دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی مختص داوطلبان استعداد درخشان این دانشگاه است. شرایط و نحوه ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه ازاد در ادامه توضیح داده شده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، ثبت‌نام داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد تا سال 95 به صورت هم‌زمان با ثبت‌نام متقاضیان پذیرش با آزمون در سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گرفت و نتیجه اولیه و نهایی این پذیرش نیز از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شد.

در شیوه بدون آزمون نیز همانند شیوه با آزمون، ثبت‌نام با انتخاب رشته‌محل‌ها همراه بود؛ با این تفاوت که داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام مدارک خواسته‌شده را در سایت بارگذاری می‌کردند تا پس از بررسی مدارک آنان، امکان و یا عدم امکان حضورشان در مصاحبه با انتشار کارنامه اولیه مشخص می‌شد.

ضمن این که در شیوه‌ بدون آزمون نیز تنها یک مصاحبه برگزار می‌شد و زمان مصاحبه‌ها نیز از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شد. پذیرش در شیوه‌ بدون آزمون دانشگاه آزاد با تأثیر صددرصدی مصاحبه همراه بود.

با ادغام آزمون دکتری آزاد و سراسری در سال 96، شرایط پذیرش دکترا بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، از طریق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود و ثبت‎نام داوطلبان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان همزمان با انتخاب رشته داوطلبان باآزمون و یا بعد از آن صورت می‌گیرد.

شرایط دکتری بدون آزمون آزاد 99

در صورتی که متقاضیان پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد حائز شرایط زیر باشند، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند:

1- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز بر اساس حداقل معدل به صورت زیر با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی بر اساس معدل و رتبه بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش و برای مصاحبه دکتری به گروه های تخصصی مربوط معرفی می شوند.

  • حداقل معدل 17 برای رشته های دامپزشکی
  • حداقل معدل 18/5 برای رشته های علوم انسانی
  • حداقل معدل 17/5 برای سایر رشته ها

امتیاز نهایی هر داوطلب بر اساس شاخص های پژوهشی – آموزشی و مصاحبه منطبق بر شیوه نامه اجرایی محاسبه و به عنوان شاخص برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار میگیرد.

دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

2- دارا بودن حداقل نمره پایان نامه 18/50 جهت کلیه رشته ها.

تبصره: درخصوص دانش آموختگانی که ارزیابی پایان نامه آنها به صورت توصیفی بوده است، تنها دانش آموختگانی که پایان نامه آنها با درجه «عالی» ارزیابی شده است مجاز به ثبت نام در دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) خواهند بود.

3- متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی.

4- متقاضیان می بایست دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته را حداکثر تا 6 نیمسال به پایان رسانده باشند.

تبصره: دوره تابستان و مرخصی/مرخصی های بدون احتساب در سنوات جزء نیمسال/نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شود.

دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) نمی شوند.

تذکر مهم: جهت پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد (ویژه استعدادهای درخشان) برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی، سهمیه جداگانه ای وجود ندارد و کلیه داوطلبان در پذیرش از شرایط یکسان برخوردارند.

جزئیات ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد

جزئیات نحوه ثبت نام متقاضیان واجد شرایط دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد در سال گذشته به شرح زیر بود:

هزینه ثبت نام دکتری بدون آزمون آزاد

داوطلبان این دوره لازم است در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند و با پرداخت مبلغ 920000 ریال نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی برای دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) اقدام نمایند.

تذکر 1: متقاضیان شرکت در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) باید رشته ای متجانس و همنام با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود را در مجموعه انتخاب نمایند و در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند.

تذکر 2: داوطلبان دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد (ویژه استعدادهای درخشان) لازم است اصل مدرک فارغ التحصیلی و تصویر آن را در زمان دعوت به مصاحبه همراه داشته باشند. همچنین همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی نیز در زمان دعوت به مصاحبه الزامی است.

تذکر 3: با توجه به این که اطلاعات فارغ التحصیلی متقاضیان دکترا بدون آزمون آزاد (ویژه استعدادهای درخشان) شامل: رشته فارغ التحصیلی، معدل و نمره پایان نامه از شرایط اصلی در این دوره است، لذا ارائه اطلاعات نادرست توسط شخص داوطلب، تخلف محسوب گردیده و مطابق قانون با فرد متخلف برخورد خواهد شد.

تذکر 4: داوطلبان پذیرش بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) در دوره دکتری تخصصی که مشمول خدمت وظیفه عمومی می باشند بایستی شرایط اشاره شده در مورد مشمولان وظیفه عمومی مندرج در دفترچه راهنما «جدول شماره 2» را عیناً دارا باشند.

تذکر 5: فایل تصویر داوطلب می‌بایست با اسکن از عکس 3×4 یا 6×4 باشد که در سال جاری تهیه شده است، با توجه به این که تصویر فوق به منظور احراز هویت داوطلب در مراحل مصاحبه و ثبت نام مورد استفاده قرار می‌گیرد، لذا تبعات ناشی از مغایرت تصویر به عهده شخص داوطلب خواهد بود.

تذکر 6: داوطلب لازم است نسخه ای از ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد که معدل کل دوره و نمره پایان نامه (یا نتیجه ارزیابی توصیفی) در آن قید شده و به تأیید دانشگاه محل تحصیل رسیده باشد را در قالب یک فایل با فرمت jpg آماده و در زمان ثبت نام مطابق دستورالعمل مندرج در سامانه بارگزاری نماید.

مدارک ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد

داوطلبان لازم است فایل‌های زیر را با فرمت jpg تهیه و در محل مربوطه در سامانه ثبت نام بارگزاری نمایند:

  • ریزنمرات مقطع کارشناسی ارشد که حاوی معدل، نمره پایان نامه (یا نتیجه ارزیابی توصیفی پایان نامه) است و به تأیید دانشگاه محل تحصیل رسیده است

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

به طور معمول ثبت نام داوطلبان دکترا بدون آزمون همزمان با انتخاب رشته داوطلبان باآزمون از طریق سامانه دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. بنابراین، احتمالاً زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون 99 دانشگاه آزاد در مردادماه خواهد بود.

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد در سال گذشته در اردیبهشت ماه بود. داوطلبان از روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت از طریق سامانه این مرکز به نشانی azmoon.iau.ac.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمودند.

ویرایش اطلاعات متقاضیان تا پایان مهلت ثبت نام امکان پذیر بوده و نیازی به تهیه کارت اعتباری مجدد در این خصوص نخواهد بود.

مراحل پذیرش دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد

پس از ثبت نام، شرایط متقاضیان توسط دانشگاه آزاد اسلامی بررسی می‌شود و در صورتی که داوطلبان واجد شرایط باشند، به مصاحبه دعوت خواهند شد.

داوطلبان پذیرش بدون آزمون معمولاً همزمان با داوطلبان باآزمون همان رشته در مصاحبه حضور خواهند یافت.

برا کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد کلیک کنید.

لازم است داوطلبان دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه ای از فایل مقالات و تولیدات علمی چاپ شده در مجلات ISI یا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC خود را با فرمت اعلام شده در زمان مصاحبه به گروه تخصصی مربوطه ارائه نمایند.

پس از برگزاری مصاحبه، نتایج دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 99 از طریق این دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد. داوطلبان می توانند با وارد نمودن شناسه ثبت نام که در زمان ثبت نام دریافت نمودند و کد ملی از نتیجه خود مطلع شوند.


✔️ شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد چقدر است؟

شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد هیچ تفاوتی با شهریه پذیرفته شدگان دکتری باآزمون این دانشگاه ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص شهریه دکتری دانشگاه آزاد کلیک کنید.

✔️ زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد کی است؟

معمولا ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد همزمان با انتخاب رشته داوطلبان باآزمون و بعد از آن صورت می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به متن مقاله دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد مراجعه کنید.

✔️ در مصاحبه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد چه سوالاتی پرسیده خواهد شد؟

در مصاحبه دکتری بدون کنکور آزاد، سوالاتی مشابه با مصاحبه داوطلبان باآزمون پرسیده خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد کلیک کنید.

اینستاگرام آزمون دکتری