مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

وزیر علوم از حذف دکتری پولی بدون آزمون خبر داد

کامران دانشجو در جمع روسای دانشگاههای کشور از غیر قانونی بودن پذیرش دکتری بدون آزمون پولی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر وزیر علوم در بخشی از سخنان خود خطاب به روسای دانشگاههای کشور تاکید کرد که هیچ دانشجوی دکتری را نباید بدون آزمون پذیرش کنند و برای تاکید بر این امر بخشنامه ای ابلاغ می شود که در صورت پذیرفته شدن دانشجویی خارج از ضوابط ازمون، مدرک این دانشجو بی اعتبار خواهد شد.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. پونا گفت:

  من دانشجوی ورودی 90 واحد بین الملل دانشگاه شیرازم، دانشگاه پیام، نور برای تبدیل وصعیت مدارکما که آزمون جامع هم دادیم غیرقانونی و بی اعتبار ارزشیابی کرده؟ واقعا مستاصل هستیم.. پولمون، عمرمون و وقتمون الکی هدر دادیم.. هیچکس هم شفاف سازی نمی کنه

 2. س گفت:

  با سلام
  به نظر من پذیرش دکتری بدون آزمون کاملا ناعادلانه و ظلم در حق بقیه هستش……..

 3. اکرم گفت:

  سلام. آقای مدیر سایت بالاخره تکلیف دانشجویان ورودی سال قبل بدون آزمون از نظر با اعتباری مدرکشون چیست؟ خوب اگر واقعا دانشگاه ها مخصوصا دانشگاه فردوسی می دونست که این مدرک معتبر نیست چرا دانشجو گرفت؟ اینجا تنها کسی که ضرر می کنه دانشجویانی هستند که هم پولشون میره هم بیکارن هم عمرشون تلف می شه هم مدرک بی اعتبار به دستشون می آد. بالاخره دانشجویان قبلی گناهی نکرده اند که واحد بین الملل از طریق آزمون نیمه متمرکز دکترا این ها را نگرفته است. از شما تمنا دارم لطفا پیگیری کنید که اگر قطعا مدرک با اعتبار است که افراد ادامه تحصیل بدهند و اگر قطعا بی اعتبار است که انصراف بدهند؟
  آقای مدیر اگر دختر خانم شما بود در این وضعیت چه مشاوره ای به او می کردید؟

  سلام
  متأسفانه این مسئله هنوز به طور شفاف مشخص نشده است اما به احتمال بسیار بسیار زیاد مشکلی در این زمینه نیست و مدرک معتبر است.

 4. عسل گفت:

  بند 1 و 2 و 3 که دانشگاه فردوسی داره. احتمالا اگر از بند 5 دانشگاه بتونه استفاده کنه و ماها رو وزارت علوم قبول کنه که خوبه در غیر اینصورت واقعا نمی دونم باید چیکار کنم؟!!!!
  برای این کمک و لطفی که جناب آقای مدیر در حق من کردید برای جبرانش من فقط می تونم برای شما دعا کنم که همیشه موفق، تندرست، کامیاب و خوش باشید. ممنون.

  انجام وظیفه بود. شاد و پیروز باشید.

 5. عسل گفت:

  با سلام خواهش می کنم جناب اقای مدیر جواب من رو بدید لطفا: آیین نامه (اصلاحیه ورود به دکترا) که در سایت دفتر گسترش آموزش عالی ردیف 36 هست چیه؟ آیا نوشته که مدرک دکترای بین الملل فردوسی بدون ازمون معتبر هست یا نه؟ خواهش می کنم اگه شما این اطلاعیه را دیدید برای من هم بفرمایید. ممنون از لطف شما.

  سلام
  احتمالا منظورشان این آیین نامه است
  http://phdtest.ir/wp-content/uploads/Hazf-paziresh-bedoone-azmoon-91.pdf

 6. عسل گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت جناب آقای مدیر خوب این سایت. ببخشید من دوباره به وزارت علوم با شماره 021-82233988 تماس گرفتم. بهشون گفتم که آیا این بخش نامه جدید شامل حال ما وروردی های قبلی پردیس فردوسی بدون آزمون هم میشه یا نه؟

  به من جواب دادن که برو در سایت دفتر گسترش آموزش عالی قسمت جستجو رو بزن و در قسمت آئین نامه ها ردیف 36 اصلاحات ورورد به دوره دکترا رو آوردیم. اگه این گونه که در این ردیف اعلام شده شما وارد پردیس ها شدی معتبره در غیر اینصورت مدرک شما نامعتبر هست.

  من هرچی که نگاه کردم این گونه اصلاحیه ای ندیدم.

  یک خواهشی از شما داشتم که اگر لطف می کنید جناب آقای مدیر برای من نگاه کنید که اگر مدرکم معتبر هست که بدون دغدغه درس بخوانم و اگر هم نیست که من شاگرد خوبی هستم امسال دوباره در آزمون شرکت کنم تا روزانه قبول شوم و از این پردیس بین الملل فردوسی مشهد انصراف دهم. ممنون از پاسخ و زمانی که برای من می گذارید.

  سلام
  متأسفانه این امکان برای ما وجود ندارد. اصولا شفاف سازی موضوع تنها از سوی وزارت علوم امکان پذیر است.

 7. سارا گفت:

  با سلام. میشه واضح و روشن بگید آیا قانون دکترای پولی بدون آزمون در پردیس ها صد در صد برداشته شده؟ یعنی مثلا فردوسی مشهد هم دیگه بدون آزمون دکترا نمی گیره؟ لطفا جواب بدید اگر جواب مثبته ما یه فکر دیگه بکنیم برای خودمون. ممنون از پاسخگویی تون

  سلام
  خود وزارت علوم هم نگفته است که صد در صد حذف شده کما اینکه همین الان دانشگاه امیرکبیر با همکاری سازمان سنجش در حال جذب دانشجوی دکتری پولی است.

 8. سمیرا گفت:

  سلام مدیر عزیز
  امیدوارم منو یادت بیاد
  همونم که گفته بودم برای کارشناسی ارشد در واحد بین الملل دانشگاه فردوسی مشهد شرکت کردم
  پذیرفته هم شدم
  با معاونت آموزشی کل وزارت علوم تماس داشتم. گفتند:دانشجویانی که بدون آزمون در واحد بین الملل پذیرفته شدند مدرک شان فاقد اعتبار است
  به این شماره تماس گرفتم:
  82233988

  بعد واحد بین الملل دانشگاه فردوسی به دانشجویان این واحد پیامک داده:
  در خصوص بخشنامه جدید وزارت خانهکلیه پذیرشهای واحد بین الملل بر اساس مجوز قانونی و با هماهنگی و نظارت سازمان سنجش بوده است.
  اگر تغییری در سیاست پذیرش دانشجو در پردیس های دانشگاهی پیش امده باشد در فراخوان پذیرش های آتی لحاظ خواهد شد و ارتباطی به پذیرش دانشجویان قبلی ندارد.

  هنوز نمی دونم بالاخره پذیرشی که دانشگاه فردوسی بدون آزمون انجام داده.. آیا در صورت تحصیل مدرکش اعتبار و ارزش دارد یا نه!

  موندم که چیکار کنم

  سلام
  به نظر ما که مشکلی نخواهید داشت. امیدواریم هر چه سریعتر دغدغه های تان پایان یابد.

  • عسل گفت:

   سلام سمیرا جان، من به شماره 02182231000 تماس گرفتم و به واحد آموزشی وصل شدم. به من که عزیزم در ارتباط با دکترای واحد بین الملل گفتند مگر می شود دانشگاه مهمی مانند دانشگاه فردوسی بدون مجوز علوم دانشجو بپذیرد؟ و گفتند دانشگاه اعتبار خودش رو هیچ وقت به خاطر گرفتن چند دانشجو به خطر نمی ندازه. و هم چنین به من گفتند قطعا تمام پذیرش های دانشگاه فردوسی چه با آزمون و چه بی آزمون تحت نظارت مستقیم وزارت علوم نجام شده و مدرکش نیز با اعتبار است. برای کارشناسی ارشد که قطعا همین طور خواهد بود.
   اگرم عزیزم خیلی دغدغه داری،ظرفیت های کارشناسی ارشد که مثل دکترا محدود نیست.همه مکان ها کارشناس ارشد می گیرند از طریق آزمون سراسری. اون جارو هم امسال شرکت کن.

   • سمیرا گفت:

    عزیزمی عسل جان
    سه شنبه یکی از دوستانم رفته بود وزارت علوم که کلی دانشجو اونجا بود. بعد بهش گفتند شما برین ساختمون پاسخ گویی، که این طوری جواب دادن:این بخشنامه مربوط به پذیرش دانشجویان قبلی نمی شود
    حتی با معاونت کل دانشگاه فردوسی هم که تماس داشتم گفتند:وقتی دانشگاهی از دانشجویانش شهریه دریافت می کنه کلاس برگزار می کنه و… مسلماً بدون نتیجه نخواهد بود.

 9. دانشجو گفت:

  این موضوع از چند بعد قابل بررسیه
  1)مجوز این دانشکاه ها رو کی صادر کرده
  2)زمانی که آقایون سخنرانی میکردن که ما برای جلوگیری از رفتن ارز و و…به خارج از کشور این دانشگاه ها رو راه اندازی کردیم به همین زودی فراموش شد
  3)اکثر دانشجویان دانشگاه بین الملل میدران و افراد رده بالای دستگاه های اجرایی هستند که دارای تجربه و عملکرد بالایی هستند و تجربیاتشون به اندازه چندین مدرک دکترا ارزشمند و مفید فایده است
  به هر حال قانون که قانونه عطف به ماسبق نمیشه بخنامه که جای خودش رو داره

 10. ATI گفت:

  با سلام
  ما که در دانشگاه واحد بین الملل در یکسال پیش پذیرش شدیم به اولین موضوعی که توجه کردیم همین مورد قبول بودن وزارت علوم بود. وگرنه مریض که نبودیم دو برابر کشورای خارج پول بدیم. دویست برابر زحمت بکشیم و امتحان بدیم و کار کنیم و کلاس بریم .حالا تازه یاد آقایون بیاد که بگن قابل قبول نیست؟؟ پس جواب اینهمه افادی که با پول و وقتشون بازی شده و از فرصتهای بهتر و پذیرش در دانشگاههای معتبر خارجی گذشتند و به هوای مجوز وزارت علوم یکساله که دارن به سختی و بشدت زحمت می کشند و پول هم می دن چیه؟

 11. عسل گفت:

  با سلام. ممنون از جواب بسیار شایسته و به جای شما ولی متاسفانه و یا خوشبختانه خانواده من بسیار بسیار مذهبی اند و با توجه به اینکه من دختر هستم، برای آن ها تحصیل در شهر خودم با بدترین مدرک و پول زیاد ارزش بیشتری نسبت به شهر دور و مدرک با اعتبار دارد.

  ولی در مورد دانشگاه آزاد هم همیشه حرف و حدیث زیاد بوده و هست ولی من 3 تا از خواهرانم از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدند و بعد چند ماه به استخدام رسمی دولت درآمدند چون بسیار در رشته خود ماهر و با سواد بودند.
  از نظر من با سوادی و داشتن مقاله فراوان و اشتیاق به تحصیل جای اعتبار کلیه مدارک را پر می کند.

 12. عسل گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید، من دانشجوی ترم اول دکترای پردیس فردوسی مشهد هستم و با توجه به اینکه مقالات ISI زیاد، نمره زبان، نمره پایان نامه 20 و سوابق کاری و تدریس داشته ام در این دانشگاه پذیرفته شدم. آیا واقعا اگر بعد این همه صرف وقت و هزینه این مدرک اعتباری ندارد، به نظر شما از ترم دوم انصراف دهم و یا می شود با این مدرک به استخدام دولتی و دانشگاهی درآیم و این آیین نامه غیر اعتبار بودن مشمول دانشجویان پذیرفته شده قبلی می گردد؟ چون من دانشگاه رشت روزانه دعوت به مصاحبه شدم ولی نرفتم به دلیل دوری مسافت.

  سلام
  البته خوب کار خوبی نکردید. دوری راه قطعا ارزش مدرک غیر پردیس را دارد.
  اما احتمال بسیار بسیار زیاد مشکلی نیز در زمینه اعتبار مدرک شما وجود نخواهد داشت.

 13. بهاره گفت:

  با سلام من امتحان پردیس کیش دانشگاه تهرانو 17 مهر دادم تا حالا نتایج اعلام نشده کسی اطلاعی داره ؟لطفا راهنمایی کنید .خود دانشگاه دو ماه امروز و فردا میکنه.

 14. مینا گفت:

  مدیر محترم سایت
  سلام من دانشجوی واحد بین الملل فردوسی هستم واین ترم بعداز یک مصاحبه سخت و خون دل خوردن قبول شدم این خبر یعنی مدرکی که خواهم گرفت بی اعتبار هست ؟ پس این همه پول و هزینه و عمر من داره الکی به هدر میره .؟ کسانی که دانشجوی بین الملل هستن هر چه زودتر باید تکلیف ما با وزارت علوم مشخص شه مگر ما مسخره این آقایون هستیم که هم پول بدیم هم سختی بکشیم هم آخر سر بگن مدرک شما بی اعتبار هست ؟؟؟

 15. حنانه گفت:

  با سلام، دانشگاه بین الملل مشهد برای این ترم دانشجوی بدون کنکور پذیرش کرده، این خبر حتمیه؟ واقعا دکترای پولی حذف شد؟

  سلام
  خیر . هنوز 100 درصد نشده است.

 16. نغمه گفت:

  با سلام خبر نگران کنندها ی هست منفدانشجوی واحد بین الملل هستم تورو خدا بفرمایید مدرک ما بی ارزش است؟تکلیف ما چیست؟!

  سلام
  خیر این موضوع ارتباطی با پذیرش های قبلی ندارد.

 17. سامان گفت:

  قابل توجه دانشجویان پولی واحد بین الملل دانشگاه فردوسی که بدون هیچ معیاری وارد این مقطع شدند.

  • نغمه گفت:

   آخه شما چرا اینقدرناراحتی؟!!!!!!بهتره کمی دیدتونو بازتر کنید!

  • عسل گفت:

   آقا سامان عزیز یعنی چی بدون هیچ معیاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دانشکده ها بیمار که نیستند که بدون هیچ معیاری دانشجو بپذیرن مخصوصا در مقطع دکترا که اگه دانشجو ضعیف باشه پدر استاد در می یاد. مطمئن باشید خود اساتید این میزان شعور رو دارن که افرادی رو قبول کنن که توانایی گذروندن دکترای فردوسی رو با موفقیت داشته باشن. در دانشگاه فردوسی در بدون ازمون کشکی که افراد نرفتن داخل. هزاران مقاله و معدل بالاو نمرات Tolimo و Toffel و IELTS و سابقه تدریس داشتن. تازه خودم که الان دارم در پردیس می خونم اساتید بیشتر سعی و تلاششون اینه که به خاطر اینکه ما پول می دیم بیشتر درس یاد بگیریم. اگه کلاس های روزانه 1.5 ساعته برای ماها 2 ساعته برگزار می شه. اگر جزوه روزانه ها 30 صفحه است برای ماها 60 صفحه است. اساتید بسیار تلاش می کنن تا ما از کلاس نهایت استفاده رو ببریم. شما که نیامدی و ندیدی چی برای خودت علکی حرف می زنی؟؟؟؟؟

 18. مریم گفت:

  سلام دوستان بنده دانشجوی دکتری بین الملل فردوسی هستم از اینکه اسم دکتری پولی را روی ماها گذاشتند واقعا متاسفم چون اساتید اینجا واقعا سخت گیرند و حتی از دانشجویان روزانه و شبانه هم بیشتر سخت گیری می کنند حالا دیگران بیرون نشستند و نگاه می کنند فکر می کنند که پول می دی مدرک می گیری! واقعا برای کسانی که اینطوری فکر می کنند متاسفم!

 19. الی گفت:

  با سلام
  اگه ممکنه به این سوال من جواب بدین.
  در مصاحبه و جدول امتیازات وزن “تالیف” و “ترجمه کتاب” بیشتره یا وزن “داستن مقاله”؟ کدوم امتیازش بیشتره؟

  —-

  سلام
  البته بستگی به این دارد که چه مقاله و چه کتابی باشد. می توانید اینجا را هم ببینید:
  http://phdtest.ir/1391/03/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%87%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-91/

 20. الهه گفت:

  یعنی چی! وقتی دکتری پولیه و قراره 40- 50 میلیون از طرف پول بگیرن دیگه کنکور چه معنی داره! اگه طرف کنکور بده و قبول بشه که دیگه نمیاد بره دکتری پولی!

 21. مینا گفت:

  سلام بنده دانشجوی واحد بین الملل فردوسی مشهد هستم با این خبر نگران شدم تکلیف ما چی میشه که پول دلدیم یک ترم هم از وقتمون صرف کردیم ما فراخوان رو دیدیم و مجوزی که گفته بودن از سوی وزارت علوم دارن و به ما گفتن با نظارت سازمان سنجش مارو پذیرفتن و ما به اعتماد و اعتبار دانشگاه جلو رفتیم از ما مصاحبه گرفتن خیلی هم سخت بود خواهش میکنم اگه کسی خبر داره بگه تکلیف ما چی میشه ؟

  سلام
  این موارد معمولا عطف به ماسبق نمی شود و به پذیرفته شدگان قبلی ارتباطی ندارد.

  • عرفان گفت:

   سلام خانم مینا چند سوال در رابطه با دانشگاه فردوسی مشهد داشتم میتونم وقتتون رو بگیریم؟

   • مینا گفت:

    بله خواهش میکنم بپرسید

    • عرفان گفت:

     سلام مریم خانم من ارشدم رشته شیمی و حاصلخیزی خاک هست دانشگاه بین المللی مشهد تو رشته من نیمسال اول 11 نفر پذیرفته شد تکمیل ظرفیت هم نداشت
     میخواستم بدونم برای نیمسال دوم پذیرش داره یا نه؟

     مصاحبه داره؟؟

     • عرفان گفت:

      شرمنده
      سلام مینا خانم من ارشدم رشته شیمی و حاصلخیزی خاک هست دانشگاه بین المللی مشهد تو رشته من نیمسال اول ۱۱ نفر پذیرفته شد تکمیل ظرفیت هم نداشت
      میخواستم بدونم برای نیمسال دوم پذیرش داره یا نه؟

      مصاحبه داره؟؟

     • مینا گفت:

      سلام من در این مورد اطلاعی ندارم شاید نیمسال دوم اطلاعیه پذیرش بدن بستگی به گروه آموزشی داره بله مصاحبه داره مصاحبش هم واقعا سخت بود شما با مدیر گروه رشتتون در دانشگاه فردوسی تماس بگیرین حتما میگن نیمه دوم پذیرش دارن یا خیر.موفق باشید در ضمن دانشگاه تربیت مدرس هم داره دانشجو میگیره.

 22. مهسا گفت:

  با سلام و خسته نباشيد
  مي خواستم بدونم منظورشون اينه كه مثلا چه رتبه اي بايد بياريم ؟يعني مثل شبانه ها مثلا بايد انتخابشون كنيم؟ ميشه يه توضيح بدين؟

  سلام
  هم اکنون نیز برخی واحدهای بین الملل از طریق آزمون دکتری پذیرش می کنند. یعنی مانند سایر کدرشته ها انتخاب می شوند و در صورت کسب نمره لازم به مصاحبه دعوت خواهید شد.

  • مهسا گفت:

   دانشگاه تهران ٢ به اين صورت هست ؟

   اگر تصویب نهایی شود تهران 2 نیز جز انتخاب های آزمون دکتری سراسری قرار می گیرد.

 23. تارا گفت:

  با سلام به مدیریت محترم سایت میخواستم اگر میشودازیک منبع آگاه بپرسید پس تکلیف این دانشجویان بین المللی که ترم گذشته جذب شده اند ودرحال حاضر مشغول تحصیلند چیست آیامدارک اینها بی اعتباره خواهشمندم که پاسخ بدهیدمن دانشجوبین الملل هستم وبا این خبر واقعآمضطرب شدم باتشکر

  سلام
  نگران نباشید. هنوز هم این آیین نامه اعلام نشده است و قطعا عطف به ماسبق نمی شود. دانشگاه های بین الملل حتی معافیت تحصیلی داوطلبان را نیز تأمین کرده اند که این به معنای انجام هماهنگی های لازم پیش از جذب دانشجو است.
  در صورت تمایل با وزارت علوم تماس بگیرید.

 24. سعید گفت:

  منظورش آزمون سراسری دکتری است؟ یعنی تنها راه ورود به مثلا واحد بین الملل دانشگاه شیراز از طریق آزمون سراسری می باشد؟
  لطفا در صورت امکان سریع تر پاسخ حقیر را بدهید. ممنون

  بله . اگر قطعی شود همینطور خواهد شد که شما فرموده اید.

 25. داوطلب92 گفت:

  با پولی برداشتن گند زدن به مدرک دکترا من خودم اسم نوشتم به دانشگاه فردوسی خیلی راحت پذیرش میکردند که به دلیل شهریه بالا که ترمی 8 میلیون بدون خوابگاه میشد منصرف شدم به جان این روزای محرم قسمتون میدم بت عمر جوونها بازی نکنید بذارید اونایی که سواد دارن شایستگی و علاقه دکترا دارند بخونند مثا دوره کاردانی کارشناسی نکنید تا مملکت از دکتر بیکار پر بشه تا شانش پایین بیاد

 26. ملوس گفت:

  واقعا که همرو مسخره کردن
  یعنی دیگه کامل باید بیخیالش شیم؟؟؟
  یعتی دیگه امکانش نیست اینطوری وارد دانشگاه شیم؟

 27. نازی گفت:

  همه چی زیرسر خود همین دانشجو هست!

 28. مهدی گفت:

  آها آقای وزیر محترم

  میخوایین هر که پول میده رو هم آزمون واسشون برگزار کنین و حق ثبت نام بگیرید و بالاخره هر چه در آمد بیشتر بهتره دیگه

  البته دارندگی و برازندگی
  سواد هم مال اوناست دیگه

  موفق باشید
  مهدی

 29. نازی گفت:

  آخه آقای دکتر شما یعنی نمی دونی همون بورس موسسات سرپوش دکتری پولی هست؟!

 30. علیرضا گفت:

  با سلام. دانشجویانی که الان در واحدهای بین الملل می خونند، چی؟