مدرسان شریف پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی کنفرانس رویکردهای نوین در علوم انسانی چهارمین کنفرانس پژوهش های نوین در علوم انسانی کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد در قرن 21 ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت اقتصاد و حسابداری کنفرانس علوم کشاورزی و محیط زیست پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی پژوهش در هنر کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی موسسه ابن یمین کتابخانه فرهنگ

شروع ثبت نام آزمون زبان دانشگاه تهران از ۲۳ خرداد

آزمون زبان انگلیسی دانشگاه تهران با نام اختصاری UTEPT دوازدهم تیرماه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، این آزمون از سوی مرکز آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران به عنوان مجری سیاست ها و آیین نامه های معاونت آموزشی و  تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوده و زیرمجموعه دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی قرار دارد.

آزمون زبان انگلیسی UTEPT دانشگاه تهران در سطح آزمون تافل طراحی شده است و شامل ۱۰۰ سوال چهارگزینه‌ای است. از این تعداد، ۳۰ سوال به گرامر و دستور زبان،‌ ۳۵ سوال به واژه و معنای کلمات و ۳۵ سوال به درک مطلب اختصاص می‌یابد.

ثبت نام در آزمون از روز ۲۳ خردادماه به صورت آنلاین در سامانه ثبت نام آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران انجام می گیرد. آزمون نیز در ۱۲ تیرماه برگزار خواهد شد.

نتایج این آزمون ۲۴ تیرماه اعلام می شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۸)

 1. رها می‌گه:

  سلام
  من UTEP آزمون دانشگاه تهران قبول شدم و اون سالی که من شرکت کردم هزینه ۱۰۰ تومن بود ولی برای مصاحبه دکتری هیچ کدوم از دانشگاهها این مدرک رو قبول نکردند. کلا هم هزینه اش نسبت به بقیه آزمون داخلیها بیشتره و هم اعتبارش کمتره!

 2. آزمون utept می‌گه:

  تقسیم بندی سوالات این آزمون هم همونطور که تو دفترچه هست ترکیب سوالات گرامر ، واژگان و درک مطلب می باشد

 3. jj می‌گه:

  سلام.
  آیا شرط هیئت علمی شدن اینه که رشته ارشد و دکتری مرتبط باشند یا باید هم نام و یکی باشند
  پاسخ دادن

 4. تاریخی می‌گه:

  این ازمون نمره منفی هم داره ؟ چند نمره برای دانشگاهها اعتبار داره

درج نظر