/مشاوره رایگان آزمون دکتری

مدرسان شریف

مشاوره رایگان آزمون دکتری۱۳۹۷-۱۰-۵ ۰۹:۰۳:۰۷ +۰۳:۳۰

مشاوره دکتری

مشاوره آزمون دکتری تخصصی در خصوص مباحث مختلف کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی به صورت کاملاً رایگان در این صفحه ارائه خواهد شد. داوطلبان آزمون دکتری می‌توانند سؤالات خود را در این صفحه درج نمایند تا در اسرع وقت به سؤالاتشان پاسخ داده شود.

البته به همه سؤالات داوطلبان گرامی در تمامی صفحات سایت نیز پاسخ داده خواهد شد. این صفحه برای سهولت دسترسی متقاضیان مشاوره به مشاوران سایت و نیز راهنمایی کاربران عزیزی که به تازگی به جمع ما اضافه شده‌اند راه‌اندازی شده است.

 

سؤالات کاربران گرامی می‌تواند در خصوص مشاوره مطالعه و برنامه‌ریزی جهت کسب آمادگی برای آزمون دکتری، روند پذیرش در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه‌های سراسری و آزاد، نحوه انتخاب رشته دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی، نحوه کسب آمادگی جهت حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه‌ها و حتی جزئیات تحصیل در مقطع دکتری باشد.

کانال تلگرام دکتری

امیدواریم ارائه مشاوره دکتری به کاربران عزیز بتواند راهگشای داوطلبان آزمون دکتری باشد.

با توجه به شروع ثبت نام دکتری 98 از 6 آذرماه سال جاری و زمان برگزاری آزمون دکتری 98 نیز سوم اسفند ماه 97 خواهد بود، داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات اختصاصی خود را درخصوص آزمون دکتری 98 نیز مطرح نمایند.

 

معرفی دوره دکتری

دوره دکتری تخصصی به دو شکل برگزار می‌شود:

مشاوره دکتری - رایگان

1- دکتری آموزشی – پژوهشی 

2- دکتری پژوهش‌محور

دکتری آموزشی-پژوهشی (دوره‌ای که بیشترین رقابت برای آن صورت می‌گیرد)، دوره‌ای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی و گذراندن پایان‌نامه است.

دکتری پژوهش‌محور، دوره‌ای با محوریت پژوهش است که دستاورد آن منجر به ارائه فناوری جدید، ارائه نظریه و ایده جدید، تولید دانش فنی و ثبت اختراع و … می‌شود و مشتمل بر اخذ واحدهای درسی محدود و الزام به ارائه پایان‌نامه است.

 

تفاوت دوره‌های دکتری آموزش‌محور و پژوهش‌محور

بر اساس آیین‌نامه آموزشی مقطع دکتری تخصصی، تعداد واحدهای درسی دوره دکتری آموزشی – پژوهشی 36 واحد است که از این تعداد، 12 تا 18 واحد آموزشی و 18 تا 24 واحد پژوهشی است و دانشجو باید در هر نیم‌سال تحصیلی حداقل 6 و حداکثر 10 واحدِ درسی انتخاب کند.

البته در شیوه‎نامه مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد 15 تا 18 واحد درسی و 18 تا 21واحد پژوهشی درنظر گرفته شده است.

در دوره‌ دکتری پژوهش‌محور تنها 3 تا 8 واحد درسی ارائه می‌شود و 28 تا 33 واحد به رساله اختصاص دارد. در این دوره نیز، مجموع واحدهای اصلی و پایان‌نامه 36 واحد است.

دوره تعداد واحد درسیتعداد واحد رسالهمجموع تعداد واحد
آموزشی – پژوهشی12 تا 1818 تا 2436
پژوهش‌محور3 تا 828 تا 3336

 

دوره‌های دکتری رایگان و شهریه‌پرداز

در حال حاضر در کشور ما تحصیل در دوره دکتری به دو شکل رایگان و شهریه‌پرداز برگزار می‌شود.

پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه‌های سراسری به سه صورت روزانه، شبانه و یا پردیس دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. معمولاً اساتید هر سه دوره و نیز دروسی که دانشجویان پشت سر می‌گذارند یکسان و تنها تفاوت دوره روزانه با شبانه و پردیس در پرداخت شهریه است.

دوره دکتری روزانه بدون پرداخت شهریه است. فارغ‌التحصیلان دوره دکتری روزانه متعهد هستند که معادل مدت زمان تحصیل در کشور خدمت کنند. پذیرش در این دوره از طریق آزمون صورت می‌گیرد، اما دانشگاه‌ها مجاز به پذیرش بدون آزمون از طریق آیین‌نامه دکتری استعداد درخشان نیز هستند.

دانشگاه‌هایی که دارای پذیرش در یک رشته در دوره روزانه هستند، می‌توانند نسبت به پذیرش دانشجو در دوره شبانه (نوبت دوم) نیز اقدام کنند. تحصیل در این دوره مستلزم پرداخت شهریه است.

یکی دیگر از دوره‌های دکتری تخصصی داخل کشور، پردیس خودگردان دانشگاه‌هاست که تحصیل در آن، مستلزم پرداخت شهریه است. در ابتدا پذیرش در پردیس‌ها به صورت مستقل و از طریق آزمون اختصاصی صورت می‌گرفت، اما از سال‌ 94 بنا بر تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرش پردیس‌های دانشگاهی نیز از طریق آزمون دکتری صورت می‌گیرد. البته پذیرش دانشجو در پردیس بین‌الملل دانشگاه‌ها همچنان خارج از آزمون سراسری نیز انجام می‎شود.

علاوه بر این، دانشگاه‌های پیام نور و دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز در دوره دکتری دارای پذیرش هستند که تحصیل در این دانشگاه‌ها نیز با پرداخت شهریه صورت می‌گیرد.

دانشگاه آزاد اسلامی نیز هر ساله اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری می‌نماید که از سال 96، آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه با آزمون دکتری سراسری و از طریق سازمان سنجش برگزار می‌شود. همچنین دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله نسبت به پذیرش بدون کنکور داوطلبان استعدادهای درخشان در مقطع دکتری نیز اقدام می‌کند.

دوره شهریه نحوه پذیرش
روزانهبدون پرداخت شهریهاز طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان
شبانه (نوبت دوم)شهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پردیس خودگردانشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آزمون اختصاصی (مختص پردیس‌های بین‌الملل)
غیرانتفاعیشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
پیام نورشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری
دانشگاه آزادشهریه دارد.از طریق آزمون سراسری – از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد

 

جهت اطلاع از شهریه تحصیل در دوره دکتری شبانه، پردیس، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

 

طول دوره دکتری

مدت تحصیل در دوره دکتری تخصصی آموزشی-پژوهشی حداقل شش نیم‌سال تحصیلی و حداکثر هشت نیم‌سال تحصیلی است. در صورتی که دانشجوی این دوره در مدت مقرر دانش‌آموخته نشود، مؤسسه می‌تواند به پیشنهاد استاد راهنما مدت تحصیل را تا دو نیم‌سال دیگر افزایش دهد.

مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری پژوهشی حداقل 3 سال و حداکثر 4 سال است که حداکثر یک نیم‌سال قابل افزایش است.

 

مشاوره آزمون دکتری 98

در پذیرش از طریق آزمون دکتری، داوطلبان پس از ثبت‌نام در کنکور، در آزمون کتبی که از سوی سازمان سنجش برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

آزمون کتبی شامل دروس تخصصی و دروس عمومی (متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی) است. عناوین دروس امتحانی تخصصی هر رشته در دفترچه ثبت‌ نام آزمون دکتری درج می‎گردد.

در آزمون دکتری سال 98، ضریب 4 برای دروس تخصصی و ضریب 1 برای هر یک از دروس عمومی در نظر گرفته شده است.

منابع زبان عمومی آزمون دکتری و استعداد تحصیلی در صفحات زیر درج شده است. ضمناً سؤالات کاربران گرامی در خصوص دروس زبان دکتری و استعداد تحصیلی آزمون دکتری نیز در صفحات مربوطه پاسخ داده خواهد شد.

همچنین منابع آزمون دکتری 98 از طریق صفحه زیر قابل مشاهده است:

 

مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری

معمولاً یک تا دو ماه بعد از برگزاری آزمون کتبی، کارنامه نمرات آزمون منتشر می‌شود. این کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. از سال 96 با ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‎های سراسری، کارنامه اولیه منتشره از سوی سازمان سنجش حاوی نتیجه آزمون جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می‎باشد.

داوطلبان می‌توانند با توجه به نمره‌تراز و رتبه کسب‌شده که در کارنامه دکتری اعلام شده است، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

به محض شروع انتخاب رشته، مشاوران سایت در صفحه مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری فعال خواهند شد و پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود.

 

مشاوره رایگان مصاحبه دکتری

پس از انجام انتخاب رشته از سوی داوطلبان، نتایج دعوت به مصاحبه دکتری اعلام خواهد شد. در سال 97 روند دعوت به مصاحبه دکتری سراسری به نحوی بود که محدودیتی برای تعداد داوطلبان راه‌یافته به مصاحبه هر دانشگاه‌ و نیز تعداد رشته‌محل‌هایی که هر داوطلب می‎توانست در مصاحبه حضور یابد، وجود نداشت و داوطلبان با کسب حدنصاب نمره‎تراز مدنظر همه دانشگاه‌هایی که در انتخاب رشته خود لحاظ کرده بودند، مجاز به حضور در مصاحبه آن‌ها شناخته ‎شدند.

به محض اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مشاورین در صفحات مختلف سایت پاسخگویی سؤالات داوطلبان عزیز دکتری در زمینه برگزاری مصاحبه‌ها خواهند بود.

 

مشاوره پذیرش دکتری بدون آزمون

جهت پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری تخصصی می‌توان به دو شیوه دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان و نیز دکتری بدون آزمون پردیس‌های پولی دانشگاه‌ها اقدام کرد.

پذیرش بدون آزمون دکتری سراسری از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها اطلاع‎رسانی می‌شود و پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه صورت می‌گیرد.

داوطلبان گرامی می‌توانند جهت طرح سؤالات خود در خصوص پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها و اطلاع از آخرین فراخوان‌های پذیرش بدون آزمون دکتری به صفحه مربوطه مراجعه نمایند.

فراخوان‌های پذیرش بدون کنکور دکتری پردیس نیز که از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها منتشر می‌شود، در صفحه مربوطه درج می‌شود.

 

مشاوره رایگان آزمون دکتری
4.8 (96.67%)
avatar
سونیا
سونیا

سلام ببخشید چندبارسوال کردم جواب ندادید…من کارشناسی ارشد اقتصاد انرژی هستم میتونم برای دکترا در علوم پزشکی رشته اقتصاد سلامت شرکت کننم؟؟در دفترچه نوشته شده رشته اقتصاد ولی من علوم اقتصادی (انرژی)هستم ممنونم میشم جواب بدید؟؟

کریم
کریم

قبولی و تحصیل همزمان در دکترای پیام‌نور و ارشد سراسری ممکن است؟

مهسا
مهسا

سلام
بعید میدونم

مشایخی
مشایخی

با سلام . ممنون میشم راهنمایی کنید . من شهریور سال ۹۷ فارغ تحصیل شدم و دفاع کردم اما هنوز کارهای فارغ تحصیلی را انجام ندادم. سوالم اینه من که مدرک دانشنامه با موقت را نگرفتم چکار میتونم انجام بدم تا ثبت نام در کنکور انجام بشه . محل دانشگاه ارشدم دور هست نمیتونم برسم برای کارهای فارغ التحصیلی . لطفا راهنمایی کنید.

مریم
مریم

سلام
الان که وقت ثبت نام نیست؟
اگه قبلا ثبت نام کردین اول شرکت کنید در کنکور اگه با توجه به کلید آزمون رتبه تون خوب شد و خواستین در مصاحبه ها شرکت کنید قبلش برید دنبال گواهی موقت و تصفیه حساب و کارهای فارغ التحصیلی

مشایخی
مشایخی

بله شما درست میگید اما منطورم اینه که الان که زمان ثبت نام ازمون هست من چه مدرکی ارائه بدم با توجه به اینه مدرک موقت و دانشنامه را هنوز از دانشگاه نگرفتم و بعلت دور بودن دانشگاهم نمیتونم کارهای فارغ التحصیلی را انجام بدم ومدرک خاصی از فارع التحصیلی ندارم چطور میتونم در ازمون ثبت نام کنم. لطفا راهنمای کنید؟

مریم
مریم

برای ثبت نام در آزمون که مدرک لازم نیست فقط معدل کارشناسی و ارشد رو میخوان
منظورتون از ثبت نام در آزمون دکتری چیه؟ زمانش که خیلی وقته تمام شده دو هفته دیگه کنکوره
بهتره در دانشگاه ارشدتون اگه دوستی دارید که مقیم اون شهر بوده و فرد مطمئنی است ازش بخواهید یک سری کارهای فارغ التحصیلی رو براتون انجام بده یا اینکه با تحصیلات تکمیلی دانشگاهتون صحبت کنید تا راهنمایی تون کنن .در زمان مصاحبه گواهی موقت یا مدرک لازم است

elsa
elsa

با سلام خواستم یه راهنمایی راجع واحدهای بین الملل پردیس ودکترای بدون کنکور بهم بدید اینکه واقعا هزینه کردن توی این دانشگاه ها بخصوص برای رشته بالینی در اینده مفید هست ؟ایا فردا برچسب نمیخوریم به خاطر مدرکمون ؟چون من ارشدم وتوی دانشگاه ازاد گرفتم وبا توجه به ظرفیت های پایین پذیرش دانشگاه های دولتی بعید میدونم بتونم توی سراسری قبول بشم ایا این راه ورفتن درسته یا منصرف شم وراهمو عوض کنم ؟واینکه ایا در زمینه اپلای با توجه به تحریم ها وادامه دادن در خارج از کشور میتونید راهنماییم کنید ؟

مینا شیری
مینا شیری

سلام
در این روزهای پایانی تا ازمون باید چ کارهایی در اولویت باشد؟ چگونه درس ها رو مرور کنیم و چ کار کنیم تا بهترین نتیجه رو بگیریم
ممنون میشم راهنمایی کنید

مهسا
مهسا

سلام
اگه خودتون خلاصه تهیه کنید موقع درس خوندن که حتما اون ها رو مرور کنید.
تستهای سال های گذشته رو مرور کنید و در زمان بندی مناسب مشابه کنکور هم تست بزنید تا بهتر برای آزمون آماده بشید.
خوندن کتابهای نکته و تست و جمع بندی موسسات مختلف هم در این بازه زمانی میتونه کمک کننده باشه.
موفق باشید

سید امیر محمد خیزابی نجف ابادی
سید امیر محمد خیزابی نجف ابادی

سلام دوستان. برای ازمون msrt بخش شنیداری چه کار کنم. تو ازمون خیلی بمشکل خوردم. یه منبع معتبر معرفی کنید

مهسا
مهسا

سلام
اگر شنیداری تون خیلی ضعیفه لازمه از کتابهای پایه مثل تکتیکس شروع کنید و به مرور بهبود بدیدش. اما اگه میتونید کتاب کیت رو بخونید هم مناسب هست. در لینک زیر منابع آزمون MSRTهستش:
منابع MSRT

فرشيد
فرشيد

سلام
پذیرش بین الملل بهمن از کی شروع میشه ؟!

مهسا
مهسا

سلام
متوجه منظورتون از بین الملل نشدم. منظورتون دکتری پردیس های بین الملل دانشگاه هاست؟
اگه این طوره که باید بگم زمان مشخصی برای پذیرش دکتری بدون کنکور پردیس ها نیست و هر زمان فراخوان بدن در همین سایت اطلاع رسانی میشه.

رویا
رویا

سلام وقت بخیر
برای رتبه زیر ۱۰ رشته زیست شناسی (ژنتیک ) حدود درصد تخصصی چقدرباید باشه؟ و درصد زبان چقدر میتونه تاثیر گذار باشه ؟

مهسا
مهسا

سلام
نمیشه در این باره چیز قطعی گفت. چون خیلی بستگی به سطح سوالات هر سال و نیز سطح پاسخگویی داوطلبان داره.
درمورد زبان هم که ۱۷ درصد در نتیجه آزمون کتبی روی کاغذ موثر هست. اما این مورد هم بستگی به میزان پاسخگویی همرشته ای های شما در کنکور داره. در رشته هایی که غالبا زبان داوطلبان ضعیف هست، پایین زدن درصد زبان زیاد ضربه نمیزنه، اما در برخی رشته ها میتونه خیلی مهم باشه.

Shirin
Shirin

سلام و خسته نباشید
بعضی از دوستان گفتند برای کنکور از جزوات دانشگاه تهران هم استفاده کنیم خوبه. می خواستم بپرسم چه طور می شه جزوات رو تهیه کرد. روزهای خاصی باید برویم؟ ممنون می شم کسی می دونه پاسخ بده

مهسا
مهسا

سلام
این مورد رو باید حضوری به دانشگاه مراجعه کنید. یا از دانشجوهای اونجا پیدا کنید و یا به واحد تکثیر مراجعه کنید.

صبا
صبا

سلام اون مبلغ ۱۵۰۰۰ تومن ثبت نام که بعدا اضافه شد رو کی باید پرداخت کنیم؟

مهسا
مهسا

سلام
هنوز جزئیاتی اعلام نشده. به محض انتشار خبر در این خصوص در همین سایت اطلاع رسانی میشه.

زهرا
زهرا

سلام من لیسانس مدیریت دولتی دانشگاه بوئین زهرا خوندم.ارشدمم همین دانشگاه مدبریت بازرگانی بازاریابی میخونم
من برای ازمون دکترا شرکت کردم رشته مدیریت بازرگانی و راهبردی..راستش من هیچ پژوهش علمی جایی ثبت شده ندارم و فقط ی پایان نامه دارم انجامش میدم
واینکه من هیچی هنوز شروع به خوندن نکردم میشه راهنمایی کنید من چی بخونم تو این یک ماه بتونم موفق بشم خودم ک امیدم خیلی کمه….ولی اگر راهیی هست ممنون میشم بگید

مهسا
مهسا

سلام
اول یادتون باشه که همه مصاحبه رزومه نیست. عملکرد شما در مصاحبه و نشون دادن قابلیت هاتون خیلی مهمه.
ضمن این که اساتید معمولا با دانشجوهای سال اخر راه میان و انتظار رزومه پژوهشی زیادی ندارن.
در مدت باقی مونده تا کنکور مهم ترین منابع که بیشترین سوال ازش میاد رو انتخاب کنید و بخونید. برای اطلاع از این مورد میتونید با همرشته ای هاتون مشورت کنید و سوالات سالهای قبل رو بررسی کنید.

گلاره
گلاره

سلام من در کنکور دکتری ٩٧ مجاز شدم ولی برای مضاحبه اقدامی نکردن
الان برای ترم بهمن میتونم

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه. پذیرش برای بهمن ماه صورت نمیگیره و شما با مجاز شدن در کنکور دکتری ۹۷ دیگه نمیتونید مصاحبه شرکت کنید.

اعظم روشن خمینی
اعظم روشن خمینی

سلام. ماهیت سوالات شنیداری ازمون ام اس ار تی به چه شکل هستش؟ ایا فقط شامل مکالمات کوتاه هست یا مکالمه بلند و مونو لوگ هم داره؟

مهسا
مهسا

سلام
هر دو حالت هستش.
کتاب تافل کیت رو مطالعه کنید. به همون صورت هستش سوالات.

حسین
حسین

با عرض سلام
بنده برای آزمون دکتری تغییر رشته دادم و قصد دارم از رشته جامعه شناسی وارد رشته علوم ارتباطات شوم. سوال من در مورد سوالات دکتری است که آیا تنها شامل نظریات ارتباط جمعی و روش تحقیق می شود و یا اینکه روزنامه نگاری نیز جزو سوالات تخصصی آزمون دکتری می باشد.
لطفاً بنده را راهنمایی فرمایید

مریم
مریم

سلام
لطفا برید پایین همین صفحه دکتری علم ارتباطات رو انتخاب و از هم رشته ای های خود سوال بفرمایید

مهسا
مهسا

سلام
همه عناوین دروس امتحانی که در دفترچه ذکر شده که شامل روزنامه نگاری هم هست در آزمون سوال میاد و همه داوطلبان مجموعه علوم ارتباطات باید به همه سوالات پاسخ بدن.

طیبه
طیبه

سلام من از ثبت نام آزمون دکتری جاموندم آیا امکان زمان ثبت نام مججد هست؟؟؟چه موقع؟؟

مریم
مریم

سلام
برید به سایت سنجش قسمت پاسخگویی به سوالات درخواست بدین

مهسا
مهسا

سلام
سالهای گذشته برخی دوستان از طریق پیگیری از سازمان سنجش موفق شدن که ثبت نام شدند که ثبت نام کنند.
برید سایت سازمان سنجش و از منوی سمت چپ قسمت پاسخگویی درخواست بدید و مراجعه حضوری هم میتونید داشته باشید.

رامین
رامین

سلام مهسا خانم. اگر یک دانشگاه در دوره روزانه ۵ نفر رو بگیره. ممکنه در مصاحبه هیچکس رو نگیرن؟

مهسا
مهسا

سلام
بعید هست چنین اتفاقی بیفته و بالاخره افرادی پیدا میشن که حائز شرایط باشن از نظر اساتید. اما ممکنه که ظرفیتشون تکمیل نشه.

مریم
مریم

سلام
بله ممکن است
در کنکور ۹۶ امیرکبیر در رشته فیزیک از بین ۴ ظرفیت هیچکس رو برنداشت و ظرفیت ها رو برای تکمیل ظرفیت گذاشتن

سمیه دماونوی
سمیه دماونوی

سلام وقت بخیر. آیا برای دفاع از پایان نامه حتما باید ۶ ماه ازتصویب پروپوزال بگذرد

مهسا
مهسا

سلام
این مورد بستگی به قوانین دانشگاه داره. ولی اکثرا بله همینطور هستش.

شکوفه
شکوفه

در تکمیل سوال قبل، امکان تحصیل همزمان مد نظر است

مهسا
مهسا

سلام
خیر تحصیل همزمان در تحصیلات تکمیلی ممنوع هست.

شکوفه
شکوفه

با سلام و وقت بخیر. آیا امکان تحصیل در دو مقطع( دکتری و ارشد) در دو رشته متفاوت وجود دارد؟

مهسا
مهسا

سلام
در مقطع دکتری شما در تعدادی از رشته های باید رشته ارشدتون مرتبط باشه. لینک زیر رو ملاحظه بفرمایید:
https://phdtest.ir/1397/09/%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2-%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d9%86%d8%a7%d9%85-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-98/

سحر
سحر

سلام …. من دانشجوی ارشد اقتصاد انرژی هستم… برای دکترا میخوام اقتصاد سلامت امتحان بدم… ایا میتونم درکنکور ارشد این امتحانو بدم؟؟؟دفترچه اش جداست؟؟؟یا باید ازمون علوم پزشکی شرکت کنم ؟؟ممنون کمک کنید…منابع شو کسی میدونه بگه ؟؟ممنون

مهسا
مهسا

سلام
متوجه سوالتون نشدم. فرمودین میخواید دکتری اقتصاد سلامت شرکت کنید و بعد دوباره سوال کردید که میتونید در کنکور ارشد شرکت کنید؟ کدوم مقطع مدنظرتونه؟

سونیا
سونیا

سلام ببخشید منظورم ازمون دکترا بود!؟؟؟

منیره
منیره

سلام
ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا جایی (یا در کتاب خاصی) میتونم پاسخ تشریحی سوالات کنکورهای سال های قبل فیزیک (کد ۲۲۳۸) رو پیدا کنم؟
با سپاس

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از منوی پایین صفحه برید انجمن رشته تون و در اونجا به همرشته ای هاتون در این باره صحبت کنید.
موفق باشید

م
م

سلام
برای رتبه ۱۰۰ یا ۱۲۰ دررشته شیمی فیزیک درصد دروس تخصصی باید چند باشه؟

مریم
مریم

سلام
رتبه به عوامل مختلفی بستگی داره از جمله تعداد شرکت کننده ها و تراز و معدل
احتمالا درصد تخصصی بالای ۳۵ درصد باشه و زبان و استعداد هم در همین حدود ها یا کمی بالاتر میشه رتبه خوبی آورد

عاطفه
عاطفه

با سلام
من هنوز چیزی نخوندم و فقط دو ماه زمان دارم ..امکان قبولی هس اگ توی این دو ماه بخونم؟؟ممنون میشم واقع بینانه پاسخ بدین
خودم ک خیلی نا امیدم ..و واقعا وقت ندارم من دانشجوی ارشد هستم و وقت ازاد نداشتم به اون صورت.
صنایع عذایی میخونم.
با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
واقعیت اینه که این موضوع کاملا به سطح علمی شما و میزان رقابت در رشته تون بستگی داره. اما تجربیات داوطلبان دکتری سالهای قبل میگه میشه با مطالعه یکی دو ماهه منابع اصلی هم به موفقیت دست یافت و نشدنی نیست.
سعی کنید منابع مهم رو شناسایی کنید و برای مطالعه شون یه برنامه مناسب بریزید.

علی
علی

دوستان سلام من مقطع دکتری سال۹۷ گروه روانشناسی دانشگاه آزاد انتخاب رشته کردم اما دعوت به مصاحبه نشدم . لیسانسم بالینی هست از آزاد قم با معدل ۱۷٫۷۳ / ارشدم بالینی از آزاد تهران غرب با معدل ۱۸٫۲۹ و با نمره پایان نامه ۱۷٫۹۰ / میخوام دکتری ۹۸ قبول بشم هم کتبی و مصاحبه – گرایش و واحد دانشگاهیش هم برام مهم نیست چیکار باید انجام بدم تا در کنکور دکتری ۹۸ موفق بشم تازه دارم میخونم منابع رو آیا اصلا شانسی برای قبولی امسال دارم؟؟ برای دکتری ۹۷ دانشگاه آزاد ، چند درصد دعوت به مصاحبه شدن و چند… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه دانشگاه ازاد ظرفیتشو اعلام نمیکنه و مشخص نیست شانس پذیرش چقدر هست.
اما در کنار این که لازمه حداکثر آمادگی رو برای آزمون دکتری داشته باشید، توجه کنید که با توجه به رتبه تون واحدهای دانشگاهی مختلف رو انتخاب کنید تا شانس پذیرشتون زیاد بشه.

سحر محمدی
سحر محمدی

سلام من دکتری ادبیات شرکت کردم تو منابع ازمون یه عنوانی داره به نام نقد و نظریه های ادبی
این همون معانی و بیانه؟
یا یه عنوان دیگه بنام بلاغت! که من نمیفهمم ینی چی
منابع دکتری عوض شدن امسال؟ چون من اصلا نمیفهمم نقد و نظریه های ادبی و بلاغت یعنی چی!

مهسا
مهسا

سلام
از جدول پایین صفحه وارد انجمن رشته ادبیات بشید. دوستان همرشته شما اونجا خیلی فعال هستند و میتونن به شما کمک کنند.

آیدین
آیدین

باسلام
من ارشد مکانیک خوندم امکانش هست برای دکترا چه سراسری چه آزاد رشته ای غیر از مکانیک بخونم از کجا باید لیست رشته های مرتبط رو بگیرم؟؟؟؟؟؟
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
از لینک زیر میتونید رشته های مجاز به ثبت نام آزمون دکتری هر رشته رو ببینید:
https://phdtest.ir/1397/09/%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-98/

سعیده
سعیده

سلام
بچه ها لطفا یکی جواب بده خیلی استرس دارم
منابع مدیریت منابع انسانی رو توی دفترچه دیدم اما نمیدونم هر کتابی رو از چه کسی بخونم
درواقع منابع تخصصی رو ندارم
لطف میکنید راهنماییم کنید

مهسا
مهسا

سلام
لینک زیر رو ملاحظه بفرمایید:
https://phdtest.ir/1397/09/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-98-99-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF/

ضمنا میتونید از جدول پایین صفحه به انجمن تخصصی رشته تون برید و اونجا هم با دوستان همرشته تون تبادل نظر کنید.

سعیده
سعیده

سلام
ممنون میشم با توجه به وقت کمی که دارم دوستان راهنماییم کنن
منابع مدیریت منابع انسانی رو توی دفترچه دیدم اما نمیدونم هر کتابی رو از چه کسی بخونم
درواقع منابع تخصصی رو ندارم
لطف میکنید راهنماییم کنید

مهسا
مهسا

سلام
بالاتر پاسختون داده شده.
موفق باشید

سعیده
سعیده

ممنونم ازت مهسای عزیز

اقا اکبری
اقا اکبری

سلام . با تشکر از شما به خاطر وقتی که میذارین . من دانشجوی سال اخر کارشناسی ارشد هستم اما احتمال داره که تا ۹۸٫۶٫۳۱ فارغ التحصیل نشم . در صورت قبولی در دانشگاه ازاد آیا قبولی محفوظ می ماند ؟ در صورت محفوظ ماندن اگر در دکترای سال بعد جای بهتری از امسال قبول شم ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟؛ منظورم اینه اگه مشکلی پیش میاد شرکت نکنم بذارم برای همون سال دیگه .

مهسا
مهسا

سلام
معمولا دانشگاه آزاد در این زمینه همکاری میکنه. اما باز هم بستگی به شرایط داره و نمیشه مطلق گفت که چه اتفاقی میفته.

ابو
ابو

سلام
ایا ژنتیک واسه دکترا امسال واسه رشته زراعت (اگروتکنولوژی)حذف شده در منابع زده نشده
با تشکر

محمد
محمد

بله حذف شده…واقعا هم بی مورد بود ربطی به اگروتکنولوژی نداشت

اسماعیل بگی
اسماعیل بگی

باسلام شهریه دانشگاه ازاد کرمان برای دکترای مهندسی کامپیوتر نرم افزار ترمی چقدر هست؟

مهسا
مهسا

سلام
شهریه دکتری دانشگاه آزاد رو میتونید از لینک زیر مشاهده کنید:
https://phdtest.ir/1397/06/%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF/

اسماعیل بگی
اسماعیل بگی

باسلام, چه دانشگاههایی برای روزانه رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار ظرفیت دارند؟

مهسا
مهسا

سلام
ظرفیت پذیرش و دانشگاه های دارای پذیرش رو در دفترچه انتخاب رشته اعلام میکنند. دانشگاه های داری پذیرش در سال ۹۷ رو ور لینک زیر ببینید:

https://phdtest.ir/1396/01/زمان-انتشار-دفترچه-انتخاب-رشته-دکتری-۹۶-۹۷/

داوطلب آزمون
داوطلب آزمون

سلام، آیا میتوان براى کنمور دکترى در دو رشته امتحان داد؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه شرکت در آزمون دکتری تنها در یک رشته امتحانی امکان پذیره.

داوطلب دکتری
داوطلب دکتری

باسلام کد رشته کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی در دفترچه دکتری موجود نیست بنابراین مافارغ التحصیلان این رشته چه کدی را به عنوان رشته ارشد خود اعلام نماییم

مهسا
مهسا

سلام
کد ۲۴۹۵ در سایت سازمان سنجش برای مدیریت اجرایی موجود هستش.

as
as

باسلام
لطفا راهنمایی کنید خیلی مهمه برام امروز آخرین مهلت ثبت نام هستش
من امسال برا دانشگاه آزاد قبول شدم ولی ثبت نام نکردم اگه الان بخوام شرکت کنم قبولیم حذف میشه ؟تاکی این قبولی محفوظه؟

مهسا
مهسا

سلام
خیلی حذف نمیشه و مشکلی نیست.
در دفترچه گفته باید انصراف بدید که اصلا شما ثبت نام نکردید که بخواید انصراف بدید.

بهزاد صدر
بهزاد صدر

باسلام، داوطلب شرکت در دکتری ۹۸ رشته مالی هستم بیشتر دانشگاه ازاد مدنظرمه براهمین میخاستم بدونم ظرفیت پذیرش دکتری مدیریت صنعتی گرایش مالی ومدیریت مالی گرایش مهندسی مالی دانشگاه ازاد چقدره ?وباتوجه به تعداد داوطلب ومیزان پذیرش دانشگاه ازاد کدومش رو شرکت کنم.باتشکر

مهسا
مهسا

سلام
دانشگاه ازاد هیچ وقت ظرفیت پذیرش رو اعلام نمیکنه متأسفانه و اطلاعات دقیقی در این باره در دست نیست. فقط با توجه به دفترچه انتخاب رشته سال قبل میشه فهمید که کدوم واحدها پذیرش داشتن

مجید
مجید

دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد هستم. فرم مخصوص معدل را حتما باید به دانشگاه ببرم و مهر و امضاء کنم؟
چون الان دیگه وقت نیست. الان توی سیستم گلستان معدل من را به طور رسمی اعلام میکند. آیا همان کافی نیست؟

شايد/بايد شركت كنم!
شايد/بايد شركت كنم!

فرم برای مصاحبه مورد نیاز است، الان آخرین معدل شما کفایت می کند، زمان انتخاب رشته فرصت ویرایش معدل خواهید داشت

مجید
مجید

یعنی اگر الان اون فرم رو پر نکنم و دانشگاه برای امضا نبرم مشکلی نیست؟ معدل من هم نزدیک ۱۷ هستش

شايد/بايد شركت كنم!
شايد/بايد شركت كنم!

مشکلی نیست نگران نباشید، ولی تا تاریخ صدور کارت آزمون آماده اش کنین خوبه

مهسا
مهسا

سلام
اون فرم رو هر وقت تونستین بدید دانشگاه پر کنند، اما معدلی که درج میشه باید مطابق معدلی باشه که در سایت سنجش برای ثبت نام دکتری ۹۸ درج شده.
این فرم پیش خودتون میمونه تا زمان قبولی به دانشگاه ارائه بدید که نشون میده معدلتون رو در کنکور صحیح وارد کرده بودین.

سلام
سلام

سلام مهسا خانم امکانش هست کسی که دکتری سراسری روزانه قبول شده از خارج از کشور استاد مشاور برداره؟

مهسا
مهسا

سلام
گویا شرایطی هست که میتونید فرصت مطالعاتی برید و از خارج کشور هم استاد مشاور بردارید. قوانینش رو میتونید از دانشگاه محل قبولی بپرسید. من دیدم افرادی که چنین کاری کردن.

حسین یزاری
حسین یزاری

سلام . با تشکر از شما به خاطر وقتی که میذارین . من دانشجوی سال اخر کارشناسی ارشد هستم اما احتمال داره که تا ۹۸٫۶٫۳۱ فارغ التحصیل نشم . در صورت قبولی در دانشگاه ازاد آیا قبولی محفوظ می ماند ؟ در صورت محفوظ ماندن اگر در دکترای سال بعد جای بهتری از امسال قبول شم ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟؛ منظورم اینه اگه مشکلی پیش میاد شرکت نکنم بذارم برای همون سال دیگه .

ارین
ارین

نه در صورت قبولی تا۲ترم بعد هم میتونی ثبت نام کنی.واین دوترمو مرخصی برات رد میکنن

دریا
دریا

سلام. سالهای قبل که دانشگاه ازاد مستقل کنکور برگزار می کرد،داوطلب می تونست تو هر رشته ای که می خواد شرکت کنه. ایا هنوز این امکان برای داوطلب دانشگاه ازاد وجود داره یانه؟ ممنون از شما

مهسا
مهسا

سلام
خیر. همه ضوابطی که در دفترچه ذکر شده برای هر دو کنکور ازاد و سراسری هستش و داوطلبان دانشگاه ازاد هم باید رعایت کنند و برای شرکت در هر رشته به رشته های مجاز دفترچه دقت کنند.

as
as

باسلام من امسال برا یکی از دانشگاههای دولتی دعوت به مصاحبه شدم و بخاطر مسافتش که واقعاً خیلی دور بود نرفتم ولی برا دانشگاه آزاد مصاحبه رفتم و قبولم شدم ولی نرفتم میخواستم بدونم با اینکه هیچ رزومه ای ندارم میتونم امسال برا روزانه شانس قبولی داشته باشم و اینکه این قبولیم تو دانشگاه آزاد تا کی حفظ میشه که اگه امسال کنکور بدم و قبول نشم باز میتونم برم همونو ثبت نام کنم چون سنجش اعلام کرده بود که تا شهریور سال دیگه میشه ثبت نام کرد(همچین چیزی امکان داره) واینکه بنظرتون با این شرایطم بازم میتونم اگه روزانه… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
درمورد حفظ شدن قبولی دانشگاه ازاد باید از واحد دانشگاهی محل قبولی تون سوال کنید. بستگی به نظر اونا داره.
درمورد نداشتن رزومه، اگر چه داوطلبانی بدوند که بدون رزومه خاصی هم دکتری قبول شدند، اما با توجه به فرصت باقی مونده به نظرم برای بهبود رزومه تون هم تلاش کنید.

مهدي
مهدي

سلام دوستان به نظرتون از امروز تا زمان کنکور برای آزمون دکتری رشته عمران سازه درس بخونم میتونم آماده بشم یا فرصت کم باقی مونده؟ و ثبت نام نکنم.

رضا
رضا

سلام من چون میخوام سال دیگه درس ارشدم تموم کنم میخوام ازمایش طوری تو کنکوردکترا شرکت کنم معدل ترم قبلم ۱۳.۷۹شده زده کمتراز۱۴نمیشه،میشه معدل خودمو نزنم معدل دیگه بزنم بعدتو ویرایش معدل ترم بعدم بهمن واردکنم ،یااگه یدفعه شهریورسال بعد قبول بشم سنجش معدل چک میکنه گیرنمیده چرا اول معدل اشتباه زدی ؟یابرای کنکور سال بعد محروم نمکینه؟واگه توازمون قبول شم انتخاب رشته کنم به خاطرمعدلم مشکلی پیش نمیاد که

مهسا
مهسا

سلام
اگه دارید ازمایشی شرکت میکنید معدلتون مهم نیست. چون معدل بعد از قبولی نهایی توسط دانشگاه چک میشه.
محرومیت هم فقط زمانی هست که در ازمون پذیرش نهایی دوره روزانه بشید و به هر دلیلی نتونید تحصیل رو شروع کنید و یا حتی قبول بشید و شروع به تحصیل کنید.

سارا
سارا

سلام. بالاتر نوشته بودین که تا دو ترم بعد از قبولی امکان ثبت نام داریم . یک درس دو واحدی من میمونه که توی معدل تاثیری نداره. اما به هرحال مدرکم تا آخر شهریور آماده نمیشه. اگر دکتری قبول شم، قبولیم لغو میشه و تا دو سال محرومم؟

دانش
دانش

با سلام من ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه هستم بعلت شاغل بودن خیلی فرصت مطالعه ندارم از زمان ثبت نام تا آزمون چندساعت در روز بخونم نتیجه خوبی میگیرم؟

مهسا
مهسا

سلام
بستگی به سطح دانش خودتون و میزان امادگی برای کنکور داره. بهتره نگاهی به سوالات کنکور سالهای قبل داشته باشید ببینید وضعیتتون چطوره تا بتونید برنامه ریزی درستی داشته باشید.

زهرا
زهرا

سلام
من در مورد سهمیه پنج درصد سوال داشتم، اگر این سهمیه را انتخاب کنیم و بعدا ظرفیت رشته به صورتی باشه که این سهمیه به حساب نیاد، تکلیفمون چی میشه، یعنی جزو سهمیه آزاد حساب میشیم؟ یعنی این افراد توی کارنامه نهایشون دو نمره تزاز و دو تا رتبه دارند؟ من نگرانم که این سهمیه را انتخاب کنم و با این شرایط به جای تاثیر مثبت تاثیر منفی داشته باش

مهسا
مهسا

سلام
سهمیه فقط اثر مثبت داره. اگه رشته محلی ظرفیت سهمیه ای نداشته باشه، مثل بقیه سنجش میشید و مشکلی پیش نمیاد.

انیتا
انیتا

با سلام و تشکر از پاسخگوی شما من سال ۹۶_۹۷ روانشناسی شرکت کردم مجاز به انتخاب دانشگاه شدم آما نشد برم حالا دوباره شرکت کنم برای دکترا یا منتظر تکمیل ظرفیت باشم که بهمن هستش

مهسا
مهسا

سلام
تا این لحظه اخرین خبر مبنی بر این هست که امسال تکمیل ظرفیت برگزار نمیشه. بنابراین برای ثبت نام در ازمون دکتری ۹۸ اقدام کنید.

حسین
حسین

سهمیه ۵درصدی ایثارگران چطوری اعمال میشه؟ با توجه به اینکه توی دفترچه قید شده باید اﻣﻜﺎن اﺧﺘﺼﺎص ﻇﺮﻓﻴﺖ ﺑﻪ درﺻﺪﻫﺎی ﻣﺼﻮب وﺟﻮد داﺷﺘﻪ باشه و ﺣﺎﺻﻞ ﺿﺮب ﺳﻬمیه در ﻇﺮﻓﻴﺖ آن ﻛﺪرﺷﺘﻪ ﻣﺤﻞ، ﺣﺪاﻗﻞ ﭘﻨﺞ دﻫﻢ (۰/۵) ﺑﺎﺷﺪ. یعنی حداقل باید در یک کد رشته محل ۱۰ نفر پذیرش باشه تا یک نفر به سهمیه ۵ درصدی تعلق بگیره درصورتیکه در هیچ کدرشته محل ۱۰ نفر پذیرش نمیشه. این یعنی سهمیه ۵ درصدی عملا هیچ خاصیتی نداره مگر اینکه از ۲۵ درصدیها کسی امتیاز نیاره.

مهسا
مهسا

سلام
بله همین طوره
۲۵ درصد ظرفیت هر رشته محل به سهیمه ۲۵درصدی اختصاص داره و ۵درصد ظرفیت به سهمیه ۵درصدی. به طوری که حاصل ضرب این اعداد در ظرفیت اون رشته محل بالاتر از نیم باشه. یعنی اگر ظرفیت یک رشته محل ۸ باشه، چون حاصل ضرب ۲۵درصد در ۸ میشه ۲، دو نفر ظرفیت برای سهمیه ۲۵درصدی هست، ولی چون حاصل ضرب ۵درصد در ۸ میشه ۰٫۴، در این رشته محل سهمیه ۵درصدی پذیرفته نمیشه.

محمد
محمد

سلام
آیا در قبولی دکترا فقط تراز مهم است یعنی مثلاً اگر دانشگاهی تراز ۵۰۰۰ را برای مرحله مصاحبه قرار دهد تمام افرادی که نمره بالای ۵۰۰۰ هستند به مصاحبه می روند اگر حتی ۱۰۰ نفر هم باشند؟

شايد/بايد شركت كنم!
شايد/بايد شركت كنم!

سلام، بله همینطور هست، مصاحبه برای دانشگاه ها مثل قیف می ماند، تعداد زیادی مجاز می شوند و هزینه مصاحبه می دهند، رفت و آمدها به شهرهای مختلف برای شرکت در مصاحبه ها زیاد می شود، اما با بالا رفتن آمار مصاحبه شوندگان وقت مصاحبه افزایش نمی یابد و بعضا ١٠ دقیقه و تمام، در ازدحام جمعیت کیفیت نادیده گرفته می شود.

محمود
محمود

سلام میشه دریه گرودیگه شرکت کرد مثلا من توارشد رشته ادبیات خوندم والان توگروه مهندسی ثبت نام کنم خواهش میکنم هرکی میدونه اطلاع بده

شايد/بايد شركت كنم!
شايد/بايد شركت كنم!

سلام، بله طبق دفترچه ثبت نام رشته هایی که شرط تجانس قید نشده می توانید شرکت کنید، ولی این فقط رویکرد سازمان سنجش است که از شما ثبت نام می کند، و شما در آزمون شرکت می کنید، مهم مصاحبه است که اکثر اساتید با دانشجویان گرایش های دیگر کنار نمی آیند، چه برسه به گروه متفاوت، من این مورد را با تجربه مصاحبه ها به شما می گویم، حال خود دانید ولی خیلی فکر کنین

ایلیا
ایلیا

آقا من همین الان ثبت نام کردم دیگه دارم میرم از امشب بخونم تا بعد از کنکور خدایارو نگهدار شما. انشااله بعد از کنکور خدمت میرسیم برای آمادگی برای مصاحبه.عزت زیاد…

میلاد
میلاد

با سلام ببخشید من ارشد روابط بین المللم و میخوام از الان تا زمان برگزاری ازمون شروع کنم میخوام حداقل چند منبع مهم رو بخونم اما منابع رو نمیشناسم و نمیدونم کدوما مهمه خواهشا کمکم کنید

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
موفق باشید

اسماعیل بذرافشان
اسماعیل بذرافشان

ایا فارغ التحصیل مقطع کارشناسی علوم تربیتی وارشد علوم سیاسی میتواند در مقطع دکتری در رشته روانشناسی تربیتی شرکت کند یا خیر

مهسا
مهسا

سلام
فارغ التحصیلان علوم تربیتی میتونن در دکتری روانشناسی تربیتی شرکت کنند، اما علوم سیاسی خیر.
لینک زیر رو مشاهده بفرمایید:
https://phdtest.ir/1391/02/%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA%DB%8C/

saeid
saeid

سلام. ممنون از سایت خوبتون. واقعیت اینه که من هیچ چیزی در مورد آزمون و مصاحبه دکتری نمی دونم. ممنون میشم از بیس کار یه توضیح برام بگید. در ضمن چند تا سوال دیگه دارم که در صورت پاسخ شما اونا رو هم می پرسم. ممنون از مشاوره های خوبتون

احمد
احمد

سلام وقت بخیر من ارشد راه وترابری خوندم و میخواستم نظرتون رو درباره عوض کردن گرایشم بدونم ؟با توجه به اینکه پذیرش توی گرایشهای دیگه زیاد هست ولی احتمالا برای مصاحبه مشگل پیدا میکنم میخواستم بدونم شانسم توی کدام کار بیشتر هست؟

مهسا
مهسا

سلام
در مصاحبه به شرطی شانس برای پذیرش دارید که اولا بتونید در مصاحبه پاسخگوی سوالات تخصصی باشید و به اساتید ثابت کنید که توانمندی علمی لازم رو دارید.
دوم با داشتن رزومه مرتبط و دلایل قانع کننده بتونید اساتید رو قانع کنید که برای این تغییر رشته دلایل موجهی دارید.

سمیرا
سمیرا

سلام وقت بخیر من منابع خوب واسه دکتری برق و الکترونیک میخوام لطفا راهنمایی بفرمایید

مهسا
مهسا

سلام
لطفا از جدول پایین همین صفحه وارد انجمن تخصصی رشته تون بشید و از همرشته ای هاتون در این باره سؤال کنید تا پاسخ دقیقی دریافت کنید.
موفق باشید

فائزه
فائزه

سلام
آیا امکانش هست از همین روزا شروع کنم به خوندن و رتبه خوبی بیارم؟؟؟زمان کم نیست؟ نمیگم حتما تک رقمی باشه..من صنایع غذایی میخونم و تا امروزم واقعا در گیر کار های پایان نامه بودم.خیلییی ممنون میشم راهنمایی کنید

مهسا
مهسا

سلام
فرصت خوبی تا آزمون دکتری باقی مانده و میتونید با انتخاب منابع درست و برنامه ریزی، رتبه خوبی در آزمون کسب کنید.

maral
maral

فقط بهم بگین که میشه واقعا توی این کمتر از سه ماه تک رقمی شد.

maral
maral

سلام مهساخانم اگه از امشب شروع کنیم به مطالع روزی ۱۶-۱۷ ساعت توی رشته گیاهپزشکی میتونم رتبه زیر ۱۰بیارم باتوجه به این که من دانشجوی ضعیفی بودم توی ارشد کارشناسی ولی برای یکبار هم که شده به خودم قول دادم که حسابی خونم وتک رقمی بیارم.یعنی باورکنین دستمو روی قرآن گذاشتنم و سوگند خوردم که زیر ده بشم.قبلا از پاسخگوییتون تشکر میکنم

مهسا
مهسا

سلام
اولین کار شناسایی منابع مناسب هستش. بعد برنامه ریزی کنید برای خوندن منابع و در کنارش هم تست بزنید.
براتون ارزوی موفقیت دارم.

علی گلبداغی
علی گلبداغی

سلام من رشته تحصیلیم روانشناسی بالینی هستش میخوام علوم اعصاب بخونم دراین مدت باقیمانده چکار کنم و جزوه چی پیشنهاد میکنید.متشکرم

hossein
hossein

سلام من منابع رشته تحصیلیمو چک می کنم هرجایی یه چیزی گذاشته در مورد منابع رشته نانومواد-نانو تکنولوژی اطلاعی دارین؟

مهسا
مهسا

سلام
صفحه زیر رو چک کنید:
https://phdtest.ir/1392/02/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%88-%D9%86%D8%A7/

اما دقت کنید بهترین منبع تشخیص منابع آزمون دکتری، یکی بررسی سوالات آزمون های سال های گذشته است و دیگری پرسش از داوطلبان دکتری سال های گذشته.

مهسا
مهسا

یعنی واقعا ممکنه یکی بخاطر عدل مقاطع قبلی قبول نشه؟چون منم معدل کارشناسیم داغونه (۱۲٫۵)ولی ارشدم ۱۵ هست استرس گرفتم.خدایا دیگه مقاطع قبلیو که نمیتونیم کاریش کنیم.خوبیش اینه که دانشگاه دولتی خوندم اقلا

مهسا
مهسا

سلام
معدل میتونه در مصاحبه مهم و اثرگذار باشه. اما نکته مهمی که لازمه توجه کنید این هست که معدل فقط بخشی از مصاحبه است و مجموع رزومه آموزشی، پژوهشی، عملکرد در مصاحبه، داشتن برنامه برای مقطع دکتری، سطح زبان و … تعیین کننده شانس شما در پذیرش هست. بنابراین وقتی در یک جنبه ضعف دارید سعی کنید با تقویت ابعاد دیگه اون رو کمرنگ کنید و دیگه این که در صورتی که در مصاحبه ازتون سوال شد، دلایل قانع کننده برای معدل پایین داشته باشید.

محمد
محمد

سلام و خسته نباشید
سوال اول : اگر مثلاً تراز روزانه دانشگاه تهران ۵۵۰۰ باشد کسی که سهمیه دارد باید ۷۰ درصد تراز ۳۸۵۰یعنی دارا باشد تا به مصاحبه دعوت گردد آیا درست است؟
سوال دوم برای بدست آوردن تراز ۳۸۵۰ تقریباً یا دقیقاً چه درصدی در دروس تخصصی با ضریب ۴، چه درصدی در استعداد تحصیلی و چه درصدی در زبان عمومی باید کسب گردد؟

مهسا
مهسا

سلام درمورد رابطه درصد و تراز که نمیشه چیز دقیقی گفت. چون با توجه به سطح سوالات و نیز عملکرد داوطلبان و نیز رشته های مختلف میتونه هر سال فرق کنه. مثلا وقتی زبان ساده باشه، شما باید تا حدی پاسخگویی سوالات این درس باشید که خیلی از میانگین فاصله نگیرید. اگه صفر بزنید، میتونه ترازتون رو پایین بیاره. اما وقتی سوالات زبان سخت باشه، این که درصد صفر باشه خیلی نگران کننده ممکنه نباشه. درمورد سوالتون در مورد سهمیه اینو مدنظر داشته باشید که ۲۵ درصد ظرفیت هر رشته محل به سهیمه ۲۵درصدی اختصاص داره و ۵درصد ظرفیت به… ادامه نظر»

محمد
محمد

در سال ۱۳۹۷ سهمیه ۵ و ۲۵ درصد ادغام گردیده و به ۳۰در صد تیدیل گشته اینطور نیست؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر این گونه نبود.
توضیحاتی که دادم مطابق دفترچه ثبت نام دکتری ۹۷ بود که در دفترچه دکتری ۹۸ هم اومده.

محیط زیست
محیط زیست

سلام
الان دانشجوی دکتری آزاد هستم در صورتی که در آزمون دولتی قبول شوم واحد های پاس شده مورد قبول هست یا نه؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه خیلی خیلی بعید هست که دانشگاه ها در این زمینه با شماها همکاری کنند. کما این که مطابق اعلام سنجش، شما نباید تا زمانی که دانشجوی دکتری هستید در کنکور دکتری مجددا شرکت کنید. البته معمولا داوطلبان شرکت میکنند و مشکلی پیش نمیاد، اما به هر حال برخلاف ایین نامه هستش.

مها
مها

سلام . میشه خواهش کنم با رتبه های برتر سال ۹۶ به بعد هم مصاحبه کنید

آیدا
آیدا

توروخدا جواب بدین من هرروز دار سایتو چک میکنم ولی جوابمو ندادین متاسفانه

مهسا
مهسا

سلام
در خدمتتون هستیم.

آیدا
آیدا

سلام مهساخانم میشه راهنماییم کنید من خیلی نگرونم بخاطر معدل مقاطع قبلیم و این مزید بر علت شده که نتونم با انگیزه برای کنکور بخونم.با اینکه تصمیم گرفتم به هر قیمتی شده رتبه زیر ۱۰بیارم ولی این موضوع نگرونم کرده. معدل کارشناسیم ۱۲٫۰۷ هست و۱۰ترمه تموم کردم از دانشگاه محقق اردبیلی. معدل کارشناسی ارشدم بدون پایان نامه ۱۴٫۷۳ و بخاطر تزم ۵ ترمه شدم.ولی نمره پایان نامه ام ۱۹٫۹۰هست.درحال حاضر ۳ مقاله علمی پژوهشی اکسپت شده یک مقاله خارجی سابمیت شده به مجله ای با ایمپکت بالای ۳٫۵٫یک مقاله خارجی با ایمپکت۱٫۵ دارم که بتازگی سابمیت کردم.۵تا هم کنگره دارم… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
این مورد میتونه برای اساتید مهم باشه، اما شما با اثبات توانایی هاتون میتونید جبران کنید این مورد رو. یادتون باشه در مصاحبه باید توانایی هاتون رو نشون بدید و دلایل منطقی و کافی برای ضعف معدلتون داشته باشید.

آیدا
آیدا

ممنونم که جواب دادین. یعنی ممکنه مانع بشه که دانشگاه تهران قبول نشم؟بااینکه رتبه ام زیر ده شده باشه؟

آیدا
آیدا

حالا بنظرتون رزومه ی من در کل چطوره قابل قبول هست با این مقالات؟

مجتبی
مجتبی

شما خودتون اندازه یه استادیار دانشگاه روزمه دارید..یقین بدونین رتبه خوب بیارین قطعا تهران میگرتتون..یکی میشناسم ۲۰ مدیریت اب شد و رزومه اونم مث شما بود و ناامید بود ولی دانشگاه تهران گرفتش.. من به جرات میگم شما هر جا بری مصاحبه قبولی

آرزو پورحسن
آرزو پورحسن

سلام و خسته نباشید خدمت مشاور محترم.من تازه از فردا میخوام واسه کنکور دکتری کشاورزی بخونم بنظرتون توی سه ماه میشه رتبه زیر ۵ آورد؟اگه روزی ۱۵-۱۴ ساعت در س بخونم . ممنون میشم راهنماییم کنین. خواهش میکنم جواب من و دوستانم که انتظار میکشن تا شما راهنماییشون کنید رو بدبن ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
بله حتما فرصت خیلی مناسبی تا ازمون دکتری دارید و میتونید خودتون رو برای کسب بهترین نتیجه اماده کنید.
در سال های گذشته برخی دوستان با زمان کمتری هم موفق به کسب نتایج خوبی شدند.
فقط باید منابع مناسب رو انتخاب کنید و برنامه ریزی کنید براشون.

بهروز
بهروز

سلام دوستان
بنده ن دانشجوی ارشد دانشگاه بین المللی امام رضا هستم یک مقاله کنفرانسی دارم که همون مقاله در یک ژورنال ای اس ای هم چاپ شد و الان یک مقاله دیگه هم در حال پذیرش،مدرک زبان هم ندارم میخاستم بدونم ایا بنده با توجه به دانشگاهی که درس میخونم شانسی برای پذیرش در دانشکاه دولتی دارم یا خیر؟

مهسا
مهسا

سلام
رزومه اموزشی بخشی از نمره مصاحبه رو تشکیل میده و اگر چه مهم هست، اما با امتیاز پژوهشی و عملکرد مناسب در سایر جنبه ها میتونید این مورد رو جبران کنید و شانس پذیرش رو بالا ببرید.

شیمی آلی
شیمی آلی

سلام وقت بخیر. من دانشجوی دوره ی دوم دکتری دانشگاه مالک اشتر هستم. معدل کارشناسی ارشد ۱۷/۳۱ دو مقاله isi و یک مقاله علمی پژوهشی دارم. سال قبل متاسفانه بدون هیچ مشاورهای انتخاب رشته کردم. با توجه به هزینه های زیاد دانشگاه به نطر شما دوباره آزمون بدم امکان قبولی روزانه هست؟ اگر قبول بشم واحد هایی که گذروندم تطبیق میشن؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه در مورد تطبیق واحد دانشگاه های سراسری همکاری نمیکنن زیاد و بعید هست که این اتفاق بیفته.
اما درمورد شرکت در آزمون دکتری به نظرم اگه فرصتشو دارید، میتونید شانستونو امتحان کنید.
البته در مصاحبه ها عنوان نکنید که دانشجوی دکتری هستید.

میلاد
میلاد

سلام خسته نباشبد ببخشین سوال من این هست که وقتی دفترچه دکترا رو جواب میدیم برای اینکه همون گرایش را که ارشدش رو داربم قبول بشیم باید کدوم دروس رو جواب بدیم بنده ارشد روابط بین الملل هستم در ازمون دکترا کدام دروس دفترچه علوم سیاسی مربوط به روابط بین الملل هست…تشکر

مهسا
مهسا

سلام
در آزمون دکتری مثل کنکور کارشناسی ارشد نیست که دروس ضریب مختلف داشته باشند. شما باید به همه سوالاتی که در دفترچه سوالات ازمون دکتری رشته تون میاد پاسخ بدید.

1 73 74 75