جزئیات شرایط و نحوه ثبت نام در آزمون دکتری 1400 سراسری و آزاد اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، بر اساس اعلام سازمان سنجش، جزئیات شرایط و مراحل ثبت نام دکتری ۱۴۰۰ به شرح زیر است:

ثبت نام دکتری 1400 از 2 آذر ماه لغایت 9 آذرماه صورت می‌گیرد. لازم به تاکید است که ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

هر داوطلب ‌براساس ‌علاقه ‌فقط می‌تواند در یک کدرشته‌ امتحانی (براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون)‌، ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شرکت‌ نماید.

ثبت‌نام برای شرکت در آزمون‌ ورودی دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 1400 کلیه دوره‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور امکان‌پذیر است؛ لذا داوطلبان لازم است که ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام در آزمون به شرح ذیل، اقدام کنند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند.

فهرست مدارک لازم ثبت نام دکتری ۱۴۰۰

داوطلبان لازم است پیش از ثبت نام دکتری؛ نسبت به تهیه مدارک و اطلاعات زیر اقدام کنند:

1- شناسنامه و کارت ملی

2- شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده

3- فایل عکس اسکن شده

داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.

  • عکس ۴×۳ یا ۶×۴ (تمام رخ) که در سال جاری گرفته شده باشد.
  • عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
  • اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۳۰۰×۴۰۰ پیکسل و حداقل۳۰۰×200 باشد.
  • تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مُهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
  • حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
  • حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
  • حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

4- کد وضعیت نظام وظیفه (داوطلبان مرد)

5- کد و نام مجموعه امتحانی

6- معدل مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد

7- کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی و کاردانی و کد موسسه دریافت مدرک

8- کد پیگیری سهمیه رزمندگان و ایثارگران

9- کد (13 رقمی) مربوط به داوطلبان غیرایرانی

10- کد پستی محل سکونت و کد شهرستان برای تعیین حوزه امتحانی

مراحل ثبت نام آزمون دکتری 1400

جهت ثبت نام کافی است در بازه زمانی ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۰ که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود، مراحل ذیل را طی کنید.

1. پیش از اقدام جهت ثبت نام لازم است نسبت به آماده نمودن مدارک ثبت نام و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام اقدام کنید.

2. مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1400 و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام را نیز تهیه کنید.

3. برای ثبت نام آزمون دکتری 1400 سراسری و نیز دانشگاه آزاد اسلامی لازم است به سایت سازمان سنجش آموزش کشورمراجعه کنید.

4. با انتخاب گزینه ثبت نام آزمون ورودی دوره دکتری در سایت سازمان سنجش به سامانه ثبت نام این آزمون هدایت خواهید شد.

ثبت نام آزمون دکتری 1400

5. در این صفحه بر روی گزینه «تأیید و ادامه» کلیک کنید.

6. در صفحه «ثبت نام جدید» جهت ادامه مراحل نیاز به تهیه کارت اعتباری ثبت نام دکتری 1400 دارید. برای تهیه این کارت، از منوی سمت راست بر روی گزینه خرید کارت کلیک کنید.

کارت اعتباری ثبت نام دکتری 1400

7. در این صفحه با انتخاب گزینه سریال ثبت نام دکتری 1400 و انتخاب دکمه «تأیید و ادامه» به صفحه‌ای وارد خواهید شد که لازم است مشخصات خود را به صورت دقیق وارد نمایید.

هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

8. با وارد کردن مشخصات و انتخاب درگاه بانک به صفحه پرداخت الکترونیک می‌روید. در این صفحه با پرداخت هزینه ثبت نام دکتری 1400، نسبت به تهیه کارت اعتباری اقدام کنید.

تبصره: با توجه به اینکه مقرر گردیده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

9. پس از پرداخت هزینه، وارد صفحه‌ای خواهید شد که شامل شماره سریال لازم جهت ثبت نام آزمون دکتری است.

شماره سریال ثبت نام دکتری 99 - 1400

10. به صفحه ثبت نام کنکور دکتری بازگردید و با وارد کردن شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی، ارسال اطلاعات جهت ثبت نام را آغاز کنید.

ثبت نام کنکور دکتری 99 - 1400 سراسری و آزاد

11. پس از آپلود عکس در این صفحه و کلیک بر روی گزینه ارسال عکس و مشاهده عکسی که در سایت بارگذاری کرده‌اید می‌توانید بر روی گزینه «تأیید و ادامه» کلیک کنید.

12. در این مرحله لازم است نسبت به وارد کردن کلیه اطلاعات خواسته‌شده به صورت دقیق اقدام کنید.

گفتنی است وارد کردن تمام اطلاعاتی که با ستاره قرمززنگ مشخص شده، الزامی است.

جهت دسترسی به اطلاعاتی همانند کد محل تولد، کد محل صدور شناسنامه، کد رشته امتحانی، کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی/کارشناسی ارشد و کد موسسه محل اخذ مدرک کارشناسی/کارشناسی ارشد و موارد مشابه بر روی گزینه اطلاعات بیشتر که جلوی هر کادر مشخص شده است کلیک کنید تا کد موردنظر خود را بیابید.

مدارک ثبت نام دکتری 99 - 1400

13. به داوطلبان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم‌افزاری ثبت نام وارد نمایند.

  • اطلاعات فرم تقاضانامه ثبت نام دکتری باید به صورت کاملاً دقیق و صادقانه تکمیل شود. در هر مرحله از آزمون دکتری 1400 که سازمان سنجش متوجه وجود مغایرتی در اطلاعات ارسالی از سوی داوطلب شود، داوطلب از بقیه مراحل آزمون حذف خواهد شد.

14. بعد از وارد کردن اطلاعات و انتخاب گزینه «اینجانب ضمن مطالعه کلیه شرایط و ضوابط این دفترچه راهنما، با آگاهی کامل فرم تقاضانامه را تکمیل و تمام اطلاعات درج شده را تأیید می‌نمایم»، بر روی دکمه «تأیید» کلیک کنید.

15. پس از نمایش اطلاعات صفحه ثبت نام که حاوی کد رهگیری ثبت نام آزمون دکتری 1400 (کد 12 رقمی) است ثبت نام به اتمام رسیده است.

مهم: پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری 99 در دوره روزانه از شرکت در کنکور دکتری 1400 محروم خواهند بود.

تغییر مهمی که آزمون دکتری 1400 نسبت به سال گذشته دارد، این است که دانشجویان دکتری دوره های غیرروزانه مجاز هستند بدون انصراف از تحصیل، نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری اقدام کنند.

در ویدیوی زیر، جزئیات ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۰ شرح داده شده است:

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی دکتری

به داوطلبان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند.

ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق ضوابط با وی رفتار خواهد شد.

نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام دکتری

در ردیف های 1، 2 و 3: داوطلب باید در محل مورد نظر نام خانوادگی، نام و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه بطور کامل و خوانا وارد نماید (از به کار بردن مَد، تشدید، الف محذوف یا همزه خودداری شود.)

در ردیف 4: داوطلب باید برحسب اینکه، زن یا مرد می باشد، دایره مربوط را علامتگذاری نماید.

در ردیف 5: داوطلب باید از سمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوط درج نماید و از درج حروف، ممیز و یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج گردیده خودداری نماید.

در ردیف 6: داوطلب باید سری و سریال شناسنامه خود را در محل مربوط درج نماید.

در ردیف 7: داوطلب باید روز، ماه و سال تولد خود را در محل مربوط درج نماید (دو رقم اول سال تولد یعنی ۱۳درج گردیده است.)

در ردیف 8: داوطلب باید حتماً کد ملی خود را که عددی ده رقمی می باشد، از سمت چپ به راست و در محل مربوطه درج نماید و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.

در ردیف 9: داوطلب باید با علامتگذاری در یکی از دایره ها، دین خود را مشخص نماید.

در ردیف 10: داوطلبان متقاضی استفاده از هر یک از سهمیه های پذیرش، حسب مورد باید یکی از موارد این بند را علامتگذاری نمایند.

تذکر مهم: رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح شامل: 1- ستاد کل نیروهای مسلح، 2- ستاد کل ارتش جمهوری اسلامی، 3- ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، 4- سازمان بسیج مستضعفین، 5- وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و 6- نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران میباشند.

در ردیف 11: داوطلب متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان که با علامتگذاری مورد ۲۰،۱۹،۱۸،۱۷،۱۶،۱۲،۱۱،۱۰ و یا ۲۱ بند 10، متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (رزمنده داوطلب بسیجی، رزمنده جهاد کشاورزی و یا رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح)  شده است، باید مدت حضور در جبهه خود را برحسب ماه، در محل مربوط درج نماید.

در ردیف 12: داوطلب متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان که با علامتگذاری مورد ۲۰،۱۹،۱۸،۱۷،۱۶،۱۲،۱۱،۱۰ و یا ۲۱ بند، متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان (رزمنده داوطلب بسیجی، رزمنده جهاد کشاورزی و یا رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح) باید کد پیگیری ۱۲رقمی خود را در محل مربوط و از چپ به راست درج نماید.

– چنانچه ارگان تائیدکننده سهمیه شما ستاد مشترک سپاه پاسداران و یا ستاد