تعلیق و لغو مجوز ۱۰۷ مؤسسه اعزام دانشجو به خارج کشور

//تعلیق و لغو مجوز ۱۰۷ مؤسسه اعزام دانشجو به خارج کشور

مدرسان شریف

تعلیق و لغو مجوز ۱۰۷ مؤسسه اعزام دانشجو به خارج کشور

کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم در جدیدترین بروزرسانی مؤسسات اعزام دانشجو به خارج کشور از مجموع ۲۳۶ مؤسسه، مجوز ۱۰۷ مؤسسه را لغو و تعلیق کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در بروز رسانی مهر ماه ۹۷، لیست موسسات و شرکت‌های لغو مجوز شده و عدم تمدید اعزام دانشجو و همچنین لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج را اعلام کرد.

 

تعداد مؤسسات لغو مجوز شده و مؤسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج کشور

در این به روز رسانی، فهرست ۱۰۷ موسسه و شرکت لغو مجوز شده اعزام دانشجو و ۱۲۹ موسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج منتشر شد.

براساس این فهرست، از مجموع ۱۰۷ موسسه و شرکت لغو مجوز شده اعزام دانشجو، مجوز تعدادی از موسسات تا اطلاع ثانوی تعلیق شده و مجوز تعدادی  از موسسات لغو شده است.

همچنین از فهرست ۱۲۹ موسسه مجاز اعزام دانشجو، زمان مجوز برخی از موسسات به اتمام رسیده بود که تمدید مجوز آنها در دست بررسی است. موسسات لغو مجوز شده اعزام دانشجو با توجه به ضوابط و مقررات، اجازه هیچگونه فعالیت درخصوص اعزام دانشجو از قبیل مشاوره، عقد قرارداد و… نخواهند داشت.

بنابراین تمام متقاضیان نسبت به اقدامات این موسسات باید دقت نظر کامل داشته باشند. پس از تاریخ لغو مجوز درصورت عقد قرارداد جهت پیگیری شکایت احتمالی خویش، ضروری است از طریق مراجع قضایی اقدام کنند.

 

فهرست مؤسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج کشور

متقاضیان تحصیل در خارج از کشور که از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام می کنند، قبل از هر اقدامی ابتدا دانشگاه معتبری را از روی لیست اداره دانش آموختگان وزارت علوم انتخاب کنند. سپس به لیست موسسات خدماتی اعزام مجاز و غیر مجاز که از سوی وب سایت اداره بورس دانشجویان خارج وزارت علوم منتشر شده مراجعه کرده و هیچ آدرس دیگری را قبول نکنند.

دریافت فهرست مؤسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج کشور

دریافت فهرست موسسات لغو مجوز شده اعزام دانشجو به خارج کشور از سوی وزارت علوم

متقاضی باید بعد از اینکه از لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج کشور وزارت علوم، دانشگاه و سپس موسسه معتبر را انتخاب کرد با موسسه تماس حاصل کند و موسسات موظف هستند اطلاعات و مشاره لازم را ارایه دهند و فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه خارجی را توصیف کنند.

۱۳۹۷-۸-۱۹ ۰۸:۴۱:۴۶ +۰۳:۳۰۱ آبان, ۱۳۹۷|دکتری خارج از کشور|۱ ديدگاه

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
بنیامین اسدی
بنیامین اسدی

خیلی هم عالی. تو این وضعیت نابسامان ارزی این موسسه ها از اعتماد دانشجوها سو استفاده میکنن. باید به صورت جدی تری رصد بشن. خیلی از این موسسه ها بعد از تعلیق هم به فعالیت خودشون ادامه میدن که باید اقدامات قانونی برای مقابله با این دسته از موسسه ها صورت بگیره.