دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی مختص داوطلبان استعداد درخشان این دانشگاه است. شرایط و نحوه ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه ازاد در ادامه توضیح داده شده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، ثبت‌نام داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد تا سال 95 به صورت هم‌زمان با ثبت‌نام متقاضیان پذیرش با آزمون در سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گرفت و نتیجه اولیه و نهایی این پذیرش نیز از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شد.

در شیوه بدون آزمون نیز همانند شیوه با آزمون، ثبت‌نام با انتخاب رشته‌محل‌ها همراه بود؛ با این تفاوت که داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام مدارک خواسته‌شده را در سایت بارگذاری می‌کردند تا پس از بررسی مدارک آنان، امکان و یا عدم امکان حضورشان در مصاحبه با انتشار کارنامه اولیه مشخص می‌شد.

ضمن این که در شیوه‌ بدون آزمون نیز تنها مصاحبه برگزار می‌شد و زمان مصاحبه‌ها نیز از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شد. پذیرش در شیوه‌ بدون آزمون دانشگاه آزاد با تأثیر صددرصدی مصاحبه همراه بود.

شرایط پذیرش در دفترچه ثبت نام دکتری بدون آزمون آزاد 99 اعلام شده است.

شرایط دکتری بدون آزمون آزاد 99

در صورتی که متقاضیان پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد حائز شرایط زیر باشند، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند:

1- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز بر اساس حداقل معدل به صورت زیر با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی بر اساس معدل و رتبه بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش و برای مصاحبه دکتری به گروه های تخصصی مربوط معرفی می شوند.

  • حداقل معدل 17 برای رشته های دامپزشکی
  • حداقل معدل 18/5 برای رشته های علوم انسانی
  • حداقل معدل 17/5 برای سایر رشته ها

امتیاز نهایی هر داوطلب بر اساس شاخص های پژوهشی – آموزشی و مصاحبه منطبق بر شیوه نامه اجرایی محاسبه و به عنوان شاخص برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار میگیرد.

2- دارا بودن حداقل نمره پایان نامه 18/50 جهت کلیه رشته ها.

تبصره: درخصوص دانش آموختگانی که ارزیابی پایان نامه آنها به صورت توصیفی بوده است، تنها دانش آموختگانی که پایان نامه آنها با درجه «عالی» ارزیابی شده است مجاز به ثبت نام در دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) خواهند بود.

3- متجانس بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی.

4- متقاضیان می بایست دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته را حداکثر تا 6 نیمسال به پایان رسانده باشند.

شرایط دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

تبصره: دوره تابستان و مرخصی/مرخصی های بدون احتساب در سنوات جزء نیمسال/نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شود.

متقاضیان شرکت در دوره بدون آزمون (استعدادهای درخشان) مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد باید در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند.

تذکر مهم: جهت پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد (ویژه استعدادهای درخشان) برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی، سهمیه جداگانه ای وجود ندارد و کلیه داوطلبان در پذیرش از شرایط یکسان برخوردارند.

داوطلبان دوره بدون آزمون در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه ای از فایل مقالات و تولیدات علمی چاپ شده در مجلات ISI یا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا  ISC خود را با فرمت اعلام شده در زمان مصاحبه به گروه تخصصی مربوطه ارائه نمایند.

برای کسب اطلاعات در خصوص دکتری بدون آزمون دانشگاه های سراسری کلیک کنید.

جزئیات ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد

جزئیات نحوه ثبت نام متقاضیان واجد شرایط دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

هزینه ثبت نام دکتری بدون آزمون آزاد

داوطلبان این دوره لازم است در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند و با پرداخت مبلغ 1060000 ریال نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی برای دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) اقدام نمایند.

تذکر 1: متقاضیان شرکت در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) باید رشته ای متجانس و همنام با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود را در مجموعه انتخاب نمایند و در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند.

تذکر 2: داوطلبان دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد (ویژه استعدادهای درخشان) لازم است اصل مدرک فارغ التحصیلی و تصویر آن را در زمان دعوت به مصاحبه همراه داشته باشند. همچنین همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی نیز در زمان دعوت به مصاحبه الزامی است.

تذکر 3: با توجه به این که اطلاعات فارغ التحصیلی متقاضیان دکترا بدون آزمون آزاد (ویژه استعدادهای درخشان) شامل: رشته فارغ التحصیلی، معدل و نمره پایان نامه از شرایط اصلی در این دوره است، لذا ارائه اطلاعات نادرست توسط شخص داوطلب، تخلف محسوب گردیده و مطابق قانون با فرد متخلف برخورد خواهد شد.

تذکر 4: داوطلبان پذیرش بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) در دوره دکتری تخصصی که مشمول خ