/, دکتری سراسری/وضعیت وام دکتری در بودجه ۹۸

مدرسان شریف

وضعیت وام دکتری در بودجه ۹۸

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از بررسی افزایش وام ویژه دکتری در سال ۹۸ خبر داد و گفت: اعتبار فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت دانشجویان دکتری ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

مجتبی صدیقی در گفتگو با مهر درباره اختصاص بودجه برای حمایت از دانشجویان دکتری در بودجه سال ۹۸  گفت: در بودجه سال ۹۷، مطابق تبصره (۹) بند (ط) قانون بودجه، شرکت های سودده، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت، مکلف شدند، حداقل ۴۰ درصد از هزینه امور پژوهشی خود را به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند تا در راستای حل مسائل و مشکلات خود از طریق توافقنامه با دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و جهاد دانشگاهی و در قالب طرح (پروژه) های تحقیقاتی دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی غیرشاغل به مصرف برسانند.

وی با بیان اینکه بخشی از این اعتبارات  به دانشجویان پژوهشگر دکتری اختصاص داده می‌شود، افزود: این بند از بودجه در سال جاری اجرایی شد و در بودجه سال ۹۸ نیز تکرار شده و فقط قرار است که سازکار اجرایی آن در قانون بودجه کمی ساده تر شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان در خصوص حمایت هایی که وزارت علوم از دانشجویان دکتری دارد افزود: اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم رشد محدودی در بودجه سال  ۹۸ داشته، اما ما وام ویژه دکتری را در سال ۹۸ خواهیم داشت، همچنین منتظر هستیم اگر تغییری در کمیسیون تلفیق صورت گیرد در اعتبارت مربوطه آن هم لحاظ شود.

صدیقی بهترین روش کمک به دانشجویان دکتری را افزایش اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان عنوان کرد و افزود: با افزایش بودجه صندوق، می توانیم پرداخت بیشتری برای وام ویژه دکتری داشته باشیم.

وی افزود: در اولین جلسه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در سال ۹۸ امکان افزایش وام ویژه دکتری بررسی خواهد شد.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: در بحث فرصت های کوتاه مدت دانشجویان دکتری هم اعتباری در ردیف بورس بودجه سال ۹۸ پیش بینی شده که نسبت به سال ۹۷ حدود ۲۳ درصد رشد داشته که اگر سیاست های ارزی همین باشد که هست و تخصیص ریالی هم به موقع پرداخت شود، امیدواریم که سال آینده در بحث فرصت های مطالعاتی روند معمولی داشته باشیم.

وضعیت وام دکتری در بودجه ۹۸
3 (60%)
۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۱۰:۳۳:۵۹ +۰۳:۳۰۱۰ بهمن, ۱۳۹۷|تک, دکتری سراسری|۳ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
97
97

سلام
لطفا یه وام فوری برای نوروز در نظر بگیرید و پرداخت کنید

می
می

شما وام سه ماهه اولو بده افزایش پیشکش

برق
برق

وام سه ماهه اول که وسط آذر ریختن