//تأثیر 30درصدی آزمون کتبی در پذیرش دکتری 98 پژوهش محور

مدرسان شریف

تأثیر 30درصدی آزمون کتبی در پذیرش دکتری 98 پژوهش محور

در پذیرش داوطلبان دکتری پژوهش محور در سال 1398، آزمون کتبی سازمان سنجش تأثیر 30 درصدی خواهد داشت.

به گزارش پی اچ دی تست، بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

1- آزمون متمرکز (30 درصد)

2- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

3- مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)

4- تهیه طرحواره (20 درصد)

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

۱۳۹۷-۷-۱۰ ۲۱:۵۵:۵۱ +۰۳:۳۰۱۰ مهر, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۶ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
فاطمه صغری
فاطمه صغری

سلام من آزادقبول شدم دکتری میتونم ازآموزشی برم پژوهشی

ناصر
ناصر

سلام نه خانم اگه شدنی بود همه میرفتن پژوهشی چون واقعا سختیه آموزشی شاید 4 برابر پژوهشی باشه. فقط آزمون جامع آدم رو پیر میکنه حالا اون دو سال آموزشی که بماند باید برای هر درسی یک مقاله بنویسی و کلی تمرین های تحلیلی و در نهایت آزمون های میان ترم و پایان ترم و همچنین وقتی که باید برای کلاس رفتن بذارید که اکثرا هم رفت و آمد بین شهری هست. در کل پذیرش پژوهشی خیلی کم هست و معمولا هم پارتی بازی زیاد میشه

ناصر
ناصر

سلام.بله اگر شرایطش رو داشته باشید میتونید.

فاطمه صغری
فاطمه صغری

سلام میخواستم ببینم چطورمیشه بری پژوهش محور

فرشاد
فرشاد

پارسال که ما رفتیم مصاحبه سازه دریاای علم و صنعت از ما طرحواره خواستند در حالی که پذیرش پژوهش محور نبود از سایت پی اچ دی خواهش میکنم بررسی کنید

ناصر
ناصر

جالبه از خود پژوهش محورها نمیخواستن! کلا دوره پژوهش محور خیلی دوره راحتی هست نه درسی دارن نه آزمون جامع و فقط به جای دو تا مقاله باید 3 تا مقاله بنویسن و این درحالی هست که دانشجوهای دوره های عادی هم اکثرا همون 3 تا مقاله رو مینویسن و عملا تفاوت دوره های عادی و پژوهش محور همون نبود دروس و آزمون جامع هست.