نتایج دکتری 1400؛ (نتایج نهایی) کنکور دکترا در روز 24 مرداد منتشر شد. نتایج انتخاب رشته دکتری 1400 (نتایج دعوت به مصاحبه دکتری ۱۴۰۰) سه شنبه 28 اردیبهشت علام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، آزمون دکتری 1400 در روز جمعه 15 اسفند 99 در هفت گروه آزمایشی برگزار شد.

سوالات آزمون دکتری 1400 متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی و نیز سوالات تخصصی هر رشته بود. ضریب درس زبان و استعداد تحصیلی 1 و ضریب دروس تخصصی 4 بود.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1400

نتایج اولیه آزمون دکتری 1400؛ در روز یکشنبه مورخ 29 فروردین از سوی این سازمان منتشر شد. نتایج اولیه آزمون دکتری شامل رتبه، نمره تراز و درصد کسب‌شده توسط هر یک از داوطلبان در دروس زبان عمومی دکتری، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی است.

زمان اعلام نتایج دکتری 1400 - 1401

زمان اعلام نتایج دکتری 1400 – 1401

نتایج اولیه دکتری سراسری و آزاد که از سوی سازمان سنجش منتشر می‌شود، علاوه بر اعلام وضعیت مجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری، شامل اعلام وضعیت مجاز شدن انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز می‌باشد.

گفتنی است اگر چه تأثیر نمره آزمون کتبی در پذیرش نهایی داوطلبان دکتری 1400، 50 درصد است؛ اما در وهله اول داوطلبان باید بتوانند در آزمون کتبی حد نصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها را کسب نمایند تا به مصاحبه دکتری دعوت شوند.

نحوه دریافت کارنامه نتایج دکتری

جهت دریافت کارنامه دکتری به یکی از روش‌های ذیل می‌توانید اقدام کنید:

  1. وارد کردن مشخصات فردی و شماره داوطلبی
  2. وارد کردن مشخصات فردی و شماره پرونده

من شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را گم کرده‌ام. چطور نتایج آزمون را ببینم؟

برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند شماره پرونده و داوطلبی، کافی است به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت چپ وارد سیستم پاسخگویی شود.

پس از ثبت‎نام در این سامانه، گزینه «درخواست جدید» را انتخاب کنید و در مرحله بعد گزینه «دکتری» و سال «1400» را انتخاب کنید. پس از کلیک روی گزینه «جستجو» در باکس پایین صفحه گزینه «دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام» را انتخاب نمایید.

نحوه بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی دکتری

نحوه اعتراض به نتایج دکتری 1400

سازمان سنجش آموزش کشور فرصتی برای اعتراض به نتایج اولیه دکتری 1400 فراهم می‌کند. کلیه داوطلبان می توانند در صورت تمایل نسبت به مراجعه به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش و درج اعتراض خود اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اعتراض به نتایج دکتری کلیک کنید.

زمان انتخاب رشته دکتری 1400

پس از انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری 1400، زمان انتخاب رشته دکتری 1400 سراسری برای داوطلبانی که بر اساس کارنامه منتشره، مجاز به انتخاب رشته هستند، اطلاع‌رسانی خواهد شد. انتخاب رشته دکتری در سال جاری از 30 اردیبهشت آغاز خواهد شد.

داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب 50 کدرشته‌محل اقدا