منابع زبان دکتری

/منابع زبان دکتری

مدرسان شریف

منابع زبان دکتری۱۳۹۷-۸-۲۲ ۱۶:۵۱:۵۹ +۰۳:۳۰

زبان دکتری یکی از دروس بخش عمومی آزمون کتبی دکتری است که دارای ضریب یک بوده و بنابراین در حدود 17 درصد در نتیجه نهایی آزمون کتبی مؤثر است.

کانال تلگرام دکتری

چرا کسب درصد خوب در درس زبان آزمون دکتری اهمیت دارد؟

علاوه بر تأثیر درس زبان در نمره‌تراز و رتبه داوطلبان آزمون دکتری، زبان انگلیسی از جمله مباحثی است که در مصاحبه شفاهی دکتری نیز جایگاه خود را داشته و ممکن است سؤالاتی از آن مطرح شود. ضمن این که در برخی دانشگاه‌ها کسب درصد مناسبی از بخش زبان عمومی در آزمون کتبی نیز از دیدگاه مصاحبه‌کنندگان حائز اهمیت است.

 

بخش‌های زبان عمومی دکتری

زبان عمومی آزمون دکتری از سه بخش تشکیل شده است:

 1. گرامر؛ 2. واژگان؛ 3. درک مطلب

آزمون زبان دکتری تا سال 91 سؤالات زیادی داشت (100 سؤال). در سال 92 تعداد سؤالات به 70 سوال رسید. آزمون دکتری 93 تنها 30 سؤال داشت و این روند تا آزمون دکتری 97 حفظ شد.

با کم شدن تعداد کلی سؤالات زبان دکتری از سال 93، از تعداد سؤالات گرامر و واژگان نیز کاسته شد. ضمن این که، سطح دشواری سؤالات نیز کاهش یافت.

1- گرامر آزمون زبان دکتری

گرامر زبان کنکور دکتری 

علی‌رغم اهمیت بخش گرامر در آزمون دکتری، بسیاری از داوطلبان با این تصور که توانایی لازم در پاسخگویی به سؤالات این بخش را ندارند، به سادگی از آن عبور می‌کنند.

این در حالی است که اگر چه دامنه مباحث گرامری زبان انگلیسی بسیار گسترده است، اما بررسی سؤالات سال‌های گذشته آزمون زبان عمومی دکتری حاکی از آن است که طراحان به طور معمول اکثر سؤالات خود را از مباحث خاصی مطرح می‌کنند. بنابراین با دانستن این مباحث می‌توان تا حد زیادی پاسخگوی سؤالات مختلف این بخش از آزمون بود.

در کتاب رایگان زبان دکتری سایت پی‌اچ‌دی تست که لینک دانلود آن در ادامه آمده است، مهم‌ترین مباحث گرامری زبان دکتری ارائه شده است.

8 سؤال از مجموع 30 تست زبان عمومی مربوط به بخش گرامر است و این یعنی 40 درصد نمره زبان را شامل شده است که نشان دهنده اهمیت آن است؛ به‌ویژه که شروع سؤالات آزمون هم با این بخش است.

2- واژگان زبان عمومی کنکور دکتری

منابع واژگان زبان آزمون دکتری

بخش واژگان دومین بخش آزمون زبان است که از مجموع 30 سؤال، 12 تست را به خود اختصاص داده است.

مطالعه کتاب‌های 504 واژه ضروری، لغات ضروری تافل و 1100 واژه ضروری برای پاسخگویی به سؤالات این بخش توصیه می‌شود. همچنین مطالعه واژگان سؤالات زبان آزمون دکتری سال‌های گذشته برای این بخش از آزمون توصیه می‌شود.

3- بخش درک مطلب زبان عمومی آزمون دکتری

 

درک مطلب زبان عمومی آزمون دکتری

بخش درک مطلب یک سوم از آزمون را به خود اختصاص داده و به عنوان آخرین بخش آزمون مطرح می‌شود.

این بخش وقت‌گیرترین بخش آزمون است، اما با کمی تمرین و یادگیری مهارت‌ها می‌توان نمره خوبی از آن کسب کرد.

در بخش درک مطلب در سال های اخیر دو متن مطرح شده است و از هر یک 5 سؤال مطرح شده است. موضوعات متن‌های مطرح‎شده برای رشته‌های مختلف عموماً در حوزه علوم انسانی بوده‌اند.

برای یادگیری مهارت‌های پاسخگویی به سؤالات این بخش از آزمون می‌توانید به کتاب رایگان سایت پی اچ دی تست که لینک دریافت آن در همین صفحه قرار داده شده مراجعه نمایید.

 

منابع زبان عمومی آزمون دکتری

آزمون زبان عمومی همچنان که بسیاری از داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد یا سایر آزمون‌های زبان با آن برخورد داشته‌اند به گونه‌ای نیست که بتوان منبع جامع و کاملی برای آن معرفی کرد و معمولًا سطح کلی آشنایی با زبان داوطلبان را محک می‌زنند.

کتاب‌های زیر که به عنوان منابع مناسب زبان عمومی آزمون دکتری معرفی می‌گردند، کتاب‌هایی است که دقیقاً آزمون‌های زبان عمومی را در سطح دکتری یا کارشناسی ارشد هدف‌گیری نموده‌اند و تلاش کرده‌اند لغات و قواعد رایج این‌گونه آزمون‌ها را به صورت مشخص‌تری ارائه نمایند تا داوطلبانی که معمولاً با مشکل صرف زمان بر روی درس زبان عمومی مواجه هستند فراغت بیشتری برای سایر دروس خود پیدا کنند. زبان دکتری

ما تلاش کرده‌ایم در این صفحه ضمن معرفی کتاب‌های موجود در بازار در زمینه زبان دکتری، کتاب‌های الکترونیکی مفیدی را جهت دانلود در اختیار داوطلبان عزیز آزمون دکتری قرار دهیم. از داوطلبان عزیز خواهشمندیم در صورت رضایت از محتوای کتاب، آن را به دوستان خود معرفی نمایند. با تشکر.

 ۱- دانلود نسخه جدید کتاب رایگان زبان عمومی دکتری نیمه متمرکز سراسری وب سایت پی اچ دی تست به همراه پاسخ تشریحی سؤالات زبان عمومی دکتری سال 90 تا 97

کتاب «زبان دکتری» با هدف ایجاد آمادگی در داوطلبان کنکور دکتری تدوین و نگارش یافته است. در این کتاب ضمن ارائه تمامی مباحث مهم گرامری مورد نیاز داوطلبان آزمون دکتری و مثال‌های کاربردی و مفید و نیز شیوه‌های پاسخگویی به سؤالات درک مطلب، سؤالات و پاسخ‌های تشریحی آزمون دکتری آورده شده است.

2- کتاب 504 واژه ضروری

3- دانلود نسخه کتاب لغات ضروری تافل

4- دانلود لغات برگزیده کتاب لغات ضروری تافل

5- کتاب لغات مرجع زبان عمومی کارشناسی ارشد و دکتری

6- کتاب زبان عمومی انتشارات کتابخانه فرهنگ: کتاب زبان عمومی دکتر خیرآبادی از منابع اصلی داوطلبان آزمون دکتری است که مطالب آن بر اساس آزمون دکتری سال‌های 1390 تا 1397 تدوین یافته است. این کتاب شامل مباحث گرامر، درک مطلب، دایره لغات و حل تمامی سؤالات آزمون دکتری سراسری است.

7- کتاب تافل دکتری آزمون های زبان عمومی انتشارات کتابخانه فرهنگ

8- کتاب تافل کیت انتشارات کتابخانه فرهنگ

9- زبان عمومی دکتری زیر ذره‎بین

 

سؤالات زبان عمومی دکتری

اگر چه کتاب رایگان سایت پی‌اچ‌دی تست شامل کلیه سوالات زبان دکتری از سال 90 تا 97 هست، اما آن دسته از عزیزانی که تمایل دارند نسبت به دریافت دفترچه سؤالات زبان عمومی آزمون دکتری اقدام نمایند، می‌توانند جهت دریافت سؤالات زبان عمومی دکتری 97 و پیش از آن به صفحه زیر مراجعه نمایند:

 

منابع آزمون های زبان انگلیسی داخل کشور

علاوه بر این که از زبان عمومی در آزمون کتبی دکتری سؤالاتی مطرح می‌شود و در مصاحبه دکتری نیز ممکن است سؤالاتی به روش‌های مختلف از جمله دیالوگ، پرسش از چکیده مقالات یا پایان‌نامه ارشد، معرفی خود به زبان انگلیسی یا موارد مشابه مطرح شود، داشتن مدرک زبان نیز در مصاحبه دارای امتیاز است. برای کسب اطلاع درخصوص امتیازدهی در مصاحبه دکتری به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

داشتن مدرک آزمون‌های زبان انگلیسی خارج از کشور با توجه به سطح آزمون‌ها و نیز هزینه برای بسیاری از داوطلبان میسر نیست؛ بنابراین کسب نمره در آزمون‌های زبان داخل کشور می‌تواند راه‌حل مناسبی برای بسیاری از داوطلبان باشد.

در ادامه به معرفی آزمون‌های زبان عمومی داخل کشور پرداخته شده و همچنین منابع این آزمون‌های معرفی شده است:

منابع آزمون زبان MSRT

منابع آزمون زبان تولیمو

منابع آزمون زبان EPT دانشگاه آزاد اسلامی

منابع آزمون زبان دانشگاه تهران (UTEPT)

 

avatar
مريم
مريم

من چاپ ۲۰ کتاب خیرآبادی رو دارم، سال ۹۵ خیلی تغییر کرده؟

سحر
سحر

سلام دوستان نمره ept من ۳۹ شده سهمیه ۲۵ درصدی جانبازان دارم کسی میدونه الان قبول شدم یانه؟

کیهان
کیهان

سلام
ببخشید یه سوال
بعد از برگزاری آزمون دکتری تا اعلام نتایج هم میشه مدرک زبان رو شرکت کرد؟
یا تاریخش باید قبل از کنکور باشه؟

محسن
محسن

مدرک زبان فقط در زمان مصاحبه که حدود اردیبهشت خواهد بود و فقط برای مصاحبه امتیاز داره و در کنکور دکتری اسفند ماه تاثیری نداره. بنابراین بعد از برگزاری کنکور تا اعلام نتایج اولیه در اواخر فروردین هم میشه مدرک زبان گرفت

ف
ف

با سلام تو این تایم باقی مونده زبان فقط همین کتابی‌ که برای دانلود هست رو بخونم با 504 دیگه چی بخونم؟ تست از چی بزنم و گرامر از کجا بخونم؟ کلمات تخصصی رشته مو لازم نیست بخونم؟

مهسا
مهسا

سلام
برای آزمون دکتری مدنظرتون هستش؟
کتاب لغات تافل رو هم بخونید حتما. اگه کتاب لغت نیکپور رو هم برسید بخونید خالی از لطف نیست.
کتاب خیرابادی هم برای گرامر و درک خوبه.

ف
ف

ممنونم بله برای دکترا، به نظرتون میرسم هم کتاب سایت رو بخونم هم 504 هم لغات تافل تا اسفند؟ هر کدوم رو هر روز بخونم مثلا هرکدوم روزی یه ساعت یا نه هرکدوم رو تموم کردم بعد برم بعدی؟

ایمان
ایمان

سلام برای پذیرش دکتری داشتن تمامی مدارک زبان الزامی ست؟

مهسا
مهسا

سلام
برای دکتری وزارت بهداشت باید مدرک زبان داشته باشید اما برای وزارت علوم اجباری نیست و تنها در مصاحبه امتیاز داره.

ماکس وبر جوان به مهسا
ماکس وبر جوان به مهسا

سلام.داوطلب آزمون دکتری هستم زبان زیاد خوندم خصوصا لغت اما کمتر نتیجه گرفتم یه پکیجی هست واسه داوطلبان کنکور سراسری استادش عالیه.اگه استفاده کنم تو آزمون دکتری چقدر موثره.البته پکیجش دو نوعه نظام قدیم و جدید کدامش بهتره من نظام قدیمم. ممنون میشم

مهسا
مهسا

سلام
بنده اطلاعی از پکیجی که می فرمایید ندارم. اما خوندن کتاب تافل خیرابادی و کتاب کیت رو توصیه میکنم.

فاطمه
فاطمه

منظورم اینه که چند متن درک مطلب داره وگرنه تعداد سوالات درک مطلب رو می دونم که ۳۵تاست ازمون زبان دانشگاه تهران چند متن درک مطلب داره و هر متن چند سوال لطفا پاسخ بدین

فاطمه
فاطمه

سلام لطفا بگین ازمون زبان دانشگاه تهران چند درک مطلب داره و هر متن چند سوال داره؟ و این که درک مطلب ها سوال مطابق متن هم داره؟ من در ازمون ام اس ار تی شرکت کردم به نظرم درک مطلباش راحت تره
لطفا پاسخ بدین

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه به خاطر ندارم دقیقا چند درک مطلب داره. اما به طور کلی سطح سوالات آزمون زبان دانشگاه تهران پایین تر از MSRT هستش.

زهرا
زهرا

سلام
اعتبار آزمون ایی پی تی چند سال هست؟؟

مهسا
مهسا

سلام
اعتبار همه مدارک آزمون های زبان داخلی و خارجی دو سال هست.

الهام
الهام

سلام دوستان منبع کامل برای تولیمو میخوام؟و مهم تر اینکه سوالات سالها و دوره های قبل تولیمو رو نمیتونم پیدا کنم. میشه راهنماییم بفرمایید.ممنونم

مهسا
مهسا

سلام
در بالای همین صفحه لینکی مربوط به صفحه تولیمو هست. میتونید اونجا منابع رو ببینید.

میترا
میترا

سلام دوستان به نظرتون برای کسی که ۵۰۴ خونده برای تقویت ریدینگ از چه کتابی شروع کنه بهتره؟

مهسا
مهسا

سلام
کتاب تافل دکتری خیرابادی رو میتونید شروع کنید و بعد از اون کیت و کتاب لانگمن اگه فرصت کافی دارید مفید هستند.

فاطمه
فاطمه

با سلام
دوستان نظرتون در مورد کتاب لغات استاد نیک پور چیه؟ ایا برای ازمون کافی هست؟
کسانی که خوندنش لطفا راهنمایی کنن.

مريم
مريم

کتابش فقط یه لیست لغت هست با جمله هایی که ترجمه نشدن. هیچ تستی هم نداره

فاطمه
فاطمه

از راهنماییتون ممنونم

سونیا
سونیا

سلام چقدر طول میکشه تا بتونیم در msrt قبول بشیم؟؟؟چندماه؟؟؟؟ممنونم جواب بدید

مهسا
مهسا

سلام
نمیشه چیز ثابتی گفت. بستگی به سطح زبان و مطالعه تون داره. کسانی که سطح زبان متوسط به بالا دارند همون دفعه اول هم میتونیم حداقل نمره مدنظر رو کسب کنند.

معصوم
معصوم

سلام دوستان عزیز وقتتون بخیر، میشه خواهش کنم راهنمایی بفرمایید تو این پنج ماه وقت برای زبان دکتری،با چه منابع وبرنامه ریزی بخونم، روزی چند ساعت با سطح تقریبا مبتدی،.. سپاس فراوان از لطفتون

مهسا
مهسا

سلام
به نظرم اول از کتاب رایگان همین سایت استفاده کنید و بعد از کتاب انتشارات کتابخونه فرهنگ استفاده کنید. میتونید یه حداقلی رو پاسخ بدید. از خوندن کتاب لغت 504 واژه و بعد لغات ضروری تافل هم غافل نشید.

معصوم
معصوم

پنج ماه وقتم هم ازش سه ماه موند.. آیا امیدی هست برای خوب تست زدن زبان، تو این وقت کم کدوم کتاب مهمتره؟ میگن ۱۱۰۰ درسته؟

سپید برفی
سپید برفی

سلام ،من برای دکترا مطالعه می کنم با استادی در خصوص آمادگی مشاوره کردم ایشون گفتن کتاب 504 منسوخ شده است این گفته صحت داره ؟

معصوم
معصوم

عجب.. یعنی چی؟ پس چه کتابهایی رو معرفی کردن؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر صحت نداره. شما میتونید سوالات آزمون دکتری سالهای قبل رو چک کنید. می بینید که هنوزم قابل توجه هست این کتاب

سحر-دكترا حسابدارى
سحر-دكترا حسابدارى

نمیشه دقیقا گفت منسوخ شده ولی دیگه مثل قبل از کلماتش تو ازمونها استفاده نمیشه،اینو من از خیلیها شنیدم،خودم هم تو ازمون ای پی تی که شرکت کردم اینو متوجه شدم.

Sara
Sara

سلام دوستان. چه مدرک زبانی بگیرم تا جبران نداشتن مقاله را در مصاحبه دکتری کند?? لطفا پاسخ دهید خیلی مهم است? آیا آماده شدن برای تافل ibt ریسک هست?

وحید
وحید

هیچ چیز جبران نداشتن مقاله نیست

معصوم
معصوم

ولی خیلی ها هم قبول شدن که یا نداشتن ویا فقط یک مقاله داشتن، به نظرم نمره زبان خوب ومکالمه انگلیسی در مصاحبه وپرپوزال خوب وجلب رضایت وسلیقه اساتید خیلی مهمه، خیلی ها با مقاله های زیاد هم قبول نشدن

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

درود بر دوستانی که فردا آزمون msrt دارن
تعداد 100 سوال می باشد: 30 سوال شنیداری (زمان پاسخگویی بعد از اتمام cd که معمولا” بین 30 تا 35 دقیقه می باشد) ، 30 سوال گرامر(زمان پاسخگویی 20 دقیقه) و 40 سوال درک مطلب (زمان پاسخگویی55 دقیقه ).ضمنا” دفترچه سوالات یک مرحله توزیع می شود .

بچه ها نمره منفی نداره خالی نذارید پاسخ نامه رو
معمولا پاسخ نامه برعکس همه پاسخ نامه ها افقیه دقت کنید

موفق باشید همگی

محمد
محمد

با درود
دوستان آزمون EPT در پیش دارم و زبانم ضعیف هست ولی باید حداقل نمره ی 200 رو بیارم این آزمون
کتابی هست که خلاصه و مفید باشه بخش لغت و گرامر رو بتونه پوشش بده ؟
ممنون میشم راهنماییی بفرمایید که خیلی گشتم در اینترنت ولی به نتیجه نرسیدم

مهسا
مهسا

سلام
شما میتونید از کتاب رایگان همین سایت استفاده کنید.
در کنارش کتاب لغت 504 واژه رو هم بخونید.
ولی دقت کنید که نمره 200 خیلی پایینه و مورد قبول دانشگاه ها نیست.

ساغر
ساغر

سلام. علاوه بر کتاب پی اچ دی تست، کتاب fast grammar و بانک سوالات ept انتشارات جنگل خیلی میتونن کمکتون کنن. کتاب 504 و تافل هم مفیدن

مهندس مکانیک به امیرحسبن
مهندس مکانیک به امیرحسبن

درود بر شما
جناب امیر حسین من از دوستانی که اخیرا آزمون دادند پیگیر شدم؛ در لیسینینگ سوالات رو نمینوسیند در دفترچه و فقط گزینه ها رو مینویسند.
موفق باشید

مهندسی مکانیک
مهندسی مکانیک

درود
دوستان توجه کنید؛ حتما بطور منظم به پروفایلتون در سایت msrt چک کنید، چون جایی دیدم که گفته بودند آزمون منتقل شده به 9 شهریور

گرچه بعید میدونم همینطوری تغییر بدند زمان آزمون رو اما شما حتما چک کنید پروفایلتون رو.
موفق باشید

امیرحسبن
امیرحسبن

دوستان سلام….
آیا در قسمت شنیداری آزمون ام اس آرتی سوالاتی که توسط گوینده پرسیده میشه در دفترچه سوالات هم وجود داره یا در دفترچه سوالات فقط گزینه های جواب را قرار دادن؟

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

درود بر شما
تا یکسال پیش که وجود داشت. به احتمال قوی بله وجود دارد.
موفق باشید

امیرحسبن
امیرحسبن

سپاس فراوان از شما

.......
.......

سلام
میشه این فایل چینی رو همیجا قرار بدید

مهندسی مکانیک
مهندسی مکانیک

سلام بر شما
والا منم یه کاربر عادی هستم؛ شما اگه میتونید اینجا چیزی آپلود کنید منم میتونم 🙂
ضمنا برید حتما عضو گروه بشید چون علاو بر فایل چینی خیلی منابع خوب دیگری هم هستند با توضیحات؛ تازه میتونید از دوستان دیگه هم سوال بپرسید.
موفق باشید

mino
mino

سلام
این گروه ها الان فعال نیستند

مهندسی مکانیک
مهندسی مکانیک

سلام
فعالند من الان خودم توشون فعالیت دارم.

مهندسی مکانیک
مهندسی مکانیک

دوست عزیز لینک اکسپایر شده؛ لینک جدید رو میگیرم و میذارم تو فروم؛ حتما تو این چند روز به فروم سر بزنید.
موفق باشید

mino
mino

سپاس

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

خواهش میکنم
موفق باشید

نازیلا
نازیلا

مهندسی مکانیک من چیزی پیدا نکردم میشهمنابعشو اینجا قرار بدی یا اسمشونو بفرمایید، در ضمن لینک گروهی که گذاشتید جطوری عضو بشو روش نمیشه کلیک کنم داخل گوگلم سرچ کردم چیزی نیومد!!!

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

دوستان توجه کنید که هم فایل شنیداری و هم درک مطلب و هم گرامر رو میتونید تو این لینکها پیدا کنید.
همگی موفق باشید

mino
mino

سلام دوستان میشه لطفا منابعی برای تمرین ریدینگ معرفی کنید البته بجز کیت و لانگمن.

دکتری 95
دکتری 95

سلام.یه سری نمونه سوالات ریدینگ هست که از سال 1995-2000 میتونید استفاده کنید

mino
mino

خیلی ممنون از راهنمایی شما

دکترای 95
دکترای 95

خواهش میکنم
اگه فایل رو پیدا نکردید داخل اینترنت اطلاع بدید

mino
mino

سلام
پیدا کردم البته کیفیتش خیلی بد بود ولی بازم ممنون

good
good

سلام
سوالم از دوستان و به ویژه مهسا خانوم این هست، آیا کتاب تافل کیت میتونه برای کسب نمره بالا در لیسنینگ msrt موثر باشه؟
تشکر

...
...

نهایتش دوسه سوال از کیت بیاد

good
good

ممنونم

...
...

اینجا شبیه شهر ارواح شده!
کسی نمی خواد راجع به آزمون msrt پنج مرداد حرف بزنه؟؟
کجایید؟

Mehran
Mehran

سلام
اگه کسی ریدینگ های آزمون msrt رو پیدا کرده به اشتراک بگذاره

سعیده
سعیده

سلام منابع دکترای کتابداری رو از کجا میشه پیدا کرد

شهروند
شهروند

با سلام و وقت بخیر.
توی گوگل کتاب ترجمه ۵۰۴ موجوده که ترجمه هر صفحه در صفحه بعدش اومده. من هرچه گشتم همچین کتابی برای کتاب لغات ضر‌وری تافل پیدا نکردم. فقط معنی لغات اصلیش هست و معنی متنش نیست. کسی همچین کتابی توی گوگل ندیده؟ می شه بفرمایین چه سایتی یا اینکه لینک بذارید لطفا؟

مهسا
مهسا

سلام
بنده هم کتاب رایگان ترجمه لغات ضروری تافل تا به حال ندیدم.

موسوی
موسوی

سلام، ظاهرا آزمون ام اس آر تی اول تیر خیلی آسون بود. من با وجودی که نخونده بودم 57 شدم. بقیه چیکار کردن؟

آرمان
آرمان

سلام بهتون تبریک میگم
منابع به نظرتون چی باید بخونم؟
آیا سوالات آزمون های قبل؟مثلا 30 تا آزمون قبل کافیه؟
تشکر

موسوی
موسوی

سلام و تشکر. این که منابع چی بخونید به توانائی زبان خودتون و فرصتی که تا آزمون دارید بستگی داره اما لازم هم نیست به خودتون زیاد سخت بگیرید. برای گرامر با یک کتاب زبان عمومی شروع کنید و لغات رو با 504 تمرین کنید. با توجه به فرصت باقیمونده از منابع دیگری که دوستان در همین صفحه معرفی کردن استفاده کنید. خوندن سوالات آزمونهای قبل برای آشنایی و تمرین تست زنی می تونه بهتون کمک کنه.اما چیزی که من در آزمون اول تیر دیدم این بود که برخی شرکت کنندگان، توجهی به سوالات شنیداری نمی کنند و زمان این… ادامه نظر»

آرمان
آرمان

سلام
کدوم منابع زبان دکتری برای رشته های فنی مهندسی اولویت دارن؟وکافیه؟

مهسا
مهسا

سلام
برای آزمون دکتری مدنظرتونه؟ تفاوتی نداره چون اولا کلا سوالات زبان عمومی هست و ثانیا در دو گروه برای همه رشته ها طرح میشه. همین منابعی که بالای همین صفحه معرفی شده کفایت میکنه.

مهسا
مهسا

سلام .
برای مصاحبه دکتری داشتن مدرک آیلتس بهتراست یا MSRT ؟
حدود دوسال برای مطالعه وقت دارم .
آیا مصاحبه کنندگان بین این مدارک تفاوتی قائل اند؟؟

مهسا
مهسا

سلام خیر مصاحبه کننده ها اغلب بین این مدارک تفاوتی قائل نیستن و اونچه که موجب تفاوت میشه، نمره تون هست. یعنی شما هر قدر نمره بهتری داشته باشید، امتیاز بیشتری هم میگیرید. مثلا شما اگه نمره خوبی در msrt داشته باشی بهتر از نمره متوسط تافل ممکنه باشه. بنابراین همه ازمون زبان ها خوب هستن، اما هزینه ازمون های خارجی چون زیاد هست و این که نمره گرفتنشون هم سخت تر و هم این که دانشگاه های داخل کشور اصراری به مدرک تافل و ایلتس ندارند، همون مدرک زبان ازمون های داخلی کفایت میکنه. لینک زیر جداول همترازی نمره… ادامه نظر»

جابر اریان
جابر اریان

سلام منابع معرفی شده خوب بودند کدوم ازمون جهت ارایه برای دانشگاه دولتی مناسب هست ؟؟

امير
امير

برای دانشگاه های دولتی تولیمو و ام اس آر تی مورد قبول همه دانشگاه هاست اما دانشگاه تهران و بعضی های دیگه خودشون هم آزمون دارن که فقط برای خودشون معتبره

در جستجوی مدرک
در جستجوی مدرک

با سلام
اینجا کسی می‌دونه از چه طریقی میشه مدرک زبان ام اس آر تی رو گرفت و به دانشگاه ارائه داد؟
من کارنامه رو از خود سایت دانلود کردم اما احتیاج به تاییدیه دارم.
با تشکر

مهسا
مهسا

سلام
آزمون MSRT مدرک خاصی به شما نمیده، همین کارنامه رو باید ارائه بدید و بعد دانشگاه‌ می‌تونه با شماره بارکد ۱۵ رقمی که در پایین کارنامه درج شده رو از طریق سامانه­ آزمون زبان (قسمت صحت کارنامه) تأییدیه­ نتیجه­ شما را ببینه.

در جستجوی مدرک
در جستجوی مدرک

با تشکر فراوان از راهنمایی‌تون

مهتاب
مهتاب

سلام بچه ها حفظ لغات تافل حدودا چقدر وقت میگیره؟
لغات 504 و تافل برای اماسآرتی جواب میده یا باید کتابهای دیگه ای هم بخونیم؟

مهسا
مهسا

سلام
MSRT بخش لغت نداره مستقلا و بنابراین کتابهای 504 و تافل براش کفایت میکنه.

Sima به ام اس آر تی
Sima به ام اس آر تی

شما برای لیسنینگ چه کتایی گوش کردین؟ به چه شیوه ای تمرین میکردید؟

امير
امير

ترجمه لانگمن بخش لیسنینگ

Sima به ام اس آر تی
Sima به ام اس آر تی

سلام برای آزمون msrt لازمه ریدینگ های کتاب ۵۰۴ بخونیم یا واژگانش کافیه؟ آیا ریدینگ هاش برای این آزمون به درد میخوره یا روی ریدینگ کتابای دیگه کار کنم؟

امير
امير

خود واژه هاشو بخونی بهتره

Sima
Sima

ممنون

میترا
میترا

سلام برای آزمون msrt لازمه ریدینگ های کتاب ۵۰۴ بخونیم یا واژگانش کافیه؟ آیا ریدینگ هاش برای این آزمون به درد میخوره یا روی ریدینگ کتابای دیگه کار کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
اگه منظورتون لغات بخش ریدینگ هست که خوبه بلد باشید و میتونه کمک کننده باشه.
اما اگه منظورتون مفید بودن برای بخش درک مطلب هست، باید بگم خیر، لازمه از کتابهایی مثل کیت نسبت مطالعه ریدینگ اقدام کنید.

Sima
Sima

سلام برای آزمون msrt لازمه ریدینگ های کتاب ۵۰۴ بخونیم یا واژگانش کافیه؟ آیا ریدینگ هاش برای این آزمون به درد میخوره یا روی ریدینگ کتابای دیگه کار کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
راستش آزمون MSRT سطحش بالاتر از این کتاب هست و ضمن این که شما لازمه تست کار کنید تا نکات را در قالب تست یاد بگیرید.

Sima
Sima

ممنون

Zahra
Zahra

سلام بچه ها من میخام ام اس آرتی شرکت کنم چ منابعی بخونم زود قبول شم؟! من دو ماه فرصت دارم سطح زبانمم در سطح موسسات زبان ازاد که میرم
خواهش میکنم راهنمایی کنید

مهسا
مهسا
ریاضی کاربردی
ریاضی کاربردی

سلام دوستان من توی امتحان اردیبهشت ماهmsrt اصلا نتونستم بخونم و نمره ام هم خیلی کم شد و تا ازمون تیرماه هم یک ماه بیشتر وقت نیست
چه منابعی معرفی میکنید که بشه توی این مدت خوند و نمره خوبی هم اورد؟
برخی تافل خیرابادی رو معرفی کردند و برخی تافل تیموری کدوم بهتره؟

ریاضی کاربردی
ریاضی کاربردی

چی خونده بودید شما؟

ریاضی کاربردی
ریاضی کاربردی

ممنونم

زبان دانشگاه تهران
زبان دانشگاه تهران

سلام دوستان. تا حالا کسی آزمون زبان تهران شرکت کرده؟
لطفا اگر کسی خودش تجربه شرکت در این آزمون و داره بگه . من چندبار ام اس آرتی شرکت کردم قبول نشدم. این بار میخوام آزمون زبان دانشگاه تهران و شرکت کنم.
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
بله بنده شرکت کردم. سطح سوالات به نسبت MSRT خیلی پایین تر و ساده تر هستش. لیسنینگ هم نداره. راحت میتونید نمره خوبی کسب کنید.
فقط روی واژگان کار کنید حتما.

1 46 47 48