نتایج دکتری 99 (کارنامه اولیه) احتمالاً در مرداد ماه و نتایج نهایی دکتری 99 در مهرماه اعلام خواهد شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، آزمون دکتری 99 در روز 26 تیرماه در هفت گروه آزمایشی برگزار خواهد شد. سامانه نظرسنجی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص کنکور دکتری 99 در سایت این سازمان فعال خواهد شد. 

سوالات دکتری 99

سوالات آزمون دکتری 99 متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی و نیز سوالات تخصصی هر رشته خواهد بود. ضریب درس زبان و استعداد تحصیلی 1 و ضریب دروس تخصصی 4 می‌باشد.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 99

نتایج اولیه آزمون دکتری 99؛ قاعدتا در مردادماه از سوی این سازمان منتشر می‌شود. نتایج اولیه آزمون دکتری شامل رتبه، نمره تراز و درصد کسب‌شده توسط هر یک از داوطلبان در دروس زبان عمومی دکتری، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی است.

زمان اعلام نتایج دکتری 99 - 1400

زمان اعلام نتایج دکتری 99 – 1400

نتایج اولیه دکتری سراسری و آزاد که از سوی سازمان سنجش منتشر می‌شود، علاوه بر اعلام وضعیت مجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری، شامل اعلام وضعیت مجاز شدن انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز می‌باشد.

گفتنی است اگر چه تأثیر نمره آزمون کتبی در پذیرش نهایی داوطلبان دکتری 99، 50 درصد است؛ اما در وهله اول داوطلبان باید بتوانند در آزمون کتبی حد نصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها را کسب نمایند تا به مصاحبه دکتری دعوت شوند.

زمان انتخاب رشته دکتری 99

پس از انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری 99، زمان انتخاب رشته دکتری 99 سراسری برای داوطلبانی که بر اساس کارنامه منتشره، مجاز به انتخاب رشته هستند، در مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش خواهد بود. داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب 50 کدرشته‌محل اقدام نمایند. فهرست کدرشته‌محل‌ها در دفترچه انتخاب رشته دکتری 99 اطلاع رسانی می‌شود.

مهم: به محض آغاز انتخاب رشته، پاسخگویی به کلیه سؤالات داوطلبان در صفحه مشاوره انتخاب رشته دکتری آغاز خواهد شد.

زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 99

زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 99 مستقلاً در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شروع خواهد شد. انتخاب رشته دکتری آزاد نیز احتمالاً در همان مرداد ماه صورت می‌گیرد. سایر مراحل پذیرش دکتری آزاد تا زمان اعلام نتایج دکتری به صورت مستقل صورت می‌گیرد.

تا پیش از سال 98، نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد از طریق این دانشگاه اعلام می شد؛ اما سال گذشته نتایج نهایی کنکور دکتری این دانشگاه نیز توسط سازمان سنجش اعلام شد.

فهرست رشته‌محل‌های دارای پذیرش دکتری دانشگاه آزاد در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 99 اعلام خواهد شد.

زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 99

پس از انجام انتخاب رشته دکتری، نتایج انتخاب رشته دکتری 99 سراسری و نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد 99 به صورت مستقل از هم منتشر می‌شود.

نتایج دعوت به مصاحبه دکتری 99 سراسری از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد. در این مرحله چندین برابر ظرفیت پذیرش دکتری در هر رشته‌محل برای مصاحبه دعوت خواهند شد تا پس از طی کردن مراحل مصاحبه، پذیرفته‌شدگان نهایی مشخص شود.

دعوت به مصاحبه بدین صورت است که هر دانشگاه حدنصاب نمره تراز را به سازمان سنجش اعلام می‌کند و سازمان سنجش اسامی همه کسانی که حداقل نمره تراز مدنظر دانشگاه را کسب کرده باشند، جهت حضور در مصاحبه اعلام می‌نماید.

چندین سال است که محدودیتی برای تعداد دانشگاه‌هایی که یک داوطلب می‌تواند در مصاحبه آن حضور یابد، وجود ندارد.

اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری آزاد 99 نیز از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه در سایت karname.iau.ac.ir صورت می‌گیرد.

زمان برگزاری مصاحبه های دکتری 99

جدول زمان‌بندی برگزاری مصاحبه‌های دکتری 99 همزمان با اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری، از سوی سازمان سنجش اطلاع‌رسانی می‌شود و علاوه بر این، هر دانشگاه نیز از طریق اطلاعیه در سایت اطلاع‌رسانی خود، جزئیات مصاحبه دکتری 99 و تاریخ دقیق برگزاری را اعلام می‌کند.

زمان مصاحبه دکتری 99 سراسری احتمالاً در شهریورماه خواهد بود. زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال گذشته در تیر ماه بود، اما به نظر می‌رسد مصاحبه‌های این دانشگاه نیز امسال در شهریور برگزار شود.

زمان اعلام نتایج نهایی دکتری 99

بر اساس اعلام رئیس سازمان سنجش، زمان اعلام نتایج نهایی دکتری 99 در مهرماه خواهد بود؛ بنابراین، هر دو دانشگاه سراسری و آزاد اسلامی در مهر اسامی پذیرفته شدگان آزمون دکتری 99 را منتشر خواهند نمود.

با توجه به شرایط موجود و شیوع کرونا، زمان شروع به تحصیل دانشجویان ورودی سال 1399 هنوز مشخص نشده است. معاون وزیر علوم اعلام کرده است که زمان شروع ترم جدید به دانشگاه ها واگذار شده است؛ البته این مورد بسته به زمان اعلام نتایج دکتری نیز است.

همچنین رئیس دانشگاه تهران اعلام کرده است که مقرر شده دانشگاه ها در خصوص برگزاری ترم آینده به صورت حضوری یا مجازی یک بررسی داشته باشند، گفت: جمع بندی نهایی به وزارت علوم اعلام می شود.

حدنصاب تراز دکتری 99

چند سالی است که تعیین حدنصاب برای نمره مصاحبه دکتری از سوی برخی دانشگاه‌ها جهت پذیرش دانشجویان، مانعی برای قبولی داوطلبانی شده است که با کسب نمره خوب در آزمون کتبی، موفق به کسب حدنصاب نمی‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص حدنصاب تراز دکتری 99 کلیک کنید.

سوالات متداول داوطلبان دکتری

✔️ آیا نتایج کنکور دکتری سراسری و آزاد 99 جداگانه اعلام می شود؟ نتایج اولیه و نهایی آزمون دکتری 99 کجا منتشر خواهد شد؟

سال گذشته نتایج اولیه و نهایی دکتری سراسری و ازاد همزمان از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شد.

✔️ زمان دقیق اعلام نتایج دکتری 99 کی است؟

به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 99 در سایت phdtest.ir اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

✔️ چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟

برای گرفتن همه سوالات خود درخصوص مصاحبه دکتری کلیک کنید.

اینستاگرام آزمون دکتری