نتایج دکتری 99؛ تا اول آبان اعلام خواهد شد. نتایج انتخاب رشته دکتری 99 (نتایج دعوت به مصاحبه) پنجشنبه 20 شهریور اعلام شد.

از اخبار نتایج دکتری 99 جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، آزمون دکتری 99 در روز 9 مرداد در هفت گروه آزمایشی برگزار خواهد شد.

سوالات آزمون دکتری 99 متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی و نیز سوالات تخصصی هر رشته بود. ضریب درس زبان و استعداد تحصیلی 1 و ضریب دروس تخصصی 4 بود.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 99

نتایج اولیه آزمون دکتری 99؛ در اول شهریور از سوی این سازمان منتشر شد. نتایج اولیه آزمون دکتری شامل رتبه، نمره تراز و درصد کسب‌شده توسط هر یک از داوطلبان در دروس زبان عمومی دکتری، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی است.

زمان اعلام نتایج دکتری 99 - 1400

زمان اعلام نتایج دکتری 99 – 1400

نتایج اولیه دکتری سراسری و آزاد که از سوی سازمان سنجش منتشر می‌شود، علاوه بر اعلام وضعیت مجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری، شامل اعلام وضعیت مجاز شدن انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز می‌باشد.

گفتنی است اگر چه تأثیر نمره آزمون کتبی در پذیرش نهایی داوطلبان دکتری 99، 50 درصد است؛ اما در وهله اول داوطلبان باید بتوانند در آزمون کتبی حد نصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها را کسب نمایند تا به مصاحبه دکتری دعوت شوند.

نحوه دریافت کارنامه نتایج دکتری

جهت دریافت کارنامه دکتری به یکی از روش‌های ذیل می‌توانید اقدام کنید:

  1. وارد کردن مشخصات فردی و شماره داوطلبی
  2. وارد کردن مشخصات فردی و شماره پرونده

من شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را گم کرده‌ام. چطور نتایج آزمون را ببینم؟

برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند شماره پرونده و داوطلبی، کافی است به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت چپ وارد سیستم پاسخگویی شود.

پس از ثبت‎نام در این سامانه، گزینه «درخواست جدید» را انتخاب کنید و در مرحله بعد گزینه «دکتری» و سال «1399» را انتخاب کنید. پس از کلیک روی گزینه «جستجو» در باکس پایین صفحه گزینه «دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام» را انتخاب نمایید.

نحوه بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی دکتری

نحوه اعتراض به نتایج دکتری 99

سازمان سنجش آموزش کشور فرصتی برای اعتراض به نتایج اولیه دکتری 99 تا ششم شهریورماه فراهم کرد. کلیه داوطلبان می توانند در صورت تمایل نسبت به مراجعه به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش و درج اعتراض خود اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اعتراض به نتایج دکتری 99 کلیک کنید.

زمان انتخاب رشته دکتری 99

پس از انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری 99، زمان انتخاب رشته دکتری 99 سراسری برای داوطلبانی که بر اساس کارنامه منتشره، مجاز به انتخاب رشته هستند، از سوم شهریور از طریق سایت سازمان سنجش خواهد بود.

داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب 50 کدرشته‌محل اقدام نمایند. فهرست کدرشته‌محل‌ها در دفترچه انتخاب رشته دکتری 99 اطلاع رسانی شده است.

مهم: به محض آغاز انتخاب رشته، پاسخگویی به کلیه سؤالات داوطلبان در صفحه مشاوره انتخاب رشته دکتری آغاز خواهد شد.

زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 99

زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 99 مستقلاً در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شروع خواهد شد. انتخاب رشته دکتری آزاد نیز احتمالاً در شهریور ماه صورت می‌گیرد. سایر مراحل پذیرش دکتری آزاد تا زمان اعلام نتایج دکتری به صورت مستقل صورت می‌گیرد.

تا پیش از سال 98، نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد از طریق این دانشگاه اعلام می شد؛ اما سال گذشته نتایج نهایی کنکور دکتری این دانشگاه نیز توسط سازمان سنجش اعلام شد.

فهرست رشته‌محل‌های دارای پذیرش دکتری دانشگاه آزاد در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 99 اعلام خواهد شد.

زمان اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری 99

پس از انجام انتخاب رشته دکتری، نتایج انتخاب رشته دکتری 99 سراسری و نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد 99 به صورت مستقل از هم منتشر می‌شود.

نتایج دعوت به مصاحبه دکتری 99 سراسری از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد. در این مرحله چندین برابر ظرفیت پذیرش دکتری در هر رشته‌محل برای مصاحبه دعوت خواهند شد تا پس از طی کردن مراحل مصاحبه، پذیرفته‌شدگان نهایی مشخص شود.

دعوت به مصاحبه بدین صورت است که هر دانشگاه حدنصاب نمره تراز دکتری را به سازمان سنجش اعلام می‌کند و سازمان سنجش اسامی همه کسانی که حداقل نمره تراز مدنظر دانشگاه را کسب کرده باشند، جهت حضور در مصاحبه اعلام می‌نماید.

چندین سال است که محدودیتی برای تعداد دانشگاه‌هایی که یک داوطلب می‌تواند در مصاحبه آن حضور یابد، وجود ندارد.

اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری آزاد 99 نیز احتمالا از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه در سایت azmoon.org صورت می‌گیرد.

نتایج انتخاب رشته دکتری 99 ساعت 20 پنجشنبه 20 شهریور اعلام خواهد شد!

زمان برگزاری مصاحبه های دکتری 99

جدول زمان‌بندی برگزاری مصاحبه‌های دکتری 99 همزمان با اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری، از سوی سازمان سنجش اطلاع‌رسانی می‌شود و علاوه بر این، هر دانشگاه نیز از طریق اطلاعیه در سایت اطلاع‌رسانی خود، جزئیات مصاحبه دکتری 99 و تاریخ دقیق برگزاری را اعلام می‌کند.

زمان مصاحبه دکتری 99 سراسری در شهریورماه خواهد بود. زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال گذشته در تیر ماه بود، اما مصاحبه‌های این دانشگاه نیز امسال در شهریور برگزار شود.

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری، دانشگاه‌ها تا یک ماه فرصت دارند نسبت به برگزاری مصاحبه اقدام نمایند.

زمان اعلام نتایج نهایی دکتری 99

بر اساس اعلام رئیس سازمان سنجش، زمان اعلام نتایج نهایی دکتری 99؛ هفته آخر مهرماه خواهد بود؛ بنابراین، هر دو دانشگاه سراسری و آزاد اسلامی در مهر اسامی پذیرفته شدگان آزمون دکتری 99 را منتشر خواهند نمود.

نتایج نهایی دکتری 99

با توجه به شرایط موجود و شیوع کرونا، زمان شروع به تحصیل دانشجویان ورودی سال 1399 هنوز مشخص نشده است. معاون وزیر علوم اعلام کرده است که زمان شروع ترم جدید به دانشگاه ها واگذار شده است؛ البته این مورد بسته به زمان اعلام نتایج دکتری نیز است.

همچنین رئیس دانشگاه تهران اعلام کرده است که مقرر شده دانشگاه ها در خصوص برگزاری ترم آینده به صورت حضوری یا مجازی یک بررسی داشته باشند، گفت: جمع بندی نهایی به وزارت علوم اعلام می شود.

حدنصاب تراز دکتری 99

بر اساس ابلاغیه سازمان سنجش، دانشگاه ها در سال 99 مجاز به تعیین حدنصاب مصاحبه دکتری نبودند.

چند سالی است که تعیین حدنصاب برای نمره مصاحبه دکتری از سوی برخی دانشگاه‌ها جهت پذیرش دانشجویان، مانعی برای قبولی داوطلبانی شده است که با کسب نمره خوب در آزمون کتبی، موفق به کسب حدنصاب نمی‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص حدنصاب تراز دکتری 99 کلیک کنید.

نتایج دکتری آزاد 99

بر اساس اعلام مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، نتایج دکتری دانشگاه آزاد 99 تا 5 آبان اعلام خواهد شد.

✔️ آیا نتایج کنکور دکتری سراسری و آزاد 99 جداگانه اعلام می شود؟ نتایج اولیه و نهایی آزمون دکتری 99 کجا منتشر خواهد شد؟

سال گذشته نتایج اولیه و نهایی دکتری سراسری و ازاد همزمان از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شد.

✔️ چگونه در مصاحبه دکتری موفق شویم؟

برای گرفتن همه سوالات خود درخصوص مصاحبه دکتری کلیک کنید.

✔️ زمان دقیق اعلام نتایج دکتری 99 کی است؟

به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 99 در سایت phdtest.ir اطلاع‌