مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری

نحوه رسیدگی به اعتراضات داوطلبان دکتری 93

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به  انتشار کلید اولیه آزمون دکتری در روز پنجشنبه گفت تمامی داوطلبان می توانند نظرات خود را به صورت اینترنتی اعلام کنند و اگر سئوالی نیاز به اصلاح داشته باشد، این کار انجام می گیرد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دفترچه سئوالات کنکور دکتری 93 منتشر شده است و کلید سوالات هم در روز پنجشنبه 22 اسفندماه منتشر می شود و داوطلبان و اساتید می توانند نظر خود را اعلام کنند.

وی افزود: اگر سئوالی در رشته ای نیاز به اصلاح داشته باشد حتما اصلاح می شود. ضمن اینکه این کار به صورت اینترنتی صورت می گیرد و تمامی افراد در این حوزه می توانند نظر خود را به صورت اینترنتی ارسال کنند.

خدایی درباره ویژگی اساتید طراح سئوال در آزمون دکتری خاطرنشان کرد: هر استاد طراحی سئوال که برای آزمون دکتری سئوال طراحی می کند حتما در دو ترم منتهی به زمان آزمون باید درس مربوطه را تدریس کرده باشد از این رو اساتید در این حوزه به اندازه کافی مسلط هستند.

رئیس سازمان سنجش درباره زمان انتشار کلید نهایی سئوالات آزمون دکتری 93 گفت: پس از بررسی نظرات داوطلبان و اساتید و اصلاحات احتمالی، در فروردین ماه 93 قبل از اعلام نتیجه اولیه، کلید نهایی منتشر می شود.

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 93 در روز 16 اسفندماه با رقابت 240 هزار و 367 داوطلب برگزار شد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. سجاد مدیریت ورزشی گفت:

  با سلام
  سوال ۲۱ رو چک کنید بچه ها
  سوال گفته ضریب توافقی رو بدست آورید ولی جواب با ضریب فی بدست میاد.
  اینم از سوالای دکتری ما. نصف سوالا غلط هستن نصفشون هم که مشخص نیست از کجا اوردن و پاسخ هاشون غلط هست.
  با تشکر

 2. فیزیکی لاله گفت:

  سوال 32 مکانیک اماری غلطه باید حذف شه

 3. علیرضا گفت:

  بچه های جغرافیای سیاسی کجایید؟

 4. سجاد مدیریت ورزشی گفت:

  سلام به همه
  بچه ها بنظرتون من با 4 تا مقاله علمی پژوهشی داخلی، 4 تا علمی پژوهشی خارجی، یه ای اس ای، سه تا طرح پژوهشی و نزدیک 25 تا مقاله همایشی اعم از بین المللی، سخنرانی و پوستر دعوت بشم مصاحبه قبول میشم؟البته سابقه تدریس تو دانشگاه هم دارم ولی نمره زبان ندارم.

 5. سجاد مدیریت ورزشی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  با توجه به اینکه بنده امسال در آزمون دکتری در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در گرایش مدیریت و برنامه ریزی ورزشی شرکت کرده ام در پاسخنامه چندین ایراد مشاهده کرده ام که در زیر به آنها اشاره می کنم. امیدوارم بررسی های لازم صورت گیرد.
  پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما کمال تشکر را دارم.
  سوال 13 گزینه 2 درست(کتاب آمار دکتر دلاور)
  سوال 26 گزینه درست 1 (طبق تمامی کتاب هی آمار و سنجش و اندازه گیری)
  سوال 37 گزینه درست 3 (کتاب مبانی مدیریت استیفن رابینز و دی سنزو ترجمه اعرابی و همکاران)
  سوال 42 گزینه 1 غلط است (روش BSC یک ابزار برای ارزیابی و کنترل می باشد نه برنامه ریزی. کتاب مدیریت عمومی سید مهدی الوانی صفحه 134 دو خط مانده به آخر. در کتاب مبانی مدیریت استیفن رابینز و دی سنزو ترجمه اعرابی و همکاران صفحه 114 پاراگراف آخر نوشته اگر مدیر بخواهد برای پروزه های بلند مدت برنامه ریزی کند می تواند از روش بازنگری و ارزیابی “PERT” استفاده کند. از طرفی در کتاب مبانی سازمان و مدیریت دکتر رضاییان صفحه 228 در قسمت مسیر بحرانی گفته شده است “PERT” برای برنامه های غیر تکراری استفاده می شود که برنامه ریزی استراتژیک نیز یک برنامه غیر تکراری می باشد )
  سوال 68 گزینه درست 4 (کتاب مدیریت سازمان های ورزشی دکتر سجادی صفحه 93 پاراگراف آخر)
  سوال 71 گزینه درست 2(اماکن تاسیسات و تجهیزات ورزشی دکتر جلالی فراهانی صفحه 181)
  سوال 75 گزینه درست 4
  سوال 76 گزینه درست 4 (رهبران عمل گرا به تولید توجه زیادی می کنند بنابراین با توجه به دستور العمل هل و آیین نامه ها کارکنان را هدایت می کنند و ار کارکنان خود می خواهند کارها را درست انجام دهندو حال سه گزینه دیگر هر سه مربوط به رهبری کارمند گرا هست که به کارکنان خود توجه می کنند و روابط انسانی را مورد توجه قرلر می دهند)
  سوال 83 گزینه درست 1 (تئوری X و Y اصلا در باره رهبری نیست بلکه در مورد انگیزش می باشد. از طرفی در سبک رهبری فیدلر شخصیت افراد ثابت در نظر گرفته شده است و معتقد است شیوه رهبری مدیر به نوع رفتار او مربوط است به همین خاطر بیشتر منابع آن را جز نظریه های رفتاری رهبری می دانند. کتاب مبانی مدیریت استیفن رابینز و دی سنزو ترجمه اعرابی و همکاران، کتاب مدیریت عمومی سید مهدی الوانی، مدیریت رفتار سازمانی در ورزش دکتر محمود گودرزی، مبانی سازمان و مدیریت دکتر رضاییان).

 6. رفتار گفت:

  چجوری به کلیدا اعتراض کنیم؟
  چجوری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

 7. بچه های شیمی آلی!!!! گفت:

  از کجا بدونیم اطلاع پیدا کنیم که کلید تصحیح شده یا نه؟؟؟؟؟؟ با میانگین 30/45 و معدل موثر 17/91 رتبه چند میشه ؟؟؟؟

 8. مهندسی محیط زیست (آلودگی هوا ) گفت:

  سلام از رشته مهندسی محیط زیست گرایش آلودگی هوا کسی هست؟؟؟ درصداتون بذارید ؟ پارسال قبولی چند بوده؟؟؟؟

 9. روان شناسی تربیتی - امین گفت:

  سوال 70 در رشته روان شناسی تربیتی ونیز در سایر رشته های علوم تربیتی غلط است . چرا که گزینه صحیح آزمایش و خطایی( تصادفی) است که در کلید گزینه پژوهش تقریبی را اعلام کرده اند.

 10. محمد گفت:

  باسلام به دکترای آینده.
  حرفم با داوطلبان رشته های علوم تربیتی و روانشناسی است. من تمام سوالات رشته های علوم تربیتی و روانشناسی امسال را نگاه کردم حق با شما عزیزان است درس آمار خیلی مشکل بود این سوالات بیشتر به رشته های حسابداری و گروه مدیریت می خوره. رشته من تحقیقات آموزشی است و سال آخر کارشناسی ارشد را در یکی از دانشگاه دولتی دارم سپری می کنم. ما که این رشته داریم درس می خوانیم و همش با آمار و روش تحقیق سروکار داریم با امید ریاضی و احتمالات سرو کار نداشتیم و حتی دانشگاه ها این مباحث را تدریس نمی کنند چرا طراح سوال این سوالات را طرح کرد. خدا شما را رحم کند با این آزمون واقعا من که ناامید شدم این سوالات را دیدم فکر می کردم چند تا مقاله علمی پژوهشی دارم و واحدهای آمار و تحقیقم در دانشگاه 20 است سال 94 این درس را بالا می زنم. حالا من از شما با تجربه ها سوال دارم. سوالم این است که بنده در سال 94 در رشته مدیریت آموزشی شرکت خواهم کرد هدفم این است که تخصصی را بالای 70بزنم و استعداد را بالای50 و زبان را سفید چون می ترسم. به نظر شما بااین درصدها رتبه زیر 15 می آورم. سوال دوم از مدیریت آموزشی هاست آیا منابعی که این سایت معرفی کرده چه عمومی و چه تخصصی مناسب هستند یا خیر؟ کم و کثری که دارد به من اطلاع دهید. با تشکر از دکترای آینده

 11. الهیات 2139 - فقه و مبانی حقوق گفت:

  سوال 5 گزینه 3 ترجمه دقیقتر و درست (به دلیل تقف= قرار گرفتن؛ نه دارای.. / در ترجمه گزینه 2 آمده «جنون هولناک قیمتهای بین المللی نفت» در حالیکه در متن عربی معادل کلمه «نفت» نیامده و این تطابق در گزینه 3 درست است / العالمیة = جهانی ترجمه بهتری است تا «بین المللی» که در سه گزینه نیز «جهانی» ترجمه شده و فقط در کلید اولیه بین المللی!). اما در کلید اولیه گزینه 2 اعلام شده که به این سه دلیل 100 درصد غلط است و هیچ ترجیحی نسبت به گزینه 3 ندارد که هیچ بلکه سه غلط غیرقابل چشم پوشی در ترجمه نیز دارد!
  سوال 23 گزینه 3 هم در عمل اسم مفعول درست است. اما در کلید اولیه گزینه 4 اعلام شده که صحیح بودنش به سبب «ال» قابل خدشه است.
  سوال 38 گزینه 3 درست است یعنی: در صورت ظهور عیب شخص مطلقا خیار فسخ دارد و نیازی نیست که برای فسخ تعیین شود که مثلا چند درصد کالا معیوب است و مابه التفاوت سالم و معیوب تعیین شود. اما اگر بخواهد ارش بگیرد ناگزیر باید میزان معیوبیت تعیین شود و مابه التفاوت (=ارش) بدون تعیین غیر قابل پرداخت است. لذا 100 درصد گزینه 3 درست است نه گزینه 1 که در کلید اولیه اعلام شده است.
  سوال 54 هم گزینه 2 صد در صد درست است زیرا اگر حل نزاع متوقف بر دو شاهد باشد. مسلم است اگر تعداد شهود بیش از دو نفر باشد، بنحو واجب کفایی بر دو نفر واجب است که شهادت دهند تا نزاع خاتمه یابد. اما در کلید اولیه گزینه 1 یعنی نزاع در اموری که اثباتش بیش از دو شاهد نمیخواهد این بدان معنی است که برای اثبات حداکثر دو شاهد لازم است اما در اینکه آیا با کمتر از دو نفر نیز ممکن است نزاع اثبات شود گزینه 1 سکوت کرده یعنی ممکن است حل نزاع با یک شاهد و مثلا یک قسم و یا حتی بدون شاهد مثلا سند مکتوب و… یا هر چیزی که سبب علم قاضی شود (قطع موضوعی) و… در این صورت چرا باید بر دو نفر از شاهدین واجب کفایی باشد تا قبول شهادت کنند درحالیکه با کمتر از دو شاهد نیز امکان اثبات نزاع و حل اختلاف وجود دارد! بهر حال گزینه 2 صد در صد بر گزینه یک ترجیح دارد. زیرا هیچ دلیلی برای غلط بودن گزینه 2 بر خلاف گزینه 1 وجود ندارد.
  سوال 55 نیز گزینه 1 جواب معقولتری است تا گزینه 3 زیرا وقتی در لغت کلمه «بیت» استعمال شود مراد کل بنا و ساختمان است. اما وقتی «غرفه» استعمال شود مراد یک اتاق است که این اتاق میتواند در طبقه بالا باشد یا پایین، اما با توجه به ذیل سوال که گفته «لأن صاحب البیت لا تعلق له به» میتوان فهمید مراد از غرفه اتاق طبقه بالا است. بعلاوه وقتی یک دیوار از پایین خراب شود مسلما طبقه بالا نیز متضرر میشود اما اگر بالای یک دیواری خراب شود به پی و طبقه پایین آسیبی نمیرسد. پس دو نزاع متصور است یکی بر سر طبقه بالا به معنی اخص که صاحب غرفه بالا مقدم است و قسم میخورد و یا بر سر دیوار به معنی الاعم متصور است [یعنی دیوار کل خانه] که صاحب بیت که حیاط منزل نیز متعلق به اوست (مگر اینکه صاحب طبقه فوقانی هیچ راهی بجز عبور از حیاط به غرفه خود نداشته باشد که در این صورت تنها در حق المارّه بنحو مشاع با صاحب بیت شریک است و نه در کل حیاط) مقدم است و یحلف صاحب البیت لأن جدران البیت کالجزء منه.

 12. علامه گفت:

  سلام
  رشته آسیب شناسی ورزشی جواب سوالات 26، 49، 67 و 75 را مطمئنم اشتباه زدن خدا کنه اصلاحش کنن.