ده نکته مهم انتخاب رشته دکتری سراسری + آزاد

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رعایت برخی نکات در زمان انتخاب رشته دکتری ضروری است که در مطلب حاضر خدمت کاربران گرانقدر پی اچ دی تست تقدیم می‌شود.

به گزارش پی اچ دی تست، با اعلام نتایج آزمون دکتری (نتایج اولیه)، داوطلبانی که بر اساس کارنامه مجاز به انتخاب رشته هستند، می‌توانند در زمان اعلام‌شده و با توجه به رشته‌محل‌های اعلام‌شده در دفترچه انتخاب رشته دکتری، نسبت به ثبت کد رشته‌محل‌های مدنظر خود اقدام کنند.

نکات انتخاب رشته دکتری سراسری

برای گرفتن بهترین نتیجه و دعوت به مصاحبه دکتری در همه شانس‌های ممکن، لازم است نکاتی را در انتخاب رشته دکترا مدنظر داشته باشید:

۱– روی رتبه آزمون کتبی زیاد حساب نکنید. این توصیه به ویژه برای داوطلبانی است که رتبه هایی عالی کسب کرده اند. با داشتن رتبه یک رقمی قبولی شما در دانشگاهی مانند شریف یا تهران تضمین نمی شود. پس سعی کنید فارغ از رتبه خود دست به انتخاب بزنید و انتخاب های متنوعی را در سایت انتخاب رشته دکتری ثبت کنید؛ البته اگر مایل به تحصیل در سایر دانشگاه‌ها هستید و تحصیل در دانشگاه‌های برتر هدف اول و آخر شما نیست.

۲– قدر دانشگاه محل تحصیل خود را بدانید. همواره دانشگاهی که دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در آنها گذرانیده اید در نظر داشته باشید. آشنا بودن با اساتید قطعا تأثیر مثبتی در ارزیابی درست شما در جلسه مصاحبه دارد. سعی کنید برای این دانشگاه ها اولویت بالایی قایل شوید.

۳– اصل را بر گرایش خود قرار دهید. حتی در رشته هایی مانند علوم اجتماعی، علوم سیاسی و فیزیک که داوطلبان می توانند از بین گرایش های مختلف دست به انتخاب بزنند، بهتر است گرایش مرتبط با مقاطع تحصیلی قبلی خود را در اولویت قرار دهید. در جلسه مصاحبه اساتید برداشت خوبی از داوطلبانی که می خواهند تغییر رشته یا گرایش بدهند ندارند، مگر اینکه دلایل منطقی و پشتوانه علمی لازم وجود داشته باشد.

۴– از تاثیر مصاحبه در قبولی غافل نشوید. وزن 50درصدی آزمون کتبی در پذیرش دکتری 1402، اگر چه ممکن است شانس خوبی برای قبولی کسانی که رزومه آموزشی و پژوهشی عالی ندارند را فراهم کند و شانس این افراد را برای پذیرش بالاتر ببرد، اما باید توجه داشت که وزن 50درصدی مصاحبه دکتری همچنان میزان قابل توجه و تعیین‌کننده‌ای است.

۵- بر اساس علاقه انتخاب رشته کنید. نکته‌ای که همواره داوطلبان لازم است به آن توجه داشته باشند اهمیت علاقه به رشته و محل تحصیل است. گاهی عدم پذیرش بهتر از پذیرش در شرایطی است که موجبات سردی و دلزدگی آن‌ها را فراهم می‌کند.

البته ذکر این مطلب نیز خالی از لطف نیست که در بسیاری موارد علاقه نیز اکتسابی است و چه بسا آن‌ها بتوانند با کشف نکاتی مثبت و دلگرم‌کننده در گرایش و دانشگاه محل قبولی علاقه لازم را برای موفقیت‌های آتی به دست آورند.

۶- دقت بیشتر در انتخاب‌های اولیه: در برخی مصاحبه‌های دکتری به دلایل مختلف از داوطلبان سؤال می‌شود که آن دانشگاه چندمین انتخاب داوطلب است. برای برخی دانشگاه‌ها اولویت در انتخاب رشته مهم است و برخی می‌خواهند احتمال قبولی شما در رشته‌محل‌های قبلی را بسنجند. اما دلایل اساتید برای این سؤال هر چه که باشد، مهم این است که کدرشته‌های اول شانس قبولی بیشتری دارند و بنابراین آن‌ها را مدنظر داشته باشید.

۷انتخاب چند گرایش در یک دانشگاه: برای برخی از داوطلبان، دانشگاه محل تحصیل اهمیت بسیار بالایی دارد و به طور مثال در زمان انتخاب رشته چند گرایش مختلف را در دانشگاه موردنظرشان برمی‌گزینند و این موضوع به ویژه در رشته‌هایی که گرایش‌های مختلف تفاوت فاحشی ندارند رایج‌تر است.

در هر حال ضروری است داوطلبان توجه داشته باشند که در برخی موارد، اساتید مصاحبه‌گر این گرایش‌ها یکسان بوده و یا با هم در ارتباط هستند و گاهی نیز مصاحبه مشترکی برای گرایش‌های مختلف برگزار می‌شود و لازم است این داوطلبان تنها در یک مصاحبه شرکت کنند.

پس اگر چنین انتخاب رشته‌ای انجام دهند، لازم است دلایل کافی برای این امر داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است به عنوان کسی که هدف مشخصی ندارد، امتیاز منفی بگیرند.

اما اگر برای هر انتخاب دلیلی وجود داشته باشد، مثلاً اگر یک گرایش در راستای تحصیل مقطع قبلی باشد و گرایش دیگر در زمینه کار فعلی داوطلب، ممکن است این کار منطقی به نظر آید. به این نکته هم توجه شود که اگر تنها یک مصاحبه برای همه­ این گرایش­ها انجام شود، مصاحبه­ دیگری پیش روی داوطلبان نخواهد بود که شانس قبولی خود را در آن­جا نیز امتحان کنند.

۸– اصلاحیات دفترچه را بخوانید. معمولا با گذشت چند روز از انتشار دفترچه و شروع انتخاب رشته، کد رشته های اعلام‌شده دچار تغییر می شوند. برخی کدرشته ها اضافه می شوند، برخی حذف می شوند و ظرفیت برخی از آنها تغییر می کند. اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته دکتری را مثل خود دفترچه با دقت مطالعه نمایید و در صورت لزوم انتخاب رشته خود را ویرایش کنید.

۹- یادتان باشد دعوت به مصاحبه بر اساس تراز (نمره کل) است. در سال‌های اخیر دعوت به مصاحبه دکتری بر اساس کسب حدنصاب نمره تراز مد نظر دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. بنابراین هر داوطلبی که بر اساس کارنامه اولیه نتایج دکتری موفق به کسب ترازی بالاتر از حدنصاب اعلامی شده باشد، امکان حضور در مصاحبه را خواهد داشت. بنابراین، در هنگام انتخاب رشته خود را محدود به دانشگاه‌هایی که شانس بالایی دارید نکنید و دانشگاه‌های سطح بالاتر که شانس زیادی هم ممکن است نداشته باشید را انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص حد نصاب دعوت به مصاحبه دکتری کلیک کنید.

۱۰- از همین حالا خود را در جلسه مصاحبه ببینید. متاسفانه رسم بدی که در جلسات مصاحبه وجود دارد این است که اساتید مصاحبه کننده در خصوص انتخاب های دیگر داوطلبان سوال می کنند و گاهی از او می‌خواهند در مورد انتخاب های دیگر خود توضیح دهد. اگر انتخاب های دیگرتان از همان گرایش نباشد باید به گونه ای مصاحبه گران را توجیه کنید که گمان نکنند هدف خاصی از تحصیل ندارید! در مجموع از همان زمان انتخاب رشته روی دلایل منطقی انتخاب های خود هم فکر کنید.

داوطلبان عزیز می‌توانند برای طرح سوالات خود و دریافت پاسخ به صورت کاملا رایگان به صفحه مشاوره انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۲ مراجعه کنند.

نکات انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

درخصوص انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، نکاتی که پیش از این عنوان شد چندان موضوعیت ندارند. برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد لازم است به مواردی مانند علاقه به واحد دانشگاهی، هزینه‌ها ازجمله هزینه اقامت و تحصیل و … و سایر موارد مشابه که بیشتر به دلایل شخصی مرتبط است توجه کنید.

بهترین رشته دکتری چیست؟

در مرحله انتخاب رشته دکتری عملا شانس زیادی برای تغییر رشته ندارید، چرا که ناچارید از بین رشته‌محل‌های رشته امتحانی خودتان انتخاب کنید.

بنابراین، اگر قصد تغییر رشته در مقطع دکتری را دارید و برایتان این سوال مطرح است که بهترین رشته دکتری چیست، لازم است در هنگام ثبت نام به این موضوع فکر کنید.

آیا امکان انتخاب رشته از رشته/گرایش های دیگر وجود دارد؟

خیر، شما تنها مجاز به انتخاب رشته‎محل‎های رشته امتحانی خود هستید و امکان انتخاب رشته‎محل‎های سایر رشته‌های امتحانی وجود ندارد. البته در سایت سازمان سنجش، به طور خودکار، تنها امکان انتخاب کدرشته‌محل‌های خود را دارید و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

آیا اولویت‌های انتخاب رشته اثری در شانس دعوت به مصاحبه دکتری دارد؟

خیر، در صورتی که حدنصاب نمره تراز یک دانشگاه که در اولویت های انتخابی در فرم انتخاب رشته وجود دارد را کسب کنید، دعوت به مصاحبه خواهید شد؛ فارغ از این که آن دانشگاه انتخاب اول است یا آخر.

انتخاب رشته در قبولی نهایی من در کنکور دکتری 1402 چه تأثیری دارد؟

گرچه شما ممکن است به مصاحبه همه کدرشته‌های خود دعوت شوید، اما در نهایت تنها در بالاترین اولویت خود که نمره قبولی را کسب کرده باشید معرفی خواهید شد. یعنی نرم‌افزار سازمان سنجش به ترتیب از بالاترین انتخاب شما شروع به بررسی می‌کند و به محض رسیدن به اولین کدرشته قبولی شما، آن را به عنوان قبولی نهایی شما اعلام خواهد کرد. از این رو، اگر در اولویت‌های پایین‌تر هم قبول شده باشید، این موضوع اهمیتی ندارد و تنها در یک کدرشته به عنوان قبول نهایی اعلام خواهید شد.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

146 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یلدا
فروردین ۳۱, ۱۴۰۲ ۴:۵۷ ب٫ظ

سلام وقت بخیر، کسی تجربه مصاحبه رشته ژنتیک مولکولی داره؟ مخصوصا تربیت مدرس ممنونم

سعید
فروردین ۳۱, ۱۴۰۲ ۲:۱۳ ب٫ظ

با سلام در سامانه ثبت نام عنوان رشته ارشدم اشتباه وارد شده محل تحصیل و معدلم درست است ایا باید مکاتبه ای انجام بدهم شماره فکس واحد ثبت نام را دارید ،؟

مهسا
اردیبهشت ۲, ۱۴۰۲ ۴:۱۴ ق٫ظ
پاسخ به  سعید

سلام
از طریق لینک زیر به سیستم پاسخگویی سایت سنجش پیام بدید و مشکل رو اعلام کنید:
https://request.sanjesh.org/noetrequest/login/

Engineering
فروردین ۳۱, ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق٫ظ

سلام
آیا میشه توی انتخاب رشته گرایش دیگه ای متفاوت با کد گرایش خودمون انتخاب کنیم؟

مهسا
اردیبهشت ۲, ۱۴۰۲ ۴:۱۴ ق٫ظ
پاسخ به  Engineering

سلام
شما فقط مجاز هستید که رشته محل هایی که زیرمجموعه رشته امتحانی خودتون هست رو انتخاب کنید و امکان انتخاب از سایر رشته ها وجود نداره. فرم انتخاب رشته هم یه جورایی هوشمنده و اگه بزنید کلا انتخاب رشته تکمیل نمیشه و بهتون کد رهگیری رو نمیده.

نگار
اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۴ ۱۰:۱۸ ق٫ظ

سلام رشته من علوم سیاسی ،تارتبه۲۳۶روزانه مجاز شده ،من برای نوبت دوم مجاز شدم با رتبه ۳۹۱کهآخرین رتبه مجاز ۷۷۵ است لطفا بگویید آیا به مصاحبه دعوت میشوم ،تهران واصفهان زدم

دکتر آینده
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۴ ۴:۲۷ ب٫ظ

سلام دکتر پیام،خداقوت
من درمورد نحوه دعوت شدن به مصاحبه سوال دارم،ممنون اگه جواب بدین…
رشته حقوق عمومی
آخرین رتبه مجاز روزانه ۷۰
شبانه و پردیس۳۳۹

مجموع ظرفیت روزانه ۲۶
مجموع ظرفیت شبانه ۵
مجموع ظرفیت پردیس ۲۲

ظرفیت روزانه در:
دانشگاه بهشتی و علامه ،هریک ۵نفر
تهران،تهران پردیس قم،تبریز ،هریک ۳نفر
امام صادق ۴نفر

سوال:
اگر ضریب دعوت مثل پارسال باشه تا رتبه چند برای روزانه دعوت میشن؟؟
منتظر پاسختون هستم

دکتر آینده
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۴ ۴:۳۰ ب٫ظ
پاسخ به  دکتر آینده

ببخشید،دانشگاهذتهران هم ۵نفر،و یک نفر پژوهش محور علامه

سحر
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹ ب٫ظ

سلام من نمی تونم ویرایش انتخاب رشته انجام بدم پیام خطا میده سنجش جواب درستی نمیده کسی میدونه باید چیکار کنم ؟لطفا کمککک کنید

payam
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۷:۴۵ ب٫ظ
پاسخ به  سحر

اگه درست نشد برو سنجش

زهرا
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۸:۰۰ ب٫ظ
پاسخ به  سحر

دوست عزیز قبل از مراحعت به سنجش برین کافینتی جایی شاید اشتباهی کلیدی رو نمیزنه براتون ببینید اگه با مشورت کس دیگه هم نشد اونوقت برین

سوال از همه ی دوستان صاحب نظر و مطلعععععععععععع
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۱۲:۴۵ ب٫ظ

سلام، بچه ها همگی خسته نباشید از شوک های پس و پیشی که سازمان سنجش وارد میکنه.
سوال:
مصاحبه ها از کی شروع میشه؟ به نظرتون اگر آزمون ۸ خرداد زبان شرکت کنیم نمرش به مصاحبه میرسه.
هر کس اطلاع داره لطف کنه جواب بده.
شاید برای شما هم اتفاق بیفتد:):).

سروش
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۴:۲۸ ب٫ظ

۱. مصاحبه ها از دهه سوم اردیبهشت شروع میشه. اکثر دانشگاهها در خرداد.
۲. نمرش یک هفته تا ۱۰ روز بعد میاد. پس به مصاحبه هایی که بعد از نیمه خرداد برگزار بشه میرسه.

دکترای94 به آقا پیام و دوستان
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۱۱:۴۹ ق٫ظ

اگه ممکنه جوابمو بدین
رتبه من حتی شانس دعوت به تربیت مدرسم نداره آیا باید حذفش کنم یا در اولویت های پایین قرارش بدم؟؟؟

سروش
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۴:۳۰ ب٫ظ

هیچ تفاوتی نداره

ماریا
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۲:۴۰ ق٫ظ

سپاس گزارم ازراهنمایی مفیددوستان.واقعا استفاده کردم..موفق باشید عزیزان

مانی
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۴:۳۹ ب٫ظ

اقا پیام و دوستان یک سئوال داشتم.:
در رشته کامپیوتر نرم افزار سطح دانشگاه شهید بهشتی بالاتر هست یا دانشگاه علم و صنعت؟
لطفا راهنمایی بفرمایید.

الهه
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۲:۴۰ ب٫ظ

سلام. من رشنتم صنایع غذایی گرایش تکنولوژیه. با رتبه ۵۳ کجاها دعوت به مصاحبه می شم / یه مقاله علمی پژوهشی داخلی و یه مقاله isi هم دارم. شانس قبولی است ؟

محمد
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱:۴۲ ب٫ظ

سلام ، با رتبه ۱۲۸ ادبیات و فرهنگی ۱۶ سال تدریس در دبیرستان و پیش دانشگاهی و ۶ ترم تدریس در پیام نور و علمی کاربردی و دانشگاه ازاد ایا احتمال قبولی در روزانه دانشگاه لرستان- همدان – رازی کرمانشاه -چمران اهواز – ایلام -بابلسر وجود دارد. معدل موثر ۱۶/۹۰ لیسانس چمران- ارشد پیام نور تهران ۸۳

نرم افزار
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۰:۳۸ ق٫ظ

من یک سوال دارم . چرا در ظرفیت نرم افزار من حساب کردم تقریبا حدود ۶۰ تا ظرفیت داره ولی همه میکن نرم افزار ۳۰۰ تا میگیره؟؟؟

مانی
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۱ ق٫ظ
پاسخ به  نرم افزار

کی گفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نهایتا ۱.۸ تا ۲ برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت میشن…
یعنی نهایتا ۱۵۰ نفر به مصاحبه دعوت میشن…..
شایعه چرا می کنند؟؟؟؟؟

دکتری
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۱:۴۲ ق٫ظ
پاسخ به  مانی

شایعه نیست. اونی که شما میگید ضریب دعوت کلی که در کارنامه اولیه اومده یعنی حدود ۲.۷ برابر پذیرش کل مجاز به انتخاب رشته شئن. ضریب دعوت جزئی برا هر رشته میتونه متفاوت باشه سال قبل برای ما ۷ بود که دانشگاه تهران با ضرفیت ۳ تا رتبه ۲۱ به مصاحبه دعوت کرده بود.

لیلا
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۷:۲۹ ق٫ظ
پاسخ به  نرم افزار

خوب اگه ۳۰۰بگیرن یعنی همه اونایی که مجاز به انتخاب شدن یکم از اونایی هم که مجاز نشدن باید دعوت شن

شیمی فیزیکی
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۰:۰۴ ق٫ظ

والبته پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی هم هست.

شیمی فیزیکی
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۰:۰۲ ق٫ظ

سلام آقا پیام. من با رتبه ۶۱ شیمی فیزیک وآخرین رتبه مجاز روزانه ۲۳۵ و رزومه ضعیف ازبین دانشگاههای تهران کدوم دانشگاهها احتمال قبولی نه صرفا دعوت به مصاحبه دارم.دانشگاههایی که ظرفیت دادند:تربیت مدرس، تهران، شریف، شهید بهشتی، خواجه نصیر، علم و صنعت، هستند

payam
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱:۰۴ ب٫ظ
پاسخ به  شیمی فیزیکی

مدرس- خواجه-علم..البته باید دعوت بشی

به قول پیام
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۹:۵۷ ق٫ظ

به گفته payam:
امسال اکثر سوالات کنکور دکترا را دانشگاه تهران طرح کرده بود و از قرار معلوم ۱۰ دانشگاه برتر دیگر قصد دارند ضریب دعوت را بالاببرند تا بااین ترفند دانشگاه تهران برای جذب حداکثری دانشجویان ارشد و کارشناسیش در مصاحبه مقابله کرده باشند که این به نفع کل شرکت کنندگان است

نسیم
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۱ ق٫ظ
پاسخ به  به قول پیام

جدا؟رشته ی ما که امسال اصن تهران نگرفته …ما موندیم وسط دعوا و کارای اینا

آزاده
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ق٫ظ
پاسخ به  به قول پیام

واقعاً؟ اگه اینطور باشه خیلی خوب میشه؟ از رشته ای به رشته دیگه فرق میکنه؟

محمدحسن برنامه ریزی شهری
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۹:۴۴ ق٫ظ

لطفا راهنمابی کنید.
بارتبه ۱۷ درسهمیه (ظرفیت مجاز غیر روزانه۲۰نفر) وبا چاپ چندین مقاله تخصصی وداور بخش علمی کنفرانسها آیا امکان دعوت به مصاحبه واحیانا قبولی امسال وجود دارد؟

زهرا
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۹:۲۶ ق٫ظ

سلام بچه ها اگه آزمون هم رتبه خوبی بیاریم و انتخاب رشته کنیم میتونیم استعداد درخشان هم شرکت کنیم؟ اگه هردو رو قبول بشیم مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

اقتصادی
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۰:۰۰ ق٫ظ

سلام بچه ها من رتبم ۴۰۰ اقتصاد شده به نظرتون کجا قبول میشم………..راهنماییم کنید

اقتصاد اقتصاد اقتصاد
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۱:۵۹ ب٫ظ

سلام بچه ها من رتبم ۴۰۰ اقتصاد شده به نظرتون کجا قبول میشم………..

یه سوال مهم...
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۵ ب٫ظ

این ۲۵ تومنی که باید بریزیم به حساب سنجش زمانش الانه یا بعد از اعلام نتایج؟اگر مربوط به اون موقس چرا الان تو دفترچه گفته؟

عامری/
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۰:۰۳ ق٫ظ

بعد ا اعلام نتایج دعوت به مصاحبه

بیوتکنولوژِی
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۴۰ ب٫ظ

سلام دوستان و آقا پیام
درسته که کسانی که پزوهشکده ها بخونن نمیتونن در دانشکاهها هیئت علمی بشن؟؟؟

امید
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۰:۳۶ ق٫ظ

بله درسته. من خیلی تحقیق کردم. مدرکشون خیلی معتبر نیست و به درد کار کردن میخوره نه استخدام و هیئت علمی شدن!!!

نسیم
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۲:۱۲ ب٫ظ

حالا نه اینکه فارغ التحصیلای دانشگاه ها به راحتی جذب میشن….پژوهشکده به همه تکنیکا اشنا میشی.خیلی راحت طرح کار میکنی.هزنیه نمیدی برای تزت.

پی اچ دی 94
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۵:۱۳ ب٫ظ
پاسخ به  نسیم

مگه دوره روزانه دانشگاها هم باید هزینه داد؟؟

بیوتکنولوژِی
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۴:۴۱ ب٫ظ
پاسخ به  پی اچ دی 94

منظور هزینه های تزه. هزینه هایی که رشته های ازمایشگاهی مثل رشته ما داره خیلی بالاست و از طرفی هم دیر بازدهه و بسته به نوع تز ممکنه به چند ده میلیون هم برسه.معددوی از اساتید و دانشگاه ها این هزینه ها رو متقبل میشن ولی خیلی هام میندازن پای خود دانشجو!!!!!! تازه اگ شانس بیاری امکانات دانشگاهی که قبول میشی بالا باشه و کارت به جاهای دیگه نکشه.

atoosa
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۹:۴۵ ب٫ظ

با معدل ۱۷ کارشناسی و ۱۶ ارشد اگه تو بورس اعزام به خارج شرکت کنیم چه می شود؟ (حداقل ارشد ۱۷ اعلام شده)

مینو
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۵ ب٫ظ
پاسخ به  atoosa

منم مشکلم همینه معدل ارشدم ۱۶ هست حالا نمی دونم میشه شرکت کرد یا نه؟ شما گزینه اش رو تو فرم انتخاب رشته انتخاب کردین؟

atoosa
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۰:۳۴ ق٫ظ
پاسخ به  مینو

من نزدم. ترسیدم مشکلی برام ایجاد بشه. شما؟

مینو
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۴ ق٫ظ
پاسخ به  atoosa

منم نزدم گفتم شاید مشکلی برامون پیش بیاد من همه شرایطشو دارم رتبه ازمونمم برتره
کاش کسی جواب میداد باید چیکار کنیم؟

atoosa
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۱:۳۸ ق٫ظ
پاسخ به  مینو

من با سنجش الان نامه زدم. خداکنه سریع جواب بدن.

مینو
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۵:۲۳ ب٫ظ
پاسخ به  مینو

سلام
لطفا اگه اطلاعی کسب کردین
اینجا پست بزارین منم مطلع بشم ممنون

atoosa
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۱۱:۴۵ ق٫ظ
پاسخ به  مینو

جواب سازمان سنجش:
“با سلام
داوطلبی می تواند انتخاب نماید که شرایط اعلام شده را دارا باشد
با سپاس”
من که انتخاب نکردم. ای کاش شرط معدلشو تعدیل می کردن.

مینو
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۳:۱۰ ب٫ظ
پاسخ به  مینو

:-( منم گزینشو انتخاب نکردم ممنون ک جواب سنجشو اینجا اعلام کردی

آیدا
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۴:۰۹ ب٫ظ
پاسخ به  atoosa

سلام
ببخشید لینک بورس رو میشه بذارین؟؟
من معدلم بالای ۱۷ هست رزومه ام هم خوب هست ولی مجاز نشدم

منتظر
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۹:۱۰ ب٫ظ

بچه ها تا فردا شب وقت داریم واسه انتخاب رشته؟؟؟؟

بیوتکنولوژِی
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ ب٫ظ
پاسخ به  منتظر

بله

به تکتو
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۸:۴۳ ب٫ظ

جناب تکتو اگه اشکال نداره میتونم درصد تخصصیتونو بدونم؟ آخه سوالای امسال خیلی سخت بود

به تکتو
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۸:۴۵ ب٫ظ
پاسخ به  به تکتو

خاطرنشان میکنم که من هم رشتم تکتونیکه

تکتو
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۸:۵۸ ب٫ظ
پاسخ به  به تکتو

با سلام
بله حتما
تخصصی ۲۷% زدم
زبان ۳۲
استعداد ۳۲

به تکتو
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۹:۲۷ ب٫ظ
پاسخ به  تکتو

خیلی ممنون از لطفتون

مشاور ادبیات فارسی. دانشجوی دکترای ادبیات دانشگاه تهران
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۴:۳۰ ب٫ظ
مشاور ادبیات فارسی. دانشجوی دکترای ادبیات دانشگاه تهران
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۴:۳۰ ب٫ظ
nasim
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۴:۱۶ ب٫ظ

میخواستم سوال کنم چرا از گرایش های اصلاح نباتات واسه ما یکی رو فیزیولوژی گیاهان زراعی زدند؟میشه انتخابش کرد؟

nasim
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۴:۵۸ ب٫ظ
پاسخ به  nasim

دکتر اصلاح نباتات هستید راهنمایی کنید؟

آزاده
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۳:۳۳ ب٫ظ

بچه ها، اینکه ضریب جزئی ۵ باشه یا ۶ برای من خیلی فرق میکنه، اگه ۵ باشه دعوت نمیشم شهید بهشتی ولی اگه ۶ باشه میشم. تکلیف چیه؟ در مورد دانشگاههای برتر وقتی میگن بیست نفر دعوت به مصاحبه یعنی همون بیست نفر اول دیگه نه؟ لطفاً جواب بدید، ممنونم ازتون

سروش
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۴:۰۴ ب٫ظ
پاسخ به  آزاده

انتخاب کن که اگر ضریب دعوت بالای ۵ بود دعوت بشی.
تقریبا. ولی ممکنه بعضی از اون ۲۰ نفر به دلایلی اون دانشگاه برتر رو انتخاب نکنند و رتبه های بعداز ۲۰ شانس دعوت پیدا کنند.

داوطلب
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۴:۱۶ ب٫ظ
پاسخ به  آزاده

برای من هم دقیقا همین طوریه. اگر حتی ۵/۵ برابر هم دعوت کنن میتونم به دانشگاهی که دوس دارم برم مصاحبه دعوت شم ولی اگه ۵ برابر باشه دعوت نمی شم منم. ولی فکرنمی کنم با پارسال فرقی بکنه اگر به قول سنجش بخوان بیش از نصف مجاز شده ها رو به مصاحبه دعوت کنن باید مسلما ضریب دعوت بیش تر از ۵ باشه.

.
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۴:۴۱ ب٫ظ
پاسخ به  داوطلب

دعوت به مصاحبه شبانه و پردیس بیشتر از روزانه هست با توجه به افزایش ظرفیت پردیس و شبانه و کاهش ظرفیت روزانه و دعوت به مصاحبه نصف مجاز شده و قبول ۱۲هزار نفری نتیجه میشه که ضریب دعوت روزانه نسبت به پارسال کمتره
امیدوارم ضریب دعوت روزانه کمتر از ۵باشه چون حق بچه های تک رقمی مثل پارسال زیاد میشه و اعمال شلیقه دانشگاه برای گرفتن دانشجوی خودش با رتبه بالاتر بیشتر میشه با توجه به اتفاقات پارسال به احتمال زیاد زیاد ضریب دعوت روزانه نسبت به پارسال کمتر است که امیدورارم باشه

سوال
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۳:۰۹ ب٫ظ

سلام
یک دانشگاه برای روزانه و شبانه اش دوتا مصاحبه مجزا میگیره از داوطلب؟
اگه ۵ تا انتخاب اولم روزانه باشه مثل ترتیب زیر و همه رو برای مصاحبه دعوت بشم:
۱. روزانه تهران
۲. روزانه هنر تهران
۳. روزانه تربیت مدرس
۴. روزانه شاهد
۵. روزانه اصفهان
۶. شبانه تهران
۷. …
آیا امکانش هست وقتی برای مصاحبه روزانه تهران رفتم ولی قبول نشدم منو برای شبانه قبول دانشگاه خودشون قبول کنند چون انتخاب ششم بود؟ (شرمنده اگه سوال تکراری بود)

عامری-
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۳:۲۲ ب٫ظ
پاسخ به  سوال

اگز شبانه’ جزو اون پنج تا دعوتت باشه و نمره بیاری’ چراکه نه؟

payam
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۹:۳۸ ب٫ظ
پاسخ به  سوال

رتبه شما چنده و رشته و محل ارشدت ؟

بله یک مصاحبه داره. نه اگه نمره نیاری ردی. تهران فقط ارشد خودشو میگیره

yan
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۱:۵۷ ب٫ظ
پاسخ به  payam

سلام اقا پیام
من فکر می کنم با این قطعیت نمیشه گفت تهران فقط ارشد خودشو برمی داره!!نمونه ناقض دارم!!
موفق باشید

payam
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۰:۰۸ ق٫ظ
پاسخ به  yan

اگه یه رشته ۴ تا جا داشته باشه تهران ۲ تا دانشجوی خودش ارشد یکی کارشناسی وارشد جای دیگه و نفر اول را برمیداره. اینی که شما میگی موارد خاص است شما باید به آمار نگاه کنید.

رها
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۲:۲۷ ب٫ظ

دوستان!
غیر انتفاعی هم حکم شبانه رو داره؟
یعنی اگر در مصاحبه قبول شویم و انصراف بدیم و نریم، دو سال از کنکور محروم می شویم؟

باران
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۰:۳۰ ق٫ظ
پاسخ به  رها

کی گفته دو سال؟ تو دفترچه نوشته “مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری
سال ۱۳۹۵ نخواهند بود”

دوستان میگن غیرانتفاعی و پیام نور هم مثل ملی محرومیت داره

yan
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۰:۴۳ ق٫ظ
پاسخ به  باران

سلام
بله درسته که ظاهرن یک ساله ولی عملن اگر کسی محروم شه دو سال عقب می افته.
موفق باشید

تکتو
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۴۷ ب٫ظ

دوستان انتخاب متقاضی بورس خارج شدن که مشکلی برای سایر انتخاب هام ایجاد نمیکنه؟ نه؟مغایرتی با هم ندارن این انتخاب ها؟؟

نسیم
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۲:۲۰ ب٫ظ
پاسخ به  تکتو

نه

مهندسی مکانیک-دینامیک ارتعاشات کنترل
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۳۳ ب٫ظ

با سلام
دانشگاه شهید بهشتی مگه مهندسی مکانیک گرایش دینامیک ارتعاشات کنترل داره؟!!!
چرا دانشگاه شهید بهشتی تو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش مهندسی مکانیک نداره؟!!!
تو مقطع دکترا اساتید خیلی مهم هستند و باید موضوع تز دکترای خیلی خوبی تعریف بشه.
در دانشگاه شهید بهشتی استادهای مکانیک چه کسانی هستند؟
دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برای فقط دبیران هستش یا نه؟ آخه کارشناسی ارشد روزانه اش فقط برای دبیران رسمی هستش.
ممنون میشم اگه میدونید راهنمایی کنید.

از نظر من ترتیب دانشگاه ها بر اساس سطح علمی و اساتید در رشته مهندسی مکانیک اینجوریه:
۱- صنعتی شریف
۲- صنعتی امیرکبیر
۳- دانشگاه تهران
۴-دانشگاه شیراز
۵- صنعتی اصفهان
۶- فردوسی مشهد
۷- علم و صنعت
۸- تربیت مدرس
۹- دانشگاه تبریز
۱۰- صنعتی بابل و گیلان
موافقید؟ نظرتون رو بفرمایید؟

saeed
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۲:۱۵ ب٫ظ

شهید بهشتی همون عباسپور سابق همه گرایش های مکانیک هم داره

رتبه دانشگاه ها مکانیک
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۲:۵۹ ب٫ظ

مکانیک جامدات:
۱-شریف۲-امیرکبیر۳-علم و صنعت۴-تهران۵-صنعتی اصفهان۶-خواجه نصیر۷-تربیت مدرس۸-فردوسی مشهد۹-شیراز۱۰-بوعلی سینا
دینامیک کنترل ارتعاشات:
۱-شریف۲-تهران۳-علم و صنعت۴-خواجه نصیر۵-امیرکبیر۶-صنعتی اصفهان۷-تربیت مدرس۸-شیراز۹-گیلان
ساخت و تولید:
۱-امیرکبیر۲-تهران۳-تربیت مدرس۴-خواجه نصیر۵-صنعتی اصفهان۶-علم و صنعت۷-بیرجند۸-تبریز۹-بابل
تبدیل انرژی:
۱-شریف۲-تهران۳-علم و صنعت۴-امیرکبیر۵-شیراز۶-خواجه نصیر۷-صنعتی اصفهان۸-فردوسی مشهد

sina
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۵:۴۹ ب٫ظ

خدایی شیراز از علم و صنعت بالاتره

حمید
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۳۰ ب٫ظ

با سلام .
از دوستان کسی درمورد پذیرش با عنوان مهندسی عمران بدون گرایش دانشگاه خواجه نصیر یا هر دانشگاه دیگه چیزی میدونه؟ اینکه نوشته بدون گرایش فردا در بحث مطابقت گرایش ارشد با دکتری مشکل ساز نمیشه ؟
لطفا ، اگه کسی چیزی میدونه بگه.

نرم افزار
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۲۰ ب٫ظ

من یه سوال داشتم در متن بالا نوشته از گرایش های دیگر هم می توانید انتخاب رشته کنید. مثلا من نرم افزار کامپیوتر هستم می توانم برق را هم انتخاب کنم یا مکانیک. یا مثلا هوش مصنوعی کامپیوتر

سروش
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۴۵ ب٫ظ
پاسخ به  نرم افزار

خیر. فقط از بین گرایشهای کدر رشته ای که شرکت کردید میتونید انتخاب کنید.
کد رشته شما که ۲۳۵۴ هست فقط گرایش نرم افزار دارد.
اما اگر مثلا کدر رشته ۲۱۱۸ که مجموعه مدیریت هست را نگاه کنید، می بینید که گرایشهای زیادی ذیل آن وجود دارد.

حمید
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۱۸ ب٫ظ

با سلام .
از دوستان کسی درمورد پذیرش با عنوان مهندسی عمران بدون گرایش دانشگاه خواجه نصیر یا هر دانشگاه با هر رشته دیگه چیزی میدونه؟ اینکه نوشته بدون گرایش فردا مشکل ساز نمیشه ؟
آرزوی موفقیت برای همه دوستان

سعیده
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۱۴ ب٫ظ

اصلاحیه ها روکی اعلام میکنند دوستان عزیز ؟

سعیده
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۰۳ ب٫ظ

سلام دوستان.
به نظر شما زمان انتخاب رشته رو تمدید میکنند؟

داوطلب
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۲:۵۲ ب٫ظ

سلام
اگر دو کد رشته روزانه وشبانه یک دانشگاه با رتبه خوب انتخاب کنیم به هر دو دعوت میشیم یا فقط یکی؟

سروش
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۴۷ ب٫ظ
پاسخ به  داوطلب

اگر رتبه تون به هر دو بخوره به هر دو دعوت میشید.

مریم
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۲:۱۹ ب٫ظ

سلام دوستان
امیدوارم که همه انتخاب های درست انجام بدیم. راستش من با وجود اینکه خونده بودم برای کنکور اما فقط شبانه مجاز شدم و با احتمال زیاد نمی خوام اصلا انتخاب رشته کنم:(
من در دوره ارشد در دانشگاه خودم استعداد درخشان بودم، الان میخواستم بدونم اگر من از طریق بدون آزمون اقدام کنم و قبول شم انشالله آیا از کنکور سال بعد محروم میشم؟ چون در سال بعد دو سال زمان استفاده از بدون آزمون برام میگذره، امسال شرکت کنم و اگر قبول شدم، همزمان سال بعد برای کنکور هم بخونم. امکان این انتخاب برام وجود داره؟
ممنون میشم خیلی اگر راهنمایی کنید

مریم
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۲:۲۴ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

البته دوستان ببخشید منظور از کنکور سال بعد اینه که انشالله اگه بشه روزانه با کنکور برم برای سال بعدش آیا امکانش هست؟
آیا جون بدون آزمون هم رایگان هست، محروم از روزانه با کنکور نمیشم؟

sara
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۲:۴۲ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

خوب وقتی با استعداد درخشان پذیرفته شدین چه کاریه که دوباره سال بعد کنکور بدین؟!!!!

مریم
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۰۰ ب٫ظ
پاسخ به  sara

سلام
راستش هم اینکه دقیقا مشخص نیسا الان که من آیا پذیرفته میشم یا نه و میخوام بدونم که اگر میشه این حالتی که گفتم انتخاب رشته نکنم چون در دفترچه شبانه فقط یک نفر تهران میخوان و بقیه شهرستان های دور هست. دلیل مهم تر برام قبول شدن در یک دانشگاه بهتر روزانه هست دانشگاه ارشدم شهرستان بود. میخوام بدونم آیا امکان این وجود داره من امسال انتخاب رشته نکنم و با قبولی بدون آزمون برای سال بعد روزانه با کنکور را شرکت کنم؟
ممنون میشم دوستان اگر راهنمایی بفرمایید خیلی برام مهم

هستی
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۴ ۱۰:۲۰ ق٫ظ
پاسخ به  مریم

از طریق استعداد قبول بشید و بعد نرید یا وسط کار انصراف بدید محروم میشید

مهندس مکانیک
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۰۴ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

این سوال منم هست

مریم
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۲:۴۷ ب٫ظ

سلام
من از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش پرسیدم جواب دادن که دوره های بدون آزمون مشمول محرومیت از آزمون نمی شند. خدارو شکر :)

تکتو
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۲:۱۷ ب٫ظ

سلام. میشه یکی کمکم کنه؟!
من رتبه ام ۷ شده و ظرفیت روزانه مون ۱۳ تاست
اولین دانشگاه بهشتی هست برای ما امسال که ۳ نفر میخواد.من با رتبه ۷ بهشتی دعوت میشم؟؟؟؟؟؟ تورو خدا اینو جوب میدین؟؟ چند برابر ظرفیت دعوت میشن؟؟

علی
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۲:۳۶ ب٫ظ
پاسخ به  تکتو

اره

تکتو
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹ ب٫ظ
پاسخ به  علی

مرسی از جوابتون.

دلبینا
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ ق٫ظ

با سلام
میخواستم بدونم اگر کسی دکتری رو شبانه بخونه آیا بعدا مدرکش برای اینکه عضو هیات علمی بشه اعتبار داره یا نه؟یا کلا اونایی که روزانه میخونن میتونن واسه هیات علمی اقدام کنن؟

رییسی
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۲:۱۷ ب٫ظ
پاسخ به  دلبینا

َدوستان الان در تمام دانسگا هها دانسجویان روزانه و سبانه در یک کلاس و با هم در س میخوانند تفاوت فقط در هزینه است چه بسا بچه های سبانه بخاطر اینکه هزینه هر درس را میدهند بیستر از بچه های روزانه درس و تلاس داسته باسند بنطر من سبانه های تهران بهتر از روزانه سهرستان درجه ۲ هست در استخدام هیت علمی فرقی نمیکند احتمالا کسی که سبانه تهران خوانده باسد ارجحیت بر روزانه هرمزگان دارد گرچه خودم بخاطر سغل هرمزگان را انتخاب میکنم

عامری
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۱:۱۳ ق٫ظ

ممنون که صفحات هر رشته را جدا کردید. اینطوری خیلی بهتر و موثرتره

مهفام
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۳۹ ق٫ظ

اگر در دوره شبانه انتخاب رشته کنم و برای مصاحبه دعوت بشم، محرومیت از کنکور سال بعد برام ایجاد میشه؟

مهدی92
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۵ ق٫ظ
پاسخ به  مهفام

اگه قبول نهایی بشی ونری محروم میشی

مهدی
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۱:۱۷ ق٫ظ
پاسخ به  مهفام

اگر در مصاحبه پذیرفته بشید و نروید برای سال بعد محروم میشید

عامری
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۱:۱۸ ق٫ظ
پاسخ به  مهفام

رفتن به مصاحبه محرومیت ندارد اما اگر به مصاحبه بروید و برایتان نمره در نظر گرفته شود و بر اساس آن، در شهریور قبول شوید، ولی نروید یا انصراف دهید محرومیت یکساله دارید.
اگر شک دارید انتخاب نکنید شبانه ها را.

آرنیکا
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۳۵ ق٫ظ

مدرک نوبت دوم (شبانه ) و پردیس برای استخدام و عضو هیات علمی اعتبار داره؟

مهدی92
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۶ ق٫ظ
پاسخ به  آرنیکا

برای استخدام اعتبار داره شبانه ولی برا هیات علمی هیچکدوم اعتبار نداره

mohsen
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۲:۱۳ ب٫ظ
پاسخ به  مهدی92

آقا مهدی
با سلام
هیچ جایی منعی برای استخدامی شبانه نداده
اگه منظورتون انتخاب بین بد و بدتر باشه که روزانه خیلی از دانشگاه ها هم هیئت علمی نمیشن ( چون سطح اول نیستن)
فرآیند گزینش هیئت علمی یکمی پیچیده تر هستش و مدرک تاثیر حداقلی داره
البته ممنون میشم اگر جایی منعی برای جذب هیئت علمی دور های شبانه رو گذاشته ،ذکر کنین

stntvn
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷ ق٫ظ

با سلام خدمت کاربران محترم
به نظر شما رتبه ۲۳۰۰ مجموعه مدیریت با انتخاب رشته اول دانشگاه پیام نور، می تواند امیدوار به دعوت باشد

مهدی92
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۵ ق٫ظ
پاسخ به  stntvn

۱۰۰%

علی
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۲:۳۷ ب٫ظ
پاسخ به  مهدی92

خیر . فقط پردیس

stntvn
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱:۲۳ ب٫ظ
پاسخ به  علی

یعنی قبولی توی پردیس راحت تر از پیام نوره

آرنیکا
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۱۶ ق٫ظ

سلم..من در دانشگاه ازاد تدریس دارم بصورت قراردادی و حق التدریس.الان باید گزینه واجد سهیمه مربی رسمی.ازمایشی رو بله بزنم؟
لطفاجواب بدید فوریه..

مهدی92
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۷ ق٫ظ
پاسخ به  آرنیکا

نه

آرنیکا
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۵:۴۵ ب٫ظ
پاسخ به  مهدی92

چرا نه اقا مهدی؟یکم بیشتر توضیح میدید لطفا؟؟

علی
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۱۴ ق٫ظ

سلام
من در رشته الکترونیک مجاز به انتخاب رشته شده ام
آیا می توانم از رشته های گرایش قدرت نیز انتخاب کنم؟

مهدی92
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۷ ق٫ظ
پاسخ به  علی

نه

مسعود
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۱۱ ق٫ظ

دوستان اگه ۵ جا دعوت شیم حتما باید مصاحبه هر ۵ تا رو بریم؟ من از الان نمیتونم تصمیم بگیرم که شهرستان هم میخوام برم یا نه. میشه بزنم ولی اگه نخواستم مصاحبه رو نرم؟

mechanic
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۱۵ ق٫ظ
پاسخ به  مسعود

بله می شود نروید(چه روزانه باشه چه شبانه و چه پردیس…)

عامری
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۱:۱۸ ق٫ظ
پاسخ به  mechanic

ولی بهتره الان تصمیم بگیرید. چون ممکنه آرزوهای کسی را خراب کنید

ماری
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۹:۲۹ ق٫ظ

من دارم میرم انتخاب رشته کنم بچه ها.
برای همتون ارزوی موفقیت میکنم.

احمد
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۹:۲۸ ق٫ظ

با سلام دوستان منو از دو دلی در بیارین
اگر ظرفیت روزانه ۲۳ نفر باشه رتبه ۵۹ دعوت به مصاحبه روزانه میشه؟؟اون بند ۹ منو نگران کرده راهنمایی کنید دوستان

من
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۰۲ ق٫ظ
پاسخ به  احمد

حتما یه انتخاب رشته خوب داشته باشید و امیدتون به خدا باشه، من از رشته ی خودمون شنیدم که کسانی با رتبه هایی نزدیک به آخرین حد مجازی و بدن مقاله روزانه قبول شدن.
موفق باشید

علی
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۹:۲۳ ق٫ظ

با سلام
به نظرتون اصلاحیه دفترچه می زنن؟ خیلی ظرفیت ها کم شده. یعنی خیلییییی

mechanic
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۱۷ ق٫ظ
پاسخ به  علی

اصلاحیه که حتما می زنند ولی تغییراتش پارسال ناچیز بود(معمولا شبانه زیاد می کنند)..(یه نگاه به اصلاحیه پارسال بکن .متوجه میشی چی میگم..(البته در برخی رشته ها روزانه هم زیاد می کنند..)

مهدی
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۹:۲۲ ق٫ظ

سلام
آقا کسی میدونه دانشگاه امام حسینو میشه انتخاب کرد؟نوشته باید عضو سپاه باشی
ضمنا آیا لازم بوده قبلا فرمی رو در سازمان سنجش تکیل کنیم تا بتونیم الان انتخاب کنیم این دانشگاهو؟

محمد
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۵:۲۶ ب٫ظ
پاسخ به  مهدی

من تماس گرفتم گفتن برا دانشجوی عادی این دانشگاه شدن محدودیتی نیست (یعنی اونجا بخونی و بیای بیرون)
اما برای بورس کردن دو پهلو جواب داد گفت احتمالا شاید بورس کنیم شاید.

اون فرم و اصلاعیه هم از سایت دانشگاه حذف شده. چراشو نمیدونم

پشت کنکوری
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۶:۳۶ ق٫ظ

سلام، ممنون میشم منو راهنمایی کنید:
آیا اگر من برای مثال اصفهان را الویت ۳ قرار بدم با زمانی که آن را الویت اول قرار بدم برای دعوت شده به مصاحبه فرق داره؟
منظورم اینکه مکنه من چون اصفهان را ۳ قرار دادم دعوت به مصاحبه نشم و کسی با رتیه بدتر از من چون الویت اول قرار داده، دعوت بشه؟

سلام
خیر. دعوت به مصاحبه تنها بر اساس رتبه شما است و اولویت بندی تاثیری در دعوت به مصاحبه شما ندارد.

ملیحه
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۳:۵۴ ق٫ظ

ممنون عالییییییی

انتخاب رشته آگاهانه برای آزمون دکتری
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۰:۳۰ ق٫ظ

انتخاب رشته دکتری، متفاوت و کمی پیچیده تر از انتخاب رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد است و نیاز به آگاهی و دقت بیشتری دارد. برای انتخاب رشته هوشمندانه باید چند نکته رو در نظر بگیرید: ۱- احتمال دعوت به مصاحبه از نظر احتمال دعوت به مصاحبه، میتونید انتخابهای خودتون رو به سه گروه تقسیم کنید: گروه اول: رشته-محلهایی که به هیچ وجه امکان نداره اونجا دعوت به مصاحبه بشید گروه دوم: رشته-محلهایی که احتمال پایین برای دعوت به آنجا دارید گروه سوم: رشته-محلهایی که احتمال بالا یا قطعی برای دعوت شدن دارید این ۳ گروه برای هر کسی به نسبت رتبه اش متفاوت است. مثلا برای رتبه ۱ ، همه دانشگاهها در گروه سوم قرار میگیرن. و یا مثلا کسی که در رشته ای با ظرفیت متوسط یا بالا جزو آخرین نفرات مجاز روزانه است، همه روزانه های دانشگاههای رده ۱ تهران در گروه اول قرار میگیرن. شما برای تشخیص این ۳ گروه برای خودتان، باید این موارد را در نظر بگیرید: – رتبه خودتان – ظرفیت پذیرش کل و ظرفیت پذیرش هر رشته-محل – ضریب دعوت به هر رشته-محل (که سال ۹۲ در اکثر رشته های روزانه ۵ برابر ظرفیت هر رشته-محل بود و سال ۹۳ حدود ۷ برابر بود) – ترتیب تقریبی رشته-محلها از لحاظ اعتبار و پر طرفدار بودن بین بقیه داوطلبان (ترتیب پر شدن دانشگاهها). بررسی اینکه در سالهای قبل (۹۲ و ۹۳) داوطلبان رشته شما با چه رتبه هایی به چه دانشگاههای دعوت شدن هم میتونه در این زمینه به شما کمک کنه. رشته محلهای… ادامه نظر»

باران
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۰:۱۱ ق٫ظ

با تشکر فراون از توضیحات کاملتون. با اجازتون با قید اسم تو صفحه دیگه کپی کردم تا دیگران هم استفاده کنند

https://phdtest.ir/1394/01/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1%DA%86%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-2-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C/comment-page-10/

مهندس
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۱:۴۵ ق٫ظ

خیلی عالی بود، ممنون دوست عزیز

مهندسی مواد
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۴ ۱۱:۱۴ ق٫ظ

خیلی عالی بود
ممنون

اهمیت مرحله مصاحبه و نحوه اعمال امتیاز آن
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۰:۲۹ ق٫ظ

مرحله اول آزمون دکتری از این جهت اهمیت داشت که شما برای اینکه شانس دعوت شدن به مصاحبه دانشگاههای مورد نظرتان را داشته باشید، ابتدا باید رتبه ای مناسب و در سطح آن دانشگاه به دست بیاورید. اما وقتی که به مصاحبه دعوت شدید، مرحله جدیدی از رقابت آغاز می شود که در آن صرف رتبه اهمیت چندانی ندارد. در مصاحبه هر کد رشته محل، به هر یک از مصاحبه شوندگان نمره ای از ۱۰۰ داده می شود. سپس بر اساس میانگین وزنی نمره مصاحبه (با تاثیر ۷۰ درصد) و نمره کسب شده از مرحله آزمون تستی (با تاثیر ۳۰ درصد) نمره کل نهایی محاسبه می شود. پذیرش نهایی داوطلبان در هر کد رشته محل، بر اساس نمره کل نهایی آنها خواهد بود. نمره کل نهایی شما در هر کد رشته محل، به این صورت محاسبه می شود: بخش اول: نمره کل آزمون که در کارنامه شما درج شده در ۰.۳ ضرب می شود. (این نمره شما از حداکثر ۳۰۰۰ نمره سهم آزمون است که با خود به مرحله مصاحبه آورده اید) بخش دوم: نمره مصاحبه شما در هر رشته محل (از ۱۰۰ نمره)، ضرب در ۷۰ می شود. (این نمره شما از حداکثر ۷۰۰۰ نمره سهم مصاحبه در هر رشته محل است) با جمع نمرات بخش اول و دوم برای هر شخص، نمره کل نهایی او در این رشته محل به دست میاد و به تعداد ظرفیت آنجا، کسانی که نمره کل نهایی بالاتری کسب کرده اند قبول خواهند شد (در صورتی که در اولویتهای قبلی خود قبول نشده… ادامه نظر»

سحر
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۲:۴۶ ق٫ظ

هر دو مطلب عالی بود ممنون

مهدی فیزیک
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۹:۰۱ ق٫ظ

عالی

سارا
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۱:۵۶ ق٫ظ

خیلی عالی بود ،ممنون از راهنمایی تون

محمد معین
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۳:۵۶ ب٫ظ

بسیار عالی ومفید متشکرم.

مهندس
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۴ ۱۱:۴۸ ق٫ظ

مثل مطلب بالاتون عالی بود، ممنون

مهندسی مواد
اردیبهشت ۵, ۱۳۹۴ ۱۱:۱۴ ق٫ظ

خیلی ممنون
مطالب بسیار ذی قیمت و قابل استفاده بود.

شهرام
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۴ ۱۱:۴۲ ب٫ظ

بله صدر صد من پارسال رتبه یک بودم چون مقاله چاپ شده نداشتم رد شدم حتی در پردیس

ریحانه
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۸:۵۹ ق٫ظ
پاسخ به  شهرام

ربطی به مقاله نداره…من هم تک نبودم مقاله هم نداشتم ولی پذیرفته شدم چون ایده های خوبی داشتم زبانم خوب بود تو یه مرکز پژوهشی معاتبر کار میکردم از دکتری خوندنم هدف داشتم و با اعتماد به نفس صحبت کردم.

سمانه
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۲:۵۹ ب٫ظ
پاسخ به  شهرام

اخی درک میکنم مثلا من دوسال طول کشید که مقالم چاپ شد متاسفانه ۷۰ درصدم مصاحبس

امین
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵ ب٫ظ

به نظر شما، رتبه‌ی یک هر رشته هم آیا با دردسری برای انتخاب شدن در یک دانشگاه مواجه می‌شه؟

مهدی فیزیک
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۸:۵۲ ق٫ظ
پاسخ به  امین

در تاپ‌ترین دانشگاه‌ها آره.

مهدیه
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۴ ۱۱:۳۲ ب٫ظ

مرسی ممنون عالی بود

داوطلب
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۴ ۱۱:۴۶ ب٫ظ
پاسخ به  مهدیه

احتمالا امسال ضریب دعوت به مصاحبه مثل پارسال است یا بیش تر. با توجه به اینکه دانشگاه های بزرگ اخیرا به افزایش استقلال دانشگاه ها در جذب دانشجوی دکتری رای داده اند بنابراین ضریب دعوت به مصاحبه از پارسال کمتر نمی شود.

زهرا
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ ق٫ظ
پاسخ به  داوطلب

من فکر میکنم باید کمتر بشه چون خود دانشگاهها پارسال اعتراض داده بودن چرا باید برای ۲نفر سهمیه اینقدر داوطلب بیاد برای مصاحبه

محمد معین
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۴ ۳:۵۱ ب٫ظ
پاسخ به  زهرا

زهراخانم اصلا این طور نیست شما فکر میکنین فاصله نفر اول مصاحبه تا نفر آخر چقدره برا همین مصاحبه ۷۰ درصده صرف ۴ تا سوال طرف بهتر بزنه هرگز نشون دهنده لیاقت بیشترش برا دکترا خوندن نیست