//تکذیب توقف پرداخت وام ویژه دکتری

مدرسان شریف

تکذیب توقف پرداخت وام ویژه دکتری

قائم مقام رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: پرداخت وام دانشجویان دکتری متوقف نشده و این وام همچون سال گذشته با رویکرد حمایت از دانشجویان دکتری پرداخت می شود.

عباس قنبری در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به عدم توقف پرداخت وام دانشجویان دکتری گفت: وام ویژه دکتری همچون سال گذشته با رویکرد حمایت از دانشجویان دکتری پرداخت می شود .

وی ادامه داد: این وام به صورت وام اختصاصی از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و همچنین با رویکرد هم افزایی از طریق یکی از بانک های طرف تعهد این صندوق به دانشجویان پرداخت می شود .

قائم مقام رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: در سال گذشته این مبلغ به صورت ماهانه ۷۰۰ هزارتومان به دانشجویان دکتری روزانه پرداخت شده و امسال هم این روند ادامه دارد .

رشد عملکرد وام ضروری و تحصیلی ویژه دکتری

وی با اشاره به روند رشد عملکرد وام ضروری و تحصیلی ویژه دکتری در صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: اگر بخواهیم به صورت منصفانه در یک بازه زمانی چهار ساله روند این رشد وام ها را عنوان کنیم، بدین شرح است: در سال ۹۳ حدود ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، در سال ۹۴ حدود ۲۱ میلیارد تومان، در سال ۹۵ حدود ۵۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در سال ۹۶ حدود ۱۶۶ میلیارد تومان رشد داشته است.

قنبری افزود: در سال ۹۷ هم با همان روند و رویکرد هم از طریق صندوق و هم از طریق بانک طرف تعهد صندوق، در حال پرداخت است.

پرداخت حدود ۳۶ میلیارد تومان وام تحصیلی دکتری از ابتدای سال جاری

وی تاکید کرد: در بهار و تابستان سال جاری با هماهنگی‌هایی که با بانک طرف تعهد صندوق داشته‌ایم، از ابتدای سال ۹۷ حدود ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وام تحصیلی ویژه دکتری به تعداد ۱۹ هزارو ۹۱۸ نفر پرداخت شده است.

پرداخت ۳۳ میلیارد تومان وام ضروری ویژه دکتری

قنبری یادآورشد: این در حالی است که صندوق رفاه دانشجویان به صورت وام ضروری ویژه دکتری مبلغ ۳ میلیون تومان به هر دانشجو در سال ۹۶ پرداخت کرده است به عبارتی دیگر در سال گذشته ۱۱ هزارو ۲۰۰ دانشجو معادل ۳۳ میلیارد تومان وام ضروری ویژه دکتری استفاده کردند.

قائم مقام رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: من به دانشجویان اطمینان می دهم همکاران ما در وزارت علوم و صندوق رفاه دانشجویان تمام اهتمام و تلاش خود را برای حمایت از دانشجویان به کار می گیرند تا دانشجویان به تحصیل، پژوهش و به زندگی مطلوب دانشجویی خود ادامه دهند .

پرداخت ۷۲ میلیارد تومان وام توسط صندوق و بانک عامل

قنبری خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا امروز به صورت دو مرحله وام فصلی از طریق صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و بانک طرف تعهد صندوق رفاه، معادل ۷۲ میلیارد تومان وام به ۳۶ هزار ۱۷۱ نفر پرداخت شده است .

حمایت صندوق رفاه وزارت علوم از دانشجویان دکتری

وی ادامه داد: اعتقاد ما براین است جامعه دانشجویی درک و فهم بالایی دارد، خدمات را می بینند و ارتباط خوبی جامعه دکتری با وزارت علوم داشته و نشست هایی را با وزارت علوم، صندوق رفاه و سازمان امور دانشجویان دارند و مسائل دانشجویان را پیگیری می کنند و مانیز ضمن اینکه خودمان را مکلف به پاسخ گویی می دانیم با مشارکت و هماهنگی از دانشجویان دکتری حمایت می کنیم .

تشکیل کارگروه مشترک بین صندوق رفاه و بانک طرف تعهد صندوق

وی یادآورشد: همچنین کارگروه مشترکی بین صندوق رفاه و بانک طرف تعهد صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تشکیل شده است که هر ماه مسائل و موارد مرتبط را بررسی می کند و از طریق بانک نامه هایی مبنی بر فعالیت بی وقفه و مناسب شعب استانی با دانشجویان برای تسهیل پرداخت و رفع هر گونه ابهام ارسال شده است.

قنبری افزود: این نشان دهنده اهتمام صندوق رفاه و بانک طرف تعهد صندوق، برای تداوم تفاهم نامه، تقویت آن و تسهیل شرایط تا اتمام زمان تعهد و توافق طرفین است .

به گزارش مهر، اخیرا یکی از سایت های خبری عنوان کرده بود که وام ویژه دکتری از قرار بود از طریق بانک طرف تعهد صندوق پرداخت شود، به بهانه اتمام زمان قرارداد از ارایه خدمات سرباز زده و وام دکتری توسط بانک مذکور پرداخت نمی شود.

تکذیب توقف پرداخت وام ویژه دکتری
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۶-۲۸ ۱۱:۴۶:۴۳ +۰۴:۳۰۲۸ شهریور, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۱۶ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
رسول بازاریابی
رسول بازاریابی

دوستان اگه کسی دانشگاه تهران مرکز هست اطلاع بده ضروری کمک نیاز دارم برای ثبت نام

معمار
معمار

دانشگاه ازاد که پرسیدم میگن هنوز پولی بابت وام در اختیار دانشگاه از طرف وزارت علوم قرار نگرفته.!

97
97

وام بلا عوض که نمیخان بدن که اینجوری میکنند. دائم دنبال این هستند که یه سود هم این وسط گیر خودشون بیاد . اقساطی که دانشجویان پرداخت میکنند جمع میشه میدن به بقیه.

آوا
آوا

دوستان کسی از شرایط وام واسه دانشجویان ترم اول دکترا دانشگاه آزاد خبر داره.

آزیتا برنامه ریزی درسی
آزیتا برنامه ریزی درسی

سلام.برای ما ورودی 97 بودیم دانشگاه 3 تومن داد؛
البته 3600 چک گرفتن و در مبلغ شهریه مون لحاظ شد…

الی
الی

ترم اول وام نمیدن. از ترم دو…

ابی
ابی

سلام دوستان

آقا چرا هیشکی چیزی نمیگه- دانشجویان دکتری وازارت بهداشت چکار میکنن که ماهانه 1500000 حقوق میگیرن چرا وزارت علوم اینکار را با ما انجام نمیده

اخه چرا
وام 700 تومن کجای یه دانشجوی دکتری را میگره تازه اونم نمیدن

بابا یکی یه چیزی بگه

احسان
احسان

از پارسال صندوق وام را نمیده واگذار کرده بع بانک…. امسال برای قبول شدگان جدید دکترا هنوز معلوم نیست که ایا صندوق رفاه میده یا می‌فرستند به بانک توسعه و تعاون

sahar
sahar

گفتن بانک توسعه تعاون پرداخت میکنه.

دکتری96
دکتری96

سلام دوستان. بانک توسعه تعاون حتی وام فصل بهار بنده رو پرداخت نکرده چه برسه به فصل تابستان
برخورد زننده ی مسولان بانک توسعه تعاون با دانشجویان هم طرف دیگر ماجراست. چرا هیچکس اعتراضی نمی کنه؟
چرا صندوق رفاه در مقابل بانک، از حق دانشجوهایش هیچ دفاعی نمی کنه؟

ایمان
ایمان

وام بهار و تابستان به صورت همزمان اوایل شهریور از طرف بانک توسعه تعاون پرداخت شد.

احسان
احسان

ایمان شما پند ضامن داشتی ‌….باید یک ضامن باشه یا ۲ دو تا….. یکی کافیه یا نع

ایمان
ایمان

برای دو سال اول فعلا یکی ضامن بردم ولی برای 2 سال آخر بعدا باید ضامن ببرم.

دکتری 96
دکتری 96

وام بنده و تعدادی از دوستانم که از شعبه مدنی تبریز تقاضا دادن واریز نشده متاسفانه. مدارک کامله با دو تا ضامن

sahar
sahar

سلام
من دو تا ضامن کارمند ندارم، چرا توسعه تعاون بازنشته قبول نمیکنه، میگن شرایط رو تسهل کردن، همین کارمند بودن یکی از موانع هست، مجوز کسب و فعالیت، ضامن بازنشته، اینها رو هم قبول کنند.

reza
reza

آیا این وام رو میتوان از خود صندوق رفاه گرفت؟