذاریش رزرو!! اگرم دوسش داری و قبول میشی که بذار بمونه,دوست عزیز این اجحاف محضه در خق بقیه,مث این میمونه بری امتحان بدی یه سوال یادت بره بعد از جلسه بگی اق من حالا جوابش یادم افتاد بذار بنویسمش! نمیشه که اخه ضمنا یخورده الفاظتونو بررسی کنید تو حرفاتون چندبار به بچه‌ها توهین کردید,گفتین که نمیفهمید… ادامه نظر»

نجف پور
نجف پور

دوست عزیز وقتی من رتبه خوبی دارم تمام اولویت هایی رو که انتخاب کردم قبول میشم پس تا زمانی که من با رتبه خوب وجود دارم شمایی که با رتبه بد هستید شانس قبولی رو ندارید وقتی من میخوام تغییر اولویت بدم بنا بر مصاحبه و شرایطی که از مصاحبه ها دیدم ترجیح میدم یه دانشگاه رو تغییر اولویت بدم یعنی اگر قرار قبول بشم ترجیح میدم اون دانشگاه مربوطه رو قبول بشم به هر حال من قبول میشم پس تاثیری روی قبولی دیگران نداره

ali
ali

اصلا این نیست که کسی رتبه خوب داره حتما قبول میشه.

ali
ali

خیر اتفاقا اگر جایی نمیخواید قبول شید حذف کنید. نیاز به تغییر نیست. چون طبق حرف شما اون ها به شما نمره خوبی دادند. ولی اگر به شما به دلیل اینکه می دونند جای بالاتر احتمال قبولی داری نمره صفر داده باشند چی؟؟؟ باز هم این حرف رو میزنی. مثلا دانشگاه مالک اشتر به من گفت بالایی ها رو قبولی پس. یعنی ما انتخابت نمی کنیم. منم گفتم مشخص نیست با اینکه رتبه 30 دارم ورزومم دو تا ای اس ای هست ولی اصلا درست نیست.
بازم میگم تغییر الویت درست نیست اگر علاقه نداری به جایی حذفش کن. خلاص

نجف پور
نجف پور

چرا حذفش کنم که کسی که نمرش کمتر شده قبول بشه من فقط اولویت هام رو تغییر میدم اونایی رو که بیشتر دوست داشتم در اولویت قرار میدم و اونایی که کمتر دوست داشتم در اولویت آخر قرار میدم

ali
ali

خب قبل از مصاحبه باید این کار رو میکردی راجع به دانشگاه و محل چند سال آیندت تحقیق می کردی.

ناصر
ناصر

اصلا اینطور نیست و اتفاقا کاملا اجحافه.لطفا دلایل رو بخونید متوجه میشید.

گلاره
گلاره

البته این نظر مربوط به آقا ساسانه اما چون دیدم شما نمیخواید یه نگاهی به نظرای دیگه بندازید اینو اینجا کپی کردم. بنظرم بهترین و منطقی ترین نظر رو ایشون دادن: از ساسان: سلام اصلا اینطور نیست اینکه گفتید در شرایط برابره وگرنه شاید شما با رتبه خوب بیاید و یدفعه تغییر عقیده بدید و جایی که من اونو اول انتخاب کردم انتخاب کنید و شما انتخاب بشید و ظرفیت رو پر کنید .اونوقت تکلیف منی که احتمالا مثلا جای دیگه ای رو انتخاب نکردم و یا نمره ام در اونجا کم بوده و البته شما میتونستید اونجا هم قبول… ادامه نظر»

م
م

ایشون هم میخواستند جاهای دیگه رو انتخاب کنند دلیلی نداره چون ایشون به هر دلیلی انتخاب نکردند یا نمرشو نیوردند بقیه جواب پس بدند

سحر
سحر

من موافقم

گیلانی
گیلانی

سلام
خدمت دوستانی که مخالف تغییر الویتها هستند.
ما کمگینی تشکیل دادیم و یه طومار تنظیم و چندین نفر امضا کردیم و برای سنجش ارسال کردیم و در اون عنوان کردیم که چون نوع انتخاب رشته همه یکسان نیست و همه در شلیط مساوی و قبل از مصاحبه ها انتخاب رشته محل کردهایم لذا این تغییر اصلا عادلانه نیست و لذا خواهشمندیم که با اون موافقت نشه و طبق اطلاعیه های اعلامی انجام بشه.
از سایر دوستان هم میخوام که برن در سایت سنجش و وزارت علوم و روی اون صحه بزارن
با تشکر

ali
ali

مخالف تغییر اولیویتم. دروغ گو هایی که به اساتید میگن تغییر میدیم انتخاب اول می کنیم زیاد دیدم.

Sima
Sima

موافقم. به دروغ میگن اول زدیم به اساتید. حالا هم سریع دنبال تغییرش هستن تا برن ویرایش کنن و اول بزنن

صبا
صبا

دقیقا همینه

نیما
نیما

خوب اگر هم یه دانشگاه با یک دانشجو به توافق رسیده و بره اولویت های قبل از اون دانشگاه رو حذف کنه امکان قبولی رو برای بقیه فراهم کرده حالا تغییر اولویت بده که باز فرقی نمیکنه هر داوطلب فقط در یه دانشگاه قبول میشه پس شما لطفا انقد حرص نخورید

م
م

ببینید چقدر خوب بودن که استادا ازشون قول گرفتن که فقط اونجا باشن

Mahsa
Mahsa

سلام به دروغ نمیشه گفت کارنامه انتخاب رشته ما رو اساتید دیدن. اصلا جزو مدارکی بوده که بردیم برا مصاحبه.

گیلانی
گیلانی

کمپین

صبا
صبا

خیلی ممنون….

Sima
Sima

سلام. منم راضی به تغییر اولیتها نیستم. چون دانشگاهی که زمان ویرایش انتخاب رشته، به اشتباه آخر زدم مصاحبش رو نرفتم. در صورتی که قبل انتخاب رشته، اون دانشگاه جزو پنج اولویت اولم بود و قصد داشتم مصاحبش برم. فقط به خاطر آخری نرفتم. در هر صورت، همه راضی به تغییر اولویت نیستند.

وحید
وحید

اگر کسی دانشگاهی رو مد نظرش بوده دلیلی نداره اولویت آخر انتخابش بکنه و دلیلی برای اشتباه وارد کردن وجود نداره شما حرفاتون تناقص داره

مظاهر
مظاهر

با سلام خدمت همه دوستان. واقعا خسته نباشید. در مورد جابجایی اولویتها: اولویت صرفا علاقه شخصی فرد هست و تغییراتش هیچ اجحافی در حق دیگران نیست. اگر به فرض فرد الف دانشگاهی رو در اولویت چهارم قرار داده و فرد ب اولویت اول و الف ترازش در مجموع بهتره. اگر الف ۳ تای قبلیش رو قبول نشه اونوقت نسبت به فرد ب باز هم اولویت داره. به عبارتی کد رشته ها براساس تراز پر میشن نه اولویت افراد. پس نگران نباشید.

ساسان
ساسان

سلام
اصلا اینطور نیست
اینکه گفتید در شرایط برابره وگرنه شاید شما با رتبه خوب بیاید و یدفعه تغییر عقیده بدید و جایی که من اونو اول انتخاب کردم انتخاب کنید و شما انتخاب بشید و ظرفیت رو پر کنید .اونوقت تکلیف منی که احتمالا مثلا جای دیگه ای رو انتخاب نکردم و یا نمره ام در اونجا کم بوده و البته شما میتونستید اونجا هم قبول بشید چیه؟
در حالت اول هر دو قبول بودیم اما در حالت دوم فقط شما قبول میشید و من خیر.
بنظرتون این عدالته .
شاید از نظر شما مشکلی نیست اما از نظر من هست

بهنام
بهنام

تغییر اولویت اجحاف در حق سایر داوطلبین هست هر کس از کد رشته ای خوشش نمیاد خوب حذف کنه تا حداقل یکی دیگه شانس قبولی داشته باشه….اش با جاش که نمیشه

صبا
صبا

افرین

مظاهر
مظاهر

چرا اینجوری فکر میکنید؟ تغییر اولویت هر کس به دیگری چه ربطی داره؟ در صورتی که به فرض شما بهتر از فرد دیگه ای باشید با هر اولویتی که داشته باشید شما جلوتر خواهی بود. و اگر وضعیت بدتری دارید هم بر عکس

لیلا
لیلا

اینطور نیست.این به شرطیه که مثلا منی که بهتر از دیگرون هستم در انتخابهای قبلیم قبول نشم و وارد گزینش در این انتخابم بشم اما اگه اینو بیارم اول ، عملا یکی از ظرفیتهای این انتخبو اشغال کردم در حالیکه ممکنه کسانیکه این انتخاب اولویت بالاترشون باشه اصلا اون انتخابهای جابجا شده منو نداشته باشن تا حداقل این جای حذف شده رو در اون انتخابها بگیرن.
خلاصه اینکه انتخاب و شرایط همه یکسان نیست

مریم
مریم

سلام
لطفا امکان جابجایی رو فراهم کنید من دانشگاهی دوم زدم رفتم مصاحبه خوابگاه بد داشت گفتن شب برو اتاقی گرم بود درب بالکن باز کردم عقرب دیدم رفتم گفتم مسول خوابگاه گفت ایتجا بیابانه داره پنجره ها توری نداشت مگه میدونستم خوابگاهش اینجوره ووو هیچ وقت دوم نمیزدم عاجزانه تقاضا دارم امکان جابجایی بدهید از شهرشم خوشم نیامد سپاس

reza
reza

میتونید حذف کنید

کنکوری
کنکوری

بهتره واقعا اگر دوست ندارید حذف کنید. شاید کسی از ته دل اون دانشگاه را آرزو میکنه.

مشاعره مصاحبه
مشاعره مصاحبه

بجای دانشگهی در پیش و اقرب،
شب و گرمای بیابان و نیش عقرب!

hassan
hassan

سازمان سنجش با توجه به تقاضای بالا داوطلبان برای تغییر اولویت ها امیدوارم که موافقت کنه

zari
zari

سلام. الان دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ما الویتهامون را مصاحبه نرفتیم چون سنجش گفته بود امکان تغییر نیست. الان واقعا دیگه درست نیست ما شانسمون را از دست دادیم دیگه

جواد
جواد

سلام به نظر من نیز سازمان سنجش بهترین تصمیم رو گرفته که امکان تغییر اولویت وجود نداره. با اینکه من در انتخاب سوم و چهارمم اشتباه کردم و شانس قبولی در هر دو رو نیز دارم ولی اینکه نمیشه اولویت رو تغییر داد یعنی دانشجوی دکترا با فکر تصمیم بگیر و بر سر تصمیماتی که گرفتی بمون. وقت تصمیم گیری و ویرایش نیز به حد مطلوب وجود داشت و باید از همون زمان استفاده میکردی. موفق باشید

hassan
hassan

نظر شما کاملا اشتباه هست

دکتری۹۷
دکتری۹۷

اتفاقا کاملا درسته

رضا
رضا

نظر شما درصورتی درسته که داوطلب این امکان را داشته بره و تمامی دانشگاه های انتخابیش را از نزدیک ببینه بعد اولویت بندی کنه نه ماهایی که تازه وقتی میریم مصاحبه برای اولین بار اون دانشگاه و اساتید را میبینیم و تازه میفهمیم از تصور تا واقعیت چقدر فاصله هست

reza
reza

کاملا درست است نظرتون.

کنکوری
کنکوری

صد در صد موافقم باهاتون

شهرام
شهرام

دوستان گرامی، قبل از بحث در باید و نباید امکان تغییر اولویتها یا حذف اونها ما اول باید مطمئن بشیم فرایند قبولی در دکتری واقعا به چه شکل انجام میشه. در یکی از پستهای این سایت دیدم که دوستی مدعی شده نمره تراز شده ای از مصاحبه با نصف نمره کل کنکور تستی جمع و به عنوان نمره کل ازمون ملاحظه میشه. حالا مثلا کد رشته محل دکتری ریاضی محض بهشتی گرایش جبر رو در نظر بگیریم و فرض کنیم دو نفر ظرفیت داره. هر فردی که به مصاحبه این کد رشته محل رفته باشه یه نمره کل بهش داده… ادامه نظر»

سپهری
سپهری

من متوجه عرض شما شدم اما بنا بر پارسال، دانشگاه ها آخرین رتبه قبولی را تعیین می کند که همان ظرفیت فرضا دو نفر شهید بهشتی باشد. اگر نفر اول و دوم در اولویت قبلی قبول شوند دیگر نفر سوم و چهارم قبول نخواهند شد. چون آخرین رتبه قبولی 2(ظرفیت تعبین شده)است در حالی که رتبه آن ها 3 و 4 می باشد.

م
م

بنده هم بعد از دیدن منطقه و شهری که دانشگاه در اون هست ک محیط دانشگاه منصرف شدم وگرنه تا لحظه ای قبل از اون هم مطمین بودم که مراجعه کردم. بنده نمیتونستم از شانس قبولیم توی دانشگاههای درجه یک کشور بخاطر ابنکه شاید آرزکی خیلیا باشه بگذرم شما باید خودتون بیشتر تلاش کنید که منتظر اما و اگر نباشید . سعی کنید همیشه بهترین باشید شاید اگد در موقعیت من قرار میگرفتید احتمال وجود همچین ترسهایی هم برای شما داشت. موفق باشید

یک دانشجو
یک دانشجو

دوست خوبم ظاهرا حضرتعالی منتظر اما و اگر هستی!!!
که اولویت تغییر بشه و اینا ضمنا از کجا میدونی ما که مخالفیم تک رقمی نیستیم!! پس قضاوت نادرست نفرمایید, یه چیز دیگم اینکه حالا که سازمان سنجش مثل سال قبل اجازه تغییرنمیده لابد صلاح میدونه و تصمیم بدون منطق نمیگیره, فقط خودتونو نبینید بقیه هم هستند و همه تابع تصمیم سنجشیم و ضمنا کلی وقت بوده برا انتخاب رشته دقت میکردی که حالا محتاج اما و اگر نشبن بقول خودتون چون بهترینید و موقعیت خوبی دارید بقول خودتون!!

hassan
hassan

تغییر اولویت نظر اکثریت هست ،سازمان سنجش باید مثل سال های گذشته تغییر اولویت های رو بزاره

یک دانشجو
یک دانشجو

ارزو هم منظورم قبولی تو این دانشگاه نبود اولشم گفتم اگر دقت میکردید!! گفتم بهردلیلی
چون بعضی فقط میتونند شهرخودشون یا فقط یک دانشگاه خاص بروند چون موقعیت و شرایط زندگی ومالی هرکس متفاوته,پس قضاوت نکنید وفکر نکید بهترین هستید و بالاترین رتبه!!
امیدوارم همگی دوستان موفق و موید باشند

م
م

دوستان عزیزی که میفرمایید حق دیگران ضایع میشه اگر بنده قبول شم که مجبور هستم برم اگر هم که حذف کنم نفر بعدی که امتیارش پایین تر هست خود بخود بالا میاد جزو قبول شده ها، شما که از نحوه پذیرش در دانشگاهها هم اطلاع ندارید بهتر هست که آرزوی همچین دانشگاهی رو هم نداشته باشید

محمد
محمد

الان بنظر شما چه کسی از نحوه پذیرش اطلاع نداره؟شما یا کسانی که قبل از شما الویتاشون رو زدن و درست هم زدن و نمیخوان تغییر بدن؟
الان چه کسی جلوی شانس شما رو در قبولی در دانشگاههای درجه یک گرفته؟
مگه شما قبلا با الویتهاتون و اطلاعاتتون و تحقیقتون انتخاب نکردید؟
پی چطوری بخودتون حق میدید که اینطوری با دیگرون صحبت کنید؟

یک دانشجو
یک دانشجو

موافقم اقا محمد

hassan
hassan

موافقم

دکتری 97
دکتری 97

با سلام و احترام،

خواهشمندیم امکان تغییر اولویت را برای داوطلبین دکتری 97 ایجاد کنید.

م
م

بنده در دانشگاه تهران پردیس ابوریحان مصاحبه دادم و به شدت ترس قبو شدن در اینجا را دارم و با توجه به مصاحبه ای که داستپ احتمال قبولی هیت تمنا میکنم پیگیری کنید امکان تغییر اولویتها فعال بشه

مجید
مجید

شما هم لطفا به این ایمیل ها که دادن درخواست بفرست
باید به کمک هم حلش کنیم

رسول
رسول

من هم به خاطر همین ترس مشابه یکی از مصاحبه هامو نرفتم

یک دانشجو
یک دانشجو

کار شما خیلی صحیح بوده اقا رسول,من خودم بعضی از دعوت هام رو نرفتم چون دیدم اگرم قبول شم نمیتونم برم پس حق بقیه رو ضایع نکردم

یک دانشجو
یک دانشجو

ببخشید اما شما که ترس قبول شدن دارین!!!!! چرا از اول انتخاب کردین؟؟؟؟؟مجبور نودید که!
بهتر بود اونجا رو میذاشتین واسه کسانی که به هردلیلی ارزوشونه اونجا قبول شن…
منصف باشیم…

ویکتاریون
ویکتاریون

شما که می ترسی کلا باید اون کد رشته رو حذف کنی. حالا چه زودتر زنگ بزنی به خود دانشگاه انصراف بدی چه از طریق سنجش. تغییر اولویت چاره ی کارت نیست. چون به هر حال اگه اولویت های بالاتر رو قبول نشی نوبت به همینجایی که نمی خوای می رسه.

کریمی
کریمی

مگه قبولی در پردیس ابوریحان بده؟جای خوبیه که

ونوس
ونوس

سلام .بچه ها لطفا جواب بدید
برای تغییر الویت داشگاه ازاد هم باید با شماره ایی که بالا اومده فکس بزنیم یا این شماره فقط برای سراسری هست؟

دکترا
دکترا

با سلام
خواهشمند هستیم سازمان سنجش با توجه به تقاضای بالا داوطلبان برای تغییر اولویت موافقت نماید.

مخابرات
مخابرات

با سلام. دوستان کسی اطلاع داره دانشگاهها تا کی مهلت دارند که اسامی و نمرات افراد مصاحبه شده رو به سازمان سنجش اعلام کنند؟

داود
داود

ممنون از ادمین که یه تایپیک جدا برای این موضوع گذاشتند .دوستان من یه سری ایمیل از خبرگزاری ها و نهادهای مختلف می ذارم لطفا یه متن بنویسید و توش کامل شرایطو توضیح بدید بعد کپیشو به تمام ادرس هابفرستید از ادمین این صفحه هم خواهش می کنم این پیام رو منتشر کنه تمام ایمیل ها و لینک ها مربوط به خبرگزاری های و نهادهای داخلی است خبرگزاری دانشجو learning@snn.ir scientic@snn.ir 8824006-88381521-88381524-8825094-88846083-88846088 تکمیل فرم در قسمت تماس با ما سایت تابناک:karbar@tabnak.ir ایسنا:info@isna.ir subject@isna.ir ایمیل خبربیست و سی:2030atiribnews.ir شورای عالی انقلاب فرهنگی : 66468271-5 info@sccr.ir خبرگزاری انا info@ananews.net 66348026-66348025-66348024-66348023 خبرگزاری اریا… ادامه نظر»

فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)
فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)

سلام آقای داود، از طرف جمیع دوستان از شما تشکر می کنم

ناشناس
ناشناس

سلام. یک سوال مهم دارم. افرادی که درصدد تغییر اولویت هستند از کجا از نتیجه مصاحبه مطلع شده اند؟

یک دانشجو
یک دانشجو

ببخشید سلام

یک دانشجو
یک دانشجو

یلام با احترام به همه, امیدوارم که نشه, چون احتمال داره در حق خیلی از افراد اجحاف شه به اینصورت که کسی که رتبه خوبی داره و دانشگاه سطح اولی رو انتخاب کرده با دادن مصاحبه بد پشیمون شه و بعد انتخاب بعدی یا بعدتر را جایگزینش کنه و در این حالت کسی که نمرش پایین تر بوده مصداری و بصورت منطقی انتخاب رشته کرده و فلان دانشگاه انتخاب اولش بوده اون شخص اول حالا جای اونو بگیره چون از۵۰درصد سنجش نمره بهتری میگیره, و عملا نفر دوم حذف میشه و این بی انصافیه ضمنا دوستان باید از اول انتخاب… ادامه نظر»

سینا
سینا

سلام این چه حرفی وقتی کسی اولویت های سطح یک رو قبول نشد خود به خود الویت های بعدی میاد منظور از تغییر اولویت اینکه کسی چندتا جا پول مصاحبه رو داد چرا باید حذف کنه میتونه تغییر بده تازه کسی که رتبه خوبی آورده بین همون دانشگاه سطح یک میخواد تغییر بده

حجتی
حجتی

منم موافق نظر شما هستم
در موارد زیادی فرد در یک محل میبینه مثلا شرکت کننده کم بوده و احتمال قبولیش زیادتره و میره و تغییر الویت میده و اینطوری حق اونهایی که اومدن اونجا مصاحبه و اونجا الویت بالاتر و مثلا اولشون بوده رو ضایع میکنه.
بهر حال باید به نظر بیطرفانه هر کسی احترام گذاشت و سوء استفاده نکرد

reza
reza

من هم با شما موافقم تغییر اولویت میتونه به ضرره خیلی از افراد باشه به خصوص رتبه های خوب

دکترا
دکترا

به نظر بنده هیچ بی عدالتی در این خصوص به وجود نخواهد آمد.

م
م

در صمن اگر مصاحبه اش بد بوده باشه دیگه جای نگرانی نداره که بخواد عوضش کنه قطعا کسایی که مصاحبه عالی داشتند ولی پشیمان شدند در تلاش برای تغییر اولویت هستند

نجف پور
نجف پور

سلام دوستان کسی شماره تلفنی از وزارت علوم داره که موضوع رو بتونیم پیگیری کنیم

سینا
سینا

موضوع عالی رو مطرح کردین سازمان سنجش فقط میخواد استرس وارد کنه و دوطلبان رو اذیت کنه شما که تهران هستید از طریق اخبار پیگیری کنید.یا همه از طریق اخبارپیگیری کنیم کاری برای سازمان سنجش نداره سیستم دوباره باز کنه

مریم
مریم

سلام
راه خوبی هست چطور میشه به 20:30 خبر داد؟
آقای حسینی بای گزنیه خوبی هست پیگیری میکنه
مسئولین سایت نماینده ما بهشون خبر بدن

.....
.....

به نظرتون برای ازاد تغییر الویت میذارند؟

شهرام
شهرام

سلام بر دوستان. قصد من اینه دلیل بیارم که نبودن قابلیت تغییر انتخابها واقعا مشکلی ایجاد نمیکنه و بهتره سخت نگیریم و خیلی وسواس نداشته باشیم. علتش اینه که یه درجه بندی تقریبا ثابت از دانشگاهها وجود داره مثلا در علوم انسانی تهران و علامه و بهشتی و مدرس درجات اول و استانهای اطراف تهران یا بزرگترها در درجات بعدی و بقیه در درجه بعدی. بعد از فارع التحصیلی بیشتر از همه این درجه بندی مهم خواهد بود. پس فقط کافیه ببینیم کدوم دانشگاهها رشته و گرایش ما رو دارن و با رعایت درجه بندی دانشگاهها و اونهایی که امکان… ادامه نظر»

مهرخ
مهرخ

سلام دوست عزیز من هم بر اساس درجه بندی و رتبه بندی دانشگاه ها انتخاب رشته کردم ولی زمانیکه به دانشگاه خوارزمی تهران رفتم و شرایط دانشگاه و آزمایشگاهش و اساتید رو دیدم شوکه شدم و فهمیدم که خیلی از دانشگاههای شهرستانی از این دانشگاه بهتر هستن بعضی اوقات چیزی که ما تصور میکنیم با واقعیتی که وجود داره خیلی تفاوت داره

شهرام
شهرام

سلام دوباره. من بر اساس همین جمله اخر شما دلیل اوردم یعنی تصور عمومی جامعه از دانشگاهها هم با واقعیت موجود خیلی تفاوت داره و بر اساس درجه بندی دانشگاههاست، با این توضیح که: در هر رشته و گرایش، کم و بیش دروس اصلی یکسانی باید ارائه بشه و فکر میکنم عملا هم میشه. حداقل ازمایشگاههای لازم هم اگر در خود دانشگاه نباشه از جاهای نزدیک باید کمک بگیرن و کمک میگیرن، در واقع بدون تضمین وجود وسایل ازمایشگاهی حداقلی، مجوز رشته داده نمیشه. فقط میمونه تفاوت اساتید که اون هم با مشغله بینهایت اساتید امروزی، عملا بار بر دوش… ادامه نظر»

ali
ali

خب حذفش کن.

رسول
رسول

دوستان سلام… به نظرتون با توجه ای که سایت پی اچ دی تست به این موضوع داشته میشه کاری کرد؟ یعنی امیدی هست تو این دو هفته اتفاقی بیوفته؟؟

لیدا
لیدا

بله دوست عزیز اگر تمام تلاشمون رو بکنیم می تونید سازمان سنجش رو متقاعد کنیم به نظرم این حق یه داوطلب هست که بتونه اولویت هاش رو تغییر بده

ali
ali

این کار هم مزایا داره هم معایب. از معایبش میشه گفت خیلی از افراد به اساتید قول میدن و نمره بالایی میگیرن و بعدش انتخابشون رو عوض می کنند. بعضی ها هم سو استفاده می کنند. پس زیاد هم خوب نیست. از مزایاش هم این هست که افراد می تونند اگر جایی احتمال قبولیشون هست رو تغییر بدند. ولی کلا فرآیند انتخاب دانشگاه دکتری باید از سال ها قبل مشخص بشه و فرد باید قبل از نتیجه انتخاب رشته دانشگاهش رو و استادش رو انتخاب کنه. نه اینکه تازه به محل مصاحبه برود و استاد ها بشناسندش. کلا خیلی از… ادامه نظر»

نجف پور
نجف پور

دوست عزیز این مطلبی که شما نوشتید قطعیت نداره که به خاطر اینکه یه دانشجو اولویت اولش رو یک دانشگاهی انتخاب کرده اساتید نمره بالا بهش بدن اطلاعات شخص و رزومه و رتبه و قدرت بیان و همچنین پاسخ دادن به سوالات تخصصی بیشتر مد نظر اساتید هست علاوه براین سازمان سنجش قبولی نهایی را تعیین میکند و اساتید فقط یه نمره مصاحبه برای سازمان سنجش اعلام میکنند دوست من پارسال اولویت پنجمش دانشگاه تبریز قبول شد پس اگر قرار بر این بود که اولویت بندی برای اساتید مهم باشد پس دوست من قبول نمیشد تغییر اولویت فقط این امکان… ادامه نظر»

ali
ali

این که از قبل باید تحقیق می کردی. ابن مهم است. اگر جایی قبول نمیشی که مطمینی نمیشی. اگر جایی رو نمیخوای خذف می کنی این خیلی منطقی هست.

صبا
صبا

کاملا موافقم

یک دانشجو
یک دانشجو

کاملا موافقم

داود
داود

اتفاقا خوبی این کار اینه که دیگه اساتید رو حساب این که کسی دانشگاه شون رو انتخاب اول زده بهش نمره نمیدن
چون ممکنه بعدا بیاد عوضش کنه
نمره دادن از روی اولویت واقعا بیخوده

دکتر97
دکتر97

سلام حتما میشه چون نتایج شهریور اعلام میشه و فرصت زیاد هست در ضمن الان دیگه عصر الکترونیک هست. من چندبار درخواست به سنجش دادم متاسفانه جواب ندادن به نظرم بهتر هست از طریق وزارت علوم هم پیگیر باشیم . آینده هر دانشجویی در 4سال تحت تاثیر قرار میگیره

sahar
sahar

کاش سازمان سنجش شرایط تغییر اولویت رو فراهم کنه، من که اصلا رضایتی از انتخاب اولویت ها ندارم.
دوستان اگر براتون مقدور هست برای سازمان سنجش درخواست بفرستین، شاید توجه کردن.بی تأثیر نیست.

رامین
رامین

من یه نامه نوشتم و امضا جمع کردم از کسایی که میخوان تغییر اولویت بدن و اینو رو میخوام بفرستم برای سازمان سنجش به نظر من شما هم بیکار نشنید و درخواست هاتون رو به سایت سنجش بفرستید

محمد الف
محمد الف

سلام. من حدود سه هفته میشه در دو دفعه متوالی از سنجش درخواست شماره فکس برای حذف کد رشته ها داشتم ولی حتی برای حذف هم شماره فکس ندادند و اصلا هنوز جوابی نیامده.

شراره
شراره

امیدوارم سازمان سنجش شرایطی برای تغییر اولویت انتخاب رشته فراهم کند و به حق داوطلبان احترام بگذارد

فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)
فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)

سلام و تشکر از مجموعه سایت phd test که مسئولیت اجتماعی خود را به خوبی ایفا می کنند، از مدتها پیش به دوستان یادآور می شدم که امسال اولویت اول بسیار مهم است، به نظر من تا فرصت هست درخواست اکثریتی برای تغییر اولویت ها ارسال کنید، از آنجا که تغییر مقررات پذیرش قابل پیش بینی نیست، از سازمان سنجش انتظار می رود هرگونه تغییر را قبلا و در زمان ثبت نام به اطلاع داوطبان برساند، همچون حذف تکمیل ظرفیت که از ابتدا اطلاع رسانی شد و از این بابت تکلیف داوطلبان مشخص بود، منظور دقیقا این است که عدم… ادامه نظر»

رسول
رسول

دوست عزیز من هم اینترتی و هم حضوری درخواستم رو مبنی بر تغییر اولویت ارسال کردم ولی در جواب گفتن فقط میشه حذف کرد. به نظرتون بهترین کاری که میشه کرد چیه؟

فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)
فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)

١. اطلاع رسانی همگانی به داوطلبان، چون همه از امکان یا عدم امکان تغییر اولویت ها باخبر نیستند، ورود رسانه ها به موضوع می تواند مفید باشد ٢. درخواست حداکثری با آمار بالا به سازمان سنجش، دانشگاه ها، و وزارت علوم. همراه کردن دانشگاه ها موثر است، اساتید و مدیران دانشگاهی ای هستند که با سازمان سنجش در ارتباط هستند، وزارت علوم کمیته رسیدگی به شکایات قبول نشده ها در آزمون دکتری دارد، چه بسا که از این مشکل پیش آمده بی خبر باشند، با سازمان سنجش دیگه باید حضوری صحبت کرد، یک جواب پیش فرض گذاشته اند به همه… ادامه نظر»

Sima
Sima

چرا انتخاب اول، اینقدر مهم است?

فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)
فلسفه هنر(ظرفيت پذيرش٠)

اهمیت اولویت اول در تعیین نمره مصاحبه است، امسال به این دلیل که تکمیل ظرفیت نداریم، سنجش از دانشگاه ها خواسته که با دقت زیاد نمره بدن، چون بعدا امکان اضافه کردن یا جابجایی دانشجو نیست، اولویت اول هر دانشگاه است که می تواند با دقت نزدیک به یقین بارم بندی شود، اولویت های بعدی بسته به رأی و نظر سایر دانشگاه ها است و همه از نتیجه مصاحبه همدیگر بی خبرند

سپاس
سپاس

سلام من هم به نوبه خود از سایت پی اچ دی که همیشه همراه داوطلبان است قدردانی میکنم و امیدوارم سنجش با درک این واقعیت فرصتی را برای داوطلبان ایجاد نماید. بنده شخصا چند دانشگاه برای مصاحبه رفتم و حدود دومیلیون هزینه کردم الان اولویتی که میخوام تغییر دهم بعد از این دانشگاهها ست و نمیتونم با وقف این همه هزینه و وقت برای خودم و خانواده خیلی راحت بیام کد محل ها را حذف کنم. چون ممکن هست شانس پذیرش در بقیه دانشگاه ها رو هم از دست بدم. و اصلا این راه حلی که سنجش پیش پای داوطلبان… ادامه نظر»

هانی
هانی

سلام باید درسی بگیریم از این کار سنجش
و سالهای آینده دقت کنیم در انتخاب رشته

شراره
شراره

دوست عزیز من با دقت انتخاب رشته رو انجام دادم ولی وقتی برای مصاحبه ها رفتم از شرایط بعضی از دانشگاه ها واساتید مطلع شدم که اگر این شرایط و اطلاعات رو قبل از انتخاب رشته داشتم الان نیازی به تغییر اولویت نداشتم

یک دانشجو
یک دانشجو

حذف کن عزیز من, دلیل نمیشه که چون شما فلان دانشگاه رو دوست نداری یا قبفنمیشی و اینا بعد از مصاحبه و همه چی تازه بخوای جابجا کنی, این منصفانه نیست

یک دانشجو
یک دانشجو

قبول

علی
علی

واقعا ممنون از شما که همیشه حرف دل ما رو می زنید

تشکر از شما
تشکر از شما

سلام واقعا از شما مسئولین سایت phd تشکر میکنم که همیشه به بهترین شکل از حق داوطلبین حمایت میکنید من خودم بعد از شرکت کردن در مصاحبه ها متوجه شدم که بعضی از دانشگاه ها رو باید در اولویت انتخاب رشته خودم تغییر اولویت بدهم چون متوجه شدم در اولویت بندی دچار اشتباه شده ام ولی بعد از پیام های فراوان و درخواست های مکرر از سازمان سنجش برای تغییر اولویت پاسخی مبنی بر حذف اولویت برای من آمده است کاش این حق رو سازمان سنجش از داوطلبین سلب نمیکرد