نتایج دکتری 1400؛ اواخر فروردین ماه اعلام خواهد شد. نتایج انتخاب رشته دکتری 1400 (نتایج دعوت به مصاحبه) نیز احتمالا اواخر اردیبهشت اعلام می‌شود.

از اخبار نتایج دکتری 1400 جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، آزمون دکتری 1400 در روز جمعه 15 اسفند 99 در هفت گروه آزمایشی برگزار خواهد شد.

سوالات آزمون دکتری 1400 متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی و نیز سوالات تخصصی هر رشته بود. ضریب درس زبان و استعداد تحصیلی 1 و ضریب دروس تخصصی 4 بود.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1400

نتایج اولیه آزمون دکتری 1400؛ در اواخر فروردین از سوی این سازمان منتشر شد. نتایج اولیه آزمون دکتری شامل رتبه، نمره تراز و درصد کسب‌شده توسط هر یک از داوطلبان در دروس زبان عمومی دکتری، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی است.

زمان اعلام نتایج دکتری 1400 - 1401

زمان اعلام نتایج دکتری 1400 – 1401

نتایج اولیه دکتری سراسری و آزاد که از سوی سازمان سنجش منتشر می‌شود، علاوه بر اعلام وضعیت مجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری، شامل اعلام وضعیت مجاز شدن انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز می‌باشد.

گفتنی است اگر چه تأثیر نمره آزمون کتبی در پذیرش نهایی داوطلبان دکتری 1400، 50 درصد است؛ اما در وهله اول داوطلبان باید بتوانند در آزمون کتبی حد نصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها را کسب نمایند تا به مصاحبه دکتری دعوت شوند.

نحوه دریافت کارنامه نتایج دکتری

جهت دریافت کارنامه دکتری به یکی از روش‌های ذیل می‌توانید اقدام کنید:

  1. وارد کردن مشخصات فردی و شماره داوطلبی
  2. وارد کردن مشخصات فردی و شماره پرونده

من شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را گم کرده‌ام. چطور نتایج آزمون را ببینم؟

برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند شماره پرونده و داوطلبی، کافی است به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت چپ وارد سیستم پاسخگویی شود.

پس از ثبت‎نام در این سامانه، گزینه «درخواست جدید» را انتخاب کنید و در مرحله بعد گزینه «دکتری» و سال «1400» را انتخاب کنید. پس از کلیک روی گزینه «جستجو» در باکس پایین صفحه گزینه «دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام» را انتخاب نمایید.

نحوه بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی دکتری

نحوه اعتراض به نتایج دکتری 1400

سازمان سنجش آموزش کشور فرصتی برای اعتراض به نتایج اولیه دکتری 1400 فراهم می‌کند. کلیه داوطلبان می توانند در صورت تمایل نسبت به مراجعه به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش و درج اعتراض خود اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اعتراض به نتایج دکتری کلیک کنید.

زمان انتخاب رشته دکتری 1400

پس از انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری 1400، زمان انتخاب رشته دکتری 1400 سراسری برای داوطلبانی که بر اساس کارنامه منتشره، مجاز به انتخاب رشته هستند، اطلاع‌رسانی خواهد شد. انتخاب رشته دکتری در سال جاری اوایل اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب 50 کدرشته‌محل اقدام نمایند. فهرست کدرشته‌محل‌ها در دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 اطلاع رسانی شده است.

مهم: به محض آغاز انتخاب رشته، پاسخگویی به کلیه سؤالات داوطلبان در صفحه مشاوره انتخاب رشته دکتری آغاز خواهد شد.

زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 1400

زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 1400 مستقلاً در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شروع خواهد شد. انتخاب رشته دکتری آزاد نیز احتمالاً در اردیبهشت ماه صورت می‌گیرد. سایر مراحل پذیرش دکتری آزاد تا زمان اعلام نتایج دکتری به صورت مستقل صورت می‌گیرد.

تا پیش از سال 98، نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد از طریق این دانشگاه اعلام می شد؛ اما در دو سال گذشته نتایج نهایی کنکور دکتری این دانشگاه نیز توسط سازمان سنجش اعلام شد.

فهرست رشته‌محل‌های دارای پذیرش دکتری دانشگاه آزاد در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1400  اعلام خواهد شد.

زمان اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری 1400

پس از انجام انتخاب رشته دکتری، نتایج انتخاب رشته دکتری 1400 سراسری و نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد 1400 به صورت مستقل از هم منتشر می‌شود.

نتایج دعوت به مصاحبه دکتری 1400 سراسری از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد. در این مرحله چندین برابر ظرفیت پذیرش دکتری در هر رشته‌محل برای مصاحبه دعوت خواهند شد تا پس از طی کردن مراحل مصاحبه، پذیرفته‌شدگان نهایی مشخص شود.

دعوت به مصاحبه بدین صورت است که هر دانشگاه حدنصاب نمره تراز دکتری را به سازمان سنجش اعلام می‌کند و سازمان سنجش اسامی همه کسانی که حداقل نمره تراز مدنظر دانشگاه را کسب کرده باشند، جهت حضور در مصاحبه اعلام می‌نماید.

چندین سال است که محدودیتی برای تعداد دانشگاه‌هایی که یک داوطلب می‌تواند در مصاحبه آن حضور یابد، وجود ندارد.

اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری آزاد 1400 نیز احتمالا از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه در سایت azmoon.org صورت می‌گیرد.