پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

منابع زبان دکتری [دانلود رایگان بهترین کتاب] + نمونه سوالات

زبان دکتری

زبان دکتری یکی از دروس بخش عمومی آزمون کتبی دکتری است که دارای ضریب یک بوده و بنابراین در حدود ۱۷ درصد در نتیجه نهایی آزمون کتبی مؤثر است.

اما تاثیر زبان در آزمون دکتری به همین مورد خلاصه نمی‌شود. در مصاحبه دکتری برخی دانشگاه‌ها برای اساتید مهم است که داوطلبان توانمندی لازم در زبان را داشته باشند. بنابراین، در صورتی که مدرک زبان ندارید، کسب درصد خوب در آزمون زبان دکتری می‌تواند به شما در مصاحبه هم کمک کند. همچنین، یکی از موارد احراز بسندگی زبان دانشجویان دکتری بر اساس آیین نامه جدید زبان دکتری کسب درصد ملاک دانشگاه از درس زبان در کنکور است.

چرا کسب درصد خوب در آزمون زبان دکتری اهمیت دارد؟

علاوه بر تأثیر درس زبان در نمره‌تراز و رتبه داوطلبان آزمون دکتری، زبان انگلیسی از جمله مباحثی است که در مصاحبه شفاهی دکتری نیز جایگاه خود را داشته و ممکن است سؤالاتی از آن مطرح شود. ضمن این که در برخی دانشگاه‌ها کسب درصد مناسبی از بخش زبان عمومی در آزمون کتبی نیز از دیدگاه مصاحبه‌کنندگان حائز اهمیت است. 

بخش‌های زبان عمومی دکتری

زبان عمومی آزمون دکتری از سه بخش تشکیل شده است:

 1. گرامر؛ 2. واژگان؛ 3. درک مطلب

آزمون زبان دکتری تا سال 91 سؤالات زیادی داشت (100 سؤال). در سال 92 تعداد سؤالات به 70 سوال رسید. آزمون دکتری 93 تنها 30 سؤال داشت و این روند تا آزمون دکتری 1401 حفظ شد.

با کم شدن تعداد کلی سؤالات زبان دکتری از سال 93، از تعداد سؤالات گرامر و واژگان نیز کاسته شد. ضمن این که، سطح دشواری سؤالات نیز کاهش یافت

از سال 93 تا 1400، تعداد سوالات واژگان 12 سوال بود. اما در کنکور دکتری 1401، تعداد سوالات واژگان بخش زبان عمومی آزمون دکتری به 10 سوال کاهش یافت. در سال ۱۴۰۲ مجدد تعداد سوالات واژگان به ۱۲ سوال افزایش یافت.

1- گرامر آزمون زبان دکتری

گرامر زبان کنکور دکتری علی‌رغم اهمیت بخش گرامر در آزمون دکتری، بسیاری از داوطلبان با این تصور که توانایی لازم در پاسخگویی به سؤالات این بخش را ندارند، به سادگی از آن عبور می‌کنند.

این در حالی است که اگر چه دامنه مباحث گرامری زبان انگلیسی بسیار گسترده است، اما بررسی سؤالات سال‌های گذشته آزمون زبان عمومی دکتری حاکی از آن است که طراحان به طور معمول اکثر سؤالات خود را از مباحث خاصی مطرح می‌کنند. بنابراین با دانستن این مباحث می‌توان تا حد زیادی پاسخگوی سؤالات مختلف این بخش از آزمون بود.

در کتاب رایگان زبان دکتری سایت پی‌اچ‌دی تست که لینک دانلود آن در ادامه آمده است، مهم‌ترین مباحث گرامری زبان دکتری ارائه شده است.

از سال 93 تا 1400، تعداد سوالات گرامر 8 سوال بود. اما در کنکور دکتری 1401، تعداد سوالات گرامر بخش زبان عمومی آزمون دکتری به 10 سوال افزایش یافت. در سال ۱۴۰۲ مجددا تعداد سوالات گرامر به ۸ سوال کاهش یافت.

10 سؤال از مجموع 30 تست زبان عمومی مربوط به بخش گرامر است و این یعنی 33 درصد نمره زبان را شامل شده است که نشان دهنده اهمیت آن است؛ به‌ویژه که شروع سؤالات آزمون هم با این بخش است.

2- واژگان زبان عمومی کنکور دکتری

منابع واژگان زبان آزمون دکتری

بخش واژگان دومین بخش آزمون زبان است که از مجموع ۳۰ سؤال، ۱۲ تست را به خود اختصاص داده است.

مطالعه کتاب‌های 504 واژه ضروری، لغات ضروری تافل و 1100 واژه ضروری برای پاسخگویی به سؤالات این بخش توصیه می‌شود. همچنین مطالعه واژگان سؤالات زبان آزمون دکتری سال‌های گذشته برای این بخش از آزمون توصیه می‌شود.

3- بخش درک مطلب زبان عمومی آزمون دکتری

بخش درک مطلب یک سوم از آزمون را به خود اختصاص داده و به عنوان آخرین بخش آزمون مطرح می‌شود.  درک مطلب زبان عمومی آزمون دکتری

این بخش وقت‌گیرترین بخش آزمون است، اما با کمی تمرین و یادگیری مهارت‌ها می‌توان نمره خوبی از آن کسب کرد.

در بخش درک مطلب در سال های اخیر دو متن مطرح شده است و از هر یک 5 سؤال (در مجموع ۱۰ سوال) مطرح شده است. موضوعات متن‌های مطرح‎شده برای رشته‌های مختلف عموماً در حوزه علوم انسانی بوده‌اند.

برای یادگیری مهارت‌های پاسخگویی به سؤالات این بخش از آزمون می‌توانید به کتاب رایگان سایت پی اچ دی تست که لینک دریافت آن در همین صفحه قرار داده شده مراجعه نمایید.

 

منابع زبان عمومی آزمون دکتری

آزمون زبان عمومی همچنان که بسیاری از داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد یا سایر آزمون‌های زبان با آن برخورد داشته‌اند به گونه‌ای نیست که بتوان منبع جامع و کاملی برای آن معرفی کرد و معمولاً سطح کلی آشنایی با زبان داوطلبان را محک می‌زنند.

کتاب‌های زیر که به عنوان منابع مناسب زبان عمومی آزمون دکتری معرفی می‌گردند، کتاب‌هایی است که دقیقاً آزمون‌های زبان عمومی را در سطح دکتری یا کارشناسی ارشد هدف‌گیری نموده‌اند و تلاش کرده‌اند لغات و قواعد رایج این‌گونه آزمون‌ها را به صورت مشخص‌تری ارائه نمایند تا داوطلبانی که معمولاً با مشکل صرف زمان بر روی درس زبان عمومی مواجه هستند فراغت بیشتری برای سایر دروس خود پیدا کنند. زبان دکتری

ما تلاش کرده‌ایم در این صفحه ضمن معرفی کتاب‌های موجود در بازار در زمینه زبان دکتری، کتاب‌های الکترونیکی مفیدی را جهت دانلود در اختیار داوطلبان عزیز آزمون دکتری قرار دهیم.

دانلود کتاب زبان دکتری (رایگان)

کتاب زبان دکتری توسط وب سایت پی اچ دی تست با هدف ایجاد آمادگی در داوطلبان کنکور دکتری تدوین و نگارش یافته است.

در این کتاب ضمن ارائه تمامی مباحث مهم گرامری مورد نیاز داوطلبان آزمون دکتری و مثال‌های کاربردی و مفید و نیز شیوه‌های پاسخگویی به سؤالات درک مطلب، سؤالات و پاسخ‌های تشریحی آزمون دکتری آورده شده است.

کتاب رایگان زبان عمومی دکتری نیمه متمرکز سراسری وب سایت پی اچ دی تست به همراه پاسخ تشریحی سؤالات زبان عمومی دکتری سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۲ را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود کتاب زبان آزمون دکتری پی اچ دی تست

 

از داوطلبان عزیز خواهشمندیم در صورت رضایت از محتوای کتاب، آن را به دوستان خود معرفی نمایند.

دیگر منابع مناسب برای مطالعه بخش زبان عمومی کنکور دکتری به شرح زیر هستند:

۱- کتاب 504 واژه ضروری

۲- کتاب لغات ضروری تافل

۳- دانلود لغات برگزیده کتاب لغات ضروری تافل

۴- 1100 واژه ضروری

۵- کتاب لغات مرجع زبان عمومی کارشناسی ارشد و دکتری

۶- کتاب زبان عمومی انتشارات کتابخانه فرهنگ: کتاب زبان عمومی دکتر خیرآبادی از منابع اصلی داوطلبان آزمون دکتری است که مطالب آن بر اساس آزمون دکتری سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ تدوین یافته است. این کتاب شامل مباحث گرامر، درک مطلب، دایره لغات و حل تمامی سؤالات آزمون دکتری سراسری است.

۷- کتاب تافل دکتری آزمون های زبان عمومی

۸- کتاب تافل کیت

۹- زبان عمومی دکتری زیر ذره‎بین

سوالات زبان عمومی دکتری

اگر چه کتاب رایگان زبان دکتری سایت پی‌اچ‌دی تست شامل کلیه سوالات زبان دکتری از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۲ است، اما آن دسته از عزیزانی که تمایل دارند نسبت به دریافت دفترچه سؤالات زبان عمومی آزمون دکتری اقدام نمایند، می‌توانند جهت دریافت سؤالات زبان عمومی دکتری ۱۴۰۲ و پیش از آن به صفحات زیر مراجعه نمایند:

دانلود سوالات زبان عمومی دکتری

دفترچه سوالات زبان آزمون دکتری ۱۴۰۲

دفترچه سوالات زبان آزمون دکتری ۱۴۰۱

سوالات زبان آزمون دکتری ۱۴۰۰

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۹

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۸

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۷

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۶

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۵

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۴

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۳

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۲

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۱

سوالات زبان آزمون دکتری ۹۰

منابع آزمون های زبان انگلیسی داخل کشور

علاوه بر این که از زبان عمومی در آزمون کتبی دکتری سؤالاتی مطرح می‌شود و در مصاحبه دکتری نیز ممکن است سؤالاتی به روش‌های مختلف از جمله دیالوگ، پرسش از چکیده مقالات یا پایان‌نامه ارشد، معرفی خود به زبان انگلیسی یا موارد مشابه مطرح شود، داشتن مدرک زبان نیز در مصاحبه دارای امتیاز است. برای کسب اطلاع درخصوص امتیازدهی در مصاحبه دکتری به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

داشتن مدرک آزمون‌های زبان انگلیسی خارج از کشور با توجه به سطح آزمون‌ها و نیز هزینه برای بسیاری از داوطلبان میسر نیست؛ بنابراین کسب نمره در آزمون‌های زبان داخل کشور می‌تواند راه‌حل مناسبی برای بسیاری از داوطلبان باشد.

در صفحات زیر به معرفی آزمون‌های زبان عمومی داخل کشور پرداخته شده و همچنین منابع این آزمون‌های معرفی شده است:

آیا خواندن زبان انگلیسی برای موفقیت در آزمون دکتری لازم است؟

تجربه داوطلبان آزمون دکتری در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که با وجودی که زبان عمومی در کنکور دکتری ضریب 1 دارد، اما می‌تواند شانس قبولی داوطلبان، بخصوص رشته‌هایی که کسب درصد بالا در دروس تخصصی آن‌ها دشوار است، را به شدت بالا ببرد.

چه منابعی برای مطالعه زبان عمومی آزمون دکتری پیشنهاد می‌شود؟

کتاب رایگان زبان عمومی دکتری سایت پی اچ دی تست، منبع مناسبی برای زبان عمومی ازمون دکتری است. علاوه بر آن، منابع دیگری نیز در این مطلب ارائه شده است.

سوالات زبان عمومی کنکور دکترا را از کجا دانلود کنم؟

در کتاب رایگانی که سایت پی اچ دی تست ارائه کرده است، همه سوالات و پاسخ‌های کاملا تشریحی آزمون دکتری سال‌های گذشته در دسترس است.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

14.3K نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
H
اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۳ ۶:۵۶ ق٫ظ

با سلام باتشکر از راهنمایی شما عزیزان

سعید
دی ۲۶, ۱۴۰۲ ۶:۲۷ ب٫ظ

با سلام
حد نصاب قبولی در آزمون ۴۸۰ است؟
و در صورت کسب نمره ۴۸۰ در آزمون ۱۴۰۱ آیا این نمره در سال‌های آینده قابل قبول است؟

صنعان
دی ۲۵, ۱۴۰۲ ۴:۲۶ ب٫ظ

عالی

علی اندرابی
مهر ۱۴, ۱۴۰۲ ۱:۴۵ ب٫ظ

با عرض سلام و خسته نباشید. خواستم ازتون بابت کتاب زبان عمومی دکتری که تهیه کردید و در اختیار دانشجو ها قرار دادید تشکر کنم. تو این مدت دنبال همچین کتابی بودم که از سال ۹۰ تا ۱۴۰۲ رو پوشش بده با توضیحات تکمیلی. واقعا ممنون.خسته نباشید

سمانه موسوی
مهر ۵, ۱۴۰۲ ۹:۵۶ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر . من سطح زبان فرانسه ام B1 و رشته ی خودم فلسفه و سطح زبان انگلیسیم هم متوسطه ، پیشنهاد میدید زبان عمومی دکتری رو اصلا فرانسه انتخاب کنم ؟ و اگر بله منبعی برای مطالعه و تستش هست ( به جز دفترچه سوالات سال‌های گذشته )

محدثه
شهریور ۶, ۱۴۰۲ ۶:۲۹ ب٫ظ

سوالات زبان کنکور دکتری وزارت بهداشت چطوری می تونیم تهیه کنیم؟

احمدی
مرداد ۲۴, ۱۴۰۲ ۸:۲۷ ق٫ظ

با سلام و احترام
ازبین کتاب دکترخیرابادی و کتاب عمومی زیر ذره بین کدام را توصیه می کنید ممنون می شم یکی از دوستان راهنمایی کنند

مهدی
مرداد ۲۵, ۱۴۰۲ ۳:۴۱ ب٫ظ
پاسخ به  احمدی

من زیر ذره بین رو ندیدم اما کتاب خیرآبادی خیلی خوبه

احمدی
مرداد ۲۷, ۱۴۰۲ ۱۲:۲۲ ب٫ظ
پاسخ به  مهدی

سلام
ممنون از راهنمایی شما

ترکان
تیر ۲۸, ۱۴۰۲ ۱۲:۵۵ ب٫ظ

باسلام و عرض خسته نباشید. منبعی که برای زبان کنکور دکتری قرار دادید خیلی برای گرامر خوب هست و نکات مفیدی داره که من استفاده کردم و رتبه یک شدم. از شما جهت راهنمایی ها و مطالبی که قرار میدید کمال تشکر رو دارم.
———
سلام بر شما
خوشحالیم که تونستیم کمک هر چند کوچکی به شما عزیزان بکنیم.
براتون آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

حسین
اسفند ۱۵, ۱۴۰۱ ۱۱:۰۲ ق٫ظ

سلام وقت بخیر، سایت خوبی دارید و به نوعی یک سایت مرجع برای رسیدن به پاسخ ها در حیطه آزمون های تحصیلات تکمیلی است. اگر امکان داره بفرمایید در هر روز چند کلمه انگلیسی از منابعی که معرفی شد، حفظ شود و چند مبحث گرامر در روز؟ مثلا اگر به طور روزانه و مستمر یکسال برای کنکور دکتری مطالعه داشته باشم. باتشکر

مهسا
اسفند ۱۸, ۱۴۰۱ ۴:۳۴ ب٫ظ
پاسخ به  حسین

سلام
بستگی به سطح زبانتون داره. اگه سطح زبانتون متوسطه، روزی یه ساعت وقت بذارید میتونید یه درصد عالی کسب کنید. حتما لغت هم بخونید. همین منابعی که در این صفحه نوشتن برای لغت رو به ترتیب بخونید.

سمانه
دی ۶, ۱۴۰۱ ۱۱:۲۵ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر، جزوه زبان رو چطور میتونم سفارش بدم و خریداری کنم؟ هزینه ش رو هم بفرمایید. تشکر از اینکه رایگان در سایت قرار دادید

مهسا
دی ۲۶, ۱۴۰۱ ۷:۳۸ ب٫ظ
پاسخ به  سمانه

سلام
لینک دانلود کتاب زبان به صورت رایگان در متن همین مقاله هستش. نیازی نیست هزینه ای بپردازید :)

درسا
آذر ۲۶, ۱۴۰۱ ۷:۱۲ ق٫ظ

خیلی ممنونم از پاسخ دهی شما.
پس در ابتدا حزوه ی رایگان شما سپس واژگان ۵٠۴ و کتاب واژگان ضروری تافل مناسبه؟ بعد از اون کدام کتاب ؟
اگر بعد از جزوه ی شما کتاب دکتر خیر ابادی یا تافل رهنما رو بخونم باز هم نیاز هست که واژگان دیگری رو مطالعه کنم؟

درسا
آذر ۲۵, ۱۴۰۱ ۱:۱۱ ب٫ظ

لازم به ذکره که بنده زبان متوسطی دارم و میخوام یکبار برای همیشه این درس رو اصولی برای آرمون ها بخونم خصوصا قسمت گرامر، بین کتاب تافل رهنما و دکتر خیر ابادی نظر شما روی کدو مرجع میباشد؟

درسا
آذر ۲۵, ۱۴۰۱ ۰:۳۰ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر . بنده دانشجوی برق الکترونیک هستم، برای کنکور دکتری ثبت نام کردم و وقت چندانی ندارم یک منبع برای زبان کنکور میخوام، استفاده از کتاب تافل رهنما به همراه کتاب ۵۰۴ مناسبه؟ ممنون میشم یه منبع مناسب بهم معرفی کنید.

مهسا
آذر ۲۶, ۱۴۰۱ ۰:۰۶ ق٫ظ
پاسخ به  درسا

سلام
برای بخش واژگان راستش ۵۰۴ واژه کمه و بهتره کتاب لغات ضروری تافل رو هم بخونید.
درمورد منبع برای گرامر و ریدینگ هم توصیه میکنم اول کتاب رایگان همین سایت رو مطالعه کنید و بعد به سراغ منابع دیگه برید.

مریم
آبان ۲۱, ۱۴۰۱ ۶:۳۷ ق٫ظ

سلام و وقت بخیر
میشه لطفا بگین تو منابعی که معرفی کردین کدومش جامع تره و سایرین روپوشش میده؟ مثلا کتاب رایگانشما یا کتاب خیرابادی پوشش دهنده ۵۰۴ هست؟

مهسا
آبان ۲۷, ۱۴۰۱ ۰:۰۶ ق٫ظ
پاسخ به  مریم

سلام
خیر هیچ کدوم از این دو کتاب پوشش دهنده ۵۰۴ واژه نیست. این کتابها برای گرامر و درک مطلب مناسب هستند و برای واژگان شما باید منبع دیگری بخونید که ۵۰۴ واژه حداقلشه و بهتره لغات تافل هم خونده بشه.

زهره
آبان ۵, ۱۴۰۱ ۹:۴۴ ق٫ظ

سلام ،وقتتون بخیر .من قصد دارم کنکور دکترا روانشناسی شرکت کنم و میخوام فقط لغت بخونم چه کتاب‌هایی بهتر هست برای لغت بخونم و چه جوری سفارش بدم.ممنون

مهسا
آبان ۲۰, ۱۴۰۱ ۵:۱۴ ب٫ظ
پاسخ به  زهره

سلام
به ترتیب این کتابها رو باید بخونید:
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری
کتاب لغات ضروری تافل
۱۱۰۰ واژه ضروری

محسن
شهریور ۲۱, ۱۴۰۱ ۱:۱۱ ق٫ظ

سلام
برای ازمون جامع دکتری دانشگاه ازاد نمره زبانept باید چند باشه.باتشکر

مهسا
شهریور ۲۳, ۱۴۰۱ ۰:۰۴ ق٫ظ
پاسخ به  محسن
محمد
شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ ۱۲:۴۵ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر ممنونم از سایت خیلی خوبتون سوالات تخصصی آزمون دکترا رشته فناوری اطلاعات در هیچکدام از سایت ها موجود نبود آیا شما این سوالات را هم دارید
—-
سلام بر شما
از طریق صفحه زیر میتونید سوالات رو دانلود کنید:
https://phdtest.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-91-92-93/

فاطمه
اردیبهشت ۱۰, ۱۴۰۱ ۹:۴۲ ب٫ظ

سلام می خواستم ازتون خیلی خیلی تشکر کنم. پاییز ۱۴۰۰ تصمیم گرفتم خودم بدون کلاس زبان رو برا کنکور دکتری قوی کنم شانسی با سایت شما اشنا شدم و کتاب زبان رایگان رو دانلود کردم. اول بی اعتماد بودم . کتاب دکتر خیرآبادی رو هم به پیشنهاد داده شده در سایت شما خریدم و هر دو رو چک می کردم و خوندم . الان کتاب رایگان شما برای من موفقیت بزرگی داشت و تونستم زبان رو ۴۲ درص بزنم اونم زبان مشکل کنکور امسال و رتبه دو رقمی خوبی در رشته مشاوره بیارم. ممنون اازتون و با اجازه کتاب رو معرفی می کنم به دوستان. دوستتون دارم پی اچ دی تست.
————-
سلام بر شما
از لطف شما سپاسگزاریم و از این که تونستیم خدمت کوچکی به شما و دیگر داوطلبان بکنیم به خود می‌بالیم.

فهیمه
فروردین ۲۷, ۱۴۰۱ ۸:۰۳ ب٫ظ

آزمون MSRT کجا می تونیم ثبت نام کنیم؟

مهسا
فروردین ۲۸, ۱۴۰۱ ۹:۰۴ ق٫ظ
پاسخ به  فهیمه

سلام
از سایت سازمان امور دانشجویان:
https://portal.saorg.ir/

فهیمه
فروردین ۲۷, ۱۴۰۱ ۵:۲۲ ب٫ظ

سلام در سایت سنجش msrt زده نشده که من ثبت نام کنم آیا تا اردیبهشت فعال میشه که ثبت نام کنم؟

مهسا
فروردین ۲۸, ۱۴۰۱ ۹:۰۸ ق٫ظ
پاسخ به  فهیمه

سلام
این آزمون رو وزارت علوم برگزار میکنه و اطلاعیه ش در سایت سنجش نمیاد.
کلیه اخبار مرتبط با ثبت نام و برگزاری این آزمون در همین سایت، کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرامی ش اطلاع رسانی میشه.

فاطمه فردوسی
فروردین ۲۵, ۱۴۰۱ ۹:۰۴ ب٫ظ

سلام .ببخشید این کتاب رو از کجا تهیه ودانلودنمایم؟

محمد علیزاده
اسفند ۱۳, ۱۴۰۰ ۱۱:۴۲ ب٫ظ

با سلام و احترام.ممنون از لطف شما بابت معرفی منابع و علی الخصوص این کتاب مفید که به صورت رایگان برای عموم قرار دادید.با تشکر

مهدی
دی ۶, ۱۴۰۰ ۱۰:۲۲ ب٫ظ

تست های استعداد تحصیلی فنی مهندسی را لطف میفرمایید.

مهسا
دی ۹, ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ب٫ظ
پاسخ به  مهدی
آنا
آذر ۴, ۱۴۰۰ ۳:۱۴ ب٫ظ

برای کسی که سطح زبانش متوسط هست و با تکنیک های ریدینگ هم آشنایی داره، اگر توی این فرصت باقی مونده سوالهای سالهای پیش گروههای مختلف رو تحلیلی بخونه خوبه؟میتونه ۴۰ تا ۵۰ درصد بزنه؟ یا نه از رو منابع و کتاب و این چیزا بخونه؟

مهسا
آذر ۱۸, ۱۴۰۰ ۱۱:۳۳ ب٫ظ
پاسخ به  آنا

سلام
البته درصد ۴۰-۵۰ توی زبان دکتری جزو درصدهای خیلی خوب محسوب میشه. به هر صورت هیچ چیز نشدنی نیست. اگه به مباحث گرامری مسلط بشید، نکات درک مطلب رو یاد بگیرید و در لغت هم بد نباشید بله شدنیه

اومید
آذر ۱۹, ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

سلام مهسا خانم
کلا برای آزمون دکتری مدیریت ساخت چه دروسی رو باید خوند با ضرایب لطف کنید اطلاع دارید بفرمایید.
ممنونم

فاطمه فردوسی
مهر ۳۰, ۱۴۰۰ ۱۲:۳۰ ب٫ظ

با عرض سلام.احتراما به استحضار میرسانم دارای مدرک ارشد زبان انگلیسی می باشم با رزومه نسبتا غنی ودارای شرایط استعدادهای درخشان من دکترا قبول شدم واز طرف سازمان سنجش برای من پیامی مبنی بر ثبت نام ومصاحله امدمن هم درهفدهم تیرماه ثبت نام کردم ولی سازمان سنجش هیچ پیامی بعد از ان مبنی براینکه کجا مصاحبه بدهم برای من ارسال ننموده است وتاکنون چند بار پیام فرستادم اخه چرا حق خوری کسب وکار بعضی ها شده چرا اگر کسی که همه عمرش را فقط درس وپژوهش بوده حالا باید حتما به التماس بیفتد من خیلی از تفربحات وخوشی های این زندگی گذشته ام تا به این مرحله هم رسیده ام پس چرا بررسی نمی نمی کنید چرا رسیدگی نمی گنید؟من شکایت نزد چه کسی ببرم ؟اخه دیوان عدالت کشوری که یگسال طول می کشد سازمان هیچ دانش اموزی را ضایع نکرده ام سنجش هم از مدیر این سایت خواهش میکنم به این درد دل من گوش دهد ومشکل مرا که فرزند یک ایثارگر وخودم که هیچ وقت حق هیچ دانش اموزی را باطل نکرده ام واین موضوع را سازمان سنجش بازنگری نماید.میدونم الان پیام میدهید موصوع دردست بررسی است به ولله قسم که هرچه گفتم عین حقیقت است ناخدا بین من وشما قضاوت کند

مهسا
آبان ۷, ۱۴۰۰ ۱۰:۵۱ ب٫ظ

سلام
متوجه سوالتون نشدم. مصاحبه های استعداد درخشان اساسا توسط خود دانشگاه صورت میگیره و به سنجش ارتباطی نداره. شما در فراخوان هر دانشگاه ثبت نام میکنید و اگه حائز شرایط باشید دعوت به مصاحبه میشید

پریشاد
شهریور ۲۶, ۱۴۰۰ ۱۲:۳۷ ب٫ظ

سلام.ببخشید،کتاب زبان مدرسان شریف خوبه؟ممنون از راهنماییتون

مهسا
مهر ۱, ۱۴۰۰ ۶:۵۱ ب٫ظ
پاسخ به  پریشاد

سلام
پیشنهاد میکنم اول کتاب رایگان این سایت رو مطالعه کنید. اغلب مطالب رو پوشش میده و همه سوالات سالهای قبل رو هم داره. بعد میتونید سراغ منابع دیگه ازجمله مدرسان برید

لنا
مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ ۱۰:۰۲ ب٫ظ

سلام ، ببخشید سطح زبان دکتری چیه‌؟ ادونس‌، یا آپراینترمدیت؟

مهسا
مرداد ۲۲, ۱۴۰۰ ۳:۲۳ ب٫ظ
پاسخ به  لنا

سلام
نمیشه سطح سوالات زبان آزمون دکتری رو با دوره های ترمیک مقایسه کرد. سطح لغات معمولا خیلی بالاست و لازمه شما کتاب هایی مثل لغات تافل و ۱۱۰۰ واژه رو در کنار ۵۰۴ بخونید تا بتونید درصد خیلی خوبی به دست بیارید.
درمورد گرامر و درک مطلب هم سوالات نسبتا ساده داره و هم متوسط و هم دشوار. بهتره یه نگاهی به سوالات سالهای قبل داشته باشید.

مرتضی سلیمانی
مرداد ۱۷, ۱۴۰۰ ۶:۲۱ ب٫ظ

سلام و عرض ادب .مظالب و فایل های دانلودی بسیار عالی ه .ممنونم

الناز
تیر ۲, ۱۴۰۰ ۰:۱۵ ق٫ظ

سلام وقت بخیر. یک سوال کلی داشتم. من رشته‌م حمل و نقل هست و الان که دفترچه سالهای قبل رو نگاه میکنم سوالی تحت عنوان زبان انگلیسی در دفترچه وجود نداره. پس چطور درصد زبان محاسبه میشه؟

مهسا
تیر ۵, ۱۴۰۰ ۱:۴۰ ق٫ظ
پاسخ به  الناز

سلام
در ازمون دکتری دو تا دفترچه سوال میدن. ۱. تخصصی که فقط شامل سوالات تخصصی رشته تونه. ۲. سوالات عمومی شامل زبان و استعداد تحصیلی.

فاطمه
تیر ۱, ۱۴۰۰ ۳:۲۸ ق٫ظ

سلام.دانشجوی پزشکی هستم.روزانه چهار ساعت لغات ۵۰۴ و ۱۱۰۰ را میخوانم.برای گرامر بهتره چه کتابی را برای آماده سازی خودم در قبولی تخصص مورد نظرم مطالعه کنم؟واینکه روزانه چند ساعت مطالعه زبان و به چه روشی زبان را مطالعه کنم که بازده خوبی داشته باشم و خسته و زده نشم از درس زبان.مدرک زبان ندارم و کلاس زبان نرفتم.اندوخته زبانم در حد مدرسه هست.

مهسا
تیر ۵, ۱۴۰۰ ۱:۴۲ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
خوندن کتاب لغات ضروری تافل هم خالی از لطف نیست. توصیه میکنم در مرحله اول کتاب رایگان این سایت رو مطالعه کنید و تست های سال های قبل رو هم خوب بخونید. بعد میتونید از سایر منابع زبان دکتری استفاده کنید.
هر روزی یک ساعت زبان بخونید در کنار دروس تخصصی تون، هم تنوع میشه و هم خسته نمیشید (بسته به سطح زبان و بازدهی میتونه متغیر باشه)

فاطمه
تیر ۱۳, ۱۴۰۰ ۳:۴۷ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

سلام.کتاب زبان رایگان دانلود نمیشه error میزنه.لطفا کمکم کنید.

فاطمه
تیر ۱, ۱۴۰۰ ۳:۱۶ ق٫ظ

سلام.دانشجوی پزشکی هستم.برای شرکت در آزمون تخصص طب سنتی سوالاتی از استعداد تحصیلی میاد.آیا این کتاب استعداد تحصیلی دارید و برای تمام رشته‌ها یکی هست؟

مهسا
تیر ۵, ۱۴۰۰ ۱:۴۲ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
روال طرح سوالات استعداد تحصیلی یکسانه و شما با کسب مهارت ها و اطلاع از نکات میتونید به انواع سوالات استعداد تحصیلی پاسخ بدید.

فاطمه
شهریور ۵, ۱۴۰۱ ۴:۲۱ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

پیشنهادی ر این مورد دارید چی مطالعه کنیم؟

الناز
خرداد ۱۹, ۱۴۰۰ ۶:۲۲ ب٫ظ

سلام. وقتتون بخیر، من ۲۹ ام مصاحبه سبزوار دارم و سوال اینجاس نحوی مصاحبه چگونس و اونجا از زبان سوال میشه. رشته بنده آب و هواس و اینکه تبریز ک. مصاحبه داشتم دو تا سوال تخصصی پرسیدن. ک. اونم آمادگی نداشتم چون اولین بارمه دکترا. لطفا جواب بدین. ممن و.

مهسا
خرداد ۲۰, ۱۴۰۰ ۹:۴۸ ب٫ظ
پاسخ به  الناز

سلام
هر سال ممکنه روال مصاحبه تغییر کنه. پیشنهاد میکنم صفحه زیر رو ببینید و نکات مختلفی که درخصوص مصاحبه دکتری گفته شده رو مدنظر داشته باشید و براشون اماده باشید:
https://phdtest.ir/1393/10/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-94-95/

سارا
اسفند ۹, ۱۳۹۹ ۶:۲۲ ب٫ظ

با سلام ، آیا کتاب استعداد و زبان عمومی که در سایت گذاشتین بعد از کنکور ۱۴۰۰ مطالبش تغییر میکنه؟ یا فقط سوالات کنکور ۱۴۰۰ بهش اضافه میشه؟ چون اگه مطالب داخلش تغییر پیدا نمیکنه و فقط سوالات کنکور جدید بهش اضافه میشه ، من کل کتاب رو میخوام پرینت بگیرم…اگه قراره کتابها آپدیت بشن که عجله نکنم و منتظر آپدیتش بمونم. اگه آپدیت میشه ، تقریبی چند وقته دیگه آپدیت میشه؟
—-
سلام بر شما
احتمالا محتوای کتاب بدون تغییر خواهد بود و فقط سوالات به آن اضافه خواهند شد.
امیدواریم که این کتاب ها برای شما مفید باشه.
موفق و موید باشید

Mehr banoo
بهمن ۳۰, ۱۳۹۹ ۷:۳۵ ق٫ظ

دسمریزاد عاقبتتون بخیر

Feri
بهمن ۲۵, ۱۳۹۹ ۴:۱۵ ب٫ظ

سلام . بنظر شما برای ازمون ept ، کتاب ۵۰۴ کدام نویسنده رو باید بخونم .

مهسا
بهمن ۲۹, ۱۳۹۹ ۱:۰۰ ق٫ظ
پاسخ به  Feri

سلامت
خیلی تفاوت خاصی نداره. حتی فلش کارت هایی که هست هم خوب هستن.

nima
بهمن ۱۷, ۱۳۹۹ ۱۱:۳۰ ب٫ظ

سلام
خیلی از کار قشنگی که انجام دادین و این کتاب رو رایگان گذاشتین ممنونم.
_____
سلام
همراهی با داوطلبان عزیز آزمون دکتری افتخار ماست.
موفق و موید باشید

محمد صادقی
بهمن ۵, ۱۳۹۹ ۲:۲۶ ب٫ظ

سلام. این کتاب که برای زبان دکترا قرار دادین نسخه کاغذی هم شما چاپ کردین؟ و اینکه اگه نسخه کاغذی هم داره از کجا میتونیم تهیه کنیم؟ خیلی ممنون

مریم
بهمن ۳, ۱۳۹۹ ۱:۵۴ ب٫ظ

سلام ،
این فقط سوالات هستن ، میشه جوابها رو هم بزارید …
—–
سلام بر شما
لطفا کتاب رایگان زبان عمومی را دانلود بفرمایید. داخل کتاب همه سوالات و پاسخ‌های تشریحی درج شده.
موفق و موید باشید.

مریم
دی ۲۲, ۱۳۹۹ ۱۲:۱۶ ب٫ظ

با سلام و خدا قوت
خواستم ازتون سوال کنم که آیا این کتاب برای سوالات عمومی رشته آموزش زبان انگلیسی هم مناسبه؟ چون شنیدم کمی تخصصی تر از رشته های دیگه ست.

مهسا
دی ۲۲, ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

سلام
به عنوان یک کتاب پایه میتونه منبع مفیدی باشه. اما بهتره از منابع دیگه هم در کنارش استفاده کنید.

نوید
دی ۲۰, ۱۳۹۹ ۷:۲۱ ب٫ظ

سلام
من میخوام برای ارشد بخونم
راستش میخوام یکبار برای همیشه زبان رو بخونم که با اون خوندن زبان بتونم هم ارشد هم دکتری هم MSRT رو باهاش بزنم
لطفا بهترین روش ممکن رو بفرمایید

هدیه
دی ۳, ۱۳۹۹ ۸:۲۹ ق٫ظ

سلام میشه بفرمایید برای جواب دادن به تستهایی که شک داریم چکار کنیم ؟؟؟

مهسا
دی ۱۱, ۱۳۹۹ ۹:۱۵ ب٫ظ
پاسخ به  هدیه

سلام
منظورتون به طور کلی هست؟ اگه بین دو تا گزینه شک داریم، معمولا بهتره بزنید. اما اگه بین ۳ یا ۴ تا شک دارید بهتره نزنید.

سمانه
آذر ۲۶, ۱۳۹۹ ۱:۳۶ ب٫ظ

سلام
من از ثبت نام دکتری جا موندم. امکانش هست که باز هم زمان ثبت نام تمدید بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مهسا
آذر ۲۸, ۱۳۹۹ ۱:۲۹ ق٫ظ
پاسخ به  سمانه

سلام
نگران نباشید هنوز فرصت هست. از طریق روشی که در ادامه براتون میذارم میتونید ثبت نام کنید:
https://phdtest.ir/1399/09/%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d9%86%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d8%a7%d8%ae%db%8c%d8%b1-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-1400/

رز
آذر ۱۹, ۱۳۹۹ ۱۰:۳۲ ب٫ظ

سلام
من دارم برای کنکور دکتری ۱۴۰۰ اماده میشم
زبانم خوب نیست زیاد فقط میخواستم به بخش گرامرش جواب بدم ، صرفا برای بخش گرامر به نظرتون چی بخونم که خیلی وقت گیر نباشه و در عین حال بتونم تست های این بخش روبزنم؟
ممنون میشم اگ کسی در این مورد اطلاع داره جواب منو بده

مهسا
آذر ۲۲, ۱۳۹۹ ۳:۱۵ ق٫ظ
پاسخ به  رز

سلام
بخش گرامر از مباحث دشوار بخش زبان هست. توصیه میکنم بیشتر روی درک مطلب متمرکز بشید شاید از اونجا راحت تر بشه نمره گرفت.
اما اگه علاقمندید گرامر بزنید، کتاب رایگان همین سایت رو میتونید بخونید.

محمد
آذر ۱۴, ۱۳۹۹ ۱۱:۰۴ ب٫ظ

سلام لطف میکنید آدرس لینک دانلود کتاب زبان عمومی رو بفرستید.

سلام
لینک دانلود کتاب خدمت شما:
https://phdtest.ir/wp-content/uploads/2019/03/EnglishBooK98.pdf

زینب
دی ۱۸, ۱۳۹۹ ۶:۲۸ ب٫ظ
پاسخ به  محمد

این که اصلا باز نمیشه

مریم
فروردین ۲۵, ۱۴۰۰ ۱۰:۵۸ ب٫ظ
پاسخ به  محمد

سلام
ببخشید این لینک باز نمیشه و خطا میده. لینکی که در همین صفحه هم اومده باز نمیشه.
اگر ممکنه لطفا لینک درست رو بگذارید.

الهه
آذر ۱۴, ۱۳۹۹ ۹:۰۹ ب٫ظ

مهسای عزیز بسیار ممنونم بابت اطلاع رسانی تون
خیال میکردم تایم ثبت نام دکترا تموم شده..میخواستم بمونه برای سال بعد
پیامتون رو که دیدم همین یک ساعت پیش رفتم تو سایت و ثبت نام کردم.
سپاس فراوان

مهسا
آذر ۱۵, ۱۳۹۹ ۰:۰۹ ق٫ظ
پاسخ به  الهه

سلام
خواهش میکنم. سلامت باشید. خوشحالم که موفق به ثبت نام شدید

محمد
آذر ۱۲, ۱۳۹۹ ۶:۱۴ ب٫ظ

سلام خدمت کاربران سایت پی اچ دی تو رو خدا کمک کنید بگید چطوری کتاب زبان دکتری رو دانلود کنم وضعیت مالی خوبی ندارم این کتاب رو بخرم خواهشم میکنم از به ایمیل ارسال کنید

مهسا
آذر ۱۴, ۱۳۹۹ ۱:۵۴ ق٫ظ
پاسخ به  محمد

سلام
روی لینک کلیک کنید دانلود میشه.

zahra
آذر ۳, ۱۳۹۹ ۷:۵۴ ب٫ظ

سلام توی آزمون دکتری میشه به جای زبان انگلیسی، زبان آلمانی امتحان بدیم ؟ رشته مدیریت بازرگانی

مهسا
آذر ۴, ۱۳۹۹ ۷:۰۰ ب٫ظ
پاسخ به  zahra

سلام
خیر متأسفانه چنین امکانی در ازمون دکتری برای همه فراهم نیست و باید انگلیسی امتحان بدید. فقط یه تعداد رشته محدودی سال گذشته این امکانو داشتن.
https://phdtest.ir/1398/07/%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%af-%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%87-%d8%a2%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-99/

شهرزاد
آبان ۲۴, ۱۳۹۹ ۸:۰۵ ب٫ظ

سلام .من سال ۹۶ آزمون ام اس آرتی دادم با امتیاز ۶۰و دفاع کردم اما تسویه نکردم الان دانشگاه ازاد میگه مدرک زبانت مورد تایید نیست لطفا راهنمایی کنید با توجه به تغییر سایت کارنامه امم رو چطور واز کجامی تونم تهیه کنم

مهسا
آبان ۲۵, ۱۳۹۹ ۷:۰۶ ب٫ظ
پاسخ به  شهرزاد

سلام
بهشون پیام بدید و ازشون سوال کنید. در سامانه جدید فقط کارنامه های مرداد ۹۸ به بعد هست

ماری
آبان ۲۳, ۱۳۹۹ ۷:۱۶ ق٫ظ

سلام دوستان میخواستم ببینم برا کنکور دکترا خوندن کتاب های ۵۰۴ واژه و واژگان ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه کافی هست؟ کتاب دیگه ای اگه نیاز هست بخونیم میشه معرفی کنید

مهسا
آبان ۲۵, ۱۳۹۹ ۷:۰۷ ب٫ظ
پاسخ به  ماری

سلام
بله برای بخش واژگان اینها کفایت میکنه و عالیه. اما برای بخش های ریدینگ و گرامر باید از منابع دیگه استفاده کنید که در بالای همین صفحه بهشون اشاره شده

احمدی
مهر ۱۰, ۱۳۹۹ ۴:۰۳ ب٫ظ

با سلام واحترام
راهنما وترجمه ۵۰۴ واژه کدام نویسنده بهتر است؟ ممنون میشم پاسخ بدید

قاصدک
شهریور ۱۷, ۱۳۹۹ ۷:۴۸ ق٫ظ

خخخخخیلی ممنون پی اچ دی تست بابت منابع زبان و پی دی افی که گذاشتین.
خاااااااااهشا اگ جزوه عالی از کتاب آنالیز و شناسایی مواد که از منابع امتحانی مهندسی مواد هستش رو پیدا کردین حتما بزارین حتمااا. من خیلی گشتم اما متاسفانه پیدا نکردم چیز به درد بخوری. کتاب ها هستند اما خیلی سخت و پر حجم هستش. بعد اینکه مدرسان هم جزواتشو داره اما تکی نمیفروشه ، باید کل پکیجشو بخری که خیلی گرونه من برام خریدش مقدور نیست. بازم خخخخیلی ممنون

Z
مرداد ۳, ۱۳۹۹ ۱۰:۲۱ ق٫ظ

باسلام، کتاب های عرضه شده درسایت شما خیلی مفید وخوب هستند، اما برای مطالعه بیشتر و عمیق تر برای کسب درصد بهتر زبان علاوه بر کتاب سایت، شما کتاب مکمل کتاب زبان عمومی دکتری مدرسان یا کتاب دکتری دکتر خیرابادی را توصیه می کنید؟برای تقویت گرامر و درک مطلب چون کتاب های منابع لغت رو به صورت کامل تهیه کرده ام. مشکل من تقویت گرامر هست

مهدی
مرداد ۶, ۱۳۹۹ ۳:۴۹ ب٫ظ
پاسخ به  Z

کتاب خیرآبادی رو من دارم خیلی خوبه

امید
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب٫ظ

سلام برای زبان عمومی ( فرانسه) گروه فلسفه چه منابع کتابی معرفی میکنید ? نمونه سوال های زبان عمومی دکترا فلسفه به زبان فرانسه را از کجا میتوان دانلود یا تهیه کرد ?

مهسا
خرداد ۵, ۱۳۹۹ ۸:۲۵ ب٫ظ
پاسخ به  امید
مسعود
فروردین ۳۱, ۱۳۹۹ ۴:۵۴ ق٫ظ

سلام . احوال شما. من مدرک آیلتس دارم. سوالم این هست که آیا میتونم به جای سوالات زبان عمومی دکترا و پاسخ ندادن به اونها،مدرک آیلتس رو ارائه بدم؟

مهسا
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۹ ۷:۴۱ ب٫ظ
پاسخ به  مسعود

سلام
خیر متأسفانه داشتن این مدرک کفایت نمیکنه. شما میتونید در مصاحبه مدرکتونو ببرید و امتیاز بگیرید. اما برای آزمون کتبی باید به سوالات زبان جواب بدید

مهدی
فروردین ۲, ۱۳۹۹ ۶:۰۷ ب٫ظ

با سلام و خسته نباشید.بنده کتاب استعداد تحصیلی رو تهیه کددم اما متاسفانه مطالب گیج کنندس.ایا از این کتاب مسیح خواه سوال داده میشود یا فقط جنبه آموزشی برای پاسخ دارد..تشکر از شما و ثبرتان در پاسخگویی و راهنمایی

مهسا
فروردین ۳, ۱۳۹۹ ۷:۴۱ ب٫ظ
پاسخ به  مهدی

سلام
این کتاب فقط جنبه آموزشی داره و قرار نیست ازش سوال بیاد. کتاب رایگان سایت پی اچ دی تست رو بررسی کردید؟

محمدجواد
تیر ۱۲, ۱۳۹۹ ۸:۲۹ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

سلام. من لینک این کتاب رو نتونستم در این سایت و صفحه پیدا کنم. میتونید راهنماییم کنید لطفا؟ متشکر.

نگین
اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ ۵:۱۶ ب٫ظ

سلام.
من زبان انگلیس اصلا خوب نیست، قصد داشتم در آزمون دکتری تست این قسمت را نزنم، و کتاب استعداد تحصیلی phdtest را گرفتم و خوندم و بسیار عالی بود. اما با توجه به تعویق آزمون دکتری تصمیم گرفتم‌ تست زبان را بزنم، می شه راهنمایی بفرمایید که آیا الان اگر وقت بزارم و همین کتاب در سایت phdtest یا کتاب زبان عمومی مدرسان شریف را بخونم، کمکم می کند یا نه؟
یا بهتره که وقت نگذارم، چون مطلبی خواندم که تست زبان عمومی به شدت سخت شده است.
یا بهتر است که روی لغات تخصص رشته که می خونم تمرکز کنم و تست آن قسمت را بزنم. آیا کتاب زبان تخصصی مدرسان شریف خوب هست؟
لطفا راهنمایی بفرمایید؟ با تشکر.

مهسا
اسفند ۲۸, ۱۳۹۸ ۷:۴۳ ب٫ظ
پاسخ به  نگین

سلام
کتاب زبان همین سایت خیلی بهتون کمک میکنه. چون نکات مهم گرامری اورده شده. کنارش لغات ۵۰۴ واژه و لغات تافل و ۱۱۰۰ واژه رو بخونید. مطمئنا میتونید چند سوال رو پاسخ بدید

م.ب
اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق٫ظ

همین کتاب رایگانی که برای دانلود گذتشید برای کنکور کافیه؟

مهسا
اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق٫ظ
پاسخ به  م.ب

سلام
به شرطی که کامل بخونید و تسلط پیدا کنید میتونه کافی باشه. البته که همیشه خوندن منابع و سوالات بیشتر میتونه کمک کننده باشه.
در کنار این کتاب، از خوندن کتابهای لغت شامل ۵۰۴ واژه و کتاب لغات تافل هم غافل نشید

داود جاوید
بهمن ۱۰, ۱۳۹۸ ۶:۳۲ ب٫ظ

پاسخنامه سوالات زبان عمومی دکتری رو از کجا گیر بیاریم؟

مهسا
بهمن ۱۰, ۱۳۹۸ ۶:۳۳ ب٫ظ
پاسخ به  داود جاوید

سلام
در همین پیج کتاب رایگان زبان عمومی دکتری هست که شامل پاسخ تشریحی سوالات زبان عمومی دکتری همه سالهاست. میتونید دانلود کنید.

فاطمه
دی ۱۶, ۱۳۹۸ ۹:۳۵ ب٫ظ

سلام، توی دفترچه قسمت زبان خارجه امتحان رو غیر از انگلیسی میتونیم آلمانی، روسی، فرانسه، و عربی انتخاب کنیم
کسی بوده که اینا رو انتخاب کرده باشه؟؟ سوالات سال‌های گذشته رو از کجا میشه گیر آورد؟ اصلا اطلاعاتی ازش در دسترس هست؟؟؟

مهسا
دی ۱۷, ۱۳۹۸ ۶:۳۱ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
سرچ کنید دانلود سوالات دکتری
نمونه سوالات سالهای گذشته در صفحه دانلود سوالات هستش.

نیما
آذر ۲۶, ۱۳۹۸ ۱:۳۱ ب٫ظ

سلام ‌میشه لطفا یه مقایسه از سختی و درصد آزمون کنکور دکتری و msrt بیان بفرمایید. مثلا کسی که کنکور ۵۰ بزنه ام اس آر تی رو چند میتونه بزنه؟

مهسا
آذر ۲۸, ۱۳۹۸ ۴:۵۱ ب٫ظ
پاسخ به  نیما

سلام
درمورد سختی و آسونی یه کم سخته بین اینها مقایسه کردن، چون MSRT بخش شنیداری داره که خیلی از داوطلبا باهاش مشکل دارن و این خودش باعث میشه نمره شون کم بشه. در صورتی که آزمون دکتری بخش شنیداری نداره.
اما مثلا لغتهای آزمون دکتری سخته.
یه تفاوت مهم دیگه هم اینه که در آزمون دکتری وقت برای زبان کمه، اما در msrt این طور نیست که خودش در نمره خیلی مهمه.
اما به طور کلی کسی که بتونه ۵۰ درصد بزنه در کنکور، که درصد خیلی خوبی هست با توجه به زمان و سختی و آسونی سوالات،
قطعا msrt رو ۵۰ به بالا میزنه و ممکنه بتونه به سادگی تا نمره ۷۰ یا بالاتر هم بره.
البته که نکاتی که بالا گفتم رو باید مدنظر داشت.

فاطمه ر.
آبان ۱۷, ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴ ق٫ظ

همین منابعی که گفتید رو برای زبان عمومی دکتری بخونیم کافیه؟

مهسا
آبان ۱۷, ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه ر.

سلام
بله منابعی که گفته شده به شرط این که دقیق خونده بشه برای کسب درصد خوب در آزمون دکتری ۹۹ کفایت میکنه.

مهسا مولایی
مهر ۶, ۱۳۹۸ ۰:۵۵ ق٫ظ

اگر هست از کجا میشه دانلود کرد
تشکر

مهسا مولایی
مهر ۶, ۱۳۹۸ ۰:۵۴ ق٫ظ

یک سوال دیگه که از حضورتون دارم اینه که آیا ما از سال ۹۱ به قبل نمونه سوالات زبان انگلیسی نداریم؟

مهسا
مهر ۲۱, ۱۳۹۸ ۱۰:۵۵ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا مولایی

سلام
خیر نداریم. چون قبل از اون کنکور دکتری به صورت متمرکز و از سوی سازمان سنجش برگزار نمیشده و در واقع کنکوری در کار نبوده و بنابراین سوالاتی هم در دسترس نیست.

مهسا مولایی
مهر ۶, ۱۳۹۸ ۰:۵۱ ق٫ظ

سلام و عرض ادب
تشکر
میشه راهنمایی بفرمایید روزی چند لغت ۵۰۴ و تافل رو باید حفظ کنم تا نتیجه ی مطلوب تری بگیرم؟ آزمون دکتری اسفند برگزار میشه و فرصت چندانی نیست مثلا روزی ۲۰ لغت خوبه؟ راجع به نحوه ی تثبیتش هم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟ استفاده از روش کدینگ خوبه؟

مهسا
مهر ۲۱, ۱۳۹۸ ۱۰:۵۷ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا مولایی

سلام
بله روش کدینگ بسیار خوب هست و میتونه مفید باشه.
طوری بخونید که بعد بتونید بارها و بارها مرور کنید. مرور لغت خیلی مهمه
هر روز یک درس بخونید خیلی خوبه.

علاوه بر این فقط به لغات مشخص هر بخش اکتفا نکنید، لغات متن ها رو هم بخونید.

هانی
شهریور ۲۹, ۱۳۹۸ ۹:۴۵ ب٫ظ

سلام من آزمون msrt مرداد رو ۵۵ شدم و داوطلب دکتری هستم. به نظرتون دوباره برای نمره بهتر تلاش کنم یا همین خوبه؟

مهسا
شهریور ۳۰, ۱۳۹۸ ۷:۱۹ ب٫ظ
پاسخ به  هانی

سلام
این نمره قابل قبول هست تقریبا در همه دانشگاه ها. اما اگه به دنبال قبولی در دانشگاه های خوب هستید، بهتره برای نمره بهتر تلاش کنید. در هر صورت هر چی نمره بیشتر باشه امتیاز بالاتری داره.

هانی
شهریور ۳۰, ۱۳۹۸ ۹:۱۵ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

ممنون از راهنماییتون

مهسا
مهر ۱, ۱۳۹۸ ۹:۴۹ ب٫ظ
پاسخ به  هانی

موفق و پیروز باشید

کشاورزی
مرداد ۳۱, ۱۳۹۸ ۰:۱۹ ق٫ظ

سلام. میتونید یه منبع خوب معرفی کنید که برای زبان کنکور دکتری مناسب باشه و هم آزمون های زبان؟

مهسا
شهریور ۲, ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲ ب٫ظ
پاسخ به  کشاورزی

سلام
توصیه میکنم کتاب رایگان همین سایت رو اول بخونید که از همین پیج قابل دانلوده. گرامر خوبی داره و نکات درک مطلب و همه سوالات کنکور دکتری سالهای قبل رو هم داره.
بعد برید سراغ منابع آزمون های زبان مانند تافل کیت و لانگمن

نوشین اکبریان
شهریور ۲۷, ۱۳۹۸ ۸:۴۰ ق٫ظ
پاسخ به  کشاورزی

فایل کتاب‌های لغتی که اینجا برای دانلود گذاشتن، بخش لغت رو در بر میگیره. برای گرامر هم کتاب Fast grammar کامله و هم کنکور دکتری و هم آزموهای زبان رو پوشش میده

طاها
مرداد ۲۰, ۱۳۹۸ ۱۲:۵۴ ب٫ظ

چرا انقد آزمون زابن ها کم شده؟ مدرک نداشته باشیم امکان قبولی دکتری هست؟

مهسا
مرداد ۲۱, ۱۳۹۸ ۵:۳۴ ب٫ظ
پاسخ به  طاها

سلام
بله قطعا امکانش هست. خیلی ها در مصاحبه بدون نمره زبان، نمره خوبی میگیرند. البته برای دکتری وزارت بهداشت داشتن مدرک زبان اجباریه.

امیر
مرداد ۲۷, ۱۳۹۸ ۹:۱۰ ب٫ظ
پاسخ به  طاها

هیچی شانس ماست! باید بدون مدرک زبان بریم مصاحبه. MSRT که ظرفیتش کمه، دانشگاه تهران رو که دانشگاه ها قبول نمیکنی، مال دانشگاه آزاد هم که به درد سراسری نمیخوره

بنفشه ر
مرداد ۱۷, ۱۳۹۸ ۱۰:۳۲ ق٫ظ

با توجه به این که ضریب زبان در آزمون دکتری ۱ هست، به نظرتون لازمه که بخونیمش یا کلا روی اختصاصی متمرکز شیم؟

مهسا
مرداد ۱۷, ۱۳۹۸ ۱۰:۴۴ ق٫ظ
پاسخ به  بنفشه ر

سلام
کلا حذف درس در آزمون دکتری توصیه نمیشه. اول این که برخی رشته ها خیلی نمیشه تخصصی رو بالا زد و بنابراین رقابت روی دروس عمومی هست.
و یا ممکنه یه سال سوالات تخصصی خیلی سخت باشه و اون موقع هست که دروس عمومی مهم میشن.
علاوه بر این تاثیر ۱۷ درصدی زبان در نمره نهایی تون خیلی هم کم نیست.

داوطلب دکتری
مرداد ۱۱, ۱۳۹۸ ۷:۵۷ ب٫ظ

با سلام و وقت بخیر. سوالی داشتم. برای ترجمه انگلیسی به فارسی کتاب های تخصصی چه مهارت ها و فنونی رو باید بدونیم. کتابی در این زمینه هست یا دوره ای برگزار میشه؟ لطفا راهنمایی کنید. با تشکر.

مهسا
مرداد ۱۵, ۱۳۹۸ ۰:۲۰ ق٫ظ

سلام
بله کتابها و کلاسهایی هست. بهتره گوگل کنید یا در شهری که ساکن هستید پرس و جو کنید.

دانشجو دکترا ریاضی
تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ۴:۰۹ ب٫ظ

ممنون خانم مریم

دانشجو دکترا ریاضی
تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ۴:۰۸ ب٫ظ

خیلی ممنون خانم مهسا

مهسا
تیر ۳۱, ۱۳۹۸ ۹:۳۲ ب٫ظ

موفق و سربلند باشید

دانشجو دکترا ریاضی
تیر ۲۶, ۱۳۹۸ ۹:۰۰ ب٫ظ

سلام یه سوال من می خواستم برای اولین بار ازمون زبان msrt شرکت کنم زانم خیلی قوی نیست الان در حال مطالعه ۵۰۴ واژه ضروری تافل هستم ببخشید میشه راهنماییم کنید که برای گرامر و ریدینگ چه کتابی بخونم بهتره تافل کیت یا فست گرامر یا … باتوجه به وقت کمی که دارم و هیچ اشنایی با این ازمون ندارم. لطفا راهنماییم کنید دوستان

مهسا
تیر ۲۸, ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳ ب٫ظ

سلام
اول کتاب رایگان سایت رو بخونید که ساده توضیح داده. در کنارش ۵۰۴ و تافل رو هم ادامه بدید. اگه وقت داشتید برید سراغ کتابهایی که مولفین ایرانی تالیف کردند. مانند ترجمه تافل کیت. چون برای شما که خیلی قوی نیستید خوندن کتاب اوریجینال سخته.

مریم
تیر ۲۹, ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹ ق٫ظ

من ترجمه کتاب لانگمن را پیشنهاد میکنم. همه قسمتها رو داره هم گرامر هم درک مطلب هم بخش لیسنینگ.

مهسا ایلخانی
مرداد ۴, ۱۳۹۸ ۸:۵۴ ب٫ظ

سلام. این جزوه رایگان پی چی دی تست خوبه. لغت هم همون ۵۰۴ و لغات تافل کمک میکنن. کتاب فست گرامر هم واقعا کتاب قوی هست واسه msrt و میتونه کمکتون کنه. البته بخش مهمی از امتحان دامنه خود لغاته و باید روش وقت گذاشت.

هادی
تیر ۱۱, ۱۳۹۸ ۷:۵۷ ب٫ظ

به نظرتون با زبان ضعیف میشه تا کنکور دکتری اماده شد؟

مهسا
تیر ۱۶, ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸ ب٫ظ
پاسخ به  هادی

سلام
بستگی داره که زبان ضعیف منظورتون چی باشه. اما اگه ضعیف هست خیلی، شرکت در کلاس های زبان دکتری میتونه کمک کنه بهتون. غیر از اون توصیه میکنم کتاب رایگان زبان دکتری سایت پی اچ دی تست رو بخونید. بعد به منابع دیگه مراجعه کنید.
برای لغت هم از ۵۰۴ واژه شروع گنید و بعد لغات ضروری تافل.

hrq mathematics
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ ۹:۱۷ ق٫ظ

سلام ببخشید کتاب زبان عمومی دکترا مدرسان شریف رو برای کسی که از صفر میخواد شروع کنه خوبه یا نه ؟
البته من وقت آزاد کافی دارم. و از الان میخوام شروع کنم. ایا قبلش باید کتاب دیگه ای بخونم ؟یا نه؟

مهسا
خرداد ۳۰, ۱۳۹۸ ۵:۲۹ ب٫ظ
پاسخ به  hrq mathematics

سلام
به نظرم اول کتاب رایگان سایت رو بخونید و بعد هر کتاب دیگه ای که مدنظرتون هست.
از خوندن کتابهای لغت شامل ۵۰۴، تافل هم غافل نشید.

hrq mathematics
خرداد ۳۱, ۱۳۹۸ ۱:۳۷ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

فقط لغت های ۵۰۴ و تافل منظورتون هست؟ یا نه کل کتابش؟

مهسا
تیر ۵, ۱۳۹۸ ۲:۰۴ ق٫ظ
پاسخ به  hrq mathematics

سلام
متوجه منظورتون از “کل کتابش” نشدم.

hrq mathematics
تیر ۶, ۱۳۹۸ ۹:۲۷ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

همون کتاب هایی که ریدینگ و تمرین و اینا داره کتاب اصلیش؟

مهسا
تیر ۸, ۱۳۹۸ ۸:۱۵ ب٫ظ
پاسخ به  hrq mathematics

سلام
کتاب اصلی رو مطالعه بفرمایید بهتر هستش.

هادی
خرداد ۱۶, ۱۳۹۸ ۹:۵۴ ب٫ظ

درود.بابت کتابی که گذاشتید برای دانلود سپاس.

با سلام
از این که رضایت شما جلب شده است خرسندیم.
موفق و پیروز باشید.

کمک می خواهمممممممممم
خرداد ۱۲, ۱۳۹۸ ۹:۴۳ ب٫ظ

دوستان خواهشا راهنماییم کنید
من می خواهم زبان انگلیسی یاد بگیرم و زبانم خیلی خیلی خیلی ضعیفه می خواهم دوباره از صفر شروع کنم به یادگیری پشت کارم خیلی خوبه و مطمئنم می تونم راحت یاد بگیرم ولی الان زبان خیلیییییییییییییییییی ضعیف و میخواهم از صفر شروع کنم چون برای دکتری باید بالاخره مدرک تحویل بدم و زبان هم لازم میشه برای پایان نامه
دوستان من الان نمی دونم از چی منبعی شروع کنم خواهش منبع فیلم آموزشی بهم معرفی کنید که بتونم نگاه کنم اخه تلفظم خیلی ضعیفه حتما باید با فیلم های آموزشی شروع کنم و از صفر شروع کنم
الان نمی دونم از چه فیلم های آموزشی شروع کنم هر چی سرج می زنم خیلی زیاد میاد کل گیج شدم خواهشا راهنماییم کنید
حتی فیلم های که پول باشه هم حاضرهم هزینه کنم ولی هزینه اش هم زیاد نباشه
از صفر هم شروع کنه
یا اگه رایگان باشه بگید از کجا دانلود کنم چی دانلود کنم تو یوتیوب گشتم توی نت گشتم ولی چیزی که بتونم شروع کنم پیدا نکردم
و برای یادگیری لهجه آمریکای باشه بهتره یا نه اخه من شنیدم میگن لهجه امریکای یادبگیری الان نمی دونم گیج هستم، امکان شرکت در کلاس هم برایم فراهم نیست
ممنون میشم کتاب یا فیلم های آموزشی که همراه تلفط باشه و از صفر شروع کرده باشه بهم معرفی کنید ممنون میشم تلفظم خیلی ضعیفه
منتظر نظر و راهنماییی همه دوستان هستم

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۳۹۸ ۶:۳۷ ب٫ظ

سلام
برای کسی که کاملا صفر هست، من توصیه م اینه که اول از کلاس های بیرون استفاده کنه. شروع زبان توسط خودتون و یادگیری ش میتونه خیلی زمان زیادی ازتون بگیره و موجب از دست رفتن زمان شما بشه.
بنابراین توصیه میکنم اول یه کلاس خوب برید و یه کم که راه افتادید اون موقع خودتون هم میتونید بین دوره های موجود در بازار، که دوره های زیاد خوبی هم هست، یکی رو انتخاب کنید.

محمد
خرداد ۱۲, ۱۳۹۸ ۱۱:۵۳ ق٫ظ

ممنون خیلی کمکم کردید. این کتاب زبان دکتری نسخه چاپی هم داره؟اگه هست ممنون میشم قیمت و طرزتهیه شو برام ایمیل کنید سپاس

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۳۹۸ ۱:۱۲ ب٫ظ
پاسخ به  محمد

سلام
این کتاب زبان فقط به صورت پی دی اف ارائه شده. خودتون میتونید ازش پرینت تهیه کنید.

مه گل
خرداد ۹, ۱۳۹۸ ۸:۴۵ ق٫ظ

مسخره است که همچنان سنجش هیچ خبری از تولیمو نمیده! چرا واقعا؟ ام اس ار تی هم که رفت آخر خرداد! چرا این طوری کردن امسال با ما؟

مهسا
خرداد ۱۰, ۱۳۹۸ ۳:۱۱ ب٫ظ
پاسخ به  مه گل

سلام
اتفاق عجیبی افتاده امسال و تا الان خبری از تولیمو نیست. بله متأسفانه MSRT هم آخر خرداد برگزار میشه.
اما نگران نباشید، تجربه داوطلبان سالهای قبل میگه که بدون مدرک زبان هم میشه در بهترین دانشگاه ها قبول شد.

علی
خرداد ۷, ۱۳۹۸ ۳:۲۲ ب٫ظ

سلام. با تشکر که به سوالات پاسخ میدهید. من زبانم زیاد قوی نیست و این نقطه ضعفم در آزمون امسال شد . تخصصی چهل درصد زدم اما چون زبان و استعداد نزدم رتبه ام ۸۵ انسانی شدم. برای سال بعد لطف کنید بگید چه کتاب هایی بخونم،تا زبانم رو تقویت کنم‌. ۵۰۴ واژه رو دارم.کتاب زبان عمومی مدرسان شریف رو هم دارم.به نظرتون خوبه بخونم؟ چه کتاب هایی پیشنهاد میکنید؟

مهسا
خرداد ۸, ۱۳۹۸ ۱:۲۷ ق٫ظ
پاسخ به  علی

سلام
برای زبان عمومی کتابهای ۵۰۴ واژه، لغات تافل، کتاب رایگان همین سایت رو بخونید. بعد میتونید سایر منابعی که در همین صفحه معرفی شده رو هم مطالعه کنید اگه فرصت کردید.
درمورد استعداد تحصیلی هم لطفا از منوی بالای صفحه به پیج استعداد مراجعه بفرمایید. منابع اونجا معرفی شده.

مینا
خرداد ۴, ۱۳۹۸ ۹:۳۴ ب٫ظ

سلام، دوستان کسی هست که در گروه علوم پایه، دفترچه شماره ۲ یعنی استعداد و زبانش، ۸۱۱F ، باشه؟
خواهش میکنم خواهش میکنم خواهش میکنم اگه کسی هست به من اطلاع بده و به عنوان نمونه بگه برای سوال ۱۴۷، در پاسخنامه ای که همراه کارنامه اولیه دادن، کدوم کلمه رو به عنوان گزینه درست علامت زدن براش؟ گزینه رو نمیگما، دقیقا کلمه درستو میگم.
(در کارنامه اولیه قسمت بالا یه کادر هست که اگه کلیک کنین روش، پاسخنامه خودتون رو به همراه کلید نهایی سوالات نشون میده. منطورم اونه.)

من برای اینکه مطمن بشم اشتباه شده یانه فقط تنها راهی که دارم اینه که اینطوری مقایسه کنم.
چون متاسفانه سازمان سنجش ، عقل و شعورشون نرسیده که همه انواع دفترچه هارو بذارن برای دانلود تا هرکس به راحتی مقایسه کنه. فقط ۸۱۱D رو گذاشتن برای دانلود.
تفاوت A,B,C,D,… در اینه که جای گزینه هارو متفاوت چیدن تا امکان تقلب از بغل دستی نباشه.

محمد
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۸ ۵:۱۳ ق٫ظ

سلام آزمون زبان دانشگاه تهران توی شهرستان ها برگزار نمیشه؟چرا انقدر بی عدالتی وجود داره

مهسا
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸ ۸:۴۸ ب٫ظ
پاسخ به  محمد

سلام
خیر متأسفانه این آزمون فقط در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار میشه. بله درسته برای شهرستانی ها شرکت در آزمون های زبان انگلیسی کمی سخت هستش.

هانی
اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸ ۱۱:۱۵ ق٫ظ
پاسخ به  مه

مرسی از پی اچ دی تست که همیشه هوای داوطلبا رو داره.

یعقوبی
شهریور ۲۸, ۱۳۹۹ ۵:۱۳ ب٫ظ
پاسخ به  مه

دکتر این لینکه

امیر حسین علیزاده
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۸ ۱:۵۳ ب٫ظ

سلام من قبل ۹۷ قبولی مشروط زبان گرفتم . ۹۷ ازمون جامع بار اول قبول نشدم دوباره امتحان دادم قبول شدم آیا قبولی زبانم تا جامع هست ؟

مهسا
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۸ ۷:۳۶ ق٫ظ

سلام
شما چون مشروط بوده مدرک زبانتون فقط برای شرکت در امتحان جامع مجاز بودید و حالا لازمه که مدرک زبانی که حدنصاب مدنظر دانشگاه رو داره ارائه بدید. تا جایی که اطلاع دارم تا قبل از دفاع رساله فرصت دارید.

فاطمه
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸ ۱۰:۵۲ ب٫ظ

زمان بندی تولیمو هنوز مشخص نیس؟

مهسا
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸ ۱۱:۲۱ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
خیر متأسفانه هنوز زمان بندی آزمون تولیمو در سال ۹۸ اعلام نشده.
به محض مشخص شدن زمان بندی در همین سایت اطلاع رسانی میشه.

رضا ش
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۸ ۵:۰۹ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

خیلی مسخره است اینطوری!
من تو کنکور دکتری زبانمو صفر زدم
میخواستم مدرک زبان بگیرم برای مصاحبه دکتری که اینم اینطوری شد!

***
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۸ ۶:۲۶ ب٫ظ

سلام. ببخشید منم یک سوال داشتم کتاب لانگمن ترجمه دکتر خیرآبادی، مثالها رو هم ترجمه کردن یا فقط درسنامه ترجمه شده؟ ممنون می شم اگه جواب بدید.

مریم
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸ ۸:۴۵ ق٫ظ
پاسخ به  ***

همه قسمتها رو ترجمه کرده

***
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

ممنونم

راضیه
فروردین ۳۰, ۱۳۹۸ ۵:۳۵ ب٫ظ

msrt چقد اعتبار داره؟ ینی چند سال؟

مهسا
فروردین ۳۰, ۱۳۹۸ ۵:۳۷ ب٫ظ
پاسخ به  راضیه

سلام
مدت زمان اعتبار همه آزمون های زبان انگلیسی دو سال هستش.

رایکا
فروردین ۱۴, ۱۳۹۸ ۵:۱۸ ب٫ظ

الان که مدرک msrt به خیلی مصاحبه ها نمیرسه باید چی کار کنیم؟

مهسا
فروردین ۱۵, ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸ ب٫ظ
پاسخ به  رایکا

سلام
به بعضی از مصاحبه ها ممکنه برسه. به همین علت توصیه میکنم که حتما این آزمون رو شرکت کنید. اگر آزمون تولیمو هم قبلش باشه توصیه میکنم اونم شرکت کنید.

رضا
فروردین ۳۰, ۱۳۹۸ ۵:۳۱ ب٫ظ
پاسخ به  رایکا

بدتر هم شد! بیشتر عقب افتاد!

ریاضی
فروردین ۱۲, ۱۳۹۸ ۸:۰۵ ب٫ظ

ببخشید نمره mhle رو میشه برای وزارت علوم و دانشگاه ازاد داد؟ قبول میکنند؟

مهسا
فروردین ۱۴, ۱۳۹۸ ۵:۱۶ ب٫ظ
پاسخ به  ریاضی

سلام
خیر متأسفانه این مدرک زبان تنها برای دانشگاه های زیر نظر وزارت بهداشت و کنکور این وزارتخونه مورد قبوله و وزارت علوم مدرک آزمون زبان mhle رو نمی پذیره.

مژده
اسفند ۲۶, ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵ ب٫ظ

سلام ببخشید امسالmsrtتو اردیبهشت چرا برگزار نمی شه
زدن آخر خرداد

مهسا
اسفند ۲۷, ۱۳۹۷ ۱۱:۵۰ ب٫ظ
پاسخ به  مژده

سلام
بله متأسفانه برنامه زمان بندی اینطور هستش. توصیه میکنم از طریق سامانه آزمون نسبت به اعتراض اقدام کنید. ممکنه ترتیب اثر بدن و یک نوبت آزمون دیگه در نظر بگیرن.

بنفشه
اسفند ۲۵, ۱۳۹۷ ۷:۵۹ ب٫ظ

نداشتن مدرک زبان خیلی توی مصاحبه اثر منفی میذاره؟

مهسا
اسفند ۲۷, ۱۳۹۷ ۱۲:۵۵ ب٫ظ
پاسخ به  بنفشه

سلام
نه اصلا نگران نباشید. داشتن مدرک زبان در مصاحبه دکتری دارای امتیاز هست. اما نداشتنش معمولا خیلی اثر بدی نداره. فقط در صورتی که سوالات زبان مطرح شد تلاش کنید توانایی تون رو نشون بدید.

شیمی 87
اسفند ۲۴, ۱۳۹۷ ۱۰:۳۴ ق٫ظ

مدرک زبان در مصاحبه دکتری چند امتیاز داره؟

مهسا
اسفند ۲۵, ۱۳۹۷ ۷:۵۰ ق٫ظ
پاسخ به  شیمی 87

سلام
برای اطلاعات از جزئیات نحوه امتیازدهی به مدرک زبان در مصاحبه دکتری و سایر اطلاعات مصاحبه میتونید به صفحه زیر مراجعه کنید:
https://phdtest.ir/1393/10/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-94-95/

مریم
اسفند ۱۳, ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ب٫ظ

سلام، کتاب به عنوان منبع برای MSRT میشه معرفی کنین؟ کتاب های فارسی که کتابفروشی ها به عنوان منبع MSRT معرفی میکنن در حد گرامر و لغت خیلی ابتدایی در سطح سال اول و دوم دبیرستان هست با تایپ درشت که نصف صفحات کتاب سفید هست و قیمت های بالا…
کتاب انگلیسی هم که معرفی میکنن خوندنش وقت گیر و سخته.

مهسا
اسفند ۱۸, ۱۳۹۷ ۷:۰۰ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

سلام
برای اطلاع از منابع آزمون MSRT میتونید به لینک زیر مراجعه کنید:

منابع MSRT

مریم
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴ ق٫ظ
پاسخ به  مریم

میتونین از ترجمه کتابهای کیت لانگمن و بارونز استفاده کنین که هم پیشرفته هستن هم خوندنشون راحته و سریع رشد میکنین

صنم
اسفند ۱۱, ۱۳۹۷ ۳:۱۲ ب٫ظ

سلام من یه سوال دارم این جزوه چینی که دست به دست میشه، واقعا سوالات Msrt از داخل این جزوه میاد؟

مریم
اسفند ۱۴, ۱۳۹۷ ۱:۳۹ ب٫ظ
پاسخ به  صنم

سلام میشه لطفا بگید از کجا میشه پیداش کرد؟

دانشجوی دکترا
اسفند ۱۶, ۱۳۹۷ ۱۰:۳۱ ق٫ظ
پاسخ به  مریم

با سلام
من احتمالا این جزوه رو دارم. اما از چه طریقی به شما برسونم؟

سحرر
اسفند ۸, ۱۳۹۷ ۳:۲۲ ب٫ظ

تست‌های کتاب کیت رو که طبق همون برنامه زمانبندی شده‌ی خودش میزنم از چهل تا ساختار بین بیت و هشت تا سی و دو تا میزنم بخش ریدینگ هم از پنجاه تا بین بیست هشت تا سی و یک میزنم لیسینینگ هم بیشتر از ده تا نمیزنم اصلا نمیدونم با این شرایط میتونم پنجاه ام اس ارتی یا چهارصد و هشتاد و هشت به بالای تولیمو رو بگیرم …

مهسا
اسفند ۹, ۱۳۹۷ ۶:۵۸ ب٫ظ
پاسخ به  سحرر

سلام
به خاطر داشته باشید که شرایط آزمون متفاوته و معمولا عملکرد بهتری دارید در جلسه. نگران نباشید و تلاشتون رو بکنید. امیدوارم نتیجه مطلوبی کسب کنید.

سحرر
اسفند ۵, ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷ ب٫ظ

بچه‌ها خواهش میکنم این سوالمو جواب بدین
کسی میدونه نمره‌ی آزمون تولیمو رو چجوری حساب میکنن؟؟ اون قسمت کارکت رسپانس پرسنتیج توی کارنامه نشوندهنده‌ی تعداد پاسخ‌های صحیحه یا نشوندهنده‌ی درصد پاسخ‌های صحیح نسبت به سوالاتی که پاسخ دادیم؟؟ لطفا جواب بدین

تولیمو دیده
اسفند ۶, ۱۳۹۷ ۸:۱۹ ب٫ظ
پاسخ به  سحرر

من تجربه تلخ شرکت در تولیمو رو داشتم. تولیمو یه آزمون خیلی کهنه شدس و مصیبتهایی داره مثلا اولش باید انشای انگلیسی نوشت که اصلا تاثیری در نمره اصلی نداره. نتایج اون ۲۰ روزه میاد. من شاید یک ماه فکر کردم و جستجو هم کردم که بفهمم نحوه محاسبه فرمول تولیمو چیه و آخرش فهمیدم که این یک رازه و به کسی نمیگن و ادعای طراحانش هم اینه که چون نمره سوالها برابر نیست هر بار یه فرمول استفاده میشه. ببینید واقعا توجیه استرس آوریه چون شما نمیدونید کدوم سوالها نمره بیشتر دارن.
اگر عجله ندارین، ام اس آر تی شرکت کنید. هیچ کدوم از این بدبختیها رو نداره. داوطلبها هم اینو میدونن و برای همینه که نوبتش سریع پر میشه ولی تولیمو تا روز آخر هم ظرفیت داره. تولیمو فقط وقتی شرکت کنید که همزمان ازپونهای دیگه هم شرکت کردین و عجله هم دارین و میخواهین اگه اون یکیها نشد شاید شانسی از تولیمو نمره مرود نظرو بگیرید، وگرنه واقعا توجیه نداره. سنجش باید هر چه زودتر تولیمو رو مثل ام اس آر تی کنه و دست از فرمولهای راز مانند محاسبه نمره و اختلاف نمره سوالها برداره.

تولیمو دیده
اسفند ۶, ۱۳۹۷ ۸:۲۳ ب٫ظ
پاسخ به  تولیمو دیده

اگر هم کسی ادعا کرد نحوه محاسبه فرمول نمره تولیمو رو میدونه، مطمئن باشید از اصل کار خبر نداره یعنی از ساختار اصلی این آزمون که اصولا پخش نمره در اون نامشخصه و عمدا هم اینطوری طراحی شده و فقط یه حدس و گمان‌ بی اساس داره میگه

سحرر
اسفند ۵, ۱۳۹۷ ۲:۰۵ ب٫ظ

سلام دوستان آزمون‌ ‌‌msrt چند ساعت طول میکشه؟؟ زمانبندی و شیوه‌ی ازمونش رو ‌میشه برام توضیح بدین؟؟

مهسا
اسفند ۱۱, ۱۳۹۷ ۶:۳۷ ب٫ظ
پاسخ به  سحرر

سلام
برای کسب اطلاعات در خصوص جزئیات آزمون MSRT لطفا لینک زیر رو ببینید:
MSRT چیست؟

سحرر
بهمن ۳۰, ۱۳۹۷ ۸:۲۴ ب٫ظ

سلام دوستان من آزمون Mart دارم اواسط اسفند، چی بخونم که بتونم پنجاه بیارم؟ سطح زبانم متوسطه، الان دارم کتاب استاد خیرآبادی رو میخونم، نمونه سوالات ازمون msrt رو از کجا میتونم گیر بیارم؟

تولیمو دیده
اسفند ۶, ۱۳۹۷ ۸:۲۸ ب٫ظ
پاسخ به  سحرر

اسفند قبل ام اس آر تی دادم و بعد آزمون سرچ کردم و معلوم شد سوالاتو از تافل حدود سال ۲۰۰۰ داده بودن. پس حدس من اینه نمونه سوالات قدیمی تافل، همون نمونه سوالات ام اس آر تی باشن، ولی فقط یه حدسه و به حد گمان قوی نمی رسه.

سحرر
اسفند ۷, ۱۳۹۷ ۲:۴۹ ب٫ظ
پاسخ به  تولیمو دیده

من تا حالا ‌msrt ندادم ولی تولیمو قبلا شرکت کرده بودم هیچ شناختی ندارم از msrt و به شدت استرس دارم چون عجله دارم. تولیمو رو آدم نمیدونه چندتا سوال درست بزنه نمره‌ی مورد نظرشو میگیره. برای همین من استرس دارم هم تولیمو هم ‌msrt ثبتنام کردم

تولیمو دیده
اسفند ۷, ۱۳۹۷ ۷:۱۹ ب٫ظ
پاسخ به  سحرر

وارد لینک “منابع آزمون زبان MSRT” که در انتهای توضیحات همین صفحه از پی اچ دی تست در بالا قرار داره، بشید. در اونجا توضیح کامل در مورد بخشهای آزمون و زمان پاسخگویی اومده. تا جایی که خودم یاده، قسمت شنیداری رو در آخر آزمون برگزار کردن و افرادی که امیدی به لیسنینگ نداشتن، وقت اون رو هم به دو بخش دیگه اختصاص میدادن.‌ ظاهرا ۳۰ سوال از ساختار یا گرامر میاد، بعدش ۴۰ سوال از ریدینگ، و آخرش ۳۰ تا لیسنینگ یعنی جمعا ۱۰۰ سوال. جمعا حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ دقیقه وقت میدن یعنی بعضی مواقع، آزمون ۱۱۰ و گاهی ۱۲۰ دقیقه ای هستش. مزیت عمده ام اس آر تی، روشن بودن نحوه نمره دهی اونه، چون هر سوال، دقیقا ۱ نمره داره و و نمره همه سوالات با هم یکسانه و مثل تولیمو نیست که اصلا معلوم نباشه سهم نمره یک سوال نسبت به بقیه چیه. ضمنا دوره ای که رفتم یک دفترچه بیشتر نداشت و همه ۱۰۰ سوال در اون بود، یعنی صورت سوالات شنیداری هم در اون بود، ولی پخش صوتی شنیداری در ۳۰ دقیقه آخر آزمون انجام شد. ضمنا نمره منفی نداشت و فکر میکنم هنوز همینطوره. حتما قبل آزمون از متصدیان بپرسید نمره منفی داره یا نه. اگر نمره منفی نداشته باشه، نمره شما دقیقا همون تعداد جوابهای درست شما خواهد بود، مثلا ۵۰ جواب درست بدین، ۵۰ میشید. بین داوطلبها معروف اینه که بخش ساختار از دو بخش دیگه به نسبه احتمال نمره گرفتنش بیشتره. با امید به جلسه برید مثلا امید به… ادامه نظر»

سحرر
اسفند ۸, ۱۳۹۷ ۳:۲۱ ب٫ظ
پاسخ به  تولیمو دیده

تست‌های کتاب کیت رو که طبق همون برنامه زمانبندی شده‌ی خودش میزنم از چهل تا ساختار بین بیت و هشت تا سی و دو تا میزنم بخش ریدینگ هم از پنجاه تا بین بیست هشت تا سی و یک میزنم لیسینینگ هم بیشتر از ده تا نمیزنم اصلا نمیدونم با این شرایط میتونم پنجاه ام اس ارتی یا چهارصد و هشتاد و هشت به بالای تولیمو رو بگیرم یا نه

مریم
بهمن ۱۲, ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱ ب٫ظ

نتایج ایی پی تی چند روز بعد از آزمون اعلام میشه؟

مهسا
بهمن ۲۰, ۱۳۹۷ ۴:۰۱ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

سلام
نتایج آزمون زبان EPT عموما یک هفته بعد از آزمون منتشر میشه.

پیشنهاد
بهمن ۷, ۱۳۹۷ ۹:۰۹ ب٫ظ

سلام دوستان، کسی جزو چینی مطالعه کرده؟ برای آزمون msrt میگن خوبه درسته؟ از کجا شروع کنیم؟ از سال ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۵٫ خیلی حجیم.

زهرا
بهمن ۱, ۱۳۹۷ ۱۱:۲۴ ب٫ظ

سلام من دانشجوی دکتری مدیریت هستم و میخوام زبانم رو قوی کنم تا بتونم خودم مقالات رو به انگلیسی بنویسم بهتره چه دوره ای شرکت کنم؟تافل یا آیلتس ؟
و دوست دارم مکالمه ام هم قوی بشه
لطفا راهنماییم کنید
با تشکر

مهسا
بهمن ۳, ۱۳۹۷ ۸:۴۳ ب٫ظ
پاسخ به  زهرا

سلام
برای نوشتن مقالات به زبان انگلیسی مدرک زبان کمکی بهتون نمیکنه و عموما این مدارک برای ارائه به دانشگاه ها مناسبه. اما منابع منتخبش میتونه کمکتون کنه.
برای نوشتن مقاله شما باید رایتینگتون قوی بشه در عین حال که دایره لغاتتون باید خوب باشه. بنابراین توصیه اولم خوندن کتابهای لغت تافل هست و مهمتر از اون کار کتاب روی رایتینگ یا از طریق کلاس و یا از طریق کتابهای رایتینگ آیلتس.