//اعلام جزئیات تأثیر آزمون کتبی و مصاحبه در پذیرش دکتری 98

مدرسان شریف

استاد وکیلی

اعلام جزئیات تأثیر آزمون کتبی و مصاحبه در پذیرش دکتری 98

سهم آزمون کتبی در پذیرش نهایی داوطلبان کنکور دکتری 98، پنجاه درصد، مصاحبه علمی 30 درصد و سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد خواهد بود.

تاثیر مصاحبه و آزمون کتبی در کنکور دکتری 98 - 99 سراسری و آزاد

به گزارش پی اچ دی تست، بر اساس اعلام سازمان سنجش، متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال 1398 لازم است در نظر داشته باشند که پذیرش دانشجو در سال 1398 بر اساس قانون “سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی” مصوب 18 اسفند 94 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی مربوطه و مصوبات “شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی” به شرح ذیل انجام خواهد شد. لذا ضرورت دارد متقاضیان ورود به دوره دکتری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های مصوب دفتر گسترش آموزش عالی درآزمون ورودی دوره‌های دکتری (Ph.D)  ثبت‌نام و شرکت نمایند. لازم به ذکر است پذیرش بر اساس قانون مذکور و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش آزمون مذکور (که در زمان ثبت نام توسط این سازمان منتشر می‌شود)، صورت خواهد گرفت.

بر اساس قانون فوق، سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه‌های «آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر انجام می‌شود:

1- دکتری آموزشی ـ پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

1-1-  آزمون متمرکز (50 درصد)

2-1- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

3-1- مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)

2 – دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

2-1- آزمون متمرکز (30 درصد)

2-2- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

2-3- مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)

2-4- تهیه طرحواره (20 درصد)

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

 

کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون دکتری تخصصی سال 1398:

زمان ثبت نام دکتری 98

زمان آزمون دکتری 98

مشاهده سرفصل ها و رشته های امتحانی آزمون دکتری 98

ضرایب دروس امتحانی آزمون دکتری 98 سراسری و آزاد

 

اعلام جزئیات تأثیر آزمون کتبی و مصاحبه در پذیرش دکتری 98
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۸-۱۹ ۰۸:۳۹:۱۲ +۰۳:۳۰۲۷ شهریور, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۱۲۷ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
س
س

دوستان اگر کسی میدونه چطور باید به تاثیر معدل هم در ازمون تئوری و هم در بخش مصاحبه اعتراض کنیم لطفا راهنمایی کنه؟

س
س

سلام.دوستان کسی میدونه بلاخره تاثیر معدل در رتبه ازمون تئوری رو حذف کردن یا اینکه همچنان باقی هست؟ پارسال سایتها نوشتن به دلیل اینکه تو دفترچه سال ۹۷ عنوان نشده حتما برداشته شده ولی من با توجه به درصدهایی که پارسال زدم و رتبه ای که برایم امده احتمال زیادی میدم که پارسال هم ازمون از ۸۰ درصد بوده و ۲۰ درصد معدل بوده. در مقطع دکتری دانشجوها تغییر رشته میدند و ورودیهای سالهای متفاوتی هستند مثلا یکی ارشد ورودی ۸۵ بوده یکی ارشد ورودی سال ۹۵ بوده که ظرفیت قبولی ارشد ۴۰ برابر شده و تو دانشگاه تهران قبول… ادامه نظر»

Goelogy
Goelogy

دوستان اینجا ما داریم بحث چی میکنیم اون ور دستان پشت پرده و خود سنجش و دانشگاه دارن با بی انصافی دانشجو برمیگزینند پارسال گرایش ما در یه دانشگاه یهو در افزایش ظرفیت داد و دانشجو برداشت…اونم بی خبر باورکنید

مجتبی
مجتبی

من رشتم مهندسی نساجی هست. امسال خیلی راحت قبول شدم. مقاله نداشتم‌ . پایان نامه نداشتم. مدرک زبان هم نداشتم. رفتم تو اتاق یارو گفت ما شرکت کننده نداریم شمارو میگیریم. بعد گفت کجا درس خوندی و ازین چیزا. الان دانشجوی دانشگاه سراسری روزانه گیلان هستم

س
س

مبارک باشه!! چه خوش شانس. یعنی هیچ کس دانشگاه سراسری گیلان رو نزده بوده و چون شماتنهاشرکت کننده بودید شما رو قبولی زدند؟ جل الخالق

designer
designer

دوستان در رشته های مورد نظر من که دو مورد هستند در هردو ظرفیت پذیرش 1 نفر است.آیا اصلا این منطقی است؟و آیا درسته که وقت بذاریم و بخونیم و هزینه کنیم و بریم کنکور بدیم؟آخه 1 نفر بین هزاران نفر شرکت کننده .مگه داریم؟حالا بنظرتون چیکارکنم بدم کنکور رو؟

مریم
مریم

به سلزمان ستجش عرض میکنم چرا کنکور میگیرید وقتی قدرت اصلی دست اساتید هست به رتبه ۱۲۰

از ۵۰
۴۰دادن
و به رتبه ۴۰
نمره ۱۲
تورخدا کنکور رو بردارید وقتی اثری نداره

...
...

من که دیگه شرکت نمیکنم
وقتی اسانید بدون کوچکترین رحمی نمره زیر حدنصاب به رتبه تک رقمی که دانشجوی خودشون هس میدن
مگه میشه دوباره امیدوار بود
من که به وزارت علوم شکایت کردم از طریق اینترنت
البته امیدوارم رسیدگی کنند الان یک ماهه که نوشته در حال بررسی
بنظرم شما هم به وزارت علوم سایت بازرسی و پاسخگویی به شکایات مراجعه کنید

مریم
مریم

منم سالها پشت کنکور ارشد بودم الان به راحتی قبول میشن

فائزه
فائزه

اون زمان که من لیسانس گرفتم، اینقدر قبولی ارشد سخت بو که استادمون روی سکوی کلاس قدم می زد و می گفت بعید می دونم هیچ کدوم از شما بتونید ارشد قبول بشید بنده هم با مرارت تمام و در سخت ترین شرایط خانوادگی سه مرتبه متوالی کنکور دادم همش مردود شدم بار چهارم قبول شدم رفتم دیدم چه خبره ! بیست نفر دیگه هم همراه من قبول شدن که اکثرشون همون دفعه اول قبول شده بودن بلافاصله بعد از لیسانس و سنشون ۳ ۴ سال از من کمتر بود. هی غر زدن که چرا تعدادتون زیاده ، همه که… ادامه نظر»

نسل قديم
نسل قديم

موافقم با شما، من هم از نسل قدیمی ام، ما نمیتونیم با این روشی که بقیه دوستان میگن که باید حتما با یک استاد از قبل کانکت بشی و لابی کنی وارد این گود بشیم!

حمید
حمید

اصلا نگران نباشید. نیازی به هیج لینک شدنی نیست و 99% بچه ها بدون هیچ ارتباطی قبول میشن. من خودم الان 12 سال از ارشدم گذشته و دومین بار در آزمون شرکت کردم.پارسال بخاطر بی دقتی و همینطور کم خوندن و رتبه بد و نیز نداشتن رزومه مناسب قبول نشدم و امسال با یه رتبه عالی و رزومه نسبتا خوب و البته آمادگی خوب در مصاحبه و مدرک زبان متوسط ، در یه دانشگاه بسیار عالی روزانه در رشته عمران سازه قبول شدم. همه چیز به خودتون بستگی داره. اگر اعتماد به نفس نداشته باشید و از خودتون ضعف نشون… ادامه نظر»

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

من حتی با رزومه عالی، رتبه تک رقمی و کانکت شدن با استادای قدیمیم هم نتونستم قبول شم.
چون نمیخواستن کسیو قبول کنن همه رو مردود کردن
بنظرتون میتونستم کاری کنم؟؟؟؟؟؟

حمید
حمید

خوب جریان شما فرق میکنه.وقتی نخوان کسی رو بگیرن چه رزومه خوب و چه بد فرقی نمیکنه
ضمنا یقینا شما به تعداد کافی مصاحبه نرفتید و به یک دانشگاه اطمینان کردید و متاسفانه این اتفاق از شانس بد افتاده.
این اشتباهیه که متاسفانه بیشتر رتبه بالایی ها مرتکب میشن و بعد پشیمون میشن.
انشاالله امسال قبول میشید.

از من میشنوید عنوانتون رو هم اصلاح کنید و بنویسید که “عمرا نتونید بذارید که من قبول بشم”

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

ممنون ولی من بخاطر کارم مجبور بودم فقط دانشگاه شهر خودم شرکت کنم
دانشگاهای دیگه همه تهران بودند و صد البته سخت گیر و قبولیشون سخت.
من دیگه نمیتونم شرکت کنم چون هیچ اعتمادی به دانشگاهمون ندارم و بنظرم جرم بزرگیه که گروهی نخواد دانشجو بگیره و وقت همه رو تلف کنه

فاطمه
فاطمه

من با رتبه خوب رزومه عالی با اعتماد به نفس ۱۰۰ درصد قبول نشدم

حمید
حمید

این قبول شدن میتونه دهها دلیل داشته باشه که تنها یکی از اونها میتونه کم لطفی اساتید باشه.باید روند کارتون رو حلاجی کنید و اشکال رو پیدا کنید.
حتما قبول میشید.

ارش
ارش

دوست عزیر من با رتبه 14 عمران مکانیک خاک و پی 11 دانشگاه رفتم 7 مقاله ملی و بین المللی دو ترجمه کتاب و یک isi و یک scopusو سه مقاله چاپ شده در مجلات هیچ جا بم حد نصاب ندادن

...
...

خیلی خیلی بی انصافی کردن

امیدوار به خدا
امیدوار به خدا

دوستان عزیز خواهش میکنم نظرتون رو بگید
اگر طبق اطلاعیه دانشگاه آزمون کتبی مصاحبه بیست نمره باشه ولی گروه 15 نمره ای آزمون بگیره و نمره رو ضربدر چهارسوم کنه اینکارشون خلافه؟
راستش صفر دادن به من و اونو ضربدر چهارسوم کردند. بیست نمره اینجوری از دست دادم. شاید اگه امتحان بیست نمره بود اختیار بیشتری برای جواب دادن داشتیم
میخوام شکایت کنم

غلامرضا شكوهي
غلامرضا شكوهي

سلام به دوستان ببخشید من امسال میخام کنکور دکتری بدم از الان بخونم شانس دارم و اینکه کتابهای مدرسان شریف را مطالعه کنم خوبه لطفا راهنمایی ممنونو سپاسگذارم

امیدوار به خدا
امیدوار به خدا

سلام دوست عزیز توصیه های من به عنوان رتبه تک رقمی بین 500 داوطلب به شما: من از اول آبان شروع کردم با وجود شاغل بودن، هر روز حدود دوساعت درس میخوندم کتابهای مدرسان شریف رو استفاده نکردم ولی برای هر درس بهترین کتاب ممکن رو تهیه کردم و هر کتاب رو دو سه دور کامل مطالعه کردم. زبان هم کتاب لغات ضروری برای تافل رو تهیه کنید. موقع امتحان هم حتما با درسی شروع کنید که مسلط تر هستید. و اما نکته مهمتر اینه که با اساتید مشورت کنید و رزومه تون رو نشون بدید. ازشون قول بگیرید که… ادامه نظر»

ساسان
ساسان

سلام
اگر روی درسی مسلط هستید خیلی روی اون تسلط داشته باشید.
حتما از کتابهای کمک آموزشی که مطالب رو جمع بندی و خلاصه کرده استفاده کنید.
اگر در درسی ضعف زیاد دارید اگر میتونید کلاسشو برید.
از حل سوالات دوره های پیشین غافل نشید
در پیشنهاد کتابهای موسسه ها اکثرا بدرد نمیخورن و بیخودی حجیم و گرونن اما با توجه به رشته تون میشه چندتایی معرفی کرد.مثلا برای عمران فقط کتابهای سری عمران
برنامه ریزی کنید و پشتکار داشته باشید.
من بعد از 10 سال با همین دستورالعمل روزانه تهران قبول شدم.
شما هم حتما میتونید.

موفق باشید

عسل
عسل

بنظر من که کنکور دکترا مرحله مسابقه سلیقه ایه. من امسال سال پنجم بود که کنکور دکترا شرکت کردم و دیگه هم شرکت نمی کنم. هرسال شرکت کن و رتبه بیار و برو مصاحبه و آخرشم ردت کنن. من لیسانس و فوق لیسانس رو دانشگاه دولتی بودم و فوق لیسانس رو شهید بهشتی بودم. متاسفانه استادم دکتر سعیدی برای مقاله هیچ کمکی به من نکردند. و روز مصاحبه فقط یه سوال از عنوان پایان نامه از من پرسیده شد و دیگه هیچی. و در اوج بی انصافی رد شدم.

امیدوار به خدا
امیدوار به خدا

دقیقا مثل من استادای خودم ده نمره زیر حدنصاب دادن بهم تک رقمی هم بودم
مگه میشه یه گروه بگه ما اصلا دانشجو نمیخواستیم
من هم به سنجش هم وزارت علوم اعتراض کردم هرروز هم سایتشونو چک میکنم ولی در صف بررسی هستند
دیگه خسته شدم بخدا اعتراض میکنم اون حتما جواب میده

حسین
حسین

عرفان بهشتی میخوندی؟ رتبت چند بود؟

بازرگانی
بازرگانی

سلام.از دوستان اگه کسی هست که در رشته مدیریت بازرگانی برای دکترا قبول شده خواعش میکنم بگه چه منابعی مطالعه کرده و کمی راهنمایی کنه برای آزمون کتبی.بینهایت ممنونم.

بیوتک
بیوتک

من با رتبه 9 مردود شدم با ظرفیت 14 نفر.

بی عدالتی
بی عدالتی

– امام علی (ع) می فرماید: به درستی که عدل و دادگری آن است که به هنگام حکم دادن با انصاف باشی و از ظلم دوری نمایی. (غرر الحکم، ص ۲۲۰).

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

سلام
دوستان عزیز تک رقمی مردود برای اینکه یه آمار تقریبی داشته باشیم لطفا در پاسخ این کامنت رتبه ها و رشته تون رو بنویسین

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

خودم رتبه 5 عمران-آب

فرداد
فرداد

سلام، من رشته علوم دام هستم و با رتبه 25 در حالی که 140 نفر پذیرش روزانه داشتیم رد شدم، به نظر من نتیجه آزمون مصاحبه روزهای قبل مصاحبه با لابی و مسائل دیگه که قابل گفتن نیست و در شان جایگاه علمی و فرهنگی دانشگاه نیست معلوم میشه

بی عدالتی
بی عدالتی

من رتبه ۳ بیومکانیک شدم (رتبه نهایی). اما با وجود ۳ ظرفیت قبول نشدم.
معمولا کسانی که حب دنیا در دلشان است برای این بیشتر و بهتر زندگی کنند با دست درازی به بیت المال و یا خوردن حق دیگران می خواهند به کیفیت و کمیت زندگی خودشان بی افزایند در حالی که واقعا در اشتباه هستند

.........
.........

مشکل منم دقیقا مثل شما بود. میشه بگید چرا اینجوری شده؟؟؟

بی عدالتی
بی عدالتی

سلام. رشته شما چیه؟ این مشکل قابل حل است.

.........
.........

ببخشید میشه بگید چطوری حل میشه؟ چرا اینطور شده؟

بی عدالتی
بی عدالتی

بعد از پیگیری های زیاد متوجه شدم که یکی از ظرفیت ها به خانواده ایثارگران تعلق گرفته ولی قانون حد نصاب ۷۰ درصد رعایت نشده است. این مشکل فعلا برای ۴ نفر دیگر نیز اتفاق افتاده است که قرار است با هم به دیوان عدالت شکایت کنیم (هرچه تعداد افراد بیشتر باشد سریع تر نتیجه می گیریم). اگر شما افراد دیگری را هم می شناسید به هر شکلی که ممکن است به من اطلاع دهید. لطفا پیگیر باشید.

.........
.........

انشا الله درست بشه. ببخشید توی دانشگاه مصاحبه ما را قبول کردند بعد این اتفاق افتاده؟؟؟ یا خود دانشگاه سهمیه اعمال کرده؟

بی عدالتی
بی عدالتی

جهت مشخص شدن موضوع صفحات اول دفترچه انتخاب رشته را مطالعه کنید.

بی عدالتی
بی عدالتی

اگر می توانید به هر صورتی که ممکن است به من اطلاع دهید تا به صورت جمعی به دیوان شکایت کنیم.

.........
.........

قانون حد نصاب هفتاد درصد چیه؟ میشه توضیح بدید. ممنون

.........
.........

ببخشید حد نصاب هفتاد درصد چیه؟

.........
.........

انشالله درست بشه. یعنی دانشگاه ما را قبول کرده؟؟ و بعد اعمال سهمیه شده؟ یا خود دانشگاه اعمال ظرفیت کرده؟

.........
.........

اعمال ظرفیت=اعمال سهمیه

بی عدالتی
بی عدالتی

می توانید به بازرسی کل کشور نیز شکایت کنید.

محسنی
محسنی

سلام،من 5سال متوالی در رشته برنامه ریزی محیط زیست با رتبه های 16،10،9،5،5در مصاحبه رد شدم با اینکه رزومه خوبی هم داشتم فقط چون تازه فارغ التحصیل نشده بودم و اساتید قدیمی رفته بودند و نبودند

designer
designer

یه سوال .ما مثلا از فلان دانشگاه در فلان شهر قبول میشیم میریم واسه مصاحبه خب اون فلان دانشگاه استاداشو نمیشناسیم که چه جوری شما میگین با استاد هماهنگ کنیم برای مصاحبه؟میشه بیشتر توضیح بدید؟اصلا شرایط این مصاحبه چیه؟

الهه نازنین
الهه نازنین

با سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان عزیزم ضمن تبریک و اروزی موفقیت برای کسانی که در ازمون 97 دکتری موفق شدند. همچنین ضمن اروزی موفقیت و تلاش دوباره برای انهایی که موفق به قبولی نشدند. دوستان من الان دانشجوی دکترای هستم به طور تصادفی وارد سایت پی اچ دی شدم و کامنتهای شما رو خوندم. من اهل نصیحت نیستم فقط میخاهم چند دقیقه ای وقت شما بزرگواران رو بگیرم، چرا اینقدر زود ناامید میشید، چرا با یکبار، دوبار و حتی چند بار زمین خوردن ناامید میشید؟ چرا میخاهید از روبرو شدن با حقیقت خودتون فرار کنید؟ چرا نمیخواهید… ادامه نظر»

designer
designer

میشه لطفا از شرایط قبولیتون بفرمایید؟رتبه -مصاحبه-رزومه

زهره
زهره

رتبه 8 شیلات با 30 نفر پذیرش روزانه. رد شدم

شعبان
شعبان

این اطلاعیه ها که همان اخبار سالهای گذشته است و هیچ چیز جدیدی ندارند چرا نمی گویند داشتن یا نداشتن حد نصاب کذایی مرحله دوم 100%

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

هزاران لایک

رجبعلی
رجبعلی

البته نگران نباشید شعبان خان و دوستان عمر این نحوۀ پذیرش هم تموم شده نه این که تمومه

محسنی
محسنی

واقعا درست میگید اگه امتیاز مرحله کتبی 99بشه و ما رتبه یک هم بشیم این حد نصاب کذایی مارو مردود میکنه!!!من هرسال مقاله مینویسم که این حد نصاب بره بالا ولی اصلا بالا که نمیره پایین تر هم اومده

دانشجججو
دانشجججو

دوستان اگر کسى صنایع غذایى شرکت کرده و قبول شده خواهشا کمکم کنه بگه چه منابعى بخونم بهتر کلاس کجا برم خوبه من ۴سال شرکت مى کنم و قبول نمى شم

سلام
سلام

سلام خدمت شما دوست عزیز
من امسال خداروشکر روزانه قبول شدم
برای میکروب و شیمی و دروس مقطع کارشناسی جزوات پارسه رو خوندم و برای دروس ارشد جزوات دانشگاهها مثل تهران و صنعتی اصفهان رو
جایی هم کلاس نرفتم
در ضمن تکنولوژی رو به علت زیاد بودن تعداد دروس اصلا نخوندم و روی هفت درس دیگه سرمایه گذاری کردم

آذر
آذر

صد در صد همه چی دست استاداس. من با یه رتبه ی خیلی خوب و مدرک زبان وقتی رتبم رو دیدم اصلا همه فامیل اومدن شیرینی خوردن و توی محل صدام میزدن خانم دکتر و بنر زدن کسب رتبه فلان تبریک. متاسفانه با بی عدالتی نمره مصاحبه رو چهار نمره زیر حد نصاب دادن . الان دیگه روم نمیشه بیام توی کوچه خیابون. فقط شبا میام بیرون. رتبه و اینا کشکه. فقطططط نظر استاد. طرف با رتبه 150 و هیچ رزومه ای روزانه صنعتی اصفهان قبول شد.

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

دقیقا عین من که مخصوصا در محیط کار آبروم رفت
خدا کنه وزارت علوم فکری به حال امثال ما بکنه
حداقلش تکمیل ظرفیته

سپهر
سپهر

طرف با 250 بدون هیچ رزومه ای دانشگاه اصفهان قبول شد. برای یکی از رشته های صنعتی اصفهان رتبه های 12 20 40 رفتن، همه هم رد شدن.

reza
reza

حد نصاب مرحله دوم تو قانون سنجش و پذیرش نیست و فقط حد نصاب جهت مرحله اول گفته میتونه باشه. قانون قبلی هردو مرحله بود اما قانون ک مجلس تصویب کرد مرحله دوم حذف کرد اما سازمان داره طبق قانون قدیم این اجازه حد نصابو به دانشگاها داده. یک نفر شکایت کنه جواب میگیره بنظرم…

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

به کجا شکایت کنیم؟

عمران- سازه
عمران- سازه

زنگ زدم به مدیر گروه یکی از دانشگاه های تهران میگم چرا اینقد نمره مصاحبه من رو پایین دادید و کمتر از حد نصاب رد کرده اید با اینکه رتبه خوب و رزومه قوی(1مقاله isi و 3 تا علمی پژوهشی و 3 تا علمی ترویجی و 7 تا کنفرانسی. رتبه اول ارشد با معدل حدود 19 و مدرک زبان و فارغ التحصیل دو مقطع از دانشگاه اصفهان) داشتم. برگشت بهم گفت امتیاز مقالات رو گرفتی ولی امتیازات قسمت شناور مصاحبه که دست اساتید هست و مهم هست رو شما نگرفتی . گفتم چرا؟ گفت سلیقه شون نبوده که با تو… ادامه نظر»

دانشجججو
دانشجججو

من ۴سال قبول نمى شم و واقعا اعتماد به نفسم از دست دادم افسردگى گرفتم

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

منم 6 سال مردود شدم دیگه نمیتونم
متاسفانه امسال با رتبه تک رقمی پرونده دکترا رو بستم

کارول
کارول

شما حتما فقط دانشگاه های خاصی متل تهران و صنعتی شریف زدید برای مصاحبه- این کار احتمال قبول شدنتون رو پایین میاره . بهتره هست بیشتر جاها رو برای مصاحبه تشریف ببرید. حتما قبول می شید.

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

من با رتبه 5 فقط تبریز رفتم(که دانشگاه خودم در دو مقطع بود) شبانه هم زدم که خیالم راحت باشه(ظرفیت هم 35 روزانه و 30 شبانه بود)

دانشجججو
دانشجججو

دوستان اگر کسى صنایع غذایى قبول شده به منم کمک کنه بگه چه منابعى بخونم بهتر کمکم کنید خواهشا

M.ra
M.ra

یلام.خواهش میکنم یکی راهنمایم کنه و بگه برای تغییر گرایش در دکتری حقوق چیکار باید بکنم.از عمومی به بین الملل.ممنونتون میشم

مانا
مانا

یه سوال خیلی ساده دارم. وقتی یه استاد میتونه نمره مصاحبه رو زیر حد نصاب بده و از دور رقابت حذفت کنه و رتبه و نتیجه ای که از سنجش گرفتی رو بی اثر کنه این چجور تاثیر 50درصدی هست؟ اگه قرار هست عدالت برقرار بشه باید همه مراحل زیر نظر سازمان سنجش باشه و یه نمره محدودی هم اساتید برای مصاحبه حق داشته باشن بدن نه نمره ای که باعث بشه همه چیزای دیگه رو بی اثر کنه. اساتید از اون رتبه تک رقمی خوششون نیاد به هر دلیلی نمره مصاحبه ش زیر حد نصاب میدن به همین راحتی.… ادامه نظر»

سایه
سایه

منم همچین تجربه ای دارم و واقعا نمیدونم امسال شرکت کنم یا نه چون اصلا معلوم نیست چی به چیه

دنیا
دنیا

موافقم صد درصد

سپهر
سپهر

من نمیدونم چرا هر ساله همین مسئله تکرار میشه اما وزارت علوم هیچ تغییری در روند پذیرش نمی کند؟ شما در همین سایت مطالب دوستان در سالای قبل رو هم بخونید. واقعا تاثیر 50 درصدی رتبه و تراز صفره. در اصل شما کافیه از 50 درصد دوم رو بعد از ورود به مصاحبه، یک نمره ای بگیرید دیگه کار تمامه و قبولید.

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

دقیقا
تنها چیزی که باعث حق کشی و بی انصافی در حق داوطلبان شده همسن حدنصاب مرحله دوم هست که باید حذف بشه

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

دقیقا اصل نمره مصاحبه است میتونن برای ورود به مصاحبه یه شرط دیگه مثل مدرک زبان معنبر بزارن
برای چی عمر و وقت ملت رو با آزمون سنجش تلف میکنن
من شیش تا درس رو کامل خوندن با وجود شاعل بودن و… رتبه تک رقمی هم بدست آوردم
ولی حدنصاب مصاحبه رو ندادن و هیچی به هیچی

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

صمنا اینو هم بگم که ورود به مصاحبه امسال خیلی راحت شده بود به عنوان مثال تراز لازم برای بهترین دانشگاههای تهران فقط 3000 بود اینم نشون میده که امتحان سنجش کاملا بی اثر شده

سپهر
سپهر

بله دانشگاه های تهران تراز را امسال پایین اورده بودن.

داوود
داوود

واقعیت اینه که مقطع دکتری به گونه ای هستش که استاد و دانشجو باید هماهنگ باشند تا کار پیش بره. همه جای دنیا این حقو به استاد میدند تا دانشجو دکتری خودشو انتخاب کنه.

بیچاره
بیچاره

کدوم کار پیش بره؟نه که تا الان تمام مسائل مهم علمی حل شدن دانشجوی دکتری که مباحث بنیادی درسش رو بلد نباشه و فقط نور چشمی استاد باشه به چه دردی میخوره

سپهر
سپهر

خوب کنکور حذف شه که این قدر زمان و هزینه سر دست داوطلبا گذاشته نشه.

محمدرضا
محمدرضا

کارنامه نهایی دانشگاه ازاد رو کجا میتونم ببینم دوستان؟

عمران
عمران

با سلام
آیا دانشگاههای بدون مجوز دانشگاه ازاد طبق لیست وزارت علوم هنوز دانشجوی دکتر یا ارشد میگیرن؟

عمران
عمران

اصلاح می کنم: رشته های بدون مجوز دانشگاه آزاد…..

فرزانه
فرزانه

سلام دوستان از قبول شدن ناامید نشوید اگر هدفتان دکتری است ادامه دهید تا قبول شوید. من 5 بار پشت کنکور بودم و در طی این سالها رزومه خود را تقویت کردم. امسال برای اولین بار به 6 دانشگاه دعوت شدم. اکثر دانشگاهها انصاف و عدالت دارند فقط یک دانشگاه بود که به دانشجویان خود تعصب داشت. من با وجود اینکه ارشد از دانشگاه آزاد فارغ تحصیل شدم و دانشجوی خودشان نبودم بخاطر رتبه و رزومه خوب و ارائه خوب در جلسه مصاحبه روزانه یکی از دانشگاههای خوب تهران قبول شدم. پس پیشنهاد من این است که ناامید نشوید و… ادامه نظر»

رر
رر

سلام.
ممنون از این همه امید و دلگرمی.
کاش همه مثل شما امید میدادن به آدم.

نیاز
نیاز

کاملا فرمایش شما صحیح است فرزانه خانم
بنده هم پارسال با وجود رتبه و رزومه خوب قبول نشدم و از این بابت خیلی ناراحت شدم. اما با خودم گفتم حتما رقبای قوی تری از من وجود داشت و تلاشم رو بیشتر کردم تا اینکه امسال با تلاش بیشتر و امید به خدا قبول شدم. اگر کسی از دوستان پیام را میخواد و واقعا قصد قبولی دارد بداند که همت و تلاش و امید بیشتر است که به کارش می آید ولاغیر.

دکتر
دکتر

شما هنوز ندیدین افرادی که با رزومه خوب و رتبه خوب قبول نمی شوند و در عوض افرادی فاقد شایستگی و رتبه و … قبول می شوند. به عنوان مثال الان برخی قبول شدن و رفتن سر کلاس، اما مینالند که درسا سخته، چطور کتاب انگلیسی بخونیم، چطور این تکالیف و تمرینات را حل کنیم و …. ، اما چه بسا کسایی که از پس همه اینا بر می آمدن و الان دارن فقط اون افراد را تماشا می کنند.

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

دقیقا درود بر شما

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

مسئله اینه که دانشگاههای باانصاف مشخص بشن و البته استادای عادل
حالا شما به استادهای منصف برخوردین خدا رو شکر کلی اکثرا تضییع حقوق اتفاق افتاده امسال اونم بیشتر بخاطر عدم کسب حدنصاب

بیچاره
بیچاره

ما آزمون کتبی نداشتیم سه تا سوال کردن منم جواب درست دادم ولی بهم هشت نمره زیر حد نصاب دادن به یکی دیگه که رتبه اش دقیقا ده برابر من بود ۹ نمره بالای حد نصاب دادن من چه گناهی کرده بودم به کی باید شکایت کنم

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

شما بیچاره نیستین بیچاره اونایین که ظلم کردن
شما به سایت وزارت علوم لینک پاسخگویی به شکایات مراجعه کنین
ضمنا کدوم رشته و دانشگاه هستین؟بهتره به هم اطلاع رسانی کنیم تا اگر انشالله تکمیل ظرفیت باشه دانشگاههای منصف و عیرمنصف رو بشناسیم
موفق باشین

بیچاره
بیچاره

دانشگاه باهنر کرمان و ولیعصر رفسنجان

هادی
هادی

سراسری بیشتر منظوره

هادی
هادی

یکی نیس بگه اخه با کدوم منطق! دانشجو کنکور قبول شده …چرا باز کنکور مصاحبه میذارین …تو مصاحبه باید بلحاظ شخصیتی بیان حتی نمیخواد مگر متقاضی هیئت علمی باشه داوطلب اما چه بسا حرف هم بلد نباشه بزنه اما توان اختراع و ابتکار و کلا باری از دوش مملکت برداره چه معنی داره با عمر و زندگی انسان بازی میکنید ….. 100 رحمت به ازمون دانشگاه ازاد اولا مثلا من بالینی ارشد دارم فقط دفترچه دکتری بالینی میذاشتن جلوی من نه مجموعه روانشناسی مثل دولتی هرچند بزور کنکور یکی کردن تا همین شیوه درست هم الان خراب بشه باز …دوما… ادامه نظر»

هادی
هادی

کلا ازمون دولتی روائی نداره اولا مجموعه یک رشته همه اجبارا شرکت میکنن دوما سوالات غیر استاندارد — مصاحبه ها هم اصلا درست نیست . چه بسا بسیار ادمهای خلاق باشن رد بشن بخاطر چند سوال نظری الکی

دنیا
دنیا

آخه چطوری با ی سوال میتونن تشخیص بدن بار علمی رو چقدر آخه ظلم

سارا۹۶
سارا۹۶

تکمیل ظرفیت نداریم امسال؟

هادی
هادی

جناب توکلی گفتن ظرفیت تکمیل نشه در هنگام ثبت نام در این مورد تصمیم خواهیم گرفت ولی در شرایط معمول خیر

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

ولی اون که میدونست از 24هزار ظرفیت فقط 20 هزار پذیرش شده
من میترسم اینا بیخیال ظرفیتای خالی بشن

بی عدالتی
بی عدالتی

من رفتم سازمان سنجش. یکی از کارشناسای سازمان گفت برین تو سایت درخواست تکمیل ظرفیت بدین اگر درخواستا زیاد بشه ممکنه تکمیل ظرفیت برگزار بشه.

مهدی
مهدی

دوستان گرامی نمیخوام شعار بدم ولی خیلی از قبول شده ها چند بار کنکور دادن و شاید تا اوج ناامیدی هم رفتن ولی کم نیاوردن و در نهایت از این مرحله گذشتن.
میدونم تبعیض و شرایط نابرابر و همه ی این حرفا هست ولی ناامیدی چیزی رو تغییر نمیده. نمیگم امید کاذب داشته باشید ولی منفعل و ناامید نباشید و به مبارزه ادامه بدید …

دکتر
دکتر

واقعا ازمون و رتبه تاثیری داره؟ رزومه در مصاحبه تاثیری داره؟ به نظر من خیررررر، خیررر، خیرررر.

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

نه متاسفانه سرابی بیش نبود 27 فروردین امسال وقتی رتبه امو دیدم فکر کردم دنیا رو بدست آوردم نماز شکر خوندم که زحمتهام نتیجه داده بعد هم دو ماه تمام برای مدرک زبان و کنکور دانشکده درس خوندم نمیدونستم با چه کسایی طرفم ده نمره زیر حدنصاب بهم دادن تازه منت هم میزارن که نمره شفاهی رو بالاترین نمره به تو دادیم نمره امتحان تستی رو صفر شدی ضمنا اعتراض هم بکنی ورقه ات رو نشون میدیم راستش اشکال از امتحانش بود چون همه صفر شدن الان نمیدونم چیکار کنم کاش دانشگاههای دیگه هم رفته بودم برای مصاحبه ایکاش حداقل… ادامه نظر»

دکتری ۹۷
دکتری ۹۷

لطفا رشته تون و اینکه ظرفیت روزانه رشته تون چند نفره؟

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

رشته ام عمران آبه
ظرفیت روزانه فکر میکنم سی و خورده ای بود

عمران
عمران

مقاله هم در بیست ژورنال اول رشته خود درسطح دنیا داشتین….یا اینکه با دست خالی رفتین و فقط قبولی در ازمون رو داشتین؟

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

مقاله ژورنال نداشتم ولی ده مقاله کنفرانسی داشتم که در طی سالها با زحمت و تحقیق خودم نوشتم مدرک زبان هم داشتم ضمنا فارغ التحصیل همون دانشگاه در هردومقطع با معدل خوب بودم.
راستش ربطی به مقاله ژورنا نداشت چون همه رو مردود کردن

دیگه عمرا دکترا شرکت کنم
دیگه عمرا دکترا شرکت کنم

اکثر کسانی که امسال یا سالهای قبل قبول شدن مقاله ژورنال نداشتن
من در عوض یک جلد کتاب هم داشتم

درمانده
درمانده

بنطرتون وقتی دانشکده بجای مصاحبه امتحان تستی گرفته کارمون برای اعتراض سخت تر میشه؟؟؟
چون استادام گفتن اگه اعتراض کنی ورقه ات رو نشون میدیم به عنوان مدرک
من میخوام به مدل امتحانش اعتراض کنم که غیرقابل جواب دادن بود

یکتا
یکتا

سلام، دوستان مدیریت دولتی که تو آزمون کتبی ۹۷ رتبه شون تک رقمی شده، لطفا بگین از چه منابعی استفاده کردین؟

درمانده
درمانده

دانشگاه تبریز که کنکور سنجش رو قبول نداره
با پونزده تا سوال دوباره کنکور میگیره
همه هم صفر میشن

سپهر
سپهر

دقیقا یکی از اساتید این دانشگاه گفته بود که ازمون سنجش بی ارزشه. البته تنها این دانشگاه این طوری نیست. دانشگاه های خوبی همچون تهران و صنعتی اصفهان هم همینطوره. حالا اگر رتبه شما 1 باشه میگن رتبه بی ارزشه اگر رتبه 150 200 باشه میگن رتبه شما خیلی بده.

سپهر
سپهر

تنها راه حل اینه که امتیازدهی مقاله و زبان و کتاب و مقاله و … دست سنجش باشه(30 درصد) و تنها 20 درصد باقی مانده که مربوط به نظر اساتید است دست خود دانشگاه باشه.

درمانده
درمانده

سازمان محترم سنجش چرا خودشو خسته میکنه
وقتی قراره دانشگاهها زیر حدنصاب کنن همه رو

ایمان
ایمان

دقیقا

درمانده
درمانده

با عرض تاسف باید بگم که سهم آزمون سنجش صفر درصد است. رتبه های تک رقمی که توسط دانشگاهها با بهانه عدم کسب حدنصاب از دور رقابت خارج شدند و تراز بالاشون و زحمت یکساله شون بر باد رفت مصداق این ادعاست

انستیتو رازی
انستیتو رازی

افرین دقیقا گل گفتی

saman
saman

درود بر شما…

ناراحت
ناراحت

امسال هم سهم ازمون 50 درصد بود منم رتبم تک رقمی بود. ولی عملا نمره مصاصبه را طوری میدهند که سهم ازمون کتبی صفر بشه.

هادی
هادی

ازمون دولتی روائی نداره سوالات شون

ديگه شركت نخواهم كرد اگر...!
ديگه شركت نخواهم كرد اگر...!

٩٧ آزمون برای ملی، و مصاحبه برای آزاد عملا بی تاثیر بود

هادی
هادی

کلا نا عدلانه ست بخاطر اینک دولتی همه باید مجموعه ازمون شرکت کنند هر کسی امار و زبان و یا دروس گرایش دیگه رو خوب بزنه رتبه میره بالا درحالیکه باید دفترچه اختصاصی گرایش بدن سر جلسه نه اینکه بکن تو فلان گرایش رتبه این تو فلان گرایش شده این —- کلا سوالات هم روائی نداره مثلا این سوال مسخره رو دقت کنین د کدام سن کودک علاقمند به دوچرخه میشود . یعنی واقعا سوال علی تر نمیشد پرسید . خخخخخخخخخخخخ

هادی
هادی

نا عادلانه ببخشید سریع تایپ میکنم از بس بخاطر شما بچه های گل غصه خوردم و ناراحت شدم…

ديگه شركت نخواهم كرد اگر...!
ديگه شركت نخواهم كرد اگر...!

بله درست میگین، و با این قبیل آزمونها نمیشه انتظار نتیجه درست و منطقی در انتخاب دانشجو داشت، ما که هر چه گفتیم آزمون تستی برای مقطع دکتری غلطه سودی نداشت

درمانده
درمانده

بله آزمون تستی غلطه
بدبختی اینه که من بخاطر آزمون تستی مصاحبه رد شدم
میگن توی این آزمون نمره نیاوردی
نمیدونم به کی شکایت کنم

هادی
هادی

یکی نیس بگه اخه با کدوم منطق! دانشجو کنکور قبول شده …چرا باز کنکور مصاحبه میذارین …تو مصاحبه باید بلحاظ شخصیتی بیان حتی نمیخواد مگر متقاضی هیئت علمی باشه داوطلب اما چه بسا حرف هم بلد نباشه بزنه اما توان اختراع و ابتکار و کلا باری از دوش مملکت برداره چه معنی داره با عمر و زندگی انسان بازی میکنید ….. 100 رحمت به ازمون دانشگاه ازاد اولا مثلا من بالینی ارشد دارم فقط دفترچه دکتری بالینی میذاشتن جلوی من نه مجموعه روانشناسی مثل دولتی هرچند بزور کنکور یکی کردن تا همین شیوه درست هم الان خراب بشه باز …دوما… ادامه نظر»

درمانده
درمانده

تازه میگن چون ورقه امتحانت هست میتونیم به عنوان مدرک در حواب اعتراضت به وزارت علوم نشون بدیم
تازه من دانشجوشون بودم در طول شیش سال
امیدوارم وزارت علوم هم متوجه باشن که این امتحانو هیچکدوم از شونزده داوطلب نتونسته جواب بده

هادی
هادی

علمی تر اصلاح میشه