//اقدام غیرقانونی برخی از مراکز دانشگاهی در جذب دانشجوی دکتری

مدرسان شریف

اقدام غیرقانونی برخی از مراکز دانشگاهی در جذب دانشجوی دکتری

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: برخی مراکز به صورت غیرقانونی اقدام به جذب دانشجوی دکتری و کارشناسی ارشد کرده بودند که به شدت با آنها برخورد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، معاون آموزشی وزارت علوم ساماندهی آموزش عالی در توسعه موسسات، جمعیت دانشجویی و هدف گذاری در تحصیلات تکمیلی را از اولویت های وزارت علوم برشمرد و خاطر نشان کرد: برنامه ریزی ها برای اجرای هدفمند ماموریت گرایی در دانشگاه ها، ساماندهی مدیریت منطقه ای با هدف تفویض برخی اختیارات به مناطق به منظور سیاست گذاری و آمایش ساماندهی مراکز آموزش عالی به صورت کالبدی و هم افزایی بین آنها از اولویت های سه گانه معاونت آموزشی وزارت علوم است.

وی در تشریح حوزه ماموریت گرایی در دانشگاه های عنوان کرد: این بدان معناست که هر مرکز آموزش عالی باید شاهراهی برای فعالیت های علمی آموزشی خود تعریف کند.

معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: این اقدام به ویژه برای مراکز در حال توسعه ضروری است، چراکه مراکز توسعه یافته عمدتاً در مرزهای دانش حرکت می کنند ولی مراکز درحال توسعه حتماً باید ماموریت محوری داشته باشند.

شریعتی نیاسر اظهار داشت: اگر قرار است دانشگاهی در حوزه صنعت فعالیت کند، باید تنها در زمینه رشته های مرتبط با صنعت ورود کنند نه همه زمینه ها. .

مراکز آموزش عالی باید قانون مند کار کنند

شریعتی نیاسر با بیان اینکه مراکز آموزش عالی باید قانون مند کار کنند، گفت: آموزش عالی و مراکز آموزش عالی باید بر محور قانون حرکت کنند و دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی توجه داشته باشند که در مسیر قانون حرکت کنند در غیر این صورت با آنان برخورد می شود.

ساماندهی مراکز دانشگاهی در حال توسعه

معاون آموزشی وزیر علوم همچنین از ساماندهی مراکز دانشگاهی در حال توسعه در قالب طرح آمایش آموزش عالی خبر داد و گفت: در طرح آمایش آموزش عالی به دانشگاه های در حال توسعه توجه ویژه ای شده است و دانشگاه هایی که ظرفیت های کمتری دارند و زیر خط استاندارد های تعریف شده وزارت علوم تحقیقات و فناوری هستند، می توانند از ظرفیت های موجود در هر منطقه در راستای رشد و توسعه استفاده کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در راستای همین مساله برخی مراکز به صورت غیرقانونی اقدام به جذب دانشجوی دکتری و کارشناسی ارشد کرده بودند که به شدت با آنها برخورد شده است و در این زمینه هیچ تبعیض و تعارفی وجود ندارد.

اقدام غیرقانونی برخی از مراکز دانشگاهی در جذب دانشجوی دکتری
2 (40%)
۱۳۹۷-۹-۱ ۱۶:۳۸:۲۴ +۰۳:۳۰۲۳ آبان, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۶ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
Chista
Chista

استادم به من اجازه چاپ مقاله از پایان نامه ام نمیده، خودشم هم اقدامی نمیخواد بکنه ، برای شرکت توی کنفرانس باید اجازه بده؟؟؟

زهرا
زهرا

خواهشا معرفی شون هم بکنید. چون این حق من بارتبه خوب نبودکه درکناریه کسی بارتبه پایین توکلاسم…
این چه وضع مملکت هس؟؟
خواهشا معرفی کنید کجاهابوده. جلوی ازاد رابگیرید.. اگرچه من خودم دانشگاه ازادی ام. ولی امسال ما سیزده نفریم توکلاس وجالبه باز درهمین رشته من پنج نفرتونایین هستند.. عجبا

مانا
مانا

دانشگاه ما ۲۰ نفر دکتری مدیریت بازرگانی گرفت امسال. این حتما یکی از مراکز متخلف بوده

متاسف
متاسف

باسلام.لطفابریدسراغ اون دانشگاههای پردیس کیش وایسته به تهران که باعنوان خریدصندلی خالی رشته داروسازی ورشته پزشکی وداندانپزشکی بامبلغ ۲۵۰ میلیون تومن خریدوفروش میکنند تازه باشهریه ۱۴ سال هرسال ۱۷ درصدافزایش وترمی ۴۰ میلیون تومن!!!!.زنگ بزنیدوبپرسیدخودشون روال رومیگند.افسوس برمملکتی که برخی ازدلالان چنین باسرنوشت فرزندان این مملکت وبعدهاباجان مردمی که میخواهندزیرنظراین اطبای پولی درمان شوند…متاسفم متاسفم متاسفم…

مدیریت آموزشی
مدیریت آموزشی

مگر ما که کنکور دادیم پول نمیدیم ؟؟؟
دوره دکتری دانشگاه آزاد، پذیرش ۲۵ نفر در ورودی مهر ۹۷ …………………..

ديگه شركت نخواهم كرد، اگر...!
ديگه شركت نخواهم كرد، اگر...!

این برخی مراکز! را بصورت شفاف به مردم معرفی کنید.