مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

ثبت‎نام بیش از ۲۲هزار نفر در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ تا صبح امروز

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا امروز بیش از ۲۲ هزار نفر در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ ثبت نام کرده‎اند.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت‌ و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: بر اساس‌ برنامه زمانی‌ پیش‌بینی شده اطلاعیه دوم سازمان سنجش و آموزش کشور‌ درباره‌ ظرفیت‌های جدید و یا تکمیل‌ ظرفیت برخی کد‌رشته محل‌های تحصیلی جدید آزمون ورودی دوره‌ دکتری‌ نیمه‌ متمرکز‌ سال ۹۶ از دوشنبه‌ ۱۷ مهر ماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: همه داو‌طلبانی که در جلسه آزمون دوره دکترای نیمه متمرکز‌ سال ۹۶ حاضر بودند، می توانند در صورت علاقه مندی و وجود رشته‌های تحصیلی مربوط‌ به رشته امتحانی‌ در ردیف‌ رشته محل‌های جدید با توجه به مفاد اطلاعیه‌ مورخ ۱۲ مهر ماه ۹۶ که بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار گرفته نسبت به انتخاب  در ردیف‌ رشته انتخابی خود اقدام کنند.

توکلی یادآور شد: تا ساعت هشت صبح امروز ۲۲هزار و ۲۰۰ نفر در دوره دکتری نیمه متمرکز‌ و در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کرده‌اند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

13
افزودن دیدگاه جدید

avatar
فتانه
فتانه

سلام
زمان مصاحبه ها کی است؟
دانشگاه هایی که آزمون کتبی هم همراه با مصاحبه داشتند در این مرحله نیز آزمون کتبی دارند؟
ممنون میشم مرا راهنمایی فرمایید

تابش
تابش

دوستان مشکل از پذیرقته شدگان نیست که تلاش می کنند جای بهتری قبول شوند و حق هم دارند. مشکل از نظام آموزشی . البته در این بین کسانی که به هر دلیلی نتوانسته اند قبول شوند، با بی عدالتی مواجه هستند چون فلسفه تکمیل ظرفیت دادن شانس مجدد به قبول نشده هاست و پرکردن جاهای خالی اما با این برنامه سازمان سنجش هم صندلی های دانشگاهها خالی می شود که در تناقض با هدف اولیه است هم کسانی که امیدوار به ورود به دانشگاه هستند و به دلیل قبلا موفق نشده اند> سرخورده از این وضعیت خواهند بود. ای کاش… ادامه نظر»

رضا
رضا

اینهایی که میگن کسانی که روزانه قبول شده اند حق شرکت در تکمیل رو ندارند با چه منطقی حرف می زنند شاید یکی روزانه شهرستان قبول شده می خواد بیاد شبانه یا پردیس تهران و یا شاید روزانه تهران هم قبول بشه یعنی شما می گویید رتبه های ضعیف جای بهتری قبول بشوند؟!!

پاسخ منطقی
پاسخ منطقی

احسنت به پاسخ منطقی شما.

Reza
Reza

اصلا هم منطقی نیست..کسی که فقط به یک دانشگاه خاص فکر میکرده همون یه دانشگاه رو میرفت مصاحبه چرا دانشگاه های دیگه رو انتخاب کرده که جای بقیه رو اشغال کنه..اگه سنجش امسال اینکارو نمیکرد همینایی که دم از منطق میزنن با خشنودی و رًایت کامل به همون دانشگاه دوم یا سومشون فکر میکردند و ادامه تحصیل میدادند..

-------
-------

سلام دوستان آیا کسی که روزانه قبول شده و ثبتنام کرده و کلاس هم رفته، باز تو تکمیل ظرفیت میتونه شرکت کنه؟؟؟

خب آخه اگه قبول بشه چی میشه وضعیتش؟ جاش خب خالی میشه تو دانشگاه قبلی

این منطقی به نظر نمیاد!!!!

یعنی مشکلی پیدا نمیکنه؟؟

اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه لطفا

حمیدرضا
حمیدرضا

سلام دوست عزیز…
اصلا کسی که روزانه قبول شده باشه، چه ثبت نام بکنه و چه نکنه، تا یکسال از کنکور دادن هم محرومه…چه برسه به شرکت در تکمیل ظرفیت!!!

منصف
منصف

بله می تونید شرکت کنید. این تصمیم خیلی منصفانه است اگه منطقی بهش نگاه کنید.

لادن
لادن

کجاش منصفانه س…این واسه شماست که خیالتون از یه جای دیگه م راحته با اعتماد به نفس اینجام میاید مصاحبه میدید..الان یه دانشگاه دیگه رو اون دانشجو حساب کرده بودجه شو گرفته و به استاد به ازای اون دانشجو کلاس داده حالا اون دانشجو یه جای دیگه قبول شه تکلیف دانشگاه قبلی چی میشه تکلیف مایی که دوبار شانس ازمون گرفته چی میشه..اصلا منصفانه نیست

___*سناتور*___"علوم سیاسی"
___*سناتور*___"علوم سیاسی"

خانم لادن حرفتون کاملا متین و منطقی هست! . این کار نه تنها منصفانه نیست بلکه اوج بی عدالتیه! . الان یک عده از دوستان که روزانه قبول شدن و الان هم قادر به شرکت در تکمیل ظرفیت هستن، از نظرات ما آزرده خاطر میشن! . خب خیلی های که الان با اختلاف ۱ نفر روزانه قبول نشدن به خاطر پذیرش خیلی از شما عزیزانی بوده که به عنوان اخرین فرد پذیرفته شده در رشته ایکس در دانشگاه ایکس پذیرفته شدید! حالا با اینکه اون ظرفیت آخرین فرد رو پر کردید (که حقتون هم بوده) الان دارید باز در تکمیل… ادامه نظر»

دکترای دانشگاه تهران۹۵
دکترای دانشگاه تهران۹۵

دوستان محترم اصلا ناراحت نباشید..من از اساتید اینجا شنیدم که هیچ استادی قرار نیست دانشجوی پذیرفته شده ای رو برداره…در واقع این کار اصلا عملی نیست..‌و همه اساتید بیشتر تمرکزشون رو دانشجوهاییه که پذیرش قطعی از دانشگاه دیگه ای رو ندارن..

Sk
Sk

بزرگوار حرف شما درست. اما میخوام از یک زاویه دیگه به قضیه نگاه کنید؛ مثلا دانشگا ‘الف’ انتخاب اول من بود، اما آنجا قبول نشدم و اولىیت دومم که دانشگاه ‘ب’ بود پذیرفته شدم. حال در تکمیل ظرفیت مشاهده میکنم دانشگاه ‘الف’ ظرفیت خالی دارد! حال این انصاف است کسی که مجموع رتبه و نمره مصاحبش از من پایینتر بوده (و چیزی قبول نشده) الان از من جلوتر بزنه و دانشگاهی که من میخواستم اما قبول نشدم را قبول بشه؟ این انصاف که مثلا رتبه ١۴ نتوانسته دانشگاه تهران قبول شه و دانشگاه دیگری در شهر تهران، حال کسی با… ادامه نظر»

رسول-کامپیوتر
رسول-کامپیوتر

شما اگر با دلیل و مدرک مستند میتونی حرفت رو اثبات کنی و اگر فکر میکنی بی قانونی شده، برو مستقیم علت رو جویا شو. ببین سازمان سنجش تایید میکنه یا تکذیب. اگر تکذیب کرد، دلایلت رو مطرح کن. اگر تایید کرد و اذعان داشتن که بی قانونی کردن، برو به نهادهای بالادستی شکایت رو اعلام کن. از جمله وزارت علوم، دیوان عدالت اداری یا کمیسیون آموزش مجلس.