مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص اعلام نتایج دکتری ۹۳

سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای زمان ثبت نام پذیرفته شدگان  و نحوه گزینش آزمون دکتری ۱۳۹۳ سراسری را تشریح کرد.

به گزارش پی اچ دی تست در این اطلاعیه آمده است:

سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور با امید به‌ اینکه‌ پذیرفتگان‌ این‌ آزمون‌ در اشاعه‌ فرهنگ‌ غنی‌ و انسان‌ساز مکتب‌ اسلام‌ و بارور نمودن‌ انقلاب اسلامی‌، تداوم‌ بخش‌ دستآوردهای‌ انقلاب‌ اسلامی‌ در دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ باشند، بدین‌وسیله‌ به‌ اطلاع‌ کلیه‌ داوطلبان‌ شرکت‌کننده‌ در آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۳ می‌رساند که فهرست‌ اسامی‌ قبولین‌ نهایی‌ کلیه کدرشته‌های امتحانی بر روی سایت این سازمان قرار گرفته است.لذا توجه پذیرفته شدگان رابه مواردذیل معطوف می نماید.
الف – تاریخ ثبت‌نام از پذیرفتگان: 
از کلیه‌ داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ پذیرفتگان‌ نهایی‌ هریک‌ از کدرشته محل‌های‌ تحصیلی اعلام‌ شده‌ است‌، دعوت‌ می‌نماید برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ابتدا به سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه نمایند. بدیهی است در صورت نبودن برنامه زمانی خاص در سایت دانشگاه، پذیرفتگان لازم است که در یکی از روزهای شنبه ۱/۶/۹۳، یکشنبه ۲/۶/۹۳ و یا دوشنبه ۳/۶/۹۳ با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده در ذیل برای ثبت‌نام‌ به دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی‌ ذیربط مراجعه نمایند.
ب – نحوه گزینش نهایی و ضوابط مربوط:
۱ ـ  در گزینش نهایی هریک از رشته‌محل ها، با توجه به قانون مربوط به سهمیه رزمندگان، ۲۰ درصد ظرفیت هر رشته با رعایت ضوابط مذکور به این سهمیه تخصیص داده شده و ۱۰ درصد اضافه بر ظرفیت با رعایت مصوبات مربوط به مربیان آموزشی رسمی  قطعی و یا رسمی آزمایشی موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری اختصاص داده شده و گزینش براساس آن انجام گرفته است.
۲ ـ با توجه به ضوابط آزمون، پذیرش نهایی داوطلبان با توجه به مصوبات مربوط و دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری براساس نتیجه آزمون کتبی و نتیجه مصاحبه (بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آئین‌نامه‌های مربوط)، اولویت کدرشته محل‌های انتخابی و ظرفیت اعلام شده صورت گرفته است. شایان ذکر است گزینش نهائی آزمون براساس ۳۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۷۰ درصد نمره مصاحبه صورت پذیرفته است.
۳ـ برای داوطلبان واجد شرایط گزینش کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته‌های معرفی شده برای مصاحبه و در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق سایت اینترنتی این سازمان در تاریخ ۳۰/۵/۹۳ قابل دسترسی خواهد بود.
۴ ـ از آنجاکه تغییررشته،گرایش و انتقال پذیرفتگان دوره‌های دکتری «Ph.D» امکان‌پذیر نبوده و همچنین امور مربوط به آن در حیطه وظایف این سازمان نیز نمی‌باشد، لذا درخواست‌های داوطلبان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود.
– تذکرات‌ مهم

۱ـ حضور شخص پذیرفته برای ثبت‌نام الزامی است و ثبت‌نام منحصراً در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل مندرج در این اطلاعیه صورت می‌پذیرد و عدم مراجعه پذیرفتگان در تاریخ‌ یا تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.
۲ـ به پذیرفتگان توصیه می‌شود که قبل از مراجعه در تاریخ‌های تعیین شده جهت ثبت‌نام، اطلاعات تکمیلی را در سایت اینترنتی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مطالعه نمایند.
۳ـ معدل‌ مدرک کارشناسی (لیسانس)‌ و کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس)‌ پذیرفته‌ باید با معدل‌هایی‌ که‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام، شرکت در آزمون و یا نهایتاً در مرحله مصاحبه اعلام‌ نموده‌، یکسان‌ باشد. بدیهی است که در غیر این صورت، ضمن «کان‌لم‌یکن» تلقی شدن قبولی، از ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد آنان کمتر از معدل اعلام شده به این سازمان باشد) جداً خودداری خواهد شد.
۴- نظر به اینکه در دستورالعمل ثبت‌نامی ارسالی به کلیه دانشگاه‌ها و موسسات پذیرنده دانشجو در آزمون ‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۳ ابلاغ گردیده است تا از ثبت‌نام پذیرفتگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک یا مدارک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ثبت‌نامی از طرف داوطلبان به این سازمان باشد) می‌باشند، جداً ممانعت به عمل آورند، لذا به این‌دسته از پذیرفتگان توصیه می‌گردد به محل قبولی خود مراجعه ننمایند و درصورت لزوم چنانچه در این‌باره سوالی دارند می‌توانند از طریق سایت سازمان در بخش پاسخگویی اینترنتی اقدام نمایند. بدیهی است که به مراجعات حضوری و هر نوع مکاتبه‌ای به هر طریق دیگری غیر از سایت این سازمان پاسخ داده نخواهد شد.
۵ ـ از پذیرفتگانی‌که‌ حداکثر تا تاریخ‌ ۳۱/۶/۹۳ فارغ‌التحصیل‌ نشوند، ثبت‌نام‌ به‌ عمل‌ نخواهد آمد و ضمن‌ «کان‌ لم‌یکن» تلقی‌ شدن‌ قبولی‌ آنان، طبق‌ مقررات‌ با ایشان‌ رفتار خواهد شد.
۶ ـ در هر مرحله‌ از ثبت‌نام‌ و هنگام‌ تحصیل‌، چنانچه‌ مشخص‌ گردد داوطلبی‌ حقایق‌ را کتمان‌ نموده‌ و یا اطلاعات غلطی ارائه و واجد شرایط نمی‌باشد، قبولی‌ وی «کان‌لم‌‌یکن» تلقی‌ شده‌ و طبق‌ مقررات‌ با وی‌ رفتار خواهد شد.
۷ ـ به اطلاع داوطلبان آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال ۱۳۹۳ می‌رساند که مطابق ضوابط پذیرفتگان نهایی آزمون دکتری سال ۱۳۹۳ حتی در صورت عدم ثبت‌نام در رشته قبولی، مجاز به شرکت وانتخاب رشته در آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال ۱۳۹۴ نخواهند بود.
ه‍- توضیح مربوط به دفترچه راهنمای انتخاب رشته:
۱- باتوجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و براساس مصوبه مورخ ۲۳/۴/۱۳۹۳ هیأت امنای دانشکده غیردولتی- غیرانتفاعی اصول‌الدین، میزان شهریه یک دوره کامل مقطع دکتری در رشته علوم قرآن و حدیث برای دانشجویان آن دانشکده مبلغ ۵۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اعلام می‌گردد.
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۷)

 1. مسعود می‌گه:

  به هرحال به همه اونایی که قبول شدن تبریک میگم. و حتما بجز درصد کمی که همیشه هستن بقیه اونایی که قبول شدن زحمت کشیدن و مزدشونو گرفتن. گوارای وجودتون

 2. مسعود می‌گه:

  با سلام
  من تعجب میکنم که چطور میشه نمرات مصاحبه من در دانشگاهها خیلی با هم فرق داره منمرات سوابق آموزشی و پژوهشی که همش باید یکی باشه و میمونه نمره سوالات تخصصی و نحوه مصاحبه که اونم نباید این همه اختلاف ایجاد بکنه
  در یکی از دانشگاهها نمره مصاحبم شده ۳۴ و در یکی دیگه شده ۶۰
  خداییش از هرکی خوششون بیاد انتخاب شدس و مقاله داشتن و رزومه خوب و مصاحبه همش کشکه

 3. منتظر 93 می‌گه:

  سلام تحصیلکرده های عزیز. بالاخره خدا نتیجه زحماتمو داد و قبول شدم. حدایاااااااا شکرت. همون دانشگاه و همون گرایشی که میخاستم. انتخاب اولمو قبول شدم

 4. simin می‌گه:

  منم امسال با وجود رتبه تک رقمی در هیچ یک از سه محل مصاحبه شونده قبول نشدم.همین.

 5. فیروز می‌گه:

  من رتبه ام خوب بوده وتومصاحبه نمره موسسه که درکارنامه اعلام شده کم بهم دادند بااختالاف یک نفررد شدم اگرپیگیری کنم آیامفید هست وآیاکسی چنین نمونه تاکنون دیده که پی گیری کرده موفق شده باشد اونهای که قبول شدند

  رتبه شان ازمن بهتر نبوده (وارشد راازعلامه گرفتم ولیسانس دانشگاه تهران خیلی زحمت کشیدم فقط بگم تخصصی ۶۵زدم )

 6. علم اطلاعات و دانش شناسی می‌گه:

  دوستان عزیزم و همدردهای خودم من با رتبه ۵۰ و رزومه متوشط نتوانستم حتی دانشگاه خودم پیام نور قبول بشم ولی یکی از همکلاسیهایم با رتبه ۱۲۰ و رزومه ضعیف تر از بنده در پیام نور قبول شد بقیه یکی رتبه ۹۰ و دیگری ۶۰ بودن که قبول شدند.ماندم اعتراض بکنم یا نه الان اعتراض هم فایده ای ندارد دقیقا سازمان سنجش دوباره نامه میزند به پیام نور مرکز و آنها عینا نمره قبلی را مجددا رد میکنن و جواب میدهند. من برای ۴ دانشگاه سراسری دعوت به مصاحبه شده بودم ولی بقیه قبول شده ها فقط پیام نور مجاز شده بودن. سه تا اکسپت داخلی و یک مقاله خارجی و دوسال سابقه تدریس و ۲۰۰ ساعت کارگاه آموزشی تخصصی و ۱۰ سال سابقه کار اجرایی در رشته مربوطه داشتم ، مصاحبه ام یک سوال کلی بیشتر ازم سوال نکردن و با هم بحث کردیم و تمام شد .حالا خودتان قضاوت بکنید

 7. مهندسی و مدیریت ساخت می‌گه:

  سلام. من سهمیه رزمندگان داشتم.
  رتبم در سهمیه ۱ و در کل ۳۰ شده بود
  با توجه به اینکه ۲۰ درصد ظرفیت به رزمندگان اختصاص داره و فقط من برای مصاحبه دعوت شده بودم.
  چرا مردود شدم پس؟؟؟
  کسی اگه میدونه توروخدا کمک کنه

 8. نسیم می‌گه:

  من امسال دکترا دانشگاه زنجان قبول شدم اما بعد از انتشار کارنامه اولیه متوجه شدم معدل کارشناسیمو اشتباه ۰٫۰۲ بیشتر وارد کردم البته زمان مصاحبه ها معدل درست رو اعلام کردم. حالا واسه ثبت نام مشکلی بوجود میاد به خاطر ۰٫۰۲؟
  هم در کارشناسی و هم ارشد جزء استعداد درخشان بودم. خیلی استرس دارم. لطفا اگه اطلاعی دارید کمک کنید؟

  • somaye می‌گه:

   نه عزیزم مشکلی نیست اکه معدل رو در حدی بالا اعلام کنی که در قبولی شما موثر باشه اون زنان قبولی شما پذیرفته نیست

  • اختلاف معدل می‌گه:

   باید به سازمان سنجش مراجعه کنید و براساس معدل واقعیتون براتون بررسی کنن که آیا تغییری در شرایطتون ایجاد میشه یا نه اگه تغییر ایجاد نشه بهتون نامه میدن موردی نداره.
   واسه منم تو دوره ارشد اینطور شد یعنی ۰۷/ بیشتر زده بودم ولی مشکلی پیش نیومد، البته خود سنجش مجددا شرایطمو بررسی کرد.
   واسه شما هم خیلی بعیده مشکلی پیش بیار نگران نباشید

 9. هلن می‌گه:

  سلام به همــــــه عزیزان “قبول و مردود”
  من فارغ التحصیل دانشگاه آزاد با
  رتبه متوسط و با رزومه خیلی خوب هستم(ترجمه طرح پژوهشی، مقالات چاپ شده داخلی وخارجی و کارگاه های آموزشی با ساعات بالا، رتبه در دانشگاه و نمره عالی در پایان نامه و جواب خوب و کامل در مصاحبه به همه سوال ها)….قبول نشدم
  توی مصاحبه ها تعصب مصاحبه کنندها به دانشگاهو حس کردم…آیا کسی هست که
  از دانشگاه آزاد تو دانشگاه سراسری قبول شده باشه؟ یا شنیدین همچین کسی باشه….؟
  واقعا موندم…از یه طرف میگم شاید اگه رتبه م
  خیلی خوب بود قبول میشدم…از یه طرفی ام دارم به این فکر میکنم که شاید هیچ وقت قبولم نکنن
  میشه نظرتونو بهم بگین خیلی به مشاوره تون احتیاج دارم

 10. پهلوانان نمی میرند می‌گه:

  با عرض تبریک به همه قبول شده ها

  من حقوق جزا و جرم شناسی روزانه بابلسر قبول شدم

  خدایا شکر

 11. م می‌گه:

  پس کی نتایج استعداد درخشان میاد؟؟؟

 12. اسماعیل می‌گه:

  من مدیریت رسانه پردیس فارابی قبول شدم
  کسی هست؟

 13. اعزام به خارج می‌گه:

  بچه ها کسی از نتیجه اعزام به خارج خبر داره کی میاد؟

 14. رسول می‌گه:

  به تمامی کسانی که قبول شدند تبریک می گم

درج نظر