برخلاف وعده مسئولان در خصوص انتشار نتیجه کنکور دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در روز شنبه 17 شهریور این اتفاق رخ نداد؛ این در حالی است که برخی اخبار عجیب در این خصوص منتشر می‌شود که موجبات بروز ابهاماتی را فراهم آورده است.

به گزارش «تابناک»، به رغم آنکه از مدتی پیش، شنبه، هفدهم شهریور ماه به عنوان موعد انتشار نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد اعلام شده بود و حتی این مهم صبح شنبه نیز از زبان امیررضا شاهانی، رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مورد تاکید قرار گرفت، این اتفاق رخ نداد.
این در حالی است که برخی از داوطلبان به دلیل قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌های غیرانتفاعی و یا دیگر دانشگاه‌های هزینه بر و الزام به ثبت نام در محل قبولی طی یکی دو روز آتی، به شدت چشم انتظار اعلام نتایج کنکور دکترای دانشگاه آزاد هستند تا بتوانند از میان گزینه‌های ممکن، بهترین را برگزینند.
وضعیتی که موجب شد از صبح شنبه مراجعان پرشماری برای اطلاع از نتیجه آزمون شان به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی سر بزنند و با بد عهدی مسئولان این دانشگاه مواجه شده و گلایه سر دهند. داوطلبانی که برخی شان روایت قابل تاملی و عجیبی از سرکشی به سایت azmooon.org روایت می‌کنند.
آن گونه که برخی داوطلبان اعلام می‌کنند، در مراجعه به این سایت با نتایجی مواجه شده‌اند که در زمان کوتاهی از خروجی سایت حذف شده است. موضوعی شائبه برانگیز که برخی بر این باورند اتفاق ناخوشایندی در پس آن نهفته است، وگرنه دلیلی نداشت نتیجه از سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد حذف شود.
شائبه‌هایی که در نتیجه منتشر نشدن نتایج کنکور دکترای این دانشگاه و بد عهدی مسئولان دانشگاه آزاد در این زمینه، رنگ و لعاب جدی تری یافته، اما رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی آن‌ها را قویا رد کرده و می‌گوید: «این موضوع تنها تست بود.»
وی در توضیح می‌افزاید: «هیچ اخلالی در این سامانه ایجاد نشده است، فقط همکاران فنی در حال امتحان کردن سامانه بودند. به همین دلیل فقط یک کد رشته را در این سامانه برای همه داوطلبان فعال کردند. این اتفاق نیمه‌شب گذشته افتاد، برخی از داوطلبان همان زمان سامانه را مشاهده کردند و این نتیجه را در مورد خود ملاحظه کردند که صحیح نیست. هنوز نتایج دکتری اعلام نشده است.»
توضیحاتی که شاید بتواند انتشار فهرستی با عنوان پذیرفته شدگان آزمون دکترای سال ۹۷ را توجیه کرده و سر و شکل باور پذیری به آن بدهد، اما قادر نیست به این سوال پاسخ بگوید که چرا به رغم تاکید مدیران دانشگاه آزاد اسلامی بر انتشار این نتایج در روز جاری، این اتفاق رخ نداد؛ آیا شکست در تست شب گذشته عامل این بدقولیِ دردسر ساز است یا مشکل در جای دیگری است؟!

مطالب مرتبط

بخشیده شدن جریمه مالی تاخیر دفاع پایان نامه دانشجویان دانشگاه آزاد... رئیس دانشگاه آزاد گفت: بر اساس تصمیم اتخاذ شده، جریمه مالی تاخیر دفاع پایان نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی بخشیده خواهد شد. به گزارش مهر، محمد...
امروز؛ آخرین مهلت ثبت‌نام جاماندگان دکتری 98 پزشکی آزاد... مهلت مجدد برای ثبت‌نام جاماندگان آزمون دکتری پزشکی ۹۸ که از ۱۲ اسفند آغاز شده، امروز سه‌شنبه ۱۴ اسفند پایان می‌یابد. به گزارش ایسنا، مهلت تمدید شده...
شروع مهلت مجدد ثبت‌نام جاماندگان آزمون دکتری پزشکی آزاد ۹۸... مهلت مجدد ثبت‌نام جاماندگان آزمون دکتری پزشکی ۹۸ از امروز ۱۲ اسفند آغاز شد و داوطلبان می توانند تا ۱۴ اسفند در این آزمون ثبت نام کنند. به گزا...
شروع مهلت مجدد ثبت نام دکتری آزاد پزشکی 98 از روز یکشنبه... یک مدرک تحصیلی جدید به مجموع مدارک مورد پذیرش آزمون دکتری سال ۱۳۹۸ گروه علوم پزشکی اضافه شد و داوطلبان از ۱۲ اسفند می توانند در آزمون ثبت نام کنند. ...
تمدید مهلت ویرایش و ثبت نام آزمون دکتری 98 پزشکی آزاد... داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال 1398 وزارت بهداشت می توانند از روز یکشنبه 12 اسفند نسبت به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات ثبت نام خود اقدام کنند. به گزارش ...