متقاضیان شرکت در مصاحبه آزمون دکتری 98 لازم است تا 13 خردادماه نسبت به تکمیل فرم صلاحیت عمومی در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، پس از اعلام رشته‌محل‌هایی که داوطلبان جهت مصاحبه در آن‌ها پذیرفته شده‌اند، لازم است یک فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی در سایت سازمان سنجش تکمیل گردد.

فرم صلاحیت عمومی دکتری 98

این فرم به طور کلی حاوی اطلاعات فردی هر یک از داوطلبان است. بررسی فرم صلاحیت عمومی ارتباطی به پذیرش و یا عدم پذیرش فرد در آزمون ندارد؛ بدین معنی که تماس با معرفی که در فرم صلاحیت عمومی نام‌برده‌شده، به معنای پذیرفته شدن و عدم تماس با معرف نشان‌دهنده عدم پذیرش در آزمون نیست. ذکر این نکته ضروری است که بسیار نادرند کسانی که در بررسی فرم صلاحیت عمومی دکتری رد شده باشند، به طوری که به عنوان مثال در سال 1391، تنها سی نفر از مجموع 9هزار نفر رد صلاحیت شدند.

زمان و هزینه فرم صلاحیت عمومی دکتری 98

بنا بر اعلام سازمان سنجش، کلیه داوطلبانی که در کدرشته محل‌های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم به منظور شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالی هستند، می‌بایست به منظور تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی دکتری با مراجعه به لینک مربوط در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در سایت این سازمان، از تاریخ 98/03/01 لغایت 98/03/13 ضمن پرداخت مبلغ چهارصد و چهل هزار (440.000) ریال بصورت اینترنتی، فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت دارند.

داوطلبان آزمون دکتری 1398 که فرم صلاحیت عمومی خود را از طرق دیگر تکمیل و ارسال نمایند به هیچ وجه مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و عواقب ناشی از عدم تکمیل فرم از طریق لینک موجود در کارنامه بر عهده داوطلب است.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، داوطلبانی که در این خصوص اقدام نکنند، از مراحل گزینش نهایی حذف خواهند شد.

فرم صلاحیت عمومی دکتری بدون آزمون

در پذیرش دکتری بدون آزمون پس از مشخص شدن قبولی داوطلبان در دانشگاه‌ها، لازم است فرم صلاحیت عمومی با هماهنگی دانشگاه توسط پذیرفته‌شدگان تکمیل گردد تا پس از تأیید این فرم، نتیجه نهایی اعلام شود.

بر اساس آیین نامه دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان، اسامی پذیرفته‌شدگان باید همراه با جدول تکمیل‌شده ارزشیابی برای هریک از داوطلبان توسط معاون آموزشی دانشگاه برای تأیید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال شود و قطعی شدن ثبت‌نام منوط به تأیید سازمان مذکور است.

فرم صلاحیت عمومی دکتری دانشگاه آزاد

گفتنی است پذیرفته‌شدگان دکتری دانشگاه آزاد نیازی به تکمیل فرم صلاحیت عمومی ندارند.

اینستاگرام آزمون دکتری