مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری

پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۱۳۹۶ لازم است جهت ثبت نام در روزهای ۲۴ و ۲۵ دی ماه به دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی‌ محل قبولی مراجعه نمایند.

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش، فهرست‌ اسامی‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی‌ مرحله مصاحبه رشته‌های تحصیلی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۶ بر روی سایت این سازمان قرار گرفته است که می‌بایست باتوجه به توضیحات زیر برای ثبت‌نام و ادامه تحصیل به دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه نمایند.

تاریخ ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان:

کلیه‌ پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ قبولی نهایی‌ اعلام‌ شده‌، لازم است برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ابتدا به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه نمایند و درصورت نبودن برنامه زمانی خاص در سایت دانشگاه، می‌بایست در یکی از روزهای یکشنبه و یا دوشنبه مورخ ۲۴ و ۹۶/۱۰/۲۵ و با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده در زیر برای ثبت‌نام‌ به دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی‌ ذیربط مراجعه نمایند.

مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌: 

۱- اصل‌ و یک نسخه تصویر مدارک‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد مورد تایید وزارت‌ علوم، تحقیقات‌ و فنآوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و یا شورای عالی انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌های‌ کارشناسی‌ و کارشناسی‌ارشد قید شده‌ باشد.

تبصره ۱: پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) نمی‌باشند، لازم‌ است اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ مدرک مذکور را با محتوی فرم ذیل این اطلاعیه تکمیل و پس از تأیید موسسه محل تحصیل، در زمان ثبت‌نام به موسسه محل قبولی ارائه نمایند.

تبصره ‌۲: آن‌دسته از پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون (زمان ثبت‌نام ۹۵/۰۹/۱۶ لغایت ۹۵/۰۹/۲۲) دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی‌ارشد بوده‌اند و می‌بایست تا تاریخ ۹۶/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل شوند، به عبارت دیگر در زمان ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون دانشجو بوده‌اند، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس ‌(‌۰) تا (۲۰) تا تاریخ ۹۵/۰۶/۳۱ (و یا حداکثر تا تاریخ ۹۵/۱۱/۳۰) توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد در فرم مخصوص (مندرج در صفحه ۴۰ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و یا مندرج در صفحه ۹۶ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی) درج و پس از تأیید مسئول ذیربط به هنگام ثبت‌نام ارائه گردد.

تبصره ۳: دارندگان مدارک تحصیلی معادل می‌بایست حائز شرایط «آیین‌نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» مصوبه جلسه ۸۴۵ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که طی بخشنامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۲/۰۵/۲۸ توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع به کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده، باشند. بدیهی است آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره ۴۳۲ مورخ ۷۷/۰۹/۰۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره‌های معادل) در دوره‌های معادل پذیرفته‌ شده‌اند، در شمول این مصوبه قرار می‌گیرند.

تبصره ۴: براساس مصوبه جلسه ۷۷۱ مورخ ۹۴/۰۸/۲۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به دوره‌های مذکور راه یافته‌اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۴/۰۵/۲۸ برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می‌شوند.

۲- اصل‌ و دو سری‌ تصویر از تمام‌ صفحات‌ شناسنامه‌ و کارت ملی.

۳- شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ ۴×۳ تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌.

۴- ارائه مدرکی که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه آنها‌ را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در صفحه ۳ دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ مشخص‌ کند (برای‌ برادران‌).

۵- پذیرفته‌شدگانی که در مقابل سهمیه قبولی آنها عنوان “رزمنده” درج شده و ارگان آنها وزارت جهاد کشاورزی است، لازم است معرفی نامه رسمی از وزارت جهاد کشاورزی با مهر و امضاء مدیر کل امور اداری را ارائه نمایند. معرفی‌نامه‌های مذکور لازم است حداکثر تا قبل از انتخاب واحد برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ از طریق ارگان ذیربط برای هر یک از پذیرفته‌شدگان مذکور به آن مؤسسه آموزش عالی تحویل گردد، در غیر اینصورت برای نیمسال اول سال تحصیلی آینده از آنان ثبت‌نام به عمل نمی‌آید.

 ۶ – پذیرفته‌شدگانی که در مقابل سهمیه قبولی آنها عنوان ” رزمنده” درج شده و ارگان آنها سازمان بسیج مستضعفین می‌باشد، ملزم هستند پس از ثبت‌نام در دانشگاه مربوط، با ‌همراه داشتن اصل گواهی حضور در جبهه صادره توسط سپاه استان به تاریخ جدید (سال جاری) و نامه تأییدیه تحصیلی معاونت آموزشی دانشگاه مربوط (با قید سال قبولی، مقطع و رشته تحصیلی) به معاونت سرمایه انسانی سازمان بسیج مستضعفین واقع در تهران، بزرگراه بسیج مستضعفین، روبروی اتوبان شهید محلاتی (آهنگ) مراجعه و فرم تأییدیه نهایی سهمیه خود را دریافت نمایند.

۷- داوطلبانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) پذیرفته‌ شده‌اند، در زمان ثبت‌نام، ملزم به ارائه تأییدیه سهمیه قبولی نمی‌باشند و ملاک عمل برای ثبت‌نام، همان عنوان درج شده در لیست‌های ارسالی به موسسات می‌باشد.

۸- ارائه معرفی‌نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان “رسمی- قطعی” و یا “رسمی- آزمایشی” وزارت علوم، تحقیقات و فناوری. این سهمیه شامل مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که پذیرش دانشجوی آنها از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌پذیرد، می‌باشد.

تذکرات‌ مهم:

۱- حضور شخص پذیرفته برای ثبت‌نام الزامی است و ثبت‌نام منحصراً در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل مندرج در این اطلاعیه صورت می‌پذیرد و عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در تاریخ‌ یا تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.

۲- به پذیرفته‌شدگان توصیه می‌شود که قبل از مراجعه در تاریخ‌های تعیین شده جهت ثبت‌نام، اطلاعات تکمیلی را در پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مطالعه نمایند.

۳-  در هر مرحله‌ از ثبت‌نام‌ و هنگام‌ تحصیل‌، چنانچه‌ مشخص‌ گردد داوطلبی‌ حقایق‌ را کتمان‌ نموده‌ و یا اطلاعات غلطی ارائه و واجد شرایط نمی‌باشد، قبولی‌ وی باطل شده‌ و طبق‌ مقررات‌ با وی‌ رفتار خواهد شد.

۴- به اطلاع داوطلبان آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۶ می‌رساند که مطابق ضوابط پذیرفته‌شدگان نهایی دوره‌های روزانه در آزمون دکتری سال ۱۳۹۶حتی در صورت عدم ثبت‌نام در رشته قبولی، مجاز به شرکت و انتخاب رشته در دوره‌های روزانه آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال ۱۳۹۷ نخواهند بود.

۵- به دانشجویان دوره دکتری تخصصی به غیر از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در چارچوب ضوابط و اعتبارات آن صندوق، پرداخت دیگری صورت نمی‌پذیرد.

۶- آن‌دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ قبلاً در ردیف پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری «Ph.D» سال ۱۳۹۶ قرار گرفته و به عنوان پذیرفته شده اعلام شده اند، چنانچه در ردیف پذیرفته شدگان نهایی این مرحله نیز قرار گرفته‌اند، قبولی قبلی آنان «کان‌لم‌یکن» تلقی گردیده و مطابق ضوابط می‌بایست در کدرشته قبولی جدید ثبت‌نام نموده و ادامه تحصیل نمایند و هیچگونه تقاضایی بعد از اعلام نتایج پذیرفته نخواهد شد.

۷- کلیه متقاضیان می‌بایست حداکثر تا تاریخ ۹۶/۱۱/۳۰ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ای شوند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. غلا محسن گفت:

  من در محا صبه دا نشگا ه خو ارز می شر کت کد دم و د کتر محا صبه کنند ه به من گفت قبو لی در ر شته فلسفه تعلیمو تر بیت ولی من را ساز مان سنجش مردو د ا علا م کردایا یک د کتر می تو ا ند دورو غ بگو ید

 2. نگار گفت:

  لینک ثبتنام نیستش واسه دانشگاه خوارزمی میشه کمک کنید

 3. حسین گفت:

  سلام دوستان من رتبم ۳ شده و ۲ نفر می خواستن اگر از اون دو نفر یکی مثلا جای دیگه قبول شده باشه احتمالش هست به من زنگ بزنن؟

  • افسون گفت:

   سلام
   خیر .
   اگر شما قبول شده بودید در همینجا مشخص بود.
   برای هر کس فقط یک کد قبولی اعلام میکنن.
   اینکه برای شما نوشته یعنی شما بین قبول شده ها رتبه ۳ هستید

 4. مینو67 گفت:

  سلام. کسی ثبت نام اینترنتی دانشگاه فردوسی رو انجام داده؟ کدوم قسمت دقیقا لینک ثبت نام هستش؟ممنون میشم جواب بدید.

 5. 11 گفت:

  سلام. کسی ثبت نام الکترونیکی دانشگاه فردوسی را انجام داده؟ لینکی واسه ثبت نام فعال نیست مثل اینکه

 6. منا گفت:

  دوستان با چه رتبه ای میشه دانشگاه پیام نور یا آزاد قبول شد بعد شهریه هاش چطوریه

 7. الی گفت:

  سلام دوستان،من تحصیلات تکمیلی پیام نور تهران قبول شدم،اگه دکتری۹۷ روزانه قبول بشم میتونم بدون هیچ مشکلی از پیام نور انصراف بدم؟خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

  • بهمن گفت:

   سلام بر شما،

   بلی می توانید سال دیگه اگر روزانه قبول بشید انصراف بدهید و در روزانه شرکت منید

   و حالا یک سوال تکمیلی، با توجه به اینکه من هم مرکز تحصیلات تکمیلی قبول شدم، شما از زمانبندی ثبت نامش خبر دارید؟

 8. مینو67 گفت:

  سلام دوستان کسی میدونه ثبت نام دانشگاه فردوسی مشهد کی هست؟خواهش میکنم جواب بدین. ممنون

 9. حسین گفت:

  کارنامه رتبه بین مصاحبه شوندگان دکتری تکمیلی فردا اعلام می گردد

 10. دکتر گفت:

  سلام.کسی از ثبت نام فردوسی مشهد خبر داره؟ من هرچی تماس میگیرم موفق نمیشم باهاشون صحبت کنم

 11. عبدلي گفت:

  سلام، از کجا باید بفهمیم که نفر چندم شدیم؟؟

 12. دکتری گفت:

  سلام کسی از دانشگاه سمنان اطلاعی داره که ثبتنام بچه های برقش کی میشه؟

 13. مراد گفت:

  من دانشگاه ازاد شهر خودم قبول شدم مدارکمو دادم ثبت نام کردم ولی انتخاب رشته نکردم واسه تکمیل ظرفیت روزانه واجد شرایط شدم و از دانشگاه ازاد انصراف دادم و برای مصاحبه مدرکمو ارایه دادم ولی در تکمیل ظرفیت قبول نشدم حتما متاسفانه نمیشه دوباره به دانشگاه ازاد برگشت و به امید سالهای بعد نشستم میخواستم بدونم پیام نور هم بصورت مستقل کنکور برگزار میکنه یا بهمراه دانشگاه سراسری هست.

  • دانشجوی پیام نور گفت:

   دانشگاه پیام نور در دوره دکتری یا آزمون سراسری هست و جداگانه کنکور ندارد.

  • کریم گفت:

   میتونی به آزاد برگردی.هن.ز دیر نشه.اگر واقعا میخوای بری سریعا مراجعه کن

   در مورد پیام نور هم آزمون دکترا همین آزمون سراسری است

 14. غزاله گفت:

  سلام
  من اولویت اولم قبول شدم ولی می خوام اولویت دومم و برم ، موقع انتخاب اشتباه وارد کردم، آیا اگر حد نصاب رو توی هر دو مورد آورده باشم میتونم اولویت دومم رو برم؟

 15. حسین گفت:

  سلام
  کسی نمی دونه در مورد ذخیره ها
  یعنی اگر اونای که قبول شدن نرن به ذخیره ها تماس میگیرن؟

 16. سارا گفت:

  سلام کسی پردیس تهران قبول شده تا حالا ؟در مورد هزینه و اینکه ایا سفته یا چک می گیرن اولش و اینکه اگر دوباره شرکت کنیم و انصراف بخواهیم باید خیلی جریمه بدیم

 17. امین گفت:

  سلام به همه دوستان
  من در مرحله اول پردیس مازندران قبول شدم ولی به امید تکمیل ظرفیت ثبت نام نکردم. حالا متأسفانه در تکمیل ظرفیت قبول نشدم. با توجه به اینکه پردیس مازندران تکمیل ظرفیت اعلام نکرد، یعنی کسی رو به جای من نگرفت، میتونم الان مراجعه کنم و برای ترم بهمن ثبت نام کنم؟
  ممنون میشم راهنمائیم کنید.

 18. یکتا گفت:

  سلام من زنگ زدم دانشگاه برا ثبت نام که سازمان سنجش گفتن۲۴برید ثبت نام اما گفتن صبر کنید دانشگاه اطلاعیه میزنه برا ثبت نام

 19. Nastaran گفت:

  واقعا الان تکلیف ما که واسه کنکور امسال بخاطر برنامه ریزی نادرست سنجش ثبت نام نکردیم چیه؟؟؟؟؟؟؟قبول هم نشدیم از امسال هم جا موندیییم،متاسفم واسشون

  • تورج گفت:

   دوباره فرصت ثبت نام میدن

   • ..... گفت:

    چرا ثبت نام نکردید؟ قبولی در دانشگاه های دولتی حتی با بهترین رزومه هیچ گاه قطعی نیست. فکر میکنم اشتباه از خود شما بوده است باید حتی یک درصد احتمال میدادید که شاید تکمیل ظرفیت با این تعداد محدود پذیرش قبولرنشوید و افرادی قوی تر از شما هم باشند

 20. 11 گفت:

  سلام دوستان آیا زمان ۲۴ و۲۵ برای همه دانشگاها هست؟ لطفا کسی از زمان ثبت نام دانشگاه فردوسی خبر داره اطلاع رسانی کنه

 21. میلاد گفت:

  سلام دوستان
  من شبانه قبول شدم ولی نمیخوام برم. برام مشکلی پیش نمیاد؟ ایا باید برم دانشگاه انصراف بدم ؟ یا نیازی نیست
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 22. پریس گفت:

  سلام. کسی می دونه از کجا بفهمیم رشتمون بورس خارج داره یانه؟

 23. پریسا گفت:

  دوستان منم امروز رفتم سازمان مرکزی دانشگاه آزاد و درخواست دادم، خیلییییی امیدوار کننده بود، کلا با سازمان سنجش فرق میکنه که کسی پاسخ گو نیست، تو روابط عمومی سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد خیلی رفتار ا متفاوته و حس اینکه درخواست ها انتقال پیدا میکنه بهمون القا میشه، خیلی ایشالا با پبگیری های ما تکمیل ظرفیت نیم سال دوم دکتری آزاد هم برگزار میشه. دوستان دیگه هم اگه میتونن برن و درخواست بدن.

 24. محمدرضا گفت:

  دوستان و علما مسئلهٌ : الان شخصی قبول شده در دو رشته محل اگر یکی رو بره تکلیف اون جای باقی مونده چی میشه ، یعنی میشه کسی الان مردود زده باشه ولی در صورت جابجایی و یا عدم ثبت نام کسایی که قبول شدن جایگزین بشه ؟؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنید…. من شرایطم خوب بود، مصاحبه ام خوب دادم نسبت به افراد مصاحبه شده ولی نهایتاً قبول نشدم … احتمال قبولیم را اونقدر می دادم که کنکور دکتری امسال ثبت نام نکردم …

 25. دانیال گفت:

  دوستان الان که من آزاد بودم و تکمیل ظرفیت سراسری قبول شدم، یعنی آزاد من حذف میشه خود به خود ؟؟یا اینکه میتونم هنوز آزاد رو برم؟ اگه کسی پاسخ اینو میدونه بهم بگه خیلی ممنون میشم .

 26. ستایش گفت:

  از پی اچ دی تست میخوایم یه پست در مورد اعتراض ما داوطلب های دکتری برای حذف خودسر تکمیل ظرفت بذاره. چون خیلی از دانشگاه ها اعلام نیاز کردن و الان کلی صندلی خالی وجود داره.

 27. ستایش گفت:

  دوستان چند پست قبل پی اچ دی تست با عنوان “حذف تدریجی تکمیل ظرفیت دکتری” رو حتما حتما بخونید. نظرات بهتون انگیزه میدهههه. منتظر نظر و همراهیتون هستیم