مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در پذیرش نهایی داوطلبان دکتری این دانشگاه تأثیر 50 درصدی دارد. داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی نیز همانند داوطلبان سایر دانشگاه‌ها ملزم به شرکت در مصاحبه‌ دکتری جهت پذیرش خواهند بود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

به گزارش پی اچ دی تست، مقرر بود مصاحبه دوره دکتری تخصصی سال ۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه ۵ مهر آغاز شود. اما به دلیل اختلال سامانه مصاحبه، این زمان به تعویق افتاد.

بر اساس آخرین اخبار، زمان برگزاری مصاحبه دکتری آزاد 99 از 19 مهرماه آغاز خواهد شد و تا 30 مهر ادامه خواهد داشت.

تاریخ و زمان برگزاری مصاحبه‌ دکتری 99 دانشگاه آزاد هر فرد و آدرس محل برگزاری مصاحبه بر اساس واحد دانشگاهی انتخابی فرد در زمان ثبت نام، در برگه ورود به جلسه درج شده است.

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

شیوه برگزاری مصاحبه‌ دکتری دانشگاه آزاد 99

تا پیش از سال 96 تقریباً تمام مصاحبه‌های دکتری دانشگاه آزاد در واحد علوم و تحقیقات (واقع در شهر تهران) برگزار می‌شد. اما در آزمون دکتری 96، برگزاری مصاحبه‎ها به واحدهای استان واگذار شد.

مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال 97، در 10 منطقه انجام شد؛ بدین صورت که مثلاً در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی مصاحبه در تبریز به عنوان مرکز مصاحبه منطقه، در استان‌های گیلان، مازندران و گرگان مصاحبه در ساری و به همین ترتیب در بقیه استان‌ها مصاحبه انجام شد.

در سال 98، مصاحبه‌های دکتری دانشگاه آزاد مجدداً به‌صورت متمرکز در واحد علوم و تحقیقات تهران برگزار شد.

داوطلبانی که به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در رشته‌های مختلف دعوت شده بودند، می‌بایست به‌منظور اعلام آمادگی جهت شرکت در مصاحبه نسبت به ثبت‌نام در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اقدام می‌نمودند.

داوطلبان لازم است با همراه داشتن برگه ورود به جلسه و اسنادهویتی (کارت ملی و یا شناسنامه) حداقل ۲۰ دقیقه قبل از زمان مصاحبه در محل دانشگاهی حضور بهم رسانند. عدم مراجعه فرد در موعد مقرر به منزله انصراف خواهد بود.

همراه داشتن اقلام بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و… در زمان حضور در محل مصاحبه الزامی است.

داوطلبان لازم است به منظور آشنایی با شیوه برگزاری مصاحبه مجازی به وب سایت واحد دانشگاهی محل مصاحبه خود مراجعه و فیلم های آموزشی مربوطه را دریافت کنند.

نام کاربری و کلمه عبور داوطلب به منظور ورود به جلسه مصاحبه مجازی در محل واحددانشگاهی به داوطلبان تحویل داده خواهد شد.

گروه‌های مصاحبه متشکل از اساتید در رشته‌های مختلف تشکیل و هر یک از دعوت‌شدگان به مصاحبه براساس رشته‌های انتخابی در میان این هیئت‌ها حاضر می‌شوند و اعضای هیئت علمی سنجش‌های لازم را به عمل می‌آورند.

هر یک از داوطلبان می‌توانند در بیش از یک کدرشته دعوت شوند و در گروه‌های مصاحبه حاضر شوند.

با توجه به شیوع کرونا، مقرر شده است مصاحبه های دکتری دانشگاه آزاد به صورت مجازی برگزار شود.

بر اساس اعلام این دانشگاه، از آنجایی که واحدهای دانشگاهی منتخب در سطح کشور میزبان داوطلبان به منظور مصاحبه مجازی می باشند لازم است داوطلبان بر اساس محل اقامت خود یکی از واحدهای دانشگاهی را به عنوان حوزه برگزاری مصاحبه علمی مجازی در سامانه انتخاب و ثبت نمایند. مصاحبه کلیه رشته/گرایش های ثبت نامی فرد تنها در یک واحد دانشگاهی که توسط داوطلب انتخاب شده انجام خواهد شد و امکان ویرایش محل مصاحبه تا آخرین مهلت ثبت نام وجود دارد. واحدهای دانشگاهی محل مصاحبه داوطلبانی که شهر تهران را انتخاب نموده اند در زمان اعلام تاریخ و زمان مصاحبه توسط مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی تعیین و اعلام خواهد شد.

ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

داوطلبانی که بر اساس نتایج اولیه انتخاب رشته واجد شرایط دعوت به مصاحبه شده و تمایل به شرکت در این مرحله از ارزیابی علمی و تخصصی را دارند لازم است از ساعت 11 یک شنبه 23 شهریور ماه لغایت ساعت 24 روز چهار شنبه مورخ  26 شهریور ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به آدرس  www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته (یا رشته های) مورد نظر خود جهت ثبت نام و حضور در مصاحبه علمی اقدام نمایند.

عدم ثبت نام در سامانه فوق در موعد مقرر به منزله انصراف از پذیرش خواهد بود.

هزینه مصاحبه‌ دکتری دانشگاه آزاد

هزینه مصاحبه‌ دکتری دانشگاه آزاد در سال 99 معادل مبلغ 106هزار تومان است. داوطلبان جهت ثبت نام و شرکت در مصاحبه لازم است نسبت به پرداخت هزینه به صورت آنلاین اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام مصاحبه دکتری آزاد 99

1- جهت ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد؛ به سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنید.

سایت ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

2- سپس کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد (که در زیر کارنامه اعلام نتایج اولیه دکتری 99 در سایت سنجش درج شده) را وارد کنید.

سامانه ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

3- سپس نسبت به آپلود کلیه مدارک و سوابق تحصیلی اقدام کنید.

مدارک مصاحبه دکتری آزاد

4- مکان مصاحبه خود را انتخاب کنید.

  • توجه کنید که مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت مجازی اما در محل واحد دانشگاهی که خودتان در این مرحله انتخاب میکنید برگزار خواهد شد.

انتخاب محل مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

5- رشته خود جهت حضور در مصاحبه دکتری آزاد را انتخاب کنید.

6- سپس نسبت به پرداخت هزینه مصاحبه دکتری آزاد و دریافت رسید ثبت نام اقدام کنید.

کارت مصاحبه دکتری 99 دانشگاه آزاد

کلیه داوطلبان دعوت شده به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۹۹ و دوره بدون آزمون این مقطع ویژه استعدادهای درخشان که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام برای شرکت در مصاحبه اقدام کرده اند، می توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org نسبت به دریافت برگه ورود به جلسه مصاحبه خود اقدام کنند.

اما در اولین روز برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، برگزاری مجازی مصاحبه به دلیل اختلالات سامانه با شکست مواجه شد!

زمان برگزاری مصاحبه دکتری آزاد 99 از 19 مهرماه آغاز خواهد شد و تا 30 مهر ادامه خواهد داشت.

نحوه حضور در مصاحبه مجازی دکتری آزاد

در شیوه جدید برگزاری مصاحبه داوطلبان لازم است با دریافت نام کاربری و کلمه عبور که از عصر امروز از طریق سامانه www.azmoon.org  قابل دریافت است، در تاریخ و زمان مقرر با مراجعه