مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی  پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

افزایش ۳ برابری رشته‌ محل های دکتری در سه سال اخیر

با افزایش ۳ برابری پذیرش دانشجویان تا دکترا در حال حاضر ۶۰ هزار دانشجو در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند.

وزیر علوم از پذیرش ۱۲ هزار عضو هیات علمی جدید در طول ۲ سال خبر داد و افزود: علاوه بر این به منظور توسعه متوازن آموزش عالی رشته محل های دکتری را به ۳ برابر افزایش دادیم. به گونه ای که تعداد این رشته محل ها از ۶۸۰ رشته به ۳ هزار و ۲۴۲ رشته محل افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر کامران دانشجو امروز در مراسم افتتاحیه هفته پژوهش با اشاره به افزایش ۳ برابری نشریات علمی و پژوهشی یادآور شد: به منظور حفظ دستاوردهای تحقیقاتی دانشمندان کشور اقدام به افزایش ۳ برابری نشریات علمی و پژوهشی از ۱۹۲ نشریه به ۶۶۶ مجله نمودیم.

وی یکی از ارکان توسعه آموزش عالی را تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانست و یادآور شد: در این زمینه موفق شدیم تا تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی را به ۹۲ هزار نفر به ۳۰۰ هزار نفر افزایش دهیم. علاوه بر این با افزایش ۳ برابری پذیرش دانشجویان تا دکترا در حال حاضر ۶۰ هزار دانشجو در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

درج نظر