زمان مصاحبه‌ آزمون دکتری ۹۹ دانشگاه آزاد از 19 تا 30 شهریور برگزار خواهد شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمان مصاحبه دکتری آزاد ۹۹

به گزارش پی اچ دی تست، داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org  با وارد نمودن کد دسترسی انتخاب رشته (عدد 7 رقمی ذیل کارنامه سازمان سنجش آموزش کشور) و کد ملی از نتیجه انتخاب رشته دکتری آزاد مطلع شوند.

نحوه شرکت در مصاحبه دکتری آزاد ۹۹

داوطلبانی که بر اساس نتایج اولیه انتخاب رشته واجد شرایط دعوت به مصاحبه شده و تمایل به شرکت در این مرحله از ارزیابی علمی و تخصصی را دارند لازم است از ساعت 11 یک شنبه 23 شهریور ماه لغایت ساعت 24 روز چهار شنبه مورخ  26 شهریور ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به آدرس  www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته (یا رشته های) مورد نظر خود جهت ثبت نام و حضور در مصاحبه علمی اقدام نمایند.

عدم ثبت نام در سامانه فوق در موعد مقرر به منزله انصراف از پذیرش خواهد بود.

داوطلبان در زمان ثبت نام جهت مصاحبه لازم است نسخه ای از سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی خود را بر اساس فرمی که از طریق سامانه فوق قابل دریافت است، تهیه و در قالب فایل pdf  در زمان ثبت نام در سامانه بارگذاری نمایند

هزینه مصاحبه دکتری آزاد در سال گذشته، 92هزار تومان بود.

زمان برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

در ابتدا اعلام شد، زمان مصاحبه دکتری ۹۹ دانشگاه آزاد از روز شنبه ۵ مهر اعلام شد که تا روز چهارشنبه ۱۶ مهر ماه ادامه داشت. تاریخ و زمان مصاحبه هر فرد و آدرس محل برگزاری مصاحبه بر اساس واحد دانشگاهی انتخابی فرد در زمان ثبت نام، در برگه ورود به جلسه درج شده بود.

اما در اولین روز برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، برگزاری مجازی مصاحبه به دلیل اختلالات سامانه با شکست مواجه شد!

زمان برگزاری مصاحبه دکتری آزاد 99 از 19 مهرماه آغاز خواهد شد و تا 30 مهر ادامه خواهد داشت.

کلیه داوطلبان دعوت شده به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۹۹ و دوره بدون آزمون این مقطع ویژه استعدادهای درخشان که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام برای شرکت در مصاحبه اقدام کرده بودند، می بایست با مراجعه به سامانه www.azmoon.org نسبت به دریافت برگه ورود به جلسه مصاحبه خود اقدام می کردند..

زمان مصاحبه دکتری آزاد سال گذشته به صورت متمرکز در تهران از 22 تیر ماه آغاز شده بود.

داوطلبان دعوت شده به مصاحبه دکتری 98 دانشگاه آزاد (باآزمون و بدون آزمون) در 33 رشته اعلام شده که نسبت به ثبت نام در سامانه به منظور اعلام آمادگی جهت شرکت در مصاحبه اقدام نموده بودند، می توانستند با مراجعه به سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس  www.azmoon.net  از تاریخ و زمان مصاحبه مطلع شوند.

نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

در سال 99، با توجه به شیوع کرونا مقرر بود مصاحبه دکتری آزاد 99 به صورت مجازی برگزار شود.

از آنجایی که واحدهای دانشگاهی منتخب در سطح کشور میزبان داوطلبان به منظور مصاحبه مجازی می باشند لازم است داوطلبان بر اساس محل اقامت خود یکی از واحدهای دانشگاهی را به عنوان حوزه برگزاری مصاحبه علمی مجازی در سامانه انتخاب و ثبت نمایند. مصاحبه کلیه رشته/گرایش های ثبت نامی فرد تنها در یک واحد دانشگاهی که توسط داوطلب انتخاب شده انجام خواهد شد و امکان ویرایش محل مصاحبه تا آخرین مهلت ثبت نام وجود دارد.

حضور داوطلبان در واحد دانشگاهی منتخب به منظور شرکت مصاحبه علمی (به صورت مجازی) در تاریخ و زمان اعلام شده الزامی بود و عدم حضور داوطلب در موعد مقرر به منزله انصراف از پذیرش بود.

بر اساس آخرین اخبار، برگزاری مصاحبه به روش فوق لغو شد.

در شیوه جدید برگزاری مصاحبه داوطلبان لازم است با دریافت نام کاربری و کلمه عبور که از عصر امروز از طریق سامانه www.azmoon.org  قابل دریافت است، در تاریخ و زمان مقرر با مراجعه به سامانه  phdinterview.azmoon.iau.ac.ir  در جلسه مصاحبه مجازی شرکت نمایند.

برای خواندن تجربیات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، کلیک کنید.

✔️ در مصاحبه دکتری آزاد ۹۹ چه سوالاتی پرسیده می‌شود؟

سوالاتی که در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد پرسیده می‌شود عموما شامل سوالات تخصصی رشته، سوالات مرتبط با پایان نامه کارشناسی ارشد، سوالات عمومی درخصوص شیوه زندگی، کسب درآمد و …، سنجش تسلط بر زبان انگلیسی و زمینه پژوهشی مورد علاقه برای دوره دکتری است. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص سوالات مصاحبه دکتری کلیک کنید.

✔️ آیا قبولی در دانشگاه آزاد بدون شرکت در مصاحبه امکان‌پذیر است؟

خیر، پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع دکتری همانند همه دانشگاه ها مستلزم شرکت در مصاحبه دکتری ۹۹ است.

✔️ چگونه از تاریخ برگزاری مصاحبه دکتری آزاد ۹۹ مطلع شوم؟

کلیه اخبار مرتبط با آزمون دکتری ازجمله مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سایت پی اچ دی تست، کانال تلگرامی دکتری پی اچ دی تست و پیج اینستاگرامی پی اچ دی تست اطلاع رسانی می شود.

اینستاگرام آزمون دکتری