متقاضیان شرکت در مصاحبه آزمون دکتری ۱۴۰۰ لازم است از ۲۸ اردیبهشت الی ۱۰ تیر نسبت به تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمان تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری ۱۴۰۰

فرم صلاحیت عمومی دکتری ۱۴۰۰به گزارش پی اچ دی تست، پس از اعلام رشته‌محل‌هایی که داوطلبان جهت مصاحبه در آن‌ها پذیرفته شده‌اند، لازم است یک فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی در سایت سازمان سنجش تکمیل گردد. این فرم به طور کلی حاوی اطلاعات فردی هر یک از داوطلبان است.

بررسی فرم صلاحیت عمومی ارتباطی به پذیرش و یا عدم پذیرش فرد در آزمون ندارد؛ بدین معنی که تماس با معرفی که در فرم صلاحیت عمومی نام برده‌شده، به معنای پذیرفته شدن و عدم تماس با معرف نشان‌دهنده عدم پذیرش در آزمون نیست.

در صورت عدم تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکترا چه اتفاقی می‌افتد؟

بر اساس اعلام سازمان سنجش، کسانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی اقدام ننمایند از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، آن دسته از داوطلبانی که بر اساس حدنصاب تعیین شده دانشگاه ها و مؤسسات حداقل در یک یا چند کدرشته محل حدنصاب لازم را دارا بوده و تمایل به شرکت در مرحله دوم آزمون (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی)دانشگاه های ذیربط را دارند، لازم است از طریق سایت سازمان جهت تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری ۱۴۰۰ اقدام کنند.

مهلت تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری ۱۴۰۰، از تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۸ لغایت ۱۴۰۰/۴/۱۰ است.

هزینه فرم صلاحیت عمومی دکتری

برای انجام بررسی صلاحیت های عمومی، لازم است داوطلبان نسبت به واریز مبلغ (۸۸۰هزار) ریال از طریق پرداخت الکترونیک در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نموده و سپس نسبت به تکمیل فرم مشخصات بررسی صلاحیت های عمومی مندرج در سایت اطلاع رسانی این سازمان اقدام و آن را از طریق سیستم اینترنتی به سازمان ارسال و کد پیگیری مربوط را دریافت نمایند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، داوطلبانی که در این خصوص اقدام نکنند، از مراحل گزینش نهایی حذف خواهند شد.

نحوه تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری

تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری به صورت اینترنتی و از طریق لینکی که در کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری در سایت سازمان سنجش درج شده، صورت می گیرد.

فرم بررسی صلاحیت عمومی دکتری دارای ۹ قسمت به شرح زیر است:

  1. مشخصات فردی
  2. سوابق تحصیلی
  3. وضعیت شغلی
  4. آدرس محل سکونت
  5. شماره تلفن مواقع ضروری
  6. مشخصات همسر
  7. سابقه شرکت در آزمون
  8. مشخصات افراد مورد اعتماد غیر خویشاوند
  9. سوابق فعالیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی

مهم: تجربه داوطلبان سال های گذشته حاکی از آن است که گاهی برای تحقیقات محلی به معرفین رجوع شده است. بنابراین، در تکمیل این فرم دقت و صداقت داشته باشید.

** افرادی را به عنوان معرف خود معرفی کنید که ضمن داشتن شناخت مناسب از شما، قابل اعتماد نیز باشند. همچنین، این افراد خود سابقه خوبی داشته باشند.

1- جهت تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری به سایت سازمان سنجش، بخش دکتری مراجعه کنید.

سایت تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری

2- سپس وارد لینک دریافت کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری بشوید.

لینک تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

3- با وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای و داوطلبی خود وارد کارنامه اعلام نتایج انتخاب رشته خود شوید.

دریافت کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری

4- در زیر کارنامه نتایج، فرم صلاحیت عمومی دکتری در دسترس است که لازم است با پرداخت هزینه و وارد کردن اطلاعات آن را تکمیل نمایید.

فرم صلاحیت عمومی دکتری

آیا برای هر یک از رشته محل هایی که دعوت به مصاحبه می شویم، باید جداگانه هزینه فرم صلاحیت عمومی دکتری را پرداخت کنیم؟

خیر، شما تنها یک بار هزینه فرم صلاحیت عمومی دکتری را در سایت سنجش باید پرداخت کنید.

فرم صلاحیت عمومی دکتری کجاست؟

لینک تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری در کارنامه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99 در دسترس است.

آیا تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکترا اجباری است؟

بر اساس اعلام سازمان سنجش، داوطلبان آزمون دکتری که انتخاب رشته کرده و دعوت به مصاحبه می شوند، برای قبولی نهایی لازم است این فرم را تکمیل کنند.

آیا لازم است داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد نیز فرم صلاحیت عمومی دکتری را تکمیل کنند؟

خیر نیازی به تکمیل فرم صلاحیت عمومی برای داوطلبان دانشگاه آزاد نیست.

احتمال رد شدن در بررسی صلاحیت عمومی دکتری چقدر است؟

بسیار نادرند کسانی که در بررسی فرم صلاحیت عمومی رد شده باشند، به طوری که به عنوان مثال در سال 1391، تنها سی نفر از مجموع 9هزار نفر رد صلاحیت شدند.

آیا داوطلبان دکتری بدون آزمون هم باید فرم صلاحیت عمومی را پر کنند؟

در پذیرش بدون آزمون پس از مشخص شدن قبولی داوطلبان در دانشگاه‌ها، لازم است فرم صلاحیت عمومی توسط آن‌ها تکمیل گردد تا پس از تأیید این فرم، نتیجه نهایی اعلام شود.