دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی مختص داوطلبان استعداد درخشان این دانشگاه است. شرایط و نحوه ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه ازاد 1400 در ادامه توضیح داده شده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، ثبت‌نام داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد تا سال 95 به صورت هم‌زمان با ثبت‌نام متقاضیان پذیرش با آزمون در سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گرفت و نتیجه اولیه و نهایی این پذیرش نیز از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شد.

در شیوه بدون آزمون نیز همانند شیوه با آزمون، ثبت‌نام با انتخاب رشته‌محل‌ها همراه بود؛ با این تفاوت که داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام مدارک خواسته‌شده را در سایت بارگذاری می‌کردند تا پس از بررسی مدارک آنان، امکان و یا عدم امکان حضورشان در مصاحبه با انتشار کارنامه اولیه مشخص می‌شد.

ضمن این که در شیوه‌ بدون آزمون نیز تنها مصاحبه برگزار می‌شد و زمان مصاحبه‌ها نیز از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شد. پذیرش در شیوه‌ بدون آزمون دانشگاه آزاد با تأثیر صددرصدی مصاحبه همراه بود.

اما در سال جاری شرایط پذیرش در دفترچه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 1400 و به صورت مجزا از دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد ۱۴۰۰ اعلام شده است.

شرایط دکتری بدون آزمون آزاد 1400

در صورتی که متقاضیان پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 حائز شرایط زیر باشند، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند:

1- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز بر اساس حداقل معدل 17.5 برای کلیه رشته‌ها براساس امتیاز حاصل از معدل تراز شده با ظرفیت 20 درصدی برای هر یک از رشته/محلهای انتخابی گزینش و برای مصاحبه دکتری به گروه های تخصصی مربوط معرفی می شوند.

امتیاز نهایی هر داوطلب بر اساس شاخص های پژوهشی – آموزشی و مصاحبه محاسبه گردیده و برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار می‌گیرد.

2- دارا بودن حداقل نمره پایان نامه 17 جهت کلیه رشته ها.

تبصره: درخصوص دانش آموختگانی که ارزیابی پایان نامه آن‌ها به صورت توصیفی بوده است، دانش آموختگانی که پایاننامه آنها با درجه خوب به بالا ارزیابی شده است، مجاز به ثبت نام در دوره بدون آزمون )استعدادهای درخشان( خواهند بود.

3- متجانس بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی.

4- متقاضیان شرکت در دوره بدون آزمون (استعدادهای درخشان) مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد باید در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند.

5- فارغ‌التحصیلان ممتاز و استعدادهای برتر حداکثر تا 5 سال پس از فراغت از تحصیل (فارغ التحصیلان سال 1395 به بعد) از مقطع کارشناسی ارشد مجاز به استفاده از تسهیلات این آئین‌نامه به منظور پذیرش در مقطع دکتری تخصصی می‌باشند.

6- درخواست کنندگان باید دانش آموخته یکی از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی مورد تأیید شورای گسترش وزارتین باشند.

شرایط ثبت‌نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد