زمان مصاحبه دکتری 99 و مدارک لازم جهت حضور معرفی شدگان به مصاحبه های دکتری 99 دانشگاه ها از طریق سازمان سنجش، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی اعلام خواهد شد. به محض اعلام تاریخ دقیق برگزاری مصاحبه‌ها در همین صفحه اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، پس از انتخاب رشته، داوطلبانی که حدنصاب نمره مدنظر دانشگاه‌ها در آزمون کتبی را کسب کرده باشند، دعوت به مصاحبه خواهند شد. نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه‌های سراسری از طریق سازمان سنجش و نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه اطلاع‌رسانی می شود.

شیوه اعتراض به نتایج دعوت به مصاحبه دکتری 

بر اساس اعلام سازمان سنجش، کلیه داوطلبانی که انتخاب رشته نموده‌اند، وضعیت علمی آنها در کارنامه در هریک از کدرشته‌محل‌های انتخابی منعکس گردیده است. چنانچه داوطلبان درخصوص کارنامه نتایج انتخاب رشته سوالاتی داشته باشند، لازم است منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در سایت این سازمان تقاضای خود را ارسال نمایند.

زمان مصاحبه کنکور دکتری 99 سراسری

با توجه به تغییر تاریخ کنکور دکتری 99 به علت شیوع کرونا، زمان برگزاری آزمون دکتری 99 به 9 مردادماه منتقل شد. بنابراین زمان برگزاری مصاحبه دکتری 99 نیز نسبت به سال‌های گذشته تغییراتی خواهد داشت.

مصاحبه دکتری 99 دانشگاه ها از اواخر شهریورماه برگزار خواهد شد.

زمان مصاحبه دکتری 99

 

جزئیات مصاحبه مجازی دکتری 99

روش مصاحبه دوره دکتری تخصصی به صورت چهره به چهره است. همچنین روش مصاحبه به صورت هیئت مصاحبه کننده و مصاحبه شونده است. در هیئت مصاحبه کننده، یک تن به منزله رییس جلسه مصاحبه حضور و فعالیت دارد. در شیوه غیرحضوری یا الکترونیکیِ مرحله دوم دکتری تخصصی سال جاری نیز، این روشِ مصاحبه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نحوه برگزاری مصاحبه دکتری مجازی 99

۱- اطلاعات روشن و دقیق درباره زمان مصاحبه غیرحضوری و جزییات مربوط به آن شامل ثبت نام در سامانه (پرتال اختصاصی هر دانشگاه که به همین منظور طراحی شده است)؛ نحوه بارگذاری مدارک و مستندات؛ نحوه پرداخت هزینه مصاحبه دکتری؛ مهلت ثبت نام؛ و راهنمای کار با نرم افزار یا پلتفرمی که مصاحبه الکترونیکی از طریق آن انجام خواهد شد، در درگاه دانشگاه قرار داده شود تا دسترسی به این اطلاعات برای همه داوطلبان ساده و امکانپذیر باشد.

۲- پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگانِ مرحله نخست از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و ثبت نام داوطلب با مراجعه به پرتال دانشگاه برای شرکت در مرحله دوم سنجش (مصاحبه و ارزیابی شایستگی‌ها)، کارشناسان دانشگاه از طریق برقراری تماس تلفنی، نام کاربری و کلمه عبور هر داوطلب را برای ورود به فضای مجازی مصاحبه، فقط و انحصاراً در اختیار خود وی قرار دهند.

۳- رمزهای مورد نظر برای احراز هویت داوطلب می‌تواند از مشخصات فردی وی (مانند تاریخ تولد و شماره کد ملی) اخذ و تعیین شود اما به دلایل امنیتی، تماس تلفنی با داوطلب الزامی است.

۴- سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله در اجرای مرحله دوم پذیرش دانشجویان دکتری تخصصی، قواعدی را اعلام می‌کند که به منزله چارچوب مدیریتی، لازم‌الاجرا است.

آن قواعد ضروری است پیشاپیش به طور دقیق مرور و بررسی، تا از وجود زمینه و امکانات لازم در اجرای مرحله دوم، بر اساس مختصات هر دانشگاه اطمینان حاصل شود. پس از آن، نسخه راهنمای اجرا که بر اساس مختصات دانشگاه تهیه شده است به عنوان دستمایه اجرای مرحله دوم به گروه‌های آموزشی و دانشکده‌ها اعلام شود.مصاحبه مجازی دکتری

۵- یک یا چند تن از هیئت مصاحبه کننده بر اساس تشخیص گروه آموزشی، پیش از فرارسیدن تاریخ انجام مصاحبه، مدارک و مستندات ثبت نام کنندگان را ارزیابی و از نظر اعتبار و صحت و ارتباط موضوعی تأیید کنند تا در زمان مصاحبه، وقت مصاحبه کنندگان در این راه صرف نشده و بر انجام مصاحبه دارای استانداردِ مورد انتظار تمرکز شود.

۶- اعلام اسامی هیئت مصاحبه کننده به داوطلبان دکتری تخصصی که اغلب داوطلبان پیشتر، آنها را می‌شناسند، نشانه اعتماد دانشگاه به بلوغ مصاحبه شوندگان و در نتیجه مورد تأکید است.

۷- ساعت تخمینی آمادگی داوطلب برای برقراری ارتباط اینترنتی به وسیله مدیر گروه تعیین و توسط کارشناس گروه به وی اعلام و تأکید شود که در صورت عدم حضور به موقع در ساعت و روز تعیین شده، امکان تکرار جلسه مصاحبه وجود نخواهد داشت.

۸- ممکن است داوطلبی در ساعت هماهنگ شده با دانشگاه به دلیلی خارج از اراده شخصی خود، امکان شرکت در جلسه مصاحبه را نداشته باشد، در چنین مواردی، بایستی زمان‌های جایگزین تعیین و اطلاع رسانی شود.

بسیار اتفاق می‌افتد که داوطلبان آزمون دکتری با توجه به تجربیات فردی داوطلبان سال‌های گذشته، باورهای غلطی درخصوص مصاحبه دارند. در این ویدئو با شما درباره باورهای غلط مصاحبه دکتری صحبت خواهیم کرد:

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور 99

دانشگاه پیام نور عموماً زمان‌بندی مصاحبه دکتری را مستقلاً طی اطلاعیه‌ای اعلام می‌کند. سال گذشته زمان برگزاری مصاحبه دکتری پیام نور از 18 خرداد تا اواخر تیر ماه بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص کلیک کنید.

مدیرکل روابط این دانشگاه در خصوص مصاحبه دکتری سال ۹۹ دانشگاه پیام نور گفت: این مصاحبه علمی معرفی شدگان در  ۳۷ رشته و ۶۵ رشته محل با هدف حفظ سلامت و آرامش داوطلبان به صورت الکترونیکی برگزار می شود

زمان مصاحبه دکتری 99 دانشگاه آزاد

زمان مصاحبه دکتری آزاد 99 زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 مقرر بود از 5 مهر آغاز می شود و تا 16 مهر ادامه داشته باشد.

تاریخ و زمان مصاحبه هر فرد وآدرس محل برگزاری مصاحبه بر اساس واحد دانشگاهی انتخابی فرد در زمان ثبت نام، در برگه ورود به جلسه درج شده است.

ثبت نام مصاحبه دکتری آزاد 99

اما داوطلبان این دانشگاه از ساعت 11 یک شنبه 23 شهریور ماه لغایت ساعت 24 روز چهار شنبه مورخ  26 شهریور ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه این مرکز به آدرس  www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته (یا رشته های) مورد نظر خود جهت ثبت نام و حضور در مصاحبه علمی اقدام نمایند.

عدم ثبت نام در سامانه فوق در موعد مقرر به منزله انصراف از پذیرش خواهد بود.

زمان دقیق مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد برای افرادی که آمادگی خود را جهت شرکت در مصاحبه اعلام کرده بودند، در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس  www.azmoon.net اعلام خواهد شد.

برای اطلاع از جزئیات تاریخ مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد کلیک کنید.

اما در اولین روز برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، برگزاری مجازی مصاحبه به دلیل اختلالات سامانه با شکست مواجه شد!

زمان برگزاری مصاحبه دکتری آزاد 99 از 19 مهرماه آغاز خواهد شد و تا 30 مهر ادامه خواهد داشت.

نحوه برگزاری مصاحبه دکتری آزاد 99

بر اساس اعلام سازمان سنجش، از آنجایی که واحدهای دانشگاهی منتخب در سطح کشور میزبان داوطلبان به منظور مصاحبه مجازی می باشند لازم است داوطلبان بر اساس محل ا