پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

همه چیز درباره تولیمو | معرفی منابع آزمون تولیمو

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

اگر قصد شرکت در مصاحبه دکتری دارید، ارائه مدرک زبان تولیمو می‌تواند برای شما امتیازآور باشد. همچنین در صورتی که دانشجوی دکتری هستید، می‌توانید با ارائه نمره زبان تولیمو مجوز شرکت در آزمون جامع را به دست آورید.

تولیمو چیست؟

تولیمو چیست؟آزمون زبان تولیمو توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می‌شود و در واقع آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی می‌باشد. این آزمون برای داوطلبان دکترای داخل کشور (دانشگاه‌های آزاد و سراسری) معتبر است.

دامنه­ نمره­ کل، از ۳۱۰ تا ۶۷۷ است. نمره­ بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و کمتر از ۴۷۹ ضعیف تلقی می‌شود.

لازم به ذکر است که بخش نوشتاری، نمره­ جداگانه دارد و نمره­ آن بین ۱ الی ۶ است که در کنار نمره­ کل در کارنامه درج می‌شود.

نمایش عدد صفر در فیلد های نمره کل و نمره writing به منزله غایب بودن داوطلب است.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور؛ این سازمان نرم افزار برگزاری آزمون بصورت الکترونیکی را طراحی و پیاده سازی کرده است و در حال حاضر این نرم افزار برای آزمون های TOLIMO مورد استفاده قرار می گیرد.

بخش های آزمون TOLIMO الکترونیکی همانند آزمون کاغذی است و تفاوتی از نظر بخش های آزمون و تعداد سوال ندارد. تفاوت آزمون اینترنتی با کاغذی در این است که مهارت نوشتاری (Writing) در آزمون کاغذی بر روی برکه و با دستخط داوطلب انجام می شود ولی در آزمون الکترونیکی داوطلب باید متن Writing را در نرم افزار و توسط صفحه کلید تایپ کند.

تفاوت دیگر در مهارت شنیداری (Listening) است که در آزمون کاغذی Lecture توسط بلندگو و بصورت عمومی برای داوطلبان پخش می شود ولی در آزمون الکترونیکی هر داوطلب از طریق هدفونی که در اختیارش قرار گرفته است، صوت ها را خواهد شنید.

مزایای آزمون تولیمو

  • حداقل و حداکثر سن برای شرکت در آزمون وجود ندارد و صرفاً افرادی که حداقل مدرک دیپلم داشته باشند می‌توانند در آزمون شرکت کنند. در آزمون Tolimo می‌توانید در چندین آزمون و در تاریخ‌های نزدیک به هم شرکت کنید و محدودیتی در این امر وجود ندارد.
  • تولیمو نمره­ منفی ندارد.
  • مدت اعتبار مدرک آزمون تولیمو، دو سال پس از برگزاری آزمون است.
  • مدرک تولیمو مورد قبول همه دانشگاه‌های کشور ازجمله دانشگاه آزاد اسلامی است.

سوالات آزمون تولیمو

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که داوطلبان باید توسط رایانه (کامپیوتر)، پاسخ سؤالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سؤال تشریحی را، تایپ و ثبت نمایند.

بخش‌های تستی

شامل 105 سؤال می‌باشند، و داوطلبان باید جمعاً در مدت 80 دقیقه به آن سؤالات پاسخ بدهند.

بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression)

تعداد سؤالات 35 سوال (15 سؤال تکمیل جمله و 20 سؤال شناسایی خطا)، مدت پاسخگویی 22 دقیقه

بخش دوم: درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension)

تعداد سؤالات 35 سوال و مدت پاسخگویی 18 دقیقه به شرح ذیل می باشد:

قسمت A (20 گفتگوی کوتاه): 20 سؤال

 قسمت B (2 گفتگوی طولانی): 8 سؤال

قسمت C (3 سخنرانی): 7 سؤال

سؤالات بخش شنیداری (درک مطلب شفاهی) به ­صورت مستقل برای هر داوطلب از طریق هدست پخش خواهد شد و داوطلبان باید با توجه به متن سؤال که از هدست پخش می‌شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سؤال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام نمایند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند، متن سؤالات شنیداری فقط یک‌بار پخش می‌شود و قابل تکرار نیست، لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نشود.

لهجه قسمت های صوتی که در بخش شنیداری استفاده می شود، چیست؟ 

ممکن است با لهجه بریتیش یا امریکایی باشد.

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension)

تعداد سؤالات 35 سوال، مدت پاسخگویی 40 دقیقه

بخش تشریحی: نوشتاری (Writing)

شامل یک سؤال می­‎باشد، که داوطلبان باید در مدت 30 دقیقه از طریق رایانه (کامپیوتر) به سؤال مربوط پاسخ دهند. داوطلبان در این قسمت می‌بایست از مهارت تایپ جملات، با کیبورد برخوردار باشند.

عنوان بخش آزمون

تعداد سؤالات

زمان پاسخ‌دهی

بخش ساختار و نوشتار زبانی

35 سؤال

22 دقیقه

درک مطلب شفاهی – شنیداری

35 سؤال

18 دقیقه

خواندن و درک مطلب

35 سؤال

40 دقیقه

کل بخش تستی

105 سوال

80 دقیقه

 

نحوه ثبت‌نام در آزمون تولیمو

ثبت‌نام در آزمون در سایت سازمان سنجش به آدرس https://tolimo.sanjesh.org/register/Register.aspx صورت می‌گیرد. اگر قبلاً در این سایت ثبت‌نام کرده‌اید، از ایجاد حساب کاربری جدید خودداری کنید و با حساب کاربری موجود اقدام به ورود به سامانه نمایید.

پس از ورود به صفحه کاربری، بر روی گزینه «ثبت‌نام در آزمون» کلیک کرده تا آزمون‌های مدنظر نظر خود را در بازه زمانی و شهر موردنظر بیابید.

آزمون تولیمو چیست

سپس از بین آزمون‌هایی که ثبت‌نام آنها فعال است، آزمون مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید.

هزینه آزمون تولیمو

بعد به صورت اینترنتی اقدام به پرداخت هزینه نمایید.

پس از اتمام ثبت‌نام در آزمون، تاریخ آزمون و شهر آزمون در بخش «آزمون‌های من» قابل مشاهده است.

نمونه سوالات تولیمو

مهلت ثبت نام اینترنتی به پایان رسیده است. آیا امکان تمدید مهلت وجود دارد؟  

خیر؛ بر اساس اعلام سازمان سنجش، مهلت ثبت نام در هر آزمون از 40 روز قبل آغاز و 5 روز قبل از روز آزمون به پایان می رسد و پس از اتمام مهلت ثبت نام، اطلاعات داوطلبان ثبت نام شده جهت سایر امور اجرایی آزمون در اختیار واحدهای مربوطه قرار می‌گیرد و به همین دلیل امکان تمدید مهلت ثبت نام وجود ندارد.

ظرفیت شهر انتخابی تکمیل شده است. آیا امکان افزایش ظرفیت وجود دارد؟

خیر؛ بر اساس اعلام سازمان سنجش، با توجه به اینکه برگزاری آزمون تولیمو اینترنتی نیازمند فضا و وسایل خاص است، توسعه سالن برگزاری آزمون یا افزایش صندلی تابع ضوابط کنترلی و کیفی مربوطه است؛ به همین دلیل در صورت تکمیل ظرفیت، امکان افزایش ظرفیت وجود ندارد.

هزینه آزمون تولیمو

با اعلام تقویم تولیمو ۱۴۰۲ و زمان بندی ثبت نام نخستین آزمون‌های سال ۱۴۰۲، سازمان سنجش آموزش کشور هزینه ثبت نام در این آزمون را ۱۰,۰۳۰,۰۰۰ ریال (معادل یک میلیون و سه هزار تومان) اعلام کرد. این در حالی است که هزینه ثبت نام تولیمو در سال گذشته ۲۱۸۷۰۰ تومان بود. بنابراین هزینه شرکت در این آزمون بیش از ۴/۵ برابر شده است.

دریافت کارت شرکت در آزمون TOLIMO

کارت شرکت در آزمون، نشانی دقیق محل برگزاری آزمون و همچنین شماره­ صندلی، حدوداً ۴۸ ساعت قبل از آزمون از طریق نرم‌افزار اینترنتی چاپ کارت ورود به جلسه که بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، در دسترس خواهد بود.

برای دریافت کارت می‌توانید به این آدرس مراجعه کرده و از قسمت «کارت»، اقدام به دریافت کارت خود نمایید.

اعتبار آزمون تولیمو

نحوه انصراف از آزمون تولیمو

چنانچه متقاضیان آزمون ها پس از آن ثبت نام قطعی و پرداخت هزینه آزمون را بطور کامل انجام داده باشند و به هر دلیلی قصد انصراف از شرکت در آزمون را داشته باشند، مبلغ 50% هزینه ثبت نامی به شماره حساب (شماره کارت بانکی) ایشان مسترد می گردد.

زمان اعلام انصراف از آزمون می بایست حداقل 8 روز کاری قبل از تاریخ برگزاری آزمون و صرفاً از درگاه اینترنتی پاسخگویی سازمان سنجش (request.sanjesh.org) با ذکر شماره کارت بانکی/ نام بانک و نام صاحب کارت باشد.

قابل توجه است چنانچه قادر به شرکت در آزمونی نیستید، می توانید حداکثر تا 5 روز قبل از روز برگزاری آزمون، با مراجعه به صفحه «آزمون های من» درپروفایل خود نسبت به تغییر آزمون به تاریخ/شهرهای دارای ظرفیت خالی اقدام کنید. بدیهی است با توجه به اینکه در صورت وجود ظرفیت در سایت اطلاع رسانی می شود و در صورت نبود ظرفیت کارشناسان این سازمان نیز قادر به انجام درخواست تغییر نیستند، به درخواست های ارسالی در خصوص تغییر تاریخ/مرکز پاسخی داده نمی شود.

دریافت نتایج آزمون زبان تولیمو

نتایج آزمون معمولا 7 روز پس از آزمون آماده می شود و از طریق سایت به نشانی tolimo.sanjesh.org/testreport منتشر می شود. پس از اتمام فرایند تصحیح و تولید کارنامه، کارنامه تمام داوطلبان یکجا منتشر می شود و امکان اعلام نتیجه موردی بصورت فورس ماژور وجود ندارد.

پس از اینکه داوطلب در آزمونی شرکت نماید و کارنامه برای وی صادر شود، یک شناسه یکتای 16 رقمی در صفحه «آزمون های من» نمایش داده می شود و داوطلب با کد مذکور می تواند (بدون شماره پرونده و شماره شناسنامه) کارنامه را مشاهده نماید.

لازم به ذکر است برای بررسی اصالت کارنامه (کارنامه های معتبر یا منقضی شده) می توانید شناسه یکتای کارنامه را در اختیار ارگان متقاضی استعلام (آموزش دانشگاه و …) قرار دهید.

نمره تولیمو برای دکتری

نمره آزمون تولیمو مورد قبول در همه دانشگاه‌های کشور (وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد) است. اما حداقل نمره مورد قبول هر دانشگاه را خود دانشگاه تعیین می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مطلب مدرک زبان دکتری مراجعه کنید.

منابع آزمون تولیمو

شاید برای شما هم این سوال مطرح شده باشد که چگونه در آزمون تولیمو قبول شویم. داوطلبان اغلب خواندن منابع زیر را برای این آزمون مفید دانسته‌اند:

کتاب ۵۰۴ واژه ضروری

کتاب لغات ضروری تافل

کتاب رایگان زبان عمومی دکتری وب‌سایت پی‌اچ‌دی تست

– کتاب تافل دکتری مرجع کامل آزمون‌های زبان، انتشارات کتابخانه فرهنگ

– کتاب Longman Preparation Course for the TOEFL Test

– کتاب Toefl Test Preparation Kit

زمان برگزاری آزمون های تولیمو در سال 1402

زمان بندی برگزاری آزمون تولیمو در ماه های فروردین تا شهریور سال 1402 اعلام شد.

مطابق اطلاعیه سازمان سنجش، دوره های ۲۰۲ الی ۲۱۳ آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو (فروردین تا شهریور ۱۴۰۲) به روش الکترونیکی مطابق جدول ذیل برگزار خواهد شد.

* قابل توجه است که برگزاری الکترونیکی این آزمون به معنای برگزاری غیرحضوری نیست و داوطلبان لازم است برای شرکت در آزمون tolimo در حوزه های امتحانی حضور پیدا کنند.

آن دسته از افرادی که متقاضی شرکت در آزمون هستند، می‌توانند در زمان مقرر که از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اعلام می‌گردد، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

تقویم آزمون تولیمو سال ۱۴۰۲ (نیمه اول سال)

ماه برگزاری
دوره تاریخ دقیق برگزاری (سه شنبه ها)
فروردین202

1402/01/22

اردیبهشت203

1402/02/05

2041402/02/19
خرداد205

1402/03/02

2061402/03/16
تیر207

1402/04/06

2081402/04/20
مرداد209

1402/05/03

2101402/05/17
2111402/05/31
شهریور212

1402/06/14

2131402/06/28

ساعت برگزاری آزمون تولیمو

متقاضیان برای شرکت در جلسه آزمون می‌بایست ساعت ۷:۳۰ صبح روز آزمون، به مرکز برگزاری که در زمان ثبت نام انتخاب نموده اند مراجعه نمایند.

شروع فرآیند آزمون در ساعت ۸:۰۰ صبح روز برگزاری خواهد بود و متقاضیان می‌بایست نیم ساعت قبل از شروع فرآیند آزمون در محل حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند. عدم حضور به موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

شرایط شرکت در آزمون تولیمو

از آنجایی که آزمون به ­صورت الکترونیکی و از طریق رایانه برگزار می‌شود، برای متقاضیان کارت ورود به جلسه آزمون پیش ­بینی نشده ­است و نیازی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نمی‌باشد.

متقاضیان می ­بایست با یک یا دو کارت شناسایی معتبر به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه نمایند.

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که متقاضیان باید توسط رایانه (کامپیوتر) پاسخ سؤالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سؤال تشریحی را تایپ و ثبت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون تولیمو

داوطلبان در روز آزمون بایستی حداقل دو کارت شناسایی معتبر و دارای تاریخ اعتبار شامل (اصل کارت ملی هوشمند، اصل شناسنامه عکس­دار جدید، اصل گذرنامه، اصل گواهینامه رانندگی، کارت دانشجویی و اصل کارت پایان خدمت (ویژه آقایان)) جهت احراز هویت و نوشت افزار (صرفا مداد) جهت نت برداری ﻫﻤﺮاه داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ.

همراه داشتن وﺳﺎﻳﻞ اﺿﺎﻓﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻛﻴﻒ، ﻛﻮﻟﻪﭘﺸﺘﻲ ﻳﺎ ﺳﺎک، ﻛﺘﺎب، ﺟﺰوه، ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺣﺴﺎب، ﺗﺒﻠﺖ، ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮاه، ﭘﻴﺠﺮ، ﺑﻲﺳﻴﻢ، ﻳﺎدداﺷـﺖ و ﻏﻴﺮه … در اتاق آزمون غیرمجاز می باشد و فردی که اینگونه وسایل در اتاق آزمون همراه داشته باشد، ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺘﺨﻠﻒ ﺗﻠﻘﻲ و ﺑﺮاﺑﺮ ﻗﺎﻧﻮن رﺳﻴﺪﮔﻲ ﺑﻪ ﺗﺨﻠﻔﺎت و ﺟﺮاﻳﻢ در آزﻣﻮنﻫﺎی ﺳﺮاﺳﺮی ﺑﺎ وی رﻓﺘﺎر ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ. با توجه به اینکه ممکن است برخی از مراکز محلی برای نگهداری اقلام شخصی خارج از اتاق آزمون تعبیه نکرده باشند، حتما قبل از ثبت نام شرایط مرکز را بررسی نمایید و ترجیحا وسایل غیرضروری همراه نداشته باشید.

برای ورود به جلسه آزمون نیازی به کارت ورود به جلسه نیست و صرفا با کارت شناسایی معتبر جهت شرکت در آزمون پذیرش خواهید شد.

تصویر چاپ شده روی کاغذ (سیاه و سفید یا رنگی) یا تصویر دیجیتالی مدرک شناسایی مورد قبول نیست.

رسید ثبت نام کارت ملی هوشمند در مراکز آزمون به دلیل عدم امکان استعلام از سامانه ثبت احوال قابل بررسی نمی باشد.

از پذیرش داوطلبانی که مدرک شناسایی معتبر ارائه نکنند خودداری می شود و وجهی نیز عودت داده نمی شود.

تذکرات مهم

۱- همراه داشتن ماسک برای متقاضیان الزامی است.

۲- متقاضیان می‌بایست کارت شناسایی معتبر شامل کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکسدار جدید یا گذرنامه همراه داشته باشند.

۳- متقاضیان باید از آوردن هر گونه وسایل اضافی شامل نوشت‌افزار (خودکار، خودنویس، اتود، روانویس، کاغذ یاداشت و…)، کیف یا ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه و… اکیداً خودداری نمایند. ممکن است محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه های امتحانی پیش‌بینی نشده باشد، لذا حوزه‌های امتحانی مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل ندارند.

۴- صحبت کردن با سایر متقاضیان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم التحریر، نت (یادداشت)، … در جلسه امتحان به عنوان تقلب و تخلف محسوب می‌شود و با متقاضی متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری رفتار خواهد شد.

۵- همراه داشتن هر گونه وسایل غیرمجاز شامل دستگاه‌های ارتباط الکترونیکی، تلفن همراه ولو بصورت خاموش، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند، هندزفری و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری، موجب محرومیت از گزینش در آزمون می‌شود.

۶- در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری آزمون، لازم است متقاضیان، حداکثر تا یک روز بعد از آزمون، از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه و درخواست خود را ثبت نمایند. بدیهی است درخواست‌های واصله بعد از مهلت مقرر، قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود. لازم است از مراجعه حضوری به سازمان، خودداری گردد.

سؤالات متداول داوطلبان آزمون تولیمو

آیا تعداد دفعات ثبت نام در ازمون های تولیمو دارای محدودیت است؟

محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد و همچنین شرکت در چند آزمون الزامی نیست.

به عبارت دیگر آزمون های تولیمو مستقل از یکدیگر هستند و نمرات کسب‌شده در آن ها در آزمون‌های دیگر تأثیری ندارد و در صورتی که داوطلب در هر یک از آزمون‌ها، نمره مورد نیاز خود بدست آورد می‌تواند در آزمون‌های پس از آن ثبت‌نام نکند.

لازم به ذکر است که در صورتی که قبلا در آزمون‌های آتی ثبت نام کرده باشید و پس از کسب نمره درخواست انصراف از شرکت در آزمون‌های آتی را داشته باشید، این مسئله امکان‌پذیر نیست و امکان انصراف از ثبت‌نام وجود ندارد.

آیا می توانم در چندین آزمون و درتاریخ های نزدیک به هم شرکت کنم؟ 

بله؛ محدودیتی وجود ندارد. لازم به ذکر است امکان انصراف در آزمون وجود ندارد لذا در انتخاب تاریخ آزمون دقت کنید.

برای شرکت در آزمون محدودیت سنی وجود دارد؟ 

حداقل و حداکثر سن برای شرکت در آزمون تعیین نشده است و صرفا افرادی که حداقل دارای مدرک دیپلم باشند و امکان ارائه مدرک شناسایی معتبر و عکس‌دار داشته باشند، می توانند در آزمون شرکت کنند.

آیا آزمون تولیمو به صورت اینترنتی برگزار می‌شود؟

بله آزمون تولیمو در سال گذشته اینترنتی برگزار شد، اما داوطلبان می بایست برای شرکت در آزمون در مراکز برگزاری حضور پیدا می‌کردند.

تفاوت آزمون تولیمو اینترنتی با کاغذی چیست؟

تفاوت چندانی در آزمون ایجاد نشده است. تنها بخش نوشتاری به جای نوشتن دستی، تایپ خواهد شد و بخش شنیداری به جای پخش از بلندگو، از طریق هدفون پخش می‌شود.

منابع آزمون تولیمو چیست؟

برای اطلاع دقیق از منابع تولیمو به متن مطلب آزمون تولیمو مراجعه نمایید.

بغیر از تولیمو، مدرک کدام آزمون های زبان داخل کشور مورد قبول دانشگاه هاست؟

برای کسب اطلاعات درخصوص سایر مدارک آزمون زبان داخل کشور، بر روی لینک هایی که در ادامه می‌آید می‌توانید کلیک کنید: آزمون MSRT، آزمون زبان دانشگاه تهران، آزمون ept.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

52 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
.........
مهر ۹, ۱۴۰۲ ۸:۲۵ ق٫ظ

سلام. کسی تا حالا تولیمو داده که همون بار اول قبول بشه؟ msrt بهتره یا تولیمو از نظر راحتی قبول شدن؟ من ۴ بار ام اس ار تی دادم بالاترینش تا الان ۴۹ بود. برای یک نمره دارم روانی میشم از بس خوندم و به نتیجه نرسیدم چون تسلط مطرح نیست ازمون سرعت و هوش بجای زبان.
شمارو بخدا دست ازین بازیای مافیایی در هر مقطعی بردارید مسولان بسیار مسوووووول. میدونم شبا از فکر بالابردن توان علمی دانشجوهای مقطع دکتری با سوالات زبان خوابتون نمیبره ولی یکم ارفاق کنید حالا ولزومی نبینید حتما با پارکینسون وارد بازار کار بشیم از بس دست و قلب و جونمون رو لرزوندین برا تست زدن و بالا بردن تبحر(:

Sh
دی ۲۸, ۱۴۰۱ ۹:۰۸ ب٫ظ

سلام.
کسی میدونه برا فرصت مطالعاتی تولیمو باید چند باشه؟؟

مهسا
بهمن ۱, ۱۴۰ ۲:۴۶ ق٫ظ
پاسخ به  Sh

سلام
حداقل نمره لازم تولیمو برای فرصت مطالعاتی دکتری ۴۸۰ه

مروارید
تیر ۸, ۱۴۰۱ ۶:۵۲ ب٫ظ

سلام و وقت بخیر. حوزه‌ی امتحان کی مشخص میشه؟
من برای تجربه‌ش میخوام شرکت کنم و فقط اگه تهران باشه میتونم برم درحال حاضر… خودمون میتونیم حوزه رو مشخص کنیم یا نه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

مهسا
تیر ۱۰, ۱۴۰۱ ۶:۲۵ ب٫ظ
پاسخ به  مروارید

سلام
موقع ثبت نام خودتون حوزه امتحان رو انتخاب میکنید.

فاطیما
خرداد ۲۷, ۱۴۰۱ ۹:۵۲ ب٫ظ

سلام اگر قسمت رایتینگش چیزی تایپ نکنیم
چی میشه
به منزله غیبت هست؟

علیرضا
مهر ۲۷, ۱۴۰۰ ۱۰:۳۷ ق٫ظ

سلام من آیلتسم ۷.۵ هست ، تولیمو دادم رایتینگم شد ۵ نمره کل هم شد ۴۸۳ چرا اینجوریه؟ مسخرس من حداقل باید تویمو ۶۰۰ میشدم

فائزه
مهر ۲۷, ۱۴۰۰ ۳:۰۳ ب٫ظ
پاسخ به  علیرضا

سلام خیلی سخته امتحانش؟ من میخواستم برای این ظرفیت جدید ثبت نام کنم ؟ بنظرتون ثبت نام نکنم؟ من زبانم متوسط هست؟ اما شما که با آیلتس۷.۵ اینطوری میگید ؟
من چون میترسم آزمون دیگهه ایی قبل کنکور برگزار نشه میخواستم ثبت نام کنم

طه
مرداد ۶, ۱۴۰۰ ۱۱:۰۷ ق٫ظ

سلام
دوستان سوالی دارم ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه .
توی توضیحات گفته شده که ازمون تشریحی نمره ای جدا از ۱-۶ داره .
و نمره ازمون تستی از ۳۱۰ تا ۶۷۷
از طرفی مصوبه دانشگاه تهران گفته که حداقل نمره اکتسابی برای ازمون تولیمو باید ۵۲۰ باشه. یعنی نمره بخش تشریحی اصلا اهمیتی نداره ؟ اگه اهمیتی نداره خب اصلا چرا هست ؟!!!!!

مهسا
مرداد ۷, ۱۴۰۰ ۹:۵۲ ب٫ظ
پاسخ به  طه

سلام
بله دقیقا درسته. نمره تشریحی براشون اهمیتی نداره و ملاک نمره ازمون تستیه.

طه
مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ ۱۲:۲۲ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

ممنونم از راهنمایی تون .

محمد کاظم نیکزاد
دی ۲۱, ۱۴۰۰ ۶:۳۱ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

ببخشید پس رایتینگ رو ننویسیم هم مشکلی نداره؟ یعنی حتی تاثیر مثبت هم نداره؟

H.hashemi
آبان ۹, ۱۴۰۰ ۶:۴۲ ب٫ظ
پاسخ به  طه

سلام و وقت بخیر دلیل قرار دادن بخش رایتینگ به این علت است تا ارزیابی کنند که شما چقدر در نوشتن مقالات به صورت متن ادبی زبان لاتین تبهر و توانایی خواهید داشت!

تولیمو سخته؟!!!!
خرداد ۳۰, ۱۴۰۰ ۴:۱۱ ب٫ظ

سلام به همه
بچه ها تورخدا یکی بگه نمره تولیمو چجوری میشه آورد خیلی مبهمه من امتحان دادم شدم ۴۳۷ چرا اینجوری با اینکه زبانم هم خوبه سردر نمیارم یعنی تکنینک داره که من بلد نیستم انگیزم از دست دادم چقدرامید داشتم حداقل به مصاحبه برسه اولین تجربه داشتم واسه این آزمون اصلا نمیفهمم چجوریه یعنی انقدر سخته نمرشو بشه بیاریم!؟؟؟
لطفاً راهنمایی کنید

امیر
خرداد ۲۲, ۱۴۰۰ ۱۰:۵۹ ق٫ظ

سلام من ۱ تیر ازمون تولیمو دارم
حدودا چقدر طول میکشه تا نمره م اعلام بشه؟

مهسا
خرداد ۲۷, ۱۴۰۰ ۱۰:۵۵ ب٫ظ
پاسخ به  امیر

سلام
نتایج آزمون معمولا بین ۸ تا ۱۲ روز پس از آزمون آماده می شود و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org منتشر می شه

کاربر
اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۰ ۹:۳۷ ق٫ظ

واقعا مسخره است برای ثبت نام تولیمو از ساعت ۹ تا ۹ و یک دقیقه که هنگ بود بعدش هم همه گزینه ها تکمیل شد !!!!! مگه ثبت نام ماشین !!! واقعا متاسفم برای خودمون که مجبوریم عمرمون رو برای این چیزای مسخره صرف کنیم و حرص بخوریم که چرا نمیتونم توی ازمون ثبت نام کنم !!!!

Davood Rafigh
خرداد ۱۸, ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب٫ظ
پاسخ به  کاربر

موافق با شما بشدت

باران
مرداد ۵, ۱۴۰۰ ۹:۳۹ ق٫ظ
پاسخ به  کاربر

سلام
کاملا با شما موافقم من هر کاری کردم امروز بانک رمز دوم نداد و ظرفیت تهران تکمیل شد و من هیچکاری نتونستم انجام بدم

محمد
مرداد ۱۹, ۱۴۰۰ ۲:۴۳ ب٫ظ
پاسخ به  کاربر

سلام دوست عزیز،منم این مشکل رو داشتم اما رفتم تو سامانه پاسخگویی سنجش مشکلم رو گفتم و اونا هم برام یک دونه ظرفیت جدید باز کردن.گفتم شاید شما هم این کار رو انجام بدی،حل بشه مشکلت.

Hh
بهمن ۲۶, ۱۴۰۰ ۶:۴۷ ب٫ظ
پاسخ به  کاربر

دقیقا ظرف مدت یک دقیقه برای تبریز بعد از هنگ شدن اینترنت نوشت ظرفیتدتکمیل اما استان های دیگه هنوز زمان داشت!!

مرضیه
اسفند ۲۲, ۱۳۹۹ ۱:۴۶ ق٫ظ

سلام دوستان. من در آزمون ۵ اسفند شرکت کردم اما تا الان هیچ کارنامه ایی برام ارسال نشده و فقط از روی سایت نتیجه رو مشاهده کردم. و دانشگاهها کارنامه ارسالی رو قبول دارن. چجور می تونم پیگیری کنم؟

محمد
اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب٫ظ
پاسخ به  مرضیه

کافیه شناسه یکتای کارنامتو به دانشگاه یا … بدی. اینو سنجش توی صفحه دیدن کارنامه زده:
رای بدست آوردن شماره پرونده یا شناسه یکتای کارنامه، به پروفایل ثبت نام تولیمو، صفحه آزمون های من مراجعه نمایید
برای بررسی اصالت کارنامه (کارنامه های معتبر یا منقضی شده) می توانید شناسه یکتای کارنامه را در اختیار ارگان متقاضی استعلام (آموزش دانشگاه و …) قرار دهید.
منبع: http://result2.sanjesh.org/RSTolimo/

دانشجو
اسفند ۲, ۱۳۹۹ ۴:۰۰ ب٫ظ

سلام دوستان هفته آینده آزمون تولیمو دارم و تا به حال شرکت نکردم. کسی اگر تجربه ایی راجع به این آزمون الکترونیکی داره لطفا بگه. تذکرات یا توصیه های احتمالی که می تونه کمک کننده باشه. بسیار سپاسگزارم

آرسین
بهمن ۲۵, ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب٫ظ

سلام چرا تبریز نداره

مریم‌محمدی
دی ۸, ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹ ب٫ظ

سلام خسته نباشید آزمون به صورت حضوری هست الان یا مجازی؟

مهسا
دی ۱۰, ۱۳۹۹ ۶:۰۹ ب٫ظ
پاسخ به  مریم‌محمدی

سلام
ازمون تولیمو رو باید تشریف ببرید در حوزه امتحانی اما به صورت انلاین برگزار میشه و کاغذی نیست.

امین
آبان ۳, ۱۳۹۹ ۸:۵۶ ب٫ظ

سلام ببخشید نمره تولیمو چطوری حساب میشه دقیقا؟

مهسا
آبان ۷, ۱۳۹۹ ۱:۰۶ ق٫ظ
پاسخ به  امین

سلام
هیچ وقت جزئیاتی در مورد این که دقیقا نمره تولیمو چطور محاسبه میشه اعلام نکردن.

الهام
شهریور ۲۴, ۱۳۹۹ ۵:۵۱ ب٫ظ

سلام و ادب
ببخشید من نتونستم msrt ثیت نام کنم میخوام آزمون تولیمو بدم ولی نمی دونم اگر رایتینگ و انجام ندم چقدر نمره از دست می دم ؟می تونید کمک کنید؟

لونا
مهر ۱۳, ۱۳۹۹ ۰:۰۸ ق٫ظ
پاسخ به  الهام

نمره قسمت رایتینگ مجزا حساب میشه و جز ۶۷۷ نمره نیست

علی
بهمن ۳۰, ۱۳۹۷ ۵:۱۵ ب٫ظ

سلام
لطفا سوالات آزمون تولیمو بهمن ماه ۹۷ را میشه روی سایت بگذارید. ممنون

مهسا
بهمن ۲۴, ۱۳۹۸ ۱۲:۵۵ ب٫ظ
پاسخ به  علی

سلام
متأسفانه سوالات تولیمو به صورت عمومی منتشر نمیشه

sara
بهمن ۱۶, ۱۳۹۶ ۱:۳۰ ب٫ظ

سلام دوستان، بنده اولین بارمه می خوام تولیمو شرکت کنم، دوستان چه منابع مفید هست؟ و بهترین نتیجه رو میتونم تو فرصت کم بگیرم…

محمد
آبان ۱, ۱۳۹۷ ۵:۱۹ ب٫ظ
پاسخ به  sara

سلام. بهترین منبع Longman Preparation Course for the TOEFL Test : The Paper Test هستش. در حقیقت تولیمو بسیار شبیه TOEFL PPT هستش با این تفاوت که سوالات Listening از لحاظ تایمینگ غیر استاندارد هستش.

نسترن
دی ۳, ۱۳۹۶ ۵:۰۴ ب٫ظ

سلام سوالات تولیمو ۱۴۰ تاس من هفته پیش امتحان دادم.ولی وقتش کمتر از چیزی بود که اینجا نوشته. گرامر تولیمو از msrt اسونتره من نخونده msrt رو ۶۰ شدم.ولی بالای ۶۰۰ میخوام برای تولیمو.کسی نمیدونه زمانی که اینجا نوشتن درسته یا نه؟چون سنتر دانشکده زبان دانشگاه تهران که ۱۰ مین وقت کم داد واسه ریدینگ و گرامر

مهتاب
آذر ۲۸, ۱۳۹۶ ۲:۰۵ ب٫ظ

من به دوستان توصیه میکنم اصلا در ازمون تولیمو شرکت نکنند مگر اینکه مجبور باشند.سیستم نمره دهی بسیار بدی داره این امتحان . حتی اگر نصف سوالات رو هم پاسخ بدی باز نمره خیلی کم میشه زیر ۴۸۰ ولی در ازمون msrt نصف سوالات رو که صحیح بزنید نمره قبولی و ۵۰ رو کسب میکنید. تا اونجا که میتونید ازمون msrt رو بدید . در ضمن کارنامه تولیمو تا بیاد به دست ادم برسه خیلی طول میکشه من دو ماهه هنوز کارنامم نیومده. من که واقعا پشیمونم که شرکت کردم و الان میخام ازمون msrt رو بدم. در ضمن دانش زبان منم متوسط هست و ضعیف نیستم.

Sara
بهمن ۳۰, ۱۳۹۹ ۳:۰۸ ب٫ظ
پاسخ به  مهتاب

Msrt سخت تر از تولیمو هستش؟؟

داوطلب
مهر ۲۴, ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵ ق٫ظ

سلام ،دوستان آزمون تولیمو راحتر است یا msrt? برای کسی که زبانش در حد متوسط

مهسا
مهر ۲۷, ۱۳۹۶ ۰:۰۰ ق٫ظ
پاسخ به  داوطلب

سلام
ببینید نظر کلی من اینه که اگه کسی یکی ش رو بتونه، اون یکی رو هم میتونه!
اما چند تا تفاوت این دو آزمون اینهاست که میگم و خودتون قضاوت کنید:
۱٫ msrt سوالات بسیار ساده هم داره، اما تولیمو نه!
۲٫ تعداد سوالات msrt کمتره و میتونید با تمرکز بیشتری جواب بدید، در حالی که تولیمو آخرهاش خسته کننده میشه.
۳٫ msrt اولش listening داره، در حالی که تولیمو آخرش! به همین علت به خاطر خستگی ذهن، پاسخ دادن به سوالات شنیداری تولیمو کمی سخت میشه.
۴٫ سوالات دو بخش شنیداری msrt توی دفترچه هست و کار رو ساده میکنه، در حالی که تولیمو اصلا صورت سوال شنیداری رو نداره!
۵٫ تعداد سوالات تولیمو بیشتره و همین باعث شده که نمره گرفتن در اون کمی راحت تر باشه.
اینها چیزایی بود که به ذهن من میرسید.
موفق باشید.

داوطلب
شهریور ۹, ۱۳۹۶ ۸:۲۳ ب٫ظ

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
سطح سختی آزمون تولیمو نسبت به msrt چگونه هست؟
ممنون

مستانه
فروردین ۶, ۱۳۹۶ ۱۱:۰۰ ق٫ظ

سلام
دوستان واسه ازمون تولیمو هم مثل MSRT ظرفیت محدود هست؟

دکتر
اسفند ۵, ۱۳۹۵ ۰:۲۴ ق٫ظ

سلام-دفترچه لیسینینگ این آزمون هم جدا از بقیه قسمت هاست؟

چکاوک
اسفند ۹, ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰ ق٫ظ
پاسخ به  دکتر

سلام نه جدا نیست میتونی از وقتش برا بقیه قسمت ها استفاده کنی

علی
آذر ۲۳, ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶ ب٫ظ

دوستان یه سوال دارم.آیا افرادی که فارغ التحصیل زشته اموزش زبان تو ارشد بودن اونها هم نیاز به داشتن مدرک زبانی مثل تافل یا تولیمو لازم دارن؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره پاسخ بده

امیدوار
مرداد ۱۲, ۱۳۹۵ ۱۱:۲۶ ب٫ظ

دوستان آیا بخش نوشتاری تولیمو اثرگذار است یا نه؟
من می خوام تولیمو شرکت کنم

سامان- با دقت بخوانید
تیر ۲۶, ۱۳۹۵ ۷:۱۷ ب٫ظ

با سلام دو نکته قابل توجه است
اول اینکه تعداد سوالات ۵۰ سوال استراکچر ۵۰ سوال لیسنینگ و ۶۰ سوال ریدینگ است که در مجموع ۱۶۰ سوال است
دوم اینکه تولیمو ۱۰۹ در شهرستان ها هم برگزار میشود و جدول زمانبندی و مکان در سایت اشتباه قرار داده شده است و با مرتجعه به سایت سازمان سنجش می توان جدول اصلی را دانلود کرد.

jalil
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۵ ۷:۵۶ ب٫ظ

ممنون از اطلاعات داده شده

آموزش زبان
فروردین ۱۶, ۱۳۹۵ ۸:۲۸ ق٫ظ

سلام
لطفا در مورد MSRTهم اطلاعاتی بدین.
ممنون

رضا
دی ۲۱, ۱۳۹۴ ۱۰:۱۷ ب٫ظ

تولیمو ۱۶۰ سوال است ایا می دانید نمره آن چگونه حساب میشود؟

msrt
دی ۲۱, ۱۳۹۴ ۱:۴۷ ب٫ظ

سلام. ضمن تشکر از شما لطفا در خصوص آزمون msrt نیز در صورت امکان به همین نحو اطلاع رسانی بفرمایید.

ویدا
دی ۲۰, ۱۳۹۴ ۲:۵۱ ب٫ظ

ممنون و سپاس از اطلاع رسانی و راهنماییتون