مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

آغاز تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ دانشگاه آزاد از ۱۱ مهر

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی تاریخ ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت مقطع دکتری تخصصی این دانشگاه در سال ۱۳۹۶ را اعلام کرد.زمان ( تاریخ ) تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 96 - 97

دکتر علیرضا رهایی درگفت‌وگو با خبرگزاری آنا درباره تاریخ ثبت‌نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «مجوزهای‌ لازم برای تکمیل ظرفیت گرفته شده است و با تایید شورای سنجش و پذیرش وزارت علوم، داوطلبان دوره دکتری و کارشناسی ارشد برای ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند از هفته آینده سه شنبه ۱۱ مهر اقدام کنند.»

او ادامه داد: «داوطلبان برای کسب اطلاعات و جزئیات در مورد نحوه ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت به سایت مرکز و سنجش پذیرش دانشگاه آزاد http://azmoon.org/مراجعه کنند.»

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. شجاعی گفت:

  سلام دوستان رشته های تکمیل ظرفیت رشته روانشناسی در اصفهان چه جاهاییه من هر چقدر میزنم باز نمیکنه ویه سوال دیگه در تکمیل ظرفیت دولتی هم اگه دعوت به مصاحبه نشده باشی مثل آزاد نمیتونی یا اگه روزانه را مجاز نشده باشی چطور و رشته هایی که در تکمیل دولتی زده پژوهش محور اونا چطور لطفا راهنمایی بفرمایین کلا چه کسایی میتونن در تکمیل ظرفیت دولتی شرکت کنن

 2. حمید گفت:

  سلام . بدون آزمون تکمیل ظرفیت داره یا خیر ؟ دوستان اگه کسی مطمئنه پاسخ بده ؟ ممنون …

 3. م گفت:

  سلام من بعلت محبت تیم مصاحبه که امتیازم بالاست وحتما قبولم جای دیگه برای مصاحبه نرفتم بعد از مردودی الان در تکمیل ظرفیت تنها دانشگاهی که اعلام ظرفیت نکرده همون دانشگاهی هست که مصاحبه رفتم کسی می دونه راهی وجود داره ممنون میشم

 4. Mohammad گفت:

  بچه ها العان تکلیف بچه هایی که مجاز شدند اما دعوت به مصاحبه نشدند این است که این افراد نمیتوانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند ؟!

 5. Mohammad گفت:

  ببخشید کسی خبر داره بعد از شرکت کردن در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد، چقدر طول میکشه تا نتایح تکمیل ظرفیت را بگویند؟

 6. نا امید گفت:

  بچه ها ۱خبر بد:
  همین الان شبکه خبر دکتر شاهانی مصاحبه کرد و گفت تکمیل ظرفیت فقط برای بچه هایی است که دعوت به مصاحبه شده بودند و در مصاحبه هم شرکت کردند.من دعوت نشده بودم و الان امید داشتم دعوت شم که امیدم نا امید شد

 7. phd96 گفت:

  سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت مقاطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه از فردا سه‌شنبه ۱۱ مهر و اعلام نتایج در روز یکشنبه ۱۶ مهر خبر داد.

  به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر امیررضا شاهانی، سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در نشست خبری درباره تاریخ انتخاب رشته و اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری این دانشگاه گفت: ثبت‌نام و انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت از فردا سه‌شنبه ۱۱ مهر برای دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری آغاز می‌شود. رشته‌محل‌ها بررسی شده و داوطلبان می‌توانند در آن رشته‌محل‌هایی که ظرفیت‌شان تکمیل نشده است، ثبت‌نام کنند.

  به گفته شاهانی داوطلبان می‌توانند تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۴ مهر انتخاب رشته کنند، این مهلت تمدید نمی‌شود و یکشنبه ۱۶ مهر نتایج تکمیل ظرفیت در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری اعلام خواهد شد.

  او درباره جزئیات تکمیل ظرفیت دوره دکتری افزود: ظرفیت دوره دکتری تقریبا تکمیل شده است، اما در رشته‌محل‌هایی ظرفیت خالی است و تنوع رشته هم وجود دارد. به عبارتی داوطلبان می‌توانند در ۲۲۰۰ رشته در این مقطع از فردا ثبت‌نام و انتخاب رشته‌ کنند.

  تعیین زمان شروع به تحصیل پذیرفته‌شدگان تکمیل ظرفیت بر عهده واحدهاست

  شاهانی ادامه داد: در مقطع کارشناسی‌ارشد دست داوطلبان برای انتخاب رشته و ثبت‌نام بازتر از مقطع دکتری است و داوطلبان می‌توانند رشته‌محل‌های بیشتری را برای گذراندن تحصیلات تکمیلی در این مقطع دانشگاهی انتخاب کنند.

  او گفت: همان‌طور که گفتم نتایج نهایی روز یکشنبه اعلام می‌شود، اما اینکه دانشجویان از ترم مهر می‌توانند در کلاس‌ها حاضر باشند یا بهمن‌؟ این امر برعهده واحدهای دانشگاه گذاشته شده است. اطلاعیه نحوه ثبت‌نام و انتخاب رشته نیز از ۱۱ مهر بر روی سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی منتشر می‌شود.

  سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به محدودیت‌های دوره دکتری هم اشاره کرد و افزود: تعداد ۲۲۰۰ رشته‌محل برای مقطع دکتری دارای محدودیت‌هایی است، یعنی داوطلبانی که در مرحله اول به مصاحبه برای دوره تخصصی دعوت‌ شده‌اند، می‌توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند؛ البته هرکس در هر استانی که مصاحبه‌اش را انجام داده، می‌تواند در همان استان انتخاب‌رشته کند. به عنوان مثال، اگر داوطلبی در استان اصفهان مصاحبه اولیه‌ را انجام داده صرفا می‌تواند در همه واحدهای دانشگاه استان اصفهان شرکت کند نه مثلا استان تهران. بنابراین توصیه ما به داوطلبان این است که به محض اعلام نتایج سریعا برای ثبت‌نام اقدام کنند.

  شاهانی یادآوری کرد: اسفند سال ۹۴ قانون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از سوی مجلس تصویب و از سال ۹۶ اجرایی و عملیاتی شد. بر همین اساس آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی توسط سازمان سنجش انجام شده است. چهارشنبه گذشته با سرپرست وزارت علوم درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی جلسه‌ای داشتیم و در آن جلسه مجوز فرآیند تکمیل ظرفیت به دانشگاه داده شد.

  ارتقای کیفیت هدف ابلاغ شیوه‌ناه جدید دکتری دانشگاه آزاد

  او ادامه داد: در مقطع کارشناسی هم احتمالا تکمیل ظرفیت خواهیم داشت و در ۷ زیرگروه رشته پزشکی مانند دندانپزشکی، دامپزشکی، هوشبری و تغذیه تکمیل ظرفیت اعلام می‌شود.

  شاهانی تاکید کرد: در دوره جدید ارتقای کیفیت آموزشی یکی از سیاست‌های مهم دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می‌آید و ما در مقاطع کارشناسی‌ارشد و به ویژه دکتری پذیرش دانشجو را برای ارتقای کیفیت کاهش داده‌ایم.

  سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به شیوه‌نامه دوره دکتری اشاره کرد و افزود: ما شیوه‌نامه‌ای را در مقطع دکتری تنظیم و تهیه کرده‌ایم که هفته گذشته در ابلاغیه‌ای به همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شده است؛ ارتقای کیفیت یکی از اصول مهم در شیوه‌نامه دوره دکتری است. یعنی اگر استادی بخواهد دانشجوی کارشناسی ارشد برای پایان‌نامه جذب کند، باید حداقل استادیار سابقه سه سال تدریس در مقطع ارشد، مدیریت دو پایان‌نامه در مقطع ارشد و ارائه دو مقاله معتبر علمی‌- پژوهشی در مجلات معتبر یا ISI را داشته باشد.

  شاهانی در پایان به مرحله آموزشی دکتری هم اشاره کرد و افزود: در مرحله آموزشی دکتری دانشجویان باید تا سقف ۱۵ واحد درس بگیرند، اما اگر دانشجویی در این مقطع برخی دروس را بی‌کیفیت گذرانده باشند، برای آن دانشجویان باید دروس جبرانی در نظر گرفته شود.

 8. فرهود گفت:

  سلام آقا رسول.اگه امکان داره به سوال من بنا به تجربه تون جواب بدید.من توی دانشگاه نجف آباد با رتبه ۱۲ قبول نشدم.آخرین رتبه قبولی در رشته مهندسی صنایع ۶ بوده.در استان اصفهاناین رشته تنها شامل دانشگاه نجف آباد میشه.من از میزان ثبت نامیها و سایر موارد اطلاع دقیقی ندارم.تصور میکنید میتونم به تکمیل ظرفیت امیدوار باشم؟ ممنونم اگر جواب بدید

 9. عادل گفت:

  سلام دکتر رسول.
  تراز کل من در یزد ۳۲۰۰ شده و رتبم ۲۰ واز دوستم ترازش ۲۹۰۰ شدهو رتبش ۱۶ میشه همچین چیزی؟

 10. کامران برق گفت:

  تاسوعا و عاشورای حسینی بر تمامی دوستان تسلیت باد

 11. محمد گفت:

  سلام دکتر رسول
  من تَو مرحله اول قبول شدم و نرفتم ولی جون نظرم شیراز بود و اینکه اخرین فرد قبولی در شیراز رتبه اش ١٣بود ولی رتبه من ١۵بود که باعث شد شیراز را نیارم به نظرت تَو تکمیل بشه قبول بشم تشکر میکنم کسی جوابکوًباشه

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   سلام. اگر تکمیل ظرفیت داشته باشه شیراز برای گرایش شما، احتمالش بالاس که قبول شدی.
   با این پیش شرط که دوباره مصاحبه مجدد برگزار نشه.
   چون اگر دوباره مصاحبه برگزار کنن، کل رتبه بندی ها دستخوش تغییر میشه و ممکنه در مرحله مصاحبه مجدد کلی داوطلب جلوتر از شما قرار بگیرن.
   پس اگر مصاحبه مجدد برگزار نشه، شانس شما بالاس.
   به هر ترتیب تا ۱۱ مهر صبر کن که شرایط رسما از طرف سازمان مرکزی اعلام بشه.

 12. دکتری مدیریت دولتی گفت:

  سلام دوستان ازآنجایی که سیاست کلی سازمان مبنی بر واگذاری اختیارات بیشتر به دانشگاهها می باشد و در ۲سال اخیر شاهد اجرای آن بودیم احتمال زیاد مجددا ترازی توسط دانشگاهها اعلام خواهد شد البته در صورتی که ظرفیت خالی داشته باشند سپس کسانی که تراز آنها به حد نصاب برسد مجددا انتخاب کد رشته محل نمایند و در مرحله آزمون تخصصی که اعم از مصاحبه یا نمره زبان با سقف مشخص و …هست شرکت نمایند.و بعید نیست دانشگاه آزاد هم مجددا مصاحبه برگزار نماید چرا که به شدت از نظر شورای عالی تحصیلات تکمیلی تحت فشار می باشد.

 13. مردود گفت:

  سلام دکتر رسول
  بنطر شما واحدهای تهران تکمیل ظرفیت دارند؟

 14. سامان گفت:

  اقا رسول من مجاز شدم و ۲ انتخاب شهر داشتم اما دعوت به مصاحبه نشدم.گویا شنیدم برای تکمیل ما باز دوباره میتونیم انتخاب رشته کنیم.درسته؟

 15. واحد علوم و تحقیقات- بین الملل قشم گفت:

  دوستان بنده واحد علوم و تحقیقات- بین الملل قشم قبول شدم و ثبت نام کردم
  هزینه اش ۱/۵برابره ولی سه ۳ عامل باعث شد ثبت نام کنم:
  اول؛ کلاسها روزهای پنجشنبه و جمعه و یک هفته در میان تشکیل میشه (در طول ترم ۸ هفته)
  دوم؛ رفت و آمد به قشم راحته چون همیشه بلیط هوایی هست البته از طریق بندرعباس با قایق و کشتی هم دسترسی داره (۱۵دقیقه راه دریایی)
  سوم؛ به جزء فضای فیزیکی و امور اجرایی کلاسها (که آن هم در ساختمان و فضایی جدا از واحد قشم انجام میشه) همه کارها از گروه و برنامه ریزی درسی و اساتید گرفته تا صدور مدرک تحصیلی توسط علوم تحقیقات صورت میگیره
  مراتب جهت آگاهی داوطلبین و کمک به تصمیم گیری شان

  • واحد علوم و تحقیقات- بین الملل قشم گفت:

   البته اینم بگم که امسال اولین باره که علوم تحقیقات در قشم دانشجو میگیره (و مدرک آن را هم صادر میکنه)
   در سالهای قبل واحد قشم دانشجو میگرفت و هیچ ارتباطی هم با علوم تحقیقات نداشت
   توضیح:
   بین الملل قشم تحت پوشش واحد علوم تحقیقات است
   ولی واحد قشم خودش یک واحد مستقلی است و یکی از واحد های کشوره و ارتباطی هم با علوم تحقیقات نداره

  • رحیمه گفت:

   سلام ببخشید شما چه رشته ای قبول شدید و رتبه شما چند شده ؟

 16. مریم گفت:

  سلام آقا رسول من رتبم ۳۵۰۰شد و فقطگرگان وساری رو زدم که درکمال تعجب دعوت نشدم.الان امکان دعوت توی این دو دانشگاه هست؟سپاس از شما

 17. مهررو گفت:

  سلام، برای کسانی که در دانشگاه پذیرفته شده اند و نیز ثبت نام کرده اند امکان شرکت در تکمیل ظرفیت وجود دارد؟

 18. مهررو گفت:

  سلام، از دوستان کسی می دونه که برای کسانی که در دانشگاه پذیرفته شده اند و نیز ثبت نام کرده اند امکان شرکت در تکمیل ظرفیت وجود دارد؟

 19. مهررو گفت:

  سلام، تکمیل ظرفیت برای کسانی که ثبت نام کرده اند هم امکان داره

 20. saeid گفت:

  سلام آقارسول.من بارتبه درسهمیه ۱۱متاسفانه امسال هیچ کجاقبول نشدم.چهارجا واسه مصاحبه رفتم.واسه اصفهان رتبه آخرین فردقبولی ۳۷ بود ومن ۳۱ شدم.ضمنا دولتی هم پردیس امیرکبیرهم دعوت به مصاحبه شدم اما نرفتم.بنظرشما امیدی واسه تکمیل ظرفیت هست؟ممنون

 21. مالی گفت:

  در پاسخ به آقای فرهاد باید عرض کنم که چرا دانشگاه آزاد هم دکتری مهندسی مالی دارد.از پارسال این رشته را در مقطع دکتری گرفته.منتهی با ظرفیت بسیار محدود و واحدهای محدود

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   منظور ایشان این هست که مهندسی مالی رشته نیست، گرایشه.
   یعنی در واقع:
   رشته مالی
   گرایش مهندسی مالی
   اتفاقا تعداد رشته محل هاش هم کم نیست.
   ۲۱ رشته محل داره

 22. نرم افزار گفت:

  ممنون. مرسی از پاسخگویی شما. موفق باشید.

 23. Sina گفت:

  با سلام خدمت همه دوستان همه حرفای شما درست هست ولی اینو بدونید اکثر دعوت به مصاحبه شده ها توی چندتا دانشگاه دعوت شدن و برای تکمیل ظرفیت هم مطمئنا چنتا دانشگاه شانس قبولی دارند پس کسانی که حتی ده رتبه فاصله دارند هم شانس قبولی دارند چون کسانی که رتبه خوب تر از شما دارند توی دانشگاههای دیگر قبول میشوند و شانس شماها زیادتر میشود آقا رسول تحلیل میکنید حرفای من رو؟

 24. آزاد گفت:

  دوستان من رتبم ۵ شده و سه نفر برداشتن! تو تکمیل ظرفیت بازم به مصاحبه دعوت میکنن یا بدون مصاحبه بر اساس رتبه برمیدارن؟؟ کسی اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنه

 25. ٠٠٠٠ گفت:

  به نظرم استان تهران مصاحبه مجدد نداره چون طبق اعلام مرکز آزمون ٩۵ درصد افراد مجاز به مصاحبه در تهران شرکت کرده اند و مصاحبه مجدد تهران جدای از هزینه و از دست دادن زمان، دوباره کاری هم برای دانشگاه میشه
  احتمالا مصاحبه مجدد را برای برخی از مراکز استانهای دورافتاده انجام بشه که در مصاحبه های مرحله اول آنها تعداد بسیار کمی رفته بودند( حتی کمتر از پذیرش )

 26. دکتری گفت:

  سلام.از دوستان کسی اطلاع داره که کلاسهای دکتری ورودی ۹۶رشته اموزش زبان انگلیسی واحد تبریز شروع شده یا خیر؟ پیشاپیش از لطفتون ممنون میشم اگه لطف بفرمایید جواب بدبد.

 27. مالی گفت:

  رتبه من در گروه مهندسی مالی ۱۲ بود.رتبه اخرین فرد قبولی ۹بود.با توجه به اینکه اکثر دوستان اشاره می کنند دو نفر نهایتا در تکمیل ظرفیت پذیرش میشوند امید چندانی ندارم.حالا چطور دوستانی که مصاحبه ندادند یا حتی دعوت به مصاحبه شدند امید بالایی دارند. به نظر بنده شروع کنید برای سال آینده.وقتتون رو هدر ندهید

 28. رسول-کامپیوتر گفت:

  برخی میگن رتبه و تراز خوبی داریم ولی فقط مصاحبه تهران رو رفتیم. پس باید دوباره مصاحبه برگزار بشه.
  خدمت این دسته از دوستان عرض شود که شما وقتی شهرستان رو انتخاب نکردی، یعنی اینقدر به خودت ایمان داشتی که تهران قبولی یا اینکه شهرستان دور بوده براتون. اما حالا که از پذیرش در تهران ناامید شدید، به فکر مصاحبه در شهرستان افتادین. اما در همون موقع که مصاحبه در شهرستان برای شما اهمیتی نداشت، یک عده رفتن شهرستان و مصاحبه دادن و با اختلاف جزئی مردود شدن. پس اگر عدالت بخواد رعایت بشه، حق اون دسته هست که توی گرمای تابستون سختی مسیر رو به جون خریدن و رفتن مصاحبه دادن.
  دوستان انتخاب رشته/محل خیلی مهمه. دیگه شما ۱۸ ساله که نیستید. همه چندین بار کنکور دادین. پس باید بدونید که انتخاب رشته صحیح نقش اساسی در قبولی و عدم قبولی داره.

 29. نفس گفت:

  سلام من دکترا رتبهم ۱۹اخرین فرد قبوای ۱۷قبول میشم

 30. Sina گفت:

  با سلام خدمت دوستان عزیز یه خواهش دارم اگر راه دور نمیخوایید برید تو تکمیل ظرفیت شرکت نکنید حق دیگران که قصد ادامه تحصیل راه دور دارند رو ضایع نکنید

 31. سعیده گفت:

  سلام: برای آزمون های آزمایشی دکترای مجموعه روانشناسی کدام مرکز را پیشنهاد می فرمایید . ممنون از راهنمایی تون

 32. بیژن گفت:

  سلام به نظرتون دانشگاه آزاد میتونه تو تکمیل ظرفیت بدون در نظرگرفتن رتبه، افراد مد نظر خودشو انتخاب کنه ؟اساساتکمیل ظرفیت براساس رتبه و به ترتیب هست؟ مثلا در رشته ای رتبه آخرین فرد قبول شده ۵باشه وبجای اینکه رتبه۶معرفی شه بیاد رتبه ۱۰معرفی کنه اگر اینطوری شد چطور باید پیگیری کنیم؟

 33. Sina گفت:

  با سلام خدمت دوستان و آرزوی موفقیت برای شما عزیزان آقا رسول یه سوال داشتم من چابهار دعوت به مصاحبه شدم ولی چون زاهدان مرکز استان بود اونجا مصاحبه دادم حالا سوالم اینه توی تکمیل ظرفیت دانشگاه زاهدان رو هم میتونم انتخاب کنم قبلا نمرم به حدنصاب نرسیده بود برای زاهدان و دعوت به مصاحبه برای زاهدان نشده بودم یا خیر فقط چابهار رو باید انتخاب کنم؟

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   سلام. باید تا یازدهم صبر کنید که شرایط اعلام بشه.
   بخوام پاسخ شما رو بدم، هر چند به استناد دلایلم باشه، باز هم قطعی نیست. پس چهار روز دیگه صبر کنید.

 34. دکتری 96 گفت:

  واقعا دوست چرا می خواهید به هر قیمتی که شده وارد دوره دکتری بشید؟ بزرگواران تکمیل ظرفیت باید برای قبولی ها و دعوت شدگان به مصاحبه باشه نه کسانی که مردود شدند و انتظار داشته باشند با ترازهای پایین در تکمیل ظرفیت شرکت کنند!! این به پایه دانشگاه آزاد لطمه میزنه و همین حرفا و تفکرات است که باعث می شود دوره دکتری بی اعتبار شود

  • دکتری گفت:

   دقیقا موافقم. در رشته ما ۱۱۰۰۰ نفر شرکت کننده وجود داشت که ۱۰۰۰۰ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد نهایت تا رتبه ۲۰۰۰ دعوت به مصاحبه و نهایت تا رتبه ۷۰۰ هم پذیرش شدند.
   با این عرایض آیا با عقل جور در میاد کسی که رتبه مثلا ۶۰۰۰ آورده بتونه در تکمیل ظرفیت دانشگاهی که نهایت دو نفر دیگه پذیرش میکنه قبول بشه؟ اینکه سراسری مصاحبه مجدد میذاره به این دلیل هست که مثل آزاد نمیاد تا رتبه ۱۰۰۰۰ رو مجاز به انتخاب رشته کنه. در رشته ما تا رتبه ۸۰۰ مجاز شدند در سراسری انتخاب رشته کنند. بین مجاز شده های سراسری تا آزاد تفاوت از زمین تا آسمان است. پس لطفا شرایط رو عادلانه مقایسه کنید

   • بيتا گفت:

    امسال که همه مجازین دانشگاه ازاد برای شبانه و .. هم مجاز بودن و سازمان سنجش هم همه رو مجاز به انتخاب رشته اعلام کرد تو رشته من یعنی حقوق تا ٧٠٠٠ رو سازمان سنجش مجاز اعلام کرد پس چرا مصاحبه مجدد داره ؟
    امسال به خاطر استانی شدن عده ای واحدهای شهرستان رو مصاحبه نرفتن و دانشگاه ازاد برای اولین بار به سبک سازمان سنجش عمل کرد به همین خاطر شک برای نحوه تکمیل ظرفیت ایجاد شده که به سبک سازمان سنجش هست یا ازاد به روش سال های قبل خودش تو این مورد عمل میکنه ؟ بعد چرا فقط شرایط رشته خودتون رو میبینید توی رشته حقوق تراز واحدهای شهرستان های دور بالای ٣٠٠٠ بود برای دانشگاه ازاد چون رشته پر تقاضا هست و امسال خیلی ها دعوت نشدن در حالی که پارسال ١٧٠٠ دعوت شده بوده ، چرا فکرتون میره سمت اون ده هزارمین نفری که مجاز شده ولی دعوت نشده ، یعنی نداریم با اختلاف ١٠٠ و ٢٠٠ در تراز دعوت نشده باشه ؟ نداریم چون این سبک مصاحبه استانی اولین باره کسی فکر کرده باشه واحدای تهران قبول میشه شهرستانا رو نرفته باشه و بد نباشه حالا که قبول نشده شهرستان مصاحبه بده ؟
    حالا گیرم که مصاحبه نیست و من و دوستان دیگر پر توقع هستیم ، نهایتا که پذیرش همون دو نفره به قول شما ، ما اگه توقع بیجای شرکت توی تکمیل ظرفیت داشته باشیم نگران نباشید به بنا و مبنای دانشگاه ازاد لطمه وارد نمیشه نهایتا پذیرش و ترازها همونی هست که بوده ، به زور کسی وارد جایی نمیشه .

 35. دکتری برای گفت:

  دوستان. منطقی فکر کنید. اخه مصاحبه نرفتی نمره نگرفتی چرا باید تکمیل ظرفیت دعوت بشی. یا اگه بدون ازمون بودی چرا باید دعوت بشی. منطق اینه که حد نصاب رو.کم کنند پ بعد شما چک کنید.

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   فرضیه دوستان این هست که مشابه سازمان سنجش عمل بشه.
   یعنی تکمیل ظرفیت برای بهمن با مصاحبه مجدد.

  • روان گفت:

   خیلی ها هستن فقط دانشگاهای تهران رو انتخاب کردن و دعوت به مصاحبه نشدن با اینکه رتبه خوبی داشتن اما الان شاید بخوان شهرستان هم انتخاب کنن پس لازمه تکمیل دادن مصاحبه نیست دوستان…. یه کم انصاف داشته باشین

   • *** گفت:

    دقیقا همینطوره.دعوت به مصاحبه نشدن دلیل بر رتبه بد بودن نیست.خود من اگه جاهای دیگه رو میزدم قطعا دعوت به مصاحبه و شاید قبول هم میشدم ولی فقط علوم تحقیقات رو زدم.پس دوستان عدم دعوت به مصاحبه ملاک نیست که رتبه صد در صد بد بوده.امسال واقعا بعضیا ناخواسته درست انتخاب نکردن و حقشونه در تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

  • روان گفت:

   شما با یه رتبه بد یه شهر ضعیف رو انتخاب کردی اما من با یه رتبه خوب فقط علوم تحقیقات زدم فک نمیکنم حقی از کسی ضایع کرده باشم…اینجا بحث رقابت علمی است نه جایی برای اهداف دیگه

 36. عزت گفت:

  هیچ کس جواب منو نداد من در کنکور پذیرفته نشدم ودعوت به مصاجوحبه هم نشدم ایا میتونم برای تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنم جوابی دریافت نکردم

 37. mahsa گفت:

  سلام وقت بخیر،ممکنه راهنماییم کنید،من رشتم میکربیولوژی هس و تا اخرین فرد قبول شده در واحد دامغان ۹ و در واحد آمل ۱۲ اختلاف دارم با توجه به پرمتقاضی بودن رشتم می تونم به این تکمیل ظرفیت امید داشته باشم؟؟؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره بهم بگه

  • امیر علی گفت:

   با سلام
   بستگی به کسانی که در واحد های شما دعوت به مصاحبه شدند دارد
   اگر نمره کل شما از آخرین نفر قبول شده دارای اختلاف نمی باشد یقینا قبول می شید
   امسال چون یک بار تکمیل داده ظرفیت پذیرش بهتر است
   امید کار باشید

 38. میکروبیولوژی گفت:

  با سلام وادب به دوستان اهل علم.من ی سوال داستم.ایا واحدهایی که برای مصاحبه رفته ایم را باید تو تکمیل ظرفیت هم باید اون واحدهارو انتخاب میکنیم یادیگرواحدهارو هم میشه زد؟؟؟ممنون میشم از راهنماییتون

 39. سيد مهران گفت:

  ینی عمر ما همش داره توی انتظار برای اعلام تکمیل ظرفیت و یا اعلام نتایج میگذره و بد تر از همه اینکه دیگه انقد صبور بودیم که دیگه واقعن حوصلشو نداریم . امیدوارم زودتر اعلام بشه …

 40. با وفا گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان محترم
  ی سوال داشتم:
  افرادی که مجاز به انتخاب رشته نشده اند هم می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند؟
  ممنون میشم خبر دقیق بدهید.

 41. SM گفت:

  ای کاش مردودی های سال ۹۵ هم بشه در تکمیل ظرفیت شرکت کنن

 42. ناهید گفت:

  سلام آقا رسول: بنظر شما کدام موسسه را برای آزمون دکترای روانشناسی پیشنهاد می کنید لطفاً راهنمایی فرمایید

 43. آرتین گفت:

  سلام. اگه کسی تو کنکور ۹۵ شرکت کرده باشه. میتونه تکمیل ظرفیت ۹۶ ثبت نام بکنه. شاید سوالم خنده دار باشه ولی ممنون میشم اگه جواب بدین؟

 44. دکتری گفت:

  من از استادم که جز هیات مصاحبه کننده بود پرسیدم گفت مصاحبه مجددی در کار نیست و روال مثل سال های گذشته است

 45. ram گفت:

  ایشالا مصاحبه مجدد برگزار میکنن و خیلیا قبول میشن و ادامه تحصیل میدن و کمک میشه به سواد و درک عمومی جامعه. مگه نه اقا رسول ؟

 46. Sepehr گفت:

  با سلام من مجاز شدم اما دعوت به مصاحبه نشدم آیا در تکمیل ظرفیت میتوانم شرکت کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی فرمایید دوستان عزیز

 47. کامران گفت:

  سلام من مجاز نشدم و دعوت به مصاحبه نشدم آیا در تکمیل ظرفیت من که در آزمون مجاز نشدم می تونم شرکت کنم ممنون میشم راهنمایی فرمایید دوستان عزیز

 48. محمد گفت:

  سایت ازمون باز نمیشه؟

 49. يونس گفت:

  سلام
  اقارسول اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید
  من رفتم ثبت نام کردم و انتخاب واحدهم کردم حالا میخوام تکمیل طرفیت تبریز شرکت کنم
  أیا امکانش هست؟

 50. سايه گفت:

  اقا رسول ،
  ثبت نام نکردم هنوز ، اگه توی تکمیل ظرفیت باز واحد بهتر نمره نیاوردم جام میپره؟!!! ؟ بخاطر جلوگیری از این مشکل دوباره میتونیم واحدی که قبول شدیم رو انتخاب کنیم که حداقل دوباره اونو قبول شم ؟

 51. نرم افزار گفت:

  با سلام
  دانشگاه دزفول نرم افزار دانشگاه خوبی هست ؟ترم اول چند نفر هستین؟

  • مجتبی گفت:

   پایین به متوسطه

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   خوبه به نظرم. از لحاظ گروه بندی جدول همترازی در گروه ۳ قرار داره که با مراکز استان ها برابره. خوابگاه میده به برادران که خودگردان نیست و توسط خود دانشگاه اداره میشه. سرویس داره از خوابگاه تا دانشگاه و بالعکس در روز حدود ۱۰ بار سرویس میاد و میره. سرویسش اتوبوسه. اساتیدش دکتر مصلح، دکتر عطارزاده، دکتر علی براتی، دکتر حمید براتی، دکتر هارون آبادی و دکتر خیر اندیش هستن. دکتر عطارزاده و دکتر هارون آبادی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی هستن که دزفول هم درس میدن. کلاس ما ظاهرا ۴ نفر هستیم برای ورودی جدید ۹۶ نرم افزار. گرایش معماری کامپیوتر هم داره.
   در کل استان خوزستان هم فقط واحد دزفول هست که دکتری کامپیوتر داره. به همین دلیل از دانشگاه آزاد واحد اهواز هم بالاتره در این رشته، چون واحد اهواز فعلا تا کارشناسی ارشد داره کامپیوتر رو.
   فقط هواش نسبت به تهران گرمتره. دیگه همین…

 52. bahman گفت:

  سلام به نظرتون من که مجاز شدم و دعوت به مصاحبه نشدم هم شانس دارم؟

 53. مدرس گفت:

  به نظرتون تکمیل ظرفیت برای مهر هستش یعنی اونایی که قبول میشن از مهر بایستی ثبت نام کنن ؟؟ یا باید از بهمن ادامه تحصیل بدهند؟ ممنون

 54. آرش عبدالله زاده گفت:

  سلام خدمت همه ی دوستان،اگه سوالی دارین بنده در خدمت شما هستم.دلنشجوی دکتری مشاوره هستم

 55. ميترا گفت:

  سلام :ای کاش برای استعدادهای درخشان هم تکمیل ظرفیت باشه.اخه امسال این همه هزینه کردیم چند استان برای مصاحبه رفتیم بعدش هم فقط یک نفر از استعدادهای درخشان را پذیرش کردند.

 56. ميترا گفت:

  سلام :ای کاش بدون ازمون ها هم تکمیل ظرفیت داشته باشن. اخه امسال این همه هزینه کردیم رفتیم چند استان مصاحبه دادیم بعدش فقط یک نفر از استعدادهای درخشان را پذیرش کردن.

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   استعداد درخشان ظرفیتش کلا کمه. سال پیش دو نفر بود، امسال یک نفر. خیلی نمیشه روی بدون آزمون تکیه کرد.
   منم که خودم قبول شدم با تکیه بر دوتا ISI بود که داشتم و شانس آوردم که سوالات درسی که ازم پرسیدن بلد بودم.
   وگرنه هر شرایط دیگه ای ممکن بود پیش بیاد.
   سعی کنید تمرکزتون رو بذارید روی باآزمون.

   • بدون ازمون - ازاد گفت:

    سلام. ممنون از اطلاعاتتون. ببخشید شما میدونید آیا میشه بدون آزمون دو بار شرکت کرد؟ یا تنها یک بار حق استفاده داریم؟ من امسال شرکت کردم و قبول نشدم میخواستم ببینم سال بعد هم میتونم از شرایط استعاد درخشان مجدد استفاده کنم؟

 57. صنایع گفت:

  امسال مانند سال گذشته داوطلان سال قبل هم می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند یا خیر؟

 58. مریم گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  لطفا افرادی که نرم افزار کامپیوتر بودند و قبول شدن بگن از چه منابعی استفاده کردن ؟؟

 59. احمدی گفت:

  سال گذشته گفتن دوباره ی سری قبول شدن ولی امسال با این ظرفیت بعید میدونم

 60. يونس گفت:

  باسلام
  من رفتم ثبت نام کردم و انتخاب واحد هم کردم
  أیا میتونم تکمیل ظرفیت شرکت کنم
  خواهشا یه نفر راهنمایی کنه

 61. مديريت گفت:

  شامل استعداد درخشان هم میشه؟؟ بدون آزمون؟

 62. کامران برق گفت:

  ضمن آرزوی موفقیت از زحمات و اطلاع رسانی خوبان . و یک سوال اگر امکان جواب هست شما اهل کجا هستید

 63. برق گفت:

  ممنون آقا رسول

 64. رسول-کامپیوتر گفت:

  دقت داشته باشید که ثبت نام از ۱۱ مهر شروع میشه. پس میشه نتیجه گرفت که این تکمیل ظرفیت مربوط هستش به نیمسال اول و نتیجه اش تا آخر مهر اعلام میشه.
  پس با این تفاسیر، فرصتی برای مصاحبه مجدد نیست.
  یعنی هر کسی دعوت به مصاحبه شده و مصاحبه داده، فقط در همون استان هایی که مصاحبه داده، میتونه در تکمیل ظرفیت اون استان شرکت کنه.
  البته این نظر شخصی بنده هست. باید تا یازدهم صبر کرد و دید جزییات چیه.

 65. رسول-کامپیوتر گفت:

  البته منظورش اینه که جزییاتش رو همون یازدهم روی سایت میذاریم. از الان دنبال جزییات نباشید روی سایت azmoon.org