/, دکتری سراسری/رفع مشکل اعزام دانشجویان دکتری به فرصت‌های تحقیقاتی

مدرسان شریف

استاد وکیلی

رفع مشکل اعزام دانشجویان دکتری به فرصت‌های تحقیقاتی

وزیر علوم از رفع مشکل اعزام دانشجویان دکتری به فرصت‌های تحقیقاتی خارج از کشور و تأمین ارز جهت اعزام سهمیه‌های باقی مانده دانشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره رفع مشکل اعزام دانشجویان دکتری به فرصت‌های تحقیقاتی خارج از کشور و تأمین ارز به نرخ سامانه نیما جهت اعزام سهمیه‌های باقی مانده دانشگاه‌ها، گفت: پیرو پیگیری‌های مستمر وزارت علوم برای رفع مشکل اعزام دانشجویان دکتری به فرصت‌های تحقیقاتی خارج از کشور که به علت تغییر در سیاست‌های ارزی کشور به وجود آمده و در روند اعزام دانشجویان اختلال ایجاد شده بود، خوشبختانه بر اساس موافقت به عمل آمده با بانک مرکزی جمهوری اسلامی و تأمین ارز به نرخ سامانه نیما، امکان اعزام سهمیه‌های باقی مانده دانشگاه‌ها فراهم شده است.

وی افزود: علاوه بر آن پیرو پیگیری‌ها و پیش‌بینی اعتبارات مورد نیاز در سال 1398، امیدواریم روند اعزام برای فرصت‌های تحقیقاتی دانشجویان در سال آینده نیز ادامه یابد. اگر چه فرصت‌های تحقیقاتی داخل نیز توسعه خواهد یافت و تا جایی که امکانات و تجهیزات آزمایشگاه‌های دانشگاه‌های بزرگ کشور در دسترس باشد از انتخاب فرصت‌ها در داخل کشور استفاده خواهد شد.

رفع مشکل اعزام دانشجویان دکتری به فرصت‌های تحقیقاتی
4.8 (96%)
۱۳۹۷-۱۰-۱ ۱۲:۲۶:۵۱ +۰۳:۳۰۲۸ آذر, ۱۳۹۷|تک, دکتری سراسری|۱۴ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

فرصت داخل کشور چه صیغه ای است!

مهسا
مهسا

هر وقت از یک دانشگاه داخل کشور بتونی به دلایلی از دانشگاه بهتری پذیرش بگیرین یجور فرصت محسوب میشه
اصولا فرصت برای پیشرفت بیشتر و همکاری علمی بین دانشجو با دانشگاه دیگر یا مراکز خاصه

مهسا4
مهسا4

مگه داریم دانشگاه بهتر ؟

محمد
محمد

بله مثلا از دانشگاه های سطح۳ به سطح ۲ یا از سطح ۲ به ۱
یا جابه جایی بین دانشگاه های سطح ۱ بر اساس امکاناتشون
البته به کمک یه استاد راهنمایی که بتونه برات کاری کنه و در دانشگاه مقصد حرفی برای گفتن داشته باشه از لحاظ علمی و اونها بتونن به شما بر اساس توصیه اون استاد حساب کنن
از این موارد دیدم هم در دکتری و هم در ارشد

منصور
منصور

فقط بحث دانشگاهها نیست.
هر موسسه و پژوهشگاه و مراکز علمی و تحقیقاتی که بتونن با شما روی یک طرح و پروژه و یا موضوع پایان نامه تون همکاری داشته باشن و امکاناتی فراتر از دانشگاه خودتون رو در اختیارتون قرار بدن میتونن شامل این طرح بشن

علی
علی

ای کاش به جای دنبال فرصت بودن مسیولین دنبال ایجاد اشتغال و به کارگیری دانش اموختگان دکتری بودند فرصت چند ماهه اومدن واقعا هیچ دردی ازادم دوا نمیکنه

سالاری
سالاری

سلام دوستان. من رشتم مهندسی نساجی. هست . رشته نساجی‌متقاضی خیلی کمی داره. تو کل کشور کمتر از صدتا شرکت کننده داره، در سال ۹۵ دکتری در دوره دولتی ۱۵ نفر رو میگرفتن. در سال ۹۶ در دولتی ۳۰ نفر رو گرفتن و در سال ۹۷ هم ۳۰ نفر رو گرفتن این نشون دهنده چیه؟ ممکنه امسال هم دوباره ۳۰ نفر رو بگیرن؟

مهسا
مهسا

سلام
این مسئله به تعداد دقیق شرکت کنندگان هر سال و ظرفیت اعلامی دانشگاه ها در هر سال و تعداد فارغ التحصیلان بستگی داره و یک درصدی هم به اینکه برخی اساتید میخواهن دانشجو خودشون رو بردارن
البته بیشتر باید به ظرفیت دوره های روزانه توجه کنید

سالاری
سالاری

ایا در فرایند مصاحبه بخاطر اینکه متقاضی ندارن و واسه اینکه صندلی پر بشه ممکنه کسی که سواد کافی نداره رو بردارن؟

mahsa
mahsa

بله این امکان وجود داره که این امر هم میتونه به سطح دانشگاه و سلیقه اساتید بستگی داشته باشه

مریم
مریم

سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان اگه میشه راهنماییم کنید
دوستان من همین بهمن ارشدم تمام میشه و فرصت کار برام پیش اومده خیلی جای خوبی
ولی یه فرصت دکتری هم برام پیش اومده
کدوم انتخاب کنم ؟

مهسا
مهسا

سلام بستگی به خودتون داره که با توجه به شرایطتون کدوم یکی بیشتر براتون در اولویت است اگه فرصت کاری در یک جای معتبر و مطرح و در زمینه رشته تحصیلی شما هست یا کاری است که بهش علاقه دارید و درآمد و مزایا و بیمه رو داره و به محل سکونتتون نزدیکه و امنیت شغلی براتون وجود داره و…‌ ؟ میتونه قابل تامل باشه اینکه میفرمایید فرصت دکتری براتون پیش اومده منظورتون کدوم دانشگاه است داخل یا خارج از کشور؟ دانشگاهی که میخواهید دکتری بخونید در چه سطحی است؟ و امکاناتش چیه اگه در داخل کشور است و جز… ادامه نظر»

علی
علی

به عنوان کسی که همین الان فرصتم میگم بهتون برید دنبال کاره فرصت یه دوره چند ماهه کوتاهه بعدش دوباره باید برگردید دنبال کار .حتی در خارج از کشورم دغدقه اصلی دانشجویان تحصیلا تکمیلی کاره کلا همه جای دنیا کار برای دکترا کمه حتما برید دنبال کار الان خود من همه فکرم اینه چند ماه دیگه که برگردم باید چی کار کنم؟

engineer
engineer

منظورش از دانشگاه بزرگ چیه؟ اگه دانشگاه های سطح ۱ تهران رو میگه ،کمبود امکانات ازمایشگاهی در آن ها هم بیداد میکنه.