مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: تا کنون 6 هزار و پانصد هزار نفر نسبت به ثبت نام در آزمون نیمه متمرکز دکترای سال 98 اقدام کرده‌اند.

کانال تلگرام دکتری

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 98 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه آزاد، پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی، پردیس‌های خو‌دگردان و نوبت شبانه از  طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور آغاز شد.

مشاور سازمان سنجش اضافه کرد: ثبت نام  برای شرکت در آزمون دکترای نیمه متمرکز سال 98 که از دیروز  آغاز شده است تا ساعت 24  روز دوشنبه دوازدهم  آذر ماه ادامه دارد.

توکلی ادامه داد: تا ساعت 12  امروز تعداد  6 هزار و 500  داوطلب نسبت به  ثبت نام در آزمون  نیمه متمرکز دکترای 98 اقدام کرده اند.

وی ادامه داد: با توجه به ضوابط هر داوطلب بر اساس علایق خود فقط در یک کدرشته‌ امتحانی متناسب با رشته تحصیلی کارشناسی ارشد حق ثبت نام و شرکت در آزمون را دارد لذا داوطلبان ضرورت دارد پس از مطالعه دقیق دفترچه‌ راهنمای ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز که همزمان با شروع ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار می‌گیرد، نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام کنند.

توکلی تأکید کرد: اطلاعات تکمیلی برای ثبت نام در دوره دکتری نیمه متمرکز دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال 98 از روز شنبه 3 آذر 97 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان ضرورت دارد در صورت واجد شرایط بودن در مدت تعیین شده نسبت به تکمیل تقاضانامه‌ اینترنتی ثبت نام اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور افزود: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده کارت شرکت و برگ راهنمای آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 98 از روز سه‌شنبه 30 بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و همه داوطلبان تا ساعت 24 روز پنج‌شنبه 2 اسفند 97 مهلت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور نسبت به دریافت پر‌ینت کارت شرکت در آزمون و برگه راهنما اقدام کنند.

وی گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز، جمعه سوم اسفند 97 در حوزه‌های امتحا‌نی مربوطه برگزار می‌شود.