مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

رقابت بیش از ۲۶۰هزار داوطلب در آزمون دکتری ۹۶

مشاور عالی سازمان سنجش از رقابت حدود ۲۶۱هزار داوطلب آزمون دکتری سال ۹۶ تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد در روز جمعه ۶ اسفند خبر داد.

حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: ثبت نام برای آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۹۶ تمامی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد از روز ۱۶ آذر ۹۵ آغاز شد و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده ۴ دی ماه ۹۵ پایان پذیرفت.

وی افزود: تعداد ۲۶۰ هزار و ۱۱۰ داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۹۶ ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱۰ هزار و ۱۷۹ داوطلب زن و ۱۴۹ هزار و ۹۳۱ داوطلب مرد هستند.

توکلی گفت: از تعداد ۲۶۰ هزار  ۱۱۰ داوطلب، تعداد ۱۴۹ هزار و ۲۶۵ نفر در گروه علوم انسانی، ۲۴ هزار و ۹۹۹ نفر در گروه علوم پایه، ۴۸ هزار و ۷۵۹ نفر در گروه فنی و مهندسی، ۱۴ هزار و ۹۲۹ نفر در گروه کشاروزی و منابع طبیعی، ۱۳ هزار و ۸۵۴ نفر در گروه هنر، ۲ هزار و ۲۳۰ نفر در گروه دامپزشکی و ۶ هزار و ۷۴ نفر در گروه زبان ثبت نام کردند.

وی خاطرنشان کرد: آمار داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵، تعداد ۱۰۱ هزار و ۸۵۷ نفر و این آمار نسبت به سال ۹۴ تعداد ۵۸ هزار و ۴۵۰ نفر و همچنین این آمار نسبت به سال ۹۳ تعداد ۱۹ هزار و ۷۱۹ نفر افزایش نشان می دهد.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: برگه راهنما و پرینت کارت ورود به جلسه از روز سه شنبه ۳ اسفند تا پنجشنبه ۵ اسفند در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و تمامی داوطلبان از جمله داوطلبان شرکت در رشته های دانشگاه آزاد می توانند با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی و اطلاعات شناسنامه ای نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: جزئیات تاریخ دریافت کارت آزمون و محل رفع نقص کارت از روز ۲۵ بهمن ماه ۹۵ بر روی سایت سازمان سنجش و همچنین نشریه پیک سنجش منتشر شده است. برای شرکت در جلسه آزمون، علاوه بر پرینت کارت آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه ضروری است.

وی گفت: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۹۶ در روز جمعه ۶ اسفند ۹۵ در ۷ گروه آموزشی و ۲۴۴ کدرشته امتحانی در یک نوبت و در ۵۴ شهرستان برگزار می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: سئوالات آزمون مطابق با دانش فارغ التحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم با ضریب ۴، آزمون زبان با ضریب یک و استعداد تحصیلی با ضریب یک خواهد بود.

وی گفت: اجرای مرحله اول آزمون به صورت متکمرکز توسط سازمان سنجش صورت می گیرد و تخصیص امتیاز مربوط به سوابق پژوهشی، آموزشی، فناوری و مصاحبه علمی و … توسط دانشگاهها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام می گیرد.

توکلی گفت: پس از برگزاری آزمون کارنامه داوطلب شامل نمرات خام، نمرات تراز شده و سایر موارد در هفته آخر فروردین ماه ۹۶ در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و مجازین به انتخاب رشته می توانند در نیمه اول اردیبهشت ماه ۹۶ انتخاب رشته کنند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

92
افزودن دیدگاه جدید

avatar
محمدرضارضایی پورخرنجانی
محمدرضارضایی پورخرنجانی

باسلام خدمت دوستان و آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان را دارم.
من دانشجوی ترم آخر ارشد مهندسی برق گرایش قدرت هستم و کمی مطالعه کردم.
واقعا دروس مهندسی بسیار سخته.
البته من کاری به فازهای منفی و حرفهایی که دلسرد آدم از تحصیل و غیره مکنه ندارم همیشه گفتم بازم میگم یک انرژی درون من و شما هست به نام خدا بالاترین انرژی …پس توکلت علی الله.یا حق

الهه
الهه

آفرین به سناتور و انگیزه دادنش. وجود چنین آدمایی مایه فخر و مباهاته.ارادت

مريم
مريم

سلام دوستان
خسته نباشيد ميگم به همگى
يه سوال برام پيش اومده و اينكه مگه ميشه وقت عمومى رو هم به تخصصى اختصاص داد؟ يكى از دوستان نوشته بود نميدونم سر جلسه تمركزم رو اختصاصى باشه يا عمومى هم بزنم

دانشجوی دکتری ۹۶ فوتونیک دانشگاه شهید بهشتی
دانشجوی دکتری ۹۶ فوتونیک دانشگاه شهید بهشتی

با سلام به همه دوستان و با آرزوی اینکه در این امتحان پیش رو موفق باشید و به آرزوهای خود برسید.

پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن
پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن

از تمام دوستان بخاطر اظهار لطفشون ممنونم و خدمت عزیزانی هم که احیاناً انرژی متن ها را منفی تشخیص داده اند ارادت دارم.(بعضیهااااااااا… 🙂 ..)
تمام متن ها صرفاً برای شوخی با فضای کنکور و کاستن از استرس بوده، البته با کمی نقد
برای تمامی دوستانی که زحمت کشیده اند و لایق اش هستند صمیمانه آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی، بخصوص زمینة تحصیل دارم.

ملودي
ملودي

بعضيااااااااا هم كه فقط انرزي منفي ان …. هم حال خودشونو كرفتن هم مارو … بي خياااال بجه ها هم تلاش كنيم هم ايمان داشته باشيم هم مدينه فاضله ندونيم دكترا كرفتن رو … تلاش كنيم رو به جلو حركت كنيم ،،، من حتي با همين ٤ ماه مطالعه كلي زندكي كردم و جيز ياد كرفتم از مطالب … براي تك تك شما ارزوي موفقيت دارم در مسير بيش روتون

پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن
پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن

من بودم و ناصر خسرو و فضای شعر و شاعری و… نتیجه این شد: ————————— روزی ز سر عاشق دلچاک خیالی به هوا خاست*** وندر طلب دختر همسایه سر و موی بیاراست بر کثرت تحصیل نظر کرد و چنین گفت***امروزهمه بخت جهان زیر پرِ ماست بر مجلس خواستگاری چو بکنم من نگهم تیز*** میبینم اگر ذره ای اندر ته چایی ست!ر لرزشی آید به تنم به وقت چایی*** لرزیدن دستان که مهارش به یدِ ماست بسیار منی کرد و ز تقدیر نترسید*** بنگر که از این رسمِ جفاپیشه چه برخاست ناگه ز لب دختر همسایه یکی سخت صدایی*** حرفی زِ… ادامه نظر»

somayeh
somayeh

عاااااااالی بووووود خیلیییییی خندیدم اخرش

mechanic
mechanic

پیرمرد ما…الان دیگه سالای اخر دکتری شو میگذرونه….هر سال میاد اینجا به یاد قدیم..

پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن
پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن

و بالاخره: جلسه ای که در خدمت سهراب سپهری بودم و بر این شعر توافق شد: *********** قایقی خواهم ساخت خواهم انداخت به آب. دور خواهم شد از این سایت غریب که در آن هیچ کسی نیست که در لینک ” دکتری تخصصی” نتایج را اعلام کند!!! قایق از تور تهی و دل از آروزی قبولی، همچنان خواهم راند نه به شایعات دل خواهم بست نه به موسسه ی غیرانتفاعی پیرمرد که سر از آب بدر می آرند . . . همچنان خواهم راند همچنان خواهم خواند «دور باید شد، دور. پیرمرد پشمک موی آن شهر، اعصااب نداشت دور باید… ادامه نظر»

الف لام
الف لام

خدا شما رو حفظ کنه پیرمرد!
روحیه دادنت خیلی جالبه، طنز کاملا به جاییه.
واقعا چیزایی رو که دست خود آدم نیست همون بهتر که با چنین آرامشی از کنارش رد شد
آدما شاید به هم رحم نکنن ولی خدا حواسش به همه چی! دقیقا به همه چی هست…

پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن
پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن

دوستان این شعر خاطره انگیز رو یادتونه؟
“پاسخنامه”!!!
صد خانه خالی دسته به دسته
با نظم و ترتیب رو برگه نشسته
هر چارتا خونه سه تاش اشتباه
خونه ی صحیحی در سینه ی آن
گزینه ها را درهم و برهم
طراحی کرده سنجش برا ما
هم ترش و شیرین هم نمره منفی
جرات داری تو بزن تیکِ شانسی
———————————–

پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن
پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن

عذر میخوام که ذکر منبع نشد:
مصطفی رحماندوست و پیرمرد، 2015

somayeh
somayeh

ههههههه وای خدا خیرت بده مردم از خنده

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

درود
آرزوی موفقیت برای همگی دارم.
در پناه خداوند موفق باشید دوستان عزیز

فاطمه
فاطمه

بنظرتون با این سیل روانه شده با سمت ازمون دکترا و بعد بیکاری بعدش باید چکار کرد؟

مهندس مکانیک
مهندس مکانیک

درود
به این اندازه که داوطلب هست که ظرفیت نیست دوست عزیز.

پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن
پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن

این سیل می رود که چنین حکایتی خلق کند: در پسِ تصمیمات( تحمیلات!) رنگارنگ سازمان سنجش،ای کاش حکایت ما حکایت این فیلم نشود! فیلمنامه” هوش کثیف!” نوشته پیرمرد… با نقش آفرینی…”براد وانتی” و “اینجلینا” براد وانتی: بدو بدو…پیاز اعلا…سیب زمینی…هویج…هرکدوم ۳کیلو هزار(قبل از تورم) اینجلینا: آی وانتی وایسااا… وانتی… براد وانتی: چی میخواین خانم؟ اینجلینا: ۳کیلو سیب زمینی لطفا، فقط اجازه بدید سوا کنما براد وانتی: همش اع ع ع لاست! بذار رو ترازو…چندتا دیگه بندازم بشه ۳ کیلو… اینجلینا: ااا آقا این چندتا دونه که انداختی تو پلاستیک که مدرک دکتری ست قاطی شد با سیب زمینیا!!من سیب زمینی… ادامه نظر»

مستانه
مستانه

من مٽل بقيه فقط زبانى نمى گم که على الله!توکل برخدا.بلکه مى گم همه چيز اين دنيا نظم خالقشو داره.و هرکسى که باور به به وجودش و لطفش داشته باشه نگران اينده نمى شه.

mechanic
mechanic

خوبه…کلاس که داره…..خخخ..

شیمی تجزیه
شیمی تجزیه

شیمی تجزیه لطفا جواب بدید

مستانه
مستانه

من تجزيه هستم

...
...

کسی مدیریت نیست؟؟
جالبه فک کنم بچه های مهندسی زبان قوی ترن ولی من استعدادم قوی تره
ولی زبانم خیلی بده

دکتر میشم
دکتر میشم

پیش به سوی رتبه تک رقمی
همه چی ارومه 😀

somayeh
somayeh

همه چی ارومه هوا داغونه

الهه
الهه

دوستان شیمی تجزیه لطفا جواب من بدید از رفرنس هایی مطالعه کردید برای دانشگاه های دولتی متوسط حدود درصد چند باشه کسی تجربه داره؟

پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن
پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن

سلامی گرم جمیع دوستان را به یاد ایامی که برای کنکور دکتری92 به این سایت سر می زدم این شعر سراسر ایراد را تقدیم می کنم به همة داوطلبان عزیز حکایتی بشنوید شعرگونه- بسی بی وزن و بی قافیه- از “رزم استرس و داوطلب ********************** روزی ز سرِ عاشقِ ادراک خیالی به هوا خاست****وندر طلب علم پر و بال بیاراست بر کثرت هوش نظر کرد و چنین گفت****امروز تهران و شریف، فتحش به یدِ ماست در وقت مطالعه چون بکنم من نگهم تیز****می درکم اگر مبحثی اندر ته دریاست گر ز استاد یکی جزوه بچاپند(چاپ کنند)!****چاپیدن آن جزوه عیان در… ادامه نظر»

M.E.H.D.l
M.E.H.D.l

دمت گرم پیرمرد…
عالی بود

somayeh
somayeh

خدایی اسمت تکه

الهه
الهه

۴ ماهه مطالعه میکنم البته چون صبح ها سرکارم فقط عصرها ولی هفته اخر کلا حوصلم نمیشه بخونم خسته شدم چه کنم .

somayeh
somayeh

بشین بخون

ملودي
ملودي

منم دقيقا همينطورم

الهه
الهه

سلام دوستان کسی شیمی تجزیه هست؟ منابع رو از چی خوندید؟ هم عمومی و هم تخصصی .یه دانشگاه دولتی متوسط حدودی چه درصد هایی قبول میشیم؟

پرواز
پرواز

سلام خسته نباشید.
من کارشناسی ریاضی و کارشناسی ارشد عمران دارم. و قصد شرکت در آزمون سراسری برای دوره کارشناسی عمران دارم. آیا در حین تحصیل امکان شرکت در آزمون دوره روزانه دکترا رو دارم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

آرزو
آرزو

کارشناسیتون یامنور باشه میتونید البته هماهنگ کردن امتحانات پایانترم با هم بسیار دشواره

...!!!!
...!!!!

تحصیل همزمان دردومقطع تحصیلی ممنوع می باشد.

محسن
محسن

سلام لطفا دوستان دعاهایی بکنن که امکان استجابتش هم ممکن باشد ” انشاالله همه قبول بشن ” یه کمی محاله

somayeh
somayeh

منظور کسایی هستن که با جان و دل تلاش کردن نه کسایی که ب امید رزومه کنکورو بوسیدن گذاشتن کنار

رسول
رسول

این دوستی که پرسیدن زبان مهمتره یا استعداد، من میگم استعداد. چون اکثرا زبان رو بهتر از استعداد جواب میدن. به همین خاطر یک جواب صحیح در استعداد تاثیر بیشتری نسبت به یک پاسخ صحیح در زبان داره. بعضی ها فکر میکنن چون هر دو ضریب یک دارند پس برابرند، اما در عمل اینطور نیست. یعنی 40 درصد زبان با 40 درصد استعداد برابری نمیکنه. چون افرادی که زبان رو بهتر از استعداد جواب میدن بیشترن، به همین خاطر ممکنه 40 درصد زبان برابری کنه با 45 درصد استعداد. دیگه بستگی به اون سال داره.

سایکالوژیست
سایکالوژیست

دوست من ضریب مهمه؛ مثل اینه که بگی چون همه یه کیلو موز گرفتن زیادن و کسانی که یک کیلو پرتغال گرفتن چون کمترن برنده ان، نه داداش یه پرتغال بگیری چه موز در نهایت ضرب در یک میشه و فرقی نداره، تنها در شرایطی فرق میکنه که یه نفری یکی از این دو درس بیشتر زده باشه و در شرایط یکسان به سراغ سایر فاکتورها میرن مثل معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد و نوع دانشگاه رتبه ها چندتا جابجا میشه، اینجانب رشتم روانشناسیه و این مباحث روانسنجی و ازمون سازی و ضریب تمیز و ضریب دشواری و… رو سالهاست… ادامه نظر»

رسول
رسول

جناب سایکولوژیست، اشتباه نکن. من اینو از خودم نمیگم. اینو استاد مسیح خواه میگه. چون رسیدن به درصدهای بالا در زبان راحت تر از رسیدن به درصدهای بالا در استعداد تحصیلی هستش، به همین دلیل هر کسی که بتونه درصد بالاتری در استعداد تحصیلی بزنه، رتبه اش بالاتر میره نسبت به کسی که همون درصد رو توی زبان زده. اگر خواستی برو توضیحات مفصل تر استاد مسیح خواه رو بخون. در مورد تاثیر معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد هم چیزی در دفترچه ذکر نشده و طبق نظر سایر دوستان، معدل ها تاثیری ندارند. یا حق.

سنجش
سنجش

دوست سایکولوژیست و بعدی
اولا بنده رشتم سنجشه و دقیقا مرتبط دوما به رشته ربطی نداره
تو این ازمون اصلا مهم نیست کدومو بیشتر بزنی مهم اینه ک بزنی یعنی تخصصی درصدش ضربدر 4 میشه زبان درصدش ضرب یک و ستعدادم ضرب یک بعد مجموع درصدا تقسیم بر شیش میشه از میانگین این درصدا نمره تراز و رتبه میاد بنابراین فرقی نداره کدومو چند میزنی( هر چند کاری کوتاه فکرانه و ضعف سنجشو نشوون میده چون هر درسی جدا باید تراز سازی بشه و بعد ضریب داده بشه)
موفق باشید

لاله
لاله

این که دوستان نیگن تراز و معدل این چیا.نوع دانشگاهم فرق داره یا نه دولتی یا آزاد بودنش

مهسا
مهسا

سلام
معدل اگر تأثیر داشته باشه (که هنوز مشخص نیست، چون توی دفترچه چیزی در این باره گفته نشده)، ضریبی در معدل ها ممکنه اعمال بشه که بستگی به سطح دانشگاه ها داره. مثلا دانشگاه های خوب تهران ضریب بالاتری دارند.

رویا
رویا

نکنه جاده های جنوب باز نشه و امتحان لغو بشه.

لاله
لاله

نه بابا من جنوبم اوضاع خوبه خیالت راحت

somayeh
somayeh

منم بوشهرم …هوا عالی …دریا عالی…

مهدی معماری
مهدی معماری

از بچه های معماری کسی اینجا هست؟

ریحان
ریحان

دوستان کسی میدونه اگه تهران قبول بشیم میشه کار پاره وقت گیر اورد که بشه هم درس خوتد وهم خرج خودمون رو دربیاریم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه چون من نتونم کارکنم نمیتونم امید به تحصیل داشته باشم

somayeh
somayeh

معلومه که کار پاره وقت هست ,نگران نباش

مریم
مریم

خوش به حال اونایی که با تسلط کامل امتحان میدن من که انگیزه مو از دست دادم و فقط میخوام این یک هفته م بگذره.

somayeh
somayeh

اینقد فاز منفی نده ب خودت .تکیه کن به داشته هات و استرس نده ب خودت

علی
علی

سلام
من داوطلب مکانیک جامداتم
معمولا اگه 30 دقیقه وقت برای زبان بذارم بین 60 تا 70 درصد حداقل میزنم ولی توی 60 دقیقه استعداد رو بین 35 تا 45 بهتر نمی تونم…
نگاه که می کردم گاها با زبان صفر ولی 60 تا 70 درصد استعداد رتبه ها تک رقمی شدن
ازونجا که تنها مشکل من تو استعداد وقته آیا بهتره درصد استعداد رو بالا بیارم یا همون زبان رو بزنم کدوم تاثیرش بیشتره شصت درصد زبان یا بیست درصد استعداد بیشتر؟

somayeh
somayeh

زبان رو کار کن .به هر حال زبان اشراف داری و اگه رو همین متمرکز شی بهتره ,جفتش ضریب ۱داره ,ی کدومش رو خوب بزنی حله

علی
علی

من لیسانسمو شریف بودم و ارشد امیرکبیرم تو ارشد زبان رو 87 زدم ولی دوستان با زبان سفید ولی دوتا تست تخصصی بیشتر شریف قبول شدن دوباره و من هم اگر نیم ساعت وقت زبان رو روی تخصصی میذاشتم شریف میاوردم
دلم نمی خواد دوباره همین اتفاق بیفته که از زدن زبان ضرر کنم

somayeh
somayeh

شما میگی زبان بخونی با استعداد خب قاعدتا هر کدوم قوی تری رو کار کنی به نفعته (من اینو گفتم )
اما الان میگی زبان یا تخصصی !
خب مسلما تخصصی بزنی بهتره ضریب ۴ داره ,این که بحثش جداس

جواد
جواد

با این اوصاف زبان بهتره.اگه هر دو رو تو یه رنج میزدید باید بررسی میشد ولی وقتی زبانو اینقدر خوب میزنید رو همون زبان بیشتر وقت بذارید

سامان
سامان

حتی دانشگاه آزاد هم رتبه تاثیر داره–یعنی بین 20 تا 22 درصد مجاز و بین 15 تا 16 درصد به مصاحبه دعوت می شوند و بین 7 تا 9 درصدکل پذیرفته شدگان در همه دانشگاهها و همچنین دانشگاه آزاد قبول می شوند.یعنی از مجموع 26 هزار نفربا فرض شرکت 245 هزار داوطلب .چیزی حدود 19 هزار نفرذ در همه دانشگاههای دولتی و آزاد پذیرش نهایی می شوند.

سامان
سامان

در آزمون امسال رتبه تاثیر داره واعلام میشه -تراز علمی هم جمع نمرات و رتبه است-رتبه های تک رقمی همه دانشگاه تهران و شریفند.حتی شبانه و پردیس دانشگاه تهران و شریف

هادی
هادی

چه عجیب

گیسو
گیسو

من از استرس و نگرانی دارم سکته میکنم ان شالله همه قبول شن

ساجده
ساجده

استرس چی؟

گیسو
گیسو

اخه من با ادغام منابع درسیم عوض شد وقت کم داشتم با کلی منابع جدید نگرانم باید امسال قبول شم

somayeh
somayeh

نگرانی به دلت راه نده . به امید خدا قبولی

ساجده
ساجده

ایشالله که قبولی ولی دکترا همه چیز نیست. فقط بخشی از زندگیه

میرزا
میرزا

🙂
همه که نمیشه قبول بشن

somayeh
somayeh

همه کسایی که خوندن

سیما
سیما

من خیلی خسته شدم. امیدوارم این یک هفته هم تموم بشه. امیدوارم دانشگاههای سراسری فارغ از آشنا بازی در مصاحبه، عمل کنند. و امیدوارم هر کسی که تلاش کرده قبول بشه.سه ساله همش به مصاحبه دعوت میشم ولی متاسفانه با وجود سه تا مقاله ای اس ای، قبول نمیشم. امسال قبول نشم دیگه مهم نیست

somayeh
somayeh

شما مدرک زبان هم داری سیما جان ؟
ایشالله قبول بشی

ساجده
ساجده

اره منم حقم خوردن سال 94. ولی خدا شاهده برام مهم نیست. چون خودمو به خدا سپردم. خیلی تلاش کردم ولی اخرش میگم خدایا به امید خودت هرچی خودت بخای

hadihadi
hadihadi

تا بوده همین بوده.

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

اندک اندک، جمع مستان می رسند…. . . و تا چشم بهم می زنی چون ابر های زمستانی که دل در گروه بهار زود رس داده اند 6 اسفند ، معیادگاه عاشقان علم و فهم و انسانیت، فرا می رسد و تو فارغ از انکه بیندیشی غروب 6 اسفند نگاهش چه رنگیست!!!! باز دل به آفتاب صبح امید 7 اسفند می دوزی چرا که تو؛ تویی که وجودت از خدایی که در این نزدیکیست، اعتماد و اعتقاد داری و میدانی که هر چه را او در خیر و صلاح تو باشد رقم می زد به شرطی که تو به حکمتش… ادامه نظر»

مریم
مریم

خوب نخوندمممم

somayeh
somayeh

عجب متنی ….
سناتور متن قبلیت هم کلی انرژی بهم داد و وقتی میخونمش فورا میرم سراغ کتابام تا دو سه ساعت بکوب میخونم
ممنونم ازت که با متنای زیبات بهمون انرژی و انگیزه میدی .

hadihadi
hadihadi

اگر خونده باشی توکل بر خدا کن… زندگی همش کنکور نیست…. هر چند باید خودم زود می جنبیدم….

,
,

خیلی خوب

دکتر میشم
دکتر میشم

عالییییییییییی
به امید موفقیت برای همه

hadihadi
hadihadi

با سلام علوم سیاسی
بنده نیز علوم سیاسی هستم
ظرایط چطور ارزیابی میکنی در کل؟
من درصد های خوبی میزنم هرسال ولی رتبه پایین دارم…
کارشناسی پیام نور خوندم. ارشد روزانه… میخوام برا تهران بخونم…
مقداری صحبت کن وضعیت را چطور پیش بینی می کنید؟

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

درود بر هادی عزیز. من؟ حقیقا من سال اولی هست که داوطلب آزمون دکتری هستم و از این سو با توجه به اینکه الان هم ترم آخر کارشناسی ارشد هستم و شاغل هستم ؛ اگرچه سخت ولی خب مطالعه هم داشتم و به خداتوکل کردم ببینم او چه چیزی رو برام مفید میدونه! رتبه یک؟ بدم نمیاد اما 20 رو بیشتر دوست دارم! ولی کلا با توجه به شرایط زندگیم که هم دانشجوی ارشد هستم و هم شاغل؛ فرصت مطالعه عمیق رو نداشتم اما خب، دست و پا بسته هم نیستم! //////// اما شما سال اولتون هست یا که نه!… ادامه نظر»

ریحان
ریحان

سلام
اقای سناتور اگر در سوالی بین دوگزینه شک مطمئن داشتیم هم پاسخ نزنیم؟

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

سلام دوست عزیز.

وقتی یه تست صحیح یا اشتباه رتبه یک فرد رو بین 20 تا 120 کرسی جا به جا میکنه؛
به نظرتون به ریسکش میرزه؟

ریحان
ریحان

واقعا؟ممنون از راهنمایی
یعنی هرسوال رو صددرصد مطمین باشیم بزنیم

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

خواهش میکنم. دقیقا هر سئوالی رو که کاملا مطمئن هستید؛ پاسخ بدید! _____________ ببینید آزمون امسال باز هم به نوبه خویش متفاوت ترین آزمون دکتری سنوات گذشته هست و هیچ کسی هیچ پارامتر مشخصی ازش نداره چون اولین سالی که هست که با سهم 50%درصدی آزمون داریم پا به عرصه امتحان میذاریم! چند نکته رو مد نظرتون قرار بدید: 1_بیش از نیمی از داوطلبین دکترا امسال (سیاهی لشکر) هستن؛ پس یادتون باشه شما با همه رقابت نمی کنید بلکه با عده محدودی که فرصت مطالعه داشتن در گرایشخودتون دست به رقابت می زنید! 2-شما آزمون دکترا رو امتحان می دید… ادامه نظر»

hadihadi
hadihadi

حسابی مشخصه خوندی ها!!!!!!!!!
بنده تخصصی 40 درصد میزنم و این یعنی رتبه یک… یعنی بالاترین درصدی که در کنکور دکترار شته علوم سیاسی هست….

فروزش
فروزش

خيلي عالي بود ممنونم از اين انتقال حس خوبت

نگار
نگار

یعنی در کارنامه رتبه اعلام نمیکنن؟

ساجده
ساجده

احتمالا مثل پارسال فقط تراز بگن

somayeh
somayeh

زده نمره خام و تراز !
نزده که فقط تراز

hadihadi
hadihadi

رتبه هر ساله اعلام میکنن.. ولی مهم تراز هست که به شرایطی از جمله نمره کنکور و نوع دانشگاه و معدل و … بستگی دارد

ریحان
ریحان

سلام
تراز یعنی همون نمرات و ضرایب و معدل ها؟ چرا رتبه مهم نبست فقط تراز مهمه؟ کجا این رو گفتن واعلام کردن؟

ساجده
ساجده

باشه. خیلی ممنون

شیمی فیزیک
شیمی فیزیک

واااااااا