زمان مصاحبه‌ آزمون دکتری ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد از 30 خرداد تا 17 تیر خواهد بود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمان مصاحبه دکتری آزاد ۹۹

به گزارش پی اچ دی تست، داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org  با وارد نمودن کد دسترسی انتخاب رشته (عدد 7 رقمی ذیل کارنامه سازمان سنجش آموزش کشور) و کد ملی از نتیجه انتخاب رشته دکتری آزاد مطلع شوند.

ثبت نام مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۰

داوطلبانی که بر اساس نتایج اولیه انتخاب رشته واجد شرایط دعوت به مصاحبه شده و تمایل به شرکت در این مرحله از ارزیابی علمی و تخصصی را دارند لازم است از چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه آغاز تا پایان روز سه شنبه 4 خرداد با مراجعه به سامانه این مرکز به آدرس  www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته (یا رشته های) مورد نظر خود جهت ثبت نام و حضور در مصاحبه علمی اقدام نمایند.

عدم ثبت نام در سامانه فوق در موعد مقرر به منزله انصراف از پذیرش بود.

داوطلبان در زمان ثبت نام جهت مصاحبه لازم است نسخه ای از سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی خود را بر اساس فرمی که از طریق سامانه فوق قابل دریافت است، تهیه و در قالب فایل pdf  در زمان ثبت نام در سامانه بارگذاری نمایند

 

هزینه مصاحبه دکتری آزاد در سال جاری، 144هزار تومان است.

پس از پرداخت وجه و ثبت نام به منظور شرکت در مصاحبه امکان لغو ثبت نام و عودت وجه تحت هیچ شرایطی وجود ندارد اما داوطلبانی که در بیش از یک رشته دعوت به مصاحبه شده اند می توانند تا پایان مهلت ثبت نام با مراجعه به سامانه ثبت نام پرداخت وجه و ثبت نام در رشته های مجاز خود اقدام نمایند.

زمان ثبت نام مصاحبه داوطلبان با آزمون دکتری تا ۸ خرداد و بدون آزمون تا ۱۰ خرداد بود.

زمان برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

زمان مصاحبه دکتری ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد از یکشنبه مورخ 30 خرداد ماه آغاز می شود و تا روز پنج شنبه مورخ 17 تیر ماه اعلام شده است.

تاریخ و زمان مصاحبه هر فرد و آدرس محل برگزاری مصاحبه بر اساس واحد دانشگاهی انتخابی فرد در زمان ثبت نام، در برگه ورود به جلسه درج شده بود.

کلیه داوطلبان دعوت شده به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۰ و دوره بدون آزمون این مقطع ویژه استعدادهای درخشان که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام برای شرکت در مصاحبه اقدام کرده بودند، می بایست با مراجعه به سامانه www.azmoon.org نسبت به دریافت برگه ورود به جلسه مصاحبه خود اقدام می کردند.

نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

با توجه به شیوع کرونا مقرر شده است مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۰ به صورت مجازی برگزار شود.

در سال گذشته در ابتدا اعلام شد از آنجایی که واحدهای دانشگاهی منتخب در سطح کشور میزبان داوطلبان به منظور مصاحبه مجازی می باشند لازم است داوطلبان بر اساس محل اقامت خود یکی از واحدهای دانشگاهی را به عنوان حوزه برگزاری مصاحبه علمی مجازی در سامانه انتخاب و ثبت نمایند. مصاحبه کلیه رشته/گرایش های ثبت نامی فرد تنها در یک واحد دانشگاهی که توسط داوطلب انتخاب شده انجام خواهد شد و امکان ویرایش محل مصاحبه تا آخرین مهلت ثبت نام وجود دارد.

حضور داوطلبان در واحد دانشگاهی منتخب به منظور شرکت مصاحبه علمی (به صورت مجازی) در تاریخ و زمان اعلام شده الزامی بود و عدم حضور داوطلب در موعد مقرر به منزله انصراف از پذیرش بود.

اما برگزاری مصاحبه به روش فوق لغو شد.

در شیوه جدید برگزاری مصاحبه داوطلبان لازم بود با دریافت نام کاربری و کلمه عبور که از طریق سامانه www.azmoon.org  قابل دریافت بود، در تاریخ و زمان مقرر با مراجعه به سامانه  phdinterview.azmoon.iau.ac.ir  در جلسه مصاحبه مجازی شرکت نمایند.

زمان دریافت کارت مصاحبه دکتری آزاد

کلیه داوطلبان دعوت شده به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال  1400 و دوره بدون آزمون این مقطع ویژه استعدادهای درخشان که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام به منظور شرکت در مصاحبه اقدام کرده اند و همچنین ثبت نام کنندگان آزمون اختصاصی واحدهای ارس، کیش و امارات می توانند جهت دریافت  برگه اطلاعات به منظور ورود به جلسه مصاحبه مجازی دوره دکتری تخصصی می توانند از دوشنبه 24 خرداد ماه لغایت روز شنبه 29 خرداد ماه به پایگاه اینترنتی به آدرس www.azmoon.org  مراجعه کنند.

برای خواندن تجربیات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، کلیک کنید.

✔️ در مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۰ چه سوالاتی پرسیده می‌شود؟

سوالاتی که در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد پرسیده می‌شود عموما شامل سوالات تخصصی رشته، سوالات مرتبط با پایان نامه کارشناسی ارشد، سوالات عمومی درخصوص شیوه زندگی، کسب درآمد و …، سنجش تسلط بر زبان انگلیسی و زمینه پژوهشی مورد علاقه برای دوره دکتری است. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص سوالات مصاحبه دکتری کلیک کنید.

✔️ آیا قبولی در دانشگاه آزاد بدون شرکت در مصاحبه امکان‌پذیر است؟

خیر، پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع دکتری همانند همه دانشگاه ها مستلزم شرکت در مصاحبه دکتری ۱۴۰۰ است.

✔️ چگونه از تاریخ برگزاری مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۰ مطلع شوم؟

کلیه اخبار مرتبط با آزمون دکتری ازجمله مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سایت پی اچ دی تست، کانال تلگرامی دکتری پی اچ دی تست و پیج اینستاگرامی پی اچ دی تست اطلاع رسانی می شود.

اینستاگرام آزمون دکتری