//راهکار دفتر گسترش آموزش عالی برای توقف تکمیل ظرفیت

مدرسان شریف

راهکار دفتر گسترش آموزش عالی برای توقف تکمیل ظرفیت

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: در راستای مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو جهت متوقف ساختن تکمیل ظرفیت دانشگاه‌ها از سال آینده، دفتر گسترش آموزش راه حلی ارائه داد.
راهکار دفتر گسترش آموزش عالی برای توقف تکمیل ظرفیت
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۹-۱ ۱۹:۲۴:۱۴ +۰۳:۳۰۱ آذر, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۳۹ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
سینا
سینا

سلام من یه گزارش برای خبرگزرای فارس فرستادم گفتن اگه ۵۰ تا بازدید کممده داشته باشه میرن برای تهیه خبر از وزیر علوم و رییس سازمان سنحش اگه می شه برید تایید کنید https://my.farsnews.com/c/672

مریم
مریم

منظورش از تمدید ظرفیت چیه!؟

کریمی
کریمی

سلام.اینو به وزرات علوم و بگید اگه تکمیل ظرفیت نباشه بخصوص برای دانشگاههای غیر انتفاعی و آزاد یک شخص ممکن است تو یک رشته قبول بشه ولی به دلایلی نخواهد تو اون رشته ثبت نام بکنه .در این صورت اگر تکمیل ظرفیت و جایگزینی براب فرد نباشه دانشگاه مربوطه متضرر می شود

هادی
هادی

امیدوارم مانع پیشرفت جوانان نشوند و هر کسی بتونه با تلاش برای خودش و مردمش مفید باشه …بایست بستر فراهم کرد و به این جوونای خوب اعتماد کرد …بعد ببینین چقدر موثرند در پیشرفت و توسعه …. والا مقطع اخر هر طور شده داخل یا خارج میشه گرفت . بایست بستر رشد این عزیزان اماده و با دادن امکانات شغل ایجاد نمود . البته واقعا نبایست هر رشته ای رو که بلحاظ ایجاد بازار کار و دستیابی به شغل جای مانور کمی داره برا کنکور برابر هر رشته پر کاربرد دانشجو گرفت .خودتان تنوع رشته میذارین باز میگین چرا بیکار… ادامه نظر»

سمیه
سمیه

جالبه . امسال یکی پایان نامه هیچی نمیدونست.‌مقاله هم نداشت.‌اما فقط با پارتی بازی گرفتنش

محمد
محمد

تااااااا دلت بخواد از این افراد زیاده. قبلا خوب بود. تاثیر آزمون سنجش ۷۰ درصد بود و تا۱یر مصاحبه ۳۰ درصد . حد نصاب مرحله مصاحبه هم وجود نداشت.

سودا
سودا

سلام. میگن دانشجو اینجوری جابجا میشه ظرفیتا دجار نوسان میشه. خب یکی نیست بگه به جای اینکه تکمیل ظرفیتو برداری اجازه نده اونا که قبول قطعی شدن توی تکمیل ظرفیتم شرکت کنن که اینجوری نه ظرفیت دچار نوسان میشه و نه حق ما ضایع میشه

نگین
نگین

دقیقااااااااا :-*

مریم
مریم

سلام خدمت تمامی عزیزان و عید بر همه مبارک.
برخی دوستان معتقدند اشتغال مصاحبه شونده ها یکی از علل عدم جذب اونهاست چرا که به نظر اساتید فرصت کافی ندارند ازون طرف مسئوبین بحث مشکل اشتغال فارغ التحصیلان را مطرح می کنند، ما هم این وسط حیرون موندیم که کدوم یکی درست میگه

منصور
منصور

سلام
البته این هم یکی از پارامترهای موثر در تصمیم گیری اساتید است اما نقش فطعی نداره و نمونه های شاغلین و حتی سن بالا هم زیاد پذیرفته میشن و تقریبا در مقطع دکترا کمتر کسی است که مطلقا شاغل نباشه.
نمونه اش خود من که با سن نسبتا بالا و اشتغال و تاهل و فرزند امسال در یک گرایش سخت عمران در یک داشگاه بسیار خوب قبول شدم.
داشتن رزومه قوی و نمره زبان از همه اینها بالاتر است

نگین
نگین

سلام موفق باشیذ. کدوم گرایش؟

منصور
منصور

سلام
گرایش سازه

Hamid
Hamid

تا دیروز ک میگفتن به خاطر اشباع بازار کار دکتری، دارن تکمیل ظرفیت رو برمیدارن حالا بهونه جدیدشون اینه جابجایی صورت میگیره! جالبه ک مسئولین عزیز در مواجه با مشکلات اولین چیزی که ذهنشون میرسه پاک کردن صورت مسئله ست! بجای اینکه مشکل اشتغال فارغ تحصیلا رو حل کنید اینم بردارید و خودتون رو راحت کنید.

خسته
خسته

من که با دل خونین و آه و نفرین مسببین مسئله، با رتبه تک رقمی پرونده دکترا رو بستم

اکرمی
اکرمی

منم همینطور 🙁

هادی
هادی

نا امید نشو شرکت کن توکل بخدا حقت پایمال نخواهد شد

هادی
هادی

شمام ناراحت نشو دوست خوبم

هادی
هادی

امسال قبولی شک نکن

جواد
جواد

دکتری دولتی حتی در مقاطع پولی آن مثل شبانه و پردیسها همینطور است که احتمال دارد که هیچکدام از داوطلبین آن رشته محل شرایط را کسب نکنند بالاخره باید تفاوتی بین دولتی و جاهای دیگر باشه بعد هم قبل از امتحانات کنکور دکتری امسال سنجش اعلام کرد امسال به هیچ وجه تکمیل ظرفیت ندارند. به همین خاطر آزاد در هر رشته محل حدود ۱۵ تا ۲۰ نفر را پذیرش کرده. ثالثا در سالهای قبل در دانشگاه ای دولتی یا تکمیل نبوده یا اگر هم بوده هر رشته یک نفر یا ماکزیمم ۵ نفر بوده است نه بیشتر پس اگر کسی… ادامه نظر»

خسته
خسته

درسته ولی وقتی یک دانشگاه شهرستان از ۱۶ نفر داوطلب حتی برای شبانه هم یک نفر رو واجد شرایط نمی دونه ولی چند نفر از اونا روزانه تهران قبول شدند یک جای کار می لنگه
ثانیا وقتی ظرفیتا خالی مونده تکلیفشون باید مشخص بشه
ثالثا کسی که تک رقمی شده معلومه که چند سال مطالعه کرده نه شش ماه

ديگه شركت نخواهم كرد، اگر...!
ديگه شركت نخواهم كرد، اگر...!

کسی معنی این راهکار را برای دانشجو می داند؟! یعنی ما از الان برای فقط یک کد رشته محل دانشگاه آماده بشیم؟ یا نه مثل قبل فرم انتخاب رشته متعدد پر می کنیم؟!
یک فرمت اینه که انتخاب مثلا ۵٠ کد رشته محل، و تایید فقط یکی به عنوان قبولی از طرف سازمان سنجش.
فرمت احتمالی دیگه اینه که فقط یک کد رشته محل ثبت نام کنیم!
دفترچه ثبت نام آزمون سازمان سنجش آماده شده و چند روز دیگه میره روی سایت، این راهکار هنوز به سازمان سنجش برای درج در دفترچه ابلاغ نشده!
ابهام زیاده و توضیح هیچ…!

منصور
منصور

این یعنی شما باید تمام انتخاباتتئن رو شامل سراسری در تمام دور ها و آزاد رو در یک بار انتخاب رشته بترتیب الویت انتخاب کنید و در مصاحبه ها شرکت کرده و نهایتا در یک رشته محل قبول میشید و دیگه نمیتونید مثلا بین آزاد و سراسری کی رو انتخاب کنید و با رفتن یکی اون یکی رو بسوزونیذ.

ديگه شركت نخواهم كرد، اگر...!
ديگه شركت نخواهم كرد، اگر...!

خب می توانستند به راحتی تکمیل ظرفیت را منحصر به افرادی کنند که در هیچ جا قبول نشده اند. در آنصورت قبول شده ها سر جای خودشان ثابت می ماندند، و فقط ظرفیت های خالی بالغ بر ۴٠٠٠ نفر پر می شد. البته اگر جایی ظرفیتی واقعا خالی مانده باشه!

ديگ شركت نخواهم كرد، اگر...!
ديگ شركت نخواهم كرد، اگر...!

خب می توانستند به راحتی تکمیل ظرفیت را منحصر به افرادی کنند که در هیچ جا قبول نشده اند. در آنصورت قبول شده ها سر جای خودشان ثابت می ماندند، و فقط ظرفیت های خالی بالغ بر ۴٠٠٠ نفر پر می شد. البته اگر جایی ظرفیتی واقعا خالی مانده باشه!

خسته
خسته

داوطلبی را تصور کنید که با هزار امید و آرزو و یک سال تلاش و زحمت، رتبه تک رقمی بدست آورد و سه ماه تمام غرق شادی و امید بود، اما غافل از اینکه دانشگاهی که برای مصاحبه انتخاب کرده، تصمیمی بر جذب دانشجو ندارد و مصاحبه و… صحنه سازی بیش نیست. این داوطلب به تکمیل ظرفیت مانند فرصتی دوباره امید داشت تا این بار دانشگاههای دیگر را انتخاب کند.
واقعا متاسفم برای وزارت علوم، کاش لحظه ای خود را جای این داوطلب میگذاشتند.

مهرداد88
مهرداد88

جای تاسفه با وجود ظرفیت خالی ، اینهمه اعتراض به عدم برگزاری نادیده گرفته شد

خسته
خسته

ولی اگه تصمیم بر حدف تکمیل ظرفیت ۹۷ است باید توصیح بدن که تکلیف چهارهزار ظرفیت خالی چی شد

نگین
نگین

چرا یکی واضح نمیگه تکمیل ظرفیت هست یا نیست!
هر روز یه خبر میاد که یکی میگه قطعا نیست و یکی میگه ممکنه باشه
توروخدا انقدر ما رو الکی امیدوار نکنید 🙁

سپهر
سپهر

نگین خانوم. دیروز اعلام کردن ارشد تکمیل ظرفیت داره. خودتون برید ساید مسترتست ببینید. درصورتی که تا دو روز پیش میگفتن ارشد تکمیل ظرفیت نداره! پس جای امید وجود داره نگین کالود.

خسته
خسته

توکل بخدا

سحر
سحر

متاسفانه در دانشگاه های دولتی نیز شاهد این مسئله هستیم که افراد از طریق کنکور در یک دانشگاه و از طریق استعداد درخشان در دانشگاه دیگری قبول می شوند و در نهایت یکی را انتخاب می کنند، ای کاش تدبیری بیندیشن تا این افراد هم این گونه مانع پذیرش دیگر داوطلبان کنکور دکترا نشوند.

...
...

چه جالب پس تکمیل ظرفیت دکتری۹۷ نداریم!

...
...

واقعا با خودشون درگیرن نمی‌دونم چیکار کنم واقعا که ؟!

سپهر
سپهر

صبور باش خانوم

سپهر
سپهر

من این خبر رو خوندم مطمئن شدم تکمیل ظرفیت داریم و به زودی برگزار میشه. نمیدونم چطور شما برداشتتون این بوده که نداریم!

مهرداد88
مهرداد88

از کجای خبر نتیجه گرفتین هست؟

خسته
خسته

تمدید ظرفیت؟!!!!!!!!!
یعنی چی
حتما منظورش اینه که چهارهزار ظرفیت خالی موند واسه سال بعد
دیگه کاری از ما برنمیاد

سپهر
سپهر

تمدید ظرفیت دیگه چه صیغه ایه؟!