مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

۲ هزار رشته محل دانشگاه آزاد در انتظار تعیین تکلیف وزارت علوم

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:  در حال حاضر ۲ هزار رشته محل دانشگاه  در انتظار بررسی وزارت علوم است.

فرهاد حسین زاده لطفی در گفتگو با خبرگزاری مهر، در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین وضعیت رشته محل های دانشگاه آزاد، گفت: کمیته های ویژه ای در وزارت علوم با هدف بررسی رشته محل های دانشگاه آزاد تشکیل شده است و تا به امروز حدود ۴۰ درصد رشته محل های دانشگاه در جلسات وزارت علوم تعیین تکلیف شده و ۶۰ درصد رشته ها شامل حدودا ۲ هزار رشته محل باقی مانده اند.

وی با اشاره به روند جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد همکاری خوبی با شورای عالی جذب وزارت علوم دارد و در زمان های تعیین شده ثبت نام و جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد انجام می شود. میزان جذب هیات علمی بستگی به همکاری هیات اجرایی جذب استانها دارد که جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد بصورت پیوسته ادامه دارد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد با اشاره به مهلت شورای عالی انقلاب فرهنگی به دانشگاه آزاد تا شهریور سال ۱۳۹۵ برای ارتقاء کیفی هیات علمی و انطباق با استاندارد های آموزش عالی، گفت: رشته محل های دانشگاه نیازمند استاندارد هایی است که شامل استاد و هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت است، ممکن است برخی از رشته محل های دانشگاه آزاد دچار  کمبود هیات علمی باشد از این رو هدف گذاری مدیریت دانشگاه جذب ۵ هزار هیات علمی در هر سال است.

حسین زاده لطفی ادامه داد: با توجه به تجدید نظر های صورت گرفته برای کاهش مدت زمان بررسی صلاحیت افراد متقاضی در هیات اجرایی جذب استانها که مدت زمان بررسی را از ۱ سال به کمتر از ۶ ماه کاهش داده امیدواریم بتوانیم به هدف گذاری جذب هر سال ۵ هزار هیات علمی تمام وقت نزدیک شویم.

وی افزود: این موضوع باعث ارتقاء سطح کیفی رشته محل های دانشگاه آزاد می شود و می توانیم به استانداردهای مورد تاکید وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی دست پیدا کنیم.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۵۹)

 1. صنایع غذایی می‌گه:

  بچه ها اگر قبول شدم همتون مهمون من . خخخ. خسته شدم یک روز امیدوارم یک روز ناامید یک روز مجوز میدن یک روز میگن نمیدیم یک روز میگن نتایج ۴شنبه میاد یک روز میگن ۵شنبه .خدایا کمک.

 2. زبانشناس می‌گه:

  دعای آرامش از زبان باباطاهر:

  خدایا دانشی ده غم نگیرم.
  بده آرامشی ماتم نگیرم.
  خدایا از شهامت بی نصیبم،
  شهامت ده که آرامش بگیرم.
  خدایا این تفاوت بر من آموز.
  که در گمراهی مطلق نمیرم, به امید موفقیت همه همراهان عزیز

 3. علوم سیاسی می‌گه:

  بچه های ایران کجایید?
  تکلیف قبولیای پارسال در واحدهای بدون مجوز چی میشه?
  تهران تا چه رتبه ای قبول میشن ب نظرتون?
  نمره مصاحبه ۶۰ با رتبه ۱۰۰ چند نفر جابجا میکنه رتبه رو?

 4. معماری سیستم های کامپیوتری می‌گه:

  بنده پیر خراباتم که لطفش دایمیست
  ورنه لطف شیخ و زاهد گاه هست و گاه نیست

 5. سلام می‌گه:

  سلام خدمت دکتر های آینده،از ۲۸ نفر ظرفیت پذیرش ۲۲ شدم مصاحبمم متوسط بود یک مقاله علمی پژوهشی هم دارم به نظرتون قبول میشم

 6. دکتری می‌گه:

  ای دل غمدیده حالت به شود دل بد نکن
  وین سر شوریده باز آید به سامان غم مخور

  یا رب دعای خسته دلان مسجاب کن…..
  آنقدر در میزنم تا در به رویم وا کنی……
  یا صاحب الزمان

 7. سیامک حقوق بین الملل می‌گه:

  سلام دوستان
  من رشتم حقوق بین الملل
  معدلم ۱۸/۵۷
  پایان نامه ۲۰
  ۳تا مقاله آی اس آی برام ثبت کردن و ۲ تا تالیف کتاب
  زبانم نتونستم جواب بدم
  به نظرتون چون بدون آزمون بودم انتخاب اولم کرمانشاه میارم؟

 8. مشاور می‌گه:

  سلام دوستان از رشته مشاوره کسی هست؟اطلاعاتی از رتبه های قبولی سال قبل دارید؟به نظرتون با رتبه ۴٨و مصاحبه متوسط امید قبولی هست؟

 9. یازهرا می‌گه:

  سلام دوستان با رتبه ۱۳۸ درحقوق خصوصی که همه رشته محل ها انتخاب شده ان شا الله کجا می توان قبول شد ممنون از لطف شما

 10. هادی حقوق جزا می‌گه:

  سلام به همگی

  معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی همچنین درخصوص تعداد رشته محل ها در استان تهران گفت: در استان تهران تعداد رشته محل های در دوره دکتری ۴۶۷ و کارشناسی ارشد ۱۳۵۵ است.
  دوستان عزیز تعداد رشته هایی که در سایت وزارت علوم آمده و دارای مجوز اعلام شده است در استان تهران ۲۳۴ رشته شهر است در حالی که در خبر بالا تعداد رشته شهرهای دکتری استان تهران ۴۶۷ رشته شهر اعلام شده است بنابراین نتیجه میگیریم که پذیرش در تمکامی رشته شهرهای دفترچه خواهد بود

 11. حقوق عمومی می‌گه:

  من رتبم ۳۰ بود
  مصاحبه ام متوسط به پایین
  به نظرتون قبول میشم؟

 12. خسروی می‌گه:

  سلام
  دوستانی که الان مشغول تحصیل در مقطع دکتری مدیریت هستند، لطفا جواب بدین شهریه چقدره؟ (واحد علوم و تحقیقات یا سایر واحدهای تهران)

 13. زبانشناس می‌گه:

  سلام دوستان خواهش می کنم اگر کسی از میزان شهریه ثابت امسال اطلاع دارد مبلغ آن را اعلام کند، در ضمن ترم اول حداکثر چند واحد ارائه می دهند؟ برای رشته های انسانی. ممنون

 14. مهدی می‌گه:

  بچه های روانشناسی تربیتی یکی بگه پارسال آخرین رتبه قبولی کجا بوده

 15. حقوق جزا می‌گه:

  با سلام خدمت همه دوستان یک سئوال داشتم در اطلاعیه ذکر شده که ۱۹ اعلام نتایج و ۲۱ و ۲۲ روز ثبت نام منتها در سایت بعضی دانشگاهها روز دیگری را برای ثبت نام تعیین کردند آیا روز ثبت نام برای همه دانشگاهها همان ۲۱ و ۲۲ است یا خیر و هر دانشگاه شرایط خاص خودش را دارد ؟؟؟؟

 16. محیط زیست می‌گه:

  سلام من هر روز کامنت های این سایت رو میخونم از طرفی خودم هم استرس دارم و احساس میکنم که دیگه نمیتونم یک سال دیگه تموم این لحظات رو تجربه کنم و از طرفی هم احساس میکنم تموم زندگی انسان به دانشگاه و… نیست و ادم باید خودش رو برا ی روبرو شدن با هر حقیقتی اماده کنه انشاالله همه موفق باشید ما رو هم دعا کنید حالا قبول شدن یه طرف و درس خوندن با شرایط شاغل بودن و مادر بودن و همسر بودن و…. به یه طرف واقعا از ته دل آرزو میکنم همه موفق باشند و من را هم دعا کنید من از خیلی وقته بیخیال شدم

 17. مدیریت آموزشی قبولی ۹۳ می‌گه:

  امیدوارم در پایان هفته اشک شوق از چشمانتون سرازیر بشه.اتفاقی که سال گذشته واسه من افتاد.دو رکعت نماز شکر بجا بیارید

 18. کوثر.مدیریت اموزشی می‌گه:

  اگه یه سری به اخبار همین سایت درمورد رشته های پژوهش محور یزنید ، عمق استرس رو با شمردن ساعت (از ۶۰ شروع کردند) توسط این داوطلبان درک خواهید کرد….
  البته ما هم از سه شنبه فکر کنم این کار رو شروع کنیم …

 19. زینب می‌گه:

  شما رو به امام حسین قسم، تکلیف داوطلبین رو روشن کنید.

 20. کاوه می‌گه:

  اقا واقعا خسته شدیم از بلاتکلیفی هر روز یه مصاحبه جدید و یه اظهار نظر تازه

 21. مهدی می‌گه:

  دوستان به نظرتون دانشگاه تکمیل ظرفیت برای جابجایی میذاره امسال؟

 22. مدیریت آموزشی کرمانشاه می‌گه:

  باسلام .دانشگاه آزاد از یک سو می گوید هیچ رشته محل بدون مجوزی نداریم از طرف دیگه عنوان میکند ۲۰۰۰ رشته محل تعیین تکلیف نشده اند لطفا این بازی با الفاظ را تمام کنید . من حق دارم در رشته ای که تکلیف مجوزش معلوم شده درس بخوانم من نمیخواهم ریسک انتظار تا شهریور ۹۵ را بپذیرم پس حد اقل باید فرصت تغییر اولویت ها در اختیار داوطلبان قرار داده شود.

 23. رضا مالی می‌گه:

  دانشگاه آزاد پارسال می خواست در ۱۴ واحد دانشجوی دکتری مالی پذیرش کند.
  من خبر موثق دارم که در ده واحد از ۱۴ واحد استاد با مدرک دکتری مالی ندارند
  در ۴ واحد دیگر که تقریبأ استاد دارند، کلاسها با بیش از ۷ نفر تشکیل شده است

  کلاس استاندارد دکتری نمی گوییم در حد ایدئال دانشگاه های دولتی ۲ یا۳ و یا۴ تا ۵ نفر باشد ولی یک کلاس دوره دکتری برای داشتن حداقلها باید حدکثر ۷ نفر دانشجو داشته باشد.

 24. پریا می‌گه:

  خب حالا تکلیف چیه؟؟؟؟حالا ما یه رشته محل بدوم مجوز قبول بشیم بریم یا نریم؟؟ شاید اصلا شهریور دیگه هم نتونست مجوز بگیره!!! حالا ما واحد بدون مجوز قبول شدیم چطور میخواییم با امکانات ش پایان نامه دکتری کار کنیم!!! چرا اینقد بی برنامه دارن عمل میکنن…چرا همیشه تاوان اشتباهات رو باید داوطلبین بیگناه پس بدن..هر سال هم ۱۵ درصد افزایش شهریه دارن…

 25. دکتری می‌گه:

  سلام دوستان
  انشاءالله این هفته به یادماندنی میشه واسمون و به آرامش می رسیم.
  یارب دعای خسته دلان مستجاب کن

درج نظر