متقاضیان شرکت در مصاحبه آزمون دکتری ۱۴۰۰ لازم است از ۲۸ اردیبهشت الی ۱۰ تیر نسبت به تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

فرم صلاحیت عمومی دکتری چیست؟

این فرم جهت سنجش صلاحیت عمومی داوطلبان کنکور دکترا فارغ از صلاحیت علمی آن‌ها از سوی سازمان سنجش ارائه می‌شود. همه داوطلبانی که دعوت به مصاحبه دکتری می‌شوند، در صورتی که تمایل به شرکت در مصاحبه‌های دکتری سراسری و پذیرش نهایی داشته باشند، لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسبت به تکمیل فرم اقدام کنند.

این فرم به طور کلی حاوی اطلاعات فردی هر یک از داوطلبان است و نیز معرفی چند نفر به عنوان معرف است.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، آن دسته از داوطلبانی که بر اساس حدنصاب تعیین شده دانشگاه ها و مؤسسات حداقل در یک یا چند کدرشته محل حدنصاب لازم را دارا بوده و تمایل به شرکت در مرحله دوم آزمون (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی) دانشگاه های ذیربط را دارند، لازم است از طریق سایت سازمان جهت تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری ۱۴۰۰ اقدام کنند.

بررسی فرم صلاحیت عمومی ارتباطی به پذیرش و یا عدم پذیرش فرد در آزمون ندارد؛ بدین معنی که تماس با معرفی که در فرم صلاحیت عمومی نام برده‌شده، به معنای پذیرفته شدن و عدم تماس با معرف نشان‌دهنده عدم پذیرش در آزمون نیست.

زمان تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری ۱۴۰۰

فرم صلاحیت عمومی دکتری ۱۴۰۰به گزارش پی اچ دی تست، پس از اعلام رشته‌محل‌هایی که داوطلبان جهت مصاحبه در آن‌ها پذیرفته شده‌اند، لازم است یک فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی در سایت سازمان سنجش تکمیل گردد.

در صورت عدم تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکترا چه اتفاقی می‌افتد؟

بر اساس اعلام سازمان سنجش، کسانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت‌های عمومی اقدام ننمایند از گزینش نهایی حذف خواهند شد.

مهلت تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری ۱۴۰۰، از تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۸ لغایت ۱۴۰۰/۴/۱۰ است.

هزینه فرم صلاحیت عمومی دکتری

برای انجام بررسی صلاحیت های عمومی، لازم است داوطلبان نسبت به واریز مبلغ (۸۸۰هزار) ریال از طریق پرداخت الکترونیک در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نموده و سپس نسبت به تکمیل فرم مشخصات بررسی صلاحیت های عمومی مندرج در سایت اطلاع رسانی این سازمان اقدام و آن را از طریق سیستم اینترنتی به سازمان ارسال و کد پیگیری مربوط را دریافت نمایند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، داوطلبانی که در این خصوص اقدام نکنند، از مراحل گزینش نهایی حذف خواهند شد.

نحوه تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری

تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری به صورت اینترنتی و از طریق لینکی که در کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری در سایت سازمان سنجش درج شده، صورت می گیرد.

فرم بررسی صلاحیت عمومی دکتری دارای ۹ قسمت به شرح زیر است:

  1. مشخصات فردی
  2. سوابق تحصیلی
  3. وضعیت شغلی
  4. آدرس محل سکونت
  5. شماره تلفن مواقع ضروری
  6. مشخصات همسر
  7. سابقه شرکت در آزمون
  8. مشخصات افراد مورد اعتماد غیر خویشاوند
  9. سوابق فعالیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی

مهم: در هنگام تکمیل این فرم، علاوه بر اطلاعات فردی که توسط داوطلب تکمیل می‌شود، چند فرد نیز باید معرفی گردند. این افراد باید از آشنایان داوطلب باشند اما نسبت خویشاوندی با اون نداشته باشند. تجربه داوطلبان سال های گذشته حاکی از آن است که گاهی برای تحقیقات محلی به معرفین رجوع شده است. بنابراین، در تکمیل این فرم دقت و صداقت داشته باشید.

1- جهت تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری به سایت سازمان سنجش، بخش دکتری مراجعه کنید.

سایت تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری

2- سپس وارد لینک دریافت کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری بشوید.

لینک تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری

3- با وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای و داوطلبی خود وارد کارنامه اعلام نتایج انتخاب رشته خود شوید.

دریافت کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری

4- در زیر کارنامه نتایج، فرم صلاحیت عمومی دکتری در دسترس است که لازم است با پرداخت هزینه و وارد کردن اطلاعات آن را تکمیل نمایید.