مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص اعلام نتایج دکتری 93

سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای زمان ثبت نام پذیرفته شدگان  و نحوه گزینش آزمون دکتری 1393 سراسری را تشریح کرد.

به گزارش پی اچ دی تست در این اطلاعیه آمده است:

سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور با اميد به‌ اينكه‌ پذيرفتگان‌ اين‌ آزمون‌ در اشاعه‌ فرهنگ‌ غني‌ و انسان‌ساز مكتب‌ اسلام‌ و بارور نمودن‌ انقلاب اسلامي‌، تداوم‌ بخش‌ دستآوردهاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالي‌ باشند، بدين‌وسيله‌ به‌ اطلاع‌ كليه‌ داوطلبان‌ شركت‌كننده‌ در آزمون‌ ورودي‌ دوره دكتري «Ph.D» نيمه‌متمركز سال 1393 مي‌رساند كه فهرست‌ اسامي‌ قبولين‌ نهايي‌ كليه كدرشته‌هاي امتحاني بر روي سايت اين سازمان قرار گرفته است.لذا توجه پذيرفته شدگان رابه مواردذيل معطوف مي نمايد.
الف – تاريخ ثبت‌نام از پذيرفتگان: 
از كليه‌ داوطلباني‌ كه‌ اسامي‌ آنها به‌ عنوان‌ پذيرفتگان‌ نهايي‌ هريك‌ از كدرشته محل‌هاي‌ تحصيلي اعلام‌ شده‌ است‌، دعوت‌ مي‌نمايد براي اطلاع از تاريخ و مدارك لازم براي ثبت‌نام (علاوه بر مدارك مندرج در اين اطلاعيه) ابتدا به سايت اطلاع‌رساني دانشگاه يا موسسه محل قبولي مراجعه نمايند. بديهي است در صورت نبودن برنامه زماني خاص در سايت دانشگاه، پذيرفتگان لازم است كه در يكي از روزهاي شنبه 1/6/93، يكشنبه 2/6/93 و يا دوشنبه 3/6/93 با توجه به شرايط و ضوابط اعلام شده در ذيل براي ثبت‌نام‌ به دانشگاه و يا موسسه آموزش عالي‌ ذيربط مراجعه نمايند.
ب – نحوه گزينش نهايي و ضوابط مربوط:
1 ـ  در گزينش نهايي هريك از رشته‌محل ها، با توجه به قانون مربوط به سهميه رزمندگان، 20 درصد ظرفيت هر رشته با رعايت ضوابط مذكور به اين سهميه تخصيص داده شده و 10 درصد اضافه بر ظرفيت با رعايت مصوبات مربوط به مربيان آموزشي رسمي  قطعي و يا رسمي آزمايشي موسسات آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري اختصاص داده شده و گزينش براساس آن انجام گرفته است.
2 ـ با توجه به ضوابط آزمون، پذيرش نهايي داوطلبان با توجه به مصوبات مربوط و دستورالعمل ابلاغي از سوي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري براساس نتيجه آزمون كتبي و نتيجه مصاحبه (بررسي مدارك و يا هر روش ديگر مطابق آئين‌نامه‌هاي مربوط)، اولويت كدرشته محل‌هاي انتخابي و ظرفيت اعلام شده صورت گرفته است. شايان ذكر است گزينش نهائي آزمون براساس 30 درصد نمره آزمون كتبي و 70 درصد نمره مصاحبه صورت پذيرفته است.
3ـ براي داوطلبان واجد شرايط گزينش كارنامه‌اي حاوي اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرين رتبه پذيرفته شده در هريك از كدرشته‌هاي معرفي شده براي مصاحبه و در سهميه مربوط تنظيم و از طريق سايت اينترنتي اين سازمان در تاريخ 30/5/93 قابل دسترسي خواهد بود.
4 ـ از آنجاكه تغييررشته،گرايش و انتقال پذيرفتگان دوره‌هاي دكتري «Ph.D» امكان‌پذير نبوده و همچنين امور مربوط به آن در حيطه وظايف اين سازمان نيز نمي‌باشد، لذا درخواست‌هاي داوطلبان در اين خصوص قابل بررسي نخواهد بود.
– تذكرات‌ مهم

1ـ حضور شخص پذيرفته براي ثبت‌نام الزامي است و ثبت‌نام منحصراً در تاريخ‌هاي اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارك كامل مندرج در اين اطلاعيه صورت مي‌پذيرد و عدم مراجعه پذيرفتگان در تاريخ‌ يا تاريخ‌هاي تعيين شده براي ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصيل تلقي خواهد شد.
2ـ به پذيرفتگان توصيه مي‌شود كه قبل از مراجعه در تاريخ‌هاي تعيين شده جهت ثبت‌نام، اطلاعات تكميلي را در سايت اينترنتي دانشگاه يا موسسه آموزش عالي محل قبولي خود مطالعه نمايند.
3ـ معدل‌ مدرك كارشناسي (ليسانس)‌ و كارشناسي‌ارشد (فوق‌ليسانس)‌ پذيرفته‌ بايد با معدل‌هايي‌ كه‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام، شركت در آزمون و يا نهايتاً در مرحله مصاحبه اعلام‌ نموده‌، يكسان‌ باشد. بديهي است كه در غير اين صورت، ضمن «كان‌لم‌يكن» تلقي شدن قبولي، از ثبت‌نام آن دسته از داوطلباني كه داراي مغايرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرك تحصيلي كارشناسي و كارشناسي‌ارشد آنان كمتر از معدل اعلام شده به اين سازمان باشد) جداً خودداري خواهد شد.
4- نظر به اينكه در دستورالعمل ثبت‌نامي ارسالي به كليه دانشگاه‌ها و موسسات پذيرنده دانشجو در آزمون ‌ ورودي‌ دوره دكتري «Ph.D» نيمه‌متمركز سال 1393 ابلاغ گرديده است تا از ثبت‌نام پذيرفتگاني كه داراي مغايرت معدل (معدل مندرج در مدرك يا مدارك تحصيلي آنان كمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ثبت‌نامي از طرف داوطلبان به اين سازمان باشد) مي‌باشند، جداً ممانعت به عمل آورند، لذا به اين‌دسته از پذيرفتگان توصيه مي‌گردد به محل قبولي خود مراجعه ننمايند و درصورت لزوم چنانچه در اين‌باره سوالي دارند مي‌توانند از طريق سايت سازمان در بخش پاسخگويي اينترنتي اقدام نمايند. بديهي است كه به مراجعات حضوري و هر نوع مكاتبه‌اي به هر طريق ديگري غير از سايت اين سازمان پاسخ داده نخواهد شد.
5 ـ از پذيرفتگاني‌كه‌ حداكثر تا تاريخ‌ 31/6/93 فارغ‌التحصيل‌ نشوند، ثبت‌نام‌ به‌ عمل‌ نخواهد آمد و ضمن‌ «كان‌ لم‌يكن» تلقي‌ شدن‌ قبولي‌ آنان، طبق‌ مقررات‌ با ايشان‌ رفتار خواهد شد.
6 ـ در هر مرحله‌ از ثبت‌نام‌ و هنگام‌ تحصيل‌، چنانچه‌ مشخص‌ گردد داوطلبي‌ حقايق‌ را كتمان‌ نموده‌ و يا اطلاعات غلطي ارائه و واجد شرايط نمي‌باشد، قبولي‌ وي «كان‌لم‌‌يكن» تلقي‌ شده‌ و طبق‌ مقررات‌ با وي‌ رفتار خواهد شد.
7 ـ به اطلاع داوطلبان آزمون دكتري تخصصي «Ph.D» سال 1393 مي‌رساند كه مطابق ضوابط پذيرفتگان نهايي آزمون دكتري سال 1393 حتي در صورت عدم ثبت‌نام در رشته قبولي، مجاز به شركت وانتخاب رشته در آزمون دكتري تخصصي «Ph.D» سال 1394 نخواهند بود.
ه‍- توضيح مربوط به دفترچه راهنماي انتخاب رشته:
1- باتوجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و براساس مصوبه مورخ 23/4/1393 هيأت امناي دانشكده غيردولتي- غيرانتفاعي اصول‌الدين، ميزان شهريه يك دوره كامل مقطع دكتري در رشته علوم قرآن و حديث براي دانشجويان آن دانشكده مبلغ 540.000.000 ريال اعلام مي‌گردد.
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. مسعود گفت:

  به هرحال به همه اونایی که قبول شدن تبریک میگم. و حتما بجز درصد کمی که همیشه هستن بقیه اونایی که قبول شدن زحمت کشیدن و مزدشونو گرفتن. گوارای وجودتون

 2. مسعود گفت:

  با سلام
  من تعجب میکنم که چطور میشه نمرات مصاحبه من در دانشگاهها خیلی با هم فرق داره منمرات سوابق آموزشی و پژوهشی که همش باید یکی باشه و میمونه نمره سوالات تخصصی و نحوه مصاحبه که اونم نباید این همه اختلاف ایجاد بکنه
  در یکی از دانشگاهها نمره مصاحبم شده 34 و در یکی دیگه شده 60
  خداییش از هرکی خوششون بیاد انتخاب شدس و مقاله داشتن و رزومه خوب و مصاحبه همش کشکه

 3. منتظر 93 گفت:

  سلام تحصیلکرده های عزیز. بالاخره خدا نتیجه زحماتمو داد و قبول شدم. حدایاااااااا شکرت. همون دانشگاه و همون گرایشی که میخاستم. انتخاب اولمو قبول شدم

 4. simin گفت:

  منم امسال با وجود رتبه تك رقمي در هيچ يك از سه محل مصاحبه شونده قبول نشدم.همين.

 5. فیروز گفت:

  من رتبه ام خوب بوده وتومصاحبه نمره موسسه که درکارنامه اعلام شده کم بهم دادند بااختالاف یک نفررد شدم اگرپیگیری کنم آیامفید هست وآیاکسی چنین نمونه تاکنون دیده که پی گیری کرده موفق شده باشد اونهای که قبول شدند

  رتبه شان ازمن بهتر نبوده (وارشد راازعلامه گرفتم ولیسانس دانشگاه تهران خیلی زحمت کشیدم فقط بگم تخصصی 65زدم )

 6. علم اطلاعات و دانش شناسی گفت:

  دوستان عزیزم و همدردهای خودم من با رتبه ۵۰ و رزومه متوشط نتوانستم حتی دانشگاه خودم پیام نور قبول بشم ولی یکی از همکلاسیهایم با رتبه ۱۲۰ و رزومه ضعیف تر از بنده در پیام نور قبول شد بقیه یکی رتبه ۹۰ و دیگری ۶۰ بودن که قبول شدند.ماندم اعتراض بکنم یا نه الان اعتراض هم فایده ای ندارد دقیقا سازمان سنجش دوباره نامه میزند به پیام نور مرکز و آنها عینا نمره قبلی را مجددا رد میکنن و جواب میدهند. من برای ۴ دانشگاه سراسری دعوت به مصاحبه شده بودم ولی بقیه قبول شده ها فقط پیام نور مجاز شده بودن. سه تا اکسپت داخلی و یک مقاله خارجی و دوسال سابقه تدریس و ۲۰۰ ساعت کارگاه آموزشی تخصصی و ۱۰ سال سابقه کار اجرایی در رشته مربوطه داشتم ، مصاحبه ام یک سوال کلی بیشتر ازم سوال نکردن و با هم بحث کردیم و تمام شد .حالا خودتان قضاوت بکنید

 7. مهندسی و مدیریت ساخت گفت:

  سلام. من سهمیه رزمندگان داشتم.
  رتبم در سهمیه 1 و در کل 30 شده بود
  با توجه به اینکه 20 درصد ظرفیت به رزمندگان اختصاص داره و فقط من برای مصاحبه دعوت شده بودم.
  چرا مردود شدم پس؟؟؟
  کسی اگه میدونه توروخدا کمک کنه

 8. نسیم گفت:

  من امسال دکترا دانشگاه زنجان قبول شدم اما بعد از انتشار کارنامه اولیه متوجه شدم معدل کارشناسیمو اشتباه 0.02 بیشتر وارد کردم البته زمان مصاحبه ها معدل درست رو اعلام کردم. حالا واسه ثبت نام مشکلی بوجود میاد به خاطر 0.02؟
  هم در کارشناسی و هم ارشد جزء استعداد درخشان بودم. خیلی استرس دارم. لطفا اگه اطلاعی دارید کمک کنید؟

  • somaye گفت:

   نه عزيزم مشكلي نيست اكه معدل رو در حدي بالا اعلام كني كه در قبولي شما موثر باشه اون زنان قبولي شما پذيرفته نيست

  • اختلاف معدل گفت:

   باید به سازمان سنجش مراجعه کنید و براساس معدل واقعیتون براتون بررسی کنن که آیا تغییری در شرایطتون ایجاد میشه یا نه اگه تغییر ایجاد نشه بهتون نامه میدن موردی نداره.
   واسه منم تو دوره ارشد اینطور شد یعنی 07/ بیشتر زده بودم ولی مشکلی پیش نیومد، البته خود سنجش مجددا شرایطمو بررسی کرد.
   واسه شما هم خیلی بعیده مشکلی پیش بیار نگران نباشید

 9. هلن گفت:

  سلام به همــــــه عزیزان “قبول و مردود”
  من فارغ التحصیل دانشگاه آزاد با
  رتبه متوسط و با رزومه خیلی خوب هستم(ترجمه طرح پژوهشی، مقالات چاپ شده داخلی وخارجی و کارگاه های آموزشی با ساعات بالا، رتبه در دانشگاه و نمره عالی در پایان نامه و جواب خوب و کامل در مصاحبه به همه سوال ها)….قبول نشدم
  توی مصاحبه ها تعصب مصاحبه کنندها به دانشگاهو حس کردم…آیا کسی هست که
  از دانشگاه آزاد تو دانشگاه سراسری قبول شده باشه؟ یا شنیدین همچین کسی باشه….؟
  واقعا موندم…از یه طرف میگم شاید اگه رتبه م
  خیلی خوب بود قبول میشدم…از یه طرفی ام دارم به این فکر میکنم که شاید هیچ وقت قبولم نکنن
  میشه نظرتونو بهم بگین خیلی به مشاوره تون احتیاج دارم

  • پاسخ شما گفت:

   از بچه های دانشگاه آزاد حتی امیر کبیر هم پذیرفته شدن، احتمالا مربوط به رتبه کنکورتون بوده

  • somaye گفت:

   سلام هلن جان بله تعصب در بعضی دانشگاه ها وحود داره ولی ایکی از اقوام نا ا شد ازاد خونده بود و الان صنعتی لصفهان پذيرفته شده و همچتیت از باهنر کرمان هم خبر دارم که با ارشد ازاد دکتزی اونجل قبوب شدن و حتی تهران یکی از دوستان قدیمی مت الان داره دکتری میخونه در حالی که ارشد از ازاد داشته این موضوع در کل نسبی هست همیشه تعصب نیست اگه امایاز مصاحبت از بقیه بیشتر باشه مجیورن بگیرنت

  • مسعود گفت:

   دقیقا حرفات درست و بجاست. منم عین همین مشکل رو دارم و خواهم داشتتتتتتت. و کاریشم نمیشه کرد

  • مسعود گفت:

   حرفت حسابه و ردخور نداره.
   منم همین مشکل رو داشتم و برای سالهای آینده هم خواهم داشت

 10. پهلوانان نمی میرند گفت:

  با عرض تبریک به همه قبول شده ها

  من حقوق جزا و جرم شناسی روزانه بابلسر قبول شدم

  خدایا شکر

 11. م گفت:

  پس کی نتایج استعداد درخشان میاد؟؟؟

  • صادق گفت:

   ماهم منتظریم.
   از طرف دانشگاه با من تماس گرفتن و گفتن که قبولم و قراره تایید نهایی از طرف سازمان سنجش اعلام بشه.
   اما هنوز خبری نشده.
   دوستان کسی اطلاع داره کی و چطور نتایج نهایی مشخص میشه؟
   ثبت نام ما چه زمانیه؟

 12. اسماعیل گفت:

  من مدیریت رسانه پردیس فارابی قبول شدم
  کسی هست؟

 13. اعزام به خارج گفت:

  بچه ها کسی از نتیجه اعزام به خارج خبر داره کی میاد؟

 14. رسول گفت:

  به تمامي كساني كه قبول شدند تبريك مي گم